Excelsior verlangt naar 'rooie' feesten Wij gaan verhuizen daarom staan onze vol met BANKSTELLEN, SLAAPKAMERS, EETHOEKEN, KASTEN enz. enz. Haast u want alles moet weg en Is direct leverbaar. Voor: Te gekke Te dolle Te dwaze wegwijzer Hooggeëerd publiek 3000 BOSMAN Intermeubel is altijd vlakbij... Tessa de Loo op Schrlfversavond 0(M KOM ZELF KIJKEN! koopavond donderdag van 7-9 uur Jubileumconcert Honderden komplete bankstellen, eetkamers, wand meubelen, slaap kamers en kleinmeubelen in mo dern en klassiek. Buslijn 40 stopt voor de deur. Vanaf station is het 7 min. lopen of maak vandaar gebruik van onze gratis taxiservice. Met de auto uit richting Hoek van Holland of uit Rotterdam, afslag Spaanse Polder en via Matlingeweg naar.. intermeubeltoonzaien Strickledeweg 105 -107 Schiedam Spaanse poldertel. 010 - 4151504 mmt HET VRIJE VOLK ifwj >fv nii«rf HOOFDINGANG BOSMAN Intermeubel intermeubel I Van onze verslaggeefster MARJAN MEIJER SCHIEDAM Met de lin kerhand aan de mond en zijn linker arm geheven zingt diri gent Leo Smit mee met het ze ventig mannen en vrouwen tel lende gemengd koor Excelsior. „Een lekker opgewekt stukje muziek. Schraap de kelen.' Daar gaan we," roept Leo Smit zijn bassen, - tenoren, sopranen en alten toe in de kleine zaal van de Magnaliè Deïkerk in de Schiedamse wijk Nieuwland. Het koor oefent voor het ju bileumconcert aanstaande vrijdag. Leo Smit zingt mee. Hij geniet voor.'zijii' koor. Dat. ziet iedere toeschouwer. Smit kent. Excelsior en de leden als zijn eigen broekzak. Hij staat al dertig jaar als dirigent voor het van oorsprong arbeiders koor. - Rotterdammer Leo Smit (72): „Jammer genoeg worden we.niet vaak meer gevraagd om te zingen op partijbijeen komsten, PvdA-vergaderingen of bij FNV-bijeenkomsten. Tot voor zeven jaar traden we re gelmatig op bij de FNV of tij dens 1 mei vieringen." Het koor Excelsior is best bereid om te zingen bij al die rooie' gebeurtenissen. „Mis schien is men ons vergeten," denkt de in een wijnrode spen cer gestoken Smit. „Dat is ei genlijk vreselijk jammer," voegt pianist Peter Beijersber- gen van Henegouwen eraan toe. „Weet je waarom? Omdat het hier gaat om een enorm 'muzikaal stelletje' mensen. Het lijkt misschien een beetje oneerbiedig om het zo te zeg gen. Maar dit koor is echt klas se. Ik geniet er ook van. Ze kunnen tot wel zes stemmig zingen." Dirigent van Excelsior, ook wel eens de Schiedamse Stem des Volks genoemd, Leo Smit begon zijn loopbaan als onder wijzer. Hij was tot zijn 65ste jaar hoofd van een school - in Rotterdam-Zuid. Daar-was het ook waar hij kennismaakte; in zijn kwekeiingentiJdL met de 'legendarische' Piet Hart, zijn voorganger bij Excelsior. Leo Smit nam dertig jaar geleden het dirigentenstokje over van Hart. Smit leidde ook nog enkele kinderkoren. Het dirigeren van het dameskoor Concordia uit Rotterdam-Zuid behoorde ook tot zijn vaste klussen. Het Katendrechts Koor in het Volkshuis zong tien jaar onder zijn leiding. Hij herinnert zich: „Mijn moeder zong vroeger ook in dat koor. Dat was een goede club, hoor, met optredens met wei zes so listen. Mijn vader haalde mijn moeder, die vaak moest repe teren, meestal op van 'de zang'.. Dan werd hij steevast benaderd door van die juffer tjes in luchtige kledij op straat, die hem toeriepen. Tja, dat had je daar vroeger." De Gemengde Zangvereni ging Excelsior, lid van de Bond van arbeiders zangver enigingen in Nederland, viert vrijdag het 85-jarig bestaan met een; jubileumconcert. De merendeels uit Schiedam af komstige leden reperteerden de afgelopen weken keihard op de Cantique de Jean Racine van G. Fauré, Rejoice in the Lord al way van G. Rathbone en het Adoramus te van W.A: Mozart. Op het programma staan nog andere werken van Mozart, stukken van Haydn, Verdi, Mascagni, Puccini, Le- har en Kalmann. Het Schiedamse arbeiders koor Excelsior kreeg enkele jaren geleden versterking in de vorm van het opgeheven koor van Wilton Fijenoord en het Rooms Katholieke koor Euphonia, dat werd opgeheven na het overlijden van de diri gent. „Daarna zaten we eer goed in de 'mannen', daar zijn er vaak te weinig, van," aldus Leo Smit. „Wij blijven doorgaan, wij zijn nog steeds dol enthousi ast," vertellen de léden, die het langst deel uitmaken van Ex celsior, de dames Nel van Diest-van Lith, Martha Mul- der-Mandemaker en Klazien Schlarmann-van Zuidam. Me vrouw Van Diest is al 57 jaar lid van het koor. Zij is -maar eventjes te porren voor een ge sprekje. „Ja, ik vind het .zo' heerlijk om te zingen," vertelt ze. „Ik geef het koor beslist niet op al ben ik wat ouder. Ik sta te trappelen om te zingen. Het klinkt toch prachtig? Daarbij komt dat ik het zo be langrijk vind, dat alle gezind ten in dit koor zijn vertegen woordigd. Nu ik ga, hoor." waarop zij met mede-koorlid Klazien naar haar plaatsje loopt De Schiedamse Martha Mul der, 61 jaar lid, lachend: „Ze. kunnen me niet missen, hoor." En weg schiet ze,, eveneens nar haar stoel en inuzlekveilen. Vooral de Schiedamse Klazien Schlarmann, evenals haar twee 'andere'- collega's tweede sopraan en 60 jaar lid, wordt geprezen door haar collega's. „Zij heeft zo'n machtig mooie stem, hè. Zij zong vroeger ook nog in het Excelsior kinder- koor. Dat bestaat nu niet meer," aldus de Schiedamse mevrouw Van Diest. feestconcert wordt uitge voerd in samenwerking met de Gemengde Zangvereniging De Stem des Volks uit Rotterdam onder leiding van D. Zevenber gen. De solisten Djoke Winkler Prins, sopraan, en Nico Bóer, tenor nemen eveneenseen ge deelte .van liet concert voor hun rekening. Jubileumconcert Gemengde Zangvereniging Excelsior on der leiding van Leo Smit op vrijdag 27 maart, in zaal de Ark, Hargplein 101 te Schie- dam-Noord. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 7,50. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal of via het secretariaat, mevrouw M. Wijnands-Bol, tel. 4706388. MEUBELTOONZALEN GIEZEN PLEIN Q0TTÉtt°A BOSMAN DONDERDAG 26 HAART 1987 Een goochelaar, twee clowns, HawaTse meisjes, acrobaten'en balletdanseresjes... kindercir cus Pipo en Rico Is bijna een echt circus, zij het dat de die ren ontbreken. Gisteren trad het circus voor de tweede keer in de openbaarheid na eerder in Viaardingen te hebben ge speeld. Onder leiding van spreekstal- meester Remco Ruhorst lieten de dertien Vlaardingse en Schiedamse kinderen in de leeftijd van 8 tot 13 jaar in de Roo Roosenzaal van het Pas sage Theater in Schiedam zien, wat zij na weken van oefenen in kelders en garages gebrou wen hadden. Het leverde een bont schouwspel op met tal van grappen, waarin het jeug dige publiek eeri belangri|ke - rol speelde. Zo was om de woorden van clown Pipo te citeren een bal lon 'een palon, 'n dingetje mét lucnt erin' en werd Irene uit hef publiek gefeliciteerd, omdat ze." die naam droeg. Vijf jarigen die hun verjaardag in het theater vierde, werden door de circus-' directeur naar voren gehaaid," toegezongen door het publiek"? en kregen als cadeautje éërf-A" ballon. -ioilti Circus Pipo en Rico, genoemdfi naar de twee clowns, die in hef circus optreden, is een Inifiatléf van de 12-jarige Remco Ru- horst uit Viaardingen. De kjQrO deren kennen elkaar van <Je Rtjnmondschool in Schiedam of van de straat, waarin zij wo-j nen. (Foto Arie Wapenaar) 1 SCHIEDAM Tessa de Loo, schrijfster van het boeken weekgeschenk van dit Jaar Het Rookoffer, leest zaterdagavond voor uit eigen werk tijdens een .Schrijversavond in Schiedam. Het optreden van Tessa de Loo; in gebouw de Teerstoof, wordt voorafgegaan door een leesbeurt van de Schiedamse kunstenares Nans Wolters. In de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven.is een expositie ingericht over Tessa de Loo, haar werken,leven. Tessa de Loo, die In Pieterbu- ren woont, debuteerde met een verhaal in het weekblad Vrij Nederland. Tessa: „Daar voor was er altijd wel een re den "waardoor ik er niet toe kwam om te schrijven. Maar de enige echte reden was angst om te beginnen. Want begin je en het wordt een mislukking, dan betekent dat het verlies -i van een droom." o De Schiedamse Nans Wolters, isbeeldend kunstenares. Zij I exposeerde met wandkleden. 5 Pas de afgelopen twee jaar.wc hanteert zij de pen. Niet zon- i der succes. Twee van haar ver halen werden gepubliceerd in de speciale uitgave Ingebrande scène van de Schiedamse bi- s bllotheek; boekverkopers en..^ de Filmclub. Enkele van haar - verhalen verschenen in tijd- v schriften. Zij noemt haar .-> schrijfstijl een mengsel van de stijlen van Bomans en Beicam- po. De Schrijversavond begint om 20.30 uur. FILMCLUB Een van de oudere films van de Spaanse regisseur Carlos Saura Peppermint frappé is vrijdag 27 maart te zien bij de Filmclub Schiedam (Nieuw- straat 12). Een man raakt zo verblind door zijn passie voor de vrouw van zijn vriend, dat hij de werkelijkheid uit het oog verliest. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs 5,-. Donateurs betalen 4,-. DE GOUDSBLOEM In de reeks van de Final Count down optredens in muziekcafé De Goudsbloem,(Sint Annazus- terstraat) staat voor zaterdag 28 maart de Schiedamse groep Tip on in geprogrammeerd. De muziek van deze band is te vergelijken met Texas Music, een mix van rock, blues, cajun conjunto en soul. Het optreden begint om 22.00 uur. Toe gangsprijs 3,50. DE WOUDHOEK Belangstellenden voor het schaak/damslmultaan in dien stencentrum De Woudhoek (Heijermansplein 35) zondag 29 maart kunnen zich nog tot en met vrijdag opgeven aan de balie van het kantoor. De si- muitaanspeler is de Schiedam se dammer Ron Heusdens. Aanvang van de wedstrijd 13.30 uur. Kosten voor deelna me bedragen 1,50. Een consulente van Veilig Ver keer Nederland houdt in het dienstencentrum dinsdag 31 maart een informatie-middag over ouderen in het verkeer. Aanvang 14.00 uur. Toegangs- prijs/1,- STEDEUJK MUSEUM Carlo de Wild (trompet) en Marlies van Gent (piano) ver zorgen woensdag 1 april het lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam. Zij spelen onder meer werken van G. Torelli. G. Enesco en B. Bartok. De toegang en de kof fie is gratis. Aanvang 12.30 uur. TOERCLUB RUNMOND De Toerclub Rijnmond fietst zondag 29 maart een vrije fietstocht. De start is om 10.00 1 uur bij de kantine'van de wie- lerbaan Schiedam, Olympia- weg (sportpark Harga). Dins dag 31 maart Is er bij de kanti ne conditietraining. HUISVROUWEN G. Egbers geeft donderdag 2 april éen lezing over muziek voor de Nederlandse Verenl- i ging van Huisvrouwen/afdeling Redactie Het Vrije Volk,* editie Schiedam, Hoog-n straat 125b, 3111 HD SchierT dam. Telefoon: 4266646, 4736061. Kopij voor deze i rubriek dient uiterlijk1 de r. woensdagochtend vooraf- i gaand aan de plaatsing op u donderdag in ons bezit .lex zijn.'; Schiedam. Plaats: gebouw Chrf Soc. Belangen. Aanvang 14:00 r uur. SCHIELAND GALERIE De expositie Textlelgroep Hol-" landia en Dumont 1924 in de-- Schièlandgalerie van het, Schielandziekenhuls is nog tot? en met zaterdag 28 maart te zien. De galerie in de polikli niek (B.K.-laan) Is op werkda-v gen geopend van 9.00 tot r 17.00 uur. Galerie Stadhouder- slaan is dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. DE ERKER De tentoonstelling Ken je eigen wijk in wijkcentrum de Erker1 j0 (Jan van Avennestraat 32) is nog tot en met woensdag T april te zien. MUZIEKSCHOOL Blokfluit-en gltaarleerllngen van de StreekmuziekschodL'-PS N.W.N. hebben donderdag"2, d ln"'&^ april een voorspeelavond aula van het Stedelijk Museum (Hoogstraat). Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. DERANK De Bijdorpse toneelvereniging speelt zaterdag 28 maart het blijspel Niets Verandelijker dan j een Mens, van de auteur P.J. i Zonrüiter. Zij spelen het blij- j spel In de Rank, Schiedamse- weg 122. Aanvang 20.00 uur. Na afloop is er een bal. PODIUM De roek-groep Blue Smoke speelt vrijdag 27 maart een try-out in muziekcafé Podium J (Lange Haven 29). Naast dit 'r,.% optreden zijn er die avond pla-- i ten té horen uit de jaren-zestig? De toegang Is gratis. WEEKEINDDIENST, Het Schielandziekenhuls aan dé Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dlenst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tel:. 4261480. Tandarts: J.H. Cor- J nelisse, Buys Ballotsingel 67,- j tel. 4153461. Spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur op.zater- 1 dag en zondag.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1