CDA 145 populieren worden gekapt 'Een hartinfarct krijg je niet maar samen Geslaagde Salon van de drie Maassteden Klokken St. Jans begeleiden Faust Ons karwei in Zuid-Holland: ook optreden tegen kleine criminaliteit. smaart Gesloten f Ws (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN /MAASSLUIS „Het moet gewoon goed gaan." Dit optimistisch geluid laat PvdA-lijsttrekker Hans van der Vlist horen aan de vooravond van de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Vrijdag bezocht hij met en kele prominente PvdA'ers bedrijven in het Rijn mondgebied en zaterdag toerden ze door Schie dam, Vlaardingen en Maassluis. Van der Vlists ervaring is dat het 'aardig lukt' om provinciale thema s aan de orde te stellen. „Er wordt vrij veel geschreven over onze werkbezoeken," constateert hij tevreden. Schaamte Een erotisch getint schilde rij van de Schiednmse kunstenaar Peter Helle- mons. (Fo to's: Arie wa penaar) De beneden- saai van de S 'Ion, waarin de objecten van Frits Kloppers en de mooie wandobjecten van Martin Moesman te zien zijn. Bevalling Kantklossen Rugby Wijkbezoek Ooievaarsbrug Op stelten 'J HET VRIJE VOLK Schiedam 'Als inks niet sterk is, dan schuiven CDA en VVD naar rechts' Ondanks de belangstelling voor regionale werkgelegen heid, bodemverontreiniging, ouderenbeleid en milieu (alle maal onderwerpen waarbij de provincie een dikke vinger ir de pap heeft), erkent ook Van der Vlist, dat de verkiezingen van woensdag veel verder strekken dan de provinciegren zen. „We kunnen nu wel mooie verhalen houden, maar het blijven altijd landelijke verkie zingen," zegt hij. „In de eerste plaats wordt het beleid van de provincie sterk bepaald door besluiten van de Tweede Ka mer en in de tweede plaats zijn de deelnemende partijen lan delijke politieke partijen. Het is mijn stelling, dat CDA en WD in hun opvattingen over milieu en natuur naar rechts opschuiven, wanneer links niet sterk genoeg is. Dan gaan economische belangen zwaarder wegen. Maar dat is wel een eenzijdige interpreta tie van het begrip economische belangen, want een goede kwa liteit van het leef- en woonmi- lieu is juist een vestigingsfac tor voor het bedrijfsleven, In verpauperende situaties rende ren investeringen niet." Detzelfde verhaal geldt ook voor de scheepsreparatiepro- blematiek, vindt Van der Vlist. Vorige week hebben de ge meentebesturen van Rotter dam, Ridderkerk, Schiedam en Vlaardingen alsmede de pro vincie Zuid-Holland in een ge zamenlijke brief bij de Raad van M'nisters aangedrongen op steun bij de herstructure ring in de scheepsreparatie. Doel is te komen tot samen werking of fusie van de wer ven Boele-Bolnes, Niehuis Van den Berg en Vlaardingen- Oost Bedrijven. De onderteke naars van de brief verwijten de rijksoverheid een te grote 'afstandelijkheid'. Van der Vlist: „Er is vanuit de gemeenten een ontzettende druk om samen te werken en de rijksoverheid om steun te vragen. De provincie helpt om de politieke druk te organise ren. CDA en WD huldigen lan delijk het standpunt yan een terugtredende overheid, maar regionaal gaan ze met ons mee." PvdA-lijst trekker Hans van der Vlist (links) staat in de start blokken om Schiedam in te trekken. In het midden senator Jan Simons. (Foto Arie Wape naar) SCHIEDAM Honderdvijf enveertig populieren worden in Schiedam de komende twee k drie jaar vervangen door an dere bomen. Volgens de dienst gemeentewerken is dit nodig, omdat de populieren te groot zijn geworden. Daardoor kan schade aan de bestrating ont staan. Snoeien helpt niet meer, omdat de populieren daarop reageren met een nog grotere kroon dan voor de operatie. De bomen staan in de Westfranke- landsestraat, Prof. Kamer- lingh Onneslaan, P.J. Troel- stralaan, Kappeijne van de Coppellolaan en Marconis traat. Populieren zijn snelgroeien de bomen, wat het voordeel heeft dat het tekort aan grote straatbomen er snel mee kan worden aangevuld. Na de oor log zijn er vele geplant in Schiedam. De bomen die nu het veld moeten ruimen, wor den niet tegelijkertijd gerooid. Het werk wordt over een aan tal periodes verdeeid, waarbij telkens een klein aantal bomen verdwijnt. Schiedam heeft on geveer negenduizend straatbo men. (Van een onzer verslaggevers) ■VLAARDINGEN Veel hartpatiënten vallen na thuis komst uit het ziekenhuis in een zwart gat. In het zieken huis zijn de moeilijkheden nog wel te overzien, omdat men er bewaakt en verzorgd wordt. Eenmaal thuisgeko men blijkt de aanpassing aan de nieuwe levensstijl vaak erg moeilijk. De patiënt krijgt te maken met tal van prakti sche en emotionele proble men, maar kan nergens met zijn vragen terecht. In het verleden is gebleken dat veel hartpatiënten er be hoefte aan hebben om met lotgenoten van gedachten te wisselen over hun nieuwe leefsituatie. Daarom organi seren de kruisverenigingen van Vlaardingen en Schiedam weer een serie van zeven ge spreksbijeenkomsten voor hartpatiënten en hun part ners, onder deskundige bege leiding. Na een hartinfarct of een hartoperatie gaat men veelal een ander leven lelden. Die overgang naar een totaal nieuwe manier van leven is in de meeste gevallen een moei zaam proces. Dat geldt even eens voor de familieleden of huisgenoten van de patiënt, omdat ook zijmoeten leren leven met de veranderde si tuatie. „Daarom leggen wij er zo de nadruk op, dat de part ners óók naar de bijeenkom sten moeten komen," zegt me vrouw Franssen, die de ge sprekken zal begeleiden. „De partners zijn lange tijd een min of meer vergeten groep geweest. Ten onrechte, want zij ondervinden heel direct de gevolgen van de kwaal van hun man. Vaak zie je na ver loop van tijd door de voortdu rende spanningen bij die vrouwen klachten optreden als oververmoeidheid, de pressies en een hele reeks so matische aandoeningen. Een hartinfarct krijg je niet al leen, maar samen. Daarom moeten man én vrouw naar een nieuwe manier van leven zoeken," zegt zij- Na een eerste kennisma kingsbijeenkomst zullen op de avonden onderwerpen aan de orde komen als de ziekenhuis periode, de overgang naar de thuissituatie en angst, een emotie die een centrale rol speelt in het leven van veel hartpatiënten. Is angst altijd negatief of zitten er ook posi tieve kanten aan? Hoe kun je allerlei angsten hanteerbaar maken? „Op het programma staan een aantal vaste the ma's, maar daarnaast is er voldoende speelruimte voor eigen inbreng van de deelne mers. Als er behoefte aan is kunnen we externe deskundi gen uitnodigen, zoals een dië tiste, een yoga-docent die wat vertelt over ontspannings- en ademhalingsoefeningen, of gewoon een arts die eens pre cies uitlegt hoe het hart werkt," aldus mevrouw Franssen. Zij heeft goede ervaringen met dit soort gespreksgroe pen. Over *t algemeen be schouwen de deelnemers het bijwonen van zo'n serie bij eenkomsten als een positieve ervaring, waar men in meer dere opzichten wijzer van ge worden is. „Waarbij je wel moet bedenken dat het niet iets leuks is. Het is geen cur sus; je werkt niet een hoevee 1- heid stof door waarna je 'ge slaagd' bent. Het blijft '.och praten over hele moeilijke, in grijpende en onprettige din gen," aldus de gespreksleid ster. Hoewel het aantal vrouwen met hartklachten gestaag toe neemt, vormen mannen nog altijd de overgrote meerder heid van de hartpatiënten. Voor beide groepen geldt, dat de problemen waar men bij thuiskomst mee geconfron teerd wordt legio zijn. Ten eerste heeft men te maken met de directe fysieke en psy chische gevolgen van de kwaal. Men is lichamelijk zwakker en snel moe. Vaak gaat dat,gepaard met ver geetachtigheid, concentratie moeilijkheden, lichtgeraakt heid en neerslachtigheid. Ook komen veel mannen er tot hun schaamte achter dat ze heel erg emotioneel geworden zijn. Een dood vogeltje op straat kan soms al een huil bui veroorzaken, waarna men zich met zijn figuur geen raad weet. De partners voelen zich bij al die problemen vaak buitengesloten. Ze ko men er niet achter wat de pa tiënt echt meemaakt en heb ben bovendien dikwijls het gevoel dat ze een heel ander iemand, een vreemde, thuis gekregen hebben. „Hartlijders leven met een onzichtbare handicap. Dat verborgen karakter van de kwaai is ook iets wat in veel gesprekken naar voren komt," vertelt mevrouw Franssen. „Er is niets te zien aan de patiënt, sterker nog, door de medicijnen hebben ze nogal eens een blosje, waar door ze er extra welvarend uitzien. De omgeving denkt- dan al snel dat het goed gaat, of vergeet zelfs helemaal dat er wat aan de hand is. In feite kan zo'n man vaak nog niet veel. Ik ken voorbeelden van patiënten die met een grote lege boodschappentas de su permarkt uitwandelen, naast hun vrouw die alles draagt. Zo erg schamen ze zich voor hun onmacht," aldus me vrouw Franssen. Een ander moeilijk punt is de vrijetijdsbesteding. De ty pische hartpatiënt is een ge jaagde, harde werker die zo veel mogelijk wil doen in zo weinig mogelijk tijd. Na een infarct valt 't werk voor lan gere tijd geheel of gedeelte lijk weg, en plotseling zit men' met een zee van vrije tijd. In die situatie blijkt opeens hoe lastig het is die tijd goed in te vullen. Mevrouw Franssen: „Ook al heeft men diverse hobby's en begint men met van alles, veelal geeft men het na korte tijd toch weer op. De energie en de fut om iets af te maken ontbreken simpelweg. Ande ren komen helemaal nergens meer toe, gaan ook niet meer naar buiten en raken zo in een isolement, dat is natuurlijk helemaal triest." Op het praktische vlak le ven vragen als: wat mag ik wel en wat mag ik niet doen na mijn hartaanval? Welke voeding moet ik gebruiken? Op verschillende manieren zijn de patiënten bezig met het aftasten van hun grenzen; sommigen gaan zelfs zover die grens regelmatig uit te proberen: als ik dat doe, krijg ik dan een infarct? Het is van het grootste belang om te le ren luisteren naar je eigen li chaam, legt mevrouw Frans sen uit. „Mannen zijn nu eenmaal niet gewend om attent te zijn op de pijnsignalen die het li chaam uitzendt, dat moet ze echt bijgebracht worden. Het kost ook veel moeite en door zettingsvermogen om jaren lang ingesleten verkeerde ge woontes te veranderen. En een beloning op korte termijn is er niét, een hartinfarct gaat niet snel over. Het duurt lang eer het geestelijk en lichame lijk evenwicht hervonden is. Er zijn er ook bij die hun han- dicap niet kunnen accepteren en alle voorschriften negeren. Ze blijven zich bijvoorbeeld te pletter roken. Ik confronteer ze dan wel altijd met de ge volgen van hun keuze, name lijk dat hun gedrag him leven aanzienlijk kan bekorten. Maar dat zijn wel de uitzon deringen. Bij verreweg de meeste patiënten zit de schrik er goed in. Die willen er alles aan doen om herhaling te voorkomen, en anders hun partners wel. Ik ken er die nachtenlang niet slapen, om dat ze constant aan de borst van hun man voelen of hij nog leeft." De bijeenkomsten zijn in principe bedoeld voor mensen uit de regio Nieuwe Water weg Noord. Ze worden gehou den op 17, 24 en 31 maart en 7, 14, 21 en 28 april, in het kruis- gebouw, Van Marisstraat 2 in Vlaardingen: De kosten be dragen voor- leden van de kruisvereniging 12,50 per persoon, voor niet-leden 17,50 alles inbegrepen. Door MAR JO FEPPELAAR SCHIEDAM De 'Salon van de drie Maassteden' biedt een representatief beeld van het geen anno 1987 in de beeldende kunst in Vlaardingen, Maas luis en Schiedam gebeurt. Na twee selectieronden zijn 58 van de 180 geregistreerde kunste naars uit die gemeenten tot de expositie toegelaten. Zij stuur den fotografie, schilderijen, beeldhouwwerk en grafiek in. De prijs van de Salon der drie Maasteden is dit jaar uit gereikt aan de Vlaardingse kunstenaar Jan van Ree ven. Hij zond drie werken uit de se rie "Hollands Landschap' in. Drie pasteltekeningen die allen de Vlaardingse Voorstraat, waar Jan van Reeven woont, tot onderwerp hebben. Op het gebied van de foto grafie springt het het werk van Eric van Straaten het meest in het oog. Van hem zijn in de Salon drie foto's te zien uit de serie Callanish Standing Stones. Deze foto's tonen een Engels, Stonehenge-achtig schouwspel, dat door de bijzon dere belichting een mysteri euze sfeer krijgt. Maar ook de foto's van Maatschap de Kim, een collectief dat foto's maakt van geënsceneerde, perfor in ance-achtige situaties, zijn vermeldenswaardig. Marjo van Soest maakt wer ken in gemengde technieken die bij veel mensen him school tijd in herinnering zal bren gen- De magische, bezigheid van het schilderen met ecoline, 4 n~y -y*< - lé& daarover een laag zwarte was- co en daarin een afbeelding krassen heeft zij weer nieuw leven ingeblazepu De Sehie- darnse Marjo van Soest beeldt in deze tekeningen afgebeulde vrouwenfiguren af die wel wat doen denken aan de werkvrou wen van Picasso. Ook de Maassluise vlanon Lith maakt van verschillende technieken tegelijk gebruik. Zij doet dit in twee werken in een ruige, ex plosieve stijl. Door het felle kleurgebruik krijgen deze iets emotioneels en dynamisch. Ook objecten zijn op de expo sitie goed vertegenwoordigd. Meest in het oog springend zijn de felbeschilderde, exo tisch aandoende objecten van Frits Kloppers. 'Afgezaagd, moeder en kind' heet één van de sculpturen van de Schie dammer Diet Wiegman. Of dat afgezaagd slaat op het al veel gebruikte onderwerp licht hij niet nader toe. Maar het beeld is zeker niet saai en ontleent zijn titel dan ook waarschijn lijk aan de stukken die zijn af gezaagd. Dit geeft aan de sculpturen een verrassend, on af tintje. Vooral de wandsculpturen van Martin Moesman zijn prachtig. Van verschillende houten schilden over elkaar heen vormde hij mooie, soms bloemachtige composities. De ze schilden zijn beschilderd in sombere, aardse kleuren, vaak in een marmerachtig reliëf. Door het schaarse gebruik van fellé kleuren noemt Martin Moesman zijn werk sober. Maar de speelse combinatie van vormen geeft zijn wandob- jecten juist ook iets heel vro lijks. Ook grafiek is op de tentoon- stelling te zien, onder meer in de vorm van drie zeefdrukken van de Schiedamse kunstenaar Cees Bouw. Hij zegt erg geïn spireerd te worden door indus trial design en archtitectuur. Vormen daaruit verwerkt hij in zachte tinten, ijsco-kleurtjes noemt hij ze zelf, in zijn strak ke, abstracte zeefdrukken. Al met al kan de Salon van de drie Maasteden een zeer ge slaagde tentoonstelling ge noemd worden. De kwaliteit van het werk dat er hangt is hoog en de tentoonstelling is niet alleen representatief voor wat er in deze regio gebeurt maar ook wel voor wat er in heel Nederland aan de gang is. Meer dan een representatief beeld kan een zo diverse en groots opgezette tentoonstel ling natuurlijk nooit geven, maar als dit beeld goed en vol ledig is kan dat nooit een pro bleem zijn. Salon van de drie Maasste den, tot 30 maart in het Stede lijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam.Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. MAANDAG 16 I^IAART 1987 kortaf De Kruisvereniging Vlaardin gen heeft op woensdag 25 maart een informatieavond be legd over het onderwerp beval ling. De avond is bedoeld voor aanstaande ouders. Aan de hand van dia's wordt een be valling getoond en informatie gegeven door een verloskundi ge, fysiotherapeute, leidster docente van het Kraamcen- trum en wijkverpleegkundige van de Kruisvereniging. Van 20 tot 21.30 uur in het hoofdkan toor van de Kruisvereniging, Marisstraat 2. Leden hebben gratis toegang, niet-leden be talen ƒ2,50. 'Brabant Goedgemutst' heet de presentatie, die de kant kloskring Waterkant op maan dag 30 maart heeft belegd in het Gemeentemuseum Maas sluis. De presentatie bestaat uit een voordracht, tentoon stelling en diaserie over kleder drachten en kanten mutsen door Ans van den Bosch-van Dillen uit Vught. Toegang 5 gulden. Kaarten zijn verkrijg baar bij het museum, reserve ringen via tel. 13912. Bij vol doende belangstelling volgt 's avonds een tweede presenta tie. Het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen gaat de rugbysport promoten. In de week van 30 maart komt rugbycoach Dennis Power met een promotieteam op bezoek bij Beneden-Maas, Sint Jozef Mavo, Westland-Zuid en de Technische School Vlaardin gen. Op 8 april begint een in troductiecursus rugby voor 13 tot en met 17-jarigen. Kosten 25 gulden. De cursus duurt tot en met 3 juni en wordt gege ven bij VFC aan de Sportlaan. Aanmelden via tel. 4355888, toestel 249. Het college van burgemeester4 en wethouders van Vlaardtn- gen bezoekt dinsdag 24 maart" ondernemers in de wijk Vette- noord. Daarna komen aan het eind van de middag coüege en ondernemers bijeen in de be drijfskantine van Fontijne aan' de Industrieweg. Tijdens deze bijeenkomst zal onder meer een enquête aan de orde ko men, die door de industriële Kring Vlaardingen is gehouden onder de desbetreffende on dernemers. Het wijkbezoek vloeit voort uit een bijeen- komst met aile Vlaardingse on- dernemers, eind vorig jaar in het stadhuis. r'rjj In verband met reparatiewerk- n zaamheden zal de Ooievaars- brug (tussen Vijgensteeg en Ooievaarssteeg) in Schiedam "9 op maandag 16 en dinsdag 17 maart van 19.00 tot 06.00 uur gesioten zijn. Het verkeer wordt omgeleid via oranje om leidingsborden. De gemeentesecretarie van Schiedam is op woensdag 18 -u maart gesloten in verband met de verkiezingen voor de Pro- vinciale Staten. Wel geopend - zijn bureau verkiezingen (8-19 ><»v uur) en bureau burgerlijke n.-wuiD stand (8.30-15.30 uur), beide'.a si gevestigd in gebouw 's-Graveoiv land, 's-Gravelandseweg 567v?"u .n aiufi «CL. O'JBRW Door Geeja Oldenbeuving SCHIEDAM Aan het slot van Stuffed Puppet Theatre legt de acteur zijn hoofd op de schouder van een levens grote droef kijkende pop. Het gebaar is heel vanzelfspre- kend. De in het zwart geklede man, die aanvankelijk met -een masker op speelde, maar in de laatste scène zijn wit geschminkte gezicht toont, zoekt steun. Hier zoeken twee mensen steun bij el- kaar, want de pop is in feite een verlengstuk van deze mens. Ze komen recht uit het hart van poppenspeler Neville Trant. Deze in Australië ge boren acteur gebruikt deze lappen wezens om een eind te maken aan de mythe van de legendarische toneelfiguur Faust. Faust, de man die in de to- - neeigeschledenis beroemd is geworden door zijn ziel te verkopen aan de duivel Beël zebub. Faust z'n laatste uur is gekomen. De in het zwart geklede man zwaait een piepklein poppetje met doodskop hangend aan een touwtje heen en weer. Nog zestig minuten te leven. Tik- tak-tik-tak, klinkt het sarcas tisch. Eve.n daarvoor klonk er akeli ge muziek en klokgelui en keek het publiek naar de zwart geklede man die twee kleine poppen in zijn hand hield: eentje in het wit ge kleed en de ander in het zwart. De kleine poppen- hoofdjes keken steels achter om naar de mensen in de zaal. Daar zat op de eerste rij een levensgrote pop met een zwarte hoed op zijn hoofd, maar voor het overige naakt. Voor de strop definitief de keel zal toeknijpen, wordt er eerst nog een feest georgani seerd. De Zeven Hoofdzon den zullen een laatste groet brengen aan Faust. Eén voor één verschijnen de poppen, maar in plaats van Faust iets te verwijten, wordt Mefisto belaagd en vernederd. In het Stuffed Puppet Theatre spelen poppen duidelijk de hoofdrol. Vaak is het poppen spel een vrolijke aangelegen heid waarbij de één of ande re grapjas, meestal Jan Klaasen, afie andere poppen tegen zich in het harnas jaagt. Wie had gedacht dat het poppenspel dat afgelopen weekeind in De Teerstoof te zien was, ook zou bestaan uit grappen en grollen, komt be drogen uit. Het tegendeel is waar. Hier worden zeven poppen uitgespeeld tegen één acteur en de terreur die deze lappen wezens uitoefenden op de poppenspeler is angstwek kend. Ze siaan de man, de scheiden hem uit, ze verne deren hem en zorgen voor een doodse stilte in de zaal. Hier worden wezens getoond die in een nachtmerrie nog weken daarna de argeloze slaper moeten achtervolgen. Eén-voor één verschijnen in zoldertheater De Teerstoof de zeven prachtig uitgevoer de poppen. Beëlzebub bij voorbeeld heeft twee gloeien de vuurrode oogjes en ziet er uit als een vergenoegde kater die zojuist een roodborstje heeft verschranst. Ze terrori seren niet Faust, maar Mefis to. Mefisto, de helper van de duivel, de man In het zwart. De man die Faust heeft over- gehaald een contract te on dertekenen met het Kwaad en daarvoor nu boet. Hoogmoed komt, hoe kan het ook anders; bp" stelten aan gesjouwd ondersteunt door de poppenspelerrZe-kijkW vanuit de hoogteop hem - <- neer en vraagt' hooghartig om een spiegel: De-poppenspeler verbergt dat hij zelf spreekt door een gouden masker te dragen dat een groot deel van z'n gezicht verbergt. Met zijn ene hand laat hij de mond van Hoogmoed bewe gen en met zijn andere hand manoevreert met de pop. Soms laat hij de poppen hele sieftige bewegingen maken, bijvoorbeeld omdat 'woede' persé de zaal in wil om een bloedbad onder het publiek te veroorzaken, en tegelijker-'- tijd blijft hij als Mefisto heel nederig met gebogen hoofd staan. Dat is heel moeilijk err""' vereist een grote innerlijke beheersing. Probeert u maar--' eens met de linkerhand heftig te slaan en met de rechter «,fI aaiende bewegingen te ma-,r' ken. U zult merken dat u dit niet gemakkelijk afgaat. Ne- - ville Trant is echter een meester in het maken van te gengestelde bewegingen. De verwachting dat de pop pen vanachter een rood doek op het toneel tevoorschijn komen, blijkt onjuist. Neville' Trant gebruikt vee! orginelere methoden op zijn prachtig gemaakte poppen tevoor- - schijn te halen. Hebzucht j wordt gevist uit een vuilnis zak. Luiheid wordt onder een tafel uitgetrokken en Jaloezie blijkt verscholen te liggen on der een zwarte doek in een hoekje van het toneel. En heel verrassend uit komt Vraatzucht tevoorschijn uit een grote ronde dekschaal s op een tafeltje dat in een an dere hoek van het toneel staat. 1 Hebzucht bespeelt het pu- bliek en vraagt aan een me- vrouw om geld. De dame in de zaal wil wél haar man voor de helft aan hem afstaan, maar niet met een gulden over de brug komen. Het kopje van het popje nikt zie lig en ais Hebzucht zegt niet haar man, maar alleen haar j geld te willen, gaat er tóch nog een gegiechel door de zaal. Maar dat is een uitzon-* dering. De sfeer van het pro gramma is dreigend. Neville Trants spel vereist grote concentratie. Vandaaj-jo» dat de acteur weigert in de openlucht op te treden en er tijdens zijn voorstelling liefstn' geen geluiden of licht van buiten mogen doordringen. Dat is in De Teerstoof moei lijk, omdat de St. Janskerk er vlak naast staat en ieder half uur zijn klokgelui laat horen. In dit programma dat immers handelt over Faust z'n laatste uur, versterkt het klokgelui echter de kleine tijd van le ven die Faust nog restte. De zeven hoofdzonden Is het tweede solo-programma van deze in Melbourne geboren acteur, die nu alweer tien jaar in Nederland optreedt en uit stekend Nederlands spreekt. w Ou Vf) Ckh yv or* 81 Si if 1 1 'J

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1