Zo'n reisje langs de Rijn, noodweer en plezier 'Help Vlaardingen schoonhouden' dag vanwege brand -Bi tr vrije Collectif einde van ABCC-acde Zeilreizen •*o wv ws (Van een onzer, verslaggevers) ,'^LAARDINGEN Een tuinkabouter met een kruiwagentje? Plastic reigers aan de rand van de vijver? Piet Mostert kijkt de verslaggever eerst ongelovig aan en begint dan bulderend te lachen. „Nee, meneer, zulke tuiniers zijn wij niet. Dat soort attributen zult u bij onze leden niet aantref fen. Wij houden niet zo van dat prutserige," zegt hij. Patricia Paay I %Pm WWÊÊÊFMK Jan Voorsluis: „We moeten af van dat eeuwige bosje chrysanten." (Foto's Arie Wapenaar) Meesterstukje Tuiiunekka Alleen op het laatste uur van de terugreis liet de zon zich zienmaar niet genoeg voor een fiks zonnebad. (Foto's John de Pater) Bewondering Excursie zcm Het afscheidsdiner werd werkspuwende reuzetaart. Laatste ruk besloten metr een vuur-' Baanwedptfijd Fietsenstalling Zwemvierdaagse Herbouw - HET VRIJE VOLK |V> fe «s .kv— *1 I* v - - vtaardingen, schiedam 14 'Drie tuinen per dag, vijf en achter elkaar. eens dat er een plaatselijke af deling is met allerlei activitei ten," aldus Mostert. „Een paar Weken terug hebben we weer de grote jaarlijkse geranium- markt georganiseerd voor het stadhuis, dat was een groot succes. Er werd veel verkocht een we kregen er op die dag maar liefst 10 nieuwe leden bij. haast allemaal jonge mensen. Daar ben Ik dan extra blij om, want zoveel jongeren interes seren zich niet voor bloemen en planten, mijn eigen doch ters gaan ook liever naar de disco. Maar ja, wie weet, komt 't als ze wat ouder worden," zegt hij hoopvol. Mei/juni is het hoogseizoen voor de bloemen- en planten liefhebbers, verenigd in de Ko ninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde. De KMTP werd meer dan 100 jaar geleden opgericht om landbou wers te leren hoe ze hun ge wassen konden verbeteren, en ook nu nog deelt de KMTP landbouwprijzen uit en is de maatschappij betrokken bij de bloemenkeuring in Aalsmeer. Zowel hobbyisten als mensen die beroepsmatig bezig zijn met alles wat groeit en bloeit kunnen lid worden van de ver eniging. Mostert, voorzitter van de afdeling V]aardingen van de KMTP, kijkt tevreden het ge huurde zaaltje rond, dat met 40 mensen goed gevuld is. Het Is overwegend een wat ouder publiek, het merendeel vrou wen. „We hebben in VIaardin gen zo'n 125 leden, waarvan eenrderde actief. Veel mensen worden lid van de Maatschap pij omdat ze dan automatisch het blad Groei Bloei krijgen en allerlei kortingen met hun Iedenpasje, die weten vaak niet „Tuinkeuringen doen we he laas niet meer, want daarvoor heeft de gemeente een paar jaar terug de subsidie inge trokken," gaat hij verder. „Wel gaan we van tijd tot tijd op ex cursie, in de vrije natuur of naar parken en tuinen. In juli brengen we bijvoorbeeld een bezoelf aan drie Zeeuwse tui nen. Met kerstmis maken we ïoivtcoi s vimi? -r i,W* aanwezigen meerdere malen versteld staan. „Zijdeplanten hebben de toekomst. Dat zijn kunstbloemen en -planten, die nauwelijks van echt te onder scheider. zijn," legt Voorsluis uit. „Ze komen uit China, en via Hong Kong halen wij ze naar VIaardingen. Steeds meer bedrijven en instellingeen wil len ze hebben omdat ze veel goedkoper en duurzamer zijn dan de hydro-eultuurbakken waar ze nu mee zitten. Het on derhoud is namelijk erg sim pel; ze gaan gewoon de was machine in, op 30 graden," ver klaart hij onder grote hilari- altijd kerststukjes en we hou den avonden waarop stekken geruild kunnen worden. Daar naast bestaan er plannen om weer met cursussen te begin nen, zoals droogbloemen ma ken en bloemschikken," somt hij de activiteiten van de afde ling op. Deze avond zal bloemist Jan Voorsluis van Bloemensalon Aalsmeer een demonstratie bloemschikken geven en en passant wat vertellen over de nieuwste trends In het bloe- menvak. Zijn verhaal geeft een weinig romantisch beeld van de bloemenwereld en doet de telt. „Patricia Paay, die in Rot terdam in. een heel mooi huisje woont, heeft al voor 15.000 gul den zijdebloemen op haar ter ras staan," weehvVoorsluis ook nog, terwijl hij Intussen gerou tineerd een Bledermeiertje sa menstelt. „Wees creatief men sen, we moeten af van dat eeu wige bosje chrysanten," houdt hij, niet geheel belangeloos, zijn gehoor voor. „Je kan te genwoordig zoveel materialen gebruiken in bloemstukjes. IJ zerdraad, kippegaas, crêpe, al lerlei soorten folies, 5 jaar ge leden was het ondenkbaar, nu mag het allemaal. Je kan er zelfs een klein cadeautje In verwerken, Belgische bonbons bijvoorbeeld. Is dat nou zo gek? Ach, met Vaderdag is het andersom, dan komen ze bij mij In de winkel vragen of 1b een mooi bloemetje op de doos sigaren wil plakken.. „Geverfde bloemen zie je ook steeds meer. Zelf gebruik ik bij gelegenheid wel eens .blauwe anjers, maar die zet ik niet in m'n zaak, daar is de tijd ge woon nog niet rijp voor. Over 5 jaar zal het anders zijn, dan kun je alles krijgen," voorspelt de bloemist. Hij wijst nog even op het belang van een goede vaas („met harige stelen het liefst een glazen vaas") en dan is het Bledermeiertje klaar. Het meesterstukje maakt kre ten van bewondering los bij de aanwezigen. „Het leuke van bloemschik ken is inderdaad dat het hele maal niet duur hoeft te zijn. Uit een aantal oude boeketten kun je toch nog wat leuks ma ken, dat blijkt maar weer," zegt Mostert. Zelf is hij heel wat duurder uit met zijn sler- tuin. „Als je het goed wilt doen, kost het gewoon geld. Ik steek zo'n 400 a 500 gulden per sei zoen in m'n alpentuin. Maar ik ben dan ook niet te beroerd om 15 tot 20 gulden neer te tellen voor een bijzonder plantje als ik het wil hebben," aldus de voorzitter. Bestuurslid Loes Brussee noemt zichzelf een echte tuln- freak. „Altijd al geweest, want toen Ik drie was had ik al een eigen stukje tuin met boter bloemen. Ik ga 's zomers niet te lang op vakantie, want an ders mis je zoveel van wat er in je tuin gebeurt Je kunt er in bezig blijven, dat vind ik het leuke ervan. M'n man zegt wel eens: "Drink nou eerst je koffie eens uit, maar als ik zit zie Ik weer wat en dan ga ik weer, want ik moet het meteen in or de maken," vertelt ze. Brussee gaat ook geregeld mee met speciale tuinrelzen, uiteraard* naar Engeland, het Mekka van elke hovenier, beroeps of ama teur. „We gaan meestal naar Kent, waar je veruit de meeste tuinen hebt en bekijken dan drie tuinen per dag, vijf dagen lang. Heerlijk!," besluit ze. „Ja4a zo'n reisje langs de, Rijn; 'Rijn, Rijn." Nagenoegelke Nederlander kent deze eerste regel wel van het refrein van dit lied van Willie en Willeke Alber- tl. Maar van dit' ;koor kan lang nlètiéderëen uit efgen ervaring .mee praten over „een reis over de precies duizend kilometer lange rivier tussen Zwitserland en Hoek van Holland. Een aantal lezers van Het Vrije Volk kan dat wèL Met elkaar en met de krant maakten zij een vierdaagse vaartrip op de rivier. "H Door REIN WOLTERS u.ROTTERDAM Een woensdagmorgen in mei. In "de hai van het HW-gebouw aan de Witte de Wlthstraat in Rotterdam staan dikke kof fers en tassen. Ze zijn niet van mensen die in het ge bouw werken, maar wel van lezers die geboekt hebben voor een trip met het motor- passaglers-schip Mr. Jan Elshout. Het zijn hoofdzake lijk oudere mensen. De be richten van het KNMI zijn weinig opwekkend. Regen, -storm en nauwelijks tien gra den, luidt de verspelling. fi>„Kan me allemaal niks bom s' men," zegt Agaath Ouweriing j uit Ridderkerk als de twee EVAG-bussen met elk 53 pas je sagiers naar Düsseldorf zijn vertrokken. „Ut ben vanaf nu voor éven verlost van de sleur van alledag. Voor mij is dat het belangrijkste," ver klaart de 50-jarige en alleen staande vrouw. Ze is bevriend met het Rot terdamse echtpaar Carla en Bep van Leeuwen, De reis -maken ze gedrieën, maar in „aparte hutten. Hij is direc teur van een metaalhandel. Zijn bedrijf kan hij geduren de de reis niet vergeten en praat er, vindt zijn vrouw, net iets te veel over. „Mijn werk is nu eenmaal mijn f hobby," verontschuldigt hij zich meerdere keren. Zijn en thousiaste gebabbel levert hem de bijnaam "Mister Schroothoop* op en hier ome kan de 49-jarige werkgever hartelijk lachen. Lachen staat tijdens de lange, maar "confortabele busreis (nog) niet bovenaan de programmalijst. De men sen zijn duidelijk-nog niet aan elkaar gewend.-In de buurt van" Venlo breekt bij het koffiedrinken het ijs. En kele echtparen hebben elkaar twee jaar terug al ontmoet tijdens een jubileumcruïae van de krant, toen gemaakt met het passagiersschip Esmeralda, eveneens van de maatschappij Watertrans port -BV. De herinneringen vliegen over en weer en ze bekorten het restant van de busreis naar Düsseldorf. Eén van de bussen vergist zich in de afslag en arriveert een uur later'dan gepland op de Rijnkade in de Duitse win- +.y wPWP- ^*1 t'ff/Ow.'. VffÜ/ f 1111—m mijl»———W Jftfaavrssr- V -"V"' kelstad. Daar doen zich op nieuw problemen voor: de Mr. Jan Elshout is niet per bus bereikbaar en de politie staat'uitstappen en een stuk je lopen over de kade niet toe. Voor kapitein Henk van de Steenhoven Is het geen pro bleem. Zonder aarzelen gooit hij de trossen los en vaart hij het honderd meter lange schip (eigenlijk een varend hotel-restaurant) atroomaf- waarts naar een vrije stei ger. De 24-koppige beman ning bewijst bij het insche pen dat het begrip 'service' werkelijk nog bestaat. „Die gasten sjouwen zich het apezuur aan de koffers. Hier heb ik toevallig wel effe bewondering voor," steekt Bep van Leeuwen, die heus wel wat gewend is, zijn waar dering niet onder stoelen of banken- In een mum van tijd staan alle tassen en koffers zelfs In de hutten en nog niet bekomen van het gezeul, ser veert de bemanning een pri ma broodmaaltijd. De Mr. Jan Elshout is dan, tegen de sterke stroom inva rend, met een snelheid van tien kilometer per uur al op weg naar Keulen. Assistent bedrljfleidster Karen de Jong vertelt via de tooordlnstalla- tle iets over de gang van za ken op het schip en over de omgeving. De eerste pilsjes en borrel tjes vinden hun weg naar de dorstige kelen en dragen bij tot een gezellige en gemoede lijke stemming. In Keulen dient het personeel een voor treffelijk vijf-gangen diner diner op. „Als het eten zo heerlijk blijft, komt me dat op twee extra kilootjes te staan," verzucht Ine ln 't Veld uit Numansdorp. Met haar man Kees drijft ze in het agrarische dorp in de Hoekse Waard een drogiste rij. „Met een winkel kun je nauwelijks op vakantie. Zo'n reisje als dit is voor ons een buitenkansje. We hebben geen moment geaarzeld met boeken toen we van deze reis in de krant lazen," zegt hij. Ine en Kees zijn weer fami lie van het gepensioneerde echtpaar Ben en Addy Tink- hof uit V] aardingen en ze trekken als een hecht klaver tje vier op. Ben Tinkhof ont popt zich tot de 'scheeps- clown'. Hij lanceert de ene grap na de andere. Het ver veelt geen moment. Op de eerste avond gaan maar en kele passagiers van boord voor een verkenning van de stad Keulen. Noodzakelijk is het niet, want entertainer Adrie Troost uit Berkel en Rodenrijs is de boot op ver zoek van de krant nagereisd en traeteert de blijvers op ge zellige dansmuziek. Purser Frank Abbema etaleert even eens zijn vocale kwaliteiten. Tussen de muziek door be leeft ledereen plezier aan en kele rondjes bingo. Buiten Is het een noodweer. Rond mid dernacht gaat Karin de Jong op de schouders: ze is 27 jaar geworden. Ondanks bar en boos weer op de tweede dag is er een excursie per bus door de bin nenstad van Keulen. Aan het begin van de middag wendt de Mr. Jan Elshout de steven naar het bekende toeristen plaatsje Köningswinter. Het is na drie uur varen bereikt. Tijdens het varen blijft het zowaar droog, maar iedereen is nauwelijks van boord of de plensbuien zijn weer rijkelijk aanwezig. Vervelend voor de passagiers maar niet voor de horeca in het heuveldorpje. Ze varen wel bij het slechte weer en brengen en passant vijf gulden per glaasje bier in rekening. Bepaald geen prijs om mensen nogmaals een bezoek aan de stad af te lokken. 's Avond houdt de zanger Frankie Dublin (ook hij reis de het gezelschap na), de winnaar van het Eerste Rot terdamse Songfestival, ieder een aangenaam bezig. Behal ve twee vrienden is niemand de wal op. Een noodweer voor een heel jaar tegelijk ontlaadt zich. Met zingen, dansen en bingo verloopt de avond bijzonder aangenaam. Ook voor het Australische echtpaar Eddy en Johanna Aldenhoven. Hij is 70 jaar, en zij 65. Op de derde dag,;als we terugvaren naar Düssel dorf, zegt de ex-Rotterdam mer: „Dertig jaar terug zijn Johanna en ik naar Adelaide geëmigreerd. Als huisschil der kwam ik in Nederland nauwelijks aan de bak. "In 1978 was ik voor het eerst te rug in mijn geboortestad, in 1984 opnieuw en nu ben. ik hier voor het laatst" Genietend van' zijn koffie: „Ik zou niet meer in Rotter dam kunnen wonen. Al die hoge flats, verschrikkelijk. Rotterdam Is Rotterdam niet meer. Het is een werkstad, maar beslist geen woonstad. Vroeger was het gezellig in de buurt van de Coolsingel en de Binnenweg. Néé, Rotter dam is geen wereld-city. Hiervoor mist de stad de al lure. Bovendien vind ik de jeugd op straat erg agressief. Voor mij hoeft het allemaal niet." In Australië, waar het echt paar een royale houten een gezinswoning met twee tui- f VX&Z.!. nen van de staat huurt voor 232 gulden per maand, heeft Eddy gewerkt als huisschil der en als bar-manager in een hote! Nu werk hij offici eel niet meer is hij toch ac tief als maker van houten speelgoed. „Pa's een soort hobby die een zakcentje ople vert." In de middag van de derde dag komt Düsseldorf weer In zicht. Doelwit zijn de brede winkelstraten, maar het is alsof de duvel ermee speelt: opnieuw valt de regen met bakken neer bij het ontsche pen. Maar het weerhoudt nie mand van een bezoek op de twal. De winkels zijn op korte afstand en hierbinnen is het Immers droog. In groepjes vertrekken de Rljnrelzigers. jMen heeft elkaar gevonden. 1 Het winkelbezoek heeft weinig omzet gegeven, zo blijkt 's avonds uit de ge sprekken. „De prijzen zijn ab surd hoog," zegt Agaath Ou weriing die In de wandeling 'Aal' wordt genoemd. „Ik heb niks gekocht." Het echtpaar Van Leeuwen wèl. Het heeft een speelgoedauto aange schaft. „Voor onze kleinzoon Patrick," lacht oma Carla trots. Klaverjassen en bingo zijn de gezellige slotactiviteiten op de laatste avond aan boord. Het feest eindigt er gens in de vroege uren van zaterdag. Om zeven uur wek ken de motoren ook de late feestvierders. De laatste ruk naar Lobith begint. Kapitein Van de Steenhoven houdt er een fikse vaart in. „Ik wil het passagiersschip Avanti voor blijven. Ze vaart pal achter ons en mag niet voorbij, want anders kunnen wij bij de grens een uur wachten." Hij slaagt in zijn opzet. Even voor twaalf uur meert de Mr. Jan Elshout af. Onder een stralende zon, hoe triest! Pur ser Frank Abbema bedankt zijn gasten voor hun prima gedrag en hoopt op een 'tot ziens* op een van de schepen van zijn firma. Op him beurt dragen de passagiers ook hun dank uit en wel in de vorm van een champagne- koeler met bijna zeshonderd gulden voor de heerlijke pe riode aan boord en vooral voor het behulpzame en vriendelijke gedrag van het personeel.De koffers worden op dat moment al de bussen ingedragen. Uitgewuifd door het voltallige personeel be ginnen we aan de reis naar het beginpunt in de Witte de Withstraat. De stemming Is een tikje somber. De reis zit er bijna weer op. „Organiseer maar snel weer zo'n reis, niet alleen ik ga dan weer mee, maar dat kan ik alle lezers van Het Vrije Volk van harte aanbe velen," zegt Carla van Leeu wen. Er is niemand die haar tegenspreekt. Voor drie pas sagiers had de Rijnreis nog een extra fijn staartje: ze wonnen op de boot een rond vlucht boven Rotterdam. Ze werden gevlogen door piloot Adrie Troost. „Vliegen en va ren in een reis, wie had dat kunnen denken," aldus het gelukkige trio na de geslaag de landing op Zestienhoven. i jjt -itif ZATERDAG 30 MEI 1987 kortaf De eerste national i strijd op de wféerüen'Schie- dam heeft de volgende win naars opgeleverd. Elke catego rie reed een omnium, bestaan- ♦de uit drie onderdelen. Jeugd: 1. Ronald v.d. Mï«ff!öhr, 2. Eric Leenderts.*3- Gijnne Hen driks, Dames: 1$EMjBeb- rechts, 2. Monic BroRking, 3. Ineke Muilwijk*. Nieuwelingen: 1. Patrick Kila, 2. Arie Jan v.d. Struis, 3. Raymond Bankman. Amateurs en Junioren: 1. Leo Groenenboom, 2. Eric, van Akelljen. 3. Hans Lap. Ama teurs (stayers): 1. Kortekaas, 2. R. Letterman, 3. Sangu. Op maandag 1 juni gaat een bewaakte fietsenstalling open bij zwembad Dol-Fijn te Maas sluis De voorlopig experimen tele stalling is een idee van de stuurgroep kleine criminaliteit. Kosten 50 cent per fiets en 1 gulden per bromfiets. De fietst enstalling Is tijdens de ope ningsuren van het zwembad geopend. Van maandag 1 tot en met, vrij dag 5 juni wordt in zwembad Ooi-Fijn te Maassluis de ne gende Maassluis© Zwemvier daagse gehouden. Deze keer kunnen de deelnemers niet ai- leen zwemmen voor een me daille, maar desgewenst ook voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Daar toe ontvangen de deelnemers bij Inschrijving een sponsor kaart, inschrijven bij de kassa van het zwembad en tot en met maandag 1 juni om 15 uur bij de WV in het stadhuis. Kosten ƒ6,50 (personen ouder dan 12 jaar), 5,50 (kinderen VLAARDINGEN „Allemaal hartelijk gefeliciteerd en help Vlaardingen schoonhouden." Deze gelukwens en oproep richtte mevrouw T. van Lier- Fllerhaar deze week in de bur gerzaal van het stadhuis aan ieerllngen van dertien basis scholen. De kinderen waren naar het stadhuis gekomen voor de prijsuitreiking van een wedstrijd, uitgeschreven door de 100-jarige reinigingsdienst. Aan de hand van een onder wijspakket met folders en In- fo-kranten en een bezoek aan de Afvalverwerking Rijnmond (AVR) in Rozenburg moesten de leerlingen (groepen 7 en 8) een werkstuk maken met als thema huisvuil. In zijn welkomswoord sprak di recteur ir. J.G. Gerritze van Gemeentewerken de hoop uit, dat de onderwijspaketten nog lang dienst zullen doen op de scholen. Over het beperken van de dagelijkse stroom afval zei hij: „Daaraan kunnen we al- o vtemaal meehelpen, Jullie ook." ...Meyrpuw-VanJjier, de echtge- i q-!O0j?t!vpnide burgemeester, rtavappjijeidft'kjndaren, dat de w -njuj^Jjetruatgemakkelijk had 's t<(gehad. .DaarorrKwerden de prij- )»zen'niet,.:Zoals;_aanvanke!ijk da> bedoeling was;1n leeftijdscatéï gorieën uitgedeeld, maar aan de.hand van het type werkstuk. --"ïöfi'Kl jlnoO no itsex-ï t>b(0JS3$ w ,ST'J k'WÏwr MAASSLUIS Maandag 1 Ju-? ni is een extra vrije dag voor de ieerllngen van groep I en II van de christelijke basisschool De Clipper. Hun klaslokalen In de vroegere kleuterschool aan de Jan Schoutenlaan zijn hele maal uitgebrand. Dinsdag kun nen de oudste kleuters weer les krijgen In een leeg lokaal van het hoofdgebouw van de school. Er wordt hard gewerkt aan een noodoplossing om alle kinde ren de laatste zes weken voor de vakantie nog onderdak te verschaffen. De ouders van de leerlingen zijn dit weekeinde telefonisch van de extra vrije dag op de hoogte gebracht. Verzekeringsexperts hebben vrijdag geconstateerd dat het uitgebrande schoolgebouw aan de Jan Schoutenlaan voor 80 percent verloren is gegaan. De verzekerde waarde was 1 mil joen gulden. Het schoolbestuur denkt aan een herbouw op dezelfde plek, zodat de twee schoolgebouwen voortaan een geheel zullen kunnen vormen. Maar dat zal zeker een Jaar duren. Tot die tijd moeten groepen leerlingen van De Clipper elders In Maas sluis worden ondergebracht. De uitslaande brand die de ba sisschool in de nacht van don derdag op vrijdag in de as leg de heeft het schoolbestuur, de vereniging voor christelijk on derwijs in Maassluis, voor gro te organisatorische problemen gesteld. De secretaris, de heer J.W. Taal, is bitter gestemd: „Dit is een zeer trieste zaak. J A a&i. De jury had een driedeling ge- maakt in handvaardigheid, plakwerk en tekeningen en werkstukken met hoofdzakelijk" tekst. Uitslag handvaardigheid: li - Bouchra Azzar en Natascha Li banon (Zuidbuurt), 2. vier jon gens van De Singel, bijzondere vermelding Mariska van Game ren ('t Ambacht). F'lakwerk/tekeningen: 1. Ellen Vellekoop ('t Ambacht), 2. Eli- ne Schenk ('t Ambacht), extra prijs: Albert Schweitzerschool Tekst: 1. Marijn Zevenhuizen (Open Vensters), 2. Alwiene Cornelissen (Hoeksteen), eer voile vermelding Marco Hers- bach ('t Baken). De grote schoolprijs, bestaan de uit tuingereedschap, ging naar de Ericaschool. Mevrouw Van Lier: „2e zijn heei ijverig bezig geweest met schoon maakwerkheden rond de school en ze hebben met hun werkstuk de harten van de jury en de reinigingsdienst gesto len Aën de wedstrijd werd deelge- Jrïómëh door dertien scholen, IDe'jury' beoordeelde "de ,werk- stükkerVVan 257 kinderen, le- "dere'ieerling krijgt een slicker en een oorkonde. De prijsuit reiking was de iaatste festivi teit ter gelegenheid van het eeuwfeest van de reinigings dienst. j. f t v p v We zijn ernstig gedupeerd. Je vraagt Je zo langzamerhand af waar je het allemaal voor doet. We moeten er van uit gaan dat er sprake Is van brandstich ting, hoe kan het anders? Er vliegt toch niet zomaar midden in de nacht een lokaal In brand? Er was trouwens ook al een ruit ingeslagen. De verniel zucht van de jeugd Is ver schrikkelijk." De westwijk, waar de school was gevestigd, wordt de laat ste tijd geteisterd door een golf van vernielingen en brand stichting. Het wijkgebouw De Rat brandde enige tijd geleden uit en ook het nieuwe onderko men van het kinderdagverblijf werd door brand getroffen. Re gelmatig moet de brandweer aangestoken keiderbrandjes blussen. De Dokter Gllhuisschool In de Steendijkpolder is tijdens de zomervakantie vorig jaar ge- - deeltelijk uitgebrand, evenals1' het gebouw van de hockey-*'-^ club. De heer Taal: „Een alarminstallatie zou de bran'ci niet hebben voorkomen, mg ar er zou alleen maar een begin van brand zijn geweest. Nu was de brandweer pas aanwe zig na een telefoontje van een*' flatbewoner in de buurt. De.' vlammen sloegen het dak aï uit toen de brandweer arriveerde. In overleg met de gemeente zijn we bezig met alarminstalla ties. De politie kan officiéél 'nog geen oorzaak voor de brand noemen. Gisteren zijn onder zoeken gedaan naar de oor zaak. Monsters van de brand- sporen zijn opgestuurd naar het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk." ROTTERDAM Dawerkgroep 'Rotterdam tegen^apartheid' start 3 juni een gróte'ébllecte voor de Zuidafrikaanse bevrij dingsbeweging ANCfPat ge beurt met een bijeenkomst in gebouw De Heuvel"waar onder anderen het koor Onderstebo- vewn optreedt en ANC-woord- voerder Masiphula Mbonga spreekt. -j ROTTERDAM Mensen die geen betaald werk hebben, kunnen vanaf zes "juni via da Stichting Werkzeil drie- tot twaalfdaagse zeilreizen maken. De kosten van een dergelijke onderneming zijn dertig gulden De collecte vormt de afsluiting van een al langer lopende campagne. In dat verband zijn er Initiatieven geweest in onder meer Feljenoord, Bloemhof, Vreewijk en Oude Westen. Ook op de Sociale Academie en de Erasmus Universiteit zijn men sen in het kader van de acties bezig geweest. per dag. Daar rijn ook de maaitijden aan boord bij Inbe grepen. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de Stichting Werkzeil, telefoon (010-) 4137755.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1