'Magnetiseren helpt, t is net de zoen van je moeder op 'n zere plek' Ik ben maar een doorgeefluik van zij van hierboven "Voor mannen verboden' tijdens zwemles voor Turkse vrouwen Nieuwsgierige tieners in Schiedam verenigd De Vrije Madam gaat niet door Bekeuring voor baasje van loslopende hond Bromfiets was motor Inbraken met flipper VLAARDINGEN Als huisartsen geen oplos sing meer weten voor de klachten van hun patiën ten, dan komen deze mensen in veel gevallen bij paragnosten terecht. „Wij krijgen de kneusjes van de medische maatschappij: de grootste commer ciële organisatie." Dit zegt Dennis Luysterburg (27), helderziend paragnost en homeopaat. Helderziendheid Een wonder Magisch Vlaar dingen. Dat is het thema van de Sa lon de Harmonie op zaterdag 21 maart in zaai Har monie aan de Schiedamseweg 51. Tijdens deze spraakmakende plaatselijke praat show wordt ge praat over spiritis me, astrologie en paranormale ver schijnselen. Van daag alvast een voorproefje van wat de bezoekers volgende week vanaf 20.30 uur staat te wachten. Onze verslaggeef ster LUCIENNE WISKERKE sprak met twee van de gasten, die dan aan de grote ronde tafel van de Salon aan de tand zullen worden gevoeld. Prijzen Dennis Luysterburg tijdens een demonstratie psycho metrie in Vlaardingen: „Je moest eens weten hoeveel mensen er niet naar een dokter durven." (Foto Arie Wapenaar) Flessen Contact Zonde •-K' BAx. -Ammmm: De Turkse da mes na de zwemles bij een voor een kop koffie. Helemaal links: zwem instructrice Frida Keij zer. In het midden, ge kleed in een tuinbroek: Ni- met van Leg den. (Foto Bob Comel- der) Koffie drinken HET VRIJE VOLK sclledamvlaardingen ZATERDAG 14 MAART 1987 Dennis Luysterburg steunt op een jarenlange ervaring met het paranormale en een uitgebreide kennis over alter natieve geneeswijzen. Hij woont in Rotterdam en geeft consulten aan huis. Als je zegt dat je homeopaat bent, dan lo pen de klanten de deur bij je plat," zegt hij. „Je moest eens weten hoeveel mensen er niet naar een dokter durven." Zijn spreekuur wordt druk bezocht en Dennis Luysterburg zegt beslist niet te zitten wach ten op uitbreiding van zijn klantenbestand. Onder zijn' klanten vind je mensen in al lerlei soorten en maten, ook dieren zoals een koe die geen melk meer gaf en een manke bok. Zelfs een boomchirurg raadpleegde Dennis eens om trent een aantal zieke bomen. De aard van de klachten van zijn klanten varieert sterk, zegt Dennis Luysterburg: „Je kan het zo gek niet opnoemen: van mensen met klompvoeten tot kankerpatiënten." Hij heeft zich echter gespecialiseerd in spanningen, die duidelijk te io- caliseren zijn; hoofdpijn, buik en maagklachten. Daarnaast behandelt hij vooral gevallen van autisme en reumatiek. Dennis Luysterburg en zijn naaste familieleden merkten al vroeg, dat hij iets meer zag dan een normaal mens ziet. „Toen ik zes jaar was, had ik al een nuchtere kijk, zei rake dingen en kon voorspellen," legt hij uit. Zijn vader over leed toen Dennis twaalf jaar was. „Twee dagen na het over lijden van mijn vader ont waakte ik 's nachts uit een droom," vertelt Dennis. „En ik zag mijn vader, hij stond voor me, als in levende lijve. Ik schrok geweldig die eerste keer. Hij vertelde me, dat er in zijn hoedanigheid ook leven was. Dat hij een brokje mate rie was in een andere wereld." Ongeveer twee jaar later had Dennis Luysterburg weer een nachtelijke ontmoeting met zijn overleden vader. „Die keer vertelde hij me, dat er iets verdrietigs zou gaan ge beuren in de familie omtrent een man, maar dat dit voor die betreffende man beter zou zijn." Een .paar dagen daarna overleed Dennis' opa na een ziekbed. Op vijftienjarige leeftijd kwam Dennis Luysterburg In contact met een Vlaardings paragnost, H. Mechelse. Deze heeft Dennis geholpen zijn hel derziendheid verder te ontwik kelen. Tegelijkertijd raakte hij verdiept in lectuur over para psychologie. Zijn praktijk begon Dennis Luysterburg toen hij achttien jaar was, bij een oudere dame op een zoldertje in Vlaardin gen. Deze vrouw kreeg een hersenbloeding, waarbij ze voor een groot deel verlamd raakte. Binnen een paar weken was ze er echter weer hele maal bovenop. De specialist, bij wie ze in behandeling was, sprak van een wonder, maar Dennis schrijft de genezing toe aan het feit, dat hij haar ge magnetiseerd heeft tijdens haar ziekbed. Over het magnetiseren zegt Dennis: „Het helpt, laat het suggestie zijn, wat maakt het uit? Het helpt net als een zoen van je moeder op een zere plek." De afgelopen jaren heeft Dennis Luysterburg zich ge stort op demonstraties psycho metrie: het behandelen van voorwerpen. „Door het hele land verzorgde ik dergelijke avonden, ook in 3elgië," ver telt hij. „Vier a vijf avonden in de week was ik op pad. Ik leek wel getrouwd met de trein. Ge lukkig is dat nou wat minder geworden," Nu wijdt Dennis zich voorna melijk aan de alternatieve ge neeswijzen, magnetiseren en homeopathie. Zes jaar studeer de hij homeopathie, hij volgde cursusen en las pillen van boe ken. Zes dagen In de week houdt hij 's middags spreek uur, 's ochtends slaapt hij uit. Hij heeft van zijn gaven zijn beroep gemaakt De prijs per consult Iaat Dennis Luysterburg afhangen van de inkomsten van zijn klanten „Het geld moet komen van waar hst zit," vindt de pa ragnost. Als iemand een uit kering heeft, dan vraag ik mis schien maar vijfentwintig gul den. Zit iemand echter goed in de slappe was, dan schroom ik niet om enkele honderden gul dens te vragen. Je moet daar wel mee oppassen, want als de mensen dit principe doorkrij gen, dan hebben plots acht van de tien een "uitkering. Je kan rustig zeggen, dat ik hierdoor voortienduizenden guldens ben afgezet. De laatste tijd ben ik daarom wat commerciëler gaan werken." Van de mensen die bij de pa ragnost om,'hulp aankloppen, kan hij voor één derde de ze kerheid geven dat hij ze van al hun klachten kan afhelpen. Eén dérde van zijn patiënten kan hij voor de helft genezen, de rest moeten ze dan zelf doen., Voor het laatse derde deel van zijn klanten kan hij niets doen, „Dat wil niet zeg gen dat ze ongeneesbaar zijn, andere geneeswijzen als acu punctuur, kunnen dan mis schien wel uitkomst bieden." Dennis zegt dat er een grote belangstelling is voor alterna tieve geneeswijzen. Hij staaft dit met de mededeling dat er in 1985 2.750.000 consultaties zijn gegeven in Nederland door mensen die zich bezig houden op het alternatieve vlak. „Ik denk dat je daar nu nog wei een miljoen bij op kunt tellen. En dan zijn nog niet eens de gevallen meegerekend, waarin mensen bij een drogist homeopathische middelen ko pen." De laatste jaren lijkt het er steeds meer op, dat deze bran che uit het duister komt. De tijd dat alternatieve genezers voor het gerecht werden ge sleept als kwakzalvers schijnt voorbij. Ze worden steeds meer getolereerd, ook in de medische wereld. Zo werkt Dennis Luysterburg regelma tig samen met artsen en spe cialisten. Toch is er ook nog veel kaf onder het koren, weet Dennis. Hij geeft een voorbeeld: „Ie mand komt met een paar bul ven achter zijn oor bij een pa ragnost. Deze zegt: "Weest u gerust, ik kan u wel van uw kanker afhelpen. Wat hebt u daar voor over?' De patiënt schrikt zich een ongeluk als hij hoort dat hij kanker heeft. Nou, en dan flappen ze wel. En de rest van hun leven gaan ze gebukt onder een enorme schuld. Ik wil niet ontkennen dat je met dit werk goud kunt verdie nen. Nederland Is zo goedgelo vig," besluit Dennis Luyster burg. Als ik morgen op de /markt ga staan met lege fles sen en de mensen toeroep: 'Ik stop hier uw grootmoeder in de fles, met die fles in huis bent u uw hele leven gelukkig. Vijfhonderd gulden, dat is toch geen geld'. Reken maar dat ze dan als bestsellers de deur uit gaan." VLAARDINGEN „Spiri tisme betekent niets anders dan geloven in een leven na de dood waarbij contact mogelijk is tussen mensen hier en zij die zijn overgegaan: overleden mensen." Deze nuchtere for mulering is afkomstig van het echtpaar Els en Jan van der Hul, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de para normale vereniging 'Op de grens van twee werelden' in Vlaardingen. Beiden zijn para normaal begaafd. Els van 'der Hul behandelt voorwerpen. Dit doet zij meestal voor een groot pu bliek. Woensdag gaf zij hier van nog een demonstratie in het beursgebouw in Rotter dam. Thuis houdt Eis zich voornamelijk bezig met mag netiseren van mensen die met klachten bij haar komen. Jan heeft veel gelezen over het pa ranormale, legt de kaart en wil af en toe ook wel eens magne tiseren. Beiden werken idealis tisch. Het gaat hen niet om het geld dat met helderziendheid te verdienen is. Ze vragen wei- Els van der Hul, paragnost en voorzitter van de vereni ging 'Op de grens van twee werelden': Spiritisme be tekent niets an ders dan gelo ven in een le ven na de dood waarbij contact mogelijk is tus sen mensen hier en zij die zijn overge gaan: overle den mensen." (Foto Arie Wa penaar) nig voor een consult en in be paalde gevallen zelfs niets. Waar het wel om gaat Is hulp verlening. Jan vertelt: „Ons voornaam ste doel, en dat is ook het doel van de vereniging, is mensen laten weten dat dood niet dood is, maar een wedergeboorte. Er zijn zoveel mensen bang voor de dood. Haar hemel en hel bestaan alleen op aarde. Ik heb geen angst voor de dood zelf, alleen voor de manier waarop ik moet sterven." De paranormale vereniging komt iedere week bijeen in een zaaltje van de Lijndraayer in Vlaardingen en bestaat a! en kele jaren. Maar pas sinds ok tober het afgelopen jaar, loopt de vereniging goed. „Daar-' voor," zegt"Els, „waren er mo menten waarop ik dacht: als het zo doorgaat, moet ik er geld bij gaan leggen om de vereniging draaiende te hou den." Ook in Vlaardingen neemt de belangstelling voor het paranormale toe. De avonden van de vereni ging in Vlaardingen worden door verschillende media ver zorgd. Een medium is, in de paranormale betekenis, ie mand die contact heeft met het hiernamaals, en beschikt over de gave om berichten van overledenen door te gev.en aan mensen. De ene keer verloopt dit contact via nummers: psy- choscopie, de andere keer via voorwerpen: psychometrie of via nog andere wegen. „Maar, voorwerpen of num mers zijn niet noodzakelijk om contact te krijgen, het werkt alleen sneller," vertelt Eis van der Hul. Zij krijgt regelmatig bezoek van verschijningen van overleden mensen, intelligen ties, zoals Els ze noemt. In de volksmond zijn dat spoken of geesten. Volgens Jan van der Hul heeft het paranormale alles met gevoel te maken. „Ieder een heeft wel eens meege maakt dat op het moment dat je aan iemand dacht, diegene plots voor de deur stond. 'Alsof de duivel er mee speelt' zeggen ze dan, of "Wat een toeval'. Maar dat is het niet," vertelt hij. „Het heeft alles te maken met helderziendheid. En hel- derzienheid met gevoel. Het is luisteren naar je gevoel, naar een ingeving die je krijgt. En dan is het de kunst om te blij ven luisteren en je gedachten helemaal uit te schakelen. Dat laatste is juist het moeilijkste voor veel mensen. De meeste mensen laten zich teveel door hun verstand leiden en te wei nig door hun gevoel." Volgens beiden bezitten ook alle mensen de gave om te magnetiseren. Els heeft wat dat betreft een specialisatie in rugpijnen. Ze vertelt het voor beeld van een kennis, die kromgetrokken van de rugpijn kwam binnenstrompelen. Zij bood aan hem te magnetise ren. „Na een paar keer strijken was hij van zijn rugpijn af en hij huppelde als het ware de deur weer uit. 'Meid, je hebt gouden handen' zij hij tegen me." Als mensen eenmaal bij een paragnost zijn geweest, weet Els uit ervaring - en zij krijgt treffende dingen te horen dan komen ze meestal terug. „Er zijn echter mensen, die dan wonderen van je verwach ten. Ze willen dingen van je ho- ren, die je niet kan zeggen om dat je ze niet ziet. Bijvoorbeeld wanneer iemand komt te over lijden. Ik krijg zo iets nooit door. Dat soort dingen geven zij van hierboven niet prijs. Of ze verwachten een kant en kla re oplossing van je voor hun problemen. En dat vind ik zo jammer. Ze vergeten dat het van boven komt en dat ik maar een doorgeefluikje ben." SCHIEDAM Uitslapen kan hen niet schelen. Ruim twintig Turkse vrouwen zijn elke zaterdagochtend al om negen uur aanwezig in het Schiedamse Zwembad-Zuid. Deze wekelijkse zwemles is voor de meesten het enige uur van de week dat 'echt voor hen zelf Is. Na een hele week wer ken, het huishouden doen en voor de kinderen zorgen, zijn ze blij zich even te kunnen ont spannen in het warme water. Maar er wordt niet geluierd. Hoewel er af en toe best een lachje af kan. staat niemand te bibberen of te treuzelen om in het water te gaan. Ze moeten en zullen zo snel mogelijk le ren zwemmen. „Het is heel intensief, maar wel dankbaar werken," vertelt zweminstructrice Frida Keij- zer. „We zijn nu een paar maanden bezig en de resulta ten zijn geweldig. Bijna nie mand kon zwemmen en nu be wegen de meesten zich al aar dig in het water. Drie vrouwen proberen binnenkort zelfs hun diploma te halen." De goede resultaten zijn vooral aan de vrouwen zelf te danken. Tijdens de lessen wordt er stevig doorgewerkt. Geconcentreerd luisteren de vrouwen naar hetgeen de bad- juffen vertellen. Dat moeten ze wel, want niet allemaal kunnen ze het Neder lands goed verstaan. De in- structrices maken hun bedoe lingen nog eens extra duidelijk door gebaren en voor wie het dan nog niet begrijpt, vertaalt één van de anderen het wel. Vervolgens proberen de vrou wen zelf de oefeningen uit, waarbij ze elkaar helpen. Ter wijl de één spartelt, houdt de ander armen of benen vast. De vrouwenafdeling van de Vereniging voor Turkse Werk nemers Schiedam was al jaren" bezig om een speciaal zwe- muur los te krijgen bij ver schillende zwembaden, De vrouwen klopten onder meer aan bij het Schiedamse Sport- fondsenbad en de Rotterdamse baden Zuid en West. Ze bereik ten <hier niet veel mee. De vrouwen wilden het liefst in het weekeinde kunnen zwemmen. Het bad zou voor anderen, vooral mannelijke be zoekers, gesloten moeten zijn. Bovendien moesten de instruc teurs vrouwelijk zijn. Uiteinde lijk besloot Zwembad-Zuid in Schiedam in oktober vorig jaar de sprong te wagen. De drie instructrices staan op za terdagmorgen een uur eerder op en geven nu les aan in to taal 45 Turkse vrouwen. De ge middelde leeftijd van de 'leer lingen' ligt rond de dertig jaar. Frida Keijzer kan zich de eerste les nog levendig herin neren. „Ze waren toen heel ze- nuwachtig en giechelden wat at. De meesten hielden hun handdoek stijf omgeslagen," vertelt de instructrice. „Dat is nu anders. De vrouwen gedra gen zich volkomen op hun ge mak." Dit komt vooral omdat het bad garandeert dat er geen mannen bij de les worden toe gelaten. Het is één keer gebeurt dat er een badmeester toevallig wat vroeger was en koffie zette in de keuken. Een paar vrou wen- doken onmiddellijk weg achter de startblokken. Ik wist niet wat ik zag. Dat laten we W/" W/''-r-M, dus niet meer gebeuren, an ders ben je hun vertrouwen kwijt," zegt Frida Keijzer. „In Turkije 2ijn geen zwem baden," vertelt de 34-jarige Ni- met van Leyden, één van de vrouwen die les neemt. ,Daar kreeg je dus de kans niet om zwemmen te leren. Er is zee genoeg, maar vrouwen zwem men er niet. Die passen op de kleren." Nimet kwam zestien jaar ge leden naar Nederland en trouwde een Nederlandse man. „Ik wil nu zo snel mogelijk zwemmen leren. In Nederland is overal water en je hoort nogal eens dat een Turkse vrouw of haar kind verdrinkt." Zij voegt hieraan toe: „Boven dien is het goed voor onze con ditie. Turkse vrouwen zijn bij na allemaal te dik omdat ze nooit sporten." „Gelukkig heeft mijn man er begrip voor," gaat Nimet ver der. „Maar veel vrouwen mo gen niet van hun echtgenoot. Zij vertellen hun dat ze daar te dom of onhandig voor zijn en dan durven die vrouwen ai lang niet meer." In Schiedam wonen ongeveer 1500 Turkse vrouwen en meisjes. Na de afsluiting van de zwemles, een luidruchtige duik van de glijbaan, gaan de da mes gezellig koffie drinken. „Er worden hier nogal wat contacten gelegd," meent Fri da Keijzer. „We doen er met een sociaal werk mee, want de vrouwen bezoeken hierdoor ook gemakkelijker andere openbare gelegenheden." Behalve de les van 9.00 tot 9.45 uur op zaterdag is er ook op maandagmiddag les. Deze les is bestemd voor Turkse vrouwen, die geen bezwaar hebben tegen 'gemengd zwem men" en duurt van 14.00 tot 14.30 uur. Op dit moment zijn er een stuk of twaalf vrouwen die van die mogelijkheid ge bruik maken. De kosten voor een half jaar les bedragen 47,50. Daarnaast moet men voor een tienbaden- kaart ƒ29,40 betalen en kost een los kaartje 3,50. Vrouwen die eens een keer willen komen kijken zijn altijd welkom. In lichtingen vla telefoonnummer 010-4261682. SCHIEDAM Een naam heeft de club nog niet, en ook geen vast programma. Maar het kan haast niet anders of het wordt gezellig. Enthousiasme vooraf is er iri ieder geval voldoende bij de jeugd. De afgelopen we ken maakten ze zelf reclame voor de club door overal in de wijk pamfletten op te hangen. Deze week start de Stichting Samenlevingsopbouw Schie dam Noord (SSSN) een nieuwe tienergroep. Drie keer in de maand kunnen tieners van tien tot en met veertien jaar bij el kaar komen in jeugdhonk het WESP om te knutselen, naar muziek te luisteren, computer spelletjes te doen of andere activiteiten te ondernemen. „We gaan in principe eerst eens kijken met welke ideeën de kinderen zelf komen, want het is natuurlijk hun club, en als het even kan gaan we daar mee aan de slag," vertelt Fre- derica van der Kiugt, jeugd werkster bij SSSN en één van de drie begeleidsters van de club. „Daarnaast houden we zelf een reeks plannen achter de hand. We kunnen eens een keertje gaan zwemmen, een dia-serie maken, een schimmenspel op voeren of een sjoelwedstrijd houden. Verder is het mogelijk iemand uit te nodigen om eens wat over zijn vak te vertellen, een schoonheidsspecialiste bij voorbeeld. Maar nogmaals: dat mag de jeugd helemaal zelf bepalen, daar ligt de nadruk op. Wij scheppen de voorwaarden, er is een ruimte, er Is begeleiding, er zijn materialen en er is een muziekinstallatie, maar zij vul len de rest in. Ze mogen ook hun eigen bandjes meenemen om te draaien," zegt zij. De SSSN komt met deze acti viteit omdat de leeftijdsgroep waar het hier om gaat tot nu toe tussen wal en schip viel. in heel Schiedam wordt vrijwel niets voor tieners georgani seerd. Het kinderwerk is voor de jeugd van zes tot en met twaalf jaar, terwijl het open jongerenwerk zich bezighoudt met de leeftijdsgroep van vijf tien jaar en ouder. Frederica werd in de praktijk met dat 'gat' geconfronteerd: „We merkten dat de kinderen van twaalf jaar wilden blijven hangen bij het kinderwerk en erg blij waren ais ze ons daar bij mochten helpen. Vaak ston den ze in groepjes door de ruit naar binnen te turen als wij met het kinderwerk bezig wa ren. Ze vroegen het ook we! rechtstreeks: 'Waarom is er nu niets meer voor ons?' Op die manier kennen we dus ai een groepje dat erg enthousiast is voor het club-idee. Ze hebben al diverse plannen, bijvoorbeeld om elke keer een klein bedrag te sparen en dan aan 't eind van 't jaar een weekeindje met de fiets erop uit te trekken. We hebben ge kozen voor een club-achtige opzet, omdat die op die leeftijd erg aanspreekt. Dat zie je ook als je de kinderboeken die voor deze groep bedoeld zijn leest, dan gaat het meestal over een groep tieners die al lerlei avonturen beleeft," aldus de jeugdwerkster. Zij verwacht dat er veel tieners op de club af zullen komen die niet door andere verenigingen bereikt worden, „ik denk dat we kinderen krijgen die het leuk vinden om in een gemeng de groep met allerlei verschil lende en ook gezellige dingen bezig te zijn, en zich niet teveel vast willen leggen op één acti viteit, zoals alleen maar voet bal, paardrijden of wat dan ook. Kortom, tieners die nog nieuwsgierig zijn," aldus Fre derica. De club staat open voor iedere tiener In de leeftijd van tien tot en met veertien jaar uit Schie- dam-Noord (Tuindorp, Kethel, Woudhoek, Groenoord en Spaanland), op donderdag avond van 18.30 tot 20.30 in jongerenpand Het WESP in het Bachbos, Churchillweg-Metro- pad 52. Kosten: 1,50 per keer, de thee is gratis. Inlich tingen bij Frederica van der -Kiugt, telefoon: 4702207 (SSSN). Jeugdwerkster Frederica van der Kiugt: „De jeugd bepaalt het helemaal zelf, wij scheppen de voor waarden." (Foto Arie Wapenaar) VLAARDINGEN De Vlaamse acteur Jaak Vissenaken komt vanavond niet naar Vlaardin gen. Niettemin wordt in net theatercafé wel het verrukkelij ke gerecht Kip met zeevrucht jes geserveerd. Vissenaken zou het solo-toneelstuk De Vrije Madam in zaal Harmonie spe len, maar zijn technische staf is niet beschikbaar. Ook het aan gekondigde optreden van het trio Marjory King moet daar door vervallen. De Vrije Madam, voor de twee de maal in de Harmonie, is een stuk, waarbij de acteur een kookdemonstratie in een Vrou wenhuis geeft. Het resultaat, maar dan bereid in de keuken van het theatercafé, zou na af loop van de voorstelling wor den geserveerd aan de veertig bezoekers, die nu moeten wor den afgebeld door het theater. „Helaas, helaas", zegt Stads gehoorzaal-directeur Marten Putman, die al twaalf keer eer7 der voorstellingen de mist zag ingaan. Gisteren nog ging we gens ziekte het optreden van Future Shock niet door. „Het publiek laat me niet in de steek", zegt hij. „Ik denk, dat 1986 het beste jaar Is geweest van mi|n periode hier. Maar het seizoen 1986/'87 is wat annu leringen betreft een verschrik king. Maar ja, theater wordt gemaakt door mensen en dat is tegelijkertijd de zwakte, want die kunnen ziek worden." VLAARDINGEN Tegen de eigenaar van een boxer en een rotweiler is proces-verbaat op gemaakt, omdat hij zijn hon den los liet lopen. Volgens de melding, naar aanleiding waar van de politie in actie kwam, zouden de honden in de buurt van de Van der Waalstraat an dere honden en zelfs mensen hebben aangevallen, maar dat is door het politie-onderzoek niet bevestigd. VLAARDINGEN De politie heefteen motorfiets Inbeslag- genomen, die er uitzag als een bromfiets. Die Indruk werd ge wekt door een verzekerings plaatje en een gele plaat. Maar het was wel degelijk een mo torfiets, zo constateerde de politie op het Loperpad, waar de bestuurder werd staande gehouden. De man, een 17-ja- rige Vlaardlnger, bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Ook ontbraken de kentekenbewijzen en boven dien was het voertuig niet ver zekerd. VLAARDINGEN in vier wo ningen aan de Sparrendreef en Platanendreef is Ingebroken, waarbij volgens de politie een flipper is gebruikt. Dat is een stevige kaart, waarmee een deurslot kan worden openge- wrikt. Ontvreemd werden geld en cheques. De inbraken von den "s nachts plaats. Terwijl de bewoners boven lagen te sla pen, deed de inbreker bene den zijn werk. in alle gevallen zat de voordeur niet op het nachtslot.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1