Schiedamse Molendagen: 'Hoe meer zielen hoe meer vreugd' AUTO HUREN 010 - 4348374 Schuurkerk gooit het roer om lO.OOOste bezoeker het Fort li wv T -'li "Bf f ws wv Bevolking f. i Receptie Schoppenboer Kampioenschap Fietsdag Dol-Fijn ÏHet comité Schiedamse Molendagen met staand links molencoördinator Jos Gunne- wegh en (rechts) burgemeester en voorzitter van het comité Schiedamse Molenda gen Beinier Scheeres. Verder van linies naar rechts Theo Reyman, Ruud Pillard, Chris Coppens en Herman Bode. (Foto Arie Wapenaar) Programma 4. pmmmim Hoe ging dat vroeger in zo'n rood nest? Je was natuurlijk bij de Arbeiders Jeugd Centrale (AJC) en je kreeg daar natuur lijk je vrienden. Ook daarna ging je door in de rode lijn. Neem nou A.F. de Vries voor vrienden heet hij Ab. Hij werd vori ge week zaterdag tachtig jaar en kreeg felicitaties uit alle linkse hoeken van de arbeidersbeweging. De Vries was immers één van drijvende krachten achter pro gressief Nederland van na de oorlog. Van uit Vlaardingen bekleedde hij diverse openbare functies en was jarenlang be stuurslid van de gewestelijke afdeling en de Vlaardingse afdeling van de Partij van de Arbeid. Zijn eerste vrouw, Marie van de Spek, was 28 jaar lang gemeenteraad slid voor "De Partij' in Vlaardingen. Om dicht bij zijn kinderen te wonen, verhuis de De Vries zeven jaar geleden naar wat hij noemt 'de buitenwijk van Vlaardin gen'; oftewel Potterdam. Het Vrije Volk zoeht hem op in zijn flat in Alexanderpol- der. OPEN DAG MAANDAG 11 MEI De Vries (80): felicitaties kwamen uit alle hoeken. (Foto Arie Wapenaar) ft fi/P f? msfmiè i 1 fv HET VRIJE VOLK 1' schiedam .vlaardingen WOENSDAG 6 MEI 1987 kortaf T -V Voetbal Vereniging GSS recipi- ëert zaterdag 9 mei In de kan tine,' sportpark Harga, Sport- laan te Schiedam, ter gelegen heid van het behaalde kampi oenschap van het eerste elftal. De receptie wordt gehouden van 16.00 tot 18.00 uur. De bevolking van Schiedam is in de maand februari toegeno men met zestien personen. In januari stonden er 69.323 men sen ingeschreven in het bevol kingsregister. Er vertrokken 201 Schiedammers uit de brandersstad. 222 personen vestigden zich. Er werden 62 kinderen geboren. Daar stond tegenover dat 67 mensen over leden. Dit resulteerde in @en toename van 16 tot 69.339, on derverdeeld in 33.877 mannen en 35.462 vrouwen. De distilleerderijen en stokerij en schieten momenteel als paddestoelen uit de Schiedam se grond. Gistermiddag werd van 17.00 tot 20.00 uur aan de Boterstraat 68 te Schiedam de feestelijke heropening gevierd van de Distiileerdij Likeursto kerij Schoppenboer van de fa milie Van der Hoef. Het bedrijf biedt een zeer uitgebreid scala aan jenevers en likeuren uit de eigen distilleerderij. De volgende voetbalwedstrij den in het kader van het Schie dams Kampioenschap staan nog op het programma: don derdag 7 mei, aanvang 18.45 uur, Schiedam - DHS; Demos - SW; Schiedamse Boys - GTB; Excelslor'20 - Martinit; PPSC - Olympus Schiedam; WK - SVDPW; SFC - DRZ. Op dins dag 12 mei, aanvang 18.45 uur, wordt gespeeld: SW - GSS; DRZ - Hermes DVS en Ursus - Excelsior'20. De VW in Maassluis heeft één van de 136 routes voor de 14e landelijke tietsdag op zaterdag 9 mei uitgezet. De tour is ruim 35 kilometer lang en voert door het Westland. De tocht is tot stand gekomen door geza menlijke inspanningen van de VW-kantoren, Rijwielclubs en ANWB-kantoren. Daar de landelijke fietsdag dit jaar samenvalt, voert de route langs molen De Hoop aan de Zuiddijk in Maassluis. De mo len is de hele dag open voon. bezichtiging. Bovendien kun nen deelnemers aan de fiets tocht na afloop gratis zwem men in zwembad Doi-FIjn. Fiet sers kunnen tussen 09.00 uur en 13.00 uur aan de tour be- ginnnen en moeten uiterlijk 17.00 uur terug zijn. Zwembad Dol-Fijn is vanaf za terdag 9 mei weer geopend. Vanaf die datum is het binnen bad dicht. Ter gelegenneid van het nieuwe seizoen is er in Dol-fijn op de openingsdag van 06.00 uur tot 08.00 uur 'dauw- zwemmen'. na afloop krijgen de dauwzwemmers gratis kofiie of thee en een broodje kaas. MAASSLUIS „Het verzadi gingspunt is bereikt voor het Open Podium in zijn huidige vorm." In deze diplomatieke termen kondigt John Waalring het eind aan van het veertien daagse Open Podium in het Schuurkerktheater. Op ,13 mei worden twee seizoenen Open Hodium feestelijk afgesloten met een smartlappenfestival in het gezellige theater in de Maassluise binnenstad. Zowel het publiek als de arties ten begonnen het langzamer hand af te laten weten volgens Waalring. Als gemeente-amb tenaar zorgt Waalring sinds enkele maanden voor de pro grammering in het theatertje in oyerleg met een werkgroep vrijwilligers. „Het Open Podium is bedoeld voor artiesten die hun planken koorts willen kwijtraken. Maar nu beginnen de artiesten steeds meer geld te vragen voor een optreden en dat is niet de opztu van het Open Po dium. We willen volgend jaar wel verder maar op een andere manier. We hopen dat de Ver enigde Spaarbank doorgaat met de sponsoring maar we zoeken er zeker nog meer sponsors bij," aldus Waalring. De maandelijkse zondagmid dagconcerten in de Schuur kerk hebben de weinige bezoe kers voortreffelijke program ma's geboden maar ook aan die opzet wil de werkgroep theater nu gaan sleutelen. Daarbij wordt gedacht aan het verschuiven van de aanvang- stijden. De wekelijkse film- avonden trekken vooral bij toppers als Out of Africa volie zalen. „We hebben wel een vaste kern van bezoekers inmiddels. Die mensen komen steeds weer maar als theater kunnen we niet opboksen tegen de te levisie vooral niet op de voet balavonden," stelt Waalring nuchter vast. De sinds dece- mer 1986 georganiseerde Swing Sessions hebben overi gens wel verschillende drukke avonden opgeleverd die ook zeker vervolgd zuilen worden. De organisatoren zitten niet bij de pakken neer. Ze zijn vol nieuwe ideëen en plannen voor het volgend seizoen. Waalring: „We brengen In elk geval de film Flodder naar Maassluis in het najaar. Voor de jeugd willen we ook van al les gaan doen. We denken daarbij aan een Open Podium op zaterdagmiddag. In een ver gevorderd stadium zijn de plannen voor een scholenquiz op woensdagmiddag. A! vee! basisscholen uit Maassluis hebben zich daarvoor aange meld. We willen ook schrijvers avonden en andere culturele evenementen in de Schuurkerk organiseren. We denken daar bij aan een soort thema-avon den." De laatste Open Podiumavonri begint woensdag 13 mei om 20.30 uur. Voor eenrijksdaal der wordt de bezor' ar vergast op een reeks smartlappen en twee toneelstukken. Voor wie meer van film houdt kan op Hemelvaartdag (29 mei) te recht in het theater voor de be roemde rolprent Top Gun. HQEK VAN HOLLAND Bin nen een week nadat op Konin ginnedag de expositie in het 'Fort aan den Hoek van Hol land" werd geopend, kon dins dagmiddag al de 10.000ste be zoeker, of liever bezoekster, worden verwelkomd. Ellen de Bruijn, een 17-jarig meisje uit Maassluis was speciaal voor de expositie naar Hoek van Hol land gekomqn en tot haar ver-, rassing werd zij bij de ingang staande gehouden door stich tingsvoorzitter Jan Wouters die haar meedeelde dat zij de 10.Q00stewas die in een week tijd de weg naar de expositie In het fort had gevonden, samen met haar vriend Laurens Hol laar wqrd zij in de bloemetjes gezet én ondermeer ook gefeli citeerd door deelraadsvoorzit ter Pieter de Lind. Op Konin ginnedag, toen de tentoonstel ling werd geopend, kwamen al ruim 2000 mensen naar het Fort en ook daarna is het bij zonder druk gebleven. Bevrij dingsdag betekende opnieuw een topdag en dinsdagmiddag tegen half vier konden de tel lers bij de ingang melden dat de 10.000ste was binnengeko men. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met het start sein voor de herbouw van de moienstomp De - Palmboom, dat mr. Pieter van Vollenho ven vanochtend gaf, kunnen de Schiedamse Molendagen los barsten. Het hoogtepunt van de feestweek valt dit jaar op za terdag samen met de Nationa le Molen- en de Nationale Fietsdag. Andere Schiedamse organisaties stelden eveneens uitgebreide programma's sa men voor zaterdag. In het Julianapark wordt bij voorbeeld het Gravin Aleida- feest gevierd met braderie, welzljnsmarkt, optredens, clowns, een luchtballon en rondvluchten In een echte heli copter. De winkeliersvereni ging Broersveld houdt als van ouds de geraniummarkt op het Hemaplein en een vrijmarkt in de Broersveld met optredens van het kaalkoppige Schie damse duo Bob en Bert op bas en ukelele en The Funny Hou se Jazzband. De gezamenlijke linkse politieke partijen, actie groepen en het Komitee Zuide lijk Afrika protesteren zater dag tegen Shell's activiteiten in Zuid Afrika. De groep trekt In colonne door de binnenstad. Om 15.45 uur ontvangt het Ko mitee Zuidelijk Afrika burge meester drs. Reinier Scheeres, tevens de voorzitter van het comité Schiedamse Molenda gen, op de Broersvest tegen over de voormalige Trechter. „Het maakt ons niets uit dat er zo vreselijk veel te beleven valt Nee, laat de mensen maar komen, ze zullen zeker aan hun trekken komen," wijst burgemeester Scheeres alle kritiek op het overvolle zater dagprogramma van de hand. „Hoe meer zielen, des te meer vreugde," aldus de actieve bur gervader. Hij zal het de ko mende dagen razend druk heb ben en zijn bed niet vaak zien. „Wij moeten bewaren en in stand houden wat we hebben. Af en toe een goed feest hoort daarbij. Nu kunnen de mensen heen en weer blijven trekken van de ene activiteit naar de andere attractie," vindt Rei- nier Scheeres, heel vroeger één van de leden van de Werk groep Schiedam. De Werkgroep Schiedam wilde In de jaren zeventig red den wat er te redden viel in de binnenstad. Veel oude gebou wen, waaronder unieke kleine arbeidershuisjes in de Bran- dersbuurt, distilleerderijen, branderijen en mouterijen, vie len echter ten prooi aan de ge nadeloze slopershamers. Het besef dat wat wordt neerge haald, verloren Is voor het na geslacht, leefde in het geheel niet. Zeker in Schiedam niet. De Werkgroep Schiedam, waar vele latere PvdA- en PPR raadsleden en wethou ders deel vanuit maakten, kwam maandelijks bijeen in het Schiedamse ontmoeting scentrum Zakkendragershuls- je aan de Oude Sluis. De mees te leden van het clubje gingen na de opheffing van de werk groep in 1973 de politiek in. „Niets is mij te veel als het gaat om het behouden van on ze historie," zegt Scheeres over 'zijn' stad, de molens en het beroemde Schiedamse vocht. De Schiedamse Molendagen omvatten dit jaar een stads wandeling onder het motto 'Ken uw molenstad', een molen kanowedstrijd in de Nieuwe Haven bij Molen De Walvisch, bezichtiging van de twee mo lens De Vrijheid en De Wal visch, een braderie op Park weg, Hoogstraat en Dam/Vlaardingerstraat, di verse unieke optredens van het opnieuw in het leven geroepen en onlangs her-opgerichte Sint Anthonisgilde van de zakken dragers, kinderspelen in de Nieuwe Buurt, demonstraties op antieke fietsen, rondvaarten in de vletten van de zeekadet- ten door de Schiedamse bin nenhavens, bezichtiging van drie distilleerderijen, waaron der de onlangs geopende am bachtelijke distilleerderij De Tweelingh, originele vlsafslag op de Vismarkt, touwtrekwed strijden, optreden van de Has seltse (de Belgische tegenhan ger van Schiedam) Stoopkes en de gehele week een grote vlootschouw van tientallen schepen van de "bruine vloot' in de Lange- en Korte Haven en in de Schie. De Schiedamse Molendagen worden georganiseerd door de Stichting Schiedamse Molens (coördinator Jos Gunnewegh), Stichting Molen De Vrijheid (Frans Geerdes), VW Schie dam (Ruud Pillard), Restau rant De Noordmolen, Gemeen te Schiedam (burgemeester Reinier Scheeres), Winkeliers verenigingen Parkweg (Her man Bode) en Hoogstraat (Chris Coppens) en het Propa- gandafonds voor Gedistilleer de dranken. Vele sponsors maakten het feest mede moge lijk. Bezoekers worden verzocht om zaterdag lopend, op de fiets of met het openbaar vervoer naar de binnenstad te komen. Komt men toch met een eigen auto dan bevinden zich par keerterreinen aan het Emma- plein, de Buitenhavenweg, ach ter het Station Schiedam/Rotterdam West en aan de Noordvestsingel en Burgemeester Honnerlage Gretelaan. SCHIEDAM Het program ma van de derde Schiedamse Molendagen vanaf vandaag ziet er als volgt uit DONDERDAG 7 mei Kanowedstrijd Er wordt een molen kano- wedstrijd gehouden in de Nieu we Haven en aangrenzende wateren. Vanaf 18.00 uur tij dens de koopavond strijden di verse Schiedamse teams in ka no's om de eer. Het sportieve evenement wordt geopend door 'echte' Schiedamse mole naars. Zij hinden de strijd aan met teams van de brandweer, gemeente, politie en vele ande re verenigingen, diensten of In stellingen. ZATERDAG mei Molens Dit jaar staan de molens De Vrijheid (aan de Noordvest bij de Parkweg/Spinhuispad) en De Walvlach (Westvest aan de Nieuwe Haven), onlangs aan de buitenkant nog geheel ge restaureerd, open voor het pu bliek. In beide molens zijn mo- f 4% m TB TÊ r sirs KMK W Jeugd kan zien ons van loen niet (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Als vlak na de Tweede Wereldoorlog de familie De Vries voor een ver jaardagsfeestje hij elkaar zat, fluisterden vreemden altijd: „Pas op, want hier wordt Vlaardingen bestuurd." Ab de Vries kwam uit een gezin met zeven kinderen en al die broers en zusters waren actief in de partij, de bond, of de omroep. Welke partij, welke bond, of CENTRALE VESTIGING: KOOIWALWEG 3 2992 XA ROTTERDAM (Lombardijsn) EEN GEVESTIGDE NAAM NESTELT ZICH IN VLAARDINGEN. GEOPEND VAN 8.00 TOT 18.00 UUR 4» AUTOVERHUUR VOOR: PERSONENAUTO'S IN ALLE KLASSEN- ALLE BEDRIJFSAUTO'S BIJZONDER VERVOER VAKANTIEVERVOER LEASING Meer service Betrouwbaar-Accuraat Scherpe prijzen In het pand van Toyotadealer Wim v.d. Gaag 4e INDUSTRIESTRAAT 48 3133 EK VLAARDINGEN TELEfOONj010)43483T4" GULDEN, omdat het verschil nooit groot is maar wel merkbaar welke omroep hoefde je niet te vragen. Je was in die tijd niet voor niets vuurrood. Je was links en stond voor de opbouw van een land en vocht oor ge lijkheid voor iedereen Ab de Vries noemt irots eni ge wapenfeiten. In 1925 werd hij lid van de SDAP en het NI- VON. Drie jaar later trad hij toe tot het NW en werd hij lid van de VARA. Sinds Ï931 is hij lid van de Algemene Neder landse Drankbestrijders Bond (ANDB), sinds 1932 leest hij Voorwaarts/Het Volk/Het Vrije Volk en sinds 1943 is hij actief bij de EHBO. Bovendien zat en zit De Vries ook overal in. „Ach ja, ik vergader nu een maal graag," zegt hij laconiek. Intussen moest hij nog tijd vinden voor zijn baan, want De Vries heeft 55 jaar lang ge werkt. Eerst als banketbakker en later bij machinefabrlef/scheepswerf A. de Jong bv in Schiedam en Vlaardingen. De Vries heeft de gouden tijd meegemaakt. De tijd waarin de Partij van de Arbeid in staat was om met een beetje steun van klein links in Vlaar dingen haar eigen program uit te voeren. Het was een periode waarin de partij faam maakte met haar Vijf Jannen Jan 99 Hoogerwerf (lijstaanvoerder), Jan Buis (later wethouder). Jan Hofman, Jan Hoorweg en Jan van Dnel die het beleid in de haringkoppenstad geheel 'over rood' gooiden. De Vries: „Het was prachtig in die glorietijd, al moest voor elke stap gevochten worden. Ik vind het leuk dat DE krant daar op deze manier nog eens aandacht aan besteedt. Vooral ook voor al die jongens die net als ik er hard voor geknokt hebben, maar bun naam nooit in de krant zagen. Terugden ken aan en lezen over die tijd zal ze goed doen. Zo hebben we met z'n allen gewerkt aan de vernieuwing van de stad. De Bas Goudriaan van toen heette Teun de Bruin (wethouder Stadsuitbreiding), die bij voorbeeld heeft gezorgd voor de bouw van het Liesveld viaduct. Wat waren verder de mannen van die tijd? Toon Cornelisse, de toenmalige af delingsvoorzitter en het raads lid Henk Ranshuijsen; een schijnbaar harde jongen met een hart van goud. Natuurlijk kende ik ook de burgemeester, Wim Kieboom. Speciale waar dering had ik altijd voor het raadslid Henk Krabben. Hij kwam altijd op voor de arm- sten van onze partij, al werd nein dat bepaald niet altijd in dank afgenomen. Verder heb ik als gewestelijk bestuurder van de PvdA nog met enkele 'groten' gewerkt," gaat De iTies verder. „Zoals Scheito Patijn (Commissaris van de Koningin in Zuid-Hol land), Jan Simons (Eerste Ka merlid) en Maarten Vrolijk (de voorganger van Patijn). En dan heb ik in verkiezings tijd wel eens ministers en der gelijke bijvoorbeeld Wim Duisenberg rondgeleid, maar die kende ik meestal niet persoonlijk. Nu zijn die kennis sen en vrienden voor mij wel leuk, maar daar hebben de mensen van nu niet zo veel boodschap aan. Toch kunnen ze wel wat ieren van ons. We hebben ons brood zelf moeten verdienen. De tijd was weliswaar gunstig, maar er moest wel voor gewerkt wor den. Je kreeg het niet cadeau. Dat is iets wat we aan je jeugd moeten gaan vertellen. We kunnen niet verwachten dat ze zo maar begrijpen wat de we reld van hen vraagt. We heb ben in de PvdA nu zo lang zaam aan wei door dat de jeugd op zich nauwelijks inte resse in de partij heeft Dat is ook logisch, want ze kunnen zich ons leven van toen niet he lemaal voorstellen. Daarom moet die belangstelling ge kweekt worden. Zij komen niet naar ons, dus daarom moeten wij naar hen toe; naar de scho len. Ik ben daar van overtuigd. Gewoon zeggen wat er vroeger is gebeurd. Wie zegt dat de jongeren dat niet willen horen? Ik denk dat vooral de ouderen daar goed werk kunnen doen. Het beste zou zijn dat alle par tijen met de jongeren gingen praten, want ook de liberale en de confessionele partijen kam pen met geringe belangstelling onder de jeugd." En wat denkt De Vries van de toekomst van 'zijn' partij? „De problemen zijn tijdelijk. Het kan niet zo zijn dat wij,, met bijna veertig percent van de kiezers achter ons, uit de regering gehouden worden. Dat kan niet. Ook in Vlaardin gen geloof ik in de toekomst. Zo'n Remi Poppe (raadslid SP red) is ook een eendagsvlieg die profiteert van het niet al tijd even diplomatieke optre den van Bas Goudriaan (PvdA-wethouder). Dat gaat allemaal over. Maar of de PvdA daarna nog wat voor stelt, hangt af van de mensen die dan de dienst uitmaken. Maar ik geloof in de toe komst." lenaarsleerlingen aanwezig om tekst en uitleg te geven. Versgemalen molenproducten zijn te koop. Dit jaar geen broodbakwedstrijden in De- Vrijheid, drie jaar geleden de aanleiding voor de Schiedamse Molendagen. De allereerste molendagen stonden geheel in het teken van het tweehon derdjarig bestaan van De Vrij heid. Burgemeester Scheeres, altijd een trouw deelnemer aan de bakwedstrijden, kan zijn eigen gebakken wit thuis laten. De Schiedamse bakkers laten nu met molenmeel ge bakken brood proeven. Braderie Tussen 10.30 uur en 16.30 uur zetten alle winkeliers van de Parkweg, Hoogstraat en Dam/Vlaardingerstraat hun waren bulten. Aan de Noord- vest worden demonstraties ge geven van oude molenambach ten. In de speciale 'molenhoek' werken molenmaker Verbij uit Hoogmade (de hoofdaannemer bij de herbouw van de molen de Distilleerketel in het Rot terdamse Deifshaven) en mo lenzijlmaker firma Wakker uit Maassluis en de beeldhouwer Anton Geerlings, die de stich tingsstenen van de Schiedam se molens maakte. Anthonisgilde Vanaf 10.30 uu dobbelen de zakkendragers van het Sint Anthonisgilde in het Zakken dragershuisje aan de Oude Sluis om het wérk en wie de balen graan lost of de zakken met kolen uit de schepen haalt Het unieke historische schouw spel speelt zich af rond de ha vens van de Korte Haven, de Lange Haven en de Oude Sluis. Tot drie uur rijn de leden van het Sint Anthonisgilde bezig om de lading graan en kolen af te laden en te lossen. Dat ge beurt op de wal met traditione le transportmiddelen zoals een slee, een platte wagen getrok ken door een paard en gewoon op de nek gedragen door de sterke mannen van het gilde. Kinderspelen In de Nieuwe Buurt worden vanaf 11.00 urn: allerlei 'kinder- veilige' spelen gehouden. Blik- gooien. Kop van Jut stuiterbal, kruisboogschieten en het berg- beklimmersspel staan op het programma van de Bewoners vereniging Schiedam Centrum en de Vereniging van Turkse Werknemers In Schiedam, Het is de eerste keer dat de Turkse Vereniging deelneemt in de or ganisatie van het molenfeest DrumbandHarpe Davids treedt op. Kinderen van de Turkse volksdansgroep zetten hun beste beentje voor. Fietsdag Fietsers zullen niet ontbre ken tijdens de Schiedamse Mo lendagen. Tussen 12.00 en 16.30 uur worden de deelnemers aan de Nationale Fietsdag Vans ANWB verwacht bij het eind- Eunt de molen De Walvisch. ie Velocipêdlsten uit Zuidiand in kleding uit de jaren dertig vertonen vanaf 11.00 uur over al in de stad hun kunsten op oude rijwielen. Stadsveerdienst De stadsveerdienst door de Schiedamse binnenhavens wordt evenals in vorige jaren verzorgd door de leden van het' Schiedamse Zeekadettt en corps Jan van Heemakerck. Drie zee sloepen brengen belangstellen den vanaf de Noordvest bij de moienstomp De Palmboom naar de Buitenhavenweg, waar een distilleerderij te bezichti gen is. Afvaarten elk half uur. Aanvang 11.30 uur. Laatste af vaart 15.00 uur. Distilleerderijen Drie grote Schiedamse di stilleerderijen houden zater dag vanaf 12.00 uur open huis. Bij de branderijen De Twee lingh (UTO), Dirkzwager en De Kuyper staan de deuren open. Entreebewijs hiervoor ia een jeneverglaasje dat bij de molenstand bij molen De Vrij heid te koop wordt aangebo den. Prijs ƒ2,50. Belangstellen den kunnen via de stadsveer dienst de distilleerderijen be zoeken of er naar toe lopen. Einde 18.00 uur. Visafslag Op de Vismarkt aan de Lan ge Haven wordt onder leiding van de Schiedamse vishandel- familie Filiekes, gestoken in historische kledij, een 'nieuwe* ouderwetse visafslag worden gehouden vanaf 12.00 uur. De verse via wordt In antieke schuiten aangevoerd. Een ech te vlaafslager zal de verkoop op het pleintje leiden. Stoopkes Rond 13.00 en 15.00 uur tre den de Hasseltse Stoopkes op aan de Noordvest bij de Park- wegbrug. De Stoopkes uit het fBetgiache Schiedam' spelen drinkliederen maar ook anti- drinkliederen. Touwtrekken De zeekadetten houden aan de Noordvest bij de molen De Noord een touwtrekwedstrijd. Aanvang 14.30 uur. De zakken dragers van het Sint Anthonis gilde hebben een team ge vormd, evenals vele andere diensten en instellingen.- ZONDAG 10 mei Vlootschouw - De historische schepen, afge meerd in de Lange- en Korte Haven, Schie en Noordvest vertrekken zondag in convooi uit de binnenhavens. Vanaf 15.00 uur varen de schepen van de "bruine vloot' Schiedam weer uit Fotografen en video makers kunnen hun hart opha len, De bruggen over de Lange Haven gaan wel voor onbe paalde tijd open, dus autover keer is 's middags in de bin nenstad onmogelijk. Alle Schiedamse molens zijn gepa-' •volseerd. Pi til l fS -ll(l Vdr - 57 ff 9K—S-C a Afn

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1