schiedam ,14 Verkoop van 'blokjes' kinderzegels zaak van tienduizenden guldens Slachtoffers wateroverlast vragen begrip gemeente BEELDEN VERDWENEN STAD IN SCHIEDAMS STRAATLEVEN Koster po n Inbrekers laden derde- auto met: mode Herbouw bad West' K. HormannsUchUng krijgt voorschot GSD j Early Bird: INedlloyd Sgssg Als wrak terug 5iaapca/nrorr het vrije volk WS SCHIEDAM Bewo ners van de laag gele gen delen .van de Schie damse wijken Oost, West, Zuid en Schut tersveld eisen op korte termijn verbetering van het rioleringssys teem in hun wijken. In een brief aan het ge meentebestuur schrijft een speciaal gevormde werkgroep, dat een aan tal gezinnen niet meer bij verzekeringsmaat schappijen kan aan kloppen met waterscha de. Zij vraagt om be grip en medewerking van het gemeentebe stuur. Regen in overvloed dit jaar: in lage delen van enkele Schiedamse wijken liepen de huizen in de periode van hevige regen vol. (Foto Archief HVV) Mensen Venters DONDERDAG 12 NOVEMBER 1987 alle merken meestal., klaar terwijl u wacht ot-.k da's pas service!?^ VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN fill* CWPENS beddenspeciaaizaak - slaapkamers - siaapsystemen - iinnensnop Hoogstraat46-48 3111 HJ Schiedam tel.:010-4 26 87 17 5#? f; SCHIEDAM In de 'komen- lede weken zal er voor tienddui zenden guldens aan kinder postzegels door vrouwelijke vrijwilligers verkocht worden. I In het hoofdpostkantoor van Schiedam kocht gisterenmor- gen i traditiegetrouw mevrouw .(Scheeres, de echtgenote van de i burgemeester, de eerste ze- I gels. Kinderen, verkleed als hout- hakker, matroos, schoorsteen- ■3 veger en zakkendrager, ontvta; -/ gen haar met een fraaie bos iJ bloemen. De leerlingen'van de basisschool Sint Jozef waren zo uitgedost om het thema van zegels van 1987 te benadruk- ken. Hun moeders fungeerden J tijdens de officiële handeling als (video) cameravrouwen. !l; .JCind en beroep" is door de Ontwerpster ook uitgebeeld (met het tot verbeelding van [vele kinderen sprekende be- 1 roep van piloot, terwijl een zakkendrager juist niet op de zegels voorkomt. „Het was wat 1 moeilijk om een kind als vlie- j genier te verkleden, terwijl we met een zakkendrager in Schiedam de plaatselijke in- spanning voor de verkoop van kinderpostzegels en wenskaar ten tot uitdrukking konden brengen," gaf mevrouw T. van Velzen-Bielders als verklaring voor deze wisseling. Mevrouw Van Velzen heeft enkele jaren geleden de orga nisatie van de plaatselijke ver koop overgedragen aan me- ROTTERDAM Nedlloyd neemt op I december de nog jniet in hp.ar bezit zijnde helft* ;van de aandelen van Early Bird over van Mviller Air Freight (Intematio-Müller). Early Bird !s eon grondver- voerbedrijf voer luchtvracht zendingen, dut is opgericht door de huidige Nedlloyd-doch- ter Van Gend Loos en Müiler Air Freight. Er werken 30 mensen, voor wie de transactie geen' gevolgen zal hebben. vrouw: J. van Eijsbergen-Van Wensveeh. Beldedames- zijn hier al meer dan vijfentwintig; jaar mee bezig. De omzët die, het uitsluitend uit vrouwen be staande comité de laatste ja ren haalt, bedraagt ongeveer dertigduizend gulden in Schie dam. Mevrouw Scheeres kocht gisteren onder toeziend oog van directeur N. Hamers van PTT-post Schiedam voor tach tig gulden kaarten en zegels. De fraaie wenskaarten leve ren maar een gering deel in de opbrengst van de verkoopactie van de postzegelsdames. De zegels leveren verreweg het meeste op. Verzamelaars dra gen hieraan vooral bij. „Zij ko men bij ons om een blokje, een hoekje,, de cijferrijen één tot en met tien en andere bijzondere wensen. Als zij zegels bij de kinderen aan de deur bestellen, kunnen ze geen eisen stellen," vertelde één van de in de infor matiestand van de PTT actie ve yrijwiligsters. Tot eind van het jaar houden zij elke dag in het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat tussen 9.30 en 16 uur hun winkeltje open. In Vlaardingen kwam burge meester Van Lier met zijn echtgenote mee naar het hoofdpostkantoor aan de West- havenkade om de eerste kin derpostzegels aan te schaffen. Mevrouw R. van Oèrs-Janssen, die sinds 1970 met deze ver koop actief is, verkocht aan mevrouw Van Lier voor vijf tien gulden postzegels en wenskaarten. De burgemees tersvrouw was vooral gechar meerd van een kaart met de afbeelding van een poes.Daar heeft zij altijd al een zwak voor gehad," zei haar echtge noot. Dé omzet, die het Vlaar- dingse damescomité gewoon is te behalen, ligt ongeveer tien duizend gulden boven het Schied&mse record. „Daarbij tel ik dan wel de opbrengst mee van mijn verkopen aan bedrijven, die ik afzonderlijk bénader. Dat is bijna tiendui zend gulden," vertelde me vrouw Van Oers. In Vlaardingen zijn de ze gels behalve in het hoofdpost kantoor ook te verkrijgen in de postkantoren aan de Van Ho- gendorplaan. De Loper en in de Westwijk. mm De werkgroep is ontstaan nadat slachtoffers van de enor me hoosbuien in juli en sep tember geconfronteerd werden met slecht verhaalbare scha des, blijvende vochtigheid: en pandschade. Vierhonderd ge zinnen uit verschillende wijken kregen ermee te maken. Vloer bedekking, meubilair, appara tuur en wandbekleding liepen grote schade op. Bij een groot aantal gezinnen zelfs twee maal. Ook verliepen gesprek ken met gemeentelijke dien sten over de knelpunten in het rioolstelsel niet soepel. Uit de verschillende delen van de stad hebben nu vijf ge dupeerde bewoners zitting in de werkgroep, die een serie handtekeningen heeft verza meld om een ruggesteun te hebben voor het overleg met de gemeente. „Uit een inventa risatie is gebleken, dat velen grote waterschade hebben ge leden. Daarnaast is het voor de hand liggend, dat het capaci- ■sjSjjs—-• teltsprobleem van het riole ringsstelsel in de toekomst nog vaker waterschade zal veroor zaken," staat in de brief aan burgemeester en wethouders, die ook aan dé gemeenteraad is gezonden. De werkgroep schrijft voorts niet de bedoeling te hebben om een overleg te voeren over schadevergoedingen. „Wij ach ten dit In eerste instantie een zaak voor de individuele bewo ners. Wel willen wij de onmo gelijke situatie van de getrof fen bewoners onderstrepen." Het gaat de werkgroep om verbeteringen aan de riolen, die het water in htm woonom geving moeten afvoeren. „Onze conclusie is dat het riolerings systeem in de getroffen deelge bieden op korte termijn aange past moeten worden," schrijft zij onomwonden. Als mogelijke maatregelen ter voorkoming van nieuwe problemen bij zwa re regenval beschouwt de werkgroep speciale voorzlenin- Door HAN VAN DER HORST SCHIEDAM Het begint met de Appelmarkt en het eindigt met de Zijlstraat. Het nieuwe fotoboek Schie dams Straatleven van de ge schiedschrijver H. Kiela geeft met 101 opnames beel den van een stad die verdwe nen is. Het Schiedam, zoals dat bestond vóór de welvaart van de jaren zestig, die de bestuurders in staat stelde de lage huisjes van weleer te vervangen door kantoorpan den, parkeerterreinen en mo derne woonwijkjes. Want ze hielden niet van de oude stad, die bestuur ders, en daar waren objectief gezien wel goede redenen voor. Het oorspronkelijke centrum van Schiedam be stond uit een aantal ongezon de doolhofjes, waar grote ge zinnen veel te kleine, door en door vochtige, lekke en scheefgezakte pandjes be woonden. Er is daar veel ge leden en een gelukkiger ge neratie asm al die ellende ontsnapt besloot voor eens en altijd een einde te maken aan het decor van hun jeugd. Dat afbraakproces gaat tot op de dag van heden door ge tuige hijvoorbeeld het recen te' gat dat gevallen is tussen de Schie en de Achter de Teerstoof, vlak naast de In middels ook bedreigde oude synagoge. Natuurlijk bestaat er ver zet tegen dit sloopbeleid. Maar de vrienden van het oude Schiedam voeren een gevecht tegen de bierkaai. Bijna twintig jaar geleden, reageerde een oude strijder van de SDAP aldus, toen hij hoorde, dat het gebied tussen de Hoogstraat en de Lange Kerkstraat misschien behou den moest blijven..Daar heb ik gewoond. De WC stond naast de gootsteen. Naast de gootsteen moesten wij schij- ten! En dat willen jullie laten staan." Daar is moeilijk te gen in te redeneren. Er blééf dan ook weinig staan. Geboren Schiedammers van boven de dertig die op zoek gaan naar het Schie dam van hun jeugd, zijn dan ook grotendeels aangewezen op fotoboeken. Die bereiken in de stad onveranderlijk een hoge oplage en het moet wel heel vreemd lopen, ais dat met de nieuwe bundel van de heer Kiela ook niet gebeurt. Daar zijn twee redenen voor; ten eerste zijn alle op names in het boek nog nooit elders gepubliceerd. Jaren lang was Kiela op weg om allerlei oude Schiedammers zover te krijgen dat fotoboek eens uit de kast te halen. En Boven: Zo sag in J9S8 de Broersvest eruit De panden links móesten een jaar of tien nadat deze foto werd genomen, plaats maken voor de Passage. - De familie Belfi met eigengemaakte ijskarren. In de jaren dertig introduceerde deze familxe »n Schiedam het Italiaanse ijs. Nazaten exploiteren nog steeds La Venezia op de Passage. En daar, daar is niet veel veranderd. Bij Belfi is Schiedam nog Schiedam gebleven. zo stuitte hij op vele unieke opnamen.' Ten tweede is er de werk wijze van Kiela. Hij ging niet alleen op zoek naar plaatjes van straten, hij was niet alleen geïnteresseerd in de bebouwing,maar juist ook in de mensen die daar leefden en werkten. Schie dams Straatleven heet het fotoboek. Maar het gaat niet zozeer over straten als wel over mensen. En die staan voor een tijdperk of voor in grijpende gebeurtenissen in de geschiedenis. Daar zien wij bijvoorbeeld meneer Van der Vaart in een rare bloemetjesjurk de af trap verrichten van een da- mesvoetbalwedstrijd. Plaats; Paulus Potterstraat. Tijd: zomer 1945. Er is een bevrijdingsfeest ,aan de gang. Er heerst uitgelaten heid en de hele opname straalt een geweldige on schuld uit. De bewoners van de Paulus Potterstraat vier en het begin van een nieuwe tijd. De dagen van kommer en kwel zijn voor altijd voor bij, denken ze.... Elders poseert trots en jong naast zijn bioemenkar J.M. Koogje, want het is nog maar 1939. Oudere Vrije Vol klezers kennen Koogje alle maal. Hij was de tanige, wat ineengedoken man die het abonnementsgeld op kwam halen. En op zaterdag trok hij met diezelfde bioemen kar van de foto door de stad. De jonge Koogje met zijn bioemenkar op de Jacob Catslaan 'Voor hele generaties Schiedammers was de heer Koogje de bloemenman bij uitstek. Zijn roep weerklinkt niet meer in de stad en vele Schiedammers ervaren dat als een gemis. (Repro ducties Arie Wapenaar) Nu en dan liet Koogje door een blikken roeper klaaglijke jammerklachten horen. In veel Schiedamse gezinnen was er dan discussie over wat hij in godsnaam riep. Mijn vader zaliger hield het op „mooie anemóóóne", maar uitsluitsel heeft nie mand ooit gekregen. Koogje heeft het lang vol gehouden. Op den duur was hij zo ongeveer, de laatste van het enorme leger ven ters, schiileboeren, glazen wassers, scharenslieps, dat op Schiedams straten moest proberen een boterham te verdienen. Op bijna alle oude foto's zijn ze te zien, bakkers gebogen achter hun loodzwa re handkar, melkslijters met een paar schamele kanne tjes, de olieboer van De Au tomaat, slagerknechts met een transportfiets. Vooral de laatsten kunnen nu nog kwaad worden over de kale neten ln de deftige, straten die je rustig op zaterdag avond in de stromende regen naar het andere eind van de stad lieten komen met een onsje schouderham. Eénblik In Schiedams Straatleven is trouwens al voldoende voor de onont koombare conclusie: Schie dam was een stad van ploe teraars. Naast de venters poogde een geweldige hoe veelheid heel kleine midden standers het hoofd boven wa ter te houden; alleen op de Hoogstraat waren al tien kruidenierswinkeltjes. En al die nerinkjes moesten het hebben van een gesjochten klandizie, want de lonen van de arbeiders waren laag. Die arbeiders kom je wel-: nlg tegen in Kiela's niéuwe boek. Zij waren op het mo ment dat de meeste foto's ge maakt werden, aan het werk in branderij of fabriek. De camera was tot in de jaren zestig voor de meeste Schie dammers een geheimzinnig en onbetaalbaar apparaat. Het werd door vaklieden, zo als meneer Niestadt van de Rotterdamsedijk, gehan teerd op bruiloften en partij en. Maar in de meeste geval len ging je, opgeprikt en een beetje zenuwachter naar de fotograaf toe. Zijn studio ademde dan ook een heel klein beetje de sfeer van een doktersspreekkamer. Maar er waren ook andere fotografen: zwervende lieden die straatopname8 maakten overdag, liefst met zoveel mogelijk huismoeders en kinderen erop. Ze probeer den dan afdrukjes te slijten en die afdrukjes heeft Kiela ln de oude albums gevonden. Deze straatfotografen, leden eigenlijk van het zo talrijke ventersgilde, hebben het le ven van Schiedam vastge legd. Of preciezer gezegd: het leven van Schiedam op doordeweekse dagen. De heer Kieia maakt met uitvoerige onderschriften veel duidelijk: waar moge lijk, gaat hij precies na wie er op de foto staan. En zo wordt ons verteld, dat voor die tent van het-nog jonge Schiedams electrtclteltsbe- drijf, toen in 1919, daar waar later loodgietersbedrijf Bek zou komen, poseren monteur Soeters met zijn gravers Manus Hendriks en Jan Pluym. Of dat voor die streng ogende, moegewerkte vrouw op de Herenstraat zit Jansje Holleman. Jaar: 1936. Zo poseert het voorge slacht voor deze generatie. Je bladert het boek door. Je leert die mensen kennen. Je krijgt de onbedwingbare lust om met Schiedams Straatle ven in de hand naar buiten te gaan om te zien, hoe al die plekken er nu bijliggen. Vind Je dan een nieuwe stad? Eigenlijk wel. Alleen het Westen, Schiedam Oost en bepaaide stukken van de Gorzen zijn nog zo herken baar, dat je ook zonder Kie la's onderschriften begrijpt, waar de opnames gemaakt moeten zijn. Maar dat plant soen, is dat nou de Broers- vest anno 1920. En die oude herenhulzen, vormden die nou ooit de kop van de Lange Nieuwstraat? Je herkent weinig of niets. Maar toch: de dingen blijven wél vertrouwd. Misschien ligt dat aan de mensen. Of ze nou door oude straatjes lo pen, of haastig winkelen op een boulevard, Schiedam mers blijven Schiedammers. H. Kiela, Schiedams Straatleven. Schiedam 198T. Fonds Historische Publika- ties. gen aan de riolen ln de laag gelegen wijken en het versnel len van werkzaamheden, die al door gemeentelijke diensten zijn gepland. Hoewel er onder de slachtof fers van de wateroverlast al stemmen zijn opgegaan om over te gaan tot acties, waarbij massaal onroerend goed belas ting en rioolbelasting zou moe ten worden geweigerd, denkt de werkgroep vooralsnog al leen aan minnelijk overleg. SCHIEDAM Bij modehuls Sinke in het Hof van Spaland hebben inbrekers voor de der de maal ln korte tijd op bruta le wijze hun slag geslagen. In de nachtelijke stilte en duister nis van het overdekte winkel centrum hebben zij een deurr uit uit de sponning getild en een grote hoeveelheid dames kleding ln een gereedstaande bestelwagen geladen. De scha de wordt evenals vorige keren op ongeveer vijfentwintigdui zend gulden geschat. Van de daders ontbreekt elk spoor. „Het zijn volgens mij dezelf de gasten als de vorige keren, die de collectie van de zaak vooraf zorgvuldig observeren. In leder geval hebben ze pre cies dezelfde methode toege past als op 15 september en 6 oktober, toen ze ook een lading kleding hebben weggehaald," zegt de cheffin van de dames modezaak, mevrouw M. 't Hoen-Van Rossen. ,,Ze gaan zeer selectief te werk en ne men de duurste spullen mee. Vorige keer hebben ze zelfs een pop in de etalage ultge- kleed. Nu zijn ze met een auto voor de deur gereden en heb ben deze volgeladen zonder dat iemand ze heeft gezien. Het is hier 's avonds ook veel te don ker." Ook in de Rommelmarkt aan de Hagastraat in Schiedam- Zuid zijn onverlaten binnenge drongen. Zij kwamen via een opengebroken daklicht binnen. Eigenaar Toontje Westelaken, die juist -zijn verkoophal ln Kerstsfeer had versierd, ver mist zeshonderd gulden en tien babypoppen. Bij de supermarkt van Al- bert Heijn aan de Oranjestraat hebben Inbrekers een ruitje In geslagen en zijn met twintig sloffen sigaretten vertrokken. SCHIEDAM Tegen de leu ning van de SporthaJbrug heeft de politie een zwaar bescha digde personenauto aangetrof fen. Later is gebleken, dat het voertuig gestolen was in de Van Hogendorpstra&t. Redactie Het Vrije Volk, ^hie^Sch^^. H^stra^ 3111 HD Schiedam» Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend vooraf gaand aan de plaatsing op donderdag In ons bezit te zijn. FILMCLUB De Amerikaanse film Jumpin' Jack Flash van Penny Marshal! is vrijdag 13 november te zien bij de filmclub Schiedam (Nieuwstraat 12). De hoofdrol wordt gespeeld door Whoopi Goldberg. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs: 5,-, donateurs betalen 4,-. STEDELIJK MUSEUM Het Daii-trio, bestaande uit Ot to Bentinck (hobo), Hans Wit- teman (klarinet) en Erik Rein- ders (fogot), geeft zondag 15 november een concert in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam (Hoogstraat). Op het concertprogramma staan on der meer werken van Marin Marais, Igor Stravinsky en W.A. Mozart. Aanvang 14.30 uur. Toegangsprijs: 5,-, hou ders van een CJP en leden van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum betalen ƒ3,-. AMNESTY Amnesty International geeft za terdag 14 november op de Hoogstraat Informatie over haar najaarsaktie die in het te ken van langdurige gevangen schap staat. Met deze aktie vraagt Amnesty de vrijlating van Napoleon Ortlgoza - die ai meer dan 24 jaar in Paraguay In gevangenschap leeft - en nog acht andere gewetensge vangenen. Ook wil Amnesty opheldering over de verdwij ning van zestien vakbondsle den in Guatemala. Bij de stand van Amnesty liggen zaterdag voorbedrukte kaarten, klaar om opgestuurd te worden. DE VIER MOLENS In Het dienstencentrum De Vier Molens (Nieuwe Damlaan 766) is zondag 15 november een ruilbeurs voor verzame laars van munten, postzegels, prentbriefkaarten en eerste- dagenveloppen. Aanvang 13.30 uur. De toegang is gratis. In de ontmoetingszaa! van het dienstencentrum is die zelfde zondag een thé-dansant van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang gratis. Dinsdag,17 november is er in de grote zaai van 10.00 tot 13.00 uur verkoop van voordelige dameskleding. HUMOR Onder auspiciën van de werk groep Schiedam van het Hu manistisch Verbond houdt drs Guus den Besten zondag 15 november een lezing in wijk centrum De Erker (Jan van Avennestraat). De titel luidt: Humor. een sleutel tot mense- lijk gedrag. Volgens Den Be- sten wordt humor mogelijk ge- maakt door verschillende visies op de werkelijkheid. Dit maakt niet alleen humor mogelijk maar ook talloze meningsver schillen. Humor is bij uitstek de vertolker van subjectiviteit, het meest typische van het mense lijk gedrag, zo meent Den Be sten. Aanvang 11.00 uur. In lichtingen: tel. 4703611. ROTARYCLUB De Rotaryclub Schiedam heeft voor zaterdag 14 november een bridgedrive op het pro gramma staan, waaraan 160 paren mee kunnen doen. De opbrengst van de bridgedrive wordt gebruikt voor de interna tionale Rotary-aktle "Poiio de wereld uit". De wedstrijd speelt zich af In scholenge meenschap Spieringshoek (Van der Brugghenlaan 2) en begint om 10.00 uur. Kosten voor deelname bedragen 65,- per paar (inclusief lunch) - UNDERGROUND De Rhythm Bluesband Goats Palace treedt zaterdag 14 no vember op In jongerenkelder: Underground van wijkcentrum De Erker (Jan van Avenne- >- fj straat 32), Aanvang 22.00 uur. Toegangsprijs: 3,50. -• HUISVROUWEN J"u De leden van de Nederlandse *- Vereniging van Huisvrouwen; afdeling Schiedam maken maandag 16 november een ex cursie naar onder andere een textielfabriek. Dinsdag 17 no vember is er een Informatie!-' ochtend waarbij een voorftch- ter van Milieubeheer Rijnmond het een en ander uit de doeken doet over deze dienst. Aan-' vang 10.00 uur. Plaats: zaal C S B. TOERCLUB RIJNMOND* De fietstoerclub Rijnmond gaat zondag 15 november winter- fietsen. De start is om 10.00''v uur bij de wielerbaan Schie-" - dam (Olympiaweg, Hargapark): Dinsdag 17 november fs erop de wielerbaan conditietraining,* aanvang 19.30 uur. CAFE PODIUM Het muziekcafé Podium (Lange Haven) heeft deze dagen een doorsneetentoonstelling van beeldende kunst In huls. Er is werk te zien van: Bruno Zieger, Jos Hachmang, Martin Moes man, Alexander MacNiesh, Henny van Leeuwen en Alex Booker. Zaterdag 14 november treedt de Rotterdamse soulrockband Wheels op in Podium. Aanvang 22.30 uur. Toegangsprijs: ƒ.4,-? De Big Band Nieuwe Watervyeg concerteert zondag 15 novem ber, aanvang 22.00 uur. REUMAPATtENTEN "Sociale verzekeringen erfh'éf voorzieningenbeleld Is héfori| derwerp van een lezing die Vté van Geest, arbeidskundige van de Gemeentelijke Medische Dienst, woensdag 18 novem ber houdt voor de reumapati ëntenvereniging Nieuwe Water weg Noord. Plaats: diensten centrum De Vier Molens, Nieu we Damiaan 766. Aanvang 19.30 uur. WEEKE1NDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dlenst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten. tel. 4261480. Tandarts: A.J. Mosk, B: Knappèrtlaan 39; tel. "4734629: Spreekuur van 17.00 tot 18.00.uur, op zaterdag én zondag. Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tei. 010-473 82 22 ROTTERDAM Het afgebran de zwembad West in Rotter dam moet worden herbouwd. Dat heeft de Bewonersorgani satie Bospolder/Tussendijken in een brief aan het gemeente bestuur geëist. Eerder deze maand kwam de gemeente met het voorstel om het zwem bad niet te herbouwen omdat In Schiedam het bad Groe noord In een groot, recreatief zwembad zal worden veran derd. De bewonersorganisatie merkt op dat Bospolder/Tussendijken al genoeg dingen moet missen zoals een wijkpark dat niet doorgaat doordat Sparta In Het Kasteel blijft. De komst van een wijkpark tussen de Vierhavenstraat en Hudson- i straat gaat ook niet door. De brief aan het gemeentebestuur; Is ondertekend door twaalf scholen en negentien Instellin gen. ROTTERDAM De zeventig personeelsleden van de Rotter damse Karl Hormannstichtlng, die in oktober geen salaris hebben gekregen, krijgen van de gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) een lening tot tachtig percent van het netto- maandsalaris. De lening is een voorschot op de uitkering van de Bedrijfs vereniging die nog moet ko men. Omdat het bestuur van de stichting zichzelf weigert failliet te verklaren, kan. de Be drijfsvereniging nog niet in springen. De Karl Hormann stichtlng staat voor 1,4 miljoen gulden in het krijt bij de ge meente en het ministerie van WVC. De gemeente heeft de subsi diekraan dichtgedraaid waar- door de werknemers iri okto ber geen salaris hebben gekre gen. De instelling heeft hlerte-1 gen beroep aangetekend. On- langs kwam de gemeente hnet een plan voor een nieuwe, af geslankte stichting voor drugs hulpverlening. t siaacvooriichterë

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1