18 ©ipSfehiêdam diéper in dëi^de|l m WÊÈBÊË 'Marftetingl^eroe' Knecht dendert over de Hoogstraat Nieuwe actie Schiedam voor boycot van Shell Geld voor nieuwbouw Visserijmuseum komt HANDWERK VOORVOETEN yi&HK öooGOOor? Kortaf Ingezonden brief van Dalen schoenen 'tSUoereJ^ersje Permanent j opvanghuis 'j vluchtelingen m bewoners Museum Pölitiesport Vërwayen Kampioenschap Etalages Expositie Taalcursus Anti-cola (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Stichting Ziekenomroep Schiedam (ZOS) is dit jaar dieper in de rode cij fers geraakt. Was het verlies vorig boekjaar twee duizend gulden, dit keer liep het verlies op tot een nooit eerder bereikte hoogte van 3.685 gulden en 24 cent. Goud Bedelen In de studio aan de Schiedamse Korte Haven: men." (Foto Arie Wapenaar) ZOS-penning- meester Ge rard Kerpels: ,JDat pand brengt de ge meente goud op." (Foto Arie Wape naar) Dia's 1 Proberen uit de rode cijfers te ko- In 'n paar uur Rotzaak Soja-spreuk - Shell weg Sioux schoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren WOENSDAG 8 APRIL 1987 HET VRIJE VOLK Schiedam De Informatlewinkel'aan de Schledamse Van Leeuwen- i hoeckstraat is sinds deze weak niét meer in gebruik bij het ■.projectteam Schiedam-Oost. j De informatiewinkel bleek.het afgelopen jaar geen succes, j, ^Bewoners wisten met hun vra gen en problemen onmiddellijk de weg te vinden naar de amb tenaren in het Schledamse Stadskantoor. Het 1 januari in gestelde Instituut Ondersteu ning Bewoners in Stadsver nieuwingsgebieden heeft de huur overgenomen. Drsi \f. J. P. Timmer houdt vanavond op uitnodiging van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum een le zing in de aula van het Stede lijk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam. Onderwerp van de Inleiding is: Het ontstaan van het boek en het geïllumineerde boek in de Middeleeuwen. Timmer legt een en ander aan de, hand van kleurendia's uit. Aanvang 20.15 uur. ledereen Is welkom. Toegang vrij. De Schledamse Politie Sport Vereniging (SPSV) heeft voor donderdag 9 april het Burge meester Scheeres zaalvoetbal- toernooi georganiseerd in de Schiedamse Sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan. Aan het toer nooi nemen zestien teams uit Schiedam en omstreken deel. Het is voor de tiende keer dat de SRSV een zaaivoetbaltoer- nooi houdt. Er wordt gespeeld volgens de officiële reglemen ten van de KNVB. Een wed strijd duurt 14 minuten, zonder wisselen van speelhelft. De eerste wedstrijden beginnen om 9.00 uur. leder team moet een eigen grensrechter en een coach meenemen. Burgemees ter drs. Reinier Scheeres reikt direct na de finalewedstrijd om ongeveer vijf uur de prijzen uit. Het 75-jarig jubileum van inte- rieürverzorging en tapijtmees- ters en speciaalzaak in bedden I en slaapkamers van W. A. Ver- wayen BV in Schiedam wordt geviérd met een primeur op meubelgebied. De nieuwste I meubelstijl het zogenoemde Touché programma wordt tij- dens een meubelshow op i Tweede Paasdag géprèsën- tëerd, aan het Schledamse pu- s bliek. Tevens wordt het feit ge- vlerd dat directeur Wim Ver- i wayen al vijfentwintig jaar de skepter zwaait in de winkels aan de Hoogstraat te Schie dam. Drie generaties Verwayen stonden de afgelopen drie kwart eeuw achter de toon bank. De Schiedams Voetbalkampi oenschappen, dit jaar voor het eerst georganiseerd door de "Schiedamse Football Club (SFC), zijn in volle gang. De eerste wedstrijden voor het kampioenschap, die in plaats kwamen voor het vorig jaar ter 'ziele gegane zomeravondvoet- bal, zijn gespeeld met de vol gende resultaten: Schiedam - Excelsior'20 0 —3; Demos - PPSC 0 2; Hermes DVS - SFC 0 0; Martlnit - Ursus 1 2; Olympus Schiedam - GSS 1 1; SVDPW zaterdag JS.P - FCN'66 4 0; DRZ - SVDPW zondag 0 1. De vol gende ronde wordt dinsdag 14 april gevoetbald. Schiedammers, die handig zijn met naald en draad of andere creatieve gaven hebben, kun nen meedoen aan een etalage wedstrijd. Hun werkstukken worden van 6 tot en met 9 mei tijdens de Schledamse Molen dagen tentoongesteld in de etalages van de winkeliers van de Schiedamse Hoogstraat. De eerste prijs is een compact disc-speler. Een andere prijs is een dinertje voor twee in Mo-, len De Noord. Deelname for mulieren af te halen bij de Hoogstraat-winkeliers. Inleve ren voor zaterdag 25 april.: Vrijdag 10 april wordt om 20.15 uur door dè directeur van het Schiedamse Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Hans Paalman exposities geo pend van Henk Schuring (1928 - 1984) én Alumet, dit staat voor het werk van Astrid Tiele- mans, Albert de Kruif en Aart Elshout. Paalman leidt beide tentoonstellingen in. Te zien van 11 april tot en met 8 juni. Toegang gratis. Dé Stichting Taalcursus ABC zit dringend verlegen om vrij willigers, die buitenlandse stadgenoten de Nederlandse taal kunnen bijbrengen/Een grote toeloop van nieuwe cur sisten maakt het noodzakelijk dat er meer vrijwilligers wor den aangetrokken. Voor de lessen worden woensdags avond (voor mannen en vrou wen) en op maandag- en woensdagochtend en donder dagavond (voor vrouwen) ge geven in het Migrantencentrum 't Parkweg, Parkweg 195 te Schiedam. Uitkeringsgerech tigden mogen met toestem ming van de Gemeentelijke So ciale Dienst les komen geven. Hun uitkering komt niet In ge vaar. Belangstellenden worden gevraagd te bellen met Liset van Berkel, tel. 4621899 iedere dag tussen 17.00 en 19.00 uur. De Schiedamse Wereldwinkel doet mee aan de landelijke ac tie tegen Coca Cola en Pepsi Cola. Annelles Poolman - Van Oostrom vraagt namens de Wereldwinkel aan alle Schie dammers om van 5 tot en mét 12 april het drinken van het bruine vocht te staken. Het geld dat hiermee wordt uitge spaard kan gestort worden op giro nummer 53681 IStèh'ha- me van Filippijnen" Utrecht' o.v.v. Negros. De anti-cola boycot vindt plaats, omdat de limonademakers sinds kort bij de bereiding geen gebruik meer maken van de rietsuiker van het Filippijnse eiland Ne gros. De bevolking raakte zo opeens de kostwinning kwijt. De grote maatschappijen, die enkele generaties lang hun goedkope rietsuiker van Ne gros betrokken, zijn evenmin van plan om de bevolking een vergoeding te betalen of hulp te bieden bij het verbouwen van nieuwe gewassen. De fa brieken zoeten de cola vanaf nu met het nog goedkopere maïszetmeel. Woensdag 1 april tijdens de le denvergadering van de PvdA zaten we dan oog in oog met één van onze financieel des kundigen Hans Kombrink. Tweede Kamerlid. Na beëindi ging van zijn betoog bleek in de discussie daarna dat ande re deskundigen hem op veel 'plaatsen niet konden volgen. We zitten weer in een krlsistijd en vanzelf gingen mijn gedach ten weer uit naar de krisls van de dertiger jaren, die ik aan den lijve heb ondervonden. Het Vrije Volk heeft daar Jaren ge leden eens een pagina aan ge wijd. Vanzelfsprekend heb Ik ook met mijn kinderen regelmatig over die krlsistijd gesproken. Eens toen zij op de middelbare pschoól waren beland, zeiden jözij: „Pa, werkeloosheid komt er niet meer. De geleerden kun- rijen de economie geheel bestu- ëren." Ik beweerde toen dat er wel werkloosheid zou komen, i' Het heeft heel lang geduurd, j maar ik heb toch gelijk gekre- i' gen. De grond waarop ik rriijn stelling bouwde was de.vblgen- :-,de.;,,. i.. S.Na dé.Eerste Wereldoorlog Was er een behoorlijke econo- I". mische opleving gekomen. Ook voor veel arbeiders brak er een goede tijd aan. De oorzaak van het ontstaan van de krlsis daarna heb ik nooit kunnen ontdekken, maar ik vermoed dat het dezelfde is waarin wij i nu zitten. Mijn kinderen heb Ik verteld .wat de werkloosheid zou doen ontstaan. De Tweede Wereld oorlog was er de oorzaak van dat vooral in Europa aan alles i- gebrek was. Het was een puin- ir hoop geworden. Met de Mars- t: hallhulp kon aan de opbouw en That voorzien van de behoefte ingewerkt worden. Met het oog op de mechanisatie, die reeds f)iporde Eerste Wereldoorlog f 'aan de gang was, voorzag !k een grote toename daarin. De eerste jaren kon er maar niet genoeg geproduceerd worden. Levertijden waren heel lang. Handige fabrikanten za gen de markt en gingen machi nes ontwerpen (uitvinden) waardoor sneller geproduceerd kon worden. Zij zijn daar zeer in geslaagd. Ik zei mijn kinde ren dat er een tijd zou komen dat er meer geproduceerd zou worden dan er behoefte aan zou zijn. De markt zou uitein delijk verzadigd zijn. Deze stelling is nu uitgekomen. Het fatale daarvan Is dat, al komt er nog zo veel behoeften en die zijn er al bij bepaalde bevolkingsgroepen, de geleer den geen oplossing kunnen ge ven voor de huidige krisis. Ik vind het vreselijk het neer te pennen, maar de Tweede We- reloorlog heeft een einde ge maakt aan die van de dertiger jaren. Naar mijn mening is de huidige krisls niet op te lossen, tenzij er weer zo'n catastrofe plaats vindt. De In hoge mate versnelde technologische ontwikkeling van de mensheid is onderdeel van de toestand waarin wij nu leven. De enige oplossing zou kunnen zijn als de mensheid naar mijn stelling zouden gaan handelen. Deze is: „Er is nog steeds ge noeg voor ieders behoefte, maar niet voor ieders heb zucht." P.s. Door de eeuwen heen zijn er krisissen geweest, die naar ik meen altijd op een natuurlij ke weg tot een oplossing zijn gekomen. Voor de EersteWe- reldoorlog was er ook sprake van werkloosheid. Ik hoorde toen vader spreken over de 'elevators' die werden Inge schakeld om het graan uit de zeeschepen te zuigen. Daar-, vóór werden ze gelost door zakkendragers en mijn vader was baas van een zakkenver- huurderij. Jan Krabbendam, Delflandseweg, Schiedam 'Wij zijn goed in bedelen geworden' De ongeveer.veertig vrijwil ligers, die wekelijks vier radio programma's maken voor de Schledamse zieken in het Schielandziekenhuis en voor Schiedamse bejaardentehuizen geven de moed niet op. Vol gens penningmeester Gerard Kerpels lopen de uitzendingen van de drie verzoekplatenpro- gramma's en een actualiteiten programma geen gevaar om van de kabel te worden ge haald. Sinds kort is de ZOS op dinsdag-, woensdag- en don derdagavond en op zaterdag ochtend te beluisteren via de kabelop de 94.1 Megaherz- band. De gemeente Schiedam ver strekte dit jaar een subsidie van zesduizend gulden. Daar staat een belangrijke onkosten post tegenover: de huur van de eerste verdieping van een pand, een voormalige klooster, aan de Schiedamse Korte Ha ven 127. Voor het gebruik van die etage, met daarin twee op name- en uitzendstudio's, twee technische ruimten, een keu ken, een lange gang en een dis cotheek annex kantoortje, kost de ZOS jaarlijks 9.500 gulden. „Zou daar niet eens wat af kunnen? Dat is toch veel te veel? Dat pand brengt de ge meente goud op. Als die huur kwijtgescholden wordt of ver laagd, ja, dan, zouden we ver der zijn," aldus penningmees ter Gerard Kerpels over het fi nanciële debacle dat de ZOS te wachten staat. De ZOS gaat hierover binnenkort praten met cultuurwethouder Luub Hafkamp. „Die huur breekt ons de nek. Met gesloten beur zen schijnt het niet te kunnen. Wij hebben gewacht tot de lo kale omroep "binnen" was. Nu draait alles. Wij hopen tot overeenstemming te komen. Een huurschuld willen we voorkomen," aldus Kerpels, terwijl hij trots de nieuwe op namestudio laat zien. Geheel door vrijetijds-knutselaars getimmerd, geverfd en ge zaagd. Elke woensdagavond wordt er door vrijwilligers kei hard geklust. De ZOS bestaat dit jaar 28 jaar. „Medewerkers van de ZOS, en ik natuurlijk als de be heerder van de penningen, zijn mettertijd erg goed geraakt in bedelen. Wij porren mensen op om donateur te worden. In het ziekenhuis, op braderieën en. soms huis-aan-huis worden fol ders over ons vrijwilligers werk verspreid. Donateurs be talen minimaal vijftien gulden per jaar. Momenteel draait de ZOS met vierhonderd betalen de donateurs. Dat is te wei nig," aldus Kerpels, die op de woensdagavond ook het klas sieke verzoekplatenprogram- ma van de ziekenomroep pre senteert. Kerpels' 'stokpaardje' Is de traditionele oudejaarsuitzen- ding. De Zos maakt drie ver- zoekplatenprogramma's, waarvan één klassiek en twee populair. Op zaterdag wordt het actualiteiten programma Zos op Zaterdag uitgezonden van tien tot een uur. De Zos leidt zijn eigen mensen op: stemmen worden getest, inter viewtechniek wordt onder zocht/beoordeeld en uitgepro beerd. Uit de Schiedamse ZOS-school kwamen enkele nu beroemde - tv- en radiomede werkers. tevoorschijn: Joop Daalmeijer ../(.Veronica)Ton Herlaar (EO), Jeannette Ren- sema (Vara) en Cees van der Wel, (free lance en NCRV). Bronnen van inkomsten voor de ZOS zijn de abonnements gelden van het Schielandzie kenhuis en de Schiedamse be jaardentehuizen waar de pro gramma's voor verzorgd wor den: Huize Frankeland, Huize Spaland en De Harg. De ZOS dladienst maakt dla-reporta- ges over Schiedam vroeger en nu, of bijvoorbeeld van de die ren in de Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp. „Wij vertonenen de dia-serie in tehuizen en bij verenigin gen. Er wordt een bijdrage ge vraagd. Soms ontvangen wij vijftig, soms honderd gulden. Daar zijn we dankbaar voor. Genoeg is het echter nog steeds niet," aldus Kerpels. Verder vervaardigen mede werkers van de ZOS de blin- denkrant Visionaal voor de blinden of slechtzienden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Het Blindeninsti tuut uit Nijmegen bekostigt Vi sionaal. „Hierop wordt geen winst gemaakt. Alleen de por tokosten en dergelijke worden vergoed. De krant wordt sa mengesteld uit krantenknip sels uit regionale huls-aan- huis-bladen en de dagbladen," legt Kerpels uit. De prille samenwerkingj^net de Stichting Stadsomroep Schiedam brengt ook al /geld extra geld in het laatje bij de noodlijdende ZOS. Er is ander half jaar gepraat over die overeenkomst en hoe datin welk vat zou worden gegoten. Afgelopenzaterdag ging rde eerste uitzending van de lokale omroep 'de, lucht in'. Destijds heeft wethouder Herman Post hoorn die samenwerking nog tot stand gebracht. i V „Een vreemde eend in de bijt zagen we eerst niet zo zitten. Maar de laatste maanden "zijn we goed overeengekomen.-Het document voor het samenwer kingsverband wordt binnen kort officieel getekend op> het stadhuis," aldus Kerpels, die verzekert: „Wij willen koste wat kost onze eigen identiteit behouden. En we willen er -zijn voor onze eigen doelgroep:-;de zieken en bejaarden. Sindajwe op de kabel te beluisteren zijn, is onze. doelgroep vergroot. Want niet alleen de ziekenden bejaarden in de tehuizen, maar ook de mensen thuis en hun fa milieleden kunnen we berei ken. Dat is van groot behang. De lokale omroep is zuiver; te gast." ,ïiti\ - „Op financieel gebied hopen we tot een accoord te; komen. Een gedeelte van de huur,)het gebruik van apparatuur eni de afschrijving ervan, en de tele foonkosten zijn belastbaar./Zij zijn en blijven een eigen stich ting, met een eigen boekhou ding. Zij zullen moeten partici peren in onze kosten van pand en apparatuur. De totale waar de van alle spullen bedraagt'al gauw vijftigduizend gulden," aldus Kerpels. Hij geeft toe dat een bijdrage in die onkosten nog geen directe verlichting Inhoudt voor het verlies van.de ZOS. Doanateur worden van.de Ziekenomroep Schiedam ,kost minimaal vijftien gulden.-per Jaar. Nieuwe steungevers 'kun nen zich aanmelden via een briefje aan de Stichting Zie kenomroep Schiedam, Postbus 239, 3100 AE Schiedam. Van onze verslaggeefster MARJAN MEIJER SCHIEDAM „Service is hét toverwoord voor de detail handel voor de jaren tachtig. Een goede service verlenen aan vriendelijke, maar óók aan zeer onvriendelijke of zelfs onbeschofte klanten, kan een gigantische voorsprong bete kenen op de concurrentie." Winkeliers van de Schiedamse Hoogstraat kregen gisteren tij dens een 'steek-er-iets-van-op- avond' van de Nederlandse marketingkenner mr. John Knecht een- lesje marketing voorgeschoteld waar je 'U' te gen zegt. De man, die klanten als Ak- zo, Albert Heyn, ANWB, Bo- vag. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, PTT, Sandvik, KLM en gemeentebesturen of ministeries al jarenlang voor ziet van 'marketing concepten' (om te komen tot betere klan tenbinding en een grotere om zet) hield de Schiedamse win keliers twee uur lang aan zijn lippen gekluisterd. Als de Hoogstraat-winkeliers de ko mende tijd meer artikelen gaan verkopen en betere ser vice gaan verlenen kun je er 'donder op zeggen dat zij de ad viezen van de 'marketing-goe- roe' zoals mr. John Knecht soms genoemd wordt, ter har te hebben genomen. In een afgeladen zaal Sitton lieten de leden van de vereni ging, enkele vertegenwoordi gers van andere winkeliersver enigingen en zelfs van de ge meente Schiedam de stort vloed van woorden, stellingen en filosofieën lijdzaam, vaak instemmend hoofdknikkend en soms als gebiologeerd lulsterd over zich heen denderen. Zo hoorden de detailhande laars dat we „allemaal wel verkopen kunnen. Handelen is: Iets weten te verkopen op wat voor manier dan ook. Daar zijn verkooptechnieken voor en die kun je je binnen enkele ja ren eigen maken. Maar om ie mands probleem of ongemak verminderen of oplossen, door hem of haar tot wederzijdse tevredenheid Iets te laten ko pen, is iets heel anders. Dat draagt bij tot wederzijdse winst. Dat noemen we marke ting. En dat kun je in een paar uur leren. Doe er uw voordeel mee. Het is de mentaliteit waar het om draait, een manier van aanpakken. Sommigen leren het nooit, weer anderen hebben het van nature in zich," sprak de marketing-man, die eraan toevoegde dat het echte mar ketingconcept door alle leden van het personeel gevoeld moeten worden. „Telefonistes, koffiedames, portiers, liftboys, schoonmaak sters of schoonmakers, maar even goed de chef, de verkoop leider, het hoofd van de afde ling en de directeur zal die be paalde mentaliteit moeten aanhangen. Iedereen van hoog tot laag in een bedrijf moet bij de mentaliteit of het imago passen. Want klopt dat imago niet met wat je in advertenties zet, dan werkt dit averechts," oreerde Knecht. De 'marketing-goeroe' was jarenlang Inwoner van Vlaar dingen. Thans woont hij in Hoogland bij Amersfoort. Knecht verduidelijkte: „Zo kun je er in advertenties wel honderd keer op hameren dat je een goede service verleent. Maar komt dit niet overeen met de werkelijkheid, dan gaat die advertentie het tegenge stelde voor je bedrijf doen. Want een klant die bij een klacht 'zijn neus heeft gesto ten' en onheus is behandeld, werd afgesnauwd of gewoon niet verder is geholpen (al is het maar naar bijvoorbeeld de kledingzaak aan de 'over kant'), die komt nooit weer te rug in jouw zaak. Die blijft denken: 'O jee, die rotzaak. Daar koop ik nooit weer.' Nee, we moeten de andere kant op. Die van'de serviceverlening." Het publiek zat tijdens die woorden doodstil op de onge makkelijke Thonnet-stoeltjes in de Schledamse danszaal. „De onverplichte, dus bijna altijd onverwachte extra en gratis serviceverlening brengt omzetverhoging en klantenbin ding met zich meel: Dus niet concurrenrcn met de prijs, maar met serviceverlening," aldus Knecht, die nog eens be nadrukte dat in soms peperdu re advertenties ln de kranten een negatief Image niet opge vijzeld wordt. Knecht adviseerde de Schie damse Hoogstraatwinkeliers, waaronder lingerieverkopers, boekhandelaren, kaas-, vlees- en kledingverkopers, speel goedwinkeliers en bonbonma kers, om vooral op te houden te denken over de verkoop van hun producten. „Denk aan de markten. Een markt bestaat uit mensen," verzekerde de "marketing-evangelist' de toe hoorders, die volledig geboeid en soms verbijsterd door de stroom adviezen naar de grij zende man keken. Knecht haalde tot slot nog één van de vele 'geheimen uit de markettngkeuken' naar bo ven. „Ga niet met je eigen naam schennen. Jarenlang zat midden op de Hoogstraat een zaak met een prachtige naam: Daar waar dat wiel draait'. Dat is pas een naam. Iedereen wist waar je het over had.'Nie mand wist hce die eigen&ar^of zo heette. Maar 'je wist wat", je er kon krijgen en waar 'die zaak was." Knecht gaf j dit voorbeeld van een 'goede naam uit marketingoogpunt' tijdens zijn tientallen lezingen over de hele wereld. Knecht eindigde zijn betoog met een leuke 'uitsmijter',,die iedereen in lachen deed uitbar sten. Hij onthulde de 'Soja- spreuk', die het Schiedams Zweedse bedrijf Sandvik blijkt te hanteren. Klanten krijgen er een kaartje met daarop de let ters: YNCDB, SOYA. Dit bete kent ln het Nedelands vertaald zoiets als: 'Je kunt nooit zakèn doen als je op je luie reet blijft zitten.' „Dat is natuurlijk waar. En als we dan vooral niet vergeten om eerst voor de klant op de knieën te gaspi, voordat we over onze service gaan snoeven in advertentlés, dan komen we er wel," spr&k Knecht tot slot. i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De motie van de Schiedamse gemeenteraad waarin een boycot van Zuld- afrikaanse produkten werd aangekondigd en de aanwezig heid van Shell ln Zuld-Afrika werd afgewezen krijgt een ver volg. Het raadslid A.F. de Leede (PSP/PPR) hééft met een brief de PvdA, D66 en klein links bij elkaar geroepen voor een nieuwe politieke actie te gen Shell. Het overleg vindt plaats op 14 april. De Leede hoopt dan de partijen mee te krijgen om de Inhoud van de motie uit te laten schrijvèn op een bord, dat wordt gepresen teerd op de aandeelhouderver gadering van Shell op 14 mei. Behalve in Schiedam zijn ook in veertig andere steden dergelijke moties aangeno men. In vijftien van die steden zal het Komitee Zuidelijk Afri ka in de week voor de Shell- aandeelhoudersvergadering de borden met een karavaan van sprekers, clowns en artiesten komen ophalen. Tot die vijftien behoren Schiedam, Spijkenisse en Rotterdam. Deze Rijnmond plaatsen worden op zaterdag 9 mei bezocht. Het is de bedoe ling van de actievoerders dat VLAARDINGEN De geldinzameling voor de uitbreiding van het Visserijmuseum in Vlaardingen blijkt toch een succes te worden. Ruim 440.000 gulden van de begeerde half miljoen Is binnengehaald. Directeur J. van Dorp van het museum heeft goede hoop dat het restant binnen drie maanden zal zijn aange vuld. Opnieuw zijn bedrijven, particulieren en overheidsinstan ties aangeschreven voor een gift. Dit werd gisteren bekend bij het officiële begin van de bouw van het nieuwe deel. Nettenboetster W. Boerdam-Schouten (86) gaf het startsein voor de bouw door een schepje betonsement ln een van de dra gende pijpen te storten. De pijp is onderdeel van een buizencon structie die dient als fundament voor de nieuwbouw. Heipalen konden niet worden gebruikt, omdat door het heien het door Mo numentenzorg beschermde klassieke museumgebouw bescha digd zou kunnen worden. een prominente vertegenwoor diger van de gemeente en bij voorkeur de burgemeester het bord zal overhandigen aan het actiecomité. Enkele burge meesters zouden al hebben toe gezegd. Op de borden zullen volgens het Komitee Zuidelijk Afrika opschriften staan in de strek king van „Oss tegen apart heid" en „Eindhoven zegt: Shell uit Zuld-Afrika." De tek sten die Schiedam levert zijn nog niet bekend. De ruim veer tig borden zullen ln Den Haag op het Binnenhof worden ge toond en worden op de Shell- aandeelhoudersvergadering opgehangen ln de vergader zaal. De actie heeft in Schiedam al de steun van de Wereldwin kel, het ADAF-comité (anti discriminatie en anti-fascis- me) en klein links. „Veel hangt af van de Partij van de Arbeid en D66," zegt mede-initiatief nemer De Leedé. Hij heeft zelf burgemeester R. Scheeres ge polst. De burgervader zei wei nig moeite met de actie te heb ben. Of hij zelf deelneemt laat hij afhangen van de fractie. De Leede zegt dat hij „goede hoop heeft dat ook de PvdA-fractie akkoord zal gaan." Hij conclu deert dit uit de eerste reacties die hij op zijn plan heeft gekre gen. ieesi uw voeten voiieaige ns dpi 9 naar Sioux. Wie \Jtcr I Mode In dame»-, heren- en kinder»choeoen SCHIEDAM. Broeraveat 33c, tel. 010 - 269029 MODESCHOENEN - TASSEN DIJKSTAL-3111 EE SCHIEDAM Broeravest 13S. Telefoon 4268492 uw schoenenbak - Dr. Kuyperkade 13 - Maassluis Tel. 01899-12427 VLAARDINGEN De ge meente Vlaardingen gaat de plaatselijke afdeling van de Vereniging Vluchtelingenwerk Nederland (WK) een huls toe wijzen voor de opvang van vluchtelingen. De WN huiirt de woning en zal de kostèn verhalen op de vluchtelingen die er tijdelijk gaan wonen in afwachting van permanente vestiging. Vlaardingen loopt hiermee vooruit op het niëuvte beleid voor asielzoekers, dpt het ministerie van Binnenland se Zaken momenteel ontwik kelt. Daarbij wordt uitgegaan van grotere inbreng van de ge meenten voor wat betreft de hulsvesting. jj De WN verlangt al Jarën naar een apart opvangadrès voor de vluchtelingen. Momen teel worden de vluchtelingen in Vlaardingen steeds onderge bracht in gastgezinnen. Hoe wel WN-medewerker J. VV. Oppenhelm meent dat de vluchtelingen goed onderge bracht worden, heeft hij her haaldelijk gehamerd op een permanente ruimte waar de vereniging haar werk kan doen. Oppenhelm hoopt erop, dat het vluchtelingenhuis in het centrum van de stad ge vonden kan worden. Liefst zóu hij een vrijstaand, huls toege wezen zien, waarvan de huur niet onoverkomelijk hoog (onder de sectorgrens van ƒ600,-).

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1