1 '"mm Uit OP komst Scheiding Vlaardingse raadsfractie van D66 Toontje nu al in Kerstsfeer WD: snelle beslissing stormvloedkering BLANKENBURGTUNNEL KOMT ER Vlaardingen In race voor velllgheklsprlls het vrije volk Teerstoof i.l SCHIEDAM Omdat ook de Schiedammer zijn fiets zonder dikke kettingen en hangsloten niet; meer tegen de pui van zijn huis durft te zetten, wordt er zaterdag aanstaande een stadsconferen tie over sociale veiligheid in de woonwijken ge houden. „De discussie over veiligheid in woonwij ken leeft landelijk heel erg, maar ook in Schie dam merken wij dat de mensen bang zijn," zegt Armand van Puyvelde. Hij is één van de organi satoren van de eerste Stadsconferentie, waarvoor de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) al maanden geleden het initiatief nam. Gc »jn partij Afdeling Respect Wit De bekende tweedehands handelaar Toon Westelaken, als 'Toe tje' een begrip in Schiedam en omstreken uit de Schiedamse wijk de Gorzen, is er klaar voor. Al een maand lang verkoopt de handelaar in 1001 artikelen aan de lopende band kerstartikelen. Alsof Sinterklaas niet bestaat heeft hij zijn grote verkoophallen aan de Hagastraat grotendeels ingericht met kerststerren, ballen, zilveren slingers en goudkleurige hangers. Een opblaasbare kerstman houdt de wacht. ,JDie kerstspullen kun je in een maandje tijd niet verkopen. Daar moet je drie maanden voor uit trekken," legt de koopman uit. het wie het eerst komt, het eerst maalt. De mooiste spulletjes zijn al weg." (Foto Arie Wa penaar) Rijk moet betalen Poppentheater Kinderfilms Expositie Roo Roosenzaa! Passagetheater Stadsgehoorzaal Jeugdtheater Harmonie Filmhuis Harmonie Schuurkerk Schiedam DINSDAG 10 NOVEMBER 1987 Hier merken wij dat de mensen angstig zijn' De BVSZ nam het voortouw „omdat wij ook hier merken dat de mensen 's avonds ang stig zijn. Ouderen durven hun de deur niet meer uit. Vrouwen hebben angst om "s avonds op de fiets door de slechtverlichte straten te rijden. De huizen moeten weer in blokvorm ge bouwd worden," meent Ar mand van Puyvelde, bestuurs lid van de BVSZ. Hij wordt bij gestaan door Bea Oomens van de Schiedamse Vrouweneman cipatie Organisatie (SVO). De SVO stelde anderhalf jaar geleden een rapport sa men over "enge plekken" in de stad. Over dit rapport, gelar deerd metvele foto's, wordt nog steeds gediscussieerd met de verantwoordelijke wethou der Chris Zijdeveld. Bea Oo mens: „Nog steeds zijn er te VLAARDINGEN Een de monstratieve stoelendans aan het begin van debegrotings marathon van de Vlaardingse gemeenteraad is op het laatste moment vervallen. Wel zitten morgenavond de raadsleden in een gewijzigde opstelling. De breuk in het kamp van D66 wordt zichtbaar gemaakt. Fractievoorzitter W. van Rijn van de* Democraten heeft op. aandringen van de plaats elijke partij-afdeling burge- meester-A-A.J.M. van Lier ver zocht om een andere plek. Hij wilde niet langer naast de ook vorig jaar voor D66 in de raad gekozen mevrouw AA..N. Ranshuijsen-Hoogenboom zit ten, die begin dit jaar met de fractievoorzitter van de PvdA i3 getrouwd. Van Rijn hoopt door zich van zijn ex-fraetiegenöot te verwijderen duidelijk te ma ken, dat alleen hij D66 verte genwoordigt in de raadszaal. Atie Ranshuijsen-Hoogenboom behoudt haar oude plaats maar gaat als onafhankelijk raadslid verder. Zij blijft lan delijk lid van de partij van Hans van Mlerlo en voelt zich gebonden aan het plaatselijke verkiezingsprogramma van D66. 1 Het hoofdbestuur van D66 heeft in deze volgens voorzit ter mevrouw S. van der Loo '„uiterst onverkwikkelijke plaatselijke affaire" geen par tij getrokken. „Wij hebben ge probeerd te bemiddelen om de problemen op te lossen, die In principe voor verantwoorde lijkheid van de plaatselijke af deling zijn. We dachten afgelo pen zomer, dat de oplossing er was maar later bleek het toch niet zo te zijn. In overleg daar na is als minst slechte oplos sing gekozen voor de vorming van twee fracties. Een D66- fractie bestaande uit Wil van Rijn en een onafhankelijke fractie, zijnde Atie Ranshuij- sen, die gewoon lid van onze partij blijft en het verkiezings programma, waarop ze geko zen is, als basis voor haar be leid hanteert." In overleg tussen het plaats elijk afdelingsbestuur, het hoofdbestuur en beide betrok ken raadsleden is ook de af spraak gemaakt om de jaar lijkse begrotingsmarathon te benutten voor het bekend ma ken van de scheiding. Beide D66'ers zouden een verklaring afleggen en vervolgens hun stoelendans houden. Met bur gemeester Fred van Lier, die als raadsvoorzitter de verde ling van de zitplaatsen in zijn takenpakket heeft, is die verto ning vorige week geregeld. Maandag echter bracht Van Rijn al zijn verklaring naar bulten. „Dat heb ik gedaan omdat mevrouw Ranshuijsen plotse ling met nieuwe, zwaardere voorwaarden kwam voor haar goedkeuring aan het met het hoofdbestuur overeengekomen compromis. ZIJ eiste de helft van de gemeentevergoeding aan de fractie en de helft van de plaatsen, die In de commis sies door leden van de steun- fractle worden bezet. Dat was niet afgesproken," zegt Wil van Rijn. Atie Ranshuijsen beweert daarentegen, dat die deling van middelen en commissie- plaatsen vanaf het begin door haar als voorwaarde is opge voerd. ,Ai in het eerste ge sprek met hoofdbestuurslid Kernkamp is dat afgehandeld. Van Rijn stelt het nu als een nieuwe fc,'s voor om een argu ment te hebben voor het, tegen de afspraken in, eerder uitge ven van zijn verklaring." In haar eigen verklaring, die mevrouw Ranshuijsen morgen aan het begin van de begro tingsvergadering wii afleggen, zal zij meedelen akkoord te zijn gegaan met een scheiding in de raadszaal „omdat hard nekkige pogingen om de'oude relatie te herstellen op niets zijn uitgelopen." De bonje in de raadsfractie van D66 dateert van eind vorig jaar. In de periode, dat geheel politiek Vlaardingen over el kaar heenviel en het onmoge lijk bleek om een college te vormen, bloeide er tussen de nummer twee van D66 en PvdA-fractievoorzitter J. Ranshuijsen iets moois op. Die liefdesrelatie, In februari uit mondend in een huwelijk, is volgens Atie Ranshuljsen- "Hoogenboom de oorzaak van alle heibel. De partij-afdeling vond in meerderheid, dat Atie haar r&adszetel moest opgeven omdat ze persoonlijke en poli tieke zaken zou vermengen. Haar politieke handelen werd volgens haar tegenstanders beïnvloed door haar nieuwe le vensgezel. Binnen D66 liep de zaak hoog op. Begin dit jaar trad af delingsvoorzitter A. van der Steen af omdat het hoofdbe stuur van D66 weigerde Iets te ondernemen tegen de toen wel met de PvdA-fractieleider sa menwonende maar nog niet gehuwde Atie H oogenboom. Het hoofdbestuur zag geen en kele reden om maatregelen te nemen, maar het drong wel aan op samenwerking tussen de twee raadsleden van D66. Drie weken voor de trouwe rij zei fractievoorzitter Wil van Rijn: „We gaan het weer proberen met Hoogenboom. Haar optreden is niet onover- komenlijk. De wonden zullen helen, "al gaat dat wel tijd kos ten." Het afdelingsbestuur kreeg ondertussen in ex-secretaris J. Jongeneel een nieuwe voorzit ter, maar de door de houding van het hoofdbestuur veronge lijkt opgestapte Van der Steen behield een belangrijke positie. Hij werd publicitelts-coördina- tor van D66-Vlaardingen. Wil van Rijn zegt tot een de finitieve breuk met mevrouw Ranshuijsen gekomen te zijn nadat zij hem voor een onmo gelijke keus had geplaatst „Zij wilde dat ik me minder zou aantrekken van de afdeling. Dat kan ik niet omdat we met zeven man daaruit de Vlaar dingse D86-politiek bedrijven. Toen ik dat tegen haar vertel de, zei ze dan ook geen ver trouwen meer in mij te kunnen hebben. Dat was voor mij re den om de knoop door te hak ken." In zijn verklaring zegt Van Rijn respect te hebben voor de inbreng en opvattingen van zijn 'ex-fractiegenote'. Me vrouw Ranshuijsen ziet haar toekomstige, zelfstandige raadswerk met zorg tegemoet. Gisteren heeft ze van burge meester Van Lier te horen ge kregen, dat zij geen recht kan doen gelden op de faciliteiten zoals elke raadsfractie die heeft. Evenmin mag zij een ei gen algemene politieke be schouwing houden tijdens de begroting. veel donkere straten en plein tjes. De begroeïng is hier en daar te hoog, waardoor het zicht wordt belemmerd. Dood eng is het vaak nog in tunnel tjes. Je kunt zo nog een tijdje doorgaan." Een drietal concrete woonsi tuaties, aangegeven door buurtbewoners, zijn de spil waarrond het zaterdag van tien tot half vier tijdens de eer ste echte Stadsconferentie alle maal draalt. Uit de wijken Nieuwland, Groenoord en West werden in samenwerking met bewoners uit de bewonersver enigingen knelpunten geno teerd. Deze knelpunten worden in drie. verschillende werk groepen behandeld tijdens de conferentie. „Er ls gekozen voor door snee situaties," merkt Maartei^ van Otterdljk, opbouwwerker in dienst van het Instituut On dersteuning Bewoners in Stadsvemleuwingswijken, op. Zo staat er op het lijstje knel punten in de wijk Groenoord vermeld: lastige en gevaarlij ke lavetten vooral voor kinde ren en oude mensen; vochtvor- ming door slechte ventilatie; onoverzichtelijke keldergan gen; brievenbussen zijn ge makkelijk leeg te halen en speelplekken van de kinderen liggen te véél verscholen in te hoog en te weelderig groen. De werkgroep Stadsconferentie, met van links naar rechts Maarten van Otterdijk, Armand van Puyvelde en Bea Oomens, die de conferentie over sociale veiligheid aanstaande zaterdag in de wijken voorbereidde. (Foto Arie Wapenaar Op het klachtenlijstje van de bewoners uit de Schiedamse wijk West staat onder andere: op een bovenwoning kun je niet zien wie er voor de deur staat; scheurvorming In woningen; gevaarlijke leidingen in de huizen; scholen aan een drukke verkeersweg; veel vernielingen en verontreinigingen. In de wijk Nieuwland komt ook het gevaarlijke lavet weer aan bod; de galerijen worden als zeer inbraakgevoelig gezien; balkons zijn vla de begane grond bereikbaar; overdag en 's avonds houden zich veel jon geren op in de trappenhuizen en de telefooncel is vaak kapot. De Schiedamse wijk de Gor zen had dit jaar en voorgaande jaren veel last van inbraken. Gezamenlijk optreden, in sa menwerking met het wijkteam van de Schiedamse politie, le verde de vangst op van inbre kers. Buurtbewoners postten 's avonds in de wijk. De Gorzene- zen kregen van de gemeente politie extra voorlichting over het beveiligingen van hun huis en haard. „Maar wij wilden niet weer aankomen met onze eigen wijk. De discussie is voor de hele stad bestemd. Ie dereen mag komen en er zijn voordeel halen," zegt Van Puy velde. Wethouder Hans van Kleef van Volkshuisvesting komt za terdag om 10.00 uur de Stads conferentie in het nieuwe on derkomen van de BVSZ aan de Leliestraat 10 openen. Veel po litici hebben echter nog niet gereageerd op de uitnodiging van de BVSZ. „Daar zijn we verbaasd over," schudt Van Puyvelde zijn hoofd. „Zij zijn mede verantwoordelijk en ne men de beslissingen, ze moe ten de wijken in. Op de confe rentie krijgen ze eindelijk de kans te horen wat er leeft on der de mensen." Het ligt in de bedoeling om vaker soortgelijke conferenties te organiseren over de meest uiteenlopende onderwerpen. De BVSZ wil met de stadscon- ferenties, een nieuw fenomeen in Schiedam, zaken aan de or de stellen die van belang zijn voor de hele stad. Een tweede stadsconferentie over de eco nomische positie van de jene- verstad staat al op stapel voor volgend jaar februari. Stadsconferentie over socia le veiligheid in woonwijken, BVSZ, Leliestraat 10, zaterdag 14 november, aanvang 10.00 uur. Einde 15.30 uur. Deelna me gratis. VLAARDINGEN Maak haast met de beslissing over de bouw van een stormvloed kering in de Nieuwe Water weg. Dat verzoek heeft de WD-Vlaardingen gedaan aan Tweede Kamerlid mevrouw MJVLH. Kamp, die samen met de heer S.J.R. de Monchy, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, gisteren op werkbezoek was in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De twee WD'ers bezochten onder meer de Steendijkpolder in Maassluis en reden in Vlaar dingen langs de stilgelegde aanleg van de zuidelijke rand weg. De Vlaardingse WD-fractie- voorzitter GA.. Neijssel deed het verzoek, omdat zijn fractie 'zo snel mogelijk het vracht verkeer uit de stad wil'. Dal verkeer krijgt een nieuwe ver binding, zuidelijke randweg geheten, tussen Galgkade en Vulcaanweg. De aanleg is vlak voor de zomervakantie op laat van Rijkswaterstaat stilgelegd in verband met de mogelijke bouw van een stormvloedke ring in de Nieuwe Waterweg. Wanneer deze er komt, hoeft de spoorbaan tussen Vlaardin- gen-Oost en de Oude Haven niet te worden verlegd en dit betekent weer, dat de plannen voor de zuidelijke randweg veranderd moeten worden. Het enige, dat mevrouw Kamp Neijssel kon beloven, was dat 'het geen jaren zal du ren, wanneer het aan mijn fractie ligt'. Ze wees erop, dat de regering in december een beslissing neemt. Een even di plomatiek antwoord kreeg de Maasslulse WD-frac tie voor zitter mr. J.F. Scheerstra, die het niet redelijk vond, dat zijn gemeente naar schatting 10 miljoen gulden moet meebeta len In de sanering van de Steendijkpolder. „Zou dat be drag niet ten laste moeten ko men van het Rijk, want dat slib komt uit de havens van Rotterdam en die zijn toch van nationale importantie", vroeg hij zich af. Kamp: „Ik ben daar wei gevoelig voor. Ik zal het in de fractie aan de orde stellen." Het Tweede-Kamerlid wen ste zich vooralsnog niet te mengen in het conflict over de bestemming van de vervuilde Steendijkpoidergrond. Zoals bekend heeft de provincie voorgesteld de grond in de Broekpolder in Vlaardingen te storten. Neijssel: „Over mijn lijk nog niet." Kamp: „Het ls primair een provinciale aange legenheid. Als men er op pro vinciaal niveau niet uitkomt, dan is de vraag aan de orde of het niet een rijkstaak is." De WD'ers werden op hun werkbezoek vergezeld door af delingsbestuurders en fractie leden van de drie gemeenten. Het gezelschap bekeek het ge bied vanuit de bus. Mevrouw Kamp erkent, dat het 'heel moeilijk' was op deze manier een goede indruk te krijgen van bijvoorbeeld de problemen in de Steendijkpolder. „Emo tioneel kun je Je de problemen voorstellen, maar als Je door het gebied rijdt komt het niet over", aldus mevrouw Kamp, die sinds 1982 voor de WD in de Tweede Kamer zit. ZIJ ver ving gisteren milieudeskundi ge H.F. Dijkstal, die oorspron kelijk zou komen, maar ver hinderd was. Cabaretgroep Dubbel en Dwars treedt vrijdag 13 en za terdag 14 november op met haar derde theaterprogramma De Vogelaar in De Teerstoof (Nieuwstraat 12, Schiedam). Jack Spijkerman vertelt in het stuk het verhaal van een oude vogelaar, die op basis van vrij willigheid het bos schoon houdt en wandeltochten orga niseert. Ook jonge actievoer ders met hun revolutionaire taalgebruik komen aan bod. De andere cabaretleden zijn Joop van Dijk en Arie van der Wulp. Aanvang 21.00 uur. Toe gang 15,—, CJP/Pas 65/2,50 reductie. Het jongetje en het meisje dro men fn het poppentheaterstuk Voor altijd, terwijl ze naar de sterren kijken, dat ze voor al tijd bij elkaar kunnen blijven. Damiët van Dalsum brengt za terdag 14 november dit ro mantische sprookje voor kin deren in De Teerstoof (Niéuw- straat 12, Schiedam). Vanaf 14.00 uur kunnen de kinderen genieten en soms een beetje griezelen, want de slechte Be tweter wil dat het sprookje uit is tussen de geliefden. Zal 'Wolkje' de verliefden kunnen helpen? Toegang ƒ3,50. Elf tekenfilms met in de hoofd rol de driftig kwakende eend Donald Duck zijn woensdag 18 november te zien in De Teer stoof (Nieuwstraat 12, Schie dam). Op het tekenfilmfestival laten natuurlijk diverse andere beroemde Walt Disney dieren hun neusjes zien, zoals Kwik, Kwek en Kwak, Goofy en Oom Dagobert. Aanvang 14.00 uur. Toegang/7.50. Nog tot en met 14 november is in Theater De Teerstoof (Nieuwstraat 12, Schiedam) werk te bezichtigen van Wen- dela de Vries. Het werk be staat uit teken-, schilder- en collagetechnieken. De tentoon stelling is een uur voor en na de voorstellingen gratis te zien. In de Roo Roosenzaal van het Passagetheater (Passage 9-13, Schiedam) zijn donderdag 12 november de jazzfilms Harlem Variety (gemaakt In 1955) en Bessie Smith (uit 1929) te zien. Het Nederlands Jazz Archief stelde de films, met optredens van vele zwarte artiesten in het Apollo Theatre in New York, beschikbaar. Toegang 7,50. Aanvang 21.00 uur. De Rotterdamse mimegroep Oceaan speelt vrijdag 13 no vember in het Passagetheater (Passage 9-13, Schiedam) Ant hology I en t, waarin het matri archale kr ar van de bijen wereld wort_ gelicht. In deel een komen de overheersende koningin, de nijvere werkbijen en de luierende darren aan bod. In het tweede deel wordt uitgelegd hoe de mens zou kunnen omgaan met de subtie le verworvenheden van de bij enmaatschappij. Aanvang 20.15 uur. Toegang 10,-, CJP/Pas65+ 5,- reductie. Zaterdagavond wordt de grote zaai bevolkt door de feestvie rende toneelliefhebbers van de amateurvereniging Alberdlngk Thljm. De leden vieren met het komische toneelstuk Een leuke vent is nooit weg het negentig- Jarig bestaan. Aanvang 20.00 uur. Toegang ƒ7,-. Zondag vanaf 10.30 uur wordt het orgel van het Passagethea ter bespeeld door Arnold Loxam. Leden van de organi serende Nederlandse Orgel Fe deratie betalen ƒ5,- entree, niet-leden moeten 9,- neertel len. Hans Nilsson, Lex Goudsmit, Marlka van Oostenrijk en Lily Kok (tevens presentatie) zingen vanavond In de Stadsgehoor zaal (Schiedamseweg 51, Vlaardingen) Toppers van Toen. Een selectie van de mooiste operette en musical melodieën. Begeleiding Co van der Helde Wijma (piano). Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50. Pas 65 en CJP 7,50. Vrijdag 13 november brengt het Folkloristisch Danstheater haar jubileumprogramma in de Stadsgehoorzaal. Een cadeau t.g.v. het 25-jarlg bestaan met hoogtepunten uit vorige pro gramma's (onder meer Hon gaarse dansen) en nieuwe aan winsten met volksdansen uit Noord- en Zuid-Amerika. De klapper van het programma wordt gevormd door 'old time clog' en 'precision', waarin de choreografen Maurils van Geei en Pauline Kranenburg laten zien, hoe klompendansen uit Engeland, Schotland en Ierland zich hebben verspreid in Noord-Amerika. Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50. Pas 65 en CJP 7,50. In Jeugdtheater Harmonie (Schiedamseweg 51, Vlaardin gen) draait op woensdag 11 november The Kid, een film van Charlie Chaplin. Charlie repa reert ruiten, die zijn hulpje Jac kie Coogan heeft ingegooid. Aanvang 14.00 uur. Theatergroep Carrousel speelt vrijdag 13 november in zaal Harmonie (Schiedamseweg 51, Vlaardingen) Tuin der Lusten van Fernando Arrabai. in oor sprong een persoonlijke aan klacht van de Spaanse schrij ver Arrabai tegen allen die hem onrechtvaardig hadden behandeld, bij Carrousel een avondje van reünisten, die her inneringen aan vroeger opha- len. Aanvang 20.30 uur. Tóe-" gang 10,-. Pas 65 en CJP /7,5o. In Filmhuls Harmonie (SchieP""* damseweg 51, Vlaardingen)"' draait op woensdag 11 novernï-: ber Metropolis van Fritz Lang (1927). Een beeld van de tech nocratische maatschappij in het jaar 2000 met een Boven stad. waarin de heersende klasse resideert, en een Bene denstad voor de arbeiders. Aanvang 20.30 uur. Op donderdag 12 november (aanvang 14 uur) Blade Runner van Ridley Scott (1982). Scien ce fiction film, waarin een pre miejager Jacht maakt op repli cants, op mensen lijkende ro botten die slechts vier jaar te teven hebben. Eveneens op donderdag (aan vang 20.30 uur) Playtime van Jacques Tati (1965). Tati raakt ais meneer Hulot de kluts kwijt in een stad vol technologische snufjes. Op vrijdag 13 novem ber draalt Don Giovanni van Jo seph Cosey (1979). Dramati sche verfilming In Venetië van de gelijknamige opera van Mo zart. Aanvang 20.30 uur. Ten slotte óp zaterdag 14 novem ber Stazione Termini van Vitto- rlo de Sica (1953). De jonge Italiaanse architect Giovanni probeert een getrouwde Ame rikaanse op het centraal sta tion van Rome over te halen om bij hem te blijven. Aanvang 20.30 uur. Toegangsprijzen avondfilms 6,50; Pas 65 en CJP ƒ5,-. Dagfilm ƒ5.-. Maassluis In theater De Schuurkerk draait op donderdag 12 no vember de komische actiefilm-; Running Scared. Twee recher- cheurs maken in Chicagojacht op een cocaïnehandelaar. Aan vang 14 en 20.30 uur. Toegang- 5,-; Pas 65/2,50 (middag); 7,50; Pas 65 en CJP ƒ6,- 4 (avond). Kaarten verkrijgbaar 5 bij de Verenigde Spaarbank, WV en vanaf een half uur voor aanvang aan de zaal. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. Op vrijdag 13 november zijn Elly de Waard en Gljs Wanders de eregasten tijdens een lite raire avond In het Schuurkerk- Je. Verder lezen de Maassiut- zers Cornells van Oeutekom en Jan de Haan uit eigen werk voor. Eily de Waard (schrijfster, criticus en vertaalster) leest voor uit haar nieuwste boek Een wildernis van Verbindin gen. Journalist Gijs Wanders leest voor uit reisverhalen. Ver der muziek door Jos Groene- boom (plano) en Otto Zeegers (saxofoon). Aanvang 20.30 uur. Toegang ƒ5,-. VLAARDINGEN/SCHIEDAM De gemeente Vlaardingen staat samen met Den Helder en Zoetermeer kandidaat voor de landelijke ANWB-veilig- heldsprljs in de categorie 50.000 tot 100.000 Inwoners. De drie gemeenten zijn bij de ANWB voorgedragen door de stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid. Vorig jaar won Schiedam In dezelfde categorie. Volgens de stichting, die veer tig vergelijkbare gemeenten onder de loep heeft genomen, hebben de drie gekandideerde gemeenten de afgelopen jaren met veel succes de verkeers- velllgheldsproblemen in hun gemeenten aangepakt. De ANWB maakt de landelijke winnaar bekend op het Natio naal Vellighetdscongres op 3 en 4 maart 1988. Het is dan de tweede keer, dat de prfjs wordt uitgereikt. ROZENBURG „De Blan- kenburgtuniie! komt er." Wet houder T. van der Veer van de gemeente Rozenburg zegt het resoluut. De Raad voor de Wa terstaat heeft onlangs positief geadviseerd over de aanleg van deze tweede oeververbin ding ten westen van Rotter dam. De adviezen van de Raad voor de Waterstaat over be langrijke infra-structurele werken zijn in het verleden ve le malen bindend geweest. De minister drs N. Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft zich vorige week tijdens een spreekbeurt in Maassluis laten ontvallen dat ze de Blanken- burgtunnei verkiest boven een tweede Beneluxtunnel, Op zeer korte termijn zal de minister een definitieve beslis sing nemen, maar voor de Ro- zenburgse wethouder Van der Veer staat het als een paal bo ven water dat de oeververbin ding tussen Rozenburg en Maassluis er hoe dan ook komt. Dit betekent dat waar schijnlijk volgend jaar al een begin wordt gemaakt met de bouw.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1