voor Steendi j kpolder naar Den Haag Furie maakt postvaart ÏHE8U .APIJTEN^ HOE HAAL JE EEN GOEDE VANGST BINNEN Museumdirecteuren uit de hele wereld bezoeken Visserij museum El fde Salon de Harmonie laatste van het seizoen 40% KORTING Wegwijzer PTT-kasten vernield Weer kritiek op PvdA Jaarverslag Inbraak in tuinhuisje Horecawacht moet overlast indammen Graven worden ontruimd ws het vrue volk paw '*iïs<%£& MAASSLUIS De bussen zullen stampvol zit ten volgende week donderdag als de actievoer ders uit de Steendijkpolder naar Den Haag gaan om hun eis kracht bij te zetten dat hun verontrei nigde woonwijk volledig wordt schoongemaakt. VLOERBEDEKKING kw aMI ALLE TAPIJTEN 1e KEUS I ÖVtkctlMUtf Nieuwsgierig? U kunt nu voordelig van Het Vrije Volk genieten: 4 weken voor de halve prijs f 10,10). Stuur de voorpaginabon in of bel: 010-4004.444. Museumdirecteur Ndumbi Achaah Douala uit Cameroun wil weten welke invloe den West-Europa heeft gehad op de visserij in zijn land. Bleeks traai Trio De Vlaar- dingse cul tuurpaus, wethouder Ary Maarle- veld neemt zaterdag 19 september deel aan Sa lon de Harmo nie. DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 Schiedam 10 vi. i H/'v, Gisteren Heten zeker 500 wijkbewoners de voetbalwed strijd op de televisie schieten voor een forse dosis 'peptalk' op een bijeenkomst in De Ko ningshof. Onder leiding van Harm Woudstra, de voorzitter van de bewonerscommissie, verliep het massale protest redelijk beheerst. Niettemin zaten de grimmige emoties vlak onder de oppervlakte. Milieugedepu teerde van Zuid-Holland Hans van der Vlist ondervond dat, maar hij kreeg toch de gele genheid uit te leggen dat de be wonerscommissie het stand punt van Gedeputeerde Staten niet juist had overgebracht. Van der Vlist hield alle moge lijkheden tot een gesprek met de strijdlustige bewonerscom missie open. Toch zuilen de bewoners met mandenvol fruit uit eigen tuin, dat op advies van de in specteur voor de Volksgezond heid niet gegeten moet worden vol overtuiging naar Den Haag reizen. Een aantal van hen wil ook hun kinderen mee nemen. Eén bewoner zei daar over: JDe kinderen in onze wijk lijden al genoeg onder de bodemverontreiniging. Ze ko men veel te kort. Laat ze nu maar eens zien hoe er in Ne derland wordt bestuurd. Daar kunnen ze wat van leren." "'MAASSLUIS De PTT speelt in de Maassluise Furia- de van 3 oktober aanstaande een belangrijke rol. Een spe ciale 'Postharmonie' zorgt die dag voor muzikale omlijsting van het maritieme feest aan de haven. Er staat die dag een PTT-circuit met een mini-stad waar kinderen zelf postbode VLAARDINGEN Uit een tuinhuisje aan de Westlandse- weg zijn een radiocassettere corder, twee luchtdrukpistolen en enkele cassettebandjes, in totaal ter waarde van 800 gul den, ontvreemd. Van het huisje werd een raam geforceerd. kunnen spelen met bestelwa gens, loketten en andere FTT- voorzieningen. Voor filatelisten Is een speci aal poststempel met een af beelding van de stoomsleep- boot de Furie gemaakt dat in het Maassluise postkantoor voor het eerst op 1 oktober wordt gebruikt. De Stichting Maassluis Maritiem brengt een eerstedag-envelop uit met een postzegel voorzien van dit stempel. Voor vijf gulden is de ze unieke enveloppe tijdens de Furiade op verschillende ver kooppunten te verkrijgen. De sleepboot de Furie, be kend uit het boek van Jan de Hartog en de gelijknamige te levisieserie 'Hollands Glorie", maakt ter gelegenheid van dit nieuwe stempel een zogenaam de postvaart. Bij de opening van de Furiade zaterdagmor gen om tien uur, zorgen de nieuwste en snelste FTT-auto's en helicopters voor een specta culair schouwspel. wei geven wij tot op alle bekende merken zoals DESSO-BERGOSS-BONAPARTE TRETFORD-KVT-SILVESTER - HEUGA - LOUIS DE POORTERE etc. Gratis vrijblijvend huisbezoek met complete stalencotlectie. AJb tapijten QftATlS gahgd. DOOR HEB. NEDERLAND Tot 7 jaar schriftelijke garantie op alle bekende merken. Door enorme voorraad geen levertijden. Vraag altijd onze offerte, óók voor KARPETTEN. Wij zijn beslist goedkoper dan anderen. GORDIJNEN en VITRAGES (w.o. Ado, Gardlsette etc.) aGRATIS GENAAID. I Streksingel 165-189 Vrijdag tot ROTTERDAM-H'BERG Ljel. 010-4229120/4224430 Su* geopend 's Maandags geslote Voor journalisten van Het Vrije Volk is dat geen vraag. Die zijn dagelijks bezig met intensief speurwerk naar actuele gebeurtenissen. Naar wat er achter de schermen gebeurt En soms doen ze een extra goede vangst. Lezers van Het Vrije Volk kunnen daarover meepraten. Trouwens in onze wekelijkse vistips vertellen we hoe u de vangst van uw leven kunt binnenhalen. Een abonnement op Het Vrije Volk dat is pas een goede vangst In een met grote meerder heid aangenomen resolutie hebben de bewoners zich dan ook uitgesproken voor afgra ving van 1.75 meter van beide vuillokaties (zowel het veront reinigde havenslib als de vuil- stort). Yoor het argument van Ge deputeerde Staten dat er slechts een beperkte hoeveel heid geld voor bodemsanering beschikbaar is en dat de Steen dijkpolder niet de enige ver vuilde woonwijk is die moet worden1 gesaneerd, was bij de vergadering gisteren geen be grip. „Begrip moet wederzijds zijn. Wij lijden niet alleen fi nanciële schade, maar ook mo rele," aldus Harm Woudstra. De bewonerscommissie kon gisteren ook een concreet suc ces bekendmaken. De huurad viescommissie is akkoord ge gaan met huurverlaging van gemiddeld 80 tot 90 gulden voor de huurhuizen in de Steendijkpolder, ouder dan vijf jaar. De huurders krijgen de huur, die vanaf 1 november 1986 te veel is betaald, terug als zij indertijd met deze actie hebben meegedaan. Gedeputeerde Hans van der Vlist (links), statenlid de heer Tensen (midden) en raadslid Pieter Hogen- raad (rechts) waren na drukkelijk aanwezig op de protestvergadering in De Koningshof. (Foto's Arie Wapenaar) Piet van Koppen, die deze huurverlagingsactie heeft voorbereid, is daar erg tevre den over: „Jammer dat niet ie dereen heeft meegedaan. On geveer 60 percent van de huur ders heeft het daarvoor zo in gewikkelde formulier inge vuld. Ook is jammer dat voor de huizen aan de Steenendijck geldt de nu genomen beslissing van de huuradviescommissie niet. Ook heeft de verhuurder de Algemene Woningstichting Maassluis (AWM) nu nog twee maanden om tegen deze beslis sing van de huuradviescom missie in protest te gaan." HOEK VAN HOLLAND Zes caféhouders en discothee keigenaren uit Hoek van Hol land gaan proberen om de overlast in de weekeinden in te dammen. Dat moet gebeuren door het instellen van een ho recawacht, vier geselecteerde mensen, die vooral op zater dagavond de straat zullen op gaan om rumoerige jongelui te bewegen het wat rustiger aan te doen. De initiatiefnemers zijn zich er van bewust, dat er met na me op zaterdagavond te veel lawaai is in het centrum van Hoek van Holland. Wanneer er problemen zijn worden die niet met geweld, maar door middel van een gesprek opgelost, zo is de bedoeling. Veel zal ook af hangen van de opstelling van de politie, menen de caféhou ders. Die is onderbemand en niet altijd in staat om direct in te grijpen. Als er echte raddraaiers zijn, zal de horecawacht die zonodig afleveren op het poli tiebureau, alhoewel nog niet vast staat of daarvoor juri disch mogelijkheden bestaan. De horecaexploitanten bena drukken dat het gaat om het voorkomen van de problemen. De caféhouders gaan verder een systeem ontwikkelen om vechtpartijtjes in hun zaken tegen te gaan. Daartoe wordt een reglement opgesteld dat voor alie cafés en horecabe drijven gelijk is. Mensen die zich bij herhaling misdragen, kunnen dan eventueel worden geweigerd in alle deelnemende zaken. VLAARDINGEN De di recteur van het jongste mari tieme museum in de wereld is tevreden over het zesde inter nationale congres voor direc teuren van maritieme musea, waartoe hij gisteren een be zoek bracht aan het Visserij museum in Vlaardingen. „Most useful, especially for a museum in a developing coun try. It is a very good opportu nity to pick up a lot of ideas." Met honderdzestig collega's uit vijfentwintig landen was de nieuwkomer, de heer Ndumbi Patrick Achaah uit Douala in het Westafrikaanse Cameroun, gisteren te gast in Vlaardin gen. De directeuren hadden vooral belangstelling voor het zeeaquarium en het grote mo del van een zeillogger, waarop de bemanning de vleet binnen haalt. Voor Ndumbi was het de eer ste keer dat hij aan het con gres deelneemt, dat om de drie jaar wordt gehouden. Eerder verleenden Oslo, Londen, de Verenigde Staten, Parijs en Hamburg onderdak aan de di recteuren van beroemde mu sea als het National Maritime Museum in Greenwich (Enge land), het Wasa Museum in Stockholm, musea in West- Australie en het Musée de la Marine in Parijs. Het jongste museum in Douala is sinds twee jaar in ophouw. Het is de bedoeling er aandacht te beste den aan de visserij en mari tiem transport Ndumbi: „We are also inte rested in showing the inftuen- ce of Portugal, Holland, Ger many and England on the ma ritime history of Cameroon. For all those countries had their influence." Tijdens het congres houden de directeuren zich bezig met onder meer wrakvondsten, problemen bij het restaureren van scheepsmodellen en de presentatie van maritieme ge schiedenis. Willem Morzer Bruyns, conservator van het Scheepvaartmuseum in Am sterdam en met Leo Akveld van het Maritiem Museum Prins Hendrik in Rotterdam organisator van het congres: VLAARDINGEN De Salon de Harmonie, die op zaterdag 19 september wordt gehouden, is voorlopig de laatste. De or ganisatoren van de plaatselij ke praatshow in zaal Harmo nie stoppen er tot volgend jaar mee, omdat zij Tiet zat zijn bij Jan en Alleman te moeten be delen'. Zeer toepasselijk wordt onder het motto 'Liefdewerk Oud Papier' in de elfde Salon aandacht besteed aan kunst en cultuur in Vlaardingen. Dat gebeurt aan de hand van de gemeentelijke nota Kunst en Cultuur, een werkstukje dat volgens de organisatoren de geest ademt van 'knollen voor citroenen'. Het gaat op 19 september om vragen als: Wat hebben plaat selijke kunstenaars van de ge meente te verwachten? Waar om moeten de Stadsgehoorzaal en Harmonie worden afgebro ken? Waarom een nieuw, pe perduur cultureel centrum aan het Buizengat als er geen geld Is voor programma's? Waar om moest de gemeentelijke ga lerie verhulzen uit een fraai pandje aan de Oosthavenkade naar het voor exposities onge schikte theatercafé in de Stadsgehoorzaal? En de ham vraag natuurlijk: stimuleert de gemeente culturele initiatie ven, zoals de Salon doet, of ligt zij dwars? Evenals de tien voorgaande keren presenteren de journa listen Dick van der Lugt (Het Vrije Volk) en Aad Rietveld (Rotterdams Nieuwsblad) de Salon. Daarinworden zij bijge staan door Annemiek van der Sluys en Monique Edelschaap. Zij stellen hun vragen vanach ter de bekende ronde Salonta fel. Het decor waartegen de Elfde en laatste aflevering van dit seizoen wordt gepresen teerd is ontworpen door de Vlaardingse kunstenares Wil ms Kuil. De vaste huiszanger/pianist ln de Salon, Cornells Pons, krijgt deze keer muzikale on dersteuning van Gérard te Wiel (viool) en David Prins (cello). Zij presenteren zich onder de naam Bleekstraat trio. Een nieuwe verschijning in de show is de Rotterdamse saxofonist Plet le Blanc, die na afloop met het trio Arie Valk hof in het theatercafé speelt De presentatoren Rietveld en Van der Lugt leggen hun laatste serie vragen van dit seizoen voor aan wethouder Ary Maarleveld (Cultuur), de directeur van de Stadsgehoor zaal Marten Putman, drs Erik Akkermans, directeur van de Culturele Raad Zuid-Holland, Jos Noordhuizen (eigenaar van een particuliere galerie die naar Rotterdam is ver huisd), Jan van Rij (oud-lid van de Culturele Raad Vlaar dingen en organisator van het Folkfestival in 1981), Luc Staub en Kees Lesuis (sociëteit B'Bwana en de Vlaardingse Kunststichting, beide inmid dels opgeheven) en de Wilma Kuil, beeldend kunstenares. Ook Angelique Takens, be schermvrouwe van het fonds 'Red de Harmonie (en de Stadsgehoorzaal) van de slo pershamer' zal de praatshow bijwonen, 'Liefdewerk oud papier* in de Salon de Harmonie, praat show over kunst en cultuur in Vlaardingen. Zaterdag 19 sep tember, aanvang 2040 uur. Zaai Harmonie, Sehiedamse- weg 51, Vlaardingen. Toegang gratis. „Wrakvondsten zijn een geheel nieuw object, dat wij vroeger niet kenden, toen wij alleen met modellen op schaal en schilderijen werkten. Een an der thema is restauratie van scheepsmodellen. Hoe ver ga je daarbij? En we verdiepen ons in de vraag hoe je maritie me historie moet presenteren." Het congres begon zaterdag in Enkhuizen en wordt morgen in Rotterdam besloten. Behal ve het Visserijmuseum in Vlaardingen bezochten de deelnemers ook het scheepsar cheologisch museum in Ketel haven. Volgens één van de Ne derlandse deelnemers was de meest gehoorde vraag deze week van de buitenlandse deel nemers: „Hoe ziet een haring eruit?" Het Vlaardingse Visse rijmuseum kon daarop giste ren geen antwoord geven, want in het zeeaq&rium komt Neer- lands beroemdste zeebanket niet voor. MAASSLUIS De graven van twee percelen op de Alge mene Begraafplaats in Maas sluis worden ontruimd. Dit hebben burgemeester en wet houders besloten, omdat an ders de komende jaren onvol doende begraafruimte zou ont staan. De Wet op de Lijkbezor ging staat het ruimen van gra ven toe ais een termijn van tenminste tien jaar is verstre ken, nadat de laatste begra ving heeft plaats gehad. De ontruiming geldt voor de percelen VC en YA. Belangheb benden kunnen tot 1 december de gedenktekens weghalen. Na deze datum worden ze door de gemeente weggehaald. Tot 1 februari 1988 worden ze be waard en daarna vernietigd. Herbegravlng op de Algemene Begraafplaats of op begraaf plaatsen elders ts ln bepaalde gevallen mogelijk. Informatie daarover verstrekt de afdeling plantsoenen, tel. 01899—1911. Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4736061 of 42666646. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend vooraf gaand aan de plaatsing op donderdag In ons bezit te zijn. TOERCLUB RIJNMOND Voor enthousiaste wielrenners organiseert de Toerclub Rijn mond zondag 13 september de Ronde van ZuidHolland, een toertocht over een afstand van 200 kilometer. Onderweg zul len de fietsers onder meer langs Delft, Lisse en Den Haag komen. De tocht start om 7.00 uur bij de kantine van de Wie lerbaan Schiedam, Olympia- weg in het sportpark Harga. De kosten bedragen ƒ5,— per deelnemer. Dinsdag 15 september is er weer een Rijnmondsterrit, waarbij men kan kiezen uit di verse afstanden. Deze rit start om 18.30 uur, eveneens in de kantine van de wielerbaan. REUMAPATIENTEN Mensen met 'reumavoeten' hoeven niet met Donald Duck- schoenen rond te lopen. Dat is in het kort de strekking van een lezing die de heer Duyves- tein, eigenaar van een orthope- disch-schoentechnisch bedrijf voor de reumapatiëntenvereni ging Nieuwe Waterweg Noord zal houden. De lezing begint woensdag 16 september om 19.30 uur in het Dienstencen trum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. Mensen met en zonder schoenproblemen zijn allen welkom. KOZAKKENKOOR in de kerk van de parochie van Sint Jan de Doper aan de Mgr. Nolenslaan 99 vindt zaterdag 12 september een liturgievie ring met muzikale omlijsting van het Oeral Kozakkenkoor uit Den Haag plaats. De kozak ken, die liturgische en folkloris tische liederen uit het Russisch verleden zuilen zingen, zetten hiermee een oude traditie voort. Al in de tsarentijd vorm den Russische kozakkenregi- menten hun eigen koren voor de viering van grote kerkdien sten van de tsaar en zijn hoog waardigheidsbekleders. Inlich tingen via telefoonnummer 4702388 Of 4715361. SCHIESPOOR De vereniging voor modeltrein- liefhebbers Schiespoor organi seert zaterdag 12 september in ontmoetingscentrum De Blau we Brug een open dag. Het pu bliek kan hier onder meer voor weinig geld overtollig materiaal kopen, variërend van rails tot wagons. Ook is er een repara- tiehoek, waar defecte treinen tegen kostprijs kunnen worden gerepareerd. MONUMENTEN in het kader van de Open Mo numentendag kan men zater dag 12 september eens een aantal monumenten van bin nen bekijken. Het stadhuis en het Stedelijk Museum zijn dan open voor publiek. In de Lange Haven zullen twee of drie oude stoomslepers van Smit haven sleepdienst liggen. Het popu laire NCRV- programma Ker- kepad organiseert dit jaar haar slotdagen in Schiedam er, daarom zal een aantal kerken waaronder de Havenkerk en de Singelkerk open zijn. De vier Sehiedamse molens laten op deze dag hun wieken draaien en de molens de Walvisch en de Vrijheid zijn voor het pu bliek te bezichtigen. Informatie over de open Monumentendag is onder meer verkrijgbaar bij de VW en bij alle vestigingen van de openbare bibliotheek. RET De Rotterdamse Elektrische Tram bestaat in oktober 60 jaar en dit zai met een aantal publieksevenementen gevierd worden. Woensdag 16 septem ber staat daarom vanaf 9.30 uur op het Emmapiein een in- fobus waarin een kleine expo sitie te zien is. SINGELKWARTIER Goklustige kinderen uit het Singelkwartier kunnen zondag 13 september vanaf 14.00 uur in zaal Marijke, Broersveld 121, terecht voor een spelletje bingo. De kinderbingo—mid dag is bedoeld voor de jeugd tot 13 jaar en kost 2,50. Voor de oudere jongeren is er vrij dag 11 september van 20.00—24.00 uur een jonge renavond. Twee disc-jockeys zorgen voor dansmuziek, maar er kan ook worden gekaart of getafeitennisd. Toegang: gra tis. YOGA Buurtcentrum TrefpuntOost, Celsiusstraat 2, start vrijdag 11 september met yogaiessen on der leiding van een deskundige lerares. Van 9.1510.15 wordt een les gegeven voor mensen vanaf 55 jaar. Opgave en in lichtingen, telefoonummer: 4264195. Wie jonger is dan 55 jaar kan ook op vrijdagmorgen terecht om 10.45 uur. Opgave en inlichtingen, telefoonnum mer 4261089. BLAUWE BRUG inwoners van Schiedam Noord zijn zaterdag 12 sep tember welkom op de Open Dag in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 950. Hobbyis ten kunnen zich dan laten in lichten over het groot aantai creatieve cursussen, variërend van bloemschikken tot sportief bezig zijn, die in het centrum gegeven worden. Een aantal docenten van de te geven cur sussen is aanwezig om de no dige informatie te verstrekken. FILMCLUB 'True Stones' heet de veelge prezen film van Talking Heads leider David Byrne. Vrijdaf 11 september is hij te zien de Filmclub Schiedam, Lange Nieuwstraat 12. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 4,— voor donateurs. Donateur worden kost 5,inclusief de eerste film. STIJLDANSEN In dienstencentrum De Woud- hoek, Heyermansplein 35, be ginnen woensdag 16 septem ber de stijidanslessen weer. Deze lessen zijn bedoeld voor mensen van 55 jaar en ouder. Om 20 oo uur begint een ken nismakingsavond, waarna de groepen zuilen worden inge deeld. OC 4MOLENS Wie een dringend tekort heeft aan lingerie kan dinsdag 15 september terecht in diensten centrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. In de grote zaai verkoopt men dit pikante on dergoed dan namelijk vanaf 14.00 uur. Woensdag 16 sep tember is er in het diensten centrum, eveneens in de grote zaai een soos—middag voor ouderen. Aanvang: 14.00 uur. PODIUM Dansbare funk met een swin gende blazerssectie fs zater dag 12 september van 22 30 uur te horen in muziekcafé "Jo dium, Lange Haven 28. Das- speelt de funkband This Play dan onder meer herkenbare covers van Chaka Kahn en Ta- nia Maria. Toegang-4,—. DRUMBANDFESTIVAL Drumbands en marjorettekorp- sen uit heel Nederland doen zaterdag 12 september mee aan het 29e drum— en marjo- rettenfestiva! aan de Plantage. Een marswedstrijd en een défi lé zijn twee spectaculaire on derdelen op het programma. Aanvang: 12.00 uur. R0EIWEDSTRMD 'Schiedam roeit' heet het wa terspektakel dat het Sehie damse zeekadettenkorps za terdag 12 september organi seert. Zo'n 28 teams, bestaan de uit onder meer Sehiedamse brandweerlieden, raadsleden en verpleegsters bestrijden el kaar vanuit hun stoepen over een baan van 250 meter ln de Voorhaven in SchiedamZuid. Het spektakel begint om 13.00 uur. SCHRIJVERSAVOND De historici Wim Knoops en Frans Meijer houden zaterdag 12 september een lezing Film club Schiedam, Lange Niéuw- straat 12. Naar aanleiding van een pas verschenen boek van hun hand zullen zij vertellen over de aanhouding van de prinses van Oranje bij Goejan- verweliesiuis in 1787, en over de gevolgen die dit incident had voor de Nederlandse ge schiedenis. Aanvang: 20.30 uur, toegang ƒ5. WEEKEIND DIENST Het Schielandziekenhuis aart de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO—dienst, tel. 4733733. Hulsarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 420661. Spoedrecepten, tei„ 4261480. Tandarts, spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00—18.00 uur: P.L. de Boer, van Rijkpad 3, tel. 4712802. MAASSLUIS Vier PTT-tele- foonkasten zijn in de Burg. Wesselinkstraat in Maassluis vernield. De schade aan de zo geheten manipulatiekasten be draagt 15.000 guiden. Uit een woning aan de Dutoit- straat In Maassluis Is een por temonnee met 200 guiden ont vreemd. De portemonnee werd overdag ontvreemd. De inbre ker hoefde hoefde niet veel moeite te doen om binnen te komen, want de voordeur sfond op een kier. VLAARDINGEN „De Partij van de Arbeid draalt In haar fractiejaarverslag behoorlijk om de feiten heen." Dit schrijft de Sociallstlese Partij (SP) in een verklaring naar aanleiding van een opmerking In het ver slag, dat de SP 'veel ge schreeuw en weinig wol' is. !n het verslag krijgt de SP ook de schuld van de huidige samen werking tussen PvdA, WD en CDA ln het college. „Bepaald zuivere informatie kunnen wij het allemaal niet noemen", aldus de SP, die In de verklaring haar viste op de colfegevormlng nog eens uit een zet. De partij daagt de PvdA uit om de toezegging hard te maken, dat de winsten op gas en elektriciteit geleide lijk aan zullen worden afge bouwd. Het fractiejaarverslag was eer der voor de SGP/RPF/GPV aanleiding om in de pen te klimmen. Deze tweemans-frac tie had zich gestoord aan een passage over naaktrecreatle In het Lickebaertbos. Volgens de PvdA zou de fractie Intolerant zijn en haar mening dwingend aan anderen willen opleggen.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1