Bewoners Steendijkpolder: verzet tegen sanenn Fuikstraat wordt 'n vrolijke boel' SGP/RPF/GPV boos op PvdA Programma vijftiende Haring- en Bierfeest (ontinenlar5 Speciale "Hoogenboom prijzen" voor de golf 1 tot model 1984 Golf II pakket v.a. model 1984 De band met de langste levensduur! Prijzen incl montage! V.A.G. 2000 motortest service Dieseltest A.P.K. erl Uw officiële dealer voor VW, Audi en Porsche Wéalhaven, no. 2320, Geyssendorfferweg 5a, tel. 010-4298844 Reyeroord, Riekeroord 1-5, tel. 010-4823333 Ommoord, Vlambloem 40-48, tel. 010-4207111 Voorruil gebroken?Wij plaatsen een nieuwe ruit van gehard glas (tot model 1983)reeds voor.ƒ240,- Veiligheidsruit van gelaagd glas (tot model 1984) reeds voor365,- Ruitewisserbladen.Ook voor Polo en Jetta per set26,80 Gratis montage. Koppeling. Complete koppelingset, bestaande uit: drukgroep, koppe lingplaat en druklager. Incl. montage voor Golf 1.05-1.31tr. vanafƒ485,- Uitlaat-einddemper. Originele demper met 1 jaar garantie. Incl. montage vanafƒ135,- Uitlaat-einddemper voor: Polo/Derbi vanafƒ165,- Jetta(tot model 1984)vanaf..3:.A.v. ƒ210,- Passat (v.a. 1978-'80) vanaf ƒ229,- Audi 80 (v.a. I979-'82) vanaf250,- Remblokken. Set originele remblokken incl. montage vanafƒ97,50 Ookvoor Polo en Jetta tot model 1984. wt Voor Jubileum Golf GT 4 Zwart/rood gekleurde achterlichten met tussenplaat Hella voor Golf v.a. model 1984, van ƒ495,- voor ƒ395,- (Excl. montage) - Bestaande uit: l.'SétRibdmatten zwart, bruin of blauw 72 JO. 2,Set.portierbakkenzwart7./ƒ39,80 3. Bagagenelaan achterzijde voorstoelen .'ƒ42,50 4f^ppl@en;\^éii|chter.Gf.55,40 5. Koffertas,*montage d:m.virlnikknopen in bagageruimte - ƒ54,40 Hoflaan Schiedamseweg Oost havenkade Radio Centrale post Voor VW-Golf: 155 SR 13 TL. CS 21 175/70 SR I3TL. CS 21 175/70 HR13 TL. CH 51 185/70 SR 13 TL. CS 21 185/70 HR 13 TL. CH 51 185/60 HR 14 TL. CH 51 Overige maten: 145 SR 13 TL. CS 21 165 SR 13 TL. CS 2! 165/65 SR 13 TL. CS 21 185/60 HR 13 TL. CH 51 165 SR 14 TL. CS 2! 175/70 SR 14 TL. CS 21 175/70 HR 14 TL.CH 51 185/65 HR 14 TL.CH 51 195/60 HR 14 TL. CH 51 Fransenstraat Weeshuisplein Vetteoordsekade DeDayer Landstraat Liesveld (viaduct) Korte Hoogstraat Veerplein Analyseert haarscherp de functies van uw motor en electrisch systeem. U weet alles voor maarƒ32,50 Controle van: verstuivers, compressie, brandstofpomp en distri butie. Voor alle types VW- en Audi incl. afstellingƒ135,- Markt Waalstraat Westhavenkade öude Hoogstraat Algemene Periodieke Keuring '■Wff Hoogenboom B.V. is hét adres ^Éj om uw auto te laten keuren. Bij een grote beurt gebeurt dit gratis, anders betaalt u Westhavenplaats DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1S87 HET VRIJE VOLK vlaai-dingen—.16 op een afgraving van 1,75 meter. Alle 150 Tweede Kamerleden en de 75 Statenleden krijgen per soonlijk een brief waarin de CBS de kwestie nog eens uitlegt. Het- zelfde gebeurt in Maassluis, waar de gemeenteraadsleden ook om steun zal worden gevraagd. „De samenvatting van het' rapport waarin 1,30 meter afgraven wordt bepleit rammelt aan alle kanten. Onze acties nu zijn slechts een eerste stap er is ook weer over burgerlijke ongehoor zaamheid gesproken," zegt een strijdlustige Woudstra Die schade, zo heeft de CBS bere kend, is voor de huiseigenaren 120 miljoen gulden. Op 17 september, gaan de wijk bewoners massaal naar Den Haag. Daar "zullen ze de vergade ring van Gedeputeerde Staten bijwonen waar de nu voorgestel de saneringsoplossing wordt be sproken. Uiteraard maken de be woners daar gebruik van het spreekrecht. Ook zullen de bewo ners die dag naar minister Nij- pels (Milieubeheer) gaan om hem te overtuigen van him recht grip voor de positie van de 's Rijksschatkist. Onze mensen heb ben uitgerekend dat onze variant honderd miljoen gulden gaat kos ten, dertig miljoen gulden meer dan de variant die nu door GS is voorgesteld. De verwerking van de vervuilde grond vlak bij onze wijk maakt een essentieel ver schil." De wijkbewoners kijken ook naar het vermogensverlies dat zij zelf lijden door de waardeda ling van de hulzen ten gevolge van de bodemverontreiniging. Voorzitter Harm Woudstra van de CBS heeft een lange reeks ar gumenten om aan de volledige afgraving van de wijk te blijven vasthouden. Hij zegt:'„Met deze door de provincie voorgestelde variant worden de uitgangspun ten die indertijd door de minister van VROM en de provincie Zuid- Holland zijn onderschreven, aan getast. Wij geven ons niet zo maar gewonnen. De aanhouder wint en daar hebben wij zinnige redenen voor. Wij willen constructief blijven meedenken. We hebben zelfs be- MAASSLUIS Bewoners van de Steendijkpolder in Maassluis houden woensdag 9 september een massale protestbijeenkomst in het ontmoetingscentrum Ko ningshof. Het protest Is gericht tegen het provincale sanerings plan voor de Maassluise gifwljk. De bewoners en him belangenver eniging/de Commissie Bodemon derzoek Steendijkpolder (CBS), houden vast het afgraven van het gif tot een diepte van 1,75 meter. De provincie maakte dinsdag be kend niet verder te willen gaan dan 1,30 meter. onder één dak zijn oude gedaante een 'vuile, vie ze bende' met een 'ongezellige muur'. Inmiddels is de muur wit geschilderd. Wanneer over ruim een week de schildering klaar is, verwacht hij dat het straatje 'vro lijk zal aandoen'. „En nu maar ho pen, dat het zo blijft," zegt hij. Ank houdt haar hart vast: „Ze zijn al tijd bezig met spuitbussen. De con cierges van de sporthal lopen hier elke dag schoon te maken." De muurschildering (kosten 10.000 gulden) wordt betaald uit een subsidie van 200.000 guldèn van de provincie Zuid-Holland voor binnenstedelijke recreatie. Het geld wordt verder gebruikt om de recreatieve route (Vossën- straat, Fuikstraat, Jacob Assen- delftplaats en Vettenoordstraatj, te markeren met sierbestrating, bomen, banken en speelwerktui- gen. Een deel van de route lis al klaar. De bedoeling van het subsi- dlepotje is om voor wandelaars en fietsers aantrekkelijke routes te scheppen. In de Fuikstraat (tussen de bei de Lijnbaanhallen) in Vlaardingen zijn Jan en Ank van Reeven sinds maandag druk bezig'met het aan brengen van een muurschildering. Het werkstuk, dat op een muur van 22 bij vijf meter komt, moet een zogeheten 'recreatieve route' markeren van Westhavenkade dwars door de Vettenoordsepolder naar het Mendelssohnplein. Jan van Reeven vindt de opmer kingen van de kinderen niet zo gek, maar hij spreekt zelf niet van dieren. „Het zijn bijna abstracte vormen, die niet naar specifieke dieren verwijzen. Het gaat mij om de vloeiende lijnen. Het is meer de beweging, die de voorstelling maakt," zegt hij. Hoewel nog slechts een klein deel: van de schil dering af is, reageren voorbijgan gers positief op de gedaantever wisseling van het straatje. „Zo, dat is aardig opgeknapt Wat een vrolijke boel," is het meest gehoorde commentaar. Jan van Reeven noemt het straatje in Jan en Ank van Reeven leg gen de eerste hand aan een muurschildering in de Fuik straat. Jan: „Wij komen haast niet aan het werk. Bij na iedereen, die voorbij loopt, maakt wel een praat je." (Foto Arie Wapenaar) VLAARDINGEN „Wij komen haast niet aan het werk. Er lopen zoveel mensen door dit straatje.En bijna iedereen maakt wel een praatje. Wij krijgen leuke reacties. Kinderen herkennen er ge lijk zeehonden en vogels in." staan, dat een kleine fractie over" voor haar principiële zaken uitge breid de aandacht vraagt?", willen ze weten van de PvdA. Andere3 vragen zijn: „Wat verstaat u ei genlijk precies onder démocratie?: Heeft onze fractie de daarvoor gel dende spelregels overtreden? Kunt, u voorbeelden aangeven, dat'onze: fractie zich dwangmatig heeft op- gesteld?" I'2 op te leggen. In een open brief vra gen de SGP/RPF/GPV-raadsie- den M.W. Lensvelt en C.A.E. de Jonge aan de PvdA om deze aan tijging terug te nemen. Lensvelt en De Jonge vragen zich naar aanleiding van de passa ge in het jaarverslag, af of het heb ben van een mening intolerant Is ten opzichte - van andersdenken den. „Is het verkeerd of niet toege- VLAARDINGEN De SGP/RPF/GPV-fractie In de Vlaardingse gemeenteraad Is "bij zonder onaangenaam* getroffen door èen passage in het PvdA- fractiejaarverslag over naaktre- creatie inhet Liekebaertbos. De PvdA schrijft daar, dat dekleine rechtse splinterpartijen intolerant zijn en hun mening door middel van dwang aan. anderen proberen wordt aan de Westhavenplaats bij; de brug afgemeerd. Bij de Oude Havenbrug geeft ook reddingsbri gade verschillende demonstraties. In de Oude Haven zijn er roeiwed-' strijden, onder leiding van het' Zeekadetkorps Vlaardingen. Bij bloemenpaviljoen De Visbank worden demonstraties bloem schikken gegeven (vanaf 11 en 14 uur). r,. Brandspuitwedstrijden voor kin deren. Ook is er een mini-brand weerauto waarin kinderen kunnen, plaatsnemen en uitrukken om de brand te blussen. Bij schilderclub' Centaur kunnen kinderen ballons' versleren met viltstiften. Ponyrijden voor de jeugd. Er is een springkussen geplaatst. De Stadsgehoorzaal komt met een.' Stap-op-de-Stoepshow. Kinderen en volwassenen kunnen zich hier laten schminken. Ieder heel uur is er een parade op de stoep van mensen die zich hebben laten schminken, als clowns, wildwest helden, griezels of sclence-fiction- wezens. Bij de Julianabrug, Coca Cola Acrobatic Show Team. Waaghal zen kunnen een 'ritje' maken op' een mechanische rodeo-stier. Ter hoogte van het Hollandia gebouw staan twee echte olifanten waarop bezoekers een ritje kunnen maken. Vlaardingse scherm verenigingen geven een demonstratie. Een reu ze sjoelbak is opgesteld ter hoogte van de Bleekstraat. Een rotsklim wand biedt jong en oud de gele genheid kennis te maken niét berg- en klimsport. Bij het Hol- landiagebouw worden demonstra ties drukken, weven en schminken gegeven. De Lokale Omroep Vlaardingen verslaat het feest live. Tussen 8.00 en en 19.00 uur Is de omroep onaf gebroken te beluisteren op 94.1 Mhz op de kabel. Op het podium van de omroep In de Zomerstraat treedt om 13.15 uur de groep Yes terday op. De zestnansband brengt een groot aantal songs uit het re pertoire van de Beatles. De centrale post van de stich ting Haring- en Bierfeest staat op de Visbank. Datzelfde geldt voor de politiepost (zoekgeraakte kin deren). Deze kinderen worden be ziggehouden bij Scouting Vlaar dingen op de Westhavenplaats, di rect naast de brug. De EHBO-post zit op de Blokmakersplaats (te genover de centrale post). Het Haring- en Bierfeest wordt op zaterdag 5 septem ber om elf uur op de Westhaven plaats wordt geo pend door de com missaris van de Koningin, mr S. Patijn. (Foto Arie Wapenaar) en T.O.V. brengen straattoneel (11-12,13-14 en 15-16 uur). Kinderrommelmarkt voor en door kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De gemeentebibliotheek ver koopt oude boeken tegen een zacht prijsje, tussen 10.00 en 16.00 uur. In de jeugdbibliotheek begint om 10.00 uur de videofilm. Labyrinth. Jeu de boules door de Jeu de Boules Club Vlaardingen met uit leg over de spelregels. Vlaardlngs kampioenschap darten. kledingshow op de Westhavenka de. Modelbootclub Vlaardingen laat de gehele dag scheepjes varen op de Vetteoordsekade. Verder een show van modelbouwers met stoommachines en demonstraties weven, schilderen en tekenen. De Vlaardingse gymnastiekver eniging L.V.T. geeft tussen 11.00 en 13.00 uur een demonstratie op toe stellen. Aansluitend hierop laat de ponyclub Die Flardingha Ruiters het een en ander zien. Op de Dayer Is dit jaar ook het podium van Omroep Vlaardingen, met muziek en spelletjes. Op het parkeerterrein In de Landstraat kunnen bezoekers een ritje maken op een motor bij ver keersschool Koos van de Bilt. Te vens kan ledereen een theorie-ten tamen afleggen. Iedereen die vol doende punten scoort krijgt een leuke attentie. Kinderen kunnen hier rijden op een hele speciale fiets. Het viaduct is Ingericht als kin derplein, met een luchtkasteel, mi ni cars en een draaimolen. Daar naast is er een ballonwedstrijd. Ook de invaliden sport vereniging De Ooievaars houdt zich hier op. Op het Liesveld bestaat gelegen heid om te dammen bij damver eniging VDV en te schaken bij HVO. Fotomodellenwedstrijd en man nequinwedstrijd. Demonstraties fitness en aerobic. Voor de jeugd staat hier een groot springkussen dat met water is gevuld. Mini-wie lerbaan bij sporthuis Renard. Trlobalcompetitie voor de jeugd 6 tot en met 14 jaar. Triobal be staat uit voetbal, handbal en korf bal. Daarnaast geven verenigin gen demonstraties van alle drie de onderdelen. Ook kunnen kinderen hier zaklopen. Expositie in de oude hal van het stadhuis over het Vlaardingse stadsleven, ingericht door Streek museum Jan Anderson. Sport school Tino Hoogendljk zorgt voor een gevarieerd programma op de Markt met demonstraties en wed strijden. De Kap- en Leershow van Kasbah en Ton Pappers is ook dit jaar weer present. De Waalstraat Is het toneel voor oude. ambachten. Er komt een scharensliep met een slijperskar. Piet Beider Iaat de kunst zien van het volksschilderen. Het bedrijfje Land-Inzicht, dat zich professio neel bezig houdt met bijenteelt, manifesteert zich ook In de Waal straat. Er zijn verder demonstra ties olieverfschilderen, houtdraai- en, sieraden maken, stoelen mat ten, koper slaan, en klompen ma ken. De toneelgroepen De Fakkel Soundmix/Play-backshow onder leiding van Martin Poot (hoek Pa rallelweg). Alle deelnemers ont vangen een videoband met daarop een opname van hun optreden. De nummers 1 van beide onderdelen worden beloond met de Koperen Kap wisselbokaal. Daarnaast zijn er tal van kleine evenementen en verschillende stands op de West havenkade. BIJ restaurant de Log ger is er een demonstratie'porce- leinen poppen maken, bij Van Roon diverse demonstraties op het gebied van watersport. Het Visse rijmuseum heeft de hele dag de deuren openstaan. Van 10 tot 11.30 uur zijn de kindervrienden Bassie en Adriaan in het museum waar zij fotokaarten met handtekening uitdelen. Vanaf 11.00 uur zijn hier diverse demonstraties. Bruidsmo dehuis Henriëtte geeft een avond- Ondernemers bieden hier artike len aan vanuit oud-Hollandse ge veltjes. Jong en oud kan terecht bij bakkerij Frans Hazanbèrg om broodpoppen te boetseren. Bij Lambik en Jos van Brenkelen kan men zich laten schminken door een grimeur. Verschillende kledingzaken ge ven hier een modeshow tussen 11.00 en 17.00 uur. Scouting Vlaardingen is actief op en rond het schip van de zee verkenners Cornelia. Het schip

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1