'Het moet geen slagroomtaart jworden, maar ook geen flatje SP Wil compensatie abonnee-zwemmers hülstar Slaapkamer Sil hülstar imiékn kroes EEN EN TIJGER TWEE Toerisme Schiedam bloeit op en trekt YYV mee uil hülsta studio Kortaf Zestig mille voor polio Postzegelactie start op 1 september f10.000 aan loon gestolen- VLAARDINGEN - Als het aan de architecten Smeder en Snieder ligt, gaat het nieuw te bouwen Viaardingse politiebureau er ook uit zien als een politiebureau. Toegankelijkheid en herkenbaar heid wa: ">n gisteren de sleutelbegrippen tijdens de presentatie van het Voorlopig ontwerp van de nieuwbouw. y Slooppanden leeggeroofd Vlaardinger neemt Cency- keten over houette Alpine wit !n onze showrooms vindt u de komplete kol- iektie bedden, slaapkamers en woonkamers van Singel 51 (Achter Broersvesfj Telefoon 010-4267920 Schiedam Deze twee eeneiige grijs- gestreepte tweelingbroers zitten parmantig tussen de trapspijlen door te glu- 'ren. Het tweetal is dan wel van vlees en bloed, ze mogen met recht kunst poezen genoemd worden. De twee katten wonen na melijk met enkele kunste naars in het woon-atelier- complex De Kameel in hartje Vlaardingen. De broers heten Tijger één en Tijger twee. De cyperse katjes zijn onafscheide lijk. Het kunstpoezen duo vormt het einde van ons poezenserietje. (Foto Arie Wapenaar) Zaterdag open Voorzitter van het stichtingsbestuur Klaas van der Geest e i directeur Ruud Pil lard van de Schiedamse VVV in de nieuwe informatieruimte. (Foto Arie Wape naar) Kerkepad Aquaplaning Vlooienmarkt Muziekbeure Dienstencentrum De Vlaar- dingse zange res Rita Young is mor gen van drie tot half vier voor de eerste keer te beluis teren met de Rita Yoüng Show bij de Stadsomroep Schiedam. (Via de kabel op de 944 Mhz) Zij laat regionaal ta lent aan het woord. (Foto archief HW) Fort Maasmond VLAARDINGEN - Als het aan de architecten toegankelijke uitstraling moet het hoofd van de Viaardingse gang zal veel doorzie: 'j Volgens de tweee architec ten van het Amsterdamse bu reau Snieder, Duyvendak Sc Bakker ligt de tijd dat een po litiebureau bij voorkeur als een rijtje woninkjes vermomd werd, gelukkig achter ons. i,Het publiek moet met één oogopslag kunnen zien wat dat voor gebouw is, dat daar staat Duidelijk en functioneel bou wen, dus geen geen slagroom taart en ook geen weggemof feld flatje. Er is niets om je voor te schamen," zo hielden zij de leden van de raadscom missies voor Algemene Zaken en Stadsontwikkeling, Volks huisvesting en Milieu voor. De ontwerpers hadden zich verder laten leiden door het idee dat het gebouw een open. VLAARDINGEN Volgens fractie van de Socialistiese Partij in de Viaardingse ge meenteraad heeft de gemeente contractbreuk gepleegd met de 5000 abonnementhouders van het Viaardingse zwembad Het Kolpabad. Hoewel het zwem- seizoen tot 1 september door loopt, werd door gemeentewer ken op dinsdag-18 augustus al jbegonnen met werkzaamheden Joptïè zonne- en speelweide van bet bad. Daarvoor moest de helft van de weide worden af gesloten. De SP heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college van burge meester en wethouders. De SP wil dat de gemeente een gebaar maakt naar de ge- ■dupeerde 'abonnementhouders. „Wat men precies doet, geeft jniet. Als men de mensen maar j Sr "V VLAARDINGEN Uit een auto di« geparkeerd stond aan de Al bert Ine Agneslaan ln Vlaardingeh hebben* onbeken den loonzakjes 'gestolen met een inhoud van ongeveer 10.000 gulden. Verder verdween er feen portemonnee met een be- jdrag van 700 gulden uit het Voertuig en werd de autora dio-cassetterecorder ter waar de van 1000 gulden ontvreemd. De eigenaar van de auto was vergeten het geld uit de wagen te halen. De dieven kwamen de auto binnen door een zijruitje ln te slaan. VLAARDINGEN Vooruit lopend op het tegen de vlakte gaan van een aantal slooppan- dén aan de Schiedamseweg in Vlaardingen hebben onbeken den de slopers een handje ge holpen. In de afgelopen twee weken verdween voor een waarde van 1700 gulden aan dakpannen, lood, zink, koperen leidingen en vloerhout uit de panden. een beetje compensatie biedt. Wat ons betreft laten ze jaar kaarthouders nog twee weken gratis doorzwemmen in het binnenbad, dat op 1 september open gaat," zegt het SP raads lid A. Van Wezel. „Toen het vorige week zulk mooi weer was zaten de mén sen werkelijk hutje-mutje op het grasveld," zegt Van Wezel. „Velen zijn toen kwaad wegge lopen, omdat het geen doen was. Anderen zijn in arren moede maar op het omgespitte gedeelte gaan liggen.'* Volgens de SP had men net zo goed twee weken later met de uitvoering van het werk kunnen beginnen. Van Wezel: „Het karw ei moet op 1 mei vol gend jaar klaar zijn, maar wat maken die veertien dagen dan uit als het gaat om het zaaien van gras? Wij vermoeden dat er sprake is van' bijzónder slechte communicatie tussen gemeentewerken, de dienst sport en recreatie en de be heerder van het Kolpabad." VLAARDINGEN De Vlaardinger J. Anderson is eigenaar geworden van drogisterijketen Cency BV. Jan Ander son, die ai ln het bezit was van een minder heidsaandeel van 10 per cent, heeft het restant van het aandelenpakket overgenomen van de op richters van Cency, het echtpaar Van Weel-Blij- enburg uit Reeuwijk. De nieuwe eigenaar is te vens algemeen directeur van het in Vlaardingen gevestigde bedrijf. Cency heeft 35 filialen, voornamelijk in Zuid- Holland. In september wordt het 36e filiaal geo pend in Hendrik Ido Am bacht. Voor de 300 perso neelsleden heeft de over- name geen consequen ties. toegankelijke uitstraling moet krijgen. „Het gebouw moet de bekende lage drempel krijgen, er mag geen enkele vrees zijn om binnen te lopen. Aan de an dere kant hebben we rekening gehouden met de privacy van politiemensen en arrestanten. Zo zal het door een speciale luifel niet mogelijk zijn om vanuit de tegenoverliggende flats aan de Delftseveerweg te zien wie er binnengebracht worden. Ook zal het politieper soneel, anders dan nu het ge val is, zijn werk kunnen doen zonder door de flatbewoners op de vingers gekeken te wor den," zegt Snieder Jr. Met de maquette en de teke ningen heeft hij in ieder geval het hoofd van de Viaardingse politie A. Snel overtuigd- Recht uit het hart: ik teken voor dit ontwerp," zegt de commissaris. „Naar mijn me ning heeft de architect een goed compromis gevonden tus sen een open presentatie naar buiten toe en de functionele be slotenheid die nu eenmaal bij onze organisatie hoort." Het nieuwe gebouw moet verrijzen op de plaats waar nu nog het huidige bureau staat De driekhoekige vorm van het terrein en het pleintje voor de ingang komen ook in de nieu we opzet terug. Het langwerpi ge hoofdgebouw zal vier ver diepingen tellen en komt pa rallel te liggen met de Viaar dingse Vaart Vooral bij de in- zal veel doorzichtig glas m ae gevei worden verwerkt. Langs- de Delftseveerweg komt een 2,5;tót 3 meter hoge muur, waaraan ook de lagere gebouwen aan de binnenplaats liggen. Aan de kant van de Al- bert Schweitzerschool is onder andere een schietbaan gepro jecteerd, een noviteit voor het Viaardingse korps. Snieder en' Snieder hebben bij htm ontwerp vooral reke-. ning willen houden met de be woners, van de Delftseveerweg: „Als aan die weg een massie ve, pontificale gevel gepland hadden, was het daar wel een benauwde boel geworden. Als we de muur esthetisch verant woord vormgeven en er ook nog een groenstrook voor leg gen, moet het resultaat vol gens ons acceptabel zijn." Snieder reageerde terughou dend op de vraag uit de zaal of Vlaardingen nu een typisch modern allure-gebouw uitde jaren tachtig, vergelijkbaar met de Rotterdamse beurs, binnen haar grenzen krijgt. „Toch maar niet doen," zegt de architect, „Want het gebouw moet wel vijftig jaar mee. Functionaliteit voorop daar om. Als we ons nu teveel over geven aan allerlei extreme en modieuze grillen, lach je je over tien jaar te piettér." Na diverse Inspraakrondes moet het definitieve ontwerp aan het eind van dit jaar ge reed zijn. Na' de aanbeste dingsprocedure kan dan in au gustus volgend jaar met de bouw worden begonnen. Eind 1989, uiterlijk begin 1990 moet de nieuwbouw voltooid zijn. Me# het project Is een investe ring van ruim zeventien mil joen gulden gemoeid, die gro- tendeêls voor rekening komt van het rijk. In september wordt beslist waar de politie moet werken in de overgangs periode, als het oude gebouw gesloopt is. SCHIEDAM Het gaat goed met de Schiedamse VW. Steeds meer buitenlanders, Ne derlanders en Schiedammers komen informatie vragen, ge schenkbonnen kopen en reser veringen maken voor theater, popconcert of film in het kan toortje aan de Buitenhavenweg 9 in Schiedam. Volgende week neemt burgemeester drs Rei- nier Scheeres de splinternieu we vleugel van het VW .kan toor officieel in gebruik. De kantoren, in het verleden in ge bruik door de stichting Dc Schiedamse Gemeenschap en de stichting Vormings- en Ont wikkelingswerk, werden in en kele maanden tijd verbouwd tot een riante Informatieruim te. „Schiedam kan op toeris tisch gebied een uiterst belang rijke plaats innemen binnen de regio. Maar dan heb je de ruimte nodig om de klanten, die in steeds grotere getale ons kantoor bezoeken, alle infor matie over Schiedam, de regio en overige activiteiten in het land te geven," zegt de voorzit ter van het stichtingsbestuur van de VW, Klaas van der Geest. Op 1 januari werd de Schiedamse VW volledig zelf standig. In het bestuur hebben verder zitting: J. van den Broek, F.L. Geerdes, R.V. Roe- lofs, AJ. Vandersmissen en RAJ. Vredebregt, respectieve lijk zakenlieden, vertegen woordigers van diverse Schie damse instellingen die de stad en zijn erfgoed promoten en een bestuurslid namens de ge meente. Vanaf zaterdag volgende week Is het WV kantoor ook Iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Hiermee ls een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan van de directeur van de WV Ruud Pillard. Hij zegt: £>e Schiedammers zelf zullen ook veel baat hebben bij die extra openstelling. Het zullen drukke dagen worden, dat we ten we nu aL Vaak stonden er om de haverklap mensen aan de deur te rammelen." Bij verrassing werd ontdekt dat de Schiedamse VW dit aar zijn 35-jarig bestaan viert. Pillard: „We willen hierop in spelen door eens met mensen uit het bedrijfsleven om de ta- fel te gaan zitten. Te veel in Schiedam gevestigde bedrij ven en hun werknemers kén nen onze stad helemaal niet. Zo stond de directeur-van de Coca Cola laatsttijdens een wandelingetje door het cen trum en langs de binnenha vens versteld van wat Schie dam allemaal te bieden heeft. Dat is toch te gek. Schiedam heeft vele geheimen. Maar die zijn ér om ontdekt te worden en daar willen wij die perso nen bij helpen." De gemeente Schiedam wil het toerisme bevorderen. „Toe risme in de stad is in economi sche en promotionele zin goed voor de stad," stelt de gemeen te, die achter de VW plannen staat om een boekwerkje sa men te stellen met Schiedam's mooiste plekjes. Ook stadsex- cursies langs buiten- én bin nenhavens, de molens en door het centrum, waarop buiten landse touringcar-exploitanten zich kunnen inschrijven, staan op de verlanglijst. Twee jaar geleden stond er een keer per week een buitenlandse toerist in het plaatselijke VW kan toor. Tegenwoordig staan er zeker tien buitenlanders per dag, boordevol vragen over Schiedam en omstreken voor de kleine balie. „Vroeger waren de buiten landers die we binnenkregen op het verkeerde station uit de trein gestapt Omdat ze het bordje Rotterdam-West zagen dachten zé in Rotterdam te zijn. Of ze bleven te lang ln de tram zitten, in lijn 1 of lijn 8, om op de Koemarkt te stran den. Tegenwoordig komen ze< echt voor Schiedam. Dat is te merken, hoor," lacht Pillard, die met het 'binnenhalen* van televisie programma's opgeno men in Schiedam flink succes boekte het afgelopen jaar. Het populaire Ontdek je plekje werd er opgenomen en trok duizenden bezoekers naar de stad. Vorig Jaar lokte het spektakel Tobbedansen van Te land, ter zee en in de lucht ook nog eens duizenden naar de Lange Haven toe. Op 5 en 12 september worden er weer tienduizenden verwacht naar aanleiding van het televisie programma Kerkepad. „Die contacten hebben we, maar voor Kerkepad heeft het drie jaar geduurd voordat hier werd gefilmd. Het ls een zaak van lange adem," legt Pillard uit De nieuwe kantoorruimtes van de VW bevatten een lage balie, waaraan de wat langer durende bemiddelings- of re serveringsactiviteiten plaats vinden. Er staat een tafel met er om heen hoge stoelen. In de hal staat een videoapparaat. Hierop kan in de toekomst bij voorbeeld de Schiedam Pro motiefilm vertoond worden en andere promotiefilms. De twee vaste medewerksters van de WV, die altijd zeer correct en behulpzaam zijn, hebben er twee part-time collega's bijge- kregen. „Dat was noodzakelijk, want de toeloop van klanten is in een jaar tijd verdubbeld en groeit nog steeds hard," zegt Pillard. SCHIEDAM De Viaardingse zangeres Rita Young gaat met ingang van morgen een eigen radioprogramma maken voor de Stadsomroep Schiedam. In de Rita Young Show, die in het vervolg elke zaterdag te horen' zal zijn via het Schiedamse ka belnet op 94,1 Mhz, komt re gionaal talent aan bod. In haar programma laat Rita Young, van drie tot half vier regionale zang- en acteertalenten aan het woord. De Viaardingse zangeres: „Er wordt veel te weinig aandacht besteed op de vaderlandse ra diostations en op de televisie aan het regionaal talent. Ik hoop daar met de show veran dering in te brengen." Haar show gesprekjes worden afge wisseld met plaatjSs met mu ziek van Nederlandse bodem. Twee auto's zijn gistermorgen vroeg op Rijksweg 20 ter hoog te van de afslag Vlaardingen West met elkaar in botsing ge komen. Een bestuurder van een personenwagen had zijn auto op de vluchtstrook tot stilstand gebracht omdat hij last had van aquaplaning. Dat verschijnsel doet zich onder bepaalde weersomstandighe den voor. Er vormt zich dan een zeer dun laagje water tus sen de banden en het wegdek, waardoor de auto gaat glijden en vrijwel onbestuurbaar wordt. Een eveneens in de richting Rotterdam rijdende automobilist kreeg ook last van aquaplaning, raakte in een slip en reed tegen de stilstaande auto op de vluchtstrook. Beide auto's werden zwaar bescha digd. De bestuurders, afkom stig uit Den Haag en Maas sluis, liepen geen letsel op. De traditionele vlooienmarkt in de Viaardingse Lijnbaanhal be gint weer op zaterdag 29 au gustus. Van 9.00 tot 17.00 uur zal de hal tot de nok toe vol staan met spulletjes. Wat u ook zoekt, u vindt het er zeker, belooft de, organisatie. Toe gang 1,50 gulden. Verzamelaars en liefhebbers van oude grammofoons, 78 toeren-platen, muziekinstru menten, speel- en muziekdo zen, oude LP's, wasroifen en andere muzikale curiosa kun nen zondag 30 augustus van 10.00 tot 17.00 uur terecht In de Viaardingse Lijnbaanhal. Voor de vierde keer organi seert de Viaardingse afdeling van 'De Verzamelaar' daar een gespecialiseerde muziékbeurs. Er is een stand aanwezig waar het publiek oude kapotte grammofoons öp waarde kan laten taxeren. Toegang 3 gul den, voor meer informatie tele foon 4352595. Het dienstencentrum In Hoek van Holland zal ook in de ko mende winter activiteiten blij ven ontplooien. „Hoewel het er Ook bij de muziekkeus zal het genre uit de regio de overhand krijgen. Rita Young Is vijfentwintig jaar als zangeres actief in de regio. Jaarlijks organiseert zij in Vlaardingen een talentenjacht. Rita Young: „Je hebt er geen idee van hoe veel mensen In het Rijnmondgebied zingen, dansen of acteren. Het is hun hobby en het peil ligt vaak ver rassend hoog. Ik denk dat ik zonder problemen een jaar ei kezaterdag een jonge zanger of zangeres achter de micro foon krijg." Amateurmuzikanten kunnen contact opnemen met Rita Young als ze willen optreden in haar programma. Een briefje aan Rita Young, postbus 3056, 3130 CB Vlaardingen, is vol doende. somber uitziet voor het dien stencentrum, zijn we niet van plan om de moed op te ge ven," zégt functionaris Jan Bo gaard. „Ik ben zéker geen pes simist, maar ik denk dat het toch wel moeilijk gaat wor den." Bogaard werkt nu vijf jaar bij het Hoekse dienstencentrum waar allerhande activiteiten plaatsvinden. Ook wordt er bij voorbeeld gezorgd voor warme maaltijden, er houdt een pedi cure spreekuur, er is begelei ding van ouderen die overgaan naar een verzorgingshuis. „We hebben steeds geprobeerd om een huiskamerfunctie te vervul len," zegt Bogaard. „Het is mij dan ook nog steeds een raadsel waarom de deel- gemeenteraad heeft besloten om alleen subsidie te verstrek ken op voorwaarde dat wij de zelfde consumptieprijzen gaan hanteren ais het wijkgebouw. De opzet van het dienstencen trum is totaal anders. Wij wer ken voor het grootste deel met vrijwilligers. Niemand ontkomt aan bezuinigingen, maar de ouderen worden nu nog eens extra gepakt door de verhoog de consumptieprijzen." Bogaard heeft hoop, dat de deelgemeenteraad van zijn be sluit terugkomt en dat men binnenkort weer ais vanouds de bejaarden goedkoop van dienst kan zijn. Het oude fort Maasmond in Hoek van Holland zal weer een heel weekend lang voor het publiek worden opengesteld. De stichting Fort aan den Hoek van Holland, die in de gewel ven op den duur een perma nente tentoonstelling over het Hoekse oorlogsverleden wil in richten, heeft ingehaakt'op de landelijke open museumdagen óp 12 en 13 september aan staande. Op die dagen za! het fort daarom van 10.00 tot 17.00 uur open zijn voor be langstellenden. Overigens za) de expositie in het fort een be scheiden karakter dragen. Er zuilen hoofdzakelijk foto's te zien zijn, maar er is gebleken dat veel mensen alleen al een bezoek aan de onderaardse kamers van het fort als een be levenis ervaren. VLAARDINGEN Het spekta kel Holy Zeskamp '87 heeft een batig saldo van zestigdui zend gulden opgeleverd voor de aktie Polio de wereld uit. Afgelopen Koninginnedag stre den 26 teams van instellingen uit de gezondheidszorg uit het hele land op sportieve wijze met elkaar om geld bijeen te brengen voor deze actie. De wedstrijden werden georga niseerd door het jubilerende Holy-ziekenhuis in samenwer king met de beide Viaardingse Rotary-clubs. Doel van de po lio-actie. opgezet door Rotary International en de Wereld Ge zondheidsorganisatie (WHO), is om voor het jaar 2005 een in entingsprogramma uit te voe ren voor alle kinderen op de wereld tussen 0 en 5 jaar. Het totale project gaat 120 mil joen dollar kosten. De 325 Ne derlandse Rotary-clubs willen daarvan 15 miljoen gulden voor hun rekening nemen. Van dat bedrag kunnen 122 miljoen vaccfn-eenheden naar Indone- siö worden verscheept, het land dat de Nederlandse afde ling heeft geadopteerd. SCHIEDAM Burgemeester van Schiedam drs Reinier Scheeres koopt maandag 1 september om 9.30 uur in het Schiedamse hoofdpostkantoor aan de Lange Nleuwstraat postzegels. Hij start hiermee ook in Schiedam de landelijke postzegelactie. De meerop brengst van de zegels is dit jaar bestemd voor het Neder landse Rode Kruis. De Schiedamse afdeling van het Rode Kruis heeft in de hai van het hoofdpostkantoor een kraam ingericht. Rode Kruizers geven desgevraagd inlichtin gen over de activiteiten van de club, het lidmaatschap, ram- penbegel"'ding, sociaal gehan dicapten vervoer en het Jeugd Rode Kruis.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1