Nieuwe poging om leegstand kooi IBouwval iri Oosterstraat wordt gesloopt Vrouwenhuis Maassluis viert eerste lustrum Amnesty-actie voor vrouwen ian Volkstuinen goedkoper Officier vindt 3 jaar oud feit nog strafbaar 'Ambassade Zuid-Afrika ging te ver' Zonder risico Kortaf Bewoners verwerpen rapport van de Commissie Van der Zwan (Daar hoort u volgende week meer over) MMMMM Belasting Foikavond Westlarrd Marathon Cadeautje Concert Podium Den Uyl Paal (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemeente Vlaardingen f gaat een nieuwe poging doen om de leegstand van koopwoningen tegen te gaan. Drie banken-zijn be- reid voor tien percent risico te nemen op door de gemeente te verstrekken garanties.Vlaardingen hoopt dat door de deelname van de banken door de gemeente gegarandeerde leningen gemakkelij ker kunnen worden afgelost. Op die manier kan tevens hét jaarlijkse, verlies van één miljoen gul den, dat wordt geleden op verstrekte gemeente garanties, worden teruggèdrongen. Niet overtuigd Klachten Onderzoek Eigen partij 'dCWiww. HET VRIJE VOLK r. 'y V, w v V 4 - - /- <r ly VRIJDAG 6 MAART 1987 Mazda rijders boffen maar! HOEK VAN HOLLAND De huur van de volkstuinen in Hoek van Holland gaat met een derde omlaag. Tijdens de jaarvergadering van de volks- tuindersvereniging De Noord- bommen kon het bestuur een verlaging aankondigen van niet minder dan 25 percent. Die verlaging geldt alleen voor de Nuts-tuinen en niet voor de recreatieve volkstuinen waar van Rotterdam er veel heeft. De verlaging is bereikt door de Rotterdamse Bond van Volks tuinders, het overkoepelend li chaam van de 41 volkstuin- dersverenigingen. De Noord- bommen kreeg bovendien een aanmoedigingsprijs toegewe zen voor Nuts-tuinen, nadat op het complex vorig jaar tal van verbeteringen zijn aange bracht zoals het opnieuw ver harden van de paden en veel nieuwe aanplant. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 39-jarl- ge verdachte „met een onvoor stelbaar groot strafblad" was niet verschenen. De groepsver krachting, waarvan hij was be ticht, had zich al 314 jaar gele den afgespeeld. De levensge vaarlijke messteek in de maag van een andere Rotterdam mer, het tweede feit dat hem ten laste was gelegd, had ver dachte in oktober 1985 toege bracht, tijdens een strafonder breking. De officier van Justitie, mr. RAF. Gerding, vond gisteren dat voor beide feiten een ge vangenisstraf van negen maanden op zijn plaats zou zijn. Al woog in die eis de ver krachtingszaak maar licht mee; daarvoor was er teveel tijd overheen gegaan. Dat aan verdachte, een be rucht lid van een motorclub, de groepsverkrachting toch nog ten laste was gelegd, ■kwam omdat het slachtoffer 'pas' twee jaar geleden aangif- te had gedaan. „Ze was er pay- chisch zó ondersteboven .van geweest, dat ze er.niet eerder" toe had^ kunnen komen aangif- _'V te te doen," zei mr. Gerding. Hij meende dat het Openbaar Ministerie in deze oude zaak (die hij ook bewezen achtte) nog wèl ontvankelijk was, al was de 'redelijke termijn' voor berechting, die in het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens wordt genoemd, bijna .overschreden. De rechtbank leek twijfels over die ontvan kelijkheid te hebben, temeer omdat de verdachte ook pas maanden nadat de aangifte uiteindelijk was gedaan, was aangehouden. Met de messteek, die ver dachte het andere slachtoffer had toegebracht nadat hij een klap had gekregen, had de offi cier geen moeite. Zijn eis, bij verstek, was dan ook vooral op dót feit gebaseerd. Uitspraak 19 maart. SPIJKENISSE De ambas sade van Zuid-Afrika had zich niet met de plaatselijke aange legenheden van Spijkenisse en Brlelle mogen bemoeien. Met deze woorden reageert minis ter Van den Broek (Buiten landse Zaken) op een boze brief die burgemeester C. de Groen van Spijkenisse en zijn collega C.J. de Ronde van Brielle aan de ambassadeur van Zuid-Afrika in Den Haag hebben gestuurd. Een medewerker van de am bassade had de gemeenten eind vorig jaar laten weten af keurend te staan tegenover eventuele boycotmaatregelen. Van den Broek heeft de am bassadeur Inmiddels zijn af keuring over de gang van za ken laten blijken. De gemeen teraad van Spijkenisse had reeds in september vorig jaar tot een economische boycot van Zuid-Afrika besloten. Brielle nam eenzelfde besluit nadat de afkeurende brief van de ambassade was ontvangen. Het carnaval is geluidloos aan mij voorbij gegaan. Al leen de confetti op de plavui zen van de binnenstad, het weinige verkeer en de schoolvakanties herinneren mij aan het feest, dat door half Nederland en een hand jevol niet-nuchtere Schie dammers uitbundig wordt ge vierd. Geen feestneus heeft mijn pad gekruist, behalve die ene: een beetje blauw,aangeschoten door de kou. Carnaval schijn je zelfs In de ijzige koude te kunnen vieren, maar in ieder geval niet door mij. Brandersgat was meer be dekt door een witte faag uit geslagen pekel, zelfs de rode fietspaden zien er beschim meld uit, dan met veelkleuri ge snippers papier. Er is uitbundig gestrooid om een beetje stuifsneeuw en een flinterdun laagje Ijzel te vernietigen Sr zou eens een 'praalwac,j>ii' ontsporen, maar jc „liedam is nu een- maai gev.1 stad van echte ri sico's. Op zich natuurlijk te recht dat er gestrooid wordt. Blikschade aan auto's, ver wrongen fietswielen of een gebroken been grijpen be hoorlijk diep in de dagelijkse sleur in. Maar een beetje meer risico, wat meer durf zeg maar 'guts' zou de stad beslist niet slechter maken. Wie een bezoek brengt aan de Salon van de 3 Maasste den, weet wat ik bedoel.Nu ben ik geen echte kunstken ner, ai weet ik best wie Andy Warhol is. Daar heb Ik geen ongesigneerde zeefdrukken voor nodig, hangend in een soort kapelletje in het Stede lijk Museum. Alleen de kaar sen en een bandje met het Requiem van Verdi erop mankeren nog. De Salon van het Stedelijk Museum is spraak- en smaakmakend geweest. Vol lef en durf. Het trachtte een representatieve doorsnee te geven van wat in het Rijn mondgebied gemaakt werd. 1 Geldgebrek beperkte die op zet nu tot de drie Maasste den: Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, al werd er flink aangekocht. Een echte representatieve doorsnee schijnt het echter niet te zijn en echte doorbra ken kan ook ik niet ontdek ken. Natuurlijk er hangt en staat, vooral in de tweede zaai, prachtig werk, al is juist dat niet aangekocht door de almaar in oprichting zijnde, arthotheek. Het is Jammer, maar de Sa lon maakt een saaie, vlakke 4 indruk. Of zoals een Schie- damse kunstenaar, die niet Ingezonden heeft/onlangs opmerkte, met enige woede en verachting in zijn stem: „Het zijn allemaal plaatjes, postzegeltjes." Zou dat niet komen door de tijd waarin wij leven. Waar blijkbaar elk risico vermeden wordt? Waar 'guts' een vloek' Is, een taboe? Het is passen - op de winkel en geld wordt t allleen uitgegeven wanneer je er geen buil aan kunt vallen. Radiostilte schijnt zoiets te heten, hoe bedenken ze het. Gelukkig zijn er nog Schie- dammers die wel wat feeling hebben voor de toekomst. c"'" Die op aswoensdag de kou trotseren om wederom in de echt verbonden te worden. Die ademloos luisteren naar de ambtenaar van de bürge- lijke stand in de fraaie raads zaal aan de Grote Markt. Ra- zendknap verbond zij verle den en heden tot een aan vaardbare eenheid. Herkent door het historisch onderleg- de bruidspaar, een glimlach oproepend bij de aanwezi gen. Kijk dat zijn de glimwormpjes in een kille stad, waar oude- ren opgepept moeten wordend om maar aan 'iets' mee te doen omdat er zo veel schijnt- te zijn. De prikkel van het ri sico, die de adem doet stok- t? ken, is bot geworden. Het e vuur van de verbeelding is *h gedoofd. Brandersgat ligt er lichtjes w smeulend bij. Wachtend op - de windvlaag van de geest- -■ drift in plaats van het zuchtje van een molenwiek. Of zouden we echt allemaal wachten op de lentebries? Op de voorjaarszon die ook de sneeuwklokjes doet ont waken? MEINDERT BUYTENSLUY- SER Deskundigen van het Vrouwen huis in Vlaardingen gaan vrou wen vertellen hoe zij de belas tingformulieren moeten invul len, Ook zal gesproken worden over de nadelen voor de twee verdieners. Moeten vrouwen wel of niet gaan werken, als hun echtgenoot al een Inkomen of een uitkering ontvangt? De avonden zijn om 12 en 19 maart om 20.00 uur In het Vrouwenhuis. Vrouwenhuis (P.K. D'ossaadstraat 67, in Vlaardingen). Voor informatie: Annie Toorenvllet (4705651) en Mies Derks (4749907). Peter treedt zaterdag avond 7 maart op in het Wees huls (Weeshuisplein te Vlaar dingen) In het zaaltje van de stichting Vlaardingen Anders. Verdere optredens zijn nog niet bekend, ai'staat vast dat het geheel een „swingende Folk-avond" moet worden. Aanvang: 20.00 uur. Toegang f 2,50. De organisatie van de West- land Marathon in Maassluis is in volle gang. inmiddels zijn de organisatoren tot de conclusie gekomen dat nog extra vrijwil ligers nodig zijn. Het gaat voor al om bevoorrading, wegwijzen en het veilig houden van de kruispunten die de lopers moe ten passeren. Informatie: J. van Dijk 01748 —142393 of mw. F. Mlchiels 01748 14052. Het 'Komitee Schiedam Tegen Kernbewapening' overhandigt het Schiedams oud-raadslid Herman Noordegraaf (PPR) een cadeau voor zijn inspan ningen op het gebied van vre desvraagstukken. Het Komitee meent dat Noordegraaf de vi sie van de vredesbeweiglng uitdraagt. Noordegraaf krijgt zijn presentje zaterdag 7 maart om 16.30 uur uitgereikt in de fractiekamer van de PSP/PPR in het Schiedamse stadhuis op de Grote Markt. In het video-café van Theater de Teerstoof aan de Nleuw- straat 12 In Schiedam speelt de plaatselijke band Goatspa- lace. De muziek zal bestaan uit. 'brutale blues* en 'oude roots'. De tand bestaat uit: Rob Boer, gitaar; Peter de Vrjes; zang; Eric Lipman, basgitaar en Maurice Wiegman, drums. Het concert ij zaterdag 7 magrt. Aanvang: 22.30 uur. Toegang /5,-. Het Harry Verbeke (tenorsax) en Carlo de Wijs (orgel) -kwar tet treedt zaterdagavond 7 maart vanaf 22.00 uur op in café Podium (Lange Haven 28) in Schiedam. Verbeke maakte naam in onder meer de Millers. De Wijs leerde het vak op het Rotterdamse conservatorium en speelde jarenlang in clubs. Verder spelen mee de bassist Edwin Corzilius en slagwerker Arnoud Gerritse. Zondagavond (21.30 uur) staan De Ideale Schoonzonen in Podium. De band bestaat uit drie degelijke boekhouders die in hun vrije tijd wat noten raken. De PvdA-afdeling Schiedam heeft op 10 maart om 14.00 uur In de Schiedamse zaai Beatrix aan de Lange Kerk straat 68-70 Joop den Uyl als gastspreker. Hij geeft zijn visie op het bejaardenbeleid. De middag is een propaganda-bij- eenkomst, speciaal gericht op de Provinciale Statenverkiezin gen van Zuid-Hoüand. Aanwe zig zal verder zijn provinciaal PvdA-lijsttrekker Hans van der Vlist en het statenlid Miep van Schijndel. Ouderen kunnen eventueel ge bracht en gehaald worden. Voor meer informatie: Astrid Brouwer (4268406) of Menno Slljée (4709885). Op 14 maart bezoeken de PvdA-statenleden en andere prominenten de Schiedamse binnenstad. Daarbij zuilen ook de plaatselijke politici van Schiedam en Vlaardingen aan-; wezig zijn. Wethouder Hans van-Kleef (stadsvernieuwing) slaat woensdag 11 maart om 15.30 uur de eerste paal voor de 2e fase van een complex huizen aan de Stationsstraat in Schie dam. Na afloop Is een informe le bijeenkomst gepland in de prof. Ph. Kohnstammschool aan de Fahrenheltstraat 4. Banken nemen deel in Vlaardingse gemeentegaranties In Vlaardingen staan op dit moment ongeveer 150 koophui zen leeg. Volgens ambtenaar F. Kok van de gemeentelijke dienst Stadsontwikkeling blij ven die huizen door de econo- mischje situatie voorlopig nog i' leegstaan. Er moet snel wat gebeuren, vindt Kok; Hij spreekt van een prop in de markt. ,Die prop moet er uit," licht hij toe. „We moeten de knellende situatie doorbreken en een eerste stap is de verlie zen van de gemeentegarantie terugdringen. Leningen moe ten gemakkelijker kruinen worden afgelost. In de jaren zeventig was het verlies dat'Vlaardingen op ge meentegaranties leed nul kom ma nul," vervolgt Kok. „Maar, door de prijsdalingen van on roerend goed zijn we al jaren lang terecht gekomen in een negatieve spiraal. We zitten nu vooral met veel leegstand in de wijken r "waar veel flats staan." Fractievoorzitter R. Poppe van de Socialistiese Partij (SP) is nog niet overtuigd van de voordelen die de banken bieden, omdat de deelname jaarlijks met één percent wordt afgebouwd. Poppe: „De pijn zit 'em in de latere jaren, waarin het risico van de ban ken afneemt. En dan kunnen de problemen komen. Kijk nie- Ambtenaar Kok: „Nega tieve spiraal." (Foto Arie Wapenaar) mand koopt een huis, als er on zekerheid bestaat over de mo gelijkheid van aflossing. Maar juist na een jaar of vijf kunnen de omstandigheden plotseling veranderen. Juist dan kan blij ken dat men de schulden niet kan aflossen. Inmiddels is dan wel het risico voor de banken gehalveerd tot vijf percent. Dat betekent," vervolgt Pop pe, „dat het voordeel voor de gemeente minimaal is. De ban ken hebben wel voordeel. Want die krijgen klanten aangele verd. Ik kan de maatregel niet anders zien dan dat de ge meente particuliere banken sponsor»." Poppe vindt dat de leningen via de gemeentelijke kredietbank moeten iopen en vindt de nu genomen maatre gelen onwenselijk. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het bouwval lige pandje Oosterstraat 97, dat de gemoederen in de straat in Schiedam-Oost al geruime tijd bezig houdt, wordt zeker gesloopt. Het projectteam Oost, een adviserend orgaan aan de gemeente Schiedam, heeft een brief gestuurd waar in de sloop wordt bevestigd. „Gesloopt wordt het pandje, zeker weten. En ér kan ook een speelgelegenheid komen voor peuters. Maar. zeker is ook dat :het heelwat meer geld gaat kosten om het krot tegen de vlakte te halen dan verwacht," licht projectteamleiderEddy Karrebelt toe,1 „Het zal noodzakelijk-zijn om het pand met de hand te slopen. Doen de slopers dat niet, dan bestaat, de kans dat de voorgevel van de ernaast gelegen woning mee naar be neden komt," vertelt Karrebelt verder. Er wordt op dit mo ment overleg gevoerd over de 'meerkosten' van sloop met de hand en het opmetselen en het stutten van de zijgevel? van de huurpanden. „De financiële consequenties zullen toch de doorslag geven," meent Ed Karrebelt. Bewoners, verenigd in de Straatgroep Oosterstraat, klaagden de afgelopen maan den meerdere keren bij de ge meente. Gevaar voor neerkom ende dakpannen en loszittende ■betimmeringen maakten dat de. buurtbewoners sloop wilden verjnellen. De gemeente be antwoordde de klachten van de straatgroep steevast met: „Laat het Projectteam Oost eerst met een officieel advies komen." Wethouder H. van Kleef trok zelfs de integriteit van de Be woners Vereniging Schiedam Oost (BVSO) in twijfel. Hij dacht dat de BVSO, die alle overleg met de gemeente heeft opgeschort in verband met een langslepende onenigheid over het Schiedamse Instituut Be wonersdeskundigen, het advies expres tegenhield. De BVSO maakt deel uit van het advies orgaan het projectteam Oost. „Het probleem zat 'em ech ter In de ernaast gelegen wo ningen," vertelt Ed Karrebelt verder. „Niet in de bouwkundi ge staat van die huizen. Die is prima gebleken. Die huizen zijn gewoon goed. Er was on duidelijkheid over wat er zou gebeuren na sloop van .num mer 97." Medewerkers van de ge meentelijke dienst Bouw- en Woningtoezicht hebben vorige week de panden nog eens uit gebreid onderzocht. Nu blijkt dat nummer 97 niet zonder meer kan worden neergehaald. „Er moet met de hand ge sloopt worden. En dat kost veel meer. Wij adviseren toch voor zo snel mogelijke sloop en het aanbrengen van speelgoed voor kleuters. Niemand hoeft bang te zijn dat het niet door gaat," stelt Karrebelt, die de bewoners van de naastgelegen huizen op hun gemak heeft moeten stellen. „Deze mensen zijn zich echt rot geschrokken. Want zij dachten dat de andere straat bewoners wilden dat hun wo ningen eveneens tegen de 'vlak te gingen. Hun hulzen blijken in goede staat. Ook zij willen graag in hun eigen huisjes in de Oosterstraat blijven wo nen." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De'Rotter damse Bewonersgroep Tegefl VHegtuigoverlast (BTV) heeft stevige kritiek op het vorige maand verschenen rapport van de Commissie Van der Zwan over de toekomst van de luchthaven Zestienhoven. „Van der Zwan wil van het vliegveld een vijfde baan voor Schiphol maken, zonder aan de Rotter damse belangen te denken," zo viel te beluisteren tijdens de gisteravond gehouden leden vergadering van de BTV. De Commissie Van der Zwan concludeert dat de milieu aspecten van een zakelijk geëxploiteerde luchthaven met een 2200i meter lange start- en landingsbaan van een aan vaardbaar niveau zijn en een verantwoorde exploitatie niet in de weg staan. Volgens de BTV zullen echter honderden huizen meer dan nu last krij gen van geluidsoverlast. De actiegroep, die voorna melijk bestaat uit bewoners van de wijk Schiebroek, stelt dat de enige manier waarop Zestienhoven rendabel kan worden, juist het inkorten van de huidige baan is. De luchtha ven moet zich veel meer gaan richten op de zogenaamde 'dagrandverbindingen". Dat zijn voornamelijk zakenvluch- ten waarbij kleine vliegtuigen 's ochtends vertrekken en 's avonds weer terugkomen. Juist door de lengte van de huidige baan te beperken tot duizend meter, is het mogelijk meer vluchtbewegingen toe te staan, stelt de BTV. De les vluchten, charters en nacht vluchten móeten worden stop gezet, vindt de bewonersgroep. De BTV overweegt om bin nen niet al te lange tijd bij de gemeente een schadeclaim in te dienen voor de door de ge luidsoverlast verminderde waarde van de huizen. Ook een gang naar de rechter is daar bij niet uitgesloten. „Een proefproces op het juiste mo ment zou wel eens heel gunstig voor ons uit kunnen pakken," aldus een BTV'er. Drie bestuursleden van de BTV hebben met het oog op de komende deelraadsverkiezin gen van 18 maart in Schie broek een eigen partij opge richt De 'Onafhankelijke Par tij Leefbare Wijk' Is ontstaan uit onvrede met de manier waarop de bestaande politieke partijen omgaan met de belan gen van de bewoners rond Zes- Uenhoven. „We doen dit op per soonlijke titel," vertelt aspi rant-deelraadslid Frans Maal, tevens voorzitter van de BTV. „De gevestigde partijen zien ons als lastige horzel, maar nemen ons niet serieus. Dat hopen we op deze manier te veranderen." Projectteamleider Eddie Karrebelt: kosten." (Foto Arie Wapenaar) Gesloopt wordt er, het gaat alleen meer geld (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Bij wijze van uitzondering zijn mannen van daag van harte welkom in het Vrouwenhuis in Maassluis. De 'bewoonsters' van het vrou wenontmoetingscentrum vie ren het vijfjarig bestaan van hun onderkomen in een voor malig woonhuis aan de Noord- vliet met een receptie van 18.00 tot 20.00 uur. Tijdens deze bij eenkomst nemen mevrouw Van Es-Hamoen, de echtgenote van de burgemeester, en de vrouwelijke gemeenteraadsle den de eerste exemplaren van de zojuist verschenen Vrou- wenwijzer in ontvangst. In de ze brochure staan alle Maas- sluise vrouwenorganisaties met doelstelling en activiteiten vermeld. Het is de bedoeling, dat deze Vrouwenwijzer vanaf volgende week op diverse druk bezochte plaatsen in Maassluis verkrijgbaar is. t Nadat de sporen van de 'middagvisite" zijn opgeruimd wordt het' lustrumfeest 's avonds voortgezet met een be sloten bijeenkomst voor vrou wen. Het programma voor de ze avond, die om 20.30 uur be- gtnt, vermeldt ondermeer ca baret, sketches, zang, muziek en wellicht een dansje. Uiter aard worden er zowel 's mid dags als 's avonds hapjes en drankjes geserveerd. De orga nisatie van deze dag is in han den van de vier 'bewoonsters' van het Vrouwenhuis: het Vrouwenontmoetingscentrum Sien (waaronder de bijstands vrouwen, de FORT-groep, en de werkgroep Vrouw en Ge loof), de VOS-werkgroep, de Vrouwenraad en de vorig jaar opgerichte Meidengroep. Zij verwachten voor zowel de re ceptie als voor het vrouwen- feest een groot aantal gasten. Vijf jaar geleden, tijdens de opening van het pand, leek het Vrouwenhuis al direct te klein. Zowel op de begane grond als op de eerste verdieping was het dringen geblazen in het nieuwe onderkomen, dat vrij wel geheel op basis'van zelf werkzaamheid was verbouwd en ingericht. Maar ook in de jaren erna bleef het een komen en gaan van vrouwen. Zij be zochten of werkten mee aan di verse activiteiten, die allen ge richt waren op de ontplooiing en bewustwording van de vrouw. Vooral de VOS-cursus- sen vormen voor veel vrouwen een goede gelegenheid om (op nieuw) te gaan studeren en zich voor te bereiden op een plaats op de arbeidsmarkt. Verder was het over het al gemeen ook veel belangstel ling voor themabijeenkomsten, inloopavonden, cursussen en tal van andere eenmalige acti viteiten. Hoewel de Nederland se vrouwen de grootste catego rie bezoekers vormden, be zochten ook buitenlandse vrou wen bij speciale gelegenheid dit vrouwenontmoetingspunt. De vrouwenbibliotheek, geves tigd op de eerste verdieping, heeft zich in de afgelopen vijf jaar voortdurend uitgebreid en voorzien in een grote behoefte van vrouwen, die geïnteres seerd zijn in vrouwenlitera tuur en informatie willen over de meest uiteenlopende onder werpen. Nog maar kort gele den meldde zich een aantal vrouwen bij het Vrouwenhuis, dat allerlei bestaande pro gramma-onderdelen wil uit bouwen en tevens plannen heeft om nieuwe activiteiten op poten te zetten. Het Maassluise Vrouwenhuis fungeert niet alleen als een doe-centrum maar ook als een rustpunt voor vrouwen, die even uit willen blazen van hun dagelijkse beslommeringen en een praatje willen maken met andere vrouwen. Naast geno digden zijn ook meiden en vrouwen, die geïnteresseerd zijn in het reilen en zeilen van het Vrouwenhuls, welkom op de receptie en het vrouwen- feest. De toegang is voor beide bijeenkomsten gratis. Het Vrouwenhuis is geves tigd aan de Noordvliet 145. Meer Informatie over de werk zaamheden in en rond het Vrouwenhuls is verkrijgbaar bij Mieke van der Griend, tele foon 01899—17883. HOEK VAN HOLLAND - Naar aanleiding van de inter nationale vrouwendag op 8 maart zijn de acties van Am nesty International deze maand speciaal gericht op vrouwen die over de hele we reld gevangen zitten op grond van maatschappelijke of poli tieke activiteiten. Amnesty in Hoek van Hol land houdt de maandelijkse schrijfavond op donderdag 12 maart in de foyer van De Hoekstee en de brieven gaan deze keer naar Rusland, Ecua dor, Syrië en Zuid-Afrika. Mar telingen bij vrouwen, zo zegt Amnesty International, ver schillen wezenlijk van die van mannen omdat de martelingen bij vrouwen veeial sexueel ge richt zijn. De schrijfavond in De Hoekstee wordt gehouden van half acht tot half tien 's avonds en er zijn voorbeeld brieven aanwezig.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1