Hoe u bij ons een testrit van meer dan 19.000.000 km kunt maken met de Mazda626. CHAUFFEURS Twee nep-controleurs beroven oude vrouw Kamppost Glibberen met een hockeystick A DRZ 'hokt' met SVDPW Autobedrijf DEN HARTOGH E AUTOBEDRIJF NOOTEBOOM vummm jam ervaring ut reparatie en verkoop van alle merken motos Tel. 010-4708122 WV WS SCHIEDAM De Sehiedamse theaters zijn hard aan een gron dige opknapbeurt toe. Def toestand is zo nij pend dat de theaters zelf met plannen voor verbetering zijn geko men. Knelpunten Stijging Kinderen Wild zwaaiend met een hockeystick in twee handen geklemd, glibberden de Jeugdlandfans uit Schiedam-Zuid over het natte grasveld aan de Maasboule vard. De kinderen lieten zich door de stortbuien gisteren niet weerhouden mee te doen aan het gratis sport- en spelonderdeel van Jeugdland. De op komst was groot, maar helaas konden de meeste spelletjes die oy het pro gramma stonden niet doorgaan, zoals badminton bijvoorbeeld, want daarvoor waaide het te hard. (Foto Arie Wape naar) '19-352.150 km met de Mazda 626" is de titel van het gebruikersrapport uit de Autokampioen, dat gratis voor u klaarligt. U kunt het thuis op uw gemak lezen. Maar ervaar eerst hoe terecht al die tevreden heid van de 471 Mazda-rijders in dat rapport is. Door een proefrit te maken. En ervaar gelijk hoe vrijgevig we voor uw huidige auto zijn. Waarom we zo royaal zijn? Dat begrijpt u meteen als u het rapport hebt gelezen. Wie zulke goede rapportcijfers krijgt, heeft tenslotte wat te vieren. MAZDA MAAKT DE TOP BEREIKBAAR. SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS HOEKVAN HOLLAND Noordmolenstraat 17-20 - Schiedam. Telefoon: (010) 4266233 nationaal en internationaal voor zowel tank-, bulk- en verpakte lading. Vereiste opleiding: CCV-B chauffeursdiploma of ontheffing ADR-certificaat (diploma gevaarlijke stoffen) Rijbewijs B.C.D.E. Voor sollicitatie telefonische afspraak maken met de heer J. Lourier. Oranjelaan 45, 3181 HK Rozenburg Tel. 01819-14722 Verkoop en reparatie van alle merken auto's (nieuw en gebruikt) Schadereparatie en -taxatie. Snelservice j__av°or uitlaten, accu's, banden, schok- Ejybrekers, remservice, trekhaken etc. Autokeuring (APK). Autowasplaats. Benzinestation. Zwaluwlaan 84, Schiedam-Noord Winkelcentrum Spaland HET VRIJE VOLK schiedam. vlaardingen DONDERDAG 16 JULI 1987 'Brokken vallen uit muren van theaters' „Maar," aldus theaterdirec teur Conny Eggink, „het cru ciale punt Is dat het Sehiedam se gemeentebestuur zich moet uitspreken over het culturele beleid. Willen ze nu wel of niet dat Schiedam meetelt op het gebied van cultuur in de re gio." „Wat ,de kindervoorstellin gen betreft vervullen we In den lande zelfs al een voorbeeld functie," voeren directie en be stuur van de Stichting Sehie damse Theaters daarbij nog aan.„Voor een dubbeltje kan je niet op de eerste rij zitten," Vorige week presenteerde het stichtingsbestuur een ac tie-plan aan het Sehiedamse college van burgemeester en wethouders. Er zal 1 miljoen gulden op tafel moeten komen om beide theaters aan te pas sen en extra personeel aan te nemen. „Wat het personeel be treft hebben we al jaren boven onze macht gewerkt. En diver se verbeteringen aan de gebou wen zijn noodzakelijk. Nu. An ders stort het hier en daar misschien spontaan in," aldus Connie Eggink, .terwijl zij wijst op de laad- en losruimte aan de Broersveld zijde. Er zitten scheuren in de bakste nen muren. Stukken steen en voegsel vallen soms spontaan uit de_ zijmuur. Zi'"iïWJ-/ *1 - L ~'r Dé grootste knelpunten voor de Sehiedamse theaters wor den gevormd door een te klei ne laad- en losruimte en een te lage onderdoorgang, voor de corstukken. Het ontbreken van een zijtoneel maakt hét opbou wen van grote decors onmoge lijk. Er is groot gebrek aan bergruimte en kleedkamers. Met de kostbare vleugel van het Passagetheater wordt re gelmatig gesleept. De ruïnes, veroorzaakt door enkele kleine huisjes die inzak ten achter het Passagetheater aan het laaggelegen steegje Klein Groenendaal, versperren al maanden de doorgang naar de achteringang van het thea ter. Op de kaalslag, na sloop van de pandjes en het wegha len, van twee bomen, ziet het het bestuur van de schouw burg ruimte voor een aanbouw met daarin plaats voor twee kleedkamers en een toilet. De steile trap in Theater De Teerstoof Is volgens de gebrui kers levensgevaarlijk. Acteur Jules Croiset zei ooit over het ongelukkige smalle trapje van Directeur- van de Sehie damse theaters Connie Eggink: „De aanpassin gen moeten ml worden aangebracht anders stort het hier en daar spontaan in." (Foto's Arie Wape naar) de kleedkamer naar het podi um: „Gelukkkig dat ik zo dik ben. Als ik eraf donder, blijf ik wel ergens steken." Een anoniem gebleven ac teur moet eens de toneelmees ter van De Teerstoof toegeroe pen hebben: „Roep als de blik sem het publiek binnen, dan kan ik er uit. Want ik kan het niet langer ophouden." Ook de Inventaris en to neelstoffering van het vestzak- theater zijn aan vernieuwing toe. Eveneens is al het meubi lair van het Passagetheater aan vervanging toe. De directie wil de orkestbak wegbreken. Hierdoor komen dan voorin de zaal achttien rolstoelplaatsen beschikbaar. Ook de voorgevel van het Pas sagetheater in de Passage moet weggebroken worden. In het glazen onding, de erker van theatercafé De Tender, ging toch al nooit iemand zit ten. De nieuwe gevel zou een publieksvriendelijke ruimte moeten bevatten met een balie voor informatie en kaartver koop. ,JDe Tender zal niet aan sfeer verliezen als de uitbouw verdwijnt. In plaats daarvan kunnen twee openslaande deu ren worden aangebracht. Dat maakt het zomers makkelijker om het publiek inen -uitDe Tender en aan de balie te .krij gen," aldus Connie Eggink, die in de toekomst een terrasje niet uitsluit in de boverdekte hal voor de nieuwe gevelwand. In Schiedam stijgt, ondanks de dalende bevolkingscijfers, het bezoek aan de het Passage theater en Theater De Teer stoof. Het aantal jeugdige deel nemers aan educatieve projec ten In het theater Is explosief gegroeid tot 10.000 kinderen in het afgelopen theaterseizoen. „Een schouwburgtraditie kent Schiedam niet. Dus die educatieve begeleiding van de jeugd ls noodzakelijk. Die kin deren zijn allemaal toekomsti ge theaterbezoekers," aldus di recteur Eggink. In 1983 maakte het Passage theater de grote ommezwaai van bioscoop naar theater. Vo rig jaar werd de bovenzaal van het Passagetheater, "voor heen in gebruik als bioseoopje Blo, verbouwd en omgedoopt tot de Roo Roosenzaal. In de Roo Roosenzaal worden de af gelopen jaren ook de theaterdi ners geserveerd. w Voorafgaand aan de voor stelling kunnen de bezoekers zich laten verwennen met een vijfgangen diner. Na het war me eten kunnen de gasten rus tig naar de grote zaal kuieren. Na de voorstelling kunnen de gasten, die zich volgens direc teur Eggink hoe langer hoe meer „totaal laten verwennen en weer echt een avondje uit zijn" een afzakkertje halen in het theatercafé De Tender. Theater De Teerstoof in de Nieuwstraat, ooit opgericht door Sehiedamse vrijwilligers onder leiding van de vorig jaar overleden Adriaan Stigter, staat volgend .seizoen vijftien jaar garant voor .'top' vestzak theater. Ook de kinderen wor den niet veregten in De Teer stoof. Voor het volgende sei zoen staan twee keer zoveel kindervoorstellingen op het programma dan voorheen. „Er is behoefte aan. Dat merken wij natuurlijk. De voorstellingen voor de jeugd zijn bijna altijd uitverkocht," aldus educatieve medewerker van de theaters Carel Beke. De kosten voor de verbou wing, inclusief de structurele personeelswensen van de thea ters, komen de gemeente op een jaarlijkse post van onge veer 3,5 ton te staan. „Voor een heel gezonde en levensvatbare theatercultuur ls dat niet veel," aldus Eggink. Het kostenlijstje ziet er als volgt uit: zijtoneel ƒ167.000,-, laad- en losruimte ƒ122.500,-, bergruimte en kleedkamers ƒ202.000,-, stoelen ƒ300.000,-, coneert-nis, vloerbedekking, zijlicht en computer in het Passagetheater 134.000,-; kleedkamertoilet, trap, stoffe ring toneel en meubilair Thea ter De Teerstoof 63.000,-. Voor het aannemen van per soneel en het uitbreiden van het aantal uren van de vaste medewerkers staat 222.725,- op de begroting. Voor het voe ren van publiciteit 10.000,-. VLAARDINGEN - Een Ylaardingse vrouw van 79 jaar heeft zich deze week in haar woning laten overrom-1 pelen door twee mannen die zich uitgaven als contro leurs van het GEWB. Nadat de nep-controleurs vertrok ken waren bleek echter dat haar portemonnaie met 135 gulden verdwenen was. De twee mannen van on geveer 35 jaar belden bij de alleenwonende vrouw aan met het smoesje dat zij haar geiser kwamen con troleren, De oude vrouw be zat helemaal geen geiser, maar was zo overbluft dat ze de mannen toch binnen liet. Een van hen liep met de vrouw de keuken in en draaide de kraan open. Hij gaf haar opdracht naar het stromende water te blijven kijken terwijl hij zelf de woonkamer inliep. Na korte tijd verscheen de andere man in de keuken, waar de vrouw haar aandacht nog altijd op de waterstraal ge vestigd hield, en stelde haar gerust met de mede deling dat alles in orde was. Toen de nep-controleurs vertrokken waren, ontdekte de vrouw dat haar portem onnaie uit het dressoir in de woonkamer gejat was. Kort hiervoor hebben de zelfde twee mannen waar schijnlijk een dergelijke stunt geprobeerd uit te ha len bij een 78-jarige alleen wonende vrouw In Vlaar dingen. Deze vrouw had echter en waakse herders hond In huis, waardoor de dieven kennelijk zijn afge schrikt. Er was niets ont vreemd. De gemeentepolitie Vlaardingen geeft het ad vies om controleurs te vra gen naar een legitimatiebe wijs. Echte controleurs van het GEWB of Gemeente werken en politiemannen in burger hebben altijd een le gitimatiebewijs op zak en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. wegwijzer VLAARDINGEN - De jong ste kinderen uit de Vettenoord- sepolder die op kamp zijn in Heeze (Noord-Brabant) heb ben dinsdag de hele dag een tocht gemaakt door de bossen in een echte huifkar. Tussen door zijn ze ergens uitgestapt voor een picknick onder de bo men. Voor groep drie stond er dinsdagochtend een uitje naar de dierentuin in Eindhoven, Animali, op het programma. De oudste kinderen (groep vier) bubbelden de hele dag in het nieuwe golfslagbad in de buurt van het kamphuis. Ook groep drie nam *8 middags een frisse duik. Alle kinderen kre gen 's avonds een bord nasi voorgeschoteld. Na het eten waren er nog verschillende spelletjes voor de kleintjes. Voor de ouderen was er mid getgolf en, nadat het donker was geworden, een dropping. ■a,\ - SCHIEDAM De Sehie damse voetbalverenigingen DRZ en SVDPW gaan nauw samenwerken, zo is gister avond officieel bekend .ge maakt. Dat plan start in het seizoen 1988-89. SVDPW-voorzitter Jan Mul der spreekt tegen dat er spra ke ls van een fusie. De samen werking betekent dat beide voetbalclubs gebruik gaan ma ken van hetzelfde complex (SVDPW), waarop een nieuwe kantine en kleedkamers zullen verrijzen. Hoe beide verenigin gen die gemeenschappelijke kantine gaan beheren is nog niet duidelijk. Deze plotselinge stap is te danken a&n een initiatief van het DRZ-bestuur, dat enige maanden geleden contact zocht met de club van Harga. Daarmee is DRZ de eerste club in Schiedam die vrijwillig afstand doet van zijn veld en de daarbijbehorende opstallen, die overigens eigendom zijn van de vereniging. Het wachten is nu op een taxatie van die bezittingen. De gemeente heeft in leder geval een bedrag in het vooruitzicht gesteld, zodat het samenwer kingsverband niet over finan ciële perikelen hoeft te struike len. Redactie Het Vrije Volk, edities Schiedam, Vlaardingen/Maassluis, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Postadres: editie Vlaardingen/Maasssluis, postbus 467, 3130 AL Vlaardingen. Telefoon editie Schiedam, tel. 4266646 of 4736061. Telefoon editie Vlaardingen/Maassluis, tel. 4265205 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woens dagochtend voorafgaand van de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. PODIUM De sessiegroep van de Rotter damse organisator Hans Zirk- zee BUjdorp jamt zondagavond voor de iaatste keer dit seizoen in het muziekcafé Podium (Lange Haven 28). Speciale gast tijdens het optreden, dat om 22.00 uur begint, tenor saxofonist Rinus Groeneveld uit Amsterdam. Toegang gra tis. BEIAARD Stadsbeiaardier Addie de Jong concerteert maandag 20 juli op het klokkenspel van de Grote of Sint Janskerk. De beiaardier speeit een keur aan Italiaanse muziekstukken. Op het pro gramma staat onder andere werk van Domenico Scarlatti, Benedetto Marcello, Pietro Do menico Paradies, Tommaso Al- binoni en Guiseppe Verdi. Aan vang concert 20.00 uur. leder programmaonderdeel zal voor af door klokslagen, correspon derend met de nummers op het programma, worden aan gegeven. Na het concert kunnen men sen, zonder hoogtevrees en met een goede conditie, de stevige klim maken naar het topje van de kerktoren. Be langstellenden om 20.35 uur verzamelen bij de ingang van de toren bij de poort in de Nieuwstraat. Onder leiding van de stadsbeiaardier worden de trappen beklommen, de oude klokken, de uurwerkkamer, de luidkiokken en de beiaard be zichtigd. De torenbeklimmers kunnen ook genieten van het uitzicht over de Sehiedamse binnenstad. Toegang vrij. SPIERINGSHOEK Tot en met zondag 19 juli wordt op het Sehiedamse Ten nispark Spierlngshoek en op het Tennispark Overschle In Rotterdam het Groot Rijnmond tennistoernooi 1987 gehouden. In totaal worden er 800 partij en gespeeld. Grote trekkers z'in de dames Marcella Mes- ker, Marianne van der Torre (Sehiedamse) en Karin Moos. De finale wedstrijden voor de A-1ournooi worden getennist op het Tennispark Overschle op vrijdag 17 juli vanaf 13.00 uur, zaterdag 18 juli vanaf 10.00 uur en zondag 19 juli vanaf 10.30 uur. Toegang op beide tenniscourts gratis. JEUGDLAND De Sehiedamse Jeugdland ka ravaan trekt tot en met 31 juli door alle Sehiedamse wijken met allerlei activiteiten van sport en spel tot en met thea terproducties en poppekast voorstellingen. Inlichtingen over het programma vla de Sehiedamse WV, te!. 4733000 of via Bureau Jeugdconsulent Joop van Broekhoven of Riet Immerzeel, gebouw 's Grave- land, tei. 4732111 toestel 273. Alle activeiten in de wijken zijn, behalve de theater- en film voorstellingen en speurtocht (kosten ƒ1,- per kind), gratis. STEDELIJK MUSEUM Het Stedelijk Museum Schie dam (Hoogstraat 112) heeft de zomeropstelilng opgebouwd. Tot en met 13 september is onder andere de eigen collec tie te zien. De zomeropstelilng van het museum bevat de aparte exposities Verband nieuwe aanwinsten en be- staando collectie, Schilderijen als tekens, Verf als onderwerp en Het dier In de kunst. Toe gang vrij. BRIDGE INSTUIF De kaartavonden van de jaar lijks gehouden Bridge instuif onder auspiciën van de Sehie damse dienst Sport en Recrea tie worden vervolgd in augus tus. Maandag 10,17, 24 en 31 augustus worden de laatste wedstrijden gespeeld in de kantine van de sportvereniging £xcelsior'2Q, Parkweg, Sport park Thurlede. TOERCLUB RUNMOND De fietsers van de Toerclub Rijnmond rijden zondag 19 juli een zondagsrit over diverse af standen. Aanvang 10.00 uur. Voor dinsdag 21 Ju» is er een Rijnmondsterrit uitgeschreven. De tocht, over diverse kilome ters, start om 18.30 uur. Start: bij de kantine van de Wieler baan, Sportpark Harga. Inlich tingen, Aad van der Zalm, tel. 4357266. WANDELCONCERT Twee organisten, Johan Eecke- loo en Kristiaan Seynhave, ver zorgen zaterdag 18 juli het wandelconcert in de Grote Kerk (Markt). Zij spelen tijdens dit concert onder meer werken van G. Frescobaldi, F. Coupe- rin en F. Mendelssohn-Barthol- dy. Het concert is te beluiste ren tussen 15.00 en 17.00 uur. Belangstellenden kunnen dan gewoon binnenwandelen. ZOMERKAMP Kinderen tussen acht en twaalf jaar kunnen van 15 tot en met 22 augustus op zomerkamp met het buurthuis de Haven en ontmoetingscentrum West. De kinderren gaan dan per bus naar kamphuls Boszicht in Bei- len. Het kamphuis ligt in een bosrijke omgeving, met speel veld, speeltuin en zwembad. De kosten zijn 125,- per kind, (het tweede gezinslid dat mee gaat krijgt een tientje korting). Inlichtingen: tel. 4348993 of 4344539. TORENMUZIEK Henk van Putten, stadsbeiaar dier van onder andere Middel burg en Vlisslngen, geeft vrij dag 17 juli een concert op het beiaard van de Grote Kerk. Het concert maakt deel uit van de serie Torenmuziek 1987 en begint om 19.30 uur. Op het programma staan onder meer werken van J.P. Sweelinck, F. Timmermans en H. Badings. Belangstellenden van 16 jaar en ouder kunnen de beiaardier aan het werk zien in de toren. Zij moeten zich hiervoor om 19.00 uur vervoegen bij de to reningang. GROTE KERK De beiaardier Gerard de Waardt geeft vrijdag 17 juli een concert op het beiaard van de Grote Kerk. Het klokkenspel is te horen tussen 11.00 en 12.00 uur. HOEKSE BRADERIE Aan de vooravond van de bra derie zijn er vanavond verschil lende activiteiten op de Hoekse Brink. Zo zijn er een demon stratie ski-springen en een mo deshow. Tijdens de Hoekse braderie vrijdag 17 en zater dag 18 ju» staan er In de Prins Hendrikstraat tientallen kra men. Deze straat is op belde dagen vanaf de Rietdijkstraat tot aan de Lichttorenstraat voor verkeer gesloten. Ook vrijdagnacht blijft de straat dicht voor het verkeer. WEEKENDDIENSTEN Schiedam. Het Schielandzie- kenhuis aan de Stadhouderl aan heeft dit weekeinde EH- BO-d!ensi, tel. 4733733. Am bulance, tel. 4333300. Huis arts: bellen met boodschap pendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tei. 2261480. Tandarts: spreekuur op zater dag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur R.J. van den Berg, Boterstraat 76, tel. 4264062. Vlaardingen. Huisarts: tei. 4340403. Tandarts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 17.30 uur, tel. 4206611. Weekeind- en nacht dienst apotheek: Apotheek Ba cker, Hoogstraat 228, tel. 4342162. Maassluis. Huisarts: zaterdag 18 juli E.J. Sonneveld, Wilgen- dal 3, tel. 19171; zondag 19 ju» G.A. van der Poel, Tooroplaan 12, tei. 12900. Tandarts: zie Vlaardingen. Weekeind- en nachtdienst apotheek: Apo theek Rijnmond, Uiverlaan 2, tel. 12209. Eerste hulp Vlaardingen en Maassluis (alleens ais de huis arts niet bereikbaar is), tel. 4742222. Ambulance: tel 4333300. Landman INTERNATIONALE TRANSPORTEN wmmmmmmammmtm Vraagt AUTO i I H- f*f,(Vj

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1