Sensationele ontknoping van dertiende Lenteloop Johnny the Selfkicker schittert op zeer sfeervolle filmnacht p Druk wljkfeest in 70-Jarlg Vreewijk Jarige iRANO krijgt zesduizend gulden Historisch gemaal wordt toch gesloopt Penning voor Franken Barbier knipt record Onrust na autokraken wv ws ■WMïïA (Van een onzer verslaggevers) VLAARDIN GEN We weten het allemaal: eigen roem stinkt en goede wijn. behoeft geen krans, maar de mens is zwak en de Vlaardin- gers vormen daar ook al geen uitzondering op. Afgelopen zaterdag avond konden bezoe kers van de Salon de Harmonie zich ongege neerd onderdompelen in het behaaglijk war me bad van zelfver heerlijking met een knipoog. Prominenten Zwaarder Lee Towers gaf zaterdag lachend het startschot voor de dertiende Schiedamse Lenteloop. Steekpenningen Met theatrale gebaren droeg Johnny van Doom voor uit eigen werk. (Foto Arie Wapenaar) Griep Swingend HET vrije volk vlaardingen- sdwedam ANDAG 1? ME11987, ïëM. 'ÏSZA.p 'Vlaardings Roem' was na melijk het onderwerp van de laatste talkshow van dit sei zoen, en dat thema bleek goed voor alweer een bomvolle zaal. Als gasten ontvingen presenta toren Aad Rietveld (Rotter dams Nieuwsblad) en Dick van der Lugt (Het Vrije Volk), aangekondigd als de Bassie en Adria&n van de Vlaardingse journalistiek, een bonte reeks coryfeeën op het gebied van kunst, sport, cultuur, weten schap, zakenleven en openbaar bestuur, die allen gemeen had den dat ze in Vlaardingen zijn geboren, er wonen of werken. Het werd de aanwezigen al snel duidelijk dat deze be roemdheden met hun presta ties Vlaardingen geducht heb ben opgestoten in de vaart der volkeren. Want hoe zou het er bijvoorbeeld met de vader landse harten en bloedvaten hebben voorgestaan als niet Drs. J.J. Gottenbos en zijn team in het Vlaardingse Unile ver Research Laboratorium Becel hadden uitgevonden? De chemicus gaf in de salon vlot een college weg over de wereld van de meervoudig on verzadigde vetzuren tvaarbij het sommigen ongetwijfeld ge duizeld zal hebben, maar zijn conciusie was glashelder: min der vet eten en ander vet eten. „Re-engineer your life", hield hij het publiek naar Ameri kaans voorbeeld voor. Dat naar zijn mening Unilever-pro- ducten daarbij een belangrijke rol kunnen spelen, verbaasde niemand. Omdat hij zaterdag ook jarig was, werd de uitvin der nog, even passend toege zongen door de beide presenta toren," die overigens toegaven inmiddels toch maar op Becel te zijn overgestapt. Bassie Adriaan, die beste vrinden die je kunt vinden, zijn met hun miljoenenpubliek van de. TV zonder twijfel de be kendste én de populairste Vlaardingers. Het succes is het clownsduo echter nooit komen Een stad die spet tert en spat, als bier uit het vat Mary-Lou van Steenis zong nummers van Wolf Bier maan bege leid door Cor nells Pons op piano. aanwaaien, jarenlang ploeter den zij met hun acrobatie- knummer in boven- en achter zaaltjes. Last van hun beroemdheid heeft het tweetal nauwelijks. „Ben je gek," aldus Bassie, „en als we er last van krijgen dan worden we wel schllleboer of loodgieter. Ik had alleen laatst om kwart voor tien 's avonds een vrouw uit Groningen aan de deur met zes kinderen. Het leek haar wel leuk om even bij Bassie koffie-te gaan drinken. Die heb ik toch maar niet bin nengelaten." En de enige hinder die Adri aan ondervindt is dat er wel eens kinderen aanbellen en aan zijn vrouw vragen of Adri aan buiten mag komen spelen. De gebroeders onthulden ook nog dat ze oorspronkelijk uit Maassluis komen, maar, zo voegden ze er geruststellend aan toe, het bevalt best- in Vlaardingen. De oprukkende techniek heeft inmiddels ook de Saion bereikt, zo bleek zaterdag avond. Die prominenten die wegens verplichtingen elders niet lijfelijk aanwezig konden zijn waren op een levensgroot videoscherm te bewonderen. Chiem van- Hoüweningen. bij voorbeeld, die zijn' teksten voor successeries - als Zeg r'ns AAA en Tatortschrijft' in een schuurtje in de Broekpolder, Onlangs besprak hij in de Ver enigde Staten met de produ cent van de serie Falcon Crest de mogelijkheden om een Amerikaanse versie van Zeg 'ns AAA te maken. Krijgt Mien Dobbelsteen een Amerikaans zusje? Van Hoüweningen: „Daar wordt aan gewerkt, er komen vermoedelijk een paar proefafieveringen om te kijken of de humor wel overkomt. i Van onze verslaggever PERRY MENEXIS SCHIEDAM Rien Oele hééft zaterdag de dertiende editie van de Lenteloop gewon nen. De atleet van AV Fortuna uit Vlaardingen legde de halve marathon (21 kilometer) af in een tijd van 1.14.41. De Fortu- nees werd vlak voor de finish nog bijna ingehaald door Ger- rit Pomp, de rolstoeler die vier weken eerder als eerste de ma rathon van Rotterdam voltooi de. Zijn tijd was derhalve 1.04.52, omdat de rolstoelers tien minuten later startten. Aan de dertiende Lenteloop deden zo'n duizend amateur atleten mee. Een aantal waar de organisatie tevreden over was. Lee Towers was dit keer de "bekende Nederlander' die hetstartschot lostte voor de eerste loop. De zanger deed dat onder het toeziend oog van burgemeester Reinier Scheer- es van Schiedam en de honder den toeschouwers die de lopers enthousiast aanmoedigden. „Als het laatste sMc een recht eind was gewee had Gerrit Pomp mij nog inge haald," zei Rien Oele kort na dat hij de 21 kilometer had vol tooid. De Vlaardingse atleet had verder gedurende het grootste deel van de race nau welijks tegenstand. „De eerste vijf kilometer liep er één ver voor mij uit. Na de zesde kilo meter had ik hem ingehaald en kon hij me niet meer bijbe nen. Had ik meer concurrentie gehad, dan had ik een betere tijd gelopen." Concurrentie kreeg de atleet van Fortuna pas op het einde, toen Gerrit Pomp hem dreigde in te halen. „Op een gegeven moment zat hij een paar meter achter mij. Dank zij het boch-. tenwerk op het einde heb ik dan gewonnen, want in een rol stoel verlies je daar snelheid." „Dit parcours is zwaarder dan dat van Rotterdam," was het eerste wat Gerrit Pomp na het voltooien van de ruim twintig kilometer (de 'whee lers' legden een kleine kilome- .ter minder af) zeL „Dit par cours is smaller en er stond vandaag veel wind." Voor de atleet uit Soest was het de tweede keer in korte tijd dat hij Huub Nelisse, die de voor gaande drie jaar telkens de tien kilometer op zijn naam schreef, versloeg. „Voordat ik weer op het bochtige parcours belandde, moest ik wel een voorsprong op Huub hebben. Ik moet het van souplesse en techniek hebben, hij van kracht," aldus Gerrit Pomp. Over de organisatie was de Soester atleet tevreden. „Het was een goede zaak dat wij na de lopers moesten starten. Daardoor kreeg je niet dat ge drang als in Rotterdam. De lo pers starten sneller. Aan de andere kant bereiken wij weer sneller onze topsnelheid." Vol gende week is Gerrit Pomp in Amsterdam van de partij, waar een sponsorloop voor een ziekenhuis in Kenya wordt ge houden. De vijf kilometer leverde een winnaar op die zelden aan prestatielopen doet, „Het was mijn eerste prestatieloop in anderhalf jaar," zei Paul de Koning (21) die de vijf kilome ter in 18.24 aflegde. „Mijn ei genlijke sport is rolschaatsen. Misschien dat ik daar mijn conditie aan te danken heb," aldus Paul de Koning, die' in Woudhoek geen onbekende is. Hij eiste daar voor de derde keer de zege op de 5000 meter voor zich op. Mede-organisator Fer Schroers toonde zich blij met de weersomstandigheden: het bleef zaterdag gelukkig droog. „Na liet slechte weer van de laatste dagen, zaten wij met het zweet in onze handen. Ge lukkig liep alles perfect. Wij hadden op de controleposten in totaal 76 mensen staan. Dat ■vas zeker met dit koude weer een groot pluspunt. Want zon der hen hadden wij de boei niet in de hand kunnen houden." Uitslagen: 1 kilometer: 1. Je roen Meier 4.05. 3 kilometer: 1. Patrick Meier 9.22; 2. Sander van Hoek 10.32; 3. Matthijs Riemen» 10.52. Eer ste rolstoeler: Feike Waque (10 jaar) 19.08. 5 kilometer: 1. Paul de Ko ning 18.24; 2. Sjef Middeiweert 19.02; 3. Bart de Vries 19.15. 10 kilometer: 1. Jan v.d. Ven 34.24; 2. Claudius Vijgele 35.43; 3. Rob Prins 35.46. Vrouwen: 1. Marja Damme 46.10. Rolstoe lers: 1. Ton Dingjan 48.39. 21. Kilometer: 1. Rienk Oele 1.14.41; 2. Arthur van Tienen 1.16.03; 3. Dick Lievaart 1.16.54. Rolstoelers: 1. Gerrit Pomp 1.04.52; 2. Huub Nelisse 1.05.18; 3. Iwan van Breemen 1.07.16. Vrouwen: 1. Joke Huis in 't Veld 1.37.15. Maar er zal toch wel behoor lijk wat aan de Amerikaanse situatie aangepast moeten worden". Ook de grote verrassing van de avond stond op de video band. Begeleid door de Vlaar dingse r componist/muzikant Ben van' der Linden bracht Paul van Vliet op de wijs van Frank Sinatra's 'New York, New York' een ware ode aan de haringstad, die hem in vuur en vlam zet: „Een stad die spettert en spat, als bier uit het van, waar je 't maken kan, waar je 'm raken kan", zong de cabaretier vol overtuiging. Met deze pakkende regels wist de Hagenees het publiek al moeiteloos op z'n hand te krij gen, maar toen hij al adngend ook nog pleitte voor het be houd van "de Harmonie' kon het helemaal niet meer stuk. Wat dat betreft had wethou der van stadsontwikkeling Bas Goudriaan, bijgenaamd 'de Sloper', het een stuk moeilij ker. Maar ondarJcs een steen door zijn ruit, krassen op zijn auto, een vernietigend rapport over zijn functioneren en een niet aflatende stroom geruch ten over steekpenningen blijft hij plezier in zijn werk houden. „Er gebeuren nog zat leuke dingen ook. A.'s ik door de Oostwijk loop V rijg ik toch een kick als ik zie ->e we hier met z'n alien die ats tsvernieuwing rond gekregen hebben. En praatjes over 'iet aanpakken van cadeau's van bouwbedrij ven zal je altijd blijven hou den. Een fles drank neem ik wel aan, maar geld, vakanties of kleuren-tv's natuurlijk niet. Allemaal onzin". Goudriaan i3 ook de 'man met de ideetjes': een torenflat met panoramalift, het ver keerscirculatieplan, een kerk torenspits op de grond en dia gonaal oversteken. Hoe komt een mens er allemaal op? Soms is het heel eenvoudig. „Ik was op vakantie in de Verenig de Staten en zag daar mensen schuin oversteken. Ik dacht: dat ga ik thuis ook doen", al dus de Inventieve magistraat. Traditiegetrouw werd het programma ook weer afgewis seld met topamusement van eigen bodem, zoals de Buiten band en de Amazing Stroopwa fels (op video) met het prach tige nummer Oude Maasweg. Daarnaast zong Mary-Lou van Steenis, net terug van een stu diereis naar Berlijn, enkele lie deren van de Oostdultse zan ger Wolf Biermaan, daarbij begeleid door huispianist Cor nells Pons, naar verluid zojuist teruggekeerd van een succes volle 'tournee door de Broek polder'. Van onze verslaggeefster JOLANDA VAN MANNEKES SCHIEDAM De vierde Schiedamse filmnacht is, on danks de wat tegenvallende opkomst, een succes geworden. Ongeveer honderdtien uitgaan ders trokken zaterdagavond naar het Schiedamse theater De Teerstoof om (delen van) het programma bij te wonen. Dat programma bestond dit jaar niet uit louter films. Eer der op de avond las schrijver/dicl-ier Johnny van Doom voor uit eigen werk, en was er een optreden van de vrouwensoulformatie Mama's Gotta Headache. De Stichting Filmclub Schiedam organi seerde het festijn, samen met de Openbare Bibliotheek. Om negen uur mocht Johnny van Doorn het spits afbijten. Dat deed hij overweldigend. Keiharde muziek van popzan ger Sting deed een ieders trommelvliezen trillen. Johnny -the Selfkicker- van Doom liep naar de microfoon op het podi um van het theater. „Stilte!", schreeuwde hij, elke geluids barrière doorbrekend. De mu ziek stopte abrupt. „Over drie minuten ga ik beginnen. Mu ziek!" Met de voordracht van John ny van Doom werd het tweede Schiedamse seizoen van schrijveravonden afgesloten. Eerder lazen onder andere Maarten Blesheuvel, Yvonne Keuls en Tessa de Loo voor uit eigen werk. De voormalige Selfkicker deed zijn voor dracht op zijn bekende the atrale manier: heftig gebarend gooldehij de woorden hard en mei lange uithalen het publiek in. Dat pubUek reageerde en thousiast. Er werd veel gela chen en geklapt. Met de mu ziek die steeds tussendoor klonk, werd af en toe luidkeels meegezongen. Van Doom begon met een fragment uit zijn autobiografi sche boek Mijn kleine hersen tjes. Het verhaal over Gerrit de goudvis, die jammerlijk ge noeg in het afvoerputje terecht komt, sloeg aan. Van Doom bracm liet verhaal zo vol over gave, dat je de goudvis in ge dachten in de smurrie van een riool zag drijven. En dat niet lang, want de poëet was alweer toe aan het volgende gedicht, O zondag. ,...Met je geur van braadvlees, schone kleren, ge kamde haren en tukjes* klonk het oorverdovend, want ieder een in de zaal gaf gretig ge hoor aan het verzoek van de voordrager om mee te doen. Dat ging zo tijdens de hele voorstelling, een paar katten op" het Schiedamse publiek de den daar niets aan af. Elk fragment werd, op een teken van de entertainer, afgesloten met pop- en reggaemuzlek. In 1966 kreeg Johnny van Doom in Amsterdam bekend heid als -zoals hij dat noemt- geiuidspoëet, die "met zijn schuimbekkende mondmitrail- leur volle zalen neerknalde". Van Doom werd The Selfki cker. Sindsdien zijn er van zijn hand heel wat prozaïsche wer ken verschenen, waaronder Een nieuwe mongool en De kleine huichelaar. Autobiogra fische verhalen legde hij onder meer vast in Mijn kleine her sentjes en in De geest moet waaien. In het begin van de ja ren zeventig trad hij samen met Cherry Duyns en Arman do op In het VPRO-program- ma Herenleed. Op de schrijversavond droeg hij voor uit al zijn boeken. Hij haalde jeugdherinneringen op en verhaalde over de eerste puberale ontdekking van de erotiek: als jongen in de schoolbanken zag hij aan de overkant een naakte vrouw. „Ik liep rood aan en kreeg het vreselijk heet. De hoofdmees- ter stuurde me naar huis, ik zou griep hebben. Griep! Ik was radeloos van geilheid!" Voor militaire dienst werd hij afgekeurd: „Om er onderuit te komen, gedroegen veel jon gens zich als mietjes. Daar had ik geen zin in. Ik hoefde niet eens raar te doen. Wel nam ik vooraf vijf peppillen. Ik kon geen moment mijn mond houden, bleef maar doorrate len. De keuringsarts stuurde me weg, aan gekken hadden ze niets in het leger." Tussen neus en lippen door had hij een tip voor de Ajax- supporters die lallend over het Leldsepleln allerlei dingen ver- nleiiven. ..Ik stel voor dat zij voortaan het gedicht Wordt dronken van Charles Beaude- laire zingen, ...van wijn, poëzie, hasj of deugd, het staat u vrij, maar dronken moet u zijn..." De theatrale voordracht werd afgesloten met Het ge dicht van de padvinder. „Alle maal even meeseanderen," verzocht hij, mompelend dat dat bij Toon Hermans ook zo gaat. Oorverdovend klinken de woorden 'de magistrale stra lende zon...' Tevreden nagiecheiend be gaf het publiek zich na Johnny van Doom naar het optreden van de Nederlandse vrouwen soulformatie Mama's Gotta Headache. Acht swingende da mes uit Den Haag, Amsterdam en Delft die een goedklinkende coctail van covers brachten. Het duidelijk zichtbare plezier waarmee de vrouwen him act uitvoerden, sloeg direct over op het publiek. Er werd flink gedanst en meegezongen met de swingende klanken van Sweet inspiration, Good enough. Brother Mack en an dere songs. De stemming zat er goed in. De echte nachtbra kers konden goedgehumeurd aan de het filmprogramma be ginnen. Dat begon rond twaalf uur 's nachts met Almost You, een film over ex-hippies in Man hattan. Er werden in totaal zes films gedraaid, waaronder Po lice met Gerard Depardieu en Falling in love met Meryl Streep. Ongeveer vijftig men sen hielden het vol tot de vol gende ochtend. Het ontbijt, de traditionele afsluiting van de f.lmnacht, werd genuttigd door ongeveer vijftig overblij vers. Daarna was er voor de genen die echt niet van ophou den wisten nog één film: Tar get, een spannende misdaad film, om niet bij in slaap te vallen. Voor hen die nMs wil den missen -het aantal was in middels teruggelopen tot vijf doorzetters- eindigde het nachtfestijn zondagmorgen om negen uur. MAASSLUIS Uit acht au to's in de wijk Taanschuurpoi- der in Maassluis is in de nacht van vrijdag op zaterdag ra- dio-apparatuur gestolen. De waarde van de ontvreemde ra dio's bedraagt tussen de 300 en 900 gulden per stuk. Volgens de politie heeft dc serie auto-in braken voor nogal wat onrust gezorgd onder de wijkbevol- king. Slecht weer hoeft beslist niet van invloea te zijn op een straatfeest. Dat bleek zaterdag bij de festiviteiten op de Groene Zoom in Rotterdam-Vreewijk ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de wijk. De belangstelling, zeker in de middaguren, was enorm. Slechts schuifelend was het mogelijk om een weg te vinden langs de tweehonderd kra men met koopjes en de taJrijke informatiestands van de Vreewijkse verenigingen en instellingen. Jeugdige bezoekers vermaakten zich met paarden en pony's waarop ze gratis mochten rijden. Veel belangstelling kregen de optredende artiesten en muziekgroepen, waaronder Noodweer en Ge rard Joling. Met name Joling zal zich het optreden in Vreew ijk nog lang heugen. Hij werd door enkele onverlaten beko geld met eieren en tomaten. Agenten 'verwijderden' de da ders. De kleding van een man die video-opnamen maakte, kon naar de stomerij. Ondanks het incidentje spreekt de or ganisatie van een uitstekend geslaagd festival, dat geschikt is voor een jaarlijkse herhaling, (foto John de Pater) "t ROTTERDAM De Stichting Rano Ziekenomroep heeft een bewogen maar feestelijk week einde achter de rug. Het 40-ja- rig jubileum dat de Rano, één van de oudste ziekenomroepen van ons land, Is op verschillen de manieren gevierd. Vrijdag bood de gemeente Rotterdam de medewerkers van de Rano een receptie aan in de Burger zaal van het stadhuis. Wethouder Johan Henderson ontving uit handen van Rano's voorzitter Ton Schulter een eerste exemplaar van een boekwerkje ter ere van het Ju bileum. De wethouder verraste namens het college van burge meester en wethouders de Ra no met een verjaardagsge schenk van 6000 gulden. Voor de Ziekenomroep, die al veer tig jaar geheel zonder subsidie draalt, was dat een verrassing: na de waterschade die enige weken geleden een deel van de platenvoorraad beschadigde was een financiële bijdrage zeer welkom was. De vrijwillige medewerkers van de Rano zijn vrijdagmórgen ge start met een veertig uur du rende marathon-uitzending zo dat de luisteraars in de aange sloten ziekenhuizen het feest In de Burgerzaal konden volgen. De Rano heeft gedurende de marathon-uitzending open huis gehouden in de studio welke in het ziekenhuis Dljkzigt is on dergebracht. Da marathon-uit zending is door de patiënten maar ook door het verplegend personeel met belangstelling gevolgd. Ook van die zijde ont ving de Rano vele blijken van waardering. ROTTERDAM Hoewel enige jaren terug het besluit is geno men om het historische ge- maaltje aan de Noorder Kerke- dijk te bewaren voor het nage slacht, zal het gebouwtje toch worden afgebroken. Het be sluit hiertoe neemt de deelge- meenteraad donderdagavond. De reden tot het besluit komt voort uit het vergeefs zoeken naar een particulier die het ge- maaltje In zijn oorspronkelijke staat wil renoveren. Kinderen hebben bezit van het garnaaltje genomen en staken het in de brand. De bouwkun dige staat is erg slecht en bo vendien vinden toekomstige buren van het gemaaltje dat het weg moet, Tijdens de be handeling van een bouwplan voor 17 koopwoningen naast het gemaaltje, werd gesugge reerd de gedenksteen voor IJs- selmonde te behouden. De deelgemeente wil die zorg op zich nemen. ROTTERDAM „Joop Fran ken is Charlois en Charlois is Franken." Met deze woorden nam de Rotterdamse wethou der N. van der Pol-van den Dorpel (Wijkaangelegenheden) zaterdagmiddag afscheid van 'J.M, Franken, die elf jaar voor zitter was van de deelgemeen te Charlois. Ais waardering voor zijn inzet overhandigde de wethouder namens het gemeentebestuur de Wolfert van Borseienpen- nlng. in een dankwoord zei Franken dat hij trots is op de voortrekkersrol die hij binnen het Rotterdamse deelgemeen- tebestel heeft mogen vervuilen. Ruim driehonderd mensen (er waren zo'n duizend belangstel lenden verwacht) namen zater dagmiddag In het wijkgebouw de Larenkamp afscheid van Franken. Hij werden overladen met bloemen, geschenken en toespraken. De ondernemers van het Zuidpiein bedachten Franken, als eerste, met een speciale penning. „Als waarde ring voor zijn geweldige ver dienste voor Charlois." aldus Zuidpleln-voorzltter R. Well. Delegaties van het Charlolsse verenigingsleven schotelden de ex-voorzltter, zijn familie en speciale genodigden 's avonds een bont programma voor. ROTTERDAM Géén klant met een kaal hoofd, maar wel het Nederlands record haar knippen en hiervoor een ver melding in het Guiness Boek of Records voor barbier Gerard Wennekes. Uitgeput voltooide hij zaterdagmiddag om 14.03 uur het kapsel van zijn 179 ste klant in tijdsbestek van 72 uur. Vanaf vorige week woensdag middag heeft de kapper uit Rotterdam-Overschie onafge broken gewerkt. Het afsluiten van het record zou gebeuren met het kaalknippen van een klant. De bewuste man had In zijn overmoed waarschijnlijk gedacht dat Wennekes het re cord toch niet zou halen en is kennelijk, nadat bleek dat de kapper een taaie vasthouder is, met de noorderzon vertrok ken. Hij kwam niet opdagen en een zoekpoging liep op niets uit. Maanden achtereen heeft Ge rard Wennekes getraind om het nationale record haarknip pen, dat op 63,5 uur stond, te laten sneuvelen. De eerste 50 uur gaven geen onoverkomen- lijke problemen. Vrijdagavond kreeg de 38-jarige kapper van da Burgemeester Baumann- iaan te kampen met uitdro gingsverschijnselen. De bege leidende fysiotherapeut liet in allerijl vitamlnehoudende dran ken aanrukken. Hiermee werd het euvel bestreden, hoewel het voor even hielp hield dat de 'man met de hamer' toch niet op afstand. Zaterdagmorgen, vijf minuten voor het evenaren van het re cord, kreeg Gerard opnieuw een forss inzinking. Ook hier kwam hij weer goed doorheen. Gedragen door de aanmoedig ingen van een enthousiast pu bliek, talrijke bloemstukken en telefonische sympathiebetui gingen, liet Gerard 'de langste werkdag van zijn leven' uitein delijk klokken op 72 uur. Hoe wel totaal uitgeput, klom de barbier toch op het podium voor zijn winkel en bedankte- iedereen voor de hulp en de warme beiangsteiling. De zan ger Frankie Dublin (winnaar van het Eerste Rotterdamse Songfestival) gaf de kapper in het laatste uur van de geslaag de recordpoging muzikale bij stand. „Dit Is eens maar nóóit meer," benadrukte de kapper voordat hij door zijn vrouw "onder de wol' werd gestopt. „Het was honds en honds zwaar. Maar Ik heb bewezen dat Je door trai ning en met wilskracht een ge steld doel kunt bereiken en daar ben Ik best trots op."

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1