Ouderen gaan dagje varen met De Schie SS CDA-raadslid Joke van Rest burgemeester Sas van Gent Nederlaag voor DWS Kortaf Oranje Nassau blijft In de tweede klasse Junior tilt RKWIK SVDPW mist de promotie tegen GOZ MmSmmÊSi mm "i door zwager neergestoken Binnenvaart verrast over uitgebreide expo Maassluis PStM - 'éi r i ws wv (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Ruim vierduizend .gulden bruto heeft de Vendu Salon de Harmonie in Vlaar- dingen zaterdag opgebracht. De opbrengst van de kunstveiling wordt toegevoegd aan het fonds 'Red dk^. Harmonie en de Stadsgehoorzaal van de slo pershamer', dat eind vorig jaar is opgericht. Werk van vijftien Vlaardingse kunstenaars ging in zaal Harmonie onder de hamer. MUW Beurs Vakantie Vlooienmarkt Veilingmeester/jourrmlist Dick van der Lugt (staand) maant hei'publiek tot bieden terwijl de opbrengst door medewerkers nauwkeurig wordt bijgehouden. (Foto Arie Wapenaar) Rond tien uur 's ochtends scheepten de zestig oude ren in. (Foto Arie Wape naar) pïmm mmmm mÊm Harde sector De nieuwe burgemeester van Sas van Gent, het Maassluise raadslid Jo- ke van rest. Geluk Vr*A*%?>#-hZi Z& '4) uiaUBAiri£«dA«ui3 schiedam 4 MAANDAG 25 MEI 1987 y# '(ffl^&smm as?: '"fv «is ■ï£v Veiling brengt 4000 guldén op - Onder het toeziend oog van gerechtsdeurwaarder Fontijne uit Schiedam veilden de Jour nalisten Dick van der Lugt (Het Vrije Volk) en Aad Riet veld (Rotterdams Nieuwsblad) de kunstwerken en enkele cu riosa, zoals een set borden met het wapen van de Stadsgehoor zaal en een emmer met lekwa- ter uit de toneeltoren. Het was heel spannende middag, want een jeukende neus, of een haaltje aan een si garet kon al de aankoop van een kunstwerk tot gevolg heb ben, zo dreigden de beide afsla gers. Veel Vlaardingse notabe len maakten dankbaar van de gelegenheid gebruik om in het bezit te komen van een prach tig kunstwerk, want het werk dat werd aangeboden, was van hoge kwaliteit r-' Klaas Hobbelman had bij voorbeeld een ets van de Rot terdamse kunstenaar Deo de Jong afgestaan, en hij vond vdat zo jammer dat hij het werk zelf terugkocht. Voor ie der kunstwerk gold een limiet, eeen minimaleopbrengst. Werd deze niet gehaald, dan ging het werk terug naar de •gever. Dat was onder meer het geval bij het jongste werk van de veiling: een schilderij ("De verf is nog nat', aldus de afsla ger) door Lesuls, waarin dui delijk de contouren van het po-; r fj"v mh>kïf I VLAARDINGEN Een 27- t jarigeTurkse" vrouw Isvrij dagmiddag c.. in 'haar -woning j aandeDirk dei Derdelaan in Vlaardingen door haar!zwager neergestoken;' Met diepe steek en snijwonden In arm en rug is de vrouw in het Holyzleken- huis in VI aar dingen opgeno men. De vrouw verkeert buiten levensgevaar; De dader, de 23-jarige D.D., i is later in zijn woning aan de D&theenstraat aangehouden. Hij gaf ais verklaring, dat hij zich in de familie miskend voelde. De man is ingesloten in het politiebureau van VI aar dingen en zal vandaag .of mor gen worden voorgeleid aan de j ..officier van Justitie. ^Overigens kwam de man veertien dagen geleden ook al i in aanraking met de politie. I Hlj^had een taxi genomen en kreeg bij het afrekenen ruzie. Nadat de taxichauffeur, die zichT bedreigd voelde, was weg- galopen, had de man de ban den Van de wagen lekgestoken. dium van de Stadsgehoorzaal waren te zien. Het schilderij dat het meest opbracht was een werk van kunstenaar Joop stigter; het mooie pasteikleurige doek werd voor 700 gulden verkocht-, Ook het werk van Eily Dijks hoorn en Annette Braad was goed voor een mooie op brengst. Van de bekende Vlaa- ardingse cartoonist Len Mun- nik was er een ingekleurde te kening, die hij nog vorige week tijdens de praatshow Salon de Harmonie had afgestaan. Maar de meest opvallende veilingnummers hadden een meer ludiek karakter; Het pronkstuk van "de veiling was wel een serenade aan huis door Cornells Pons, huispianist van de Salon de Harmonie. En fotograaf Arie Wapenaar had een portret naar -keuze in de aanbieding, dat werd gekocht door Marten Putman, de direc teur van de Stadsgehoorzaal. Ook wethouder Bas Goudriaan, die met Putman door de initia tiefnemers wordt gezien als motor achter de sioopplannen, had een zelfgemaakte aquarel afgestaan. Sloop van de Stadsgehoor zaal en Harmonie dreigt sinds juni vorig jaar, toen het Vlaar- dings architectenbureau Van Pelt en Louter in opdracht van het gemeentebestuur het com plex aan een bouwkundig on derzoek onderwierp. Het bu reau constateerde tal van bouwkundige gebreken; de con clusie luidde dan ook: renova tie van de Harmonie is financi eel onverantwoord en de Stads gehoorzaal heeft ook dringend een flinke opknapbeurt nodig. Sindsdien gaan in politlek- Vlaardingen stemmen op om beide gebouwen te slopen en een nieuw cultureel centrum aan het Buizengat te bouwen. Met hun actie willen de ini tiatiefnemers, dezelfden als de organisatoren van de Salon de Harmonie (een praatshow in zaal Harmonie), in de eerste plaats de discussie hierover op gang brengen. Een bestem ming voor het fonds is er'nog niet. Om de Harmonie te red- Inde Vlaardingse Lijnbaanhal wordt op donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) van 10 tot 17 uur een grote verzamelaars- beurs gehouden. Met postze gels, boeken, ansichtkaarten, munten, speelgoed enzovoort. - De beurs is georganiseerd door de Nederlandse Vereni ging De Verzamelaar, afdeling Vlaardingen. Toegang ƒ3,—. De vakanties in het schooljaar 1987-1988 voor het openbaar onderwijs zijn door B. en W. van Vlaardingen vastgesteld. Ze gelden voor het openbaar basisonderwijs, speciaal en voortgezet speciaal onderwijs en mét een énkele uitzondering voor het voortgezet onderwijs. De herfstvakantie is van 19 t/m 23 oktober, kerstvakantie: 21 december 1987 t/m 1 Januari 1988, voorjaarsvakantie: 15 t/m 19 februari 1988, paasva kantie: 1 t/m 8 april, bevrij dingsdag en Hemelvaart 5 t/m 13 mei 1988 (voortgezet onder wijs: 5,6.12 en 13 mei), pink stervakantie: 23 mei 1988, zo mervakantie: 4 juli t/m 12 au gustus (voortgezet en voortge zet speciaal onderwijs: t/m 19 augustus). Eveneens in de Lijnbaanhal wordt op vrijdag 29 mei (14-21 uur) en zaterdag 30 mei (9-17 uur) een vlooienmarkt gehou den. Toegang/i,50. den is zeker 6 miljoen gulden nodig. Dat is veel geld en het zit er niet'in, dat het fonds dat op zal kunnen brengen. Daar om is het geld op éen bankre kening gestort, en iedereen wordt uitgenodigd om er een goede bestemming voor te vin den. De beheerders van het fonds hebben zelf ook wei enkele ideetjes, zoals een knalfeest op de avond voor de sloop of een kunstwerk op de plaats van de Harmonie en de Stadsgehoor- zaaL „Maar het mooiste zou het natuurlijk zijn", zeggen ze, „als belde gebouwen op kosten van het Rijk en de gemeente worden oppgeknapt, en het fonds daarbij als bijdrage van de bevolking zou dienen." ,L - W. Mi SCHIEDAM Zestig oude ren hebben zaterdag op uitno diging van watersportvereni ging De Schie een vaartochtje van vijf uur gemaakt door de Rotterdamse en Schiedamse havens. De vereniging had de ouderen, lid van de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO), gevraagd een dagje mee te varen omdat zij dit jaar dertig jaar bestaat. Na een kopje koffie scheep ten de gasten zich aan de Bui tenhavenweg in. waar burge meester drs. R. Scheeres om 10 uur het startsein gaf. Onder de gastën bevonden zich wethou- v (Van ecn onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Het CDA- raadslid Joke van Rest (52) uit Maassluis wordt met in gang van 16 juni burgemees ter; van Sas van Gent „Onge veer anderhalf jaar geleden kwam ik op bet idee om te solliciteren naar een burge meesterspost in een kleine gemeente. Sinds die tijd heb ik acht keer een brief ge schreven naar kleinere plaat- sentwaar een vacature was. Dat het Sas van Gent is ge worden vind ik heel erg leuk," zegt ze. ";Sas van Gent tèlt samen met de bijbehorende dorpen Phillpine, Westdorpe en Zandstraat plus minus 9.000 Inwoners. „Dat is allemaal te overzien," vindt Joke van Rest. „Net als Maassluis ligt Sas van Gent aan het water. Ik ben er vanzelfsprekend een kijkje gaan nemen en wat ik daar gezien heb sprak me erg aan. Het klinkt mis schien een beetje gek maar ik leef er al helemaal naar toe; In feite heb ik al een punt gezet achter mijn bezigheden in Maassluis. Hoezeer ik de contacten met allerlei men sen ook zal missen." - t Joke van'Rest werd in 1974 beëdigd als raadslid voor de' KVP en vanaf het samen gaan van de CHU, de AR en de KVP in het CDA maakt zij deel uit van de CDA-gemeen- teraadsfractie./-.Sinds enige jaren is zij hoofdredacteur van de landelijke vakbladen "Tuinderij' en "Volle Grond'. „Vanuit mijn dagelijks werk gezien vind ik het leuk dat er in Sas van Gent ook nog al wat agrarische activi teiten zijn," zegt ze. „Dat is nu eenmaal een gebied dat mijn belangstelling heeft. De industrie in die gemeente le vert, net zoals in deze omge ving, de nodige milieuproble matiek op. En ook dat is geen nieuw onderwerp voor mij omdat ik me al vele jaren door mijn raadswerk, maar ook ais privé persoon, nauw betrokken voel bij het ont staan en de gevolgen van mi lieuverontreiniging. Vanuit die interesse ben ik lid ge worden van de vereniging te gen milieubederf Nieuwe Wa terweg en redacteur van het informatie-orgaan Reine Lucht. Verder ben Ik eindre dacteur van het provinciale periodiek Milieu-Actief." Joke van Rest hield zich als raadslid voornamelijk be zig met de zogehete 'harde sector' zoals stadsontwikke ling, de haven, financiën, openbare werkenen milieu. „Deze onderwerpen worden in de regel aangeduid als baxde sector maar ze hebben natuurlijk altijd met mensen te maken," vindt Van Rest. „Het is een beetje zware kost maar voor mij zijn het boei ende zaken om je voor in te zetten. De invloed van een raads lid op het wel en wee in een gemeente is moeilijk aan te wijzen," gaat ze verder. „Maar ik ben ervan over tuigd dat die indruk er wel degelijk is. Vooral met een fractie waarbij de leden on derling uit zijn op een goede samenwerking. In dat opzicht heb ik goede ervaringen met mijn fractiegenoten. Behalve voor fractievoorzitter Leo Speel kwam mijn benoeming als een volslagen verrassing. Ik had er verder met nie mand een woord over gewis seld. Als het zover is is het vroeg genoeg vind ik. Want als het niet lukt beïnvloedt dat zonder dat je dat wilt de sfeer. Wat ik wel vind van het raadswerk is dat je on danks alle' tijd die je eraan besteedt, het gevoel hebt dat je altijd te weinig doet. Maar ik denk dat dit gevoel bij alle raadsleden leeft Je doet naar beste kunnen, maar er blij ven altijd zaken waarvan je zegt daar had ik meer van moeten maken." Voor Joke van Rest Is in Sas van Gent geen ambtswo ning beschikbaar. „Dat vind ik géén probleem. Ik moet heel snel hier en op mijn werk orde op zaken stellen en daar zoek ik gewoon voor tij delijk een flat. Op die manier kan ik rustig uitkijken naar een huis naar mijn zin. Sinds afgelopen vrijdag, toen ik een telefoontje kreeg dat ik be noemd wordt, lijkt alles wel in een stroomversnelling te gaan. Ik moet nog heel veel regelen en van ontzettend vee! mensen afscheid nemen. Maar dat hoort er nu een maal bij en ik kijk reikhal zend uit naar een nieuwe pe riode in mijn leven." Over de opvolging van Jo ke van Rest bestaat binnen het CDA nog geen duidelijk heid. De eertvolgende op de lijst is Fenny van de Doel. Fractievoorzitter Leo Spccl:„Wc willen eerst weten of Fenny zich beschikbaar wil stellen. Een andere moge lijkheid is de huidige afde lingsvoorzitter Arie van der Knijf." der Aad Wiegman en zijn twee dochters. De dertig vrolijk ge- pavoiseerde schepen voeren door de Lange Haven, Schie tot de parksluizen in Rotterdam, waar gedraaid werd, vervol gens richting Overschie en een stuk richting Delft om in de loop van de middag terug te keren in de jachthaven van de vereniging aan de Algera- straat. „Uitstekend, het was een groot feest", zegt voorzitter Walter van Ginneken van wa tersportvereniging De Schie over de vaartocht. „Er heerste aan belde kanten een uitgela ten stemming." De vereni gingsleden vierden het jubile um 's avonds met een feest avond in de kantine. MAASSLUIS De sleep- vaart op de Nederlandse bin nenwateren vroeger en nu is het onderwerp van de nieuwe tentoonstelling in het Natio naal Sleepvaart Museum in 'Maassluis. Het kleine maar 'sfeervolle museum aan de Maassluise haven staat vol met modellen van sleepboten, die al vanaf 1825 op de binnen wateren hebben gevaren. De bezoeker die zo maar eens binnen stapt, krijgt een enorme hoeveelheid gegevens te verstouwen,; Hij- of zij- zou er verstandig-/aan;,doen ;eerst ;het fqldertjgioyeRideiexposl-tié r.tér; hand jé nemen,1erinadezin^ daarvan,rond tejJqjkenriCtok de .mannen die. beroepshalve met 'de binnenvaart, bezig ;j zijn, toonden zich bij de;, opening Van de expositie, afgelopen za- .terdag. .verrast óver,jiet;ged.e-; tailleerde feitenmatqfianltH^at! iiu tó^etm^e^isopMtg(dJ "dellen,- èmiotas gevelzeen "zeer; Compleet' "beeld van de. Neder-1 landse binhënsleepvaart. „Je kan de tegenwoordige ontwikkelingen niet begrijpen als je niet ziet hoe het verleden is opgebouwd. Deze expositie geeft een extra dimensie aan het museum,"'zei de heer G.H. H'eijda, directeur van het Ko ninklijk Onderwijsfondsvoor de Scheepvaart zaterdag voor hij de expositie officieel open de. De vele genodigden beluis terden zijn toespraak goedkeu rend. Zij klapten enthousiast na 'het traditionele openingsri- tueei: hét Tuiden van de grote scheepsbel, waarbij Heijda ook de zeemansterm „één twee drie in godsnaam" nog bezig de. Er was bij de opening van 'Slepen op de binnenwateren' weinig ruimte om alles nauw keurig te bekijken. Dat illus treerde de noodzaak van de uitbreiding van het scheep vaartmuseum. De heer R. Veenhoven, lid van het bestuur van de speciale stichting voor; uitbreiding van het Sleep- vaartmuseum zei dat met het opknappen van het nieuw ver worven pand, grenzend aan het huidige museum, nog dit jaar kan worden begonnen. De expositie 'Slepen op de binnen wateren' is tot 1 november drie dagen per week te bezichtigen: woensdagmiddag van 14.00- 17.00 uur, zaterdag van 10.00- 17.00 uur en zondag, van 14.00- 17.00 uur. tori go VLAARDINGEN Korfbalver eniging Oranje Nassau in Vlaardingen blijft tweedeklas ser. In een rechtstreeks degra datieduel bleef Oranje Nassau de baas over Excelsior, 53. In een zwakke eerste helft bleef de stand gelijk. De eerste tien minuten na de rust was Oranje Nassau wel sterker maar kon nog niet doordruk ken. Hans van Dijk werd toen vervangen door Rolf Pieck en dat bleek een gouden wisse! te zijn want'öe eerste de beste bat die hij in zijn handen kreeg was gelijk een doelpunt. Toen was de korf gevonden want Adriana Toorn, Ciska Smit en Kees van de Kooij schoten hierna de stand naar 5—1. Reeuwijk-ODI 8—7 (41). ODi kwam met drie invallers In het veld waardoor in kracht werd ingeboet. Vrij snel keken de Schiedammers tegen een 4—0 achterstand aan. Dit is in feite de nekslag geweest. Na deze 4—ging ODI beter spelen. Het haalde op tot 5—4 maai de gelijkmaker wilde er niet in zodat Reeuwijk weer uit kon lo pen naar 8—5. Hierna haalde ODI nog óp naar 8-—7 maar de tijd was hierna te kort om als nog een gelijkspel te behalen, invaller Ronald Zwaan scoorde tweemaal voor ODI. ODO—Meervogels 9—8 (5—3). Meervogels was van plan om deze wedstrijd te win- iineh'ömdat ze na de winterstop 'hlet méér liadden verloren en ODO wilde de scheldende trai ner Rolf Latuperisa een over- iwinning'geven als afscheidsge schenk. Tot'aan 6—6 na de pauze wogen beide ploegen i goed;tegen elkaar op maar ntoen besliste ODO de wedstrijd .•YvO'MivKfiG'." i'-;> door naar 8—6 en 9—7 weg te lopen. Vlak voor het einde werd het nog 9—8. Eric Pas- schier, Gerlinde Oversluiser en Bram Hanemaier scoorden al len tweemaal voor ODO. Spirit—Kwiek 8—10 (3—7). Het was een leuke wedstrijd waarin Kwiek vooral de eerste helft de betere ploeg was en dat was ook te zien aan de ruststand, 3—7. Na de pauze ging Spirit uit een ander vaatje tappen nadat trainer-coach Kees van der Kooij orde op za ken had gesteld. Tot aan 5—9 kon Spirit ophalen maar meer zat er niet in. Het werd uitein delijk 8—10 voor Kwiek en--; daarmee is het lot van Spirit; definitief bezegeld en zal het volgend seizoen een stapje la ger moeten spelen. Martin Lokker viermaal en Christiaan van Leeuwen tweemaal waren de topscorers voor Spirit. Aan staande vrijdagavond speelt Spirit In verband met het 40- jarig bestaan een wedstrijd te gen een verrassingsteam. Aan vang 19.15 uur. Succes—Quick 68 (5—3). Succës moest voor de laatste wedstrijd van dit seizoen aan treden tegen kampioen Quick. Binnen vijftien minuten stond Succes al met 4—0 voor. Dit kon de kampioen niet op zich laten zitten. Het begon bij Quick veel beter te draaien en Succes moést; zijn overwicht laten varen1.1 Via een ruststand van^S—3 kwam' Quick op een 5—8 voorspróngrSuccesbleef vechten voor eën bètër. resul taat en het was invaller Ron Bergman die voor Succes de score wat dragelijker maakte door de eindstand op 6—8 te bréngen?1 wm 'Hl SCHIEDAM In de halve degradatie-competitie hebben de dames van handbalvereni ging DWS hun eerste ontmoe ting in een nederlaag zien ein digen. In Gouda ontmoette het Vires dat op een kunstmat speelt dat met nat zand was bestrooid. DWS was in het ge heel niet aan deze situatie ge wend en moest het wendbare spel af laten weten, doordat het regelmatig kwam uit te glijden op de natte substantie. Vires maakte er dankbaar ge bruik van en had bij rust een 75 voorsprong. In de tweede helft kwam DWS beter in haar spel en liep de achterstand in tot aan 8—8, tien minuten voor tijd. Twee strafworpen en een vrije kans brachten Vires ech ter een 118 overwinning. Doordat Vires eerder deze week met 97 van Odis won, zijn zij nu veilig. Een overwin ning op Odis kan deze week DWS aan de veilige kant bren gen. In de tweede klasse 'B is UVG samen met HVOS en Her mes in de strijd gewikkeld te gen degradatie. Deze week kwam UVG In Spljkenisse te gen HVOS niet verder dan 1212,na éen 6—6 ruststand. Doordat HVOS dit weekeinde met 97 van Hermes won, is de ploeg uit Spijkenlsse veilig en heeft UVG het lot in eigen hand in de ontmoeting van aanstaande dinsdag tegen Her mes. DWS II dames speelde de tweede helft van de ontmoe ting tegen Snelwiek over met een 44 beginstand. Het Rot terdamse Snelwiek was bijzon der gemotiveerd en zette de DWS-defenaie onder sterke druk. Gelukkig voor DWS was doelvrouwe Thea van der Been uitstekend op dreef. Zij stopte drie -strafworpen en twee break-outs waardoor het DWS lange tijd in de strijd hield. Toch nam Snelwiek een 6—9 voorsprong, maar in de slotfa se van destrijdkwam DWS sterk terug en haalde in tot 8—9. Door deze uitslag moeten Snelwiek en het Vlaardingse Hollandlaan 'aanstaande zon dag middels een beslissings wedstrijd uitmaken wie de kampioensvlag mag hijsen. De wedstrijd wordt gespeeld op het Eros veld te Hoogvliet om 11.30 uur. Van onze verslaggever PERRY MENEXIS ROTTERDAM Na vier jaar is de Vlaardingse voetbalvereni ging RKWIK in de KNVB terug gekeerd. De beslissing viel pas In de verlenging van het twee de beslissingsduel tegen NRC/Ommoord, zondag op het RFC-terrein. Met twee doel punten had junior Otto Veld, die voor Raymond Korving in het veld kwam, een belangrijk aandeel in de 4—2 zege. De wissel die RKWIK-tralner Hans Maus in de rust toepaste, bleek achteraf goud waard te zijn. Eerst scoorde Veld halver wege de tweede helft de gelijk maker (2—2), waardoor verlen gen noodzakelijk werd. In de achtste minuut van de eerste verlenging bracht de Vlaar dingse jongeling zijn ploeg voor het eerst deze wedstrijd op voorsprong. „Ik heb hem niet direct opge steld, omdat ik de ploeg op een aantal plaatsen zou moe ten veranderen. Dat brengt on rust binnen de ploeg en dat kunnen wij nu juist niet gebrui ken. Bovendien speelde Otto gisteren nog een toernooi," verklaarde Hans Maus na af loop. In het begin van deze tweede promotiewedstrijd zag het er allerminst naar uit dat de Vlaardingers het nieuwe sei zoen KNVB-voetbal zouden gaan spelen. De ploeg uit Om moord had RKWIK behoorlijk in de tang, totdat zij na tegen minuten via Marcel vai, der Berg de score opende. Dat doelount werkte bij de pupillen van Hans Maus ais een rode lap op een stier. De Vlaardin gers namen meteen het initia tief over en nog geen vijf minu ten later bracht Cock de Zwart de stand weer In evenwicht. Bij een vrije trap kreeg hij alle as sistentie van doelman Chris van der Ploeg, die de bal door zijn vingers liet glippen. Tien minuten later kwam de ploeg uit Ommoord toch weer aan de leiding via Marcel van der Berg. Hij verraste doelman Edwin van Kolsteren met een hard afstandsschot, 2— 1 Halverwege de hervatting scoorde invaller Otto Veld de belangrijke gelijkmaker. Hij plaatste een doorgekopte bal van Martin van Blitterswljk achter de Rotterdamse doel man Chris van der Ploeg, '2—2: De Vlaardingers waren eerder door het oog van de naald gekroper) toen doelman Van Kolsteren een schot van de vrijstaande Marcel van der Berg onschadelijk maakte. Na de gelijkmaker kwam de paarswitte brigade uit Om moord er niet meer aan te pas. Het Vlaardingse overwicht werd echter pas in de verlen- ging in doelpunten uitgedrukt. Invaller Otto Veld kopte de bal! na een vrije trap In het doel, 3—2. Zes minuten later maak te Cock de Zwart aan alle Om- moordse illusies een einde door een voorzet van Martin van Blitterswljk in het lege doel te tikken, 4—2. SCHIEDAM Het zaterdagte am van de Schiedamse voet balvereniging SVDPW heeft het niet gered. Na eerder voor de nacompetitie verloren te hebben van NTW werd zater dag tegen het jeugdige GOZ een 1 1 gelijkspel behaald. Dit betekent dat de Schiedam mers ook het volgende seizoen weer in de hoofdklasse zullen uitkomen. Niemand die daar echter om treurt. Ook trai ner—speler Leen Warnaar niet, die als geen ander beseft dat zijn ploeg het In de vierde klasse van de KNVB moeilijk zou hebben gekregen. Sfnder Randiawan scoorde in de tweede helft de gelijkmaker namens SVDP.W. Joop van Gulik speelde zijn af- scheidswedstrijd bij de Harga- formatle. Ook spits Cor Voets keert na de zomer niet meer terug in de ploeg van manager 'Joop Beukers. De robuuste puntspeler kwam in de eerste helft van het duel met GOZ verdienstelijk voor de dag, maar werd desondanks na rust toch gewisseld door Warnaar. Voets is het telkens wisselen meer dan beu en hoopt elders weer hele wedstrijden te mo gen voetballen; Routinier Gerrlt de Bruin bracht de vele toe schouwers nog met een aantal traditionele schijnbewegingen in vervoering. Leen Warnaar stopt definitief als actief voet baller op het eerste plan. Hij gaat bij SFC aftrainen en wel licht spelen in een lager elftal, i

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1