4 Brandersfeest eindigt met stampvol centrum Zondagsmarkt menselijke slang van tienduizenden I HANDWERK VOORVOET! yiowt w geen vat op Jazznacht Vlaardings Meidencafé voorzichtig van start HANDWERK VOO^M U? van Dalen schoenen Kort nieuws van Dalen schoenen 'Olympische ijdelheid van Dolf de Vries Maassluis heeft geld voor 'leuke dingen Ulkerlngsmiddag Industriebond FNV Geen succes WS Door MARJAN V MEIJER v SCHIEDAM Stap voets bewoog zich het afgelopen weekeinde tijdens de Brandersbra derie en de Vrijmarkt op zaterdag en op de lustrum Zondagsmarkt een lange stroom van tienduizenden mensen door het centrum van Schiedam. Lachend, zingend, elkaar toeroe pend, gelaten schuife lend en soms zelfs een half uurtje stokstijf op de plaats, begaf de massa zich als een menselijke slang door de binnenstad. De sfeer was prima. Kermis Sioux schoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren. leesi uw voeten voiieaige ns naar Sioux. Wie Moderne leest De Afrikaanse olifanten Mary en Vanessa, hun sponsor een stofzuigerfa brikant eer aan doend door de straten 'af te schuimen naar lekkers, trokken veel bekijks in de Broersveld. Onder: De da- messtreetband Betoeterd trok ook veel bekijks. (Fo to's Arie Wapenaar) Rondleiding Het Vlaar dingse mei dencafé: „Een hoop meiden dur ven nog niet zo." (Foto Arie Wape naar) Crearuimte Vluchtroutes Sioux schoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons 0 naar Sioux. Wie er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren. Meidensoos Zwemmen Bibliotheek Kinderballet Spreektaal 'hh schiedam MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 ..De beroemde Amerikaanse band The Platters liet op zich wachten, maar niemand die zich eraan stoorde. The Clarks, een zestiger-jarenband die uit sluitend songs van The Beatles ten gehore bracht, was een doorslaand succes. „Of er goe de zaken gedaan worden weten we niet. Er is zoals vórig jaar op de Hoogstraat geen doorko men aan," zeiden velen. „Wat zaken, wij hebben de handel, het eten en de drank niet aan kunnen slepen. Dat is fijn, maar dat mag best. Wij willen onze toko ook gezond houden en we zijn blij dat het gelukt is," riepen winkeliers van de Hoogstraat uit. In de Hoogstraat, waar er op plaatsen waar een met een kraam of stalletje stond echt minutenlang geen doorkomen aan was, kreeg de Amerikaan se kunstenaar Ilyshe Whit- tyngton veel bekijks. Ais 'hu man'- statue' (menselijk stand beeld)-stond: de'donkere man, metrwitte-handschoenen aan en een hoofddeksel op, roer loos. Vele bezoekers van de Zondagsmarkt gaapten hem eveneens muisstil,— met open mond aan. „Wat een kunst," riepen ze verwonderd over de mime-speier, die om het half uur steeds een andere houding aannam. De kermis deed goede zaken, de Schiedamse middenstand en de standhouders konden de handel niet aanslepen. De op tredende groepen vonden een gehoorzaam luisterend óor. Ie dereen had het naar z'n zin. De traditionele jazznacht was rus tig gehouden.En het - extra uurtje uitslapen in verband ei nf Mode In dames-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAM, Broersvest 33c, tel. 010 - 269029 SS met het intreden van de win tertijd kwam bijzonder goed van pas. Zondagochtend om tien uur, direct na de opening van de winkels, begon het cen trum a! vol te lopen met volk. In verband met de Branders feesten en het feit dat de Open bare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) al tien jaar kabeltelevi sie levert aan 30.000 abonnées, werd afgelopen zaterdag de Gouden Gids feestelijk op de kabel gezet. Wethouder Aad Wiegman drukte op de knop van de firma Publinet en ver richtte daarmee de officiële openingshandeling. Zo'n 30 percent van de kabelabonnées met televisie .vóórzienvan te letext^ kan' nu ]2i: uur: pér ;dag gratis'pphet ''Mozaïekkanaal dé elektronischeGouden Gids ontvangen. 'Aad' Wiegman, (wethouder Nutsbedrijven) in de aula van hetiStedeüjk Museum, waar de Media-Presentatie - plaatsvond: „Dit" 'betekent' ópnieuw een niet-omróepfunctie voor de ka bel. De gemeente wil ook ais informatie-leverancier werk zaam zijn. Op moderne leest geschoeid. Zodat meer lokale informatie aan meer mensen beschikbaar komt. Het feit dat Schiedam over een retourge- schikt net beschikt moet door aanbieders van software niet ongebruikt worden gelaten. Schiedam nodigt softwarema- kers uit om met ideeën en voorstellen langs te komen." Tijdens de Brandersbraderie en de Vrijmarkt op zaterdag waren het vooral de twee Afri kaanse olifanten Mary (zes jaar) en Vanessa (vier jaar) die de belangstelling trokken van jong en oud. Gesponsord door een stofzuigerfabrikant van het Rotterdamse Noorde reiland deden de logge beesten hun1 naam eer aan. Als na- m aakstofzuigers schuimden zij de straat, de trottoirs en vaak ook de handel van de kooplui met tweedehands arti kelen af. SCHIEDAM Niemand dacht er aan om te vertrek ken toen één van de zange ressen van de band Down and, Out vol overgave Love me or leave me vertolkte on der de luifel van café 't Vier kantje. De regendruppels, die telkens weer met vlagen spelbrekertje probeerden te spelen, kregen nauwelijks vat op de duizenden Jazz-sloffers in Schiedams Amstel-Jazz- nacht. Tot diep in de nacht, die een uurtje langer duurde in verband met de intreding van'de wintertijd, schuifelde men kroeg in kroeg uit. De uitbater van 't Vierkantje keek dan ook rond half vier 's morgens moe maar voldaan 'toen het personeel de vele glasscherven en plastic be kertjes op een hoop veegde. Toch had deze derde" Jazz nacht een wat ander karak ter dan de vorige jaren. Een echt oude stijl jazznacht was het deze keer rauwelijks, al klonken zo hier en daar wel wat dixielandaehïige klan ken. Ook de route die de be zoekers moesten afleggen, was minder gevarieerd dan in andere jaren. Waar ge speeld werd waren natuurlijk bezoekers, maar in de vroege uurtjes werd het duidelijk dat het publiek rond de Koe markt en de kop van de Hoogstraat bleef hangen. Met als grote uitschieter café De Unie, waar het Arie Kuit Quintet volledig tot zijn recht kwam. Vol overgave musiceerde dit vijftal voor echte Jazzliefhebbers die ge nietend het ene glas bier na het andere in het keelgat go- Ook bar Maritiem, kon bo gen op een muzikaal geheel. Bert Berghout Swinging Ma te hield het publiek met prachtige vibrafoonklanken lang uit andere etablissemen ten. Café de Pacha met Coo kers Hot Five leek wel een broeikas; in een mum van tijd kon men daar de natte kledingstukken droog laten stomen. Ook dit jaar was On der de Pot met de formatie Warming Up een geduchte trekpleister. Met zachte hand werden de bezoekers in en uit gelaten waarbij het op prijs werd gesteld dat de nog vaak volle glazen afgegeven wer den bij het verlaten van het pand. Juan les Pins op de Lange Haven kon eveneens rekenen op heel wat publiek, al speel de het Jan Wouter Altkwartet bepaald ongeïnspireerd. Niet in de laatste plaats omdat de viermansformatie een heel klein beetje te groot was voor dit intieme café-restaurant, maar dat gold voor meer deelnemers van wie de mees ten zijn aangesloten bij de or ganiserende Horeca Vereni ging Schiedam (HOS). Maar gezegd moet worden dat de niet-aangesloten hore- ca-eigenaren de show stalen. Meer samenwerking tussen alle belanghebbenden zai vol gend jaar ongetwijfeld leiden tot een nog groter succes. De kracht van dit soort nachter. ligt juist in het feit dat dui zenden in cafés komen, waar men anders met een boog omheen zou lopen. De vraag blijft natuurlijk of een orga nisatie als de HOS de Jazz nacht moet claimen of dat de Stichting Brandersfeesten het voortouw moet nemen. „Pas op, uw appeltje meneer. Meid, haal dat lekkere broodje eens bij die slurf vandaan," riepen de begeleiders van de dieren van circus Holiday Ben ny Althof en Jos van der Velde telkenmale waarschuwend uit. „Ik vind het zielig voor die die ren," zei een Schiedamse me neer. Maar de kinderen konden er geen genoeg van krijgen. Marion Mulder (11), haar twaalfjarige zusje Trudy en Sylvia Visser (7) mochten even een ritje maken op de kleinste van de twee grijze dik huiden. „Spannend hoor, wat een lie ve beesten, hè," zei Syivia be schroomd. Zij was, gestoken in een mooie trui met een panda erop, duidelijk onder de indruk van het zo hoog gezeten zijn op de olifant „Die haren die prik ken wel, hoor. Maar ik heb een lange broek aan," legde Mari on uit. De dikhuiden liepen heel relaxed door de drukke straat, in het geheel niet gehin- VLAARDINGEN Het is vrijdagavond, half negen. In het Vlaardingse cultureel jon gerencentrum Labyrint, in de Zomerstraat, zitten tien meis jes aan de bar. Ze eten zelfge maakte salades en drinken al coholvrije cocktails. Het zijn bezoeksters van het meidenca fé, een wekelijks gezellig avondje voor meisjes tussen 16 en1'25 jaar. Iedere vrijdag van acht tot., elf uur. Afgelopen week was het de eerste keer. De opkomst viel een beetje tegen. De helft van de aanwezi ge meisjes bestond uit het be stuur. Amenita Penning (26), een van de initiatiefneemsters, zegt: „Dat is wel raar, want we hebben heel veel uitnodigingen- verstuurd en daar kregen we positieve reacties op. Ik denk dat een hoop meiden nog niet zo durven. Ze willen waar schijnlijk eerst van anderen horen hoe het geweest is." La ter zegt Amenita dat ze goede hoop heeft. „Bij het scholieren- honk waren de eerste keer ook maar vijf man. Daar komen nu elke week een heleboel jon geren." Iedere bezoekster krijgt- van Amenita een rondleiding door het meidencafé. Er is een ont moetingsruimte met zitjes, een bar. en een discohoek. Achter de draaitafel staat Jaqueiine, een soort Vlaardingese Patri cia Paay met een door zware shag gekregen donker stemge luid. Als een volleerde discjo- ckey zet ze achter elkaar de nieuwste discoplaatjes op. Op de tafeltjes staan schaaltjes met nootjes, kaas,salade en dipsaus. Amenita grapt; „Ja we hebben er wel een hoop werk aan gehad. We zeiden al; als er niemand komt, gaan we er mee gooien." De bardames Els en Wil schenken frisdrank en alcoholvrije cocktails in. Amenita legt uit waarom er geen alcohol wordt geschon ken. „Het is de bedoeling dat hier ook jongere meisjes ko men. Dan. kunnen we niet te gen de een zeggen jij mag niet drinken ais een ander dat wel mag. Bovendien vinden we het leuk ais er ook buitenlandse meisjes komen en die mogen misschien niet als er alcohol geschonken wordt." Achter de ontmoetingsruim te bevindt zich de crearuimte. Op werktafels hebben de meis jes pennen verf en lapje stof uitgestald. Vanaf volgende week gaan ze hier aan de slag rond het thema uiterlijk. Kitty Paardekam (21), een van de bestuurleden, legt uit: „We gaan ons dan veranderen in hoe we er best eens uit zouden willen zien. Ik wil bijvoorbeeld graag Mondriaan zijn. Dan gaan we kleding maken en er make-up bij verzinnen. Als al les af is maken we daar foto's en dia's van en die laten we dan aan familie en vrienden zien." Trots vertellen de meis jes dat de Vlaardingse mode ontwerpster Alies van Hotten misschien naailessen komt ge ven. Ook mensen die fotogra- fielessen willen geven zijn van harte welkom. Want in de crearuimte moet gewerkt wor den. Maar gezellig kletsen en dansen kan ook; daarvoor is de ontraoetinsruimte. Daar heerste vrijdagavond een sfeer van meiden onder el kaar. Veel me lig gegiechel en vrolijkheid, ondanks de teleur stelling om de matige op komst. „We zijn heus geen fe ministes, hoor," legt Amenita uit. „Maar het is toch anders als er geen jongens bij zijn." Toch worden er grapjes ge maakt als een van de meiden per ongeluk het nu ongebruikte herentoilet bezoekt. „Wie naar de herenplee gaat wordt ge fouilleerd," roept bardame Wil Paardekam. Op het damestoi let is op de muur een voor het meidencafé toepasselijke spreuk geschreven. „Mensen die lullen, kunnen niet eens hun eigen dromen vervullen," staat er in dik viltstift. Meisjes tussen de 16 en 25 jaar zijn iedere vrijdag vanaf acht uur welkom in het mei dencafé in cultureel jongen- rencentrum Labyrint In de Zo merstraat. Het kost een gul den per avond. derd door het lawaai van bands, geschreeuw, het Zuid- amerkeanse orkest Los Ami- gos of de uit vrouwen bestaan de streetband Betoeterd. „Vanaf de tijd dat ze baby waren, leven ze bij ons in het circus. De olifanten eten ha- vermix en veel verse groente en brood. Zij zijn gek op alles wat eetbaar is, maar ze mogen niet alles hebben. En bedelen mogen ze eigenlijk ook niet," legden de begeleiders uit. ter wijl de kleinste van het duo en passant even een stuk papier opslurpte en opvrat. „Te laat," reageerde Jos. Slimmerds onder de tiendui zenden makke schapen die slenterden over de Zondags markt op de Hoogstraat, Grote Markt, Lange Kerkstraat en Broersvest, liepen snel de ste gen door. Zij ontliepen via deze vluch troutes uitgekookt de mensen massa's door via de binnen stad te gaan, de Broersveld langs of over de Lange Haven te lopen. Joke en Joop Geer- lings hadden er wat op gevoh- den, In de deuropening van hun ambachtelijke makrelen- rokerij leurden zij met succes met broodjes belegd met dé ei-, gen gerookte makrelen. Begin dit jaar was er nog een enorme commotie over het voortbestaan van de enige am bachtelijke rokerij die Schie dam nog rijk is. Enkele buurt bewoners, die zich ergerden aan de stank van de op eiken gerookte vis, wilden het bedrijf laten verbieden. De ruzies wer den bijgelegd, de lol op de lan ge Haven onderling won ermee en tijdens feesten en partijen is de familie Geerlings met goudgele makrelen vaak van de partij. In café Podium aan de Lan ge Haven was een brandersop treden geregeld. Het Rotter damse duo, De Brio's, bestaan de uit Olav van de Ploeg en Ron Geniet, zongen Nederland stalige kroeg- en straatliede ren. De mannen brachten ei- gengeschreven 'smart- en smeerlappen' ten gehore. Zij begeleidden zichzelf op contra bas of accordeon (Olav) en op gitaar. Ondertussen zat in de infor matie- en qrganlsatiecaravan op de hoek van de Hoogstraat en de Koemarkt het Schiedam- mertje Danny van Leeuwen (9) met zijn blonde neefje Vin cent Juin (zes jaar en de zoon van de bekende Gorzenees en café-eigenaar Aad Juin). „Wij gingen even naar Elvis plaa tjes kijken en toen waren onze moeders opeens weg," zeiden de knullen, die het allemaal reuze spannend vonden. De twee jongens kregen limonade en krentenbollen. Daarna moest de kleine Juin uiteraard piassen. „Het is een geweldig feest geweest, de hele week was fan tastisch. Op die enorme don derbui na bij de start. Maar verder geen wanklank, op deze verdwaalde kinderen na dan. Hoe kunnen we het feest vol gend jaar uitbreiden," riepen het organiserende Comité Brandersfeest uit. Organiserende winkeliers en leerlingen van de Sint Jozef Mavo uit Vlaardingen en fami lie en vrienden van VW-dlrec- teur Ruud Pillard veegden van half vijf tot half negen de stad schoon. Personeel van de ONS haalde het grof vuil weg. De winkelende Schiedammers, en velen van buiten de stad, wa ren bij het einde van de markt het centrum amper uit te krij gen. „Zo gezellig was het nog nooit," vond men. Een knette rend en kleurrijk, kort maar krachtig vuurwerk, afgestoken vanaf het Stadskantoor, sloot de feestweek die Schiedam acht dagen en nachten in de ban hield, af. Mode In dames-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAM, Broersvest 33c, tel. 010 - 269029 De Noorder Meidensoos in wijkcentrum De Blauwe Brug (Bachplein) gaat 30 september weer van start. Elke woensdag avond komen meisjes in de leeftijd van 15 tot en met 20 jaar bijeen in zaal vier. Aan vang 19.30 uur. De soos is gra tis en lid worden is niet nodig. Voor informatie vragen naar Marianne of Frederiek, tele foon 4702207. Dienstencentrum De Woud- hoek rijdt iedere maandag met een bus van het Rode Kruis bejaarde zwemmers van en naar het gemeentelijke Sport- fondsenbad aan de Burge meester Knappertlaan. Met in gang van 1 oktober gaat 'de bus twee keer rijden. Zwemlief- hebbers kunnen zich aanmel den, telefoon 4709555. De bus vertrekt om ongeveer 13.00 uur van het dienstencentrum aan het Heijermansplein 35. Het zwemmen is van 13.30 tot 14.15 uur. Retour om ongeveer 15.00 uur. Kosten: 3,- heen en terug per keer per persoon. Wethouder van cultuur Luub Hafkamp heropent donderdag 1 oktober om 15.30 utir het verbeterde en heringerichte bi bliotheek filiaal in Schiedam- Noord aan het Bachplein 587. Het filiaal werd in voorgaande jaren tijdens hete zomers ge sloten in verband met de ver stikkende hitte. Voor een be drag van 52.000 gulden werd de bibliotheekruimte aange- past. In Klubhuis Oost (Gaiileistraat 86) wordt woensdagmiddag kinderballet gegeven. Een be- voegde ierares geeft van 15.30 tot 16.30 uur les aan vijf tot acht jarigen en van 16.30 tot 17.30 uur aan acht tot twaalf jarige ballerina's in de dop. De kosten bedragen 7,50 per maand. Opgeven en inlichtin gen bij Nelleke de Vroom, tele-, foon 4735435. SCHIEDAM Dolf de Vries steunt het vijftig jaar jonge ge zicht met een lange gebronsde hand. Kijkt met heldere door dringende ogen het veertig- koppige publiek lang aan en zegt: „Zo'n avond als deze lijkt wel geestelijke vivisectie. Ik ga straks dodelijk vermoeid de bus in." Tijdens zijn inleidend praatje op de eerste schrijvers avond in Videoclub de Teer- stoof 2egt de acteur/regisseur/schrijver dat hij „een Olympische ijdelheid -bezit. En al jong geleerd om te liegen." Wat verklaarbaar zou zijn van uit zijn Haagsche Gereformeer de Achtergrond. Dolf de Vries moest namelijk altijd liegen ómdat hij eigenlijk op zondag niets mocht. Zijn vriendjes gin gen buiten spelen op zondag. Mochten naar de bioscoop, maar hij niet. Vandaar dat hij altijd een smoes moest verzin nen. Niet omdat het liegen nou echt nodig was, maar omdat hij de mensen die hem na stonden niet wilde kwetsen met de waarheid van zijn doen en laten Dat is volgens de ai mabele De Vries, nog altijd lij kend op een jeune premier, de basis van het acteurschap, maar zeker ook van zijn schrij verschap. En over dat laatste ging het afgelopen zaterdag, □ie wellicht schijnbare open heid bleek een uitstekende in valshoek te zijn voor een ge animeerde, maar vooral leerza me, avond. Niet iedere auteur praat met een zo'n grote van zelfsprekendheid over zijn wij ze van werken en de drang om te schrijven. Met groot gevoel voor humor, waar duidelijk zijn voorliefde temerken Is voor het understatement, verhaalde hij over zijn drang tot schrijven. Opgevoed met het spreek woord: Ledigheid is des duivels oorkussen en doordrengd met het abstracte begrip zonde, ge-» koppeld aan de behoefte om in alles wat hij onderneemt een. t boodschap te verpakken, uit:. hij zijn schrijverschap in ro- mans, kinderboeken, reisver- j halen en toneelstukken. j Op zo'n avond, waarbij het ac-; teurschap een waardevolle bij-» komstigheid is, ai is het na- t tuurlijk zijn hoofdbroodwin ning, komt duidelijk tot uiting hoe een auteur als Dolf de Vries denkt. Met een minimum aan woorden probeert hij in zo duidelijk mogelijke spreektaal neer te schrijven wat hem kwelt, waarover hij twijfelt en wat hij wil overdragen. Vooral dat laatste is een bron van inspiratie. De dominee, maar wel een heel geestige en waarachtige, ligt constant op de loer. Een dominee die een heel andere duivei kent. Het schrijven is hem een kwelling: „Ik wou dat het schrijven niet in mijn leven was gekomen, omdat je bij alles wat je doet aan het schrijven denkt. Nooit ben je er los van En dat maakt zijn uitspraak „Het moet altijd ergens over gaan. De boodschap dat is mijn duivel" verklaarbaar. Het was de tweede keer dat Dolt de Vries in zijn vijftienjaar au teurschap rechtstreeks contact had met lezers. Het was niet te merken. Zijn boodschap: disci pline, hard werken en fantasie, kwam duidelijk over. MAASSLUIS Maassluis is redelijk rijk. Er is geld voor leu ke dingen zoals een nieuw zwembad, een nieuw gebouw voor de Dienst Gemeentewer ken en een nieuwe brug over de Haven. Zelfs meebetalen aan omvangrijke gemeentelijke bodemsaneringsprojecten hoeft de Eerste Stad van de Waterweg niet direct tot de be delstaf te brengen. Het weekla gen dat wethouder Isaac van der Knaap van Financiën regel matig doet, lijkt vooralsnog voorbarig. In de afgelopen weken is de begroting voor 1988 door de gemeenteraadsleden in com missievergaderingen bespro ken. De gemeentelijke uitgaven zijn ruim begroot, daarover zijn de raadsfracties het eens. „Zo ruim," vindt Pieter Hoogenraad van de PvdA, „dat al met al 660.000 gulden kan worden overgeheveld naar de post on voorzien. Een deel van dat geld kan dan weer worden gebruikt voor het vrijmaken van reser ves. Dat geld, zeg maar twee tot die miljoen gulden, kan de gemeente vrij besteden. Ik vind dit geen goede gang van za ken: je kunt beter meteen goed ramen en het overgeble ven geld structureel gebruiken voor een goede bestemming." Omdat de gemeente Maassluis niet pijnlijk in de uitgaven hoeft te snijden, blijft de begrotings behandeling zelf een vrij tam me vertoning. De ideeën die de raadsfracties aangeven worden welwillend door iedereen aan gehoord. Zo viel het plan om I de Koepaardbrug, de verbis ding tussen de Laan '40-'45 en» de Indutrieweg, te vervangen bij alle fracties in goede aarde/; Deze brug krijgt in de toe- - komst steeds meer verkeer te i verwerken en is daar nu niet -i op berekend. Nagegaan zal worden of een nieuwe brug in derdaad zeventien miljoen gul den zal kosten. De begrotingsbehandeling nieuwe stijl is geen succes ge worden. Tijdens de vele com missievergaderingen in de raadszaal was maar wenig pu bliek aanwezig. Ook de lange schorsingen die de wethouders met hun ambtenaren nodig hadden om antwoorden voor te bereiden, bevielen slecht. De combinatie met andere agendapunten voor de com missies deden vergaderingen tot ver na middernacht uitlo pen. Het feit dat de gebruikelij ke nota van aanbieding bij de begroting ontbrak, hinderde veel raadsleden. Op 10 november is de laatste bijeenkomst over de begroting 1988, Dan vergaderen alle raadsleden weer gezamenlijk, om tenslotte de begroting 1988 unaniem goed te keuren. Die dag zat blijken of de Maas- luizers volgend jaar een kwart je meer voor hun kabeltelevisie, moeten betalen. Financieel zal Maassluis er vast niet onder lij den als dat geld wordt ge schrapt van de inkomstenlljst. MAASSLUIS De Industrie bond FNV organiseert donder dagmiddag 2 oktober in Maas sluis een bijeenkomst voor uit keringsgerechtigden. Het the ma van deze informatieve mid dag is 'De betekenis van het kabinetsbeleid 1968 voor uit keringsgerechtigden'. De heer H. Krul, districtshoofd van de Industriebond en het PvdA-ka- merlid H. Vos zuilen een inlei ding houden over dit onder werp. De adjunct-directeur van de Maasslulse Sociale Dienst, de heer T. Jonkman, is aanwe zig om vragen te beantwoor den. De bijeenkomst, die gratis toegankelijk is, begint om 14.00 uur in gebouw De Kern aan de P.C. Hooftlaan. Mensen met vervoersproblemen kun nen contact opnemen met An ton Bijtenhoorn.telefoonnummer 10192 of Jaap van Eyk, tele foonnummer 18909.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1