wegwijzer Neijssel (VVD) biedt excuses aan Neemeneer geen privé gesprek Kindercentralë heeft bedenkingen 'Met partnersteden Derde Wereld helpen' VERLOOFD? Burgemeester fotografeert expositie in ï^pei^LIip open Buizengat-plan in de startblokken Cheques voor yisserïjmuseum het vrije volk VVD-fractievoorzitter GiA. Neijssel maakt een knieval voor zijn PvdA-collega J. Ranshuijsen. „Bij mijn beste vrienden zitten PvdA-stemmers," schrijft hij. (Foto Arie Wapehaar) f Ruiten kapot door vuurwerk Ingebroken in drie winkels Taktiek? 'SCHIEDAM. - f—Leegstaande; gemeentelijke; schoollokalen in Schiedam mogen in de toekomst verhuurd worden voor de opvang van peuters. Het Schiedamse college van burgemeester en wethou ders gaat hiermee de strijd aan tegen het nijpende tekort aan kinderopvang in de stad. Voorwaarden Fotograaf/- burgemeester Scheeres 'knipte' zelf de fototen toonstelling van leerlin gen van de Peperclip open. (Foto Arie Wape naar) Schiedam t Het Buizengat in Vlaardingen. Architecten en de bevolking mógen ideeën .leveren voor wat er met het Buizengat moet gebeuren. (Foto Arie Wapenaar) Vragen - ■'Pi DONDERDAG 11 JUNI 1987 VLAARDINGEN In een brief aan de Vlaardingse PvdA-fractievoorzitter J. Ranshuijsen biedt fractievoor zitter GA. Neijssel (WD) zijn excuses aan voor de uitspraak "Het Is een godvergeten schan daal, wat die stinkende rooien met ons uithalen'. Neijssel zei- dit vorige week woensdag tij dens een schorsing van de ge meenteraad, toen duidelijk werd, dat de Partij van de Ar beid de meerjarenbegroting zou afstemmen. In de brief geeft Neijssel toe 'woorden met een dergelijke strekking', gesproken te heb ben.' Volgens hem gebeurde dat in een privégesprek. „Tot nu toe dacht ik, dat het ongebrui kelijk was dat als een journa list bij toeval iets hoorde uit een - privégesprek, dit in de krant te publiceren. Helaas is dit niet meer het geval," schrijft Neijssel, wiens bedoe ling het niet is geweest, zo zegt hij, 'iemand van jouw fractie, achterban of wie dan ook te kwetsen'. Neijssel schrijft zijn boos heid toe aan het late tijdstip (woensdagmiddag, half vier) waarop hij hoorde, dat de PvdA-fractie grote bezwaren tegen de meerjarenbegroting had. „Zéér ongebruikelijk, want jouw wethouders hadden in het college geen enkel voor behoud gemaakt," aldus Neijs sel. Als 'klap op de vuurpijl' haalt hij een uitspraak van een FvdA-wethouder aan, die de opstelling van de PvdA toe schreef aan 'rancune over de gebeurtenissen bij de behande ling van de meerjarenbegro ting vorig jaar'. Neijssel ontkent verder, dat hij geen socialisten-vrind zóu zijn. „Dat is onjuist. Bij mijn beste vrienden zitten PvdA- stemmers. Landelijk ben ik voorstander van een PvdA- VVD coalitie en plaatselijk was ik met een ander fractie lid voorstander de 'oude* PvdA-WD coalitie voort te zetten," aldus de VVD;fractie- voorzitter, wiens brief een re actie is op een verklaring van Ranshuijsen, de avond na de gewraakte uitspraak, waarin hij een openbaar excuus eiste. VLAARDINGEN Met vuurwerk heeft een 18-jarige Vlaardinger vier ruiten van basisschool De Hoeksteen aan de Olmendreef laten springen. Een groep van tien jongens, die bij de school stond, werd door de politie meegenomen naar het bureau, waar één van hen bekende. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Het schadebedrag is nog niet bekend. VLAARDINGEN Bij in braken in drie winkels aan de: Billltonlaan en Hoogstraat in Vlaardingen zijn artikelen en contant geld ter waarde van 4975 gulden ontvreemd. Uit de winkels aan de Billitonlaan verdween wisselgeld: (175 gul den) en uit een winkel aan de Hoogstraat werden drie mag netronovens, vijf stofzuigers en een elektrische kookplaat ter waarde van 4800 gulden ontvreemd. Door DICK VAN DER LUGT IN EEN BRIEF aan PvdA- fractievoorzitter J. Rans huijsen biedt WD-cöllega G.A. Neijssel zijn excuses aan voor de uitspraak 'Het is een godvergeten schandaal, wat die stinkende rooien met ons uithalen'. Het siert de heer Neijssel natuurlijk, dat hij een knieval maakt en het siert - hem evenzeer dat hij toegeeft 'woorden met een dergelijke strekking' gebe zigd te hebben. Ik ga niet in op de vraag, of journalisten uit privége- sprekken mogen citeren. Dat is in dit geval trouwens ook niet gebeurd. Neijssel sprak de gewraakte zin op luide toon in de gang van het stad huis. Niet in een privége sprek met zijn fractiegenoot J. Barnouw, dié op dat mo ment naast hem liep, maar luid en duidelijk richting on dergetekende. Hij zei het niet bij een goed glas wijn in het bekende etablissement 't Scheele Hoekje (trefpunt van politici en journalisten) en hij zei het niet in een vertrou welijk gesprek. Op dat punt is zijn excuusbrief onjuist. Ik begrijp niet, wat er misschien afgezien van de duidelijke woordkeus aan die uitspraak mankeert. Na maanden van moeizaam on derhandelen hebben PvdA, CDA en WD een college van burgemeester en wethouders in elkaar getimmerd. En am per twee maanden na de in stallatie dreigt de Partij van de Arbeid bijde eerste de beste krachtmeting met 'Njet'. Is dat niet wat al te heet gebakerd of steekt er iets anders achter? Zelfs de door de PvdA ver guisde Socialistiese Partij van R.J.L. Poppe had vorig jaar meer fatsoen in haar donder. Die stemde onder het toenmalige college van vier PvdA-wethouders voor de vó rige meerjarenbegroting, maar verbond daar wel de voorwaarde aan, dat bij de eerstkomende jaarbegroting meer aan haar wensen tege moet moest worden geko men. Toen dit in november niet gebeurde, viel het min derheidscollege. Maar niet de PvdA. Twee maanden na het aantreden van het PvdA-CDA-WD col lege laat een fractie, die ja ren slaafs 'achter vorige col leges heeft aangelopen, haar tanden zien. Waarom? Moet dit een taktiek voorstellen om het vertrouwen térug te winnen van de kiezers, die in 1986 naar de SP zijn overge lopen? Dat doet mij denken aan een echtscheiding, waarbij de echtgenoot een verkrampte poging doet zijn weggelopen vrouw terug te krijgen door zijn nieuwe vriendin te slaan. Uiterst vervélend voor de nieuwe partner en of het ef fect sorteert, waag ik te be twijfelen. Dé echtgenoot zou zijn leven moeten beteren: Zou dat niet verstandiger zijn? yifp-'M /i, 'i "vV Schiedam: ruimte r- -Y- JJï J*V ,r S *.n. De Werkgroep Kindercentra Schiedam (WKS) heeft echter bedenkingen tegen de reddings actie van de gemeente. „Zonder overleg met de werkgroep kan dat zekerniet,"stelt Marijke van Houten van de WKS. „Want wie gaat die kinderopvang ver zorgen? Gaan alle basisscholen opeens een peuterspeelzaal be ginnen? Wie moet er gaan wer ken en wie betaalt dat allemaal. Zeggen ze nog Kijk, daar doen ze het werk alleen maar met .vrijwilligers/'Kunnen we onze subsidie straks ook wel verge ten. Daar maken wij ons zorgen over." De werkgroep, waarbij alle negen peuterspeelzalen en de twee kinderdagverblijven in Schiedam zijn aangesloten, heeft begin dit jaar hierover een brief geschreven naar de ge meente. Op de brief, waarin de werkgroep aandringt op een verordening op de kinderop vang, in Schiedam, is tot van daag nog geen antwoord ont vangen. „Het college heeft besloten dat die leegstaande lokalen in ■onderwijsinstellingenmogen worden verhuurd aan iedereen die een peuterspeelzaal 'wil ope nen," vervolgt Marijke van Houten. „Het idee van verhuren- is niet nieuw. Maar dat ieder een zo'n peuteropvang mag. starten wel. Daar zijn wij het niet mee eens. De behoefte aan kinderopvang in Schiedam is nog steeds heel groot Dat maakt het er allemaal niet makkelijker op." De ongebruikte schoolklassen mogen onder bepaalde voor waarden voor peuteropvang ge schikt worden gemaakt. De lo kalen worden niet voor langer dan een schooljaar uitgeleend aan peuterspeelzaalhoudera. De einddatum is steeds uiterlijk 31 juli of eerder als het lokaal voor het onderwijs nodig is. De ge meente is niet verplicht voor vervangenderuimte te zorgen als de ruimte weer door de school wordt gebruikt. 'Die gebruikers moeten een, jaarlijks door de minister' van Onderwijs en Wetenschappen vast te-stellen, tarief betalen. Wanneer de instelling kan aan tonen, doormiddel van de jaar rekening, niet op commerciële basis te werken, Is het.gebruik gratis. De gemeente heeft zich ingedekt tegen een stroom van subsidie-aanvragen voor kin deropvang. „Ingebruikname van het klaslokaal houdt' niet in dat de instelling aanspraak kan maken op gemeentelijke subsi die," stelt het college in een voorstel aan de gemeenteraad. De eind vorig jaar geopende peuterspeelzaal Pippeloentje in Schiedam-Noord is gevestigd in een ongebruikt klaslokaal in een basisschool aan het Faassen- plein. Feuterspeelzaal De Singel is eveneens gehuisvest in een leegstaand lokaal' van een school aan de Singel. SCHIEDAM De gemeente Schiedam wil de verwaterde banden met de partnersteden Esslingen (West-Duitsland) Norrköplng (Zweden), Neath (Groot-Brittannië, Wales), Vienne (Frankrijk), Udine (Italië) en Titovo Velenje (Joe goslavië) strakker aanhalen. Uit de betere samenwerking moet een gezamenlijke hulp aan steden in noodlijdende Derde Wereldlanden ontstaan. Dat vindt de fractievoorzitter G. Brouwer van de Partij van de Arbeid. -• Veel steden knoopten in de jaren zestig, na de oprichting van de Europese Gemeen schap in 3957, vriendschaps banden aan met steden in an dere landen. Schiedam deed meé aan de culturele verbroe dering en ging een jumelage aan met een groep van zes Eu ropese partnersteden. De organisatie van de uit wisseling tussen de steden was in het verleden een zaak van particulier initiatief. Jaarlijks kwam er een groepje jonge buitenlanders naar Schiedam om op het sportieve vlak hun krachten te meten met Schie damse leeftijdsgenoten. Schie dammers reisden regelmatig af naar Esslingen, Udine of Neath. De afgelopen jaren wa ren er steed3 minder sportieve uitwisselingen. De bestuurders en ambtena ren van de betrokken steden komen nog wel jaarlijks bij el kaar. „Schiedam is echter niet de actiefste gemeente ge weest," stelt Brouwer. Hij wil de situatie veranderen en de jumelage uit het slop halen. Hij wil ook proberen, tesamen met collega's van de partner steden, meer aandacht te be steden aan Derde Wereldlan den. „We kunnen gezamenlijk veel meer doen dan uitwisse lingen. De Derde Wereld kan onze gebundelde hulp best ge bruiken. Op lokaal niveau be staat daarvoor interesse. Het zou een zinvollere samenwer king tussen de partnersteden worden," aldus Brouwer. „Tijdens de laatste bespre king tussen de partnersteden hadden de twee Schiedamse vertegenwoordigers, behalvé wat flessen Schiedamse jene ver, stropdassen en andere snuisterijen, het gevoel met le ge handen op pad te zijn," al dus Brouwer, die gisteravond in de raadscommissie Algeme ne- en Bestuurlijke zaken voor stelde om de 'partnersteden' een onderdeel van een porte feuille te maken van een lid van het gemeentebestuur. De portefeuille van de burge meester achtte Brouwer hier voor het meest geschikt. Hij wilde tevens een commissie samenstellen bestaande uit raadsleden en ambtenaren, die zich met de stedencontacteh bezig houdt. „Naast de aan dacht aan uitwisseling op het gebied van sport en cultuur zouden we ook een uitwisseling tussen scholen op gang kunnen brengén," aldus de PvdA-frac tievoorzitter. Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam/Hoog straat 125b 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de. woensdag- ochtend voorafgaand aan de plaatsing op donder dag in ons bezit te zijn. /VLAARDINGEN De stichting Jubileumproject Visserijmusc- urn Vlaardingen heeft bijna het streefbedrag bijeen voor uit breiding van het museum. De 1-, provincie Zuid-Holland heeft de stichting 50.000 gulden toege zegd. Voor uitbreiding van het Visserijmuseum, is 500.000 gulden nodig. Ook het bestuur van de CDA-, - afdeling Vlaardingen heeft de - stichting de helpende hand toegestoken. Afdelingsvoorzit ter A.O. van der Velde heeft vorige week stichtingsvoorzit ter B. van Dorp een cheque ter; waarde van ƒ2.517,28 over- handigd. Het Vlaardingse CDA had dat bedrag tijdens de vie ring van het tienjarige bestaan verzameld. -.rv. -as.--/-.- v7 'i vijf Schiedamse teams,,drié" teams uit de partnerstad Ess lingen (BRD) deelnemen. Het toernooi begint om 17.30 uur. GROTE KERK De organist Hans van Gelder en de trompettist Wim van Schalk geven zaterdag 13 ju ni een concert in de Grote Kerk. Op het programma staan onder meer composi- ties van Buxtehude, Bach en Handei. Aanvang 20.15 uur. Plaatsbewijzen zijn verkrijg- baar bij de ingang van de kerk aan de Nieuwstraat, voor aanvang van het con-.. cert. De toegangsprijs be draagt/5,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen 3,50. BEATRIX-LOOP v De tweede Beatrix-ioop in v, - - Schiedam is zaterdag 13 juni. De afstanden zijn 1 kilome ter, start 12.30 uur, inschrijf- geld ƒ3,-; en 5 en 10 kilome ter, start 13.00 uur, inschrijf geld 5,-. De start is bij het winkelcentrum op het plein aan de Parkweg (ingang Be- atrixpark). Hier kunnen deel nemers zich ook inschrijven. 0 Inlichtingen, tel. 4710849 (na 17.00 uur). SOCIËTEIT IRENE De sociëteit Irene,heeft voor de leden een disco-avond in y--.- petto op zondag 14 juni. Da s disco is in zaal Irene, Jjieuwe Haven.:Aanvang 21.00,uur; Toegangsprijs 5,'-l-%.-.. y i HET SINGELfWARTIER j De wijkvereniginghet ,Si'pge(-j kwartier heeft,Öinsdag'si6juni j een kaartavond.(klaverjassen en jokeren) in zaal Marijke""" i (Broersveld 121).Aanvang'"; 1 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor leden én 4,- voor nlet-leden. CONCERT Het Schiedamse koor Happy Generation geeft vrijdag 12 juni een concert in de aula van het Stedelijk Museum (Hoogstraat). Op het concert programma staan onder meer werken van Bach, Ba- charach en Brahms. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs ƒ5,-. ROMMELMARKT Het Schiedams mannenkoor Orpheus houdt zaterdag een curiosa- en rommelmarkt op het Museumplein aan de Hoogstraat. Aanvang 10.00 uur. NIVON De leden van het Nivon, afde-, li ling Schiedam, maken zaterS- 'dag 13 juni eén wandeling:''-/ door het Staelduinse bos. Deelnemers vertrekken orofr?, 9.47 vanaf het Stationsplein' Schiedam met bus 126. WEEKENDDIENSTEN J Het Schielandzjekérihuls'aan- de Stadhoudersiaan héeft'dit' weekeinde EHBO-diénst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300;. Huisarts: bellen met de boodschappendienst,- tei. 4206611. Spoedrecepten.' - tel, 4261480. Tandarts;: K.L. Ko, Koggeschip 72, tel. 4706535. Spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur, op zater- f, - dag en zondag."ij-.' Plaats een Van Harte! Een rubriek om geluk te wensen, v Bel 010-4004.293. STEDELIJK MUSEUM j Het blokfluitkwartet Brisk 'concerteert zondag 14 juni in de aula van het, Stedelijk Mu-' f,; seüm Schiedam (Hoogstraat). Naast werken uit de middel- - eeuwen en de renaissance brengt het kwartet ook wer- f' ken van hedendaagse com- poriisten ten gehore, als Ter ry Riley. Aanvang van het concert 14.30 uur. Toegangs prijs: ƒ3.- voor leden van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam en houders van een CJP. Niet-leden betalen ƒ5,-. VOLKSTUINEN De adviescommissie voor volkstuinen vergadert van- avond in het verenlgingsge- j bouw van de volkstuinvereni ging Thurlede (Beatrixpark). 1 Vooraf maakt de.commissie. een wandeling over het volkstuincomplex. Aanvang „19.30 uur. PASSAGE THEATER De chr. muziekvereniging 1 Harpe Davids en de muziek vereniging Sint Radboud ge ven zaterdag 13 juni een con- cert,in het Passagetheater. Beide.verenlgingen spelen tij dens dit concert overwegend licht-klassleke muziek. De - toegangsprijs bedraagt 5,-. Kinderen lot en met zestien jaar betalen 3,50. Aanvang 20.00 uur. WANDELING De Historische Vereniging Schiedam heeft voor zater dag 13 juni een stadswande ling uitgestippeld voor dè le den van het Historisch Ge nootschap Westland. De wandeling staat onder leiding van.W.P,. Rook. Aanvang ,1 J,30.uur-iu"'-.;i'is,,c.', •jALADDINUw^W.i Hét. jongerencentrum Aladdin (Mèéstérstraat) heeft.voor. za- terclag" 13,'junj eéri soujj'en discpVayónd.p'p. het prpgram- mastaaii,.Dè Nederlandse soulzanger_Louis'Ottis neemt het soulrepertolre van deze avond voor zljri rekening. Aanvang 22.00 uur."' VROUWEN De stichting Educatieve Vrou wen Aktivitelten houdt maan dag 15 juni open-ochtend in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan. De och tend is bestemd voor toe komstige cursisten van de open-school. Belangstellen den kunnen hier tussen 9.30 en 11.00 uur terecht. ANJERAKTIE in het kader van de Anjerak- tle 1987 musiceren verschil lende Schiedamse muziek verenigingen in de stad de komende weken/Tijdens de ze optredens collecteren zij "ten behoeve van het Anjer fonds Zuid-Holland. Van avond maakt het tamboer-en trompetterkorps Gusto een f- rondgang door het centrum *5 vanaf 19.15 uur. In het Hof van Spaland is er een optre- den van het harmonie-orkest Harpe Davids, eveneens.van af 19.15 uur. Zaterdag 13 juni vanaf 13.00 uur maakt de V. drumband Juliana een rond- gang door het centrum, de Jeugd Rijnmondband ïs dan te horen in hét Hof van Spa-: land en de Rijnmondband maakt een rondgang door Schiedam-Zuid. ZAALVOETBAL In de Sporthal-Margriet is zondag 14 juni een zaalvoet- baltoernooi, waaraan naast t H ,4 VLAARDINGEN Met een prijsvraag onder architecten en een oproep aande bevol king om ideeën te leveren be gint na de zomervakantie de planvorming voor het Buizen,; gat. Volgens een voorlopige op zet van de afdeling stadsont wikkeling neemt de gemeente raad in december 1988 een be; sluit over de toekomst van dit gebied, dat bestemd -wordt voor woningbouw, recreatie en culturele, voorzieningen. Doel van de prijsvraag Is om 'zoveel mogelijk creativiteit' los te laten op het gebied, dat volgens de afdeling stadsont wikkeling 'grote waarde' heeft op het gebied van ^beleving, historie, maar ook potentieel cultureel functioneren'. Er zijn twee mogelijkheden: een open bare prijsvraag met een prij zengeld van 50.000 gulden en een onderhandse prijsvraag onder vijf architecten met een prijzengeld van 100.000 gulden. De afdeling Stadsontwikke ling van de gemeentesecreta rie verwacht, dat de prijs vraag het Buizengat landelijk in depubliciteit zal brengen. De gemaakte plannen, zouden moeten worden gepresenteerd in een tentoonstelling (septem ber 1988) met catalogus, een 'fraai uitgegeven' jury-rapport en een presentatieavond. De Vlaardingse bevolking komt tweemaal aan de beurt: in sep tember 1987 zal haar gevraagd worden ideeën te leveren en in september'1988 mag zij oorde len over de gemaakte plannen. De ambtelijke-voorbereiding begintvolgende - maand met een'inventarisatie van de be; staande eigendomsverhoudin gen, karakteristieke objecten, gegevens over de bebouwing. Infrastructuur van kabels en leidingen; verkeersinvloeden,: milieu-aspecten en literatuurs tudie van eerder gemeentelijke nota's. Op 1 juli zal de gemeen teraad worden gevraagd hier voor een bedrag van 25.000 gul den ter beschikking te stellen. sitie door een direct klaar foto té maken van de groep scholie ren. Scheeres moest het appa raat en zijn hoofd hiervoor door een vierkant gat in een stuk karton steken. Scheeres gaf zo voor de vuist weg nog even een lesje foto graferen aan de leerlingen van school aan de Fahrenheit- straat 2-4. Hij vertelde boelend over de uitvinder van de foto grafie Leonardo da Vinei en van de 'camera obscura', de donkere kamer. Alle scholier tjes waren danig onder de in druk van het !hoge bezoek'. Maar enkele leergierige kinde ren maakten gelijk van de. ge legenheid gebruik, nadat ze netjes de vinger hadden opge stoken,. om vragen- te stellen aan de burgervader. - Meneer,waarom zit dat knopje daar?", „Hoe lang heeft u voor die camera gespaard?" en „Is dat echt uw eigen came ra." waren enkele van de vra gen. „Ja, wat dacht je, daar heb ik nog maanden voor moe ten sparen," antwoordde Scheeres tegen de dolenthousi aste en trotse leerlingen. Het fotografie project maakt deel uit van het pakket van de Stichting Kunstzinnige Vor ming. Rob de Vries van de SKV heeft dit project, vanuit de coulissen, begeleid. Rob: „Het prachtige is dat de school dit fotoproject nu in eigen be heer heeft gedaan. Want dat Is ons doel. Projecten voorberei den, de projecten in boekvorm voorbereiden en op schrift, stel len, zodat de scholen het kun nen opnemen in het school werkplan." Fijn voor de fotograferende kinderen, waaronder mis schien wel jong talent aan de foto's van opgegraven straten, bouwactiviteiten bij de Sta tionstraat en de school té zien, was het gebruik van de donke re kamer van Buurthuis Oost. Buurthuis Oost (Trefcentrum Oost) achter de basisschool heeft een .goed geoutilleerde donkere kamer. De kinderen leerden niet alleen om een rol letje in een camera te draaien, maar drukten ook zelf de zwart wit foto's af op papier. „En ik wil best fotograaf worden," riepen de negenjari ge Jerry Janssen en Wouter Schamlé. Raymon Hamakers niet. „Nee, hoor," schudde hij zijn hoofd. Meesters René de Wit en Berry de Koning schon ken ondertussen koffie en lim onade voor de vele kinderen, hun ouders en andere genodig den. Berry: „Eerst wilden de kinderen met die foto-appara ten de straat niet op. Maar op eens kregen ze de smaak te pakken. Vooral nadat ze de re sultaten hadden gezien op film." „Fotograferen is eerst heel goed kijken. Dat hebben we de kinderen geprobeerd bij te brengen.-En het is een suc ces geworden,"'aldus de lera ren René en Berry tevreden. „Echt, hè," vond een moeder, die meteen vroeg of de foto's waren na te bestellen. De expo sitie blijft nog een tijdje in een klaslokaal te zien. -SCHIEDAM Gewapend met twee van zijn eigen oude cameraatjes opende de Schie damse burgemeester drs R. Scheeres gistermiddag een fo- totentoonstelling van leerlin gen van de basisschool De Pe perklip., Geheel in eigen' be heer,-maar met de hulp van de Stichting Kunstzinnige Vor ming (SKV) en Buurthuis Oost, vérvaardigden de kinde ren van de groepen vijf én zes (acht en .negen jaar) een in drukwekkende expositie met foto's uit de wijk. ,i „Een -fantastische en -eigen tijdse manier om kinderen naar hun eigen wijk te laten kijken," vond; burgemeester Scheeres. Hij opende de'expo-

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1