Modelbouwers winnen zilver in Oost-Duitsland Tien schapen wachten op de zon Actiecomité pleit voor Ö^anjëmimeï Weinig kunst en nog op kunstmarkt Flinke buit bij inbraak Kortaf Verbandmiddelen voor Nicaragua Maassluis groeit nog Rommelen voor VOP-klnderkamp Hoekse straten worden Fietsendief aangehouden 'Losse' verkiëzingen Auto in brand Boeken Deelgemeente kiest voor - automatisering Rooie Vrouwen: 25 voor alle Vlaardingers Leden van de Vlaardingse modelbootclub tonen trots hun schepen, waarmee zij tijdens het laatste gehouden wereldkampioenschap in de prijzen vielen. (Foto Ed Oudenaarden) VLAARDINGEN 'Een beetje eng' en 'ik snap niet wat mensen er op vakantie te zoe ken hebben'. Met ge mengde gevoelens kij- ken Piet en Wil van der Linde en Dick van Rijn terug op een verblijf van een week in het Oostduitse Sehwerin, tachtig kilometer over de grens met West- Duitsland. Samen met 260 Italianen, Oost- en Westduitsers, Bulgaren en Nederlanders namen zij er deel aan de we reldkampioenschappen scheepsmodelsport. Zeilschepen wv ws Sluis Schuurkerk Omroep, Landjuweel Weinig animo tijdens de Maassluise kunstmarkt. De meewerkende kunstnaars waren niet zo te spreken over de organisatie van de markt. (Foto Ed Oudenaar den) H V HET VRIJE VOLK vlaarcUngers schiedam Het resultaat was een zilve ren medaille in de F6-klasse en een souvenirtje voor de Oost- duitsers op de bodem van het meer, waar gevaren werd. Tweemaal voerden de Vlaar dingers, die zijn lid zijn van de modelbootclub Vlaardingen, hun show op met vijf modellen (schaal 1:50): de sleepboot Smit Hunter, het bevoorra dingsschip Smit Lloyd 106, de- drijvende kraan Freija, het ponton Ram en de reddings boot Bernard van Leer. De tweede maal ging er iets mis, waardoor nu op Oostduitse grond een staalconstructie ligt, die (volgens plan) van het pon ton was afgeschoven, maar doordat (niet volgens plan) en kele touwtjes braken naar de bodem zonk. Niettemin beloon de de jury in een veld van der tien teams de show met een zilveren medaille. Goud ging voor de derde achtereenvol gende maai naar het Rotter- damse team, dat een show op voerde met het model van een Nedlloyd-cöntainerschip. Voor Piet van dér Linde was het de eerste keer, dat hij aan een wereldkampioenschap deelnam. De titelstrijd vond iifii hij 'gezellig', maar over het gastland is hij niet zo te spre ken. „Ik heb met verschillende Oostduitsers gepraat, die dol graag deze kant uit zouden willen. Maar ze mogen gewoon niet," vertelt hij. Ook Dick van Rijn, wiens tweede WK het was, heeft zo z'n twijfels: „De grenscontrole duurde een goed uur. En som mige mensen -werden - nog grondiger dan wij.j,gecontro- leerd. Je ziet een hoop: militai ren, Maar die verhalen, dat er in de winkels niets te koop is, kloppen niet. We hebben ook veel boekwinkels gezien." Afgelopen zaterdag was het drietal weer present bij de vaarvijver van de club aan de George Stephensonweg in Vlaardingen. „op het ogenblik varen veel leden met zeilsche pen," vertelt secretaris Hugo Sluimer. „Dat is echt een trérid; Vorig jaar hadden ;wé>eri twèë en nu hebben wij zé In-'al-- le soorten en maten."- Trots meldt hij, dat één van de léden de hand heeft weten te leggen op een romp van het zeiljacht Philips Innovator. Van die romp bestaan tien exemplaren;: Het model Is nog in aanbouw en krijgt een mast meteen lengte van 1,70 meter. De voorkeur voor zeilsche pen houdt volgens Sluimer verband met het ongemak van het groen, dat welig tiert in de vijver. ,Dat komt in de schroef en dan slaat de motor vast," j legt hij ult.„Nukunnen we de j modellen- altijdmet ons vlet terughalen;maar de lol is er dan wel snel vanaf. We maken elke week de vijver schoon met een soort zeis. Het liefst zouden we graskarpers in het water uitzetten. Die vreten de boel helemaal schoon, maar daar is de Vlaardingse henge- laarsbond op tegen, omdat de ze, vijver In verbinding staat met de rest van de singels in Vlaardingen." Sluimer hoopt dan ook, dat de club te zijner tijd een vijver kan krijgen in liet recreatiege bied ten westen ,van Vlaardin-r gen, waar onder meer een surfplas wordt aangelegd. 4 VLAARDINGEN Uit een woning aan de Abel Tasman laan zijn een geldbedrag van 14.000 gulden, cheques ter waarde van 1200 geilden en èn- 1 kele sieraden ontvreemd;De inbrekers forceerden naast de voordeur een ruitje, waarna zij de dein- konden openen. De wo ning werd doorzocht, waarbij huisraad werd beschadigd. Schadebedrag is onbekend. Door de recherche wordt een onderzoek ingesteld. VLAARDINGEN Een dronken fietsendief is in de Meidoornstraat in Vlaardingen door de politie aangehouden, toen hij met het rijwiel wég- reed. De politie had gezien, dat de jongeman, een 18-jarige Rotterdammer, het siot van de flets had geforceerd. Hij werd overgebracht naar het politie bureau, waar de blaasproef po sitief uitviel. De bloedproef werd door de jongeman gewei gerd. HOEK VAN HOLLAND De commissie Algemene Za ken van de deelraad Hoek van Holland blijft een voorkeur houden voor deelraadsverkie zingen, die geheel los staan van andere verkiezingen. Wan neer dit inderdaad op onover komelijke financiële proble men zou stuiten, dan wil de commissie de verkiezingen hooguit laten samenvallen met die voor Provinciale Staten. Een combinatie met' de ge meenteraadsverkiezingen is volgens de leden van de com missie Algemenev Zaken 'het slechts denkbare alternatief. VLAARDINGEN Doordat de benzineleiding lekte en de benzine op de hete motor te recht kwam, is op dé Lepelaar singel in Vlaardingen brand uitgebroken onder de motor kap yan de" auto van dé Schie dammer G. de Man.-De-brand werd geblust door - denbrand- weer- MAANDAG 22 JUNi 1987 Op donderdag 25 juni wordt in de burgerzaal van het stadhuis Vlaardingen een informatie avond gehouden over de bouw van de nieuwe sluis en brug tussen de Buitenhaven en Ou de Haven. Op deze avond wor den de plannen toegelicht door vertegenwoordigers van het Hoogheemraadschap Delfland, de gemeente Vlaardingen en Witteveen en Bos Raadgevend Ingenieursbureau. Aanvang 20.00 uur. In het Schuurkerktheater te Maassluis verzorgen leerlingen en docenten van de scholenge meenschap voor lbo en mbo Die Vlaerdinghe (Van Hogen- dorplaan te Vlaardingen) op woensdag 24 en vrijdag 26 juni twee open-podiumavonden. Beide programma's, Vlaeriëte op de 24e en Camouflages op de 26e, bestaan uit sketches, liedjes, muziek, dans en caba ret. Aanvang 20.30 uur. Toe gang 2,50. Kaarten verkrijg baar bij de VVV, Verenigde Spaarbank aan de Veerstraat en vanaf een half uur voor aan vang van de voorstelling aan de zaal. In het filiaal Westwljk van de Vlaardingse gemeentebiblio theek aan de Dirk de Derdel aan 43 worden op 23 juni van 13 tot 16 uur afgeschreven boeken verkócht. fST" Omroep Vlaardingen zoekt én-- kele enthousiaste vrijwilligers, die willen helpen bij het ont vangen vari gasten, beheer: van de discotheek, verzorgen van;, koffie, verkoop van dranken en; toezicht op het gebruik van hét gebouw én de inventaris. Bé-'"'" langstellenden worden ver zocht contact op te nemén met Henk van Goor: postbus 6, 3130 AA Vlaardingen, telefoon 4600390. Het Vlaardingse Landjuweel wordt op zaterdag 27 juni bé-" sloten met een Bruegheliaanise maaltijd op de Markt. Tijdens-.- de maaltijd, die van 17 tot 22- ,- uur duurt, worden zwijnenplak-, ken, narrenbrood, narrenpen-, nen en raasdonders geser--<,w veerd. Het publiek zit op ban-;.-, ken aan lange tafels. Kaarten 15 gulden zijn vanaf heden ver krijgbaar bij Randstad Uit- zendbureau, 't Scheele Hoekje," café De Lijndraaier, gasterij Fritsy, Oud-Hollands Koffie huis, Café De Oude Markt, Ca fé D'Oude Stoep, snackbar Dé - Haven en snackbar Holy-inn. VLAARDINGEN Enkele do zen met pleisters, jodium en verband gaan binnenkort naar Nicaragua. De verbandmidde len werden zaterdag ingeza meld op het Liesveld in Vlaar dingen waar het scholieren- honk met een kraam stond, 's Ochtends deponeerde burge meester A.A.J.M. van Lier er een ehbo-vakantieset en zijn voorbeeld werd door vele Vlaardingers gevolgd. V „Het is boven verwachting goed gegaan;" zegt Aad Groe- newegen van het scholieren- - honk. Een hoop mensen wil den ook geid geven. Daar had den we niet op gerekend. We hebben toen snel een geldbus geïmproviseerd. Van het geld hebben we jodium gekocht." .Met haar inzamelingsactie sluit het schoiierenhonk (gevestigd In buüirthuis Oost) aan op de actle'Bouwen voor Nicaragua, dié drie jaar geleden werd ge organiseerd door de wijkorga- nisatie van de Oostwijk. Van":,,; het geld werd in de havenstad Corintó een lagere school gé- bouwd. Dankzij de actie van het schoiierenhonk krijgt de .-1 school nu de beschikking over een verbandkist, watineen.,-» land, waar het kleinste wondje al een grote infectie kan ver- oorzaken, geèn overbodige lu xe is. Het schoiierenhonk telt 150 le den in de leeftijd van veertien tot achttien jaar. Het honk is tweemaal per week geopend: op vrijdag van half drie tot zes uur en op zondag van twee tot vijf uur. Het honk was oor-'*^; spronkelljk een activiteit van. CJV Liefde én Vrede, maar verhuisde na een conflict uit ,Triangel naar het buurthuis. Na de zorhervakantle verhulst het honk naar cultureel-jongeren-" centrum 'Labyrint, in het pand vanhet'yóörmalige OJCSum- merstréétaan de Zomerstraat'.? MAASSLUIS Het;-aantal inwoners van Maassluis is in de maand mei mét 21 personen toegenomen tot 32.868 inwo ners. Er werden vorige maand 27 baby's geboren (dertien jon gens en veertien meisjes) en negen personen overleden. In Maassluis vestigden zich 96 personen en 93 Maassluizers vertrokken naar elders. Bij verhuizingen binnen de ge meente waren 185 personen be trokken. Tegen 11 huwelijken stonden vorige maand 2 echt scheidingen. Op 1 januari van dit jaar telde Maassluis 32.890 inwoners: 22 meer dan op 1 ju- HOEK VAN HOLLAND De secretarie van de deelge meente Hoek van Holland zal worden geautomatiseerd en voor een belangrijk deel ook worden aangesloten op de computers van de gemeente Rotterdam. De Burgerlijke Stand kan nu al via het beeld scherm direct contact opne men met de bureaus in Rotter dam. De commissie Algemene Za ken van de deelgemeenteraad adviseert om een bedrag van 60.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van meer automatiseringsappara tuur. Tien Schledamse schapen kunnen er weer tegen, wan neer de zomer eindelijk eens wil beginnen en het kwik naar hogere temperaturen stijgt. Zaterdag werden ze op de kin derboerderij in het Prinses Beatrixpark vakkundig van hun warme wintervacht ver lost door schapenscheerder Cees van Dijke uit Numans- dorp. Tot grote bewondering van de omstanders lukte dat zeUs een twaalfjarige Jongen uit het publiek, die door de schapenscheerder was uitge nodigd het ook eens te probe ren. Voor de vachten bestond grote belangstelling. Na af loop van het schapenscheer- dersfeest, dat voor de vijftien de keer werd gehouden, waren er nog slechts drie vachten over. Ook het spinnen van wol door Amalia Voets trok veel bekijks. Een vrouw uit het pu bliek pakte spontaan haar breinaalden en begon met de verse, draden te breien. „Dat was echt leuk," reageerde Amalia. Een schot in de roos was ook het eieren verven onder lei ding van de Schiedammer Gerrit Bor. Hij had honderd uitgeblazen eieren klaarlig gen. Toen de middag voorbij was, had hij er nog slechts één over. De overige waren door evenzovele kinderen in de fraaiste kleuren beschilderd. (Foto Ed Oudenaarden) MAASSLUIS „Wij hechten niet zo gek veel waarde aan de woorden van minister Smit- Kroes over de versnelde aan leg van een tunnel onder de Nieuwe .Waterweg. 2e beslist pas in het najaar of de Bene- iuxtunnel wordt verbreed of dat de Blankenburgtunnel tus sen Vlaardingen en Maassluis wordt aangelegd. Eerst moet het advies van de Raad voor de Waterstaat worden afge wacht, dat komt in oktober." Met die woorden reageert woordvoerder Herman Slzoo van het actiecomité Behoud Lickebaèrt. Hij is niet onder de indruk, van de uitspraak van de minister over de versnelde tunnelbouw" bij Rotterdam. Ei genlijk vindt hij haar uitspra ken van vorige week niet meer dan een, herhaling van eerdere verhalen. Voor zijn actiecomi té ziet hij dan ook geen aanlei ding nu direct in het geweer te komen. Het aantal tegenstanders van de Blankenburgtunnel in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, blijft gestaag groei en. Daar is Sizoo zeer over te spreken. Met zijn comité voornamelijk gevormd uit be woners van het Lickebaertge- bied tussen Vlaardingen en Maassluis bereidt hij nu een gedegen actieplan voor, dat vooral is gebaseerd op redelij ke argumenten. Sizoo verwacht niet dat de fi nanciering van de Blanken burgtunnel erg makkelijk rond zal komen. De banken zullen volgens Sizoo niet graag inves teren in een riskante ondeme- MAASSLUIS Dat er afge lopen zaterdag in de M&asslui- se binnenstad een kunstmarkt werd gehouden zal het meren deel van de bezoekers van het centrum waarschijnlijk niet zijn opgevallen. Zowel op de markt als bij het sfeervolle plein bij de Bloemhofjes stond slechts een handvol kraampjes met kunst (nijverheid) en huls- vlijt. De kunstenaars klaagden over de geringe afmetingen van de kramen, waar zij hun kunstwerken aan den volke wilden tonen en de prijs die zij ervoor moesten betalen. Zowel bij. de Bloemhofjes als op de markt bleven enkele kramen onbemand. „De mensen die hier. zouden staan hebben hun spuiten niet eens uitgepakt vanwege de koude wind. Later op de dag zorgden de organisa toren voor een zeil,waardoor we" niet meer op de tocht ston den,". zo vertélde één vande deelneemsters aan de wel erg klein uitgevallen kunstmarkt- Voor de echte liefhebber van het pure handwerk was er des ondanks een gevarieerd aan bod aan keramiek. Otto Zee-- gers, een pottenbakker uit Maassluis, vertelde opvallend opgewekt dat hij niet ver wachtte iets van zijn schatten te verkopen. „Het klinkt een beetje vreemd misschien, maar de mensen hier kennen mijn .werk wel of ze hebben er al iets van in huis," vertelde hij. „Maar ik vind het gewoon leuk om er bij te zijn." Marloe Gerritsen, maakster van aquarellen met gedroogde bloemen en planten, viel in po sitieve zin uit de toon op de 'Place du Tetre', zoals de kunstmarkt werd genoemd. Zij: „Ik ben er altijd meer be zig/of ik ben aan het persen of ik schilder een passende ach tergrond voor de bloemen en bladeren to passende kleuren, zodat het één zich aan het an der aanpast." Christa Schenk trachtte handgebreide truien naar el- gen ontwerp en kleursamen- stelling aan de man te bren gen. Een eindje verderop ston den een maker van ramen, lampen en spiegels in glas en lood en Frieda Verbrugge, die een aanzienlijke collectie zelf gemaakte nostalgische poppen had meegebracht. De aantrekkelijkste onderde len van de kunstmarkt vorm den zonder twijfel het zonnig gelegen terras van de Muske tier op de hoek van de Nieuw- straat en de Maassluise zanger/gitarist Gene, die van alle markten thuis bleek. Zijn fraai stemgeluid en aansteke lijk optreden brachten zowel de passanten als dp terrasgas- ten in zo'n zonnige stemming, dat enkelen zelfs een dansje tussen de stoelen en tafeltjes maakten. ming als de aanleg van een tunnel. De actiegroep is van plan alle mogelijkheden aan te grijpen om bestemmingsplan nen, waarin het tunneltracé door het Lickebaertgebied is opgenomen, te dwarsbomen. De aanleg van de tunnel gaat volgens ramingen van de provincie Zuid-Holland 250 miljoen gulden kosten, waar van 210 miljoen gulden risico dragend kapitaal is. De kosten van inpassing vanhet tracé in het landschap komen daar nog. eens bovenop. „Nu bij de aan leg van rijksweg 4, vroeger rijksweg 19 genoemd, blijkt dat juist die aanpassing een hele kostbare geschiedenis is," licht Slzoo toe. „De provincie Zuid-Holland wil wel een Blan kenburgtunnel, maar eist daarbij een hete goeie; inpas sing:.";,-- Sizoo wil zich met zijn actie groep meer gaan verdiepen in de mógelijkheden voor een Oranjetunnel ten westen van Maassluis.'Dat is een redelijk alternatief voor de lange ter mijn. De Beneluxtunnel moet eerst worden verbreed om de files van nu te voorkomen. La ter, voor de ontsluiting van Ro zenburg en het westelijk ha vengebied, is de Oranjetunnel een goede mogelijkheid. De aanleg daarvan zou misschien kunnen worden gecombineerd met het maken van een stuw In de Waterweg waar nu over wordt gesproken. De mogelijk heden voor een Oranjetunnel zijn indertijd niet voldoende bekeken op de milieu-effecten." VLAARDINGEN De afde ling Vlaardingen van de Rooie Vrouwen in: de Partij van de Arbeid protesteert tegen het plan van het gemeentebestuur om 25 gulden te geven aan Vlaardingers, die hun nota van de Gemeentelijke Energie- én Waterleidingbedrijven (GEWB) automatisch van de giro laten afschrijven. De Rooie Vrouwen vinden dit 'In strijd met ieder rechtsgevoel'. Zij vragen de PvdA-fractie hier een stokje voor te steken. Volgens de Rooie Vrouwen moet de te restitueren winst, waaruit de 25 gulden wordt be taald, gelijkelijk over alle kleinverbruikers worden ver deeld. Puzzels, boeken en bankstel len: op de rommelmarkt van vereniging Wijkbelangen Vett- tenoordsepolder (VOP) op het plein voor buurthuis Dé Pijp- elaar hadden de koopjesjagers zaterdag weer een ruime keus. Coördinator Herman Schaf thuizen kon na afloop 2500 gulden toevoegen aan de kas van het kinderkamp, waarvoor de opbrengst (evenals die van een veiling twee maanden ge leden) bestemd was. „Da's mooi. Iets minder, dan verleden jaar, maar toenhadden we ook meer grote spullen," zegt hij. Van 11 tot en met 18 juli gaan zo'n vijftig kinderen op kamp naar Heeze in Noord-Brabant. Voor het kamp bestaat in de wijk grote belangstelling, want negenenveertig kinderen heb- ben al ingeschreven. De ou> ders betalen 100 gulden per, kind. Omdat dit bedrag de kosten niet dekt, heeft de wijk- vereniglng évenals voorgaande, jaren bingo's en een rommel markt georganiseerd om de kampkas op peil te brengen. De veiling was nieuw dit jaar. Voor Herman Schafthuizen resr; teert thans nog één karweitje.,s> „Ik vraag wel aan het Krln-,..,^ gloopcentrum of het belang— stelling heeft voor het spul dat over is. Of we geven het weg aan andere rommelmarkten. Want wij hebben de ruimte, waar het nu staat, hard nodig",- zegt hij. (Foto Roel Dijkstra) HOEK VAN HOLLAND Twee, en mogelijk drie Hoekse straten krijgen in de loop van dit jaar of begin volgend jaar een ingrijpende opknapbeurt. Vooral In de Tweede Scheep vaartstraat zal dat een forse stagnatie geven. In die straat moet ,het riool worden ver- nieuwd en dat betekent dat het wegdek helemaal moet worden opengebroken en vernieuwd. Bij de herbestrating zullen dan gelijktijdig een aantal voorzie- ningen worden getroffen. Ver der zal de Cordesstraat tussen de Schoolstraat en de Merca- torweg worden verbeterd en wordt de kruising 1 Mercatorweg/Tasmanweg aan gepakt. De 'druppel! die het"'-!' midden van de weg markeert, zal worden vervangen door een vluchtheuvel, zodat de voet gangers ter plaatse veiliger v kunnen oversteken. VLAARDINGEN Van de Vlaardingse dichter/schrijver Levi Weemoedt is een nieuwe gedichtenbundel uitgekomen. Het boekje, dat 'Liedjes van Welzijn, Volksgezondheid Cultuur'heet, bevat 45 ge dichtjes, gecalllgraféerd en geïllustreerd door de Vlaardin- ger Theo Kwak. Weemoedt pu bliceerde eerder de gedichten bundels Geduldig Lijden, Geen bloemen. Zand erover en Van Harte beterschap, de verhalen bundels Bedroefd maar dank baar, Een treurige afdronk en Daar komt de bruid... en de roe man De ziekte van Lodesteljn?

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1