Schiedam .12 Succesvolle werving vrijwillige brandweer t Is een oud beestje, maar t koper glimt nog 'Schiedam loopt voorop in het ouderenwerk' krnk: AUTO HUREN? Koster ■i Uit op komst Vier mannen aangehouden Burger wil meer licht WACHTEN MET NIEUWE BANDEN KOPEN? DAT WORDT DAN 'N KEERTJE LOPEN. mmwm het vrue volk .WS Door MARJAN MEIJER 4SCHIEDAM Rondom het door brand getrof- jfen bedrijfsgebouw Torendijk aan de Schiedamse ,;'s Gravelandseweg was het gisteren de hele dag leen drukte van belang. Vele nieuwsgierigen na- jmen een kijkje bij het complex op het industrie terrein waar vrijdagavond een brand woedde, die (voor 60 miljoen gulden schade aanbracht. Reoordbrand iyAasgieren zijn het. Wij moeten de toegangen echt bewa ken." Gister middag wer den de drie ergst getrof fen bedrijven in het com plex Toren dijk leegge haald. Nieuwsgieri gen en hande laren hingen rond. (Foto Arie Wapen aar) Snelle oefening Koperen plaat Gedeputeerde J.H. Boone trok het naambord tevoor schijn van de nieuwe wijkpost in Schiedam-Zuid aan de Oude Maasstraat. (Foto Arie Wapenaar) Rijwielhandel d6 FflVOfiSt v.a. 30.- per dag da's pas goedkoop! Elsje de Wijn en Errol Caprino: vrijdag 6 novem ber in de Harmonie met Buren en De Dienstlift. (Foto Bob Nuijten) C De Tender Roo Roosenzaal Passage Theater Teerstoof Harmonie Jeugdtheater Stadsgehoorzaal Harmonie Filmhuis Schuurkerk Cizi DINSDAG 3 NOVEMBER 1987 - 7 v f 11 Binnen drie maanden starten met herbouw „Wij zijn er kapot van. En i [dan is er bij ons nog niets ver boren gegaan. Ik sta nog te blb- jberen op mijn benen," vertelt .een nog bleke Henny Blanken Ivan Car Parts Rijnmond. De (hele zaak staat barstensvol (bloemen, bloemstukken en an- idere cadeaus, Vrijdagavond (opende Henny samen met zijn compagnon Henny van Wely ■(hun eigen zaak. Nadat zij ja- ;ren voor- een werkgever sap- {pelden konden zij onlangs 316 vierkante meter bedrijfsruim te in Torendijk huren. „Het was echt groot feest. !Man, wij zijn zo trots op ons 'bedrijfje. De receptie was van 'vijf tot acht. Maar toen de (brand uitbrak en even na ach- .ten de brandweeraankwam waren er nog honderden van onze familieleden en klanten (hier. Wij zijn 'vreselijk ge- schrokken," herinhert Henny (Blanken. Zijn bedrijf is voor de (vlammen gespaard gebleven. j; Hem bleef het weekeinde en .gisteren ook een bezoekje be. ■spaard door, mannen en vrou- Iwen in bijzonder dure wagens; {De gehele dag réden er zeer opvallende voitures rond To-' jrendijk. Een glanzende zwarte Porsche turbo, nummer niet 'op de achterkant, maakte (rondjes rond het getroffen be drijfspand. Peperdure Merce- dessen mét heren in spijker broeken en koltruien of dames *met glitterkousen aan de be- nen op hoge naaldhakken pro beerden via de bewakingsdien- sten de ergst getroffen panden - zelfs binnen te komen. ;7 .Aasgieren zijn het, die han delaren, want dat zijn het. Die ■vrouwen zien er niet tegenop ,om op di^naaldhakken, de bag- ;ger in;;(fe^ga^^pp^z,o]efc naar handel. Wij móeten ze! echt bij die panden weghouden," mom pelden twee bewakers van een bewakingsbedrijf, dat vanaf vrijdagnacht speciaal een oog je in het zeil houdt. Een paar medewerkers van de- trans portbedrijven Heyrex uit Dor drecht en De Gier uit Den Haag vonden het schandelijk. „Die lui deinzen voor niets te rug," merkten ze op.- De mannen, gespecialiseerd in het leeghalen van panden mét brand-, rook- en water schade, liepen ónder hoogspan ning te rennen met tafels, stoe len en beeldschermen. Sinds afgelopen vrijdag zijn de men sen dag en nacht aan het sjou wen geweest. Een sloopbedrijf heeft opdracht gekregen zo snel mógelijk met het afbreken van de drie ergst getroffen za ken te beginnen. Inkoper van het te slopen be drijf Jurid (tienwerknemers) een groothandelin .alles wat met remmen van doen heeft, Jan Lomé: „Wij zijn zo vrese lijk geschrokken. Wij hebben echt verdriet.' Onze zaak is naar de knoppen. Acht jaar za ten (we hier. Vanaf dat het klaar was. Zo triest om al je bureaus en noem maar op te zien wegvoeren. Alles is wég. Wij wachten nog, na bemidde ling van gemeente, op plaats vervangende ruimte. Ónze di recteur. H.W. Bar zit in een kantoortje aan de overkant van de straat. Wij hebben een soort crisiscentrum ingericht.". De brand in het bedrijfsver zamelgebouw, dat het eigen dom is van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds (ABP), wordt' door de Schiedamse brandweer nu al als omschre ven als de meest complexe, grootste en gevaarlijkste brand in de Schiedamse 'bran- dengeschiedenis'. Door de.ui termate brandwerende dakbe- dekking kón onder andere "voorkomen wordén dat het ge hele gebouw,, w,prfL,0vgjt^roest. Brandweerlui ^^CpntFQlperden gisteren de brandwerende iso latiematerialen in muren en dak. De brandweermensen van de afdeling Preventie haalden monsters van de isolatielagen. Door tijdig Ingrijpen van de Schiedamse brandweer en de assistentie van de korpsen uit de gemeenten Rotterdam, Hoek van Holland, VI aar din gen, Maassluis en Capelle aan den IJssel, bleef het grootste SCHIEDAM Voor de Schiedamse brandweer had de grote brand in het be drijvencomplex Torendijk een positief staartje: terwL de vlammen bij wijze van spreken nog uit het dak sloegen, konden meteen een stel nieuwe vrijwilligers wórden ingeschreven. „Het leek wel of we het erom de den," lacht plaatsvervan gend commandant Ad van Leeuwen. „Het was natuur lijk een geweldig spannend gezicht. Een heel gebeuren, dat uitrukken. Al die poten tiële vrijwilligers keken hun ogen uit. Zij kregen meteen te zien hoe het in zijn werk gaat bij een grote brand, het alarm en het uit rukken." De Schiedamse brand- weer is bijzonder tevreden met het resultaat van de 'wervingsavond'. Er meld den zich 35 personen aan die wel wat zien in het bij baantje. „Vooral met de aanmelding van drie vrou wen zijn wij erg blij," zegt Van Leeuwen. Maar hij ver telt er wel bij dat aan de vrouwen en de mannen de zelfde zware toelatingseisen worden gesteld.. „Er wordt geen enkel onderscheid ge maakt tussen vrouwen en mannen. Dat kan niet. Want dat kan het leven van de be trokken personen en even tuele slachtoffers gaan kos ten." De mannen en vrouwen moeten nu nog hun officiële sollicitatie formulieren in vullen. Daarna worden zij op vele eigenschappen ge test. Eerst komt een ladder- test aan de orde. Want brandweerlui met hoogte vrees zijn uit den boze. Daarna wordt bekeken of de toekomstige vrijwillig ster of vrijliggers zich ge blindeerd (nabootsen van rook) kan oriënteren bulten en binnen. Een conditie-, be- hendingsheids- en zviemjtest completteren de proeven. Komt de aanmelder door deze testen heen dan wor den er twee gesprekken ge voerd op de kazerne. „Het dagelijkse vaste werk van de man of vrouw moet het vrijwillige baantje wel mogelijk laten," aldus Van Leeuwen. Een medi sche keuring sluit alle on derzoeken aï. Deze manier van testen betekent dat van alle aanmelders slechts 15 tot 20 percent de eindstreep halen. „Laten we hopen dat daar tenminste een vrouw bijzit," hoopt Van Leeuwen, die het Schiedamse vrijwil ligerscorps gaarne ver sterkt ziet met spuitgasten van het vrouwelijke ge slacht.- Als 'n fiets riet at en toe een beetje verwent, komt e< een dag dat-te het af iaat weten. En dan Is de kans da! )e moet lopen vrij goot. Daarom Is het goed om je nets eens helemaal te laten nakeken. Zón nakijk-beurl Is bij ons zo gedaan. Met de winter voor de deur. Is hel nu daarvoor de luiste léd. deel van het bedrijfscomplex en de kantoorflat Torendijk ge spaard. Dat snelle optreden was mede te danken aan een twee weken geleden gehouden grootscheepse - regionale brandweeroefening. De Schie damse brandweer nam daar het initiatief voor en bootste op het terrein van Wilton Fij- enoord een grote brand na. Het ging er bij de namaakbrand vooral om hoe snel de man-, schappen, van eigen stad en van aangrenzende gemeenten, ter plekke konden zijn. Plaatsvervangend 'comman dant van de Schiedamse brandweer Ad van Leeuwen: „Die snelle reactie van de manschappen is bijzonder be langrijk gebleken. Dat is een van de redenen geweest waar om we al om half negen, de brand wérd. gemeld om een minuut over acht, alle man- scahppen op straat en achter de slangen hadden staan. Ook de brandweerlui vein de regio nale teams van buurgemeen ten Rotterdam, Vlaardingen, Capelle aan den IJssel, Maas sluis en Hoek van Holland, wa ren toen al onderweg hierheen. Na half negen druppelden die korpsen langzaam binnen. Voor hen was al plaats en.blus- plekken uitgezocht. We kónden jÜXIWVU) SDnWtSVMV is»:t «SV usaiBniat aH I i "1 ft'TS'al bijna het draaiboek van die oe fening gebruiken." Er kon voorkomen worden dat dé brand oversloeg naar het tien verdiepingen tellend kantoorgebouw, dat aan de kop van het complex is gesitueerd. De brandweer legde een scherm van water aan voor de flat dat de vlammen moest te genhouden. Brandweer com mandant Arie Metaal en bur gemeester Reinier Scheeres stonden op de negende verdie ping van het kantoorgebouw. Burgemeester Scheeres: „Het was net of we voor een heel stevig opgepookte open haard stonden. Wat was dat heet. En dan stonden we er nog ver van af." Drie bedrijven brandden ge heel uit, dat betekent 2500 vier kante meter van het complex. 7000 Vierkante meter kreeg rook- en waterschade en 7000 meter bleef onbeschadigd. Grote en kleinere bedrijfjes zo als een eierhandel, een vis- groothandel en kantoren van banken en technische bedrij ven ondervonden veel schade. De verslagenheid onder alle ei genaars, huurders en alle per soneelsleden van de diverse bedrijven in het complex is zeer groot. Eigenaar van het pand ABP wil binnen drie maanden met herbouw van de drie verwoeste panden begin nen.' .te «vs V R MAASSLUIS ,,'t Is een oud beestje, maar't koper glimt nog en je kunt hém in je zon dagse pak starten." Deze lief devolle woorden van machinist Janus van der Mark van het gemaal In de Foppenpolder te Maasland zijn ook nu nog, zo veel jaar later, to the point. Gisteren stelde dijkgraaf Mr. A.P. van den Berge van het Hoogheemraadschap Delfland in een net kostuum het 'oude beestje' opnieuw in gebruik. Niet in het gemaal, waar de Ruston-Hornby diesel van 1946 tot 1983 dienst deed, maar als demonstratiemodel in de Ca- land LTS te Maassluis. „Een heel bijzondere bijdra ge aan het jubileum ter gele genheid van ons 25-jarig be staan," noemde voorzitter P. van der Kooy van het school bestuur het cadeau van het waterschap tijdens een bijeen komst met genodigden in de aula van de school. „Het is geen sinecure en alledaagse bezigheid om zo'n apparaat op gang te brengen." Adjunct-directeur J. Sas wist nog, dat er gezegd werd 'Men sen, mensen, waar zijn we aan begonnen', toen de eerste 'bon ken ijzer' van de diesel de school werden binnengebracht. De deels ontmantelde motor kwam van de Heemraad- schuur, het opsiagterrein van Delfland aan 'de Vlaardings- edijk. In twee jaar werd de drieëneenhalve ton ijzer, waar onder twee veilingkisten met losse onderdelen en een kolos saal vliegwiel, in de oude staat teruggebracht. „Hij draait," stelde Sas gisteren vergenoegd vast. Met het opendraaien van een luchtvat, waarin lucht met een druk van 15'atmosfeer, kreeg Van'den Berge na één mislukte poging het 'oude beestje' aan de praat. Dat luchtvat plus.de eraan gekoppelde elektrische compressor zijn de enige twee .niet originele onderdelen. Met uitzondering van de koperen naamplaat, die is verdwenen, zit verder alles erop en eraan. Leraar werktuigbouw H. Amersfoort: „Die plaat hopen wij nog altijd bij een antiquair terug te vinden." Volgens Amersfoort is het grote voordeel van de motor, dat het principe van een die selmotor goed kan worden ge volgd. Alle vitale onderdelen zijn zichtbaar:in- en uitlaat kleppen, nokkenas, koelsys teem, krukas, vliegwiel, lagers en smeersysteem. Bij moderne dieselmotoren zijn die alle maal weggewerkt. „De tegen woordige dieselmotor zit zo veel omheen", zegt Amers foort, die' voorspelt dat het starten op compressie 'voor de jongens zondermeer een sensa tie is.' De in Maassluis geplaatste Ruston-Hornby diesel werd in 1934 gebouwd. Tot 1945 deed de' motor dienst in een houtzage rij te Swalmen. In 1946 ver huisde de machine naar het. gemaal inde Foppenpolder, die al sinds 1380 wordt bema len: eerst met windmolens en van 1886 tot 1945 met een stoommachine. De horizontale dieselmotor met één cilinder heeft een vermogen van 34 PK. Het werktoerental is 310 omw/min. Het vliegwiel heeft een diameter van 1879,6 mm en een breedte van 147 mm. Het brandstofverbruik bij volle belasting is 6,5 liter per uur. De motor weegt 3510 kg. Delf land heeft nog drie soortgelij ke motoren in bedrijf. SCHIEDAM Met een flin ke haal aan een touw trok pro vinciaal bestuurder J.H. Boone gistermiddag het naambord tevoorschijn van de splinter nieuwe wijkpost in de Oude Maasstraat in Schiedam-Zuid. De gedeputeerde van Zuid-Hol land Boone. belast met het ou derenwerk in de provincie, liet er gistermiddag geen twijfel over bestaan. „Schiedam loopt zeer voorop in het ouderen werk. De gemeente kan als voorbeeld dienen; voor alle an dere Zuidholllandse gemeen ten. Vooral de zeer hechte en goede samenwerking tussen gemeente, de ouderenbonden en de Stichting Gecoördineerd Ouderen Werk is uniek," com plimenteerde de gedeputeerde. Voorzitter van de Stichting Gecoördineerd Ouderen Werk Paul van Mansum glunderend: „Heel blij zijn wij met die op merking. Dat is een erkenning van het vele werk van vrijwil ligers en de stichting. En dat al zo'n twintig jaar." Mgr. Nolenslaan 686, Schiedam, tel. 4738272 De Stichting Gecoördineerd Ouderen Werk ontstond in 1969. De warme maaltijden voorziening Tafeltje Dekje Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-4738222 werd door enkele enthousiaste vrijwilligers opgericht. Vorig jaar werden er in Schiedam 41.000 warme maaltijden rond gebracht. Na het realiseren van die broodnodige hulp aan bejaar- en, zoals de etensvoorziening, werd vijftien jaar geleden het eerste dienstencentrum ge bouwd aan de Nieuwe dam- laan: De 4 Molens. Later kwam dienstencentrum De Woudhoek erbij in Schiedam-Noord. Deze centra ondergaan momenteel een face-lift. Gistermiddag ging de gedeputeerde met wet houder Luub Hafkamp, com missieraadslieden, bestuur ders van de drie ouderenbon den en bejaarden uit Zuid, een kijkje nemen in het verbouwde dienstencentrum de 4 Molens. De stichting heeft sinds een paar jaar de beschikking over een wijkpost voor bejaarden in Oost. De ouderen in Zuid kon den in de Groenelaan terecht. Dat pand werd gesloopt. Er werd twee jaar gediscussieerd met gemeente, bonden en be jaarden uit de wijk. Uiteinde lijk werd de lokatle in de strakke nieuwbouw als plaats vervanger gekozen. Voor alle informatie over de wijkpost en de Alkgemene Sociëteit voor Ouderen is een bpoekje ge maakt. Dit boekje is gratis af te halen. Ook de Algemene Sociëteit voor Ouderen, voorheen ge huisvest in een pand aan de Dwarsstraat, moest wijken. Die soos heeft nu haar nieuwe onderkomen gevonden in het nieuwe pand. Het gebouw ziet er fris, helder, maar toch ge zellig uit. De kleuren licht- en hemelsblauw, wit, grijs en geel geven het pand een moderne, maar toch warme uitstraling. „Prachtig nietwaar," vonden alle aanwezigen. De gehele week wordt er de wijkpost feestgevierd. Woens dag 4 november, van 9.30 tot 10.30 uur, demonstratie gym nastiek Meer bewegen voor ou deren en van 14.00 tot 16.00 uur, diavertoning Oud Schiedam. Donderdag 5 november, van 9.30 tot 12.00 uur, fototentoon stelling van Oud Schiedam; van 13.00 tot 16.30 uur, socië teit, kaarten. Vrijdag 6 novem ber, van 9.30 tot 12.00 uur, kof- fle-ochtend 'met een babbeltje' voor alle 55-plussers uit Zuid; van 14.00 tot 15.30 uur, zingen van oud-hoilandse liedjes, die u allemaal kent; van 17.00 tot 18.30 uur, broodmaaltijd met soep, opgeven tot en met 4 no vember op de wijkpost, kosten per persoon ongeveer vijf gul den. Alle activiteiten zijn gra tis. Consumpties voor eigen re kening. Donderdag 5 november speelt het Joop van Enkhuizen kwartet In theatercafé De Tender (Pas sage 9-13, Schiedam). Nadat de free jazz was uitgeraasd, maakte de klassieke bopteno- rist Joop van Enkhuizen drie jaar geleden zijn come-back met drummer Han Bennlnk, de luidruchtigste aller Nederland se avantgardisten. Ze spelen in De Tender met Ron Wilson aan de plano en James Long op bas. Aanvang 21 uur. Toegang gratis. In de Roo Roosenzaal van het Passage Theater (Passage 9- 13, Schiedam) treden vrijdag 6 en zaterdag 7 november Teo Joling en Rob Boonzajer op met Koudvuur. Hard horror door de muzikale clown Joiing, multi-muzikant Boonzajer en een nóg onbekende actrice. Tekstbijdragen van Henk Bern- lef. Aanvang 20.30 uur. Toe gang 12,50. Pas 65 en CJP 2,50 reductie. Hans Cornelissen (Zeg 'ns AAA) en Dorijn Curvers (Jan Rap en zijn maatspelen de hoofdrollen In Helder als glas (Crystal clear) van de jonge En- gelse schrijver en regisseur Phil Young. Vrijdag 6 novem ber wordt het ontroerende to neelstuk opgevoerd in het Pas sage Theater. Hans Cornells- sen speelt een slechtziende diabeet, die verliefd wordt op een blind meisje. Zijnex-vrien- a din blijft voor hem sesWeh. Wanneerhij blind vJoPdVwljst zijn blinde vriendin hem af( Aanvang 20.15 uur. Toegang 22, 19 en 16 gulden. Pas 65 en CJP 3 gulden reductie. Woensdag 4 november draait de Walt Disney film Dumbo. het vliegende olifantje In Theater De Teerstoof (Nleuwstraat 12, Schiedam). Voor kinderen van af 5 jaar. Aanvang 14 uur. Toe gang 7,50. Erica Burgerjon speelt met haar poppentheater zaterdag 7 november Tussen zon en maan. Spannende avonturen van het yreemde vrouwtje Mlene Mutte en Boyke. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanvang 14 uur. Toegang ƒ3,75. Woensdag 4 november wordt een do6-middag over humor en slapstick gehouden in het Harmonie Jeugdtheater (Schie- damseweg 51, Vlaardingen). Grappen en grollen voor kleu ters en kinderen. Aanvang 14 uur. Toegang 3,50. Nonsens, een vrolijke onzin mu sical wordt op woensdag 4, donderdag 5 en vrijdag 6 no vember opgevoerd In de Stadsgehoorzaal (Schlédamse- weg 51, VlaardingenK'VIJf zin gende en dansende nonnen kiezen voor de showbusiness, Met Nelly Frijda als moeder overste, Josine van Dalsurp,. Sylvia de Leur, Nelleke Burg en Mllly Scott. Aanvang 20.15 uur. Toegang 15,-. Pas 65 en CJP ƒ12,50. Lex Goudsmit, Llly Kok (tevens presentatie), Hans Nllsson èn Marika van Oostenrijk zingen op dinsdag 10 november Top pers van Toen. Bekende ope rette melodieën en solo's en duetten door Lex Goudsmit en. Llly Kok. Muzikale leiding Co„(, van der Helde Wljma (piano).! Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50. Pas 65 en CJP ƒ7,50. Elsje de Wijn en Errol Caprino spelen op vrijdag 6 november In zaal Harmonie (Schledamse- weg 51, Vlaardingen) twee een akters: Buren van James Saun ders en De dienstlift van Harold. Pinter. In Buren staan een pro gressieve blanke vrouw en'.eèr), donkere buurman tegenover,,^, elkaar. Een fraai stuk over--de- dubbele moraal bij vermeende-, discriminatie. Na een pauzg,de. machtsstructuren van PiriijerJni De dienstlift. Aanvang 20J30 „r, uur. Toegang 10 gulden. CJP.r en Pas 65 7,50. Op woensdag 4 november draait in Filmhuis Harmonie (Schiedamseweg 51, Vlaardin gen) Das cabinet des dr Caligari van Robert Wiene (1919). Don derdag 5 november In de serie Film Overdag (aanvang 14 uur) Absolute peginnerp. van Jqlien -Temple (1986)t Sohdannó^- ":- '1958. Met David Bowie. Even eens op donderdag (aanvang 20.30 uur) Mon oncle van Jac ques Tatl (1958). Satire op In dustrialisatie en moderne pe dagogie. Vrijdag 6 november I' Awentura van Antonloni (1960). Mysterieuze verdwijning In Ita liaans landschap. Tenslotte op zaterdag 7 november La Notte van Antonloni. De vergankelijk heid van emoties. Toegang dagfilm 5 gulden; avondfilms: ƒ6,50; Pas 65 en CJP ƒ5,-. - In Theater De Schuurkerk draalt op donderdag 5 novem ber The color people van Ste ven Spielberg. Het levensver haal van een zwarte vrouw aan het begin van de eeuw. Aan vang 14 en 20.30 uur. Toegang 5,-; Pas 65 2,50 (middag); ƒ7,50; Pas 65 en CJP ƒ6,- (avond). Kaarten verkrijgbaar bij de Verenigde Spaarbank, WV en vanaf een half uur voor aanvang aan de zaal. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. Vrijdag 6 november weer een Swing '87 In het Schuurkerk- theater. Opgetreden wordt' door Llgeia, het Schuurkerk-;v combo o.l.v. Lou Boar en The Dixie Snails. Llgeia bestaat uit. vijf jonge muzikanten. De groep won In de Doelen in Rot terdam de eerste prijs op het Toon-Je-Kunst-Festlval. Aan vang 20.30 uur. Toegang 13,50. VLAARDINGEN De ge meentepolitie van Vlaardingen heett vier mannen aangehou den: één wegens valse aangifte en drie wegens diefstal. Een 27-jarlge Vlaardinger dacht aangifte te kunnen doen van diefstal van een door hem ge huurde bestelauto. Volgens hem was de wagen gestolen op de Broekweg. Maar de wagen werd later zonder enige braak sporen aangetroffen in Oud- Beijerland, waar hij gebruikt was bij een poging tot een in braak. De man is overgedra gen aan de Rijkspolitie aldaar. Op de Louise de Collgnylaan wekte een 29-jarige Rotter dammer de argwaan van de"? politie. Hij probeerde er pak- ken koffie te verkopen, die hij gestolen bleek te hebben bij Albert Heljn in winkelcentrum De Loper. Ook had de man in een andere zaak een verllch- tlngsarmatuur gestolen. •- -»'■ Een 16-jarige Vlaardinger en een 17-jarlge Schiedammer werden op de Van Linden van den Heuvellwog aangehouden. De Jongens reden op een ge stolen bromfiets. VLAARDINGEN - Wordt in Vlaardingen de openbare ver lichting uitgebreid? Als het aan enkele Vlaardingers ligt, ge beurt dit op vier plaatsen. Zl) hebben hier In de loop van dit jaar bij burgemeester en wet houders van Vlaardingen om gevraagd. Het gaat om een deel van de Broekpolderweg, het voetpad tussen de Holysln- gel en Willem de Zwijgerlaan, het toegangspad naar sport complex Holy aan de Zwalu wenlaan en het voetpad langs de kinderboerderij. De Gemeentelijke Energie- en Waterleidingbedrijven hebben berekend, dat uitvoering van - dit verlanglijstje 29.000 gulden zou kosten. Omdat hiermede In de begroting geen rekening is gehouden, hebben burgemees ter en wethouders de gemeen teraad voorgesteld een extra krediet ter beschikking te stel len. De raad neemt volgende week een beslissing.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1