Buitenhofje van Belois gesloopt voor ABC centrum Nieuwe speelplaats voor Boddaert Centrum i 1 10.750, - mmm Fotomodelwedstitjd VERKOOPSTER EEND WORDT GOUDHAANTJE Gebr. J F. Zuidgeest voor snel sukses. BATAVUS wv ws Hema Vlaardingen Surfeursussen slaan aan INT. MEUBELTRANSPORTi van Geyl Zn. B.V. J Schiedam Vlaardingen dearepol Maassluis Hoek van Holland weekenddiensten De kandidaten die niet uttge- kozen worden als mannequin I of dressman, krijgen 5 septem- i jtet nog een kans om naam te VLAARDINGEN De Vlaardingse basis scholen willen wel vre desonderwijs maar dit moet niet van bovenaf opgelegd worden. Tot gisteren konden de scholen zich opgeven voor een studiedag over vredesonderwijs, waar voor de gemeente een bedrag van 15.000 gul den heeft uitgetrokken. Aanmeldingen bleven echter uit. De algemene reactie van de scholen was: 'Wij willen wel zo'n studiedag, maar al leen als we mee kunnen bepalen hoe die dag er uit komt te zien.' vraagt minimaal 32 uur per week. Leeftijd 16-18 jaar. Inlichtingen: Hema Vlaardingen, tel. 010-4341811. SCHIEDAM Het zesteinde eeuwse Buitenhof je van Belois bestaande uit vijf kleine huisjes aan de Sehiedamse Kreupelstraat wordt definitief ge sloopt. De huizen, die niet op de 's Rijks Monu mentenlijst staan vermeld, moeten plaats gaan maken voor een zogenoemd ABC-complex (Albert Heijn, Blokker en C&A). Tot en met het vrouwen ontmoetingscentrum Barrika gaan alle panden langs de Lange Kerkstraat weg. Wanneer alles mee zit - er moet in ieder geval nog één pand wor den aangekocht in het rijtje Lange Kerkstraat - dan gaat de eerste paal voor het negende ABC- conxplex in Nederland nog dit jaar de grond in. Barrika De Haard Leermiddelen Trots lieten de kinderen van het Boddaertcentrum in Schiedam^ gisteren zien wat voor mogelijkheden het niéu we speelpleintje biedt. (Foto Rob Cornelder), H~' n' Uitbreiding CITROEN 2 CV 6 "LIMITÉ" Zolang de voorraad strekt Vlaardingen, Kethelweg 54, tel. 010 - 4344268 Energieweg 38 (occasions), telefoon 010 - 4343568 Agent voor Vlaardingen. Maassluis en Maasland VOORVAKKUNDIQ Expeditie Opslag van goederen 2 mcuDCL I nMnorwm i n 7-9, Schiedam Tel 4268071 en 4263045 li Je hui» in de krant brengt mensen over de vloer; L, t HET VRIJE VOLK vlaardingeiv schiedam DONDERDAG 9 JULI 1987 wegwijze SCH'ELAND GALERIE Twee Maasluise kunstenaars en een Tubberger beeldhou wer exposeren tot en met 15 augustus In de Schieland Ga lerie van het Schïedamse Schïelandzlekenhuls. In de galerie ruimtes aan de Burge meester Knappertlaan (poll kliniek) en de Stadhouder slaan hangt of staat werk van Franke Venema (schilderijen), Betty van Deutekom-Visser (foto's) en Harry Lenferink (plastieken en ruimtelijke ob jecten In brons). De kunst werken zijn dagelijks gratis te bezichtigen. Galerie polikli niek is geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Galerie Stadhou derslaan is open van 9.00 tot 20.00 uur. BEIAARDCONCERT De Schïedamse stadsbeiaar- dier Addle de Jong concer teert maandag 13 juli weer op de klokken van het carril- lon in de Grote of Sint Jans- kerk. Vanaf 20.00 uur speelt De Jong werken van Pierre Attalgnant, Louis-Claude Da- quln, Jean Philippe Rameau, César Franck, Augusts Du- rand en Gilbert Bécaud. leder programma onderdeel wordt voorafgegaan door kloksla gen. Na het concert is er ge legenheid om de toren van de Grote Kerk te beklimmen. Verzamelen: om 20.35 uur bij de ingang onderaan de toren (de poort in de Nleuwstraat). Onder leiding van de stadbei- aardier worden de oude klok ken, de uurwerkkamer, de luidklokken en de beiaard bezichtigd. Bij mooi weer heeft de sportiaveling (een enorme klim al die treden naar boven) een prachtig uit zicht over geheel Schiedam. Toegang gratis. SPiERINGSHOEK Van maandag 13 tot en met zondag 19 juli wordt op het tennispark Spieringshoek (Laan van Spieringshoek 203, Schiedam) en op het tennis park Overschie te Rotterdam het Groot-Rijnmond tennis toernooi 1987 gehouden. In totaal zullen circa 800 partij en worden gespeeld. Tevens vinden veteranenkampioen- schappen plaats en een jeugdtoemooi. Door sponso ring is het mogelijk gebleken om 'tennls-sterren' zoals on der andere de Schïedamse Marianne van der Torre, Mar- cella Mesker en Karin Moos, naar Schiedam en Overschie te haien. Het finale weekein de van het A-toernool wordt gespeeld op het tennispark Overschie op vrijdag 17 juli vanaf 13.00 uur, zaterdag 18 juli vanaf 10.00 uur en zon dag 19 juli vanaf 10.30 uur. Toegang gratis op de beide tenniscourts. PODIUM De een sessiegroep rond de Schïedamse popmuzikant Rob Boer treedt zaterdag 12 juli op in muziekcafé Podium (Lange Haven 28, Schiedam). Het sessie gebeuren begint om 22.00 uur. JEUGDLAND De Schïedamse Jeugdland karavaan trekt vanaf maan dag 13 juli twee weken door aile wijken van de stad met spelletjes, theater en creativi- tiet voor kinderen. Start om 11.15 uur op het Stadserf, Stadskantoor. Opening wordt verricht door wethouder van cultuur Luub Hafkamp. HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Schiedam wandelen donderdag 16 juli ergens in de regio. De dames verzame len om 9.30 uur in de hai van het metrostation Marconi- plein in Rotterdam. De be- Redactie Het Vrije Volk, edities Viaardingen/- Maassluts en Schie dam, Hoogstraat 125b, 3111 HD, Schiedam. Postadres: postbus 467, 3130 AL Vlaardingen. Telefoon: Vlaardingen, 4738049 of 42652%; Schiedam, tel. 4736061 of 4268846. Kopij voor deze rubriek dient ui terlijk de woensdag ochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. stemming blijft nog een ver rassing. Inlichtingen, tel. 4705971. BRIDGE INSTUIF De wekelijks© bridge avond van de Jaarlijkse bridge in stuif onder auspiciën van de dienst Sport en Recreatie Schiedam wordt gehouden op maandag 10 Juli. Er wordt gekaart in de kantine van de sportvereniging Excelsior'20 (Parkweg. Sportpark Thurle- de). Aanvang 19.45 uur. In schrijving per paar per avond ƒ4.-. TOERCLUB RUNMOND De fietsers van de Toerclub Rijnmond rijden zondag 12 Juli een zondagsrlt. Er zijn tochten van verschillende af standen mogelijk. Start: 10.00 uur. Voor dinsdag 14 juli is er een Rijnmondsterrit uitgeschreven. Start: 18.30 uur. Plaats: kantine Wieler baan, Sportpark Harga, Schiedam. Inlichtingen, tel. 4357266. De bezoekers van het café de Arepol (Prins Hendrikstraat, Vlaardingen) kunnen van avond eens laten zien wat ze op sportgebied presteren. De Arepol Supporters Vereniging heeft voor de leden, mar ook voor niet leden, een triathlon op poten gezet. De afstanden zijn gering: 500 meter zwem men in het Kolpabad, een fietsroute van 24 kilometer en wat het looponderdeel be treft, vijf rondjes Mendels- ohnplefn (ongeveer 4 kilome ter). De start is om 19.00 uur in het Kolpabad. Deelname voor leden is gratis, niet-le- den betalen ƒ2,50. WANDELCONCERT Twee musici uit België ver zorgen zaterdag 11 juli het wandelconcert in de Grote Kerk (Markt, Vlaardingen). Het zijn de organist Hans Ge- org Reinertz en de dwarsflui- tiste Sonja Reinertz. Belang stellenden kunnen tussen 15.00 en 17.00 uur in de Gro te Kerk terecht voor het con cert. De toegang is gratis. NiVON De natuurgroep van het Nl- von, afdeling Vlaardingen, maakt maandag 13 juli een excursie naar het Voorne's Duin, Inlichtingen: Kor Bra- venboer, tel. 4342106 tussen 18.00 en 19.00 uur. GROTE KERK De organist Jaap Kroonen- burg geeft zaterdag 11 juli een concert in de Grote Kerk te Maassluis ter herdenking van Jan Zwart. Het orgelcon cert begint om 20.15 uur. ROMMELMARKT Voor de Hoekse jeugd is er zaterdag 11 juli een rommel markt in de Prins Hendrik straat. Deze straat is die dag dan ook afgesloten voor ver keer. Kinderen die koopwaar aan de man willen brengen, kunnen hun spullen hier tus sen 9.00 en 17.00 uur uitstal len. Schiedam. Het Schielandzie- kenhuis aan de Stadhouder slaan heeft dit weekeinde EHBO-dlenst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: bellen met bood schappendienst, tel. 4206611. Tandarts: spreek uur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uurG.M. Schuurman, Warande 156, tel. 4265271. Vlaardingen. Huisarts: tel. 4340403. Tandarts: spreek uur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 17.30 uur, tel. 4206611. Weekeind- en nachtdienst apotheek: Wes ter Apotheek, Voorstraat 53, tel. 4342683, Maassluis. Huisarts: zaterdag 11 juii D. Pasman, Merellaan 100, tel. 12442; zondag 12 Ju li Draaysma, praktijk Merell aan 100, tel. 12442. Tand arts: zie Vlaardingen. Week eind- en nachtdienst apo theek vrijdag 17.30 tot vol gende vrijdag 8.00 uur: Maassluis-Oost, Mesdaglaan 19, tel. 25321. Eerste hulp Vlaardingen en Maassluis (alleen als de huls arts niet bereikbaar is), tel. 4742222. Ambulance: tel. 4333300. VLAARDINGEN - Kandidaten voor de modeshow en de foto- modellenwedstrijd op 5 sep- s tember, tijdens de vijftiende af levering van het Haring en Bierfeest In Vlaardingen, kun nen zich vanaf heden inschrij ven. Het modespektakel vol- trekt zich die dag op een podl- j urn dat geplaatst wordt op de I hoek Korte f Hoogstraat/Hoogstraat De kandidaten die zich aan melden doen vooraf een audi- l tie, waarbij uiteindelijk een viertal jongens en meisjes ge- selecteerd wordt voor de mo- S deshow tijdens het Haring- en f Bierfeest, De uitverkorenen lo- t pen die dag samen met vier professionele modellen de f shows. Vooraf worden zij een 5 dag Ingewerkt. maken ais fotomodel. Zij wor den op het showpodium door een fotograaf gekiekt. Een deskundige jury zal zich over de gemaakte foto's ontfermen. Op het spei staat onder meer een cursus mannequin of dressman. Belangstellenden kunnen een Inschrijfformulier haien bij de organiserende winkels: Balance Mode, Thres hold, Zodiac, Haar-Import, Fo to Engelse en Reisbureau KIJ- ne. De Stichting Haring- en Bier feest heeft sinds deze week een eigen kantoor in het cen trum van Vlaardingen, namelijk op de Westhavenkade 38. In de kelder van dit monumentale pand beschikt de stichting In het vervolg over een eigen ver gaderruimte. Het telefoonnum mer van de stichting Is, als ge volg hiervan, veranderd. Het huidige nummer te tel. 4354046. Het idee om een studiedag PffflSaS Vredesonderwijs laat zich niet afdwingen over vredesonderwijs voor on derwijsgevenden te houden was gelanceerd door de ge meentelijke werkgroep Vre desonderwijs. Schoolbesturen zijn in deze werkgroep niet vertegenwoordigd. Het plan was om tijdens de Vredesweek op 23 september een informa tiedag te houden voor leer krachten van openbare en bij zondere basisscholen over de Het ABC complex liet de af gelopen maanden een zeer uit gebreid marktonderzoek doen onder het winkelende publiek in Schiedam. Schiedam bleek een 'gigantisch gat in de markt' te zijn. „De vestiging van een ABC centrum zal een enorme impuls betekenen voor de Sehiedamse koopkracht. Het ABC-centrum krijgt een regionale functie. Er Is vraag naar. De 4500 vierkante meter winkelruimte kan een groot succes worden," aldus woord voerder van de ABC-keten Brick Kloos. De ABC vestigingen lieten in 1982 voor het eerst van zich ho ren In Nedeland. In Lelystad werd een gezamenlijk project opgezet. „Een grootwinkelbe drijf kan tegenwoordig niet meer alleen beginnen in een stad of dorp. Wij moeten dat gezamenlijk doen," aldus D.P. Zwart van Ahold (Albert He ijn). Binnen vijf jaar realiseerde het ABC samenwerkingsver band vijf vestigingen in Lely stad, Spijkeniase, Nieuwegeln, Arnhem-Zuid en Amsterdam Zuid-Oost. Besprekingen wor den gevoerd met de steden heerenveen <r reds akkord), Stttard en Hoofddorp. Het Sehiedamse vrouwenont moetingscentrum Barrika moet echter wijken voor het ABC-complex. Het pand wordt met de grond gelijk gemaakt. Evenals de vestiging van de FNY-lnformatlewinkel voor uitkeringsgerechtigden, die het afgelopen weekeinde werd geopend. „Alle betrokken wis ten hiervan. Zij waren gewaar schuwd. Wij zullen de vrouwen en alle andere belanghebben- VLAARDINGEN Vlaar- dingers zijn de laatste jaren in de ban geraakt van het plank- zeilen. Het bureau sportieve recreatie dat sinds 1980 surf- cursussen geeft, onderrichtte In totaal 3.000 cursisten. Jong en oud kan surfen le ren, het is ontspannend en kan zowel recreatief als in wed strijdverband beoefend wor den. De surfbeginselen worden bijgebracht op het plassenge- bled De Put in Maassluis. De cursus beslaat een avond en een dag, in de combinatie dins dagavond en zaterdag of don- dérdagavond en zondag. Dé kosten voor deelname bedra gen ƒ59 (inclusief zeilplank en pak). Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het bureau apotleve recreatie, tel. 4355888 toestel 149 of 169. den niet in de steek laten. Dit winkelcentrum-plan is echter te geweldig om te laten varen- Het wordt een 'trekker' van de eerste orde. En voor alle ande ren wordt voor plaatsvervan gende ruimte gezorgd," aldus een zeer gelukkige wethouder Chris Zijdeveld gistermiddag tijdens de presentatie van het bouwplan voor het Lange kerk straat en "Baron'- (veel panden behoorden voorheen toe aan de Schïedamse aannemer Baron) gebiedjn het Schïedamse Stadskantoor. Het negende ABC complex gaat bestaan uit drie lagen. De winkels bezetten maar één ver dieping. Bovenop dé winkels worden twee parkeer lagen ge bouwd. Of en hóeveel er voor het parkeren betaald zal wor den Is nog niet duidelijk. „Wij willen niet gratis laten parke ren, want dan haal je allerlei langparkeerders binnen. Het mag ook niet te duur worden voor onze vaste klanten na tuurlijk. Wij zijn er nog niet uit," aldus EJB. Bloos van C&A. De sigaren- annex tijdschrif- tenhandel van De Haard op de hoek van de Lange Kerkstraat en de Kreupelstraat blijft be houden. Gistermiddag maakte een zeer trotse wethouder Zij develd dit bekend. Hij werd ge steund door Erick Kloos, hoofd afdeling onreoerend goed van C&A, Dick Zwart, hoofd dienst onroerend goed Ahold (Albert Heljn) en drs Cees Geerts van het Blokker concern. Het vestigen van een groot winkelbedrijf in het centrum van een oude stadskern houdt Iets anders in dan het plaatsen van nieuwbouw. Wij vinden de ze hoekpanden karakteristiek. De panden worden ingepast in de nieuwbouw. Het wordt fan tastisch," aldus Erick Kloos, die het woord voerde voor de enthousiaste vertegenwoordi gers van het ABC samenwer kingsverband. Alle heren he- sen zich in een grijze trui met ABC-shirtreclame, inclusief wethouder 22Jdeveld. Het bestuur van de Histori sche Vereniging Schiedam (HVS) is inmiddels, evenals tientallen betrokkenen en ver tegenwoordigers van bewo ners- en winkeliersverenigin gen, ingelicht over de toe komstplannen met het buurtje achter en op de plaats van het zestiende eeuwse Buitenhofje van Belois. „Het hofje kan niet bewaard blijven. Misschien het enige minpunt ln deze zaak. Maar het buitenhofje staat niet op de nationale monumenten lijst, dus het mag afgebroken worden. Slopen en later ergens anders opbouwen, is onmoge lijk, dat gaat miljoenen kosten. Dat is het niet waard," aldus wethouder Zijdeveld. vele aspecten van vredesop- voedlng. De Initiatiefnemers dachten daarbij aan een brede opzet, waarbij naast vredesonderwijs ook onderwerpen als anti-dis criminatie, emancipatie en mensenrechten aan de kaak zouden worden gesteld. Daar bij zouden de juffen en mees ters uitgebreid geïnformeerd worden over de beschikbare leermiddelen voor dergelijk onderwijs. De eventuele aan schaf van deze middelen wordt bekostigd met de 15.000 gulden die de gemeente voor vredes onderwijs heeft bestemd. Alle Vlaardingse basisscho len, veertig in totaal, zien wel wat In zo'n studiedag, maar voelen zich een beetje over rompeld door het voorstel. Ze vinden dat ze slechts minimale informatie hebben gekregen, daarbij komt het geplande tijdstip van de studiedag hen slecht uit, zo kort na de zomer vakantie. Maar het voornaamste strui kelblok voor de schoolbesturen was dat zij geen stem hadden in de organisatie. Zij menen dat hun betrokkenheid ^ver groot moet worden. De studie dag over vredesonderwijl ls voorlopig op de lange baaiv ge schoven. De werkgoep Vredes onderwijs gaat nu eerst met de schoolbesturen praten en hoopt binnenkort tot een akkoord te komen over het programma van de studiedag. R. Hoekstra, onderwijskun dig beleidsmedewerker van de gemeente en lid van de" werk groep, vindt dit overleg met de scholen beter: „Het gaat {ben- slotte over vrede, en als, je over vrede praat dan heb'.je het over gelijkwaardigheid,-en dam moet je mensen geenxdin- gen opdringen." Ook Riet Eggermont, lid van de werkgroep, vindt het béter als de scholen met volle over tuiging meedoen, al vindt-sze het wel jammer dat de studie dag nu niet in de Vredesweek valt. Waarschijnlijk komt&de studiedag er in januari van -het volgend jaar. SCHIEDAM Met - haJsbre-: kende toeren op het klimrek en een demonstratie rolschaatsen lieten de kinderen van het Bod daert Centrum Schiedam gis teren zien dat ze reuze in hun sas zijn met hun nieuwe speel- plelntje. Dankzij een schen king van het Nederlandse Co mité Kinderpostzegels werd het kale schoolplein hij het centrum voor moeilijk opvoed bare kinderen in de School straat onlangs omgebouwd tot speeiparadijs. In oktober vorig jaar ontving het Sehiedamse Boddaertcen trum een cheque ter waarde van ƒ22.500 uit handen van het plaatselijk Comité Kinderpost zegels. Een dergelijk groot be drag was in Schiedam nog nooit uitgereikt door het comi té. Gisteren opende Th. van Velzen, lid van het plaatselijk IK t, i," .1ST» I af '5 comité, hét -nieuwingerichte speelpleintje. De kinderen van het Boddaertcentrum kunnen er nu rolschaatsen op een spe ciale baan, klouteren op een houten klimrek, voetballen en nog veel meer. Tijdens de feestelijke ope ning van het pleintje probeer den de kinderen de nieuwe speelmogelijkbeden op alle manieren uit, met een panne- koek in de ene en limonade met een rietje in de andere hand. Ook de vertegenwoordig ster van de Sehiedamse afde ling van het Comité Kinder postzegels was zeer te spreken over de wijze waarop de schenking is gebruikt: „Erg leuk vind ik het, het geld ls goed besteed." Het Boddaert centrum ls er voor kinderen uit gezinnen i,, it- waar i grote opvoedingsproble men' aan de orde van de dag zijn. Het centrum vangt deze kinderen - momenteel zestien in getal - op na schooltijd en probeert een oplossing te vin den voor de opvoedingsproble men. „Het is onze bedoeling om de kinderen in een huiselij ke sfeer op te vangen," vertelt directeur Leo Bode. Met die huiselijke sfeer bedoelt Leo Bode gezellige lokalen met luie banken, planten en speelgoed. Het schoolgebouw waarin het centrum is gevestigd voldeed al aan deze eisen, maar wat er nog ontbrak was een speel plaats waar de kinderen kun nen stoeien ravotten. In het Sehiedamse Boddaert centrum - dat in 1985 in het le- De Citroen-agent biedt u nü de laatste kans om deze zomer nog heel voordelig in een nieuwe 2 CV rijden: Leverbaar als Spécial en Club Excl. ail.kosten vanaf - j- - m «"ftttl _*.v n4 i' - i")T j vengeroepen: werd- kómmen niet1 alleen kinderen uit Sèhlé- dam, maar ook uit VI aar,din gen en Maassluis. Leo Bode: .Aanvankelijk was het cen trum alleen opgezet voorkin deren uit Schiedam, maai;, al snel kregen we ook aanvragen uit Vlaardingen en Maassluis. Inmiddels zijn er al zoveel aanvragen uit het hele gebied gekomen dat we een flihlje wachtlijst hebben moeten aan leggen." Het centrum dehkt dan ook aan uitbreiding. Hét bestuur van het Schiedamée centrum - een van de bijna honderd Boddaertcentra in'Ne derland - heeft plannen ohn'in Vlaardingen een dep-i te openen. De aanvraag voor bij het ministerie Welzijn, Volksgezondheid) en Cultuur (WVC) ging deze .week op de bus. nr. .brld o él) - fah Verhuizingen D - Groene! aan h-.-S&A junior 4Ssï Kan tegen een stootje Beresterk, altijd paraat en veiiig' Krachtige remmen, kunststof ketfingschermen, afgeronde spatborden, doppen op asurteinden, opvallende kleuren Voor de grotere jeugd de Junior v a 479,— Voor de kleintjes de Flits In 4 maten va 349- fe-.yaht-'i', ondfrt nli' m f inctigtUXtcn En de makelaar weet van wanten en kranten. •y-rm 1$. -ft** 41 f fa

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1