schiedam 14 wegwijzer Jarig Wijkcentrum de Erker zwaait voorzitter uit p de k van Dalen schoenen N fen\a\ ■I! i' NIEUWE BADKAMER! BADERIE HEEFT ZE IN ALLE SOORTEN.... "scSff1 4 GRiVTÏ F. I S H I 0 N van 109 59.90 FASHION ClCPPENS slaapcomfort «i Slepers onderscheiden Ruzievergadering maandag verder 95 WS mwm VLAARDINGEN/MAASLAND Langs rijksweg 20 tussen Vlaardingen en Maassluis zijn al de eerste contouren zichtbaar van de 35 hectare grote waterplas, die over twee jaar mogelijkheden biedt voor surfers. Het is het eerste grote karwei op recreatiegebied, dat in Midden-Delfland plaats vindt. Elders zullen aan de grenzen van de steden Delft, Schiedam en Vlaardingen ook voorzieningen voor openluchtrecreatie aangelegd worden. De plannen makers gaan er van uit, dat op een drukke dag 45.000 recreanten in Mid den-Delfland terecht moeten kunnen. Hoe ver men met de uitvoering is en welke plannen er klaar liggen, is sinds gisteren te zien in Maasland. Hand in hand Opvang Onthulling f. De scheidende voorzit ter Bert van Kan. (Foto Arie Wapenaar) Clarks herenschoenen zijn klasseschoenen. Dat merkt u minder aan de prijs, dan aan het ongekend ontspannen komfort van het gepatenteerde Clarks Air Shoe principe. Wie ze probeert, kiest voor Clarks. Tijdelijk bij aankoop van een paar Air Shoes een set originele Clarks schoenenspanners kado. iiisutna^ Het zwart gestippelde gebied geeft aan waar het eldorado voor surfers komt. De plas wordt ongeveer 35 hectare groot. Informatie Feestmaand voor de deur!! De nieuwe coliectie costuums is binnen, o.a. Park Avenue, Club de France, Paimo. Speciale Aanbieding Bij aankoop van een costuum een smokingoverhemd gratis PRIJS TOPPERS VAN DE WEEK Truien met echt leer 10 verschillende kleuren van 159.- ne voor 90s" Sweaters tientallen kleuren en opdrukken: voor alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 FENJAL GESCHENKDOOS DENIM GESCHENKDOOS Vlaardingen, Hoogstraat 159, telefoon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 89 VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat46-48 3111 HJ Schiedam tel.:010-42687 17 HET VRIJE VÓLK DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 Sur pi lassen in aar eg aan de rand van de stad De waarde van natuur en landschap moeten bewaard blijven esi de inkomsten van de bewerkers van het land, de boeren, mogen niet in gevaar komen. Daarom werken na tuurbeschermers en agrariërs samen in de reconstructiecom missie Midden-Delfland. Bij voorbaat staat echter vast, dat voor de landbouw minder ruimte overblijft. „Door een betere verdeling en in sommi ge gevallen bijzondere steun kunnen de boeren een gezonde bedrijfsvoering hebben en blij ven natuur en landschap hun waarde houden." Ir H.J, Jon kers, inspecteur Landinrich ting voor Zuid-Holland, zei dit gisteren bij de opening van een tentoonstelling over Midden- Delfland in het kader van de Europese campagne 'Het plat teland leeft, leve het platte land'. „Recreanten en boeren hoe ven elkaar niet te bijten," zei mevrouw drs.I Günther, gede puteerde van Zuid-Holland, bij de opening van de tentoonstel ling, „Een toekomst als ge schetst op de tentoonstelling Nederland 2050, waarbij het platteland volledig wordt om gebouwd, schiet voor ons als provinciebestuur tever door. Wij werken er al jaren aan om landbouw, natuur en land schap hand in hand te laten gaas. De verschillende belan genbehartigers moeten dan wel naar elkaar luisteren. De overheid heeft een tiental ja ren geleden besloten de groene long tussen de grote steden in onze provincie niet te laten op slokken door uitbreidende ste den. Anderzijds kunnen we niet heen om de behoefte aan re creatieruimte voor al die stadsbewoners. In Midden- Delfland was bij ie start van de planvorming 85 percent van de grond in gebruik bij de landbouw. Aan het eind van de rit zal dat percentage op zestig liggen. Door zorgvuldige land inrichting kan het gebied bruikbaar én aantrekkelijk ge maakt worden." Midden Delfland is volgens ir Jonkers een bijzonder ge bied door zijn ligging tussen de steden Delft, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Het is van oudsher een open weide gebied met waardevolle na tuurgebieden en broedplaat sen. Het moet weerstand bie den aan de stedelijke druk'en tegemoet komen aan de toene mende vraag van de anderhalf miljoen omwonenden naar re creatieruimte. „Het wijkt daarin af van andere gebieden in Europa. In Zuid-Europa zijn iandschapsveranderingen waargenomen nadat de land bouw er verdwenen is omdat ze zich niet kon handhaven. Andere voorbeelden geven juist de overwoekering aan door massa-recreatie. In Mid den-Delfland is gezocht naar een evenwicht," zegt Jonkers. Uitgangspunt in het plan voor Midden-Delfland is doel matige ruimte en waterstand voor de landbouwers, het be houd van rustplaatsen en be staande natuurelementen en opvang van grote groepen re creanten aan de randen, tegen de grenzen van de steden. De werkzaamheden in het Licke- baertgebied tussen Vlaardin gen en Maassluis maken deel uit van het eerste grote recrea tieplan. Tussen Rijksweg 20 en de spoorlijn ..Rotterdam - Hoek van Holland, is begonnen met het graven van de grote surf- plas. Voor de boerderijen in SCHIEDAM Deze maand is het groot feest in het drukbezochte Schiedam- se Wijkcentrum de Erker. Voorzitter van het stich tingsbestuur en vaak de gro te stimulator achter, vele projecten, Bert van Kan, legt tijdens de feestweek ter gele genheid van het tweejarig bestaan 'van het centrum zijn voorzittershamer neer. Het wijkcentrum de Erker in West gaat steeds meer een stedelijke functie vervui len. Van Kan heeft er voor een belangrijk deel toe bijge dragen dat De Erker zo'n be kendheid kreeg in de stad. „Ik zou me nu wel weer eens willen storten op mijn eigen lijke werk: de architectuur en stadsontwikkeling. Want feit is het, dat mijn werk en gezinsleven wel leed onder alle bestuursfuncties die ik innam," legt de verstrekken de stichtingsvoorzitter uit. Op 23 november was het exact twee jaar geleden dat het wijkcentrum in West "of ficieel werd geopend met de onthulling van een, door Bert van Kan ontworpen, er kertje. Om het tweejarig be staan te vieren stonden er V tal van extra activiteiten op het programma. Er werden al een biljart- en een klaver- jastoernooi, een Queen lan delijke fanclubdag, een oude- rendag, een demonstratie patch-work en een kinder film vertoning gehouden. Al le festiviteiten werden door honderden bezocht. Op de rol staat nog: een lunch-concert met harmonie-orkest Harpe Davids op maandag 30 no vember. Onlangs nam de vroegere bewonersdeskundige in Schiedam-West en thans ge meente-ambtenaar Van Kan ook al afscheid als voorzitter van de Federatie voor Schie- damsa Instellingen voor So ciaal-Cultureel Werk (de Fe deratie). De Schiedamse Emmy Miltenburg gaat zijn taak bij de Federatie overne men. Bert van Kan verontschul digend: „Niet dat ik niets meer in Schiedam zie, hoor. Niets is miader waar. Ik woon hier zelf ook met mijn' gezinnetje. Nee, ik houd van deze stad." Van Kan werkt sinds een jaar op de afdeling stadsver nieuwing van de gemeente Vlaardingen als beleidsme dewerker. Verder gaat hij in de toekomst echt tó de vakli teratuur duiken, bijleren en alles lezen dat over grote en kleine stads architectuur gaat. Het buurthuis aan de Jan van Avennestraat zal er een hardwerkende voorzitter en een enthousiast plannen maker aan verliezen. MMSSLUIS dat gebied zijn inmiddels ne gen kandidaten geselecteerd uit een groep van 35 liefheb bers. Dat negental moet be drijfsplannen maken, waaruit blijkt dat het door hen voorge stelde gebruik goede toekomst mogelijkheden biedt Bij de se lectie is al beoordeeld of het nieuwe gebruik iets toevoegt aan de recreatieve waarde van Lickebaert. Een serieuze kan didaat is de ambachtelijke wijnmakerij van Hollandse Natuurwijn uit Rotterdam. Het nieuwe recreatiegebied aan de westrand van Vlaardin gen zal een goede ontsluiting krijgen voor automobilisten en een serie parkeerplaatsen. Gis teren heeft de aanbesteding plaatsgevonden van de bouw van een viaduct over de rijks weg, dat ook in 1989 moet zijn voltooid Rond de nieuwe plas komen fiets- en wandelpaden, speel- en ligweiden, kampeer- mogelljkheden en andere voor zieningen voor openluchtre creatie met op verschillende plaatsen bescherming door bos of andere beplanting. Soortgelijke, iets kleinere, plannen zijn er ook voor plek ken tussen Delft en Schiplui den en aan de noordrand van VlaaraSngen-Holy en Schie- dam-Woudhoek. Over de ont wikkeling van de verschillende deelplannen is informatie te krijgen bij het Bureau vann Uitvoering van de Reconstruc tiecommissie van Midden- Delfland, Foppenpolder lc, Maasland (naast motorhome Henk Vink). SCHIEDAM Broersvest33c, tel.:010-4269029 Ook vestigingen in: Den Haag - Leiden - Itelft - Rotterdam - Naaldwijk - Rijswijk en 's-Gravenzande. L 1e Middella dstraat 7 Rotterdam tel. 010-4134668 U komt er met de tramlijnen 1 en 7 voor de deur. VLAARDINGEN Tijdens een feestelijke bijeenkomst aan boord van de salonboot Pieter Galand zijn gisteravond de heren TLA. Kruijsifix en A. van der Ster, twee werknemers van Smit Internationale Ha vensleepdienst BV, koninklijk onderscheiden. De beide Vlaar- dingers kregen een eremedail le verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit handen van de Rotterdamse havenmeester J.J.H. van der Schaad in ver band met hun veertigjarig dienstverband bij Smit. Aflos- kapitein Kruijsifix kreeg een gouden medaille en matroos Van der Ster een bronzen. VLAARDINGEN De ver gadering van de commissie Verkeer en Vervoer, die vorige week vroegtijdig eindigde in een grote scheldpartij, zal maandagmiddag om 17.00 uur worden voortgezet Aan de or de is het punt welke facilitei ten gemeenteraadsleden zou den moeten krijgen om ge makkelijk bij het stadhuis te parkeren. De meerderheid van de commissieleden heeft laten blijken niets te voelen voor een doorlopende ontheffing, zoals bewoners van het centrum jigbben. STEDELIJK MUSEUM Onder de titel 't Is geen kunst om Sint te zijn houdt het Ste delijk Museum Schiedam (Hoogstraat) zaterdag 28 no vember een verkooptentoon stelling tussen 11.00 en 21.00 uur. Grafiek, tekeningen, aqua rellen, keramiek, sieraden, stoffen en wandkleden worden dan door de kunstenaars zelf ter verkoop aangeboden. De Schiedamse fluitiste Ellen Metaal verzorgt, begeleid door haar vader, woensdag 2 de cember het lunchconcert in het Stedelijk Museum. Op het con certprogramma staan onder meer sonates van Leonardo Vinci en J.S. Bach. Aanvang 12.30 uur. De toegang is gratis, DE ERKER Het harmonie-orkest Harpe Davids concerteert maandag 30 november in wijkcentrum De Erker (Jan van Avenne straat 32). Het orkest speelt een gevarieerd programma van lichte muziek. Aanvang 20.00 uur. Toegangskaarten zijn gratis af te halen bij het wijkcentrum. Vrijdag 27 november is er in het wijkcentrum een speel goed- en kledingbeurs. Zowel kleding voor kinderen als voor volwassenen kan ingeleverd worden, tussen 9.00 en 11.00 uur. De verkoop is van 13.30 tot 15.30 uur. HOOGSTRAAT Sinterklaas brengt woensdag 2 december een bezoek aan Sit- ton Party House op de Hoog straat. Alle Schiedamse kin dertjes kunnen, onder begelei ding van een van hun ouders, zich gratis laten fotagraferen met Sint en Piet. Sint is er tus sen 13.00 en 16.00 uur. HET SINGELKWARTIER De wijkvereniging het Singel- kwartier heeft voor zondag 29 november een Sinterklaasmid dag op het programma staan. De feestmiddag speelt zich af in zaal Marijke fBroersveid 121). Dinsdag 1 december is er een kaartavond in zaal Marijke. FILMCLUB De Amerikaanse horrorfilm The Fly van regisseur David Cronenberg is vrijdag 27 no vember te zien bij de Filmclub Schiedam. In de hoofdrollen spelen Jeff Goldblum en Geena Davis. Het filmverhaal gaat over een natuurkundige die ex perimenteert met een telepor- iatiecapsule I» een dronken bij stapt hij in de capsule en steit deae in werking. Aanvan kelijk lijkt er niets aan de hand, maar na verloop van tijd begint de natuurkundige ver schijnselen van een vlieg te vertonen. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs: ƒ5,-., donateurs betalen 4,-. HACIÏMANG MOESMAN Het werk van de Schiedamse kunstenaar Henny van Leeu wen is nog tot en met zaterdag 28 november te zien bij galerie Hachmang Moesman (Lan ge Haven 50). Openingstijden: woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. BE VIER MOLENS In het dienstencentrum de Vier Molens (Nieuwe Damlaan 766) is zondag 29 november een thé-dansant in de ontmoetings ruimte van 13.30 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Voor dinsdag 1 december staat er een bingo op het programma, aanvang 14.00 uur. Woensdag 2 december is er een soos voor de bewoners van de flats Stricklede, Emma en Nieuw- Ianó. Aanvang 19.00 uur. KOETSIERTJE In biertapperij 't Koetsiertje (Hoogstraat 192) komen de winnaars van verschillende voorrondes vanavond tegen el kaar uit tijdens de finale van Koetsiertje'» soundmix en playbackshow. TOERCLUB RIJNMOND De fietstoerclub Rijnmond houdt vanavond een leden raadsvergadering in de kanti ne van de Wielerbaan Schie- Redactie Het Vrije Volk, editie Vlaardingen/Maas- sluls. Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Post adres: postbus 467, 3130 AL Vlaardingen, Telefoon: 4736049 Of 4265205. Ko pij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagoch tend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. dam (Olympiaweg, Harga- park). Aanvang 20.00 uur. Zon dag 29 november gaat de toer club winterfietsen, aanvang 10.00 uur. De start is bij de wie lerbaan. Dinsdag 1 december begint om 19.30 uur conditie training op de wielerbaan. VROUWENEMANCIPATIE In het dienstencentrum de Vier Molens (Nieuwe Damlaan 766) is vanavond een thema-avond over vrouwen op de Filippij nen. Gastspreekster is M van der Aa die al jarenlang werk zaam is op de Filippijnen na mens de- vrouwenorganisatie Gabrlela. Van der Aa vertoont onder meer een dia-serie die inzicht geeft in de levensom standigheden van de Filippijn se vrouw. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. BE WOUDH0EK Sinterklaas brengt zondag 29 november een bezoek aan dien stencentrum de Woudhoek (Heijermansplein 35). Groot moeders en kleinkinderen zijn vanaf 13.30 uur welkom bij Sint en zijn .pieterbazen. Be langstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij de balie van het dienstencentrum, iede re ochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Volwassenen betalen voor deze middag ƒ1,50 en kinderen ƒ1,00. CLUBHUIS OOST In clubhuis Oost (Galileistraat 86) is zaterdag 27 november een demonstratie karate. Naast een korte uitleg over het ontstaan van karate worden de volgende onderdelen gedemon streerd: karate algemeen, ken do, kata's lopen en tameshiwa- ri. Aanvang 20.00 uur. Toe gangsprijs: 2,50. SCHRIJVERSAVOND De schrijver Olaf J. de Landell verzorgt zaterdag 28 novem ber de schrijversavond In de Filmclub Schiedam (Nieuw- straat 12). De Landell leest voor uit eigen werk. Aanvang 20.30 uur Toegangsprijs: ƒ5,-. - In de hoofdbibliotheek (Lange Haven 131) is deze week een boekuitstailing over het werk van deze schrijver te zien. Daarnaast biedt de bibliotheek een beknopt overzicht van zijn leven en zijn werk aan. PODIUM De Schiedams Rotterdamse groep The hands full of nothing treedt vrijdag 27 november op la muziekcafé Podium, Lange Haven 28. Aanvang van het rockconcert is 22.30 uur. Toe gang vrij. Zaterdag vanaf 22.30 uur staat Tough Enough op het programma. Toegang "ƒ4,-. Zondag vanaf 22.00 uur speelt de Paulus Potter Band in het café langs de haven. Toegang ƒ2,50. WEEKEINDIENSTEN Het Schlelandziekenhuis aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 4733733. Ambulance, 4333300. Huisarts: bellen de boodschappendienst, 4206611. Spoedreceptcm, 4261480. Taadarts: A.J. Tijsaen, Stadhouderslaan 79, tel. 4267385. Spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur, op zaterdag en zondag. tel. met tel. tel. 24 MAANDEN ECHTE GARANTIE OP INSTALLATIE Specialisten in Sanitair Badcrie koppelt de beste produkten aan verregaande service en aan trekkeiijke prijs. Daarbij maakt derie geen onderscheid in service en fcaramie wanneer U de realisatie zélf veoorgt óf - sypergemakkelijk liit verzorgen door de vakmensen van Baderiè> De beste bad kamerzaken van Nederland zijn thuis^n alle grote merken. U vindrbij Baderie o.a. Sphinx, Ucbsan Pressalit, Bad Junkers, Koralle, Friedrich Grobe, Aquaglass, Venlo Sanitair, Geberit, Gedy, Bette, e.v.a •.-/f i f jy af

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1