w Schiedam Triathlon Maassluis zaterdag van start THEEMUTSPOES bondsspaarbank nan Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand m Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. Croosboot vaart dit weekeinde Sieraden buitgemaakt EJkjaaifeiiliogere rente en uw geld TT't altijd vrij beschikbaar, WS DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 Schiedam Wil van Rijn: Regionale zaken in sa menhang be spreken." (Foto Arie WapenaarJ SCHIEDAM/VLAARDINGEN „In deze tijden van bezuiniging mag de gemeentegrens niet hei lig zijn. We moeten oppassen voor kortzichtige en verspillende politiek. Vlaardingen en Schiedam werken op veel gebieden langs elkaar heen, ter wijl samenwerking efficiënter en goedkoper is." Dat is de mening van Adri Reijnhout, fractievoor zitter van D66 in Schiedam. Lokaal prestige Deskundigheid Beneluxtunnel Het katte- beestvan vandaag zit veilig en warm ver scholen ach ter een Vlaar dingse huis- kamerruit. Deze thee- mutspoes, die enigzins nors uit zijn ogen de wereld in blikt, houdt normaal ge sproken de thee heet. Het kunstig be schilderde poesje van doek houdt als eenwaakpoes de wacht. Morgen weer een ander Vlaardings poezenfenom- een. (Foto Arie Wape naar) w%mP ■Pm 'Ü- v VS Door voor uw spaargeld "Spaarcertificaten" Certificaten van 1.000,—, en veelvouden te kopen slaat u twee vliegen in één klap. daarvan (max.: 10,000,—per certificaat). Elk jaar krijgt u automatisch een hogere rente. Maximale looptijd 5 jaar. In het vijfde jaar liefst 8J/< Elk jaar een hoger rentepercentage. En u kunt uw certificaten op elk moment vrij Gemiddeld dus 5 jaar lang een hoge rente, en zonder kosten inwisselen. Dat is modem, Op naam gesteld. veilig en makkelijk sparen! Dagelijks inwisselbaar, zonder kosten. Wilt u meer weten? Bij het kantoor bij u in de buurt vertellen ze u er meer over. Schiedam Vlaardingen spaarbank HET vrije volk 14 wegwijzer GEUZENLOGP -De Geuzenloop, een presta- - tieloop voor hardlopers van aüe leeftijden, is dit jaar op zaterdag 29 augustus. De start is bij het Geuzenpleln in de Woudhoek. De afstanden zijn 1,3,5, en 10 kilometer en 10 mijl. Deelnemers kun nen zich vanaf. 10.30 uur in schrijven op het Geuzenpleln. Op dat tijdstip begint ook de 1-kilometerloop. Kosten voor deelname zijn voor kinderen tot en met 15 Jaar 4,—, ove rige lopers betalen 4,50. Ba sisschool De Klinker bledtde lopers was- en kleedgelegen heid. inlichtingen: telefoon 4712669. OUDEREN De stichting Gecoördineerd ouderenwerk Schiedam be gint weer met activiteitenvoor ouderen uit Schiedam-Oost .in het Trefpunt Oost, Ceicius- straat 2. Woensdag 2 sep tember Is er in het Trefpunt een Instuif. De instuif is van 10.00 tot 12.00 uur. STEDELIJK MUSEUM De pianistes Marlies van Gent en Brigitte Bovée ver zorgen woensdag 2 septem ber het lunchconcert in de aula van het Stedelijk Muse um Schiedam (Hoogstraat;. Zij spelen werken van Ravei, Chopin, Debussy en Poelenc, zowel solo als quatre-mains. Toegang en koffie zijn gratis. Aanvang 12.30 uur. ROLLERSKATE De Glntowm Rollerskate So ciety maakt zondag 30 au gustus een toertocht. Ter af sluiting is er een barbecue. De tocht begint om 14.00 uur. Belangstellenden kunnen zich hiervoor tot en met vrij dag 28 augustus inschrijven bij de Yucatên Cantina, Pas- sage 5-7. CLUBHUIS OOST Clubhuis Oost (Gallteïstraat 86) begint het nieuwe sei- zoen, zaterdag 29 augustus, met een intercultureel feest. Er Is dan informatie verkrijg baar over het programma aanbod, ook is er een ten toonstelling over taallessen voor buitenlanders. Daar naast zorgt het clubhuis voor vermaak als het Rad van Av ontuur, volksdansen, een to neelstuk en een ballonwed strijd. Op het plein zijn hapjes uit verschillenden landen te koop. Om 15.15 uur treedt de Tukse band Turquoise op en om 17.15 uur de rapband The Moonrunners. Het hele programma die dag duurt van 11.00 tot 18.30 uur. WIELERBAAN De Schiedamsë wielerbaam in het sportpark Harga is maandag 31 augustus het parcours voor de Schiedam- se stayerwedstrijden. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur en de toegang is gratis. SCHIELANDGALERIE De Schielandgalerie aan de Stadhouderslaan exposeert tot en met 30 september werk van Adri Jansen. De tentoonstelling bestaat uit een serie opnamen van het vulkanische eiland Lanzarote, dat deel uitmaakt van de Ca- narlsche eilanden. De galerie is dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. HUISVROUWEN Het kaartciubje van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schie dam, begint maandag 31 au gustus met klaverjassen in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein. VIER MOLENS !n dienstencentrum de Vier Molens (Nieuwe Damiaan 766) begint donderdag 3 sep tember een competitie kla verjassen, aanvang 13.30 uur. Dinsdag 1 september is er een bingo, aanvang 14.00 uur. Woensdag 2 september In de grote zaal is er een soos-avond voor de flats Strickiede, Emma en Nieuw- land, aanvang 19.00 uur. STRAATTHEATER Pieter Daalbergen, een rond- reizenden toneelspeler is za terdag 29 augustus met zijn Theater van de Vogel in Schiedam te zien. Baaiber- gen geeft clowneske voor stellingen met maskers, pop pen, twee f jordenpaarden en een zelfgebouwde huifkar. Hij treedt op in de Lange Kerk straat, aanvang 11.00 uur, de Grote Markt aanvang 12.30 uur en in het Hof van Spa- iand aanvang 15.00 uur. DE GROOTHUIS De stichting Huishoudelijke Voorlichting houdt vrijdag 29 augustus open dag van 10.00 tot 16.00 uur in het M.C.M. de Groothuis. Stadhouder slaan 30. Medewerking aan de open dag verlenen het Educuatief Centrum voor Vol wassenen, de stichting Eva en de stichting Beroepsedu catie. Deze instanties geven Informatie over de cursussen die zij voor het nieuwe sei zoen op het programma heb ben staan. Aan de orde ko men verscheidene beroeps opleidingen, taallessen voor buitenlanders en analfabeten en vrouwencursussuen. PODIUM In café Podium (Lange Ha ven) treedt zaterdag 29 au gustus de formatie Hot Bols hevik op. Op het repertoire staat funk en rhythm and blues. Aanvang 22.00 uur. Toegangsprijs ƒ3,50. Voor zondag 30 augustus staat de, in Schiedam populaire, band The lick op het programma. Deze groep is van veel mark ten thuis, als disco, funk en jazz-rock. Aanvang 22.00 uur. Toegangsprijs ƒ2,50. TOERCLUB RUNMOND De toerclub Rijnmond maakt in het weekeinde van 29 en 30 augustus een lange fiets tocht van 400 kilometer. De deelnemers vertrekken zater dag om 8.00 uur bij de wie lerbaan Schiedam (Olympia- weg). De eerste dag leggen zij ongeveer 240 kilometer af. ZIJ overnachten in Papendal, bij Arnhem. Zondag vertrek ken zij om 9.00 uur uit Pa pendal en nemen een kortere route terug naar Schiedam, waar zij om ongeveer 17.00 uur aankomen. - DIERENTEHUIS Het dierentehuis Nieuwe Wa terweg nodigt dierenliefheb bers uit om op zaterdag 29 augustus een kijkje te nemen in het tehuis. Medewerkers geven de bezoekers informa tie over de dieren en hun ver zorging, er zijn kraampjes en leuke attracties voor kinde ren. Een trimster laat zien hoe honden geknipt worden. En hondenschool Woef geeft een demonstratie hondentrai ning, aanvang 14.30 uur. Het dierentehuis aan de Linden van de Heuvelweg 2c In Vlaardingen is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. WANDELCONCERT Het wandelconcert in de Vlaardingse Grote Kerk (Markt) zaterdag 29 augustus wordt verzorgd door de orga nisten Erik van Dalem en Bert Kruis. Van Daiem speelt onder meer werken van J.P Sweellnck, N. de Grgny en J.S. Bach. Op het program ma van Bert Kruis staan wer- ken J. Pacheibel, D. Buxtehu- de en eveneens J.S. Bach. Het concert is te beluisteren' tussen 15.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. UNILEVER in de foyer van het Unilever Research Laboratorium (Oli vier van Noortlaan 120) Is tot en met 13 september een ex positie te zien van Jacomijn Gerbrandy. Zij ontwerpt des sins voor gordijnstoffen. Het geëposeerde werk is gedrukt op een ondergrond van ka toen en viscose/katoen. De gebruikte textielinkten zijn wasecht, kleurecht en licht- echt. De tentoonstelling is te bezichtigen op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. TORENMUZIEK De stadsbeiaardler van Veere en Zierlkzee, Kees van Eer- sel, verzorgt het laatste con cert in de serie Torenmuziek Maassluis 1987, vrijdag 29 augustus. Dit concert op het beiaard van de Grote Kerk begint om 19.30 uur en duurt een uur. Van Eersel speelt improvisaties in verschillende stijlen» Belangstellenden van 16 jaar en ouder die de bei aardier aan het werk willen zien, moeten zich om 19.00 uur vervoegen bij de tore ningang. De toegang is gra tis.' WEEKEiNDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, te lefoon 4733733. Ambulance, telefoon 4333300. Hulsarts: bellen met de boodschap pendienst, telefoon 4206611. Spoedrecepten, telefoon 4261480, Tandarts: J.H. Dal stra, Lange Nieuwstraat 137, telefoon 4268303. Spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur, op zaterdag en zondag. Afdelingen D66 steken de koppen bi elkaar De afdelingen Vlaardingen en Schiedam van de democra ten formeren binnenkort een werkgroep die de mogelijkhe den tot samenwerking tussen de twee gemeentes gaat inven tariseren. Voor het einde van het jaar moet dat resulteren in een rapport met aanbevelin gen, dat aan de colleges van burgemeester en wethouders van de twee steden zal worden aangeboden. In een later stadi um zou ook Maassluis nog bij de plannen betrokken kunnen worden. Reijnhout: „Schiedam en Vlaardingen zijn twee even grote steden met een vergelijk baar voorzieningenpakket, die bovendien vlak naast eikaar liggen, wat uniek is in Neder land. Daarnaast spelen in bei de steden dezelfde discussies over een aantal vernieuwin gen, denk daarbij aan de bi bliotheek, het theater en het mogelijk opzetten van een ar totheek. Dan ligt samenwer king toch zeer voor de hand?" De Schiedamse democraat erkent dat lokaal prestige de grootste bedreiging vormt een vruchtbare samenwerking. Vooral bij het opheffen van doublures in het voorzienin genpakket ligt dat gevaar le vensgroot op de loer. „Het mag op geen enkele manier een prestigezaak worden, want dan gaan we de fout in," zegt hij. „Maar neem nou de theater kwestie.'In Vlaardingen zijn er financiële problemen en wordt er over gedacht om de Stads gehoorzaal te slopen. In Schie dam is het Passagetheater al jarenlang een bodemloze put, waar ik persoonlijk geen cent meer in wens te stoppen. Maar met de 140.000 inwoners van beide plaatsen moet je toch één aardig theater kunnen draaien?" Het gevoelige punt is uiter aard: waar? Reijnhout weet al wat voor reacties hij op derge lijke voorstellen kan verwach ten. „Als je ergens iets opheft krijg je natuurlijk van die zij de te'horen dat 'het plaatselij ke eigen' wordt aangetast. Het is allemaal zo'n verkokerd ge heel geworden. Ik denk echter dat de tijd voorbij is dat we ons al te veel van dat soort standpunten kunnen veroorlo ven. Daar is simpelweg geen geld meer voor," zegt Reijn hout. Anderzijds wil hij de samen werking niet op beladen kwes ties als deze laten stuklopen. De nieuwe bibliotheek die bel de waterwegsteden krijgen ziet hij als mooie gelegenheid ohi mee te beginnen. Door de administratie grotendeels ge meenschappelijk te maken moet de service aan de leden aanzienlijk verbeterd kunnen worden, meent Reijnhout De samenwerking tussen de buurgemeenten hoeft volgens de fractievoorzitter echter niet beperkt te blijven tot culturele aangelegenheden. Op aile ge bieden waar de ene gemeente de andere deskundigheid kan verschaffen is er een basis voor een gemeenschappelijke aanpak. Als voorbeelden noe men de democraten de auto matisering van het ambtelijk apparaat en werkprojecten voor langdurig werklozen. „De werkgroep zal van beide plaatsen de sterke en de zwak ke punten op een rijtje zetten. Je moet niet allebei het wiel uit willen vinden. Schiedam heeft bijvoorbeeld landelijk een heel goede reputatie waar het gaat om energiezuinig bou wen en renoveren. Op dat ge bied heeft het Gemeentelijk Woningbedrijf enorme erva ring opgedaan in de loop der jaren. De Vlaardingse West- wijk zal ook ooit eens gereno veerd worden. Wij zeggen: maak daarbij gebruik van el- kaars know-how," aldus Reijn hout. Wil van Rijn, fractievoorzit ter van D66 'in Vlaardingen, kan zich helemaal vinden in de plannen van zijn partijgenoot. Volgens hem kan de werk groep uitgroeien tot een forum om regionale zaken in samen hang te bespreken. „Br komt hier in de streek de komende tijd nogal wat op ons ai: de verbreding van de Beneluxtun nel, Rijksweg 19, de Blanken burgtunnel. Het is een goede zaak als onze gemeentes, met Maassluis erbij, in dat soort kwesties op een lijn zitten, hoe wel ik besef dat we ook met te genstrijdige belangen te ma ken zullen krijgen. Verder vindt mijn afdeling dat het centrum van Vlaardingen veel meer een streekfunctie zou moeten krijgen. Dat is bijvoor beeld een punt 'dat wij zeker zullen inbrengen," aldus de de mocraat. MAASSLUIS Meer dan vierhonderd mensen uit het hele land duiken zaterdagmor gen vanaf 8.00 uur het water in voor de vierde recreatieve tri athlon van Maassluis. Me vrouw LkA. Snoeck-Schuller, wethouder van Sport en Re creatie, zal in alle vroegte het startschot lossen. Het gaat in feite om een mi- ni-triathlon, want de afstanden van de langste variant bedra gen 1 km zwemmen, 60 km fietsen en 9,8 km lopen, onge veer, een kwart van de 'echte' triathlon. Daarnaast kan men ook kiezen voor het kortere pakket, te weten 500 meter zwemmen, 28 km fietsen en 4,8 km lopen. Het zwemmen wordt afge werkt In zwembad 'Dol-fijn' aan de Sportlaan, waar ook de steurt en de finish is van de on derdelen lopen en fietsen. Om dat door omstandigheden het fietspad tussen Hoek van Hol land en Kijkduin niet gebruikt kan worden, is de fietsroute gewijzigd. De deelnemers aan de zwaarste variant volgen nu de volgende route: Korte Buurt, Maassluise weg, Paral lelweg, Westgaag, Maasdijk, Haakweg (keerpunt bij DSM/Synres), dezelfde weg te rug naar de Parallelweg. Ver volgens de Westgaag richting Schipluiden, Oostgaag, Rijks straatweg tot Den Hoorn, dan over het fietspad dezelfde weg terug tot aan de Parallelweg en terug naar het zwembad. Aangezien een groot aantal tri-atleten zich de afgelopen weken serieus heeft voorbereid op de krachtproef, verwacht de organisatie zaterdag een be hoorlijke drukte in het zwem badcomplex. Vanaf het terras en onder het genot van een drankje kunnen supporters en overige toeschouwers de ver richtingen van de sporters vol gen. De Dixie Snails zorgen voor de muzikale omlijsting. Informatie over de triathlon, Stadhuis van Maassluis in Ko ningshoek, telefoon 01899-19111. ROTTERDAM De Croos boot, een initiatief van de stichting Werk Voor Werkelo zen, vaart komend weekeinde bij wijze van proef twee dagen lang op en neer naar de Rotte Meren. Vanaf tien uur zater dag- en zondagochtend kunnen Rotterdammers opstappen voor een tocht naar café Oud Verlaat waar wordt aangelegd. Een tochtje kost vijf gulden en voor mensen boven de 65 jaar ƒ3,50. Vorig jaar was de Croosboot tijdens het pinksterweekelnde een groot succes. De tochten worden om de anderhalf uur met twee schepen gevaren. De opstapplaats is een dekschuit die aan de Linker Rottekade ter hoogte van de Zaagmolen- brug is afgemeerd. Op zater dag worden de vaarten ge staakt zodra er geen belangr stelling meer is. Op zondag is de limiet gesteld op half vijf 's middags. VLAARDINGEN Door het slot van de achterdeur te for ceren zijn inbrekers binnenge komen in een woning aan de Popuüerenoreef in Vlaardin gen. Het hele huis werd door zocht. Ontvreemd werd een on bekende hoeveelheid sieraden. - Y/^v- «Wil Y* y YIYX' YY YiW'J. ilid A De bank met de 5 heettgoed nieuws voor -fCy - i UCOQ0 WS Vr v-é - -- jjW VjU K tot** yj*/*, :'yi'y' f/'v s J'„Zy*.» LiL a! JO'f f' •f ..V*. 'O «k 71

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1