14 kortaf Provincie houdt vast aan gedeeltelijk afgraven van gifwijk Emancipatie: een kwestie van lange adem Havendagen gaan de Hoek niet voorbij Barrlka tijdelijk dicht Voorzitter Hogeschool Dakzftter zet buurt drie uur op stelten t wmmë«mmmfmmm^9mmm^ Van der Touw stopt met sportraad Sleutel lag klaar WS Êf Door MARJAN MEIJER SCHIEDAM Na de laatste wolkbreuk hebben ^bewoners van diverse Schiedamse straten en plei nen hun huizen gebarrikadeerd. Er liggen zand bakken voor de deuren, vloedschotten werden aangebracht en de meubelen binnen staan op hou- '"ten klossen. De dit jaar al twee keer door over stromingen getroffen, Schiedammers wijzen met steeds meer stellingheid de beschuldigende vin der naar de gemeente. Grove fouten Kurkvloer - Stekkers droog Tijger De nieuwe Maassluise Emancipatie Commissie, die gisteravond is geïnstalleerd: nog veel werk te doen. (Foto Arie Wapenaar) Helder VLAARDINGEN Concert Meidencafé MAASSLUIS Sportkampioenen Politie Televisie HOEK V.HOLLAND EHBO Sleepvaart Zomerseizoen WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 WHKKK^m - MmMm Bewoners Oosterstraat: 'Gemeente moet nu snel maatregelen treffen' r De dienst Gemeentewerken werkt al jaren aan de vernieu wing van de riolering. De be woners willen tijdelijke nood maatregelen. „Het effect van te nemen maatregelen moeten we eerst bekijken," reageert directeur ir H.G. de Block van Gemeentewerken. Volgende week is er overleg tussen de gemeente en alle gedupeerde huiseigenaren. „De gemeente doet geen sier. De straat wordt niet eens meer .sehoongespoten, Het stinkt af.vreselijh. Er is iets mis met ".het hoofdriool of de gemalen zijn kapot," denken angstige enfbedroefde gedupeerden van 9$lgr Oosterstraat in de Schie damse wijk Oost. Bewoners in de> wijk De Gorzen braken maandagavond demonstratief een stuk Nieuwe Maasstraat open. „We zijn al die nattig- _held beu. Onze huizen, de fun damenten en alles eigenlijk rot weg," riepen de demonstran ten, die de straat over een lengte van dertig meter open braken. De dienst Gemeente werken is in De Gorzen bezig met het verniewen van de rio lering. Directeur De Block van de dienst Gemeentewerken: „Wij leven absoluut met de gedu peerden mee. Wij werken kei hard om alle problemen stuk voor stuk op te lossen. Eén re den is niet te geven voor de wateroverlast. Het moet per straat, plein of huis worden be- keken. Daar zijn we nu koorts achtig-mee bezig." De Block reed gisteren zelf langs de meeste getroffen, .plaatsen. Hij of zijn ambtenarenbezochten de gedupeerden. Er werd ge probeerd inzicht, te krijgen in de omvang van de schade. „Zes jaar geleden werd hier de riolering vernieuwd," ver- lelt Jannie van Houten van Oosterstraat nummer 40. „Een zucht van verlichting slaakten we. Want al dertig jaar werden we hier regelmatig getergd door het water. Wij hebben meteen een geveltuintje aange legd. Maar sinds er iets, wit weten we niet, veranderd is- aan het gemaal in de Marco nistraat zitten we hier telkens met water vijfendertig tot veertig centimeter hoog in huis bij een beetje bui." Straatbewoner Paul Kramer, van nummer 80, belde het KNMI in De Bilt eens op om te vragen of de meest recente re genbui nu één van bijzonder kaliber was geweest „Daar verzekerden ze mij dat een bui van 32 milimeter hemelwater in een uur tijd helemaal niet zo bijzonder is. Dat moeten de riolen en de gemalen kunnen verwerken. Indien het gemaal aanstaat. Volgens mij zijn er bij de dienst Gemeentewerken grove fouten gemaakt. Of de gemalen werkten niet correct." Het echtpaar Bas (68) en Jannie (67) van Houten woont al 35 jaar heel tevreden, op de wateroverlast na, in het eigen huisje in de knusse Ooster straat. „Maar meid, geloof me maar, ik kan het niet meer, dat sjouwen met die zakken met honderden kilo's zand," legt Bas van Houten uit. Hij had vroeger met zijn broer een schildersbedrijf., Hij weet van aanpakken, maar'die-bergbeek die zaterdagnacht zijn prach tig opgeknapte stulpje binnen stroomde werd hem bijna te machtig. „Meegaan 's avonds ais het regent doet'ie nu niet meer. Ik zat gisteren alleen op een ver jaardagsvisite. Wij bibberen al van angst als het KNMI regen MAASSLUIS Het gesprek "'tussen gedeputeerde H. van cler Vlist (Milieu) en de ge meente Maassluis plus de be- vvb'ners van de Steendijkpolder hïfeft gisteravond geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. De partijen hebben aan hun eer der ingenomen standpunt vast gehouden. De provincie wil het verontreinigde havenslib in de tuinen van de eengezinswonin gen in de Maassluise Steen dijkpolder afgraven tot een diepte van 1,30 meter. De Maasslulzers willen een afgra ving van de hele wijk, zowel het havenslib als de voormali ge vuilstort tot een diépte van 1,75 meter. Tijdens een vergadering van de raadscommissie Milieu zei wethouder Van der Knaap gis teren: „Ik heb alleen maar ge luisterd naar wat Van der Vlistzei. Wij blijven bij ons standpunt." Namens de bewonersorgani- SCHIEDAM De vergade ring van de sportraad (sectie 1), gisteren gehouden in de kantine van Hermes-DVS, heeft weinig schokkends opge leverd. Het college van burge meester en wethouders moet op korte termijn het rapport van de sectie al dan niet goed keuren. Goedkeuring zou bete kenen dat de samenwerkings verbanden tussen GSS en Ur- sus èn SVDPW en DRZ door kunnen gaan. De harde noten die daarna gekraakt moeten worden 'zijn de bestemming van het veld van DRZ en de toekomst van Olympus Schie dam. De vier voetbalclubs op Thurlede hebben besloten de handen ineen te slaan voor wat betreft de bespeling van de vel den. Zij zullen onderling bepa len wie waar speelt en welk veld als hoofdveld gebruikt wordt Het belangrijkste nieuws is 'echter dat de voorzitter van de sportraad, Jo van der Touw, wegens privé-omstandigheden zijn functie ter beschikking stelt. In de Schie damse Oos terstraat lig gen bij Jannie en Bas van Houten van nummer 40) de zandzak ken nog voor de deur. Bij John en'Moni que Nijs (van nummer 88) staan de vloedschotten klaar. (Foto Arie Wape naar) voorspelt. In de krant lezen we altijd eerst de weersvoorspel ling,*; zegt Jannie,! dle- jmis- troostig blikt naar. het vergeel- i de :hehang,.de natte onder kam ten:.van de leren banken,::het verziekte electrische orgel en de totaal ontstemde piano. S J 'jïiü ■u-,Ook de buren, pp nummer.38, thaddenrte kampen:met waterj overlast.,- Het jonge 1 echtpaar. John (24) en Monique (22) Nijs zaten bij moeder Nijs (op nummer 72 in de Ooster straat), toen de wolkbreuk los barstte., „Na 17 juli, ook een enorme regénbuft -stond ons huis'ook.onder water. En kijk nu eens," wijst John. Het twee tal ging dit jaar in verband met te verwachten gezinsuit breiding niet met vakantie. Het vakantiegeld wérd gesto ken in een kurken, vloerbedek king. De kurklaag is voorzien van een laklaagje. „Maar het gaat overal bub belen, ais dat maar goed gaat," schudt Monique haar hoofd. „Je durft niet meer weg, hè. Telkens willen we redden wat er te redden'valt." Tijdens de laatste bui, zater dagavond, bleek de angst van vele Oosterstraat bewoners voor overstromingen bewaar heid. Honderden kilo's zand werd los -voor de deuren ge stort. Dat zogenoemde klap- zand moest het water tegen houden. Nu liggen de honder den kilo's zelfgekocht zand in zakken voor de huisdeur. He vig geëmotioneerde Schiedam mers brachten vloedschotten aan in voor- en achterdeuren. Meubelen en piano's staan in de huizen op houten blokken. Tapijten, vloerkleden en wand- bekleding kunnen na de gigan tische overstroming zo de vuil containers in. Voor het naar bed gaan leg gen de angstige bewoners alle stekkers van electrische appa raten op hoge droge plaatsen. Oudere mensen, die al vijftig jaar in de Oosterstraat wonen, willen nu liever vandaag dan morgen hun huisje van de hand doen. Meneer Prein, een ouwe getrouwe Oosterstrater, zit in zak en as. Ai zijn spulle tjes werden nat. Bij An en Henk Hersbach, die al meer dan vijftig jaar op nummer 36 wonen en helemaal dichtgesla gen zijn na de bui, kregen het met vijftig centimeter water in hun eigen huis voor hun kie zen. ,3ij hun stond nog meer wa ter dan bij ons," vertellen bu ren. „Vies stinkend water. Him wollen peperdure tapijt is vol komen naar de maan. Wegge gooid, het moest er worden uit gesneden. Na de vorige over stroming zat het nog, ai bobbe lend en vochtig, op de vloer ge spijkerd. Nu was het verwoest. Die familie riep, tijdens het dweilen waarbij veel buren hielpen, dat ze plavuizen op de vloer laten leggen. Er zal wor den behangen. Daarna komt er een piakaat: Huis te koop op het raam. Dat is toch triest. Het is zo'n leuke straat." De Schiedamse brandweer pompte de ondergelopen wo ningen leeg. „Ik ging er bijna dood aan," herinnert Van, Hou ten zich. „Ik was helemaal, in gezakt," zegt hij.Mensen1 roe pen dan wel van: Je bent tóch verzekerd. Maar dat is 'het niet Het is vreselijk om zo'n aanstormende beek op je .spul letjes te zien aankomen," zucht Jannie. De buren aan de on even zijde van 'dé' straat had den minder last van het regen-' en rioolwater. Het'wachten dsj nu op actie van Gemeentewer-. ken. i satie CBS zei voorzitter Harm Woudstra: „Wij zetten het overleg met de provincie voort. Wij vinden dat de pro vincie geen motivaties waar om de vuiistort niet wordt af gegraven. Ook wordt in de GS- brief aan de minister van VROM niet aangegeven waar om tot afgraven van 1,30 meter is besloten. Ik hoop dat de standpunten in de toekomst duidelijker worden onder bouwd. Ook de gemeente Maassluis moet maar eens aangeven waarom zij tot 1,75 meter wil afgraven. Dat de provincie de veront reinigde Steendijkpoldergrond in de Vlaardingse Broekpolder wil storten verbaast wethou der Van der Knaap niet: „Het opslaan van verontreinigde grond levert gigantische pro blemen op. Wij zitten er zelf ook mee. De grond van het stukje Verto IV aan de Wagen straat zullen we zelf tijdelijk moeten opslaan aan de Vlaar- dingsedijk. Dat gebeurt op on ze eigen kosten, want als we dat niet doen kunnen we die grond ook niet gaan bouwen." De financiële kant van de bo demsaneringen die Maassluis nog te wachten staan baren wethouder Van der Knaap, die ook financiën in zijn portefeuil le heeft, grote zorgen: „Het zal ons allemaal wel meer kosten dan de tien percent van de sa neringen alleen. Het wordt voor Maassluis een hele krachtsinspanning. Ik maak me bijzonder sterk voor het toepassen van de regeling dat we twintig gulden per inwoner per jaar gaan betalen. Dat kost ons vijf jaar lang 660,000 gul den, dat is minder dan tien percent van elke sanering. Tenslotte is de ellende ons door anderen aangedaan en hoeft Maassluis de lasten daarvan niet alleen te dragen." VLAARDINGEN Uit een woning aan de Soendaiaan zijn een bedrag van 270 gulden, een zilveren tientje en een zilveren gulden ontvreemd. De bewoon ster van het pand had het de insluiper wel bijzonder gemak kelijk gemaakt, want de sleu tel van de keukendeur lag op het raamkozijn van een open staand doucheraampje. Door LELIA VAN DER TAK MAASSLUIS De langver beide Maassluise gemeentelij ke Emancipatie Commissie be staat sinds gisteren echt. Na jarenlang praten en vergade ren zijn alle formale obstakels uit de weg geruimd en de te genstanders zijn tegenstribbe lend overstag gegaan. Nu kan een groep van negen vrouwen het Maassluise emencipatiebe- leid uitstippelen en beïnvloe den. Sinds de eerste stuurgroep Emancipatie onder leiding van de toenmalige wethouder Koos Smit voor het eerst in 1983 achter gesloten deuren bij eenkwam, is er al het nodige gebeurd: aan de Noordvliet is een Vrouwenhuis gekomen waar nu vele activiteiten plaatsvinden. Een paar jaar heeft er een Overleg Platform Emancipatie gefunctioneerd. Er is een emancipatiewerkster gekomen en helaas, gegaan. De randvoorwaarden zijn ge realiseerd, nu zullen de vrou wen het gemeentebestuur tot daden moeten dwingen. Gisteren heeft' wethouder Liesbeth Snoek-Schuller de Commissie Emancipatie offici eel geïnstalleerd, na het ont binden van haar voorloper het Overleg Platform. De doelstel ling van de nieuwe commissie, die gevraagd en ongevraagd het college van burgemeester en wethouders advies kan ge ven, is: „Een bijdrage leveren in het kader van een juiste be hartiging van die onderwerpen van gemeentebeleid waarbij emancipatiezaken betrokken." Hoe dit zal gaan onder lei ding van een voorzitter uit de WD die de afgelopen jaren te gen de instelling van zo'n com missie heeft gestemd, zal de toekomst leren. Aan Harmi de Wit (37), voorzitter van het zojuist ont bonden Platform, zal het niet liggen als deze nieuwe com missie een papieren tijger blijft. Figuurlijk gesproken heeft ze haar mouwen al opge stroopt om aan de slag te gaan. Al jaren houdt ze zich uit volle overtuiging met vrou wenzaken bezig, zowel in Maassluis als in de onderne mingsraad van het Holy Zie kenhuis waar ze als analiste werkt. In de visie van Harmi de Wit is emancipatie geen lu xe-probleem, maar een eigen tijdse maatschappelijke ont wikkeling. Ze vertelt het verhaal van een idealiste die van wanten weet als het vrouwenzaken be- treft: „Ik zie zoveel slechte din gen voor vrouwen gebeuren dat ik me er wel mee bezig moet houden. Voor mezelf niet, ik ben niet onderdrukt en ik heb een goed betaalde baan. Maar veel andere vrouwen staan er zo niet voor. Elke vrouw moet in principe finan cieel onafhankelijk kunnen zijn. Als ik zie dat vrouwen, vooral vroeger, ophielden met werken als er kinderen kwa men vind ik dat zonde. Gelukkig hebben ze op mijn werk, in het Holy Ziekenhuis, goede kinderopvang zodat daar nu niemand meer op houdt met werken als er kinde ren komen. Natuurlijk moet je je een baan niet laten opdrin gen want het blijft zwaar kin deren en een volle baan. Maar als je het echt wilt krijg Je het voor elkaar. Ideaal zou een kortere werktijd voor iedereen zijn en de taken binnenshuis verdelen." Met deze steliingname is Harml's kijk op de vrouwen emancipatie heider. Zelf heeft ze geen kinderen, maar ze weet dat andere vrouwen het moeilijk kunnen hebben met de combinatie werk/kinderen. Ook heeft ze de taken binnens huis eerlijk gedeeld met haar echtgenoot, die het heel vreemd vond dat de pasge trouwde Harmi zijn achter naam ging gebruiken. Daar ia Harmi na korte tijd dan ook weer vanaf gestapt. Al vele jaren is ze met veel plezier actief in het vrouwen ontmoetingscentrum Sien. Vanuit haar bestuursfunctie daar is ze in het Overleg Plat form Emancipatie terecht ge komen. Haar oordeel over het reilen en zeilen van de ge meentelijke aanpak op eman cipatieterrein is gebaseerd op ervaring: „Een hele boel be leidstaken van het gemeente bestuur raken emancipatie. Het Platform werd weieens vergeten, bijvoorbeeld bij de bespreking van de nota perso neelsbeleid. Men moet nog maar aan ons wennen maar dat komt nog wel. We gaan meendenken over de mentali teitsverandering binnen de ge meente zelf. Er zijn zoveel kleine dingen. Het weglaten van hij/zij in de stadskrant bijvoorbeeld, en de schoolboe ken bij het onderwijs." Al verder pratend over emancipatiezaken scherpt Harmi*de Wit haar mening nog eens aan. Zich afzetten te gen mannen hoeft voor haar niet zo maar ze vindt wel dat vrouwen nu in een achter- standaituatie verkeren. Als die achterstand is weggewerkt wil Harmi best 'samen* verder.„Is "het zo verkeerd om voor jezelf op te komen? Vrouwen hebben daar nog steeds moeite mee. Daarom Is een vrouwenhuis heel belangrijk. Ik blijf stug volhouden. Ik heb eenideaal en dat laat ik niet gemakkelijk los. Emancipatie is een kwes tie van lange adem. Het gaat ontzettend langzaam." Dat in Maassluis maar heel kort een emancipatloewerkster actief is geweest vindt Harmi de Wit erg jammer. Er is nu geld beschikbaar voor een nieuwe functionaris in het vrouwenwerk. Wanneer zij komt is er genoeg werk aan de winkel: „Het vrouwenwerk kan best een push gebruiken. Er is iemand nodig die dingen kan aangeven. We werken allemaal met vrijwilligers en dat is soms moeilijk," zegt Harmi de Wit. De leden van de nieuwe com missie zijn: Gerda van Dijk (CDA) en Yvonne de Groot (PvdA) namens de gemeente raad, Mieke van der Griend (Vrouwenontmoetingscentrum Sien), Hanna Oostervink (VOS), Annelies de Puy (Vrou wenraad), W. Torn (NCVB) D, Kloet (NWH), mevrouw J. van Hanswljk-Pennink en Har mi de Wit op 'persoonlijke ti tel'. Er hebben zich geen man nen voor deelname aan de Maassluise Emancipatie Com missie aangemeld, hoewel de mogelijkheid wel bestaat. Tijdens zijn wekelijks lunch concert op het orgel van de Grote Kerk te Vlaardingen speelt Aad Zoutendijk donder dag werken van Buxtehude, Duron, Travers, Roelstraete en Plerné. Het concert duurt van 12.45 tot 13.15 uur. Toegang gratis. Vrijdag 25 september gaat in cultureel jongeren centrum La byrint (Zomerstraat 41) een meidencafé open. Het is de be doeling wekelijks op vrijdag thema-avonden te organiseren over onder meer muziek, to neel, fotografie, uiterlijk, kle ding maken, sieraden maken en buitenlandse avonden met hapjes, drankjes en muziek. De openingsavond, die om 20 uur begint, is gratis. Daarna toe gang 1 gulden. Het meidencafé is voor meisjes van 16 tot en met 25 jaar. Evenais voorgaande jaren wor den In Maassluis in december de sportkampioenen van het afgelopen jaar gehuldigd. De Maassluise Sport- en Recrea- tieraad doet een oproep om voor 15 oktober kampioenen of bijzondere sportprestaties te melden bij de afdeling sport en recreatiezaken op het stad huis, tel. 01899-19111. De heer J.F. van der Pijl heeft in verband met zijn 20-jarig ju bileum bij het reserve-politie korps van Maassluis het bijbe horende jaarteken ontvangen. Hij kreeg het teken gisteravond van burgemeester J. van Es tij dens .een bijeenkomst voor re servisten in het Maassluise po litiebureau. De heren T.P. Punt, L.F.M. Speel en J.F. Scheerstra, res pectievelijk fractievoorzitter van PvdA, CDA en WD in Maassluis, nemen op maandag 28 september deel aan een uit zending van de Nederlandse Onderwijs Televisie, die is ge wijd aan politiek. De uitzen ding, die om 10.30 uur op Ne derland II begint, maakt deel uit van de serie 'Politiek in uit voering'. Eén van de samen stellers is het Maassluise oud- CDA-raadslld Wim van der Spek. Het gaat maandag met name om de tegenstrijdigheid tussen partijprogramma's en de politieke praktijk. Als voor beeld wordt het drinkwateron- derzoek in de Steendijkpolder genomen. De EHBO—vereniging in Hoek van Holland organiseert in de komende wintermaanden weer een cursus voor beginners. De cursus wordt twintig weken lang iedere woensdagavond gegeven in de wijkgebouw De Hoekstee vanaf half acht. Men kan zich opgeven tijdens de eerste cursusavond op woens dag 7 oktober. De vereniging van belangstel lenden voor de sleepvaart 'Lekko' houdt op zaterdag 26 september de jaarlijkse bijeen komst In De Hoekstee. Vanaf 14.00 uur Is er een ruilbeurs, maar ook een expositie van fo to's en andere zaken. Ook is er een maritieme shop op het ge bied van de sleepvaart met - boeken, foto's, rederij-attribu ten e.d. Het zomerseizoen wordt het komende weekeinde In Hoek van Holland feestelijk afgeslo ten met een lampionoptocht en een feestavond voor de jeugd. De WV, het koopcentrum en de Oranjevereniging organise ren vanaf half zeven een lam pionoptocht die begint bij het WV-kantoor en die eindigt bij De Hoekstee. Daar wordt dan een kindervoorstelling gegeven waar alie kinderen gratis toe gang hebben. De voorstelling duurt tot haif tien en ook als het slecht weer is (de lampio noptocht wordt dan afgelast) gaat de kindervoorstelling ge woon door om half acht. HOEK VAN HOLLAND De open havendagen van de ge meente Rotterdam gaan ook dit jaar niet aan Hoek van Hol land voorbij. De Hoek heeft op zaterdag 25 september een ge heel eigen programma. Zaterdag tussen 9.00 en 10.15 uur en tussen 10.15 en 11.30 uur is er gelegenheid de ferry Koningin Beatrix te bezichtigen. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de WV. De zeillogger Geesje van Urk maakt drie zeiltochten van uit de Berghaven. Vertrektijden 8.00,11.30 en 15.00 uur. Kaar ten van 25 gulden zijn even eens verkrijgbaar bij de WV. Voorts kan men een kijkje ne men in het Europoortgebied. Men kan overvaren per Spldo- boot en een bezoek brengen aan de Graan Elevator Maat schappij met aansluitend een busrit door Europoort. Deze tochten kosten 5 gulden per persoon. Op zondag 27 september zal de Spidoboot drie tochten ma ken naar de slufter aan de zuidwestkant van de Maasvlak te. Een bezoek aan dit giganti sche reservoir voor havenslib kost 6 gulden, inclusief de bus- rit door Europoort. Afvaarten om 12.00,13.00 en 14.00 uur en ook voor deze laatste at tracties verkoopt de WV de kaarten. SCHIEDAM Het Schiedam se vrouwen ontmoetingscen trum Barrika aan de Lange Kerkstraat 62 Is door een brand op de eerste etage ge deeltelijk verwoest. De ont moetingsruimte brandde uit. De brand, waarschijnlijk ont staan door kortsluiting in een Ijskast die achter de bar stond, heeft grote schade veroorzaakt aan keukengerei, muziekinstru menten en audio apparaat. Alle cursussen zijn lot nader orde afgelast. De kinderopvang in het vrouwenhuis is eveneens niet meer mogelijk. Het kan toortje van de vrouwen op de begane grond is nog toeganke lijk. Maar de telefoon doet het evenmin. Voor Inlichtingen of vragen belten met Marjan van Beers, telefoon 4261628. ROTTERDAM De Hoge school Rotterdam en omstre ken heeft een voorzitter van het college van bestuur. Het is ,de heer ir L.A. Truyman, die nu nog directeur hulsvesting van het directoraat-generaal voor het hoger-wetenschappelijk onderwijs van het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen Is. De Hogeschool is een samen-, werkingsverband tussen acht tien instellingen voor hoger be roepsonderwijs uit Delft, Dor- drecht en Rotterdam. De heen Truyman treedt 1 januari aan-, staande in fuctie. SCHIEDAM Een 19-jarige Rotterdammer die onder in vloed van drugs op het dak van een pand aan de Nieuwe Haven was geklommen heeft maandagavond Schiedam drie uur op stelten gezet. De Schie damse politie sluit niet uit dat de man, die totaal onbenader baar was, het rohypnol had in genomen. De Schiedamse Nieuwe Haven was uren afge sloten voor al het verkeer. Poli tie en brandweer waren met een hoogwerker en een vang zeil aanwezig. Het drama begon rond half vijf 's middags toen het personeel van een surveillancewagen de jongeman een fiets zagen ste len bij het dichtbij gelegen Schielandziekenhuls. Zij zetten de achtervolging in. De jongen smeet de damesfiets neer toen hij dat ontdekte. HIJ vluchtte na het inslaan van een raampje van een deur een woning aan de Warande in. Via het dak klom hij aan de achterzijde razendsnel tot het hooogste punt van het pannen dak van het huis waar ooit de beroemde schrijver Bordewljk woonde. De politieteamlelder van Schledam-zuid en een hondeleider, vastgeketend aan gordels, wisten na uren praten" de jongeman In de boeien te slaan. Zij bonden hem rugge lings vast aan de ladder van de brandweerwagen. De man werd zo onder zeer grote belangstelling van het toestroomde publiek naar de begane grond getakeld. Hij werd met een ambulance naar het Schiedamse hoofdbureau van politie gebracht. Een psy chiater en een arts onderzoch ten de man. Hij sliep zijn roes uit in een cel. De eigenares van de fiets heeft haar rijwiel ook terug.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1