MIDDAG NIET ONBEZET TUSSEN DE Huurderskrant: antwoord honderden Interesse VARA voor toneelgroep Fakkel Rotterdam steunt 't Zuidafrikaans verzet Aanrijding -- - - j Cx Vrijdagavond en zaterdag a.s WSÊÊÉËÊÏ, Grote concurrentie VLAARDINGEN Directeur G.J. Verburg van de Algemene Stich ting vóór Huisvesting en—Verzorging van Be jaarden (ASHVB) in Vlaardingen zal aftre den;; als voorzitter van woningbouw vereniging Samenwerking '77. Hij dgejt dit op advies van zijn werkgever. Het ad vies volgt op eenac countantsonderzoek vaiif. de privé-boekhou- ding van de directeur: Ballonnen '■■■si tl Informatie u. «al- -rfhUaM l ssSjarsK" I...-..'A*.....-............ 0.,.. Mevrouw Hulspas: „Ik heb gezegd: er hebben er twee gestaan, wij horen er twee terug te krijgen," (Foto Rick Keus0f-''vy0' Burgemeester Peper overhandigt 10.000 gulden fiaji Masiphula Mbongba. (Foto ANP) PASFOTO'S zwart-wit en kleur KLAAR TERWIJL U WACHT! Directeur Verdoes van het Gemeentelijk Woningbeheer (links) overhandigt het al lereerste exemplaar van huurdersinformatie 'be-waar-woon-krant' aan wethouder Van Kleef. (Foto Ruud Prins) VRIJDAG 26 JUNI 1987 •SET VRIJE VOLK ren. We hebben Chiem van Houwenlnge gevraagd of hij ons wilde helpen. Dat wilde, met plezier. Hij heeft ons tefc? sten geleverd. Nou, uiteindelijk ging het allemaal heel goed.'S Henny Is evenals de andere Fakkel-leden heel benieuwd of ze uiteindelijk gekozen zullen worden voor de uitzendingen In het winterseizoen. „We hopen het natuurlijk. Maar ja, de con currentie is groot. Alleen het weekend dat wij er waren, speelden er al 22 groepen. Wat de Vara precies met de,., amafeurrace voor ogen heeft r is nog niet bekend. Wel staat? vast dat het uit acht aflevering gen zal bestaan en dat het.lry, competitievorm wordt gegoten. Henny: „Het idee leefde, dat* - de beste spelers tenslotte met1 beroepsmensen een profession nele voorstelling zouden ma-', ken." •J'" Over het karakter van de rac»' zegt de Vlaardingse speelster:; „Ik heb wel het idee dat het .,e< een beetje jolig wordt. Zo van: het'moet allemaal wel leuk zijn. Een speelster van ons, die een dom typetje speelde, vonden ze schitterend. Zij werd dan.- ook gekozen voor de Improver satie. Ik zou het wei jammert'; vinden als het melig wordt.iWjj spelen over het algemeen sent tamelijk zwaar repertoire. Van, ons mag het best een beetje,rf niveau hebben." .tbr/ Als Fakkel wordt uitgekozen,id voor deelname aan de ama-i teurrace, worden op 16 en -17f; juii de proefopnamen gestarte VLAARDINGEN Van ama teurtoneelspelers bestaat het beeld dat ze stijf op het toneel staan, voorlezerig hun tekst opdreunen en houterig over het toneel bewegen. Veel pat hos, weinig kunst. Volgens Henny van de Berg van de Vlaardingse toneelgroep Fak kel Is dat een vooroordeel. „Amateurs werken steeds va ker met beroepsregisseurs én hebben daardoor behoorlijk wat kwaliteit in huls," zegt zij. „Kwaliteit die wordt onder schat." Blijkbaar leefde dat vermoeden bij de Vara ook af enige tijd, want deze omroep nam het Ini tiatief tot een amateurtoneeira- ce; een soort zoektocht naar verborgen talent in het tweede toneelcircuit. Voor deze race, die in een winterseizoen wordt uitgezonden, onderzocht Va ra's Karin Bloemen verschillen de toneelgroepen. Ook de Vlaardingse Fakkel. Henny van de Berg, één van de speelsters van De Fakkel en regisseuse van het Vlaardingse jeugdtheater TOV: „Twee we ken geleden werden we bena derd met de vraag of we een week later een soort auditie konden doen. We waren één van de 22 groepen. Zenuwen alom. We hadden eigenlijk te weinig tijd om alles rond te krijgen. We moesten naast een scène uit ons eigen repertoire en een improvisatie een scène uit een bestaand stuk spelen. We hebben gekozen voor 'Zeg 'ns AAA". Dat ligt voor de hand, maar het Is leuk om te doen en we hadden te weinig tijd om iets anders in te stude- Voorzitter Verbure van Samenwerking treedt af 44':;4'.44 4.""f\ Mfét name bij de.bouw van een vakantiewoning van de dl-- rè'éteur in j. Ouddorp door de Vlaardingse aannemer Henk van'Jder Waal is door beiden 'onzorgvuldig en onzakelijk' gehandeld, aldusde accoun tant:1 Volgens het bestuur van de" ASHVB moet .'vermenging vaanbelangen ofzelfs het ver- voor een bouwcalculatie. t Conclusie van de accountant, aldus voorzitter J. Madera van de, ASHVB: „TJit de privé be scheiden van de familie Ver burg komt een normaal beste dingspatroon naar voren. ..Uit het girale geldverkeer blijken geen dure hobby's,etentjes of luxueuze vakanties." De ac countant vond geen transac ties, 'die op een bevoordeling of misbruik van, zijn functie als directeur'; vamde stichting dui den'. moedendaarvanworden iver- meden'. Hetaccountantsonderzoek is ingesteld na: vragen, van de So- cialistiescPartij, vorig. Jaar in de gemeenteraad en perspubli caties over de "relatie tussen Verburg en Van der Waal. Het onderzoek strekte zich uit over de période 1982 tot en met 1986. De vakantiewoning werd Aan een nader'onderzoek,/ onder worpen, waarbij, dé ïhulp [van eëri deskundige; is',ingeroepen De bouw van de zomerw oning 'kan een schijnvan be voordeling oproepen', is de me ning van de accountant.Zo was er geen bestek en bestond verschil van mening over het meerwerk, waardoor de finan ciële afwikkeling lang op zich heeft laten wachten. Inmiddels is dat gebeurd na taxaties door drie makelaars. „Ik heb de no taris bescheiden en de hypo theekstukken gezien," zegt stichtingsvoorzitter en wethou der J. Madera. zaak-Verburg/Van der Waal nu is afgedaan. „Op zich is het goed geweest, dat die vragen zijn gesteld," vindt hij. „Er kwam teveel neer op de schou ders van de directeur. Wij vin den het gewenst, dat het be stuur een scherper toezicht houdt bij aankopen, het uitbe steden en het controleren van werk. Wij zijn bezig daarvoor regels op te stellen. Afgespro ken is al, dat offertes worden geopend in het bijzijn van een bestuurslid." Niettemin was de gang van zaken voor het bestuur wel aanleiding om Verburg te ad viseren om af te treden als voorzitter van Samenwerking '77. In die functie heeft hij vaak contact met Vlaardingse aannemers, die ook voor de stichting werken. „Het bestuur hecht veel waarde aan de inte griteit van de stichting en haar personeel," stelt Madera. Volgens Madera is het alge meen bestuur van de stichting unaniem van mening, dat de VLAARDINGEN Er kan weer volop worden geschom meld op het speelplaatsje'tus sen de Boterbloem- en Dotter bloemstraat in Vlaardingen. Dankzij de volharding van me vrouw Hulspas uit de Boter bloemstraat en hulp van raadslid Fred Trooster van de Socialistiese Partij (SP) zijn gisteren de twee schommels teruggezet, die veertien dagen geleden werden verwijderd. Alleen omdat één buurtbewo ner klaagde over de herrie, was dat gebeurd. Volgens me vrouw Hulspas handelde de ge meente daarmee in strijd met de uitslag van, een stemming onder de omwonenden en de el- gen belofte, dat de schommels zouden blijven. „Het was echt leuk vanochtend om half twaalf toen de kinderen van school kwamen," vertelt ze. „Ze begonnen gewoon te jui chen. De schommels zijn tus sen' de middag niet onbezet ge weest." toen veertien dagen om half acht 's ochtends een tractor het speelplaatsje opreed en de gewraakte schommels weg haalde. Mevrouw Hulspas: „Ik dacht: wat krijgen we nu?" Ze belde gemeentewerken ('Ik heb wel tachtig keer mijn verhaal ge daan') en lichtte SP-raadslid Fred Trooster In. Via wethou der J. Madera kwam hij te we ten, dat burgemeester en wet houders hun mening hadden herzien om van de hardnekki ge klager af te zijn. Daarna volgde een telefoontje van een ambtenaar van de afdeling sport en recreatie. „Die man begon op mijn ge moed te werken," vertelt me vrouw Hulspas. „Hij zei: wilt u, dat die man in het gekkenhuis terecht komt? Volgens hem was er alleen geld voor één schommel. Maar ik heb ge zegd: er hebben er twee ge staan, wij horen er twee terug te krijgen. Eén is niet genoeg, dan vechten de kinderen zich er kapot om." Waren ^de, '7 ^.aanhoudende klachten vali dé buurtbewoner nu terecht of niet? Mevrouw Hulspas: „Ik woon aan die - speelplaats. Mijn tuin zit er bijkans aan vast. Je hoorde ger V woon niks, ze piepten nog geen eens.-Maarrdie man In alsmaar verder gaan peuren. Hij heeft tegen de kinderen geroepen, dat hij wraak zou nemen. Ik heb het dossier op het stadhuis gezien. Nou, dat was me een dossier, wel drie centimeter dik." De uitslag van de ballonnen wedstrijd ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van het gemeentelijke buitenzwembad Bad Groenoord is bekend. De verste weggewaaide ballon, opgelaten tijdens de feestelijke opening begin deze maand, kwam in het Duitse stadje Brandenburg terecht. Het kaartje van de dlchtsbijzijnde ballon werd teruggestuurd uit Mijnheerenland. De winnaars zijn: 1e prijs: Brljer Post; 2e prijs: S. Bassaral en 3e prijs: Michel van Es. De bewoners van de Brug- man-, Fabri- eh Van Beveren-^ straat In Schiedam-Westward den woensdag 1 juli voorge-;i~ licht over de plannen in hun' wijk. Aan de orde komen vanaf 2Q.00 uur In wijkcentrum De"-.; Erker (Jan van Avennestraat,". j 32) onder andere: stratenplan,, discussie, rondvraag en af-^jy spraken. ,d', MM A'f -«(mme' »o :0nUiiif, toë'v rvfra.' '.'-.„✓.-taodelneb De strijd om de schommels begon in, öklobex.lyórigj", jaaf met eeri'brléUyan dé gemeente aan de omwonenden. Er was geklaagd oyer:de.overlast van de speelplaats. De gemeente kondigde aan;de,schommels.'te zullen weghalen, wanneer mij nimaal' tien beWÖiièrsVziëh','bij de klager zouden aansluitend Twee maanden later bleken die er niet te zijn. Opnieuw een brief van de gemeente, nu met de mededeling dat burgemees ter en wethouders de schom mels zouden handhaven. „On der het woordje handhaven stond een dikke streep," weet mevrouw Hulspas nog. Groot was haar verbazing dan ook. En de nieuwe schommels? „Je hoort ze gewoon niet." Maar één ongenoegen blijft. Mevrouw Hulspas: „Wij heb ben acht jaar geleden actie ge voerd voor deze speeltuigjes. En wij hebben gewonnen. Ze zijn neergezet, maar er is nooit naar omgekeken. Ze worden nooit gerepareerd. En daar be talen wij nu 12,90 per maand aan onderhoud tuinen voor. Al leen het gras wordt gemaald. That's all" VLAARDINGEN Op dé Soendalaan in Vlaardingen heeft de politie een 22-jarige man aangehouden, die op een gestolen fiets reed. De aanhou ding vond plaat3, omdat de man de politie bekend staat als fietsendief. Bij onderzoek van. het rijwiel werd dat nog eens bevestigd, want het slot was geforceerd. Aangehouden werd ook in zijn woning een 29-jarige Vlaardinger, tegen wie nog en kele niet bét&alde vonnissen van onder meer 600 gulden openstonden. ROTTERDAM Afvalver werking Rijnmond (AVR), de grootste verwerker van afval stoffen in Nederland, verwacht dat er in de komende vijf jaar meer bedrijfsafval voor ver werking bij AVR zal worden aangeboden. Veel bedrijfsaf val, met name uit Zuid-Hol land, gaat nu nog naar België. Dit zei AVR-directeur ir G.J.R. Nales .gisteren' in een toelichting op het jaarverslag van AVR over 1986. Hieruit blijkt dat er vorig jaar bij AVR in totaal 56.000 ton be drijfsafval werd aangevoerd (1985: 49.000 ton). Nales ver wacht dat dit in vijf jaar met 50.000 100.000ton zal toene men. SCHIEDAM Alle 10.000 Schiedamse huurders van hul zen van de dienst Gemeente lijk Woningbeheer ontvangen met ingang van deze maand de woon- en bewaar krant. Gis termiddag overhandigde de di recteur T. Verdoes van de dienst Gemeentelijk Woningbe heer aan wethouder mr H. van Kleef het eerste exemplaar van de informatiekrant. De, op stevig papier gedruk te vierbladige folder, wordt twee keer per jaar uitgegeven. Wethouder Van Kleef: „En we hadden die krant al veel eer der moeten maken, want het informatieblad voorziet in een behoefte. Er worden de men sen van de dienst, veel vragen gesteld.; Nu kan het twee keer per jaar in die krant." De krant wordt gedrukt In een oplage van 10.500 exempla ren. Er staan foto's (gemaakt door Daan Ossewaarde) in, de opmaak (verzorgd door het Rotterdamse vormgevingsbu- reau Equipe) is overzichtelijk en modern. Ab May maakte enkele illustraties voor het blad. De teksten, waarvan sommigen wat ambtelijk, zijn geschreven door medewerkers van verschillende afdelingen van de dienst Gemeentelijk Woningbeheer. Voordat het blad van de per sen rolde was er overleg met vertegenwoordigers van wijk en bewonersverenigingen uit alle wijken van de stad. Van Kleef: ,Jk kreeg toentertijd als wethouder een. goed geoliede oude dienst in mijn portefeuil le. Ik vind dat er niet alleen 'op de winkel gepast' moet wor den, maar dat het bedrijf nieu we impulsen nodig heeft. Dat is deze krant Nieuw elan." De fris uitziende krant is niet alleen vormgegeven door een Rotterdams bedrijf, maar ook gedrukt door een drukkerij uit de buurgemeente. Drukker Van Drlei vervaardigde de in woon-waar-krant' staat een verhaal over de taak van een rayonopzichter, het verbouwen van het eigen huis, een bericht 'van de opzichter' en er wordt uitgelegd wat te doen bij het opzeggen van de huurovereen komst. Dat huurverhaal 1b eveneens vertaald in de Turk se en de Marokkaanse taal. Verder wordt ingegaan op huurverhogingen in het alge meen en de uitzonderingen daarbij in het bijzonder. De on langs gestarte renovatie van het Hofje van Belois in Schie- dam-West wordt beschreven. Adressen en telefoonnummers van alle gemeentelijke dien sten en instellingen staan ver meid. Ook een artikeletje over het schoonmaken van gemeen schappelijke ruimten ont breekt niet. Redactielid en adjunct-direc teur van het Gemeentelijk Wo ningbeheer Wim Meijboom: ,JDe redactieleden komen van alle afdelingen. Er is al zo vaak gebleken dat een rayon- opzichter of de opzichters in de wijk soms wel driehonderd keer dezelfde vraag moeten beantwoorden. Waarover? Over het onderhoud, over de rechten en plichten van de huurders, over veranderingen en renovatie in de wijk en ga zo maar door. Wij denken met de krant in deze stijl alle klan ten van dienst te zijn." Goed voorbeeld van de direc te informatie verstrekking aan de huurders is het artikeltje 'Van de opzichter' In de nieuwe huurdersinformatie krant. Een niet bij naam genoemde opzichter schetst een aantal problemen uit de praktijk: het laten afsluiten van de portie ken en hoeveel dat per maand extra kost, lekkage tijdens va kanties en wie er een reserve sleutel van de voordeur heeft en de coördinatie in verband met reparaties aan bijvoor beeld kozijnen. HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM TEL. 4266720 ^Renovatie en nieuwbouw in de 2e,van Leijden Gaelstraat knabbelen steeds meer ruimte van ons af.. 'Door succesvolle voorjaars verkopen van niéuwe Fords 'ï.'j en- de inruil die daar mee gepaard ging, zitten wij met een gigantisch ruimte gebrek. 50 GEBRUIKTE FORDS MOETEN ERUIT! Stuk voor stuk jonge gebruikte auto's die wij nog net voor de vakantie met extra voordeel kunnen aanbieden. Natuurlijk met volledige Ford A-1 Garantie! 36 Ford Escorts, 9 Ford Fiesta's, 8 Ford Sierra's en 3 Ford Scorpio's moeten eruit! GRATIS OP DE FOTO IN EEN OUDE A-FORD: BonusPrint Vlaardingen zet alle bezoekers GRATIS op de' -foto in een echte oude A-Ford, Bovendien is er voor iedere Qt, bezoeker een GRATIS Thünderbird poster! Profiteer ook! U bent van harte welkom! Showroom: B*B BMI 2e van Leijden Gaelstraat 38, ■mM mBBBB RB Vlaardingen-Oost BL Telefoon (010) 434 88 23 Off. Ford dealer Vrijdag tot 21.00 uur open. daar hebben we toch Het Stadserf voor. De gegevens van het Gemeentelijk Woning beheer kwamen via de ge meentelijke voorlichtingspagi na's In een plaatselijk huis- aan-huisblad bij 30.000 gezin nen op de deurmat. Terwijl slechts 10.000 Schiedammers een huls huren van de gemeen te. Die plaats in Het Stadserf kunnen andere diensten, bij voorbeeld het onderwijs, inne men. Want Het Stadserf zit vaak om ruimte te springen." In de splinternieuwe T>e- bureau mag dan wei Woning beheer heten, we hebben te doen met zo'n 25.000 ménsen. Die mensen willen we van dienst zijn. Dat je je bezit, de huizen, onderhoud Is logisch. Maar ook kliëntgericht en vriendelijk informatie ver strekken Is een 'must'. Deze krant Is een stukje idealisme." Hij sprak fel tegen dat in de toekomst iedere gemeentelijke dienst of instelling zijn eigen 'orgaan'gaat uitbrengen. „Nee," stelde Van Kleef, wit en groen gehouden vouw bladen met links langs de rand zogenoemde suggestiegaatjes. „Kunnen de mensen gaatjes in- prikken en dan opbergen in een multo-map. Er staat han dige bewaar-informatie In," al dus directeur Verdoes. „Er was overleg met de Bedrijfsge- meenschap Schiemond, maar In hun drukkerij kan dit for maat niet gedrukt worden," lichtte redactielid W. Meij boom toe. Wethouder Van Kleef: „Het VLAARDINGEN Een te zwaar beladen vrachtauto is bp de noordelijke afrit van rijks-1 weg 20 tegen de achterkant van een personenauto gebotst. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Tegen de chauffeur van de vrachtauto Is proces-verbaal opgemaakt.jJ

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1