HUTTEN BOUWSPEELPLAATS GESLOOPT Meer bezoekers in iSleepvaartmuseum Lange Haven betrokken bij Brandersfeesten Prestatieloop voor hongerend Tanzania Burgemeester op radio bij AVRO Schilder voert actie voor Poolse arts Wielerronde in Sterrenkwartier Penning voor werk voor gehandicapten Sportzeskamp: programma klaar ww im ws wv Fietsen gestolen Portemonnees Epilepsie-patiënt gered uit vijver Winkeldieven betrapt Inbrekers vergallen vakantieplezier het vrije vqlk - VLAARDINGEN 'Licht teleurgesteld' en 'blij': zo reageren res pectievelijk Harry Dijk man, voorzitter van de Organisatie Vlaar dingse Ondernemers (OVO), en wethouder Chr. van Roon (Verkeer en Vervoer) op het be sluit van minister N. Smit-Kroes om het Ver keerscirculatieplan Vlaardingen (VCP) niet te schorsen. „Ik had het gezien de corresponden tie die er geweest is, niet verwacht," zegt Dijkman. Van Roon ziet in het besluit van de minister een bevesti ging, dat Vlaardingen op de goede weg is. Vol gens hem krijgt de Vlaardingse bevolking ook meer begrip voor het veel bediscussieer de VCP en is het aantal .ongevallen als gevolg van de genomen maat regelen afgenomen. OVO-voorzit- ter Harry Dijkman: Wij als win keliers vra gen cms af: waar blijven al die men sen?" I ff^l Hüf Wm fHï Verontrustend Wethouder Chr. van Roon (Verkeer en Vervoer): „Wij willen nog steeds drie garages bouwen." (Foto's Arie Wapenaar) Na dagen intensief timmeren moest er gisteren overnieuw worden begonnen op de Bouwspeelplaats in Vlaardingen-Holy. In het weekeinde gingen de circa vijftien hutten op drie na tegen de vlakte. A-Hes is met grof geweld omgegooid. Zonde, want het zag er zo leuk uit. Er waren bijvoorbeeld zelf ge maakte tafeltjes en "stoeltjes bij," zegt Els Bergers, secretaris Zvan de vereniging, die •de speelplaats beheert. "„Om de gedupeerde jeugdige huttenbou- lwers een beetje tege- -moet te komen, waren "de spijkers daarom -gisteren gratis en zo'n 5kleine veertig kinderen xgingen er weer enthou- Isiast tegenaan om de schade te herstellen. zOp de foto is Remco fj(l!t) er als de kippen bij om eens haarfijn uit de doeken te doen, "(hoe zijn hut in het vweekeinde werd ge- ïsloopt. Links ook een iRemco, maar hij is een 1jaartje ouder. (Foto - Arie Wapenaar) Open Podium gestolen Halve marathon t> schiedam-vlaardingen DINSDAG 28 JULI 1987 Vf>' >9 J-rnr f s"'V// y'hX% V'Vfe?'/'V ',/Sr-.,, /'>SJi fiJiïjf-'ïsA* /S's-Ï S' i'wA"' 4" Eind vorige week werd be- kend, dat de Kroon (de minis- iter dus) het Verkeerscircula- tieplan Vlaardingen (VCP) niet zal schorsen. Alle bezwa ren tegen het in Vlaardingen .veel bediscussieerde plan zijn door haar afgewezen. Om [schorsing van het plan, dat in november 1981 door de ge- meenteraad is vastgesteld, was gevraagd door onder meer de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf, de Or- ■ganisatie Vlaardingse Onder- nemers en enkele particulie ren, onder wie mevrouw mr. HA. Bleeker-van Styrum. Als gevolg van het afsluiten van [straten en de invoering van be- taald parkeren vreesden zij on- •der meer voor de economische 'Parkeergarage staat leeg; waar b ij ven al die mensen' gevolgen op de omzet van de winkeliers. Of dat inderdaad het geval is, nu het merendeel van de VCP-maatregelen inmiddels is uitgevoerd, is niet bekend. „Dat is niet echt te peilen," zegt Dijkman. „Maar de par keergarage aan' de Afrol blijft alsmaar leeg staan. Dat is ui termate verontrustend. Wij als winkeliers vragen ons af: waar blijven al die mensen? Dat is onder de ondernemers een veel gehoorde kreet. Er kunnen vierhonderd auto's in, maar op topuren staan er hooguit tach tig. Dat is dan zaterdag tussen half tien en half twaalf als men inkopen doet bij Bas van der Heijden. Want voor de rest van het winkelgebied heeft de garage geen enkele functie. Die' garage kost de Vlaar dingse gemeenschap een hele boel geld." Wethouder Chr. van Roon erkent, dat de garage 'op het ogenblik geld kost'. Maar hij is ervan overtuigd, dat de garage over enkele jaren beter zal draalen wanneer er wordt ge bouwd op het Weeshuisplein en de parkeerplaatsen daar ver vallen. „Het probleem van de parkeergarage is, dat wij waarschijnlijk wat te vroeg zijn geweest," zegt hij. „Maar dat kan nooit een verwijt zijn, dat moet eerder esn compli ment zijn. Ik ben ervan over tuigd, dat het parkeren in het centrum kostendekkend kan zijn." De wethouder ziet ook geen aanleiding in de slechte resul taten van de Afrol-garage om vraagtekens te zetten achter de geplande bouw van nog twee garages: een aan de Dijk- steeg en een in de Joubert- straat. „Onze visie is nog steeds om drie garages te bou wen, zij het dat de garage aan de Dijksteeg wat kleiner zal worden dan aanvankelijk ge dacht. Die plaatsen doen wij bij de Joubertstraat." Van Roon verwacht, dat de gara- ge-Dijksteeg over vijf jaar wordt gebouwd. De garage- Joubertstraat komt er vermoe delijk eerder, want die maakt deel uit van een plan, dat de projectontwikkelaars Wilma en Multi momenteel voor het Liesveld maken. Dat plan wordt eind dit jaar gepresen teerd. In de brief, waarin minister N. Smit-Kroes haar besluit be kend maakt, verwijst zij naar de door de gemeente Vlaardin gen ingestelde werkgroep pro- motie- en verbeteringsplan m - MAASSLUIS Na een lang zame teruggang in de jaren er- "voor is het bezoekersaantal -van het Nationaal Sleepvaart- museum in Maassluis vorige [jaar weer gestegen. Met name .dankzij de tentoonstelling 'Sle- -pen op de Schelde' bleef de tel ler aan het eind van het jaar [op 5.843 bezoekers staan, zo blijkt uit het jaarverslag over •1986. Niet ongunstig, zo beoordeelt [het bestuur van het museum •het afgelopen jaar. Niet alleen het gestegen bezoekersaantal [stemt tot tevredenheid, maar ,-het bestuur stelt ook vast, dat bijdragen voor de geplande [uitbreiding van het museum VLAARDINGEN - De afgelo pen week zijn er een Vlaardin- [gen flink wat fietsendieven op -pad gegaan. In een week tijd •werd bij de politie aangifte ge- "daan van dertien gestolen fiet sen en vier bromfietsen. De -fietsen werden gestolen op uit eenlopende plaatsen in de stad. [De totale schade schat de poli tie op 6455. met het pand Hoogstraat 3 blijven binnenkomen, 'hoewel het een slechte tijd is'. Het be stuur hoopt dan ook dit jaar met de uitvoering te kunnen beginnen. In 1986 werden drie tentoon stellingen gehouden: behalve 'Slepen op de Schelde' ook 'In touw In de tropen' en 'Zwaar transport'. "Slepen op de Schel de', onlangs uitgeleend aan Terneuzen, werd samengesteld door een groep Zeeuwen. Het klapstuk was een maquette van de rede van Vlissingen met op de achtergrond de bou levard. Een belangrijke verbetering vorig jaar was het catalogise ren van het foto-archief, dat met de belangeloze hulp van een uitzendbureau gebeurde. Aan publiciteit werd 'veel' ge daan, zo meldt het jaarver slag, maar de reacties op een televisie-uitzending in het pro gramma Sprekershoek vielen tegen. Het bestuur geeft het 'schitterde weer' op de uitzend dag de schuld en het feit, dat er geen voetbalwedstrijd op de uitzending volgde. Maar de uitzending was 'prachtig', al dus het bestuur. m SCHIEDAM Een lang gekoesterde wens van de Stichting Brandersfeesten Schiedam gaat dit jaar in vervulling. De Lange Haven wordt deze maal betrokken in het circuit van de Bran dersfeesten. Zaterdagavond 19 september varen een klei ne honderd pleziervaartui gen, opgetuigd en verlicht, door de oude haven. De Brandersfeesten zijn ook dit jaar weer in de laat ste week van september. De stichting Brandersfeesten Schiedam is al koortsachtig bezig met het opmaken van een feestprogramma. In gro- .te lijnen staat dit al op pa pier. Op de eerste feestdag, zaterdag 19 september, gonst Schiedam van de bedrijvig heid. De Rotterdamsedijk, Broersvest, Hoogstraat en Dam zijn dan het toneel voor de grote Brandersbraderie. Zaterdagavond voert een lampionoptocht naar de Lan ge Haven, waar om 21.00 uur de gondelvaart van de ver sierde pleziervaartuigen be gint. De tweede feestdag, zon dag 20 september, heeft een sportief karakter. Op het programma staan de Bran dersloop, watersportactivi teiten in de Lange Haven en waarschijnlijk een groot op gezet Jeu de Boulestoernooi. Dinsdag 22 september is ge reserveerd voor de "Dwaze Brandersmiddag". Woens dag 23 september staat in het teken van kinderen. Don derdag 24 september krijgt de koopavond een feestelijk tintje. En vrijdag 25 septem ber zetten standwerkers hun beste beentje voor tijdens de weekmarkt om mee te din gen naar de prijzen van het Schiedamse Standwerkers- concours. De Broersveld is de cen trale plaats voor de festivi teiten op zaterdag 26 sep tember. Schiedammers die op het gebied van dans, to neel, muziek, zang cabaret enzovoort iets willen laten zien, kunnen hier terecht. Het Passage Theater heeft een Open Podium geregeld. Daarnaast is er die zaterdag een grote viswedstrijd bij de Lange Haven, van 10.00 tot 14.00 uur. Op beide zaterdagen Is de traditionele branderij De Tweelingh aan de Noordvest open voor publiek. De Schie damse middenstand heeft een 'Jazz-night* in petto voor zaterdag 26 september. Op de laatste feestdag, zondag 27 september, Is er de Schiedamse zondags markt. Een evenement dat vorig jaar ongeveer 200.000 bezoekers naar Branders- stad trok. Een van de groot ste trekkers dit jaar Is een optreden van The Platters op de Koemarkt. Deze Ame rikaanse formatie, die voor namelijk tijdens de jaren zestig succes boekte, geeft hier een concert van onge veer drie kwartier, aanvang 15.00 uur. stadscentrum. De minister wijst om deze reden een distri butie-planologisch onderzoek af, waar de bezwaarmakende organisaties en particulieren om hadden gevraagd. „Mos terd na de maaitijd," noemt Harry Dijkman de onderzoe ken, die de werkgroep onlangs heeft laten doen en nog in petto heeft. „Wij zijn van mening, dat je eerst moet onderzoeken en dan op basis van de gege vens een beleid moet uitstippe len. Bij het VCP is de verkeer de volgorde gevolgd," zegt hij. Dijkman heeft ook weinig vertrouwen in het plan van burgemeester en wethouders om met belanghebbenden het VCP te evalueren en het verde re verkeersbeleid te bespreken, een plan waar de minister po sitief tegenover staat. „Wat er nu nog aan het VCP gesleuteld kan worden, is allemaal ger ommel in de marge," vindt hij. Dat de minister eigenlijk geen andere keus had, omdat het merendeel van de VCP-maat regelen inmiddels is uitge voerd, 'is hem wel duidelijk. „Er was niets anders meer mogelijk, want de gevolgen van schorsen zouden niet te overzien zijn geweest. Het VCP terugdraaien zou voor niemand goed zijn geweest," aldus Dijkman. Wethouder Chr. van Roon is het hier niet mee eens. „De mi nister had ook kunnen zeggen: ik ben het eens met het ver zoek'om een distributie-plano logisch onderzoek (DPO) Maar zij heeft dat niet gedaan. Een DPO is ook veel te duur en overbodig, want wij hebben al tal van onderzoeken gedaan." VLAARDINGEN - In een ■winkel aan de- Hoekerstraat is een portemonnee met een In houd van ongeveer 3000 gulden gestolen uit een aktentas. De eigenaar, een inwoner uit Ca- pelle aan de IJssel had de tas op i.een bureau in de winkel neergezet- Na ruim twee -uur ontdekte hij dat de portemon nee verdwenen was. Ook een Inwoonster uit Vlaardingen raakte in een on bewaakt ogenblik haar por temonnee kwijt, terwijl zij in kopen deed in het winkelcen trum De Loper. De gestolen portemonnaie bevatte geld en een giropasje. In een woning aan de Pulus Buysstraat is ingebroken. De daders klommen het huis bin nen en namen een portemon nee mee met een inhoud van ongeveer 700 gulden. VLAARDINGEN Een 19- jarige Schiedammer die in een vijver aan de Bernard IJzer- draaisingel was terechtgeko men, is door een omstander uit het water gehaald. De jonge man was vermoedelijk als ge volg van een epilepsie-aanval het water ingerold. De omstan der zette een sprint in en haal de de jongeman, die al kopje onder en buiten bewustzijn was, uit het water. De drenke ling is door een ambulance naar bet Schielandziekenhuis gebracht. VLAARDINGEN - Twee in woners uit Den Haag zijn op heterdaad betrapt bij het ple gen van winkeldiefstal in een groot-winkelbedrijf in het cen trum. Op het moment dat zij betrapt werden, hadden zij al zes portefeuilles met een totale waarde van 214,50 in hun zak ken gestoken. Tegen de winkel dieven is een proces-verbaal opgemaakt. Eveneens werd een 63-jarige Vlaardinger aan gehouden wegens winkeldief stal. De man had een dekbed overtrek ter waarde van ƒ80 weggenomen. SCHIEDAM In de Prof. Kamerlingh Onneslaan in Schiedam ontdekte een 44-jari- ge Schiedammer, dat in zijn afwezigheid onder andere de video ter waarde van 2100 gul den was ontvreemd. Uit een woning aan de Ho- genbanweg werden cheques, 3500 gulden aan contant geld en enkele honderden guldens aan buitenlands geld ont vreemd. SCHIEDAM - De opbrengst van de tweede Schiedamse World Runners Loop, zaterdag 3 oktober, wordt gebruikt voor een anti-hongerproject in Tan zania. Het betreft een vee teelt-ontwikkelingsproject in het dorp Nampungu. De open bare scholengemeenschap Buiten de Veste in Schiedam, organisator van deze prestatie loop, hoopt op een opbrengst van ongeveer 20.000 gulden. De Schiedamse prestatieloop voor hongerend Afrika staat onder auspiciën van de Stich ting World Runners Nederland. De Schiedamse World Runners zijn er inmiddels in geslaagd sponsors te vinden die de or ganisatiekosten volledig voor hun rekening nemen. Het in schrijfgeld van de deelnemers kan hierdoor volledig ten goe de komen aan het project in Tanzania. Als gevolg van een runder- pest-epidemie werd de gehele veestapel in het dorp Nampun gu vernietigd. Met steun van onder meer de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking (NOVIB) wordt de veestapel nu geleidelijk aan weer opge bouwd. Er is in het dorp een regionaal veeteeltcentrum op gericht waar boeren leren hoe ze ziekten onder het vee moe ten bestrijden en voorkomen.De hoge opbrengst die de organisatie verwacht. wordt niet alleen bereikt door het inschrijfgeld dat de deelne mers moeten betalen. De Schiedamse World Runners verzoeken potentiële deelne mers tijdig op zoek te gaan naar persoonlijke sponsors, zo als vrienden, buren, collega's, bedrijven, enzovoort. Scholengemeenschap Buiten de Veste wil de prestatieioop aantrekkelijk maken voor een breed publiek, voor jong en oud, voor wedstrijd-atleten en recreatielopers. Voor serieuze hardlopers bevat de prestatie loop een halve marathon, met exact bemeten afstanden, snelle, gevarieerde en beschut te parcoursen em digitaaikiok- ken op de 5 kilometerpunten. Kinderen en moeders met wandelwagens kunnen zich storten op de één-kilometer loop. Verder zijn er de afstan den 3, 5 en 10 kilometer. Vanaf half augustus kunnen belangstellenden bij alle filialen van de Bondsspaarbank in Schiedam en Vlaardingen gra tis een programmaboekje af halen. Dit boekje geeft infor matie over de loop zelf, de Stichting World Runners en over het project waarvoor de opbrengs bestemd is. Een in schrijfformulier en een spon sorformulier zijn bijgesloten. SCHIEDAM De burgemees ter van Schiedam, drs. R. Seheeres, is donderdag 30 juli te horen in het AVRO-radio- programma van Gerrit den Braber 'De burgemeester Is ja rig'. Seheeres bereikte op 21 juli de leeftijd van 43 jaar. Ter gelegenheid hiervan heeft Ger rit den Braber de burgemees ter voor een interview bij hem thuis bezocht. Het gesprek met de burge meester wordt donderdag tus sen 12.00 en 13.00 uur uitge zonden, via Radio 1. In het programma draait de AVRO ook platen van het Schiedams mannenkoor Orpheus en van het tamboer- en trompetter korps Rijnmondband Schie dam. ZWIJNDRECHT De Zwijnd- rechtse kunstschilder Piet van Rhoon Is een cctié begonnen om geld in te zamelen voor een orthopedisch chirurg in Polen. De 38-jarige vrouw heeft 3000 gulden nodig voor do aanschaf van speciale schoenen. Haar ene been is namelijk ais gevolg van polio ongeveer zeven cen timeter korter dan het andere. Aangepast schoeisel zou vol gens Van Rhoon tijdens haar werk een enorme verlichting betekenen. Onder de naam 'Actie Christi ne" heeft de kunstschilder een speciaal gironummer geopend, waarop mensen een bijdrage kunnen storten. De burge meester van Zwijndrecht mr C. Pijl Hogeweg heeft inmiddels zijn steun betuigd aan de actie, zo vertelt Van Rhoon. De kunstschilder heeft vier Zwijn- drechtse collega's bereid ge vonden een kunstwerk ter be schikking te stellen. De schil derijen zullen onder het toe ziend oog van een notaris wor den verloot onder de goede gevers. De meewerkende kun stenaars zijn Lucien den Arend, Sabina Lonty, Corbo, To Kuyper en natuurlijk Piet van Rhoon zelf. Hij heeft persoonlijk kennis ge maakt met de arts tijdens één van zijn bezoeken aan Polen. Van Rhoon neeft daar in de af gelopen jaren onder meer deelgenomen aan een kunste naarsmanifestatie en heeft er ook verschillende malen geëx poseerd. Onlangs heeft hij in gezelschap van zijn vrouw een reis naar het Oostblokland ge maakt en op deze tocht maak te hij kennis met de chirurge. Thuisgekomen kwam hij op het idee om een actie op touw te zetten voor de arts, die zelf nooit in staat zal zijn om de schoenen te bekostigen. Hij nam contact op met R. van der Mast, een dokter van de revali- datle-afdeling van het Merwed- ezlekenhuis. Deze heeft met de Poolse vrouw de medische ge gevens doorgenomen en zich volgens de kunstschilder volle dig achter de actie gesteld. Mocht er meer dan 3000 gul den binnen komen, dan wordt dit geschonken aan het hospi taal in Czestochowa voor de aanschaf van medicijnen en snelgips. „ik ga het geld per soonlijk afleveren," zegt Van Rhoon, die verder de verzeke ring geeft dat de actie geheel volgens de regels zal verlopen en dat het geld nergens anders terecht komt, dan daar waar het voor bestemd is. Het giro nummer is 271868 ten name van de actie Christine, Zwijn- drecht. SPIJKENISSE - De wijk Ster renkwartier In Spijkenisse zal op vrijdag 31 juli weer volledig in het teken staan van het wiel rennen. Het comité Sterren kwartier organiseert die dag een wielerronde waarbij onder andere Jongeren, veteranen en liefhebbers waaronder vele bekende profs en amateurs aan de start zullen verschijnen. De deelnemers zullen diverse ritten rijden. Hoogtepunt van het jaarlijkse 'wieleromnlum' zal net als bij de vorige editie de zogenaamde keirinsprint zijn. Hierbij is het de bedoeling dat vijftien renners achter één dernle spurten. Het parcours is als volgt: start en finish in de Saturnusstraat, Mercurius- straat, PoSluxstraat. Deze stra ten zullen van 13.00 tot 22.00 uur zijn afgesloten voor auto mobilisten. ROTTERDAM De heer B. Treffers van de Verenging van Gehandicaptenorganisaties Rotterdam (VGR) heeft bij zijn afscheid de gemeentelijke Era- smuspenning gekregen. De stafmedewerker wordt per 1 augustus aanstaande directeur/coördinator van de Provinciale Raad voor het Ge handicaptenbeleid In Gelder land. Treffers heeft zich In Rotter dam vooral bezig gehouden met zaken als huisvesting, on derwijs, toegankelijkheid van gebouwen en werkgelegenheid voor mensen met een handi cap. ROTTERDAM Het program ma voor de vijfde sportzes kamp Hoogvliet is, drie weken voor de start, eindelijk gereed. Ook de laatste rimpel Is glad gestreken, nadat het bowling centrum Spijkenisse toestem ming gaf daar een wedstrijdon derdeel af te mogen werken. Loco-burgemeester van Spij kenisse, A. Ketting (PvdA) zal de bowlingavond openen door de eerste bal te werpen. Twaalf teams van twintig sporters be kampen elkaar op diverse on derdelen van maandag 17 au gustus lot en met zaterdag 29 augustus. De naam Sportzeskamp voor Hoogvllets grootste sporteve- nement dekt allang niet meer de lading. De 240 deelnemers komen op tien onderdelen te gen elkaar uit. ■S.-iVT

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1