voor 'witte vlekken Record Zuidwesterloop gesneuveld NS: 'Doek Voor rijwiel stalling is al gevallen' Open dag Het Kameel «lil Kortaf Inbreker gepakt Werkgelegenheid I Bewonere van Burgemeesterswijk gaan nu zelf vandalisme bestrijden Actie nu al een succes m Kantonrechter: te veel betaald voor ombouw cv 1 Winkeldieven aangehouden Schaap afgemaakt life* wv ws mèmm. - fmrnmrnm. VLAARDINGEN 'De taaldrukwerkplaats mag niet worden weggedrukt', zo heet het boekje dat Cisca Stam en Wiepke Vermeulen opstelden en per post naar de provinciën verstuurde. Cisca en Wiepke geven taaldruklessen op lagere scho len. En dat willen ze blijven doen. Niet blij tmSÊm Afdrukken maken van de stempels tijdens de cursus Taaldrukken die doof Cisca Stam'èn Wiepke Vermeu- l leri wórden gegeven opde' lagere scholen in Vlaardin- gen. Analfabeten Straat voor straat Eén van de flats in de Maassluise Burgemeesters wijk. Bewoners willen door verbeteringen in en om de flats de leefbaarheid verbeteren. (Foto Arie Wa penaar) Schoonmaak Kameel-bewoners voor het unieke complex aan de Landstraat/Vossenstraat. (Foto Arie Wapenaar) Sociale Zekerheid Voetbaltoernooi Schermen HET VRIJE .VOLK vlaarcfingen-schiedam ZATERDAG 6 JUNI 1987 v MAASSLUIS De kosten van de ombouw van de cv- ketels in de flats van de componlstenwijk de Dijkpol- der en de Burgemeesters- wijk in Maassluis zijn door het gemeentelijk Woningbe drijf ten onrechte bij de ser vicekosten in rekening bi; de bewoners gebracht. Zo luidt de beslissing van de kantonrechter in Schiedam, die hiermee de al eerder ge dane Y, uitspraak van de Huurcommissie nog eens bevestigt. Y Ruim 1000 van de in totaal 1300 huurders van deze wo ningen dienden bij de Stich ting .Samenlevingsopbouw Maassluis (SSM) vorig jaar :;eën aanvraag in voor terug gave van de kosten- De SSM en het Advocatencollectief Schiedam vroegen daarop de kantonrechter een uit spraak te doen over deze kwestie, die in 1981 begon met de ombouw van de cv- ketels van olie naar gas. De kosten hiervan, 140 gulden per jaar per woning, werden door het Woningbedrijf op geteld hij dë servicekosten. Mr H. Schoenmakers van het Advocatencollectief: „Daar waren de bewoners het niet mee eens en nu is dan ook gebleken dat zij ge- :lijk hebben. Je krnrt de huur prijs uitsluitend verhogen, wanneer er sprake is van het vergroten van het woon- 'genot. Het Woningbedrijf hééft de ketels precies op tijd vervangen omdat ze toen al zo'n veertien A vijf tien jaar oud waren. Dat is de gemiddelde levensduur van een cv-ketel. Dat bete kent dat het voor het Wo ningbedrijf een voordeel was om die kosten door te berekenen aan de bewo ners." Volgens de advocaat kan het Woningbedrijf op zijn beurt nu ook aan de kanton rechter de zaak voorleggen dm te voorkomen dat de ont vangen bedragen moeten worden terugbetaald aan de bewoners. .Met Woningbe drijf kan natuurlijk in be roep gaan tegen deze uit spraak van de kantonrech ter maar uiteindelijk zullen de bewoners deze'zaak toch winnen. Als het Woningbe drijf verstandig is start men niet een hele procedure, waarvan de kostèn voor re kening van: het bedrijf ko men, maar geeft men de be woners het geld terug," zegt hij. v De opzet van de ombouw was destijds het terugdrln- geri van de woonlasten voor de bewoners. Directeur J.P. Barendregt van' het gemeen telijk Woningbedrijf: „Door de ombouw, waarvoor de be woners tien jaar lang 140 gulden moesten betalen, zouden ze pér maand onge veer 35 gulden minder stookkosten moeten betalen. Dus per saldo hielden ze 200 of nog iets meer per jaar In hun zaak. Iedereen was het ermee e?ns. Vorig Jaar pas kwamen de protesten. Dat begrijp ik niet. Of we terug betalen is nog maar de vraag. We zullen hiervover eerst met onze advocaat gaan praten." Barendregt ontkent, dat *de cv-ketëls precies op het •"moment, dat deze normaal ^gesproken toch vervangen hadden moeten worden, zijn J vernieuwd. „Dat ls niet y.waar want de cv's van de "Beethoveniaan bijvoorbeeld, die al twintig jaar meegaan, zijn inmiddels niet ver nieuwd. Datzelfde geldt voor dc flats aan de Jacques Boe- jzèmanstraat die nog langer staan. Dus dat verhaal gaat niet op." Ook taaldmkwerkpl aats met opheff „Omdat de kinderen enthou siast zijn en de belangstelling steeds groter wordt,"stellen zij- De taaldrukwerkplaats voelt zich ook door opheffing bedreigd. In de basisschool De Singel in de Vlaardingse wijk Holy is het een drukte van jewelste. Vierendertig kinderen zijn in de weer met papier, stempels en vërf. Een jongetje op rol schaatsen zegt: „Dat is leuk jóh, dat heb;ik ook gedaan met mijn klas, vorige week." In het klaslokaal zijn Cisca Stam en Wiepke Vermeulen bezig de kinderen te helpen bij het ma ken van een drukwerkje. Het thema vandaag ls: water en al les wat daarin drijft, zwemt en zinkt Op de stempels die de kinderen maken, zijn ballen, kwallen, vissen en zwemmen de mensen favoriet „Taaldrukken is het combi neren van beeld en woord," legt Cisca Stam uit. „Beelden en woorden vullen elkaar steeds aan, dat zie Je ook over al om je heen. We leren de kin deren op een creatieve manier' de taal te gebruiken. Ze hebben hun fantasie nodig en hun ei gen ervaringen. Het is veel boeiender dan taal leren üit een boekje. De kinderen vindén hét ook heel leuk." Vandaag is het thema dus water. Nadat de kinderen een gedicht over pratende vissen hebben "gehoorden discussië ren over wat wel inJ water wil drijven en wat niet, moet er zélf geschreven wórden. Ieder kind maakt eenzin en éen daarbij behorende 'stempet De stempels worden ook uitgewis seld. Aan het einde van de och tend hangt het: lokaal vol met: groen-blauwige 'zeefdrukken' aan een waslijn. Cisca en Wiepke zijn belden In dienst van de Vrije Acade mie. Deze landelijke instelling moet volgend jaar reorganise ren, omdat het beleid, nogal: rommelig ls. Het komt erop neer, dat de zogenoemde 'witte vlekken': in het, landmoeten worden opgevuld - Wiepke: „De bollenstreek ls geloof Ik zo'n witte vlek." Cisca: Y,Ja en .wij moeten dus inleveren. De soep moet verdund.'' - Daar zijn Cisca. en Wiepke op z'n zwakst gezegd 'nlet blij mee', want hét begint net zo _goed te draaien met de taal- drukwerkplaatsenl Wiepke: „Wé krijgen steeds meer aan vragen, ren we zijn nu-zo'n beetje over de regio bekend.- V Taaldrukken is heel anders dan taal uit een leerboekje," vervolgt ze; ,,Het.laat veel aan de kinderen hun fantasie over. Er'wordt niet doormiddel van boekjes voorgekauwd. We 'ge- Ven wel een beperking aan in dë vorm van een thema aan. Dat kan van alles zijn. Bijvoor beeld het onderwerp ruzie, of dingen die leuk zijn-pm in je eentje te dóen,'noem maar op. Bij het theina ruzie; werd er veel geschreven. Sommige kln- deren schrevendrie of vier velletjes vol. Zelfs kinderen die het normaal na drie, vier zin nen wel gezien hadden." Y'Nadat de teksten zijn ge schreven en:er.voor beeldma teriaal is gezorgd, worden de teksten; gedrukt „De kinderen leren „hoe zé' mét eenvoudige druktechnieken om moeten gaan. „Taaldrukken is Yvooral geschikt om het taalgevoel van kinderen te' ontwikkelen, maar het is ook goed voor vol wassen analfabeten," vertélt Wiepke Vermeulen- „Door de combinatie van tekst en beeld leren ze vlug." De taaldrukwerkpaata die steeds op aanvraag van een school een serie lessen' ver zorgt, heeft voor het komende jaar een groot aantal aanvra gen liggen. „We willen deze aanvragen graag uitvoeren en daarom moet, de taaldruk werkplaats blijven," vinden Cisca en Wiepke. Het wachten is op een reactie van de subsi diegever, de provincie. Tijdens de zevende Zuidwesterloop is het re cord op de vijf kilometer dit jaar gesneuveld. Bet staat nu op naam van Peter Oeurtsen, die de afstand in een tijd van 15.05 minuten liep. Aan de prestatieloop, die jaarlijks wordt ge organiseerd door basisschool De Zuidwester aan de Van Maerlantlaan in Vlaardingen, werd door 160 lopers deelgenomen. Zij liepen afstan den variërend van 1000 tot 5000 meter. „On danks dat er slecht weer was voorspeld, was het ideaal weer om te lopen," zegt directeur R.S. Vet van de school. Het startschot werd ge geven door Jeffrey van Loon (17), treervoudig Nederlands en wereldkampioen bij de gehandi capten. De uitslagen zijn als volgt: 1000 meter, 6-8 jaar, jongens: 1. Roy den Outer, meisjes: Dana Kuil; 1500 meter, 9-10 jaar, jongens: Jean-Paul van Bilsen, meisjes: Aafke Dijksma; 2000 me ter, U-18 jaar, jongens: Eric-Jan Reijenga, meisjes: Brenda Stout; 8500 meter, ïlf jaar en ouder, jongens: Bert Kui;, meisjes: Mirjam van Helden; 5000 meter: 1. Peter Geurtsen, 2. Ton Staffelen en 3. René Hulsman. Op de foto geeft Jeffrey van Loon het start schot, terwijl de deelnemers hun oren bescher men tegen de knal. (Foto Arie Wapenaar) MAASSLUIS Voor de Ne derlandse Spoorwegen is het t doek voor de rijwielstalling bij het. NS-atation' in Maassluis al gevallen. „Wij zijn er niet van overtuigd dat de. exploitant, de .heer Das, de - bijdrage in de kosten die hij vóór zijn reke ning wil nemen, kan blijven opbrengen op de. langere ter mijn. Bovéndién is het zo dat wij denken, dat wanneer de heer Das-nu zegt dat hijzoveel geld kan' betalen wij ménen dat'wij in het verleden teveel betaald hebben aan.de stalling in Maassluis." Dit zegt Dick Imhof, stafmedewerker van de NS van de afdeling die belast is met het voor- en- natrans port. „Daarnaast," zo vervolgt hij, „hebben wij zowel van onze dochteronderneming Servex als van de vereniging van sta- tionrljwielhouders een negatief advies gekregen op onze vraag of we de stalling in Maassluis in de huidige opzet zouden moeten continueren. Daarmee is voor wat ons betreft de kous af." Volgens Imhof is de offi ciële beslissing de stalling te sluiten al genomen. De woordvoerder van de NS bevestigt verder dat door het aanbod van de heer Das de kosten voor het stallen van een fiets bij dé Maassluise exploi tant, voor de spoorwegen op twee kwartjes komt. „Twee kwartjes vinden wij een accep tabel bedrag. Door de bijdrage van de heer Das zouden wij daar niet boven hoeven te ko men maar nogmaals, wij zijn er niet van overtuigd dat hij de aangeboden financiële ver plichtingen jarenlang kan ga randeren. Daarom gaan wij MAASSLUIS Bewoners uit de Burgemeesterswijk in Maassluis gaat een vuist ma ken tegen het toenemende -. vandalisme, in hun woonom geving. Ze hebben er schoon genoeg van dat de brieven bussen worden ingetrapt, dat op de muren van de flats en de wanden van dë liften steeds opnieuw worden voor zien van teksten en tekenin- - gen met viltstift en spuitbus. Verder is het de.bewoners een doorn in het oog, dat er regelmatig zowel klein als - groot afval over het balkon wordt gesmeten. Om maar niet te spreken van kelder brandjes, inbraken in de kel- derruimten, honden en zelfs ook mensen die een plasje - plegen in de hal, in de lift, of op de galerij. Het initiatief om de strijd aan te binden met de kleine criminaliteit in de Burge- meesterswijk is ontstaan bij wljkvereniging De Plat, die al véle jaren actief ls. Het be stuur van de wljkvereniging organiseerde enige tijd gele- .- den in samenwerking met de Stichting Samenlevingsop- bouw Maassluis (SSM) en het gemeentelijk Woningbc- drijf een eerste bijeenkomst voor wijkbewoners, waar zij met elkaar de mogelijkheden .óm het vandalisme in de wijk ..tegen te gaan, bespraken. 1 Uit die'bijeenkomst werd decommissie t Leefbaarheid Burgemeesterswijk /{geboren. waarin bewoners uit ver schillende delen van de wijk zitting hebben genomen. On der hét motto 'verbeter de wijk, begin bij de voordeur' is de commissie, gesteund door opbouwwerker Gerard Nees- en van de SSM en Johanna van den Heuvel van het ge meentelijk Woningbedrijf be gonnen met het inventarise ren van de klachten en onge makken van de bewoners. Tijdens de inmiddels gehou den bijeenkomsten kwamen de bewoners al snel tot de concluaie dat vandalisme in de allereerste plaats te wij ten is aan de mentaliteit van mensen. Maar ook dat juist dit het moeilijkst is om te veranderen. Daarnaast vindt ■de commissie dat verbeterin gen zowel de flats als de di recte woonomgeving ook veel kunnen bijdragen aan het voorkomen van vandalisme. De Commissie Leefbaar heid Burgemeesterswijk wil niet meteen de hele Burge meesterswijk bij de kop ne men, maar het probleem van het vandalisme per straat aanpakken. De Burgemeester Schwarzlaan is de eerste atpaat, waar de commissie .samen met de bewoners aan de slag wil. Voorzitter Jac ques Groen van de commis sie, tijdens eeneerder, deze week gehouden bijeenkomst met bewoners van de Burge meester Schwarzlaan: „Een lijst met onderwerpen, wen sen en klachten die de ge meente moet aanpakken, ho pen we uiterlijk in oktober klaar te hebben. Hierbij gaat het voorname lijk om technische ingrepen aan de flatgebouwen, de openbare verlichting en wij ziging van de gemeentelijke .plantsoenen," vervolgt hij. „Maar daarmee zijn we er nog niet. Vandalisme" komt vooral ook voort uit de men taliteit van mensen. Tegen woordig is de sociale controle' ver te zoeken en durven we niet eens meer op te treden tegen opgeschoten jongeren of anderen die iets doen wat niet door de beugel kan. Dat, zouden we wel moeten doen. Uiteindelijk zijn we met el kaar verantwoordelijk voor onze directe woonomgeving omdat we er: wonen.- En we moeten''ons zeif ook' aan de regels houden, die er: voor moeten zorgen dat de wijk mooi en schoon blijft. Want zoals het er nu aan toe gaat, dat kan gewoon niet langer. Je ziet de verpaupe ring steeds duidelijker voort schrijden. Een commissie kan dat niet op eigen houtje. Om te slagen in ons plan heb ben we de steun en medewer king van de bewoners hard nodig." De commissie-wil in okto ber een grote schoonmaakac tie organiseren in de Burge meester Schwarzlaan, waar- hij vooral ook de jeugd moet worden betrokken. In die pe riode hoopt zij verder twee nieuwe commissies van de grond te krijgen, die ener zijds de belangen van de be woners behartigen en aan de andere kant verantwoorde- lijkheld willen dragen voor het beheer en goed onder houd van de flats. De com missieleden verwachten dat hierdoor de sociale controle wordt vergroot en dat het vandalisme zal afnemen. Johanna van den Heuvel van het Woningbedrijf: „Ons bedrijf ondersteunt de actie van dé,bewoners»van harte. Waar mogelijk is willen wij alle medewerking verlenen bij het realiseren van verbe teringen van de flatgebou wen. Als de inspanningen van de bewonerscommissie sla gen, betekent dit een steuntje in de rug voor bewoners van andere wijken, die eveneens te kampen hebben met aller lei vormen van vandalisme." 'niet akkoord met zijn aanbod." Het. Maassluise gemeentebe- stuur.' probeert alles ins- het werk'te stéllen om deiNSYop andere gedachtente 'brengen.' Wethouder A. .Wustrow: „Deze rijwielstalling functioneert.pri'; ma en heeft mëdè door "dé aan- wezige winkel en -reparatie- - werkplaats een niet te onder schatten sociale functie- Offici eel hebben wij als gemcentebé-Y stuur van de" Spoorwegen dogf niets" gehoord. Wij willen pro beren de rijwielstalling in deze opzet te behouden." Wustrow vertelt verder dat hij met geen mogelijkheid kan begrijpen dat juist vanuit de regering wordt aangedrongen op het terugdringen van het vandalisme en de kleine crimi naliteit aan de ene kant en dat bewaakte rijwielstallingen aan de andere kant steeds vaker gesloten worden. De handtekeningenactie voor de met sluiting bedreigde fietsenstalling bij het NS-sta- tion in Maassluis lijkt een suc ces te worden. In korte tijd hebben exploitant Leo Das van de rijwielstalling en de Stich ting Samenlevingsopbouw Maassluis (SSM) die de actie ondersteunt, ai 700 namen ge noteerd. „Dit ls nog maar het begin," voorspelt Gerard Neesen van de SSM. „Een goede start van onze strijd. We gaan ook aller lei instanties, politieke partijen en de Tweede Kamer aan de jas trekken om te voorkomen dat de stalling wordt geslo ten." De heer D.J. Poort uit de Ko ningin Wilhelminalaan, die grenst aan de rijwielstalling, heeft inmiddels de ANWB een brief gestuurd, waarin hij de gevolgen de sluiting voor de fietsers onder de aandacht brengt. „De stalling voorziet zeven dagen per week in steeds toenemende mate ais toeristisch steunpunt voor het zich sterk ontwikkelend rij- wielverkeer over de fietspaden van het Waterweggebied tus sen Rotterdam en Hoek van Holland," zo staat in zijn brief te lezen. VLAARDINGEN Vier mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats zijn op het Wees huisplein door de politie aan gehouden. Zij hadden een groot aantal klokken en andere artikelen bij zich, die ont vreemd waren bij V&D. De mannen in de leeftijd van 35, 42 en 46 jaar zijn ingesloten. Enkelen stonden nog voor openstaande vonnissen gesig naleerd. VLAARDINGEN Een ram waarvan de totale achterhand uit één grote geïnfecteerde wonde bleek te bestaan, is door een dierenarts afgemaakt. Het beest werd door de politie langs de dijk van rijksweg 19 ter hoogte van de Rillandhoe ve in Vlaardingen aangetrof fen. f VLAARDINGEN Bewoners van Het Kameel zetten zater dag 13 Juni hun voordeur wa genwijd open om bezoekers binnen een kijkje te laten ne-, men. Het Kameel is de naam van het merkwaardige gebouw met twee bulten in hartje Vlaardingen aan de Land- straat, tussen postkantoor en Lijnbaanhallen. Het is het eer ste nieuwbouwcomplex In Ne derland, waarin wonen en wer ken samengaan. In de achtentwintig woon- werkhuizen van Het Kameel worden diverse beroepen ult- Y geoefend. Zo zijn er een dans- ..centrum, dansschool, twee mo de-ateliers, een archltectenbu- reau en er wonen een foto- graaf, componisten, musici, ;r r schrijvers en beeldend kunste- .C._ 'naars. Tijdens de Open Dag to- f nen;enkelë bewoners hun werk «lóf ze'geven een demonstratie. ««Het Programma van de °Pen Dag ziét èr'als volgt uit. Dans: studio Jazzó, Landstraat 55 (13.30-14.00 en 15.00-15.30 uur: aerobic, 14.00-14.30 en 15.30-16.00 uur: jazz), centrum ■f -Töü'Vounou; Vossenstraat 20 (10.30-12.00 uur: meditatieve v. dans, 13.30-15.00 uur, eventu eel 15.30-17.00 uur: ritmische dans). Architectenbureau Willem-Jan Droog en Ton Poot, Vossen straat 26: geopend de gehele dag, diapresentatie. Ateliers: Jan de Winter, Land- straat 51 (14.00-17.00 uur: de monstratie glazenlerswerk); mode-atelier Allee van Holten, Landstraat 49 (13.00-17.00 uur: leerlingen aan het werk en demonstratie); beeldend kun stenares Nanda van Beek, Vossenstraat 40 (14.00-17.00 uur: open atelier). Muziek: van 12.00 tot 13.00 uur musiceren enkele bewo ners en van 14.00 tot 17.00 uur speelt Jazzformatie Vibes Unit met Roland Stolk (vibrafoon en marimba), Ingo Erlhoff (tenor- sax) en Hans Verdoorn (drums). Vorder, foto's van de Vlaar dingse fotograaf AukeBerg- stria in dë vitrine, een dia-pre sentatie van fotograaf Ariè Wa penaar en Ove Lucas over het project (Vossenstraat 26) en enkele Kameel-bewoners ne men deel aan een tentoonstel ling in de Lijnbaanhallen, die Is georganiseerd door de stich ting Vlaardings Landjuweel (11.00-17.00 uur). VLAARDINGEN Op donder dag 11 en 18 juni wordt in wijkcentrum De Heipaal (Meer koetstraat 1, Vlaardingen) een informatiemiddag gehouden over sociale zekerheid. De IO- AW, bijstand en WAO staan de eerste middag centraat en de NWW de tweede middag. Toe gang twee gulden. Belde keren van 13.45 tot 15.15 uur. Inlich tingen en aanmelding bij Bart Noyon of Pia Spil (telefoon 4745142). VLAARDINGEN Vier Vlaar dingse basisscholen en de Eri- caschool (ZMLK) nemen op donderdag 11 juni deel aan het eerste Erica voetbaltoernooi. Het toernooi Is georganiseerd na gunstige ervaringen met een aantal sportieve ontmoe tingen tussen leerlingen van de betrokken scholen In het afge lopen schooljaar. Er wordt ge speeld in de gymzalen van de Erlcaschool, de politie en op het veld van de Albert Schwélt- zerschool aan de Delftseveer- weg. Van de Erlcaschool ne men leerlingen deel van het voortgezet speciaal onderwijs en van de basisscholen (Eras mus, Juliana van Stolberg," Jan Ligthart en De Singel) leerlin gen van de eindgroepen. Wet houder A. Maarleveld (Onder wijs) deelt na afloop de sport- iviteitsprijs uit. Yiu VLAARDINGEN Het club kampioenschap op floret van; de Vlaardingse schermvereni: ging Trefpunt heeft de volgen de winnaars opgeleverd. Bij de jeugd: Arie Vermaas en Vanes sa,van Heyde, dames-seniórén: Mirjam Boomert en heren-senl- oreri: Ferry Splinter. De finale voor degenisten wordt op don derdag 11 juni geschermd. MAASSLUIS Een 21-jarige Maassluizer is door de rijkspo litie op heterdaad betrapt bij een inbraak in de sporthal van Maasland. Omdat hij ook enke le inbraken In Maassluis op zijn geweten had, Is hij overgedra gen aan het Maassluise korps. De jongeman heeft Inbraken bekend In een winkel aan de Markt (zonnebrillen ter waarde van 3300 gulden), sportkle- dingzaak In tennlshal Op Dreef (kleding ter waarde van 3000 gulden), het bowlingcentrum (200 gulden contant geld) en een videotheek aan de Boog- ertstraat (schade 1000 gulden). Voorts heeft hij In een berg ruimte aan de P.O. Hooftlaan een bromfiets gestolen. De .j jongeman is gistermiddag iu voorgeleid aan de officier van Justitie. SCHIEDAM Met de vesti ging van vijf bedrijven op het voormalige Mofasterrein langs de Wilheminahaven krijgt de Schiedamsé werkgelegenheid een enorme stimulans. Gister middag stelde gedeputeerde Y van Economische Zaken en Toerisme van de provincie Zuid-Holland H.A. van der Meer een nieuwe kademuur in gebruik. Voorwaarde voor ves tiging van de bedrijven op Schiedams grondgebied was een goede bereikbaarheid over land en water met overslagmo gelijkheid. Er Is een stevige ka demuur geslagen langs het ja renlang braakliggende terrein. Burgemeester Scheeres zei bij deze gelégenheid: „Het was Ja renlang, na het sluiten van de Schledamse scheepswerven Gusto, De Jong en Nieuwe Wa terweg, griezelig stil langs de Nieuwe Waterwegstraat. Wij denken dat een economisch goed draaiend havengebied een positieve uitstraling heeft op de gehele stad en op alle inwoners.'.' Onlangs bleek uit onderzoeken dat de gemeente Schiedam een zeer goede naam heeft óp het gebied van 'bedrijfsvrienaelijkheld'. Op het drie hectare metende stukje land zijn transportbedrijf P. van der Koolj, de Asfalt Cen trale, Moei, de handelonderne- mlng Hersbach en Poseidon, een ketting- en kabelfabrikant gevestigd. De Bewoners Vereniging Schiedam Zuid heeft bedenkin gen over stof en eventuele an dere giftige gassen uit de as- faltfabrlek. „De mensen hoe ven zich absoluut geen zorgen te maken," aldus H.J. Koop- mans van De Moei wegenbouw maatschappij.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1