vlaardingen Verwarming flats is 'gerenoveerd' Guuskerstbomen zijn wonderschoon 'Hugè de Grootschool wordt kenniscentrum' Sanering Steendijkpolder moet zender enig risico Automobilist aangehouden nawilde achtervolging Opbrengst kaarten voör Greenpeace? Radio gestolen Kunstenaars gezoditvoor muursfhüdeijng Harmonie Hokjes SCHIEDAM Vijftien Schiedamse horeca-uit- baters hebben de koppen bijelkaar gestoken. Een groots Kerst Jazz festival in een aantal zaken in het centrum van de stad op zaterdag 19 december is het resultaat van de samenzwering. Risico Roo Roosenzaal Poppentheater Teerstoof Aids Harmonie Filmhuis Harmonie Schuurkerk tuurlijk wel maar we kunnen met dat bijspijkeren geen re clame maken," zegt Emme rik. „Blijkbaar hebben ouders nooit het signaal gekregen dat knappe kinderen hier ook tot hun recht komen." DINSDAG 8 DECEMBER 1987 HET VRIJE VOLK Otter*. Horeca pakt uit met Kerst Jazz Festival „Waarom zou een feestje al leen in september kunnen en niet drie keer per jaar. We ver dienen er aan, eerlijk is eerlijk, en het publiek vindt het fijn wanneer er levende muziek in het café staat. Dus wegens - "enorm succes tijdens de Schie damse".Brandersfeesten "ge prolongeerd," verklaren de kroegbazen het extraatje Jazz in de decembermaand. 7 VLAARDINGEN Na een Achtervolging door Vlaardin gen, Schiedam en Rotterdam is een 24-jarige Vlaardingse automobilist door de politie In een Rotterdams café aange houden. De achtervolging jverd ingezet, nadat de man bij èen routinecontrole op de Schiedamseweg een stopteken van een politieagent had gene geerd. Door met hoge snelheid te rijden, probeerde de man de achtervolgers van zich af te schudden, maar dit had geen succes. Evenmin lukte dit door het café in te vluchten. Bij on derzoek bleek, dat de Vlaardln- ger onder Invloed achter het stuur had gezeten. VLAARDINGEN Door de politie zijn twee mannen aan gehouden, die ten bate van Greenpeaceansichtkaarten verkochten. Althans,, dat hiel den ze de kopers voor. Maar de politie heeft zo haar twijfelB of de opbrengst van de World Sea Peace Cards wel bestemd was voor het goede doel. In ver band met het - verdere onder zoek verzoekt de afdeling, re cherche kopers van deze kaar ten zich met haar in verbin ding te stellen via tel. 4342355, toestel 126. joMAASSLUIS Uit een wo ning aan de Verweystraat In Maassluis is een radio ont vreemd. De inbreker kwam via een onafgesloten deur binnen. Toen de bewoners thuis kwa men, nam hij schielijk de be nen. De horeca-mensen hebben van dé gemeente alle vergun ningen voor een avondje live muziek al ontvangen. De be trokken café's mogen een uur langer openblijvenom het pu bliek te laten genieten van jazz variërend van Zuid-Ameri kaans tot oude jazz en blues. Overal is het gratis entree. De deelnemende café's deden bij na allemaal mee met de ..tradi tionele Jazznacht tijdens de Brandersfeesten in september. Een aantal nieuwe horeca- uitbaters beeftzich aangeslo ten bij het initiatief om het Schiedamse nachtleven brui- sender te maken. Alle deelne mers hebben zélf him eigen bandje moeten contracteren voor de Kerst Jazz avond. „Het zijn geen alleenstaande particulieren die het feest or ganiseren.' We doen het voor onszelf en toch samen," aldus een van de horeca-onderne- mers. De kostenb van de bands dragen de horeca-ondernemers zelf. De kosten van posters, die hangen, en adverteren worden eerlijk gedeeld. De volgende cafés zullen op 19, december waarschijnlijk uitpuilen van de mensen: Am- stelbron, Tuffie Vos Quartet; Juan Lés Pins, Trio Arturo (Zuid-Amerikaanse cocktail avond); Onder De Pot, For- reign Affaire; Thalia, Tip On In; Pacha, Cookers Hot Five; 't Fust, Billy Ohaire Trio; De Unie, Maxim Joy Quintet; 't Proosje, The Nightshlft; De Boemerang, The Micha's; De ■Kajuitbar, Country Meindert; De Kuil, Rob Agebeek Trio; Maritiem, Piet Geurdes Trio; Sint Jaiis, Duo Picasso en Lido Bar, live muziek. De 82 energetisch gerenoveerde woningen aan de Dr. De Visserlaan; de gasrekening gaat volgens de bereke ningen enkele tientjes omlaag per maand. (Foto Afie Wapenaar) SCHIEDAM De na-oor- logse flats in de Schiedamse wijk Nieuwland waren aan een opknapbeurt toe. Gistermiddag nam wethouder ir. Chris Zijde veld officieel de eerste 32 fla thuizen in ontvangst die een 'energetische renovatie' onder gingen. De flats, gebouwd in VLAARDINGEN O denne- boom, o denneboom, wat zijn uw takken wonderschoon. Over de kerstbomen van Bloe men Guus mag dat zeker ge zongen worden. Voor het eerst haalde de eigenaar van Bloe-' ménpaviijoen De Vlsbank aan de Westhavenplaats dit jaar zelf zijn bomen uit België. Gis teren vertrok hij's ochtends om half vier naar onze zuider buren en 's avonds bij het uit laden in Vlaardingën gingen de eerste vijf bomen al grif van de hand. Vanaf vandaag bemoeit Guus Rodenburg zich niet meer mét de 738 bomen. Ome Teun (72) verkoopt ze. „Hij heeft een goed pensioen, maar dat is nu eenmaal een hobby van die man. Het is zijn lust en zijn leven," vertelt Guus, die zich verder alleen nog met het maken van kerststukjes bezig houdt. Maar dé bomen zocht hij eigenhandig uit in Porcher- re, vlak bij de grotten van Han in de Belgische Ardennen. In augustus legde hij contact met de kweker. In september selec teerde hij de bomen. En'vorige week maandag werden ze ge kapt. 1 Zo snijdt het més aan ver schillende kanten. Guus' ;bo- men zijn verser dan de bomen dié via eén importeur naar Ne derland komen en soms wel drie k vier weken liggen. Hij koos ze zelf uit ('Ik heb ze mooier') en hij had het ver voer in éigen hand. Dat is vol-; gens hem niet onbelangrijk,"' want: „Je moet ze netjes kop op kont stapelen en vermijden dat Je ze kapot trapt- Wij heb ben ze keurig netjes iri elkaar gepast." De aanleiding om de bomen zelf te gaan halen was het feit, dat Guus' vaste importeur, in middels 76 jaar oud, ermee stopte. „Ik heb jarenlang bij dezelfde importeur gekocht," vertelt hij. „Da's vertrouwd, je Guus Rodenburg haalde zijn kerstbomen zelf uit de Belgische Ardennen:„Ik heb ze mooier." (Foto Arie Wapenaar) weet wat je aan elkaar hebt. Maar om nu een nieuwe im porteur te zoeken, is altijd een risico." Daarom huurde hij een grote Scania en reed met drie man 630 kilometer om de zo vaak bezongen bomen te halen, die in werkelijkheid sparren zijn. „De mensen denken dat er een hoop winst aan zit, maar dat valt tegen," zegt Guus. Hij rekent voor: inkoop, vervoer, personeelskosten, brandstof en de gemeentelijke precariorech ten voor de opslagcontainer van ƒ1,40 per vlerkante meter per dag. Het kan goedkoper, erkent Guus: „In Nederland kun je'bij de staatsdomeinen voor een plek een boom kopen. Maar da's gewoon geen goeie boom. De Hollandse boom heeft een sprietekop. En door de vele regen zijn ze dit jaar nog veel harder gegroeid dan andere jaren. Bomen uit Oos tenrijk, Luxemburg en Zuid- Duitsland zijn veel mooier ge tafeld. In Oostenrijk doet een boom vijftien jaar over een stukje waar een Nederlandse boom vijf jaar over doet." Laatste twee vragen aan Guus: hoe is de kwaliteit dit jaar en hoe duur zijn de bo men? Guus: „De kwaliteit is fantastisch. De prijzen varië ren van 10 gulden voor een boom van één meter tot 70 gul den voor een boom van zeven meter. 1956, kregen speciale luchtver- warming, getest door TNO. Het gasverbruik kan per wo ning teruggebracht worden tot circa 400 kubieke meter per jaar. De flats op de eerste en vierde etage gaan bij de huidi ge energieprijzen per maand 30 gulden besparen. Voor de bewoners van de tussenverdie- plngen ligt de verwachte be sparing op een tientje per maand. De huren worden wel hoger, maar het energiege bruik zal danig afnemen. Tweeëndertig woningen in een flat aan de Dr. De Visserl aan ondergingen de voor Ne derland unieke energetische renovatie. De afgelopen maan den werd het próefblok door aannemer SSN onder handen genomen naar de tekeningen van Kristins8on Architecten uit Deventer. De verbouwing, in opdracht van de dienst Ge meentelijk Woningbeheer, werd uitgevoerd onder begelei ding van het landelijk Project- beheerbureau Energie Onder zoek (PEO). De Erasmus Uni versiteit Rotterdam deed een onderzoek onder de bewoners. Er werd nauw samengewerkt met alle bewoners van het proefblok. Het is de bedoeling dat 448 woningen in Nieuwland flats dezelfde renovatie onder gaan. SCHIEDAM Op een ■i van de buitenmuren r van het nieuweKlubhuisZuid - aan de 'Dwarsstraat in dev Schiedamse wijk De Gor zen komt een muurschilde ring. De gemeente heeft al le Schiedamse beroeps beeldende kunstenaars ge vraagd een ontwerp in te zenden. Voor het ontwerp én de uitvoering van de muurschildering, waarin' de naam Klubhuis Zuid verwerkt moet worden, ligt 10.000 gulden klaar. Van de kunstenaar wordt ver wacht dat hij of zij de muurdecoratie maakt In samenspraak met de ge bruikers van bet pand. De ontwerpen moeten voor eind deze maand binnen zijn bij de afdeling Cul tuur, Jeugd en Sportzaken op het Stadskantoor. Schiedam Theatergroep Pruim speelt woensdag 9 december in de Roo Roosenzaal van het Pas sagetheater (Passage 9-13, Schiedam) Ik Anansi. Het spel voor kinderen gaat over de;Su- rinaamse spin Anansi, die ver schrikkelijk slim Is. Aanvang 14.00 uur. Toegangsprijs ƒ3,75. Donderdag 10 december wordt de film Gentlemen prefer blondes gedraaid in de Roo Roosen zaal. De vertoning van de mu zikale kómedie met Marilyn Monroe in een van de hoofd rollen begint om 21.00 uur. Toegangsprijs 7,50. Poppentheater John de Winter treedt zaterdag 12 december op met het programma Dromen Mathias in theater De Teerstoof (Nleuwstraat 12, Schiedam). Het jongetje Mathias wil graag avonturen beleven. Hij wil net als zijn vader varen op een groot schip. Om alles in het echt te beleven is hij nog te klein, dus hij gaat erover dro men. Aanvang 14.00 uur. Van af 5 jaar. Toegangsprijs 3,75. Haye van der Heyden staat vrijdag 11 en zaterdag 12 de cember op het podium van theater De Teerstoof (Nleuw straat 12, Schiedam). Het solo programma van Haye begint om 21.00 uur. Van der Heijden regisseerde, schreef en zong onder andere jarenlang bij ca baretgroep Purper voor hij met Haye Solo alleen verder ging. Zijn show duurt twee uur. Toe gangsprijzen/9,-, CJP/Pas65+ ƒ1,50 reductie. Vlaardingen Nederlands gesproken teken film De Sneeuwkoningin draait woensdag 9 december in het Harmonie Jeugdtheater (Schie damseweg 51, Vlaardingen). Een Russische tekenfilm uit 1957 van 68 minuten, gemaakt naar het gelijknamige sprookje van Hans C. Andersen. Leeftijd vanaf 5 jaar. Aanvang 14 uur. Toegang ƒ3,50. ROTTERDAM De nieu we rector Ruud Emmerik (37) van scholengemeen schap Hugo de Groot in Rot terdam-Zuid voelt zich thuis. Op zijn bureau staat een bos bloemen van de leraren. Hij heeft er een computer naast gezet. Posters van Griekse tempels van zijn vóörganger heeft hij van de muur ge haald. De nieuwe wind "zal ook buiten de rectorskamer waal- en. De enige openbare scho lengemeenschap In Rotter dam-Zuid met Mavo en gym nasium moet oproeien tegen dalende leerlingenaantallen en een vertroebeld imago van de school. „Over het dalend aantal leerlingen maak ik me niet veel zorgen. Het is teruggelo pen van 1800 tot 1100. De be volkingscijfers voorspellen dat die daling in "92 ophoudt. Misschien al eerder. De In formatiedagen trékken al twee maal zo veel belangstel lenden als voorheen," zegt Emmerik. „De reputatie van het open baar onderwijs, dat ls een an dere zaak. Het bijzonder on derwijs trekt steeds meer Havo en VWO-leerlingen. Kennelijk denken ouders dat hun kinderen daar beter af zijn. Ouders zoeken meer structuur, strengere regels, meer bewaking. In de veron derstelling dat dat bij het openbaar onderwijs minder is. Ik denk niet dat die beeld vorming klopt." Maar Emmerik houdt er wel rekening mee. „Het woord bijspijkeren ligt al heel gevoelig. Het suggereert dat onze school leerlingen heeft die hier niet thuishoren. We helpen die leerlingen na- Emmerik was adjunct-di recteur van een MBO-oplel- ding in Den Haag. Naar éen 'gewone' scholengemeeschap is een rare stap in onderwijs land. „Ach, die scheiding tus sen beroepsonderwijs en al gemeen onderwijs is ook raar. Mét de hokjesgèest is het in de toekomst toch ge daan," zo gelooft Emmerik. „Veel scholen denken dat een papiertje halen genoeg is voor leerlingen. De verdere opleiding is niet hun zorg. Wij heben de taak daar wel voor te zorgen. Havo-klanten zijn de werklozen van de toe komst. Vakken vullen in de supermarkt,1 verder zullen ze niet komen. Wij moeten hen leiden naar andere kanalen. Al in de derde en vierde klas beginnen we met gesprekken en testen. Welke richting wil len ze uit? Dat is dan al be langrijk. Wij richten de les sen sterker op de eisen van het bedrijfsleven. Engels, bij voorbeeld. De eerste paar jaar geven we gewoon engels, daarna gaan we verder met handelscorrespondentie of meer de academische kant óp voor vérdere studie." De Hugo de Grootschool wil nog meer. Emmerik: „Niemand kan het zich ver oorloven om de benen op ta fel te leggen en te denken dat de leerlingen zich vanzelf aanmelden. Een school heeft zoveel kennis in huis. Waar- Ruud Emmerik, de nieuwe rector van Hugo de Groot, de enige openbare scho lengemeenschap van Rotterdam-Zuid en straks een centre of excellence. (Foto Cor Vos) om zou je dat niet dienstbaar maken aan heel Rotterdam- Zuid? We worden een centre of excellence, een regionaal kenniscentrum met cursus sen voor kinderen en volwas senen. Computerboekhouden, tekstverwerking, noem maar op. Het bedrijfsleven moet meedoen, dat wel. Tien jaar geleden was het toch ondenk baar dat de Erasmus-univer siteit het bedrijfsleven bin nen zou halen? Dat is toch gebeurd. Waarom ook niet bij het middelbaar onderwijs? Er moet ook voor onze school wel iets aan de strijkstok blijven hangen. Maar dat is een kwestie van onderhande len. Emmerik wil ook meer openheid bij alles wat de leerlingen in schoolverband doen. De jaarlijkse toneel voorstellingen zorgen altijd voor een uitverkochte Klim mende Bever „We hebben de tweede prijs gewonnen voor een concours voor eenakters in het Luxortheater. Maar we hebben daar geen reclame voor gemaakt. Dat gaat voortaan anders," zegt Em merik. Ook lessen over Aids ge beuren in alle openheid. Leer lingen die er om vragen krij gen een boekje hierover thuis opgestuurd. Van de 220 leer lingen heeft de helft hiervan gebruik gemaakt. Een con doom wordt aan alie leerlin gen op eigen verzoek gege ven. Henk de Visscher, do cent Maatschappijleer, legt de gevaren van de ziekte uit met tientallen plaatjes van besmette mannen of vrouwen die op alle mogelijke manie ren de liefde bedrijven. Zo wordt duidelijk in welke ge vallen de ziekte overdraag baar ls. Centraal staat dat de Nederlandse camagne tegen Aids vooral een campagne te gen de angst is. Henk de Visscher: „Je. ziet twee dingen in de klas: leer lingen weten er nog lang niet alles van en ze klappen dicht als je er 'op een verkeerde manier over praat We had den laatst een leerlingen die zei: 'ik vind homo's vies.' Een gastspreker In de klas zei toen: 'je bent zelf geen Suri namer, vind je Surinamers dus ook vies?' Met die enkele opmerking werd de boel met een dood geslagen. Het ia heel moeilijk om een goede Ingang te vinden voor een ge sprek met de leerlingen." De Interesse voor .een gra tis condoom lag bij de Turkse en Marokkaanse meisjes la ger dan het gemiddelde. De jongens van buitenlandse af komst hadden er juist meer interesse voor dan de rest van de klas. De migranten- meisjes hadden meer emotio nele problemen met het zien van een druiper. De Visscher betwijfelt of de migranten leerlingen thuis vrijuit kun nen praten over Aids en an dere geslachtsziektes. „Het valt soms moeilijk te rijmen, hun wereld thuis en de din gen die hier g;ebeüren. In be paalde opzichten ls het voor hen veiliger dat ze die twee dingen Juist niet combine ren," zegt De Visscher. Op woensdag 9 december wordt In de Stadsgehoorzaal i ^(Schiedamseweg 51, Vlaardin- j wc. gen) Jos Brinks musical Max r Havelaar opgevoerd. Zesender- tig spelers, negen zangers en rij; balletdanseressen) en een or- r r«;kest vari zes man o.t.v. Henk i Bokkinga. Do zaal Is uitver kocht. Het Westviaams Theaterkollek- tief Maipertuis speelt op vrij dag 11 december De getemde leeks van William Shakespeare. De temperamentvolle dochter van een edelman uit Padua wordt getemd door de even vurige Petruchio. Bewerking én regie Dirk Tanghe. Aanvang 20.15 uur. Toegang 15 gulden; Pas 65 en CJP 10 gulden. Op zaterdag 12 december staat Hans de Booij In de Stadsgehoorzaal. In zijn eerste theaterprogramma Tournee met Trees vertelt en zingt hij het verhaal van Trees, nu 58 jaar en voorheen stewardess. Be geleiding: Lené te Voortwis (bas), Koen van Baal (toetsen), Sjoerd Plak (gitaar) en Hans Eykanaar (slagwerk). Aanvang 20.15 uur. Toegang 12,50; Pas 65 en CJP 10 gutden. Het ensemble Dlaro maakt op donderdag 10 december een muzikale reis door Latijns Amerika, getiteld Van Samba tot Zamba, In zaal Harmonie (Schiedamseweg 51, Vlaardin gen). De groep werd in 1981 geformeerd door gitarist Tom Burmanje. Naast hem mezzos opraan Lia Ligthart en Jaap Hoek (gitaar). Ze spelen en zin gen werken van Heitor Villa Lo bos, Antonio Lauro, Ignatius Cervantes en Ariel Ramirez. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10 gulden; Pas 65 en CJP 7,50. Marietta van der Ploeg, Ruud Heere en Raoul Kurstjens, te zamen Mon Cherie en de He- renftikken vormend, brengen r' op vrijdag 11 december Ik houd van zingen. De twee heren en - dame zingen capella zelf ge schreven teksten op bestaande melodieën van onder anderen Piaf, Abba en de Shepherds en eigen composities. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10 gulden; Pas 65 en CJP 7,50. Het Konseri heet het program ma, dat Teo Joling (plano) en r Lucia Meeuwsen (mezzo-so-, praan) zaterdag 12 december-- In de Harmonie brengen. Een parodie op een zangrecital door een man die geen noot. kan spelen en een echte zan geres. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10 gulden; Pas 65 en CJP 7,50. In Filmhuis Harmonie (Schie damseweg 51, Vlaardingen) draait op woensdag 9 decem ber (aanvang 20.30 uur) Helle gat van Patrick Lebon. Klein leed tegen de achtergrond van een tanende baksteenindistrie In het plaatsje Hellegat. Op donderdag 10 december;...,, (aanvang 14 uur) Kramer versust Kramer met Dustln Hoffman any Meryl Streep. Joanna wil naóóa anderhalf jaar weer voor haar zoon Billy zorgen. Vader Ted Kramer weigert het kind af te staan.." Eveneens op donderdag om |j 20.30 uur Brussels by night van. Marc Didden. In dit regiede buut van de journalist Didden gaat de rusteloze Max in het nachtelijk Brussel op zoek naar redenen om te blijven leven. Tenslotte op vrijdag 11 en za terdag 12 december Amarcorc' ('Ik herinner mij') van Federlco Fellini. De jaargetijden in een klein stadje en de jaargetijden in een mensenleven. Fellini's kleurrijke schets van zijn ge- i, boortestreek. Aanvang 20.30 uur i Maassluis t-- fiV-t: t'"> De Nederlandse speelfilm Iris van Mady Saks draait op don derdag 10 december in theater De Schuurkerk te Maassluis. In de hoofdrollen Monique van de Ven als 30-jarige veearts, die wordt tegengewerkt in het dorp waar ze zich vestigt, en John Kraaykamp. Aanvang 14 en 20.30 uur. Toegang 5,-; Pas 65/2,50 (middag); 7,50; Pas 65 en CJP 6,- (avond). Kaarten verkrijgbaar bij de Verenigde Spaarbank, VVV en vanaf een half uur voor aan vang aan de zaai. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. '■•..■Teao Op dinsdag 15 december voe-r ren leerlingen van de Land- en Tuinbouwschool te Maasland de musical Ben mijlpaal om oven te struikelen op in de Schuur-. kerk. Het stuk wordt gebracht in de serie Open Podium-avon den In het theater. De musical is geschreven door docenten van de school. Aanvang 20.30 uur. Plaatsbewijzen 3,50 vanaf heden verkrijgbaar bij de WV in het Stadskantoor Maassluis, de Verenigde Spaarbank aan de Veerstraat en vanaf een half uur voor aan vang van de voorstelling aan de zaal. MAASSLUIS De aanstaan de bodemsanering moet alle ri sico's voor de volksgezondheid en het milieu uitsluiten. Die ga rantie willen de bewoners van de Maassiufse Steendijkpolder zwart op wit van milieu-minis ter Nljpets hebben. Met zo'n verklaring zou de minister de bewoners voor de mogelijke gevolgen van het wonen op sterk verontreinigde grond vrij waren. Namens de Commissie Bode monderzoek Steendijkpolder (CBS) zegt voorzitter Harm Woudstra „Wij willen eigenlijk een verklaring van geen be zwaar." Zo'n verklaring moet sinds een paar jaar worden af gegeven wanneer ergens wordt gebouwd. Eerlijk gezegd denk Ik dat de minister die niet kan geven. Daaraan kun je zien dat Je ais bewoner van een veront reinigde wijk aan de heidenen bent overgeleverd." De CBS is ernstig verontrust over de gang van zaken bij de op handen zijnde sanering. De schoonmaakprocedure Is aan zienlijk vertraagd. Nog maar kort geleden la het provinciaal advies over de methode van sanering aan de minister van VROM gestuurd. Dit advies wijkt af van wat de bewoners en de gemeente Maassluis wil len. Deze belde willen een inte grale afgraving van 1.75 meter van de hele wijk. De provincie wil niet meer dan 1.30 meter van de vier meter dikke laag verontreinigd havenslib afgra ven. De voormalige vullstort in de wijk blijft In de visie van de provincie vooralsnog ongè- moeid. 'r- Woudstra: „Wij hebben van de provincie nog steeds geen goe de onderbouwing van het af- graven van maar 1.30 meter gekregen. Met de gemeente en de ambtenaren van de provin- cie Zuid-Holland pleiten wij voor een afgraving van meter. De provincie kan niet hardmaken dat met het af graven van 1.30 meter ook aan alle uitgangspunten wordt vol daan. Het Is erg belangrijk dat wij weten waarom hiervoor wordt gekozen, omdat de Steendijk polder als voorbeeld dient'voor alle bewoonde havenslib-loka- ties In Nederland. Op andere -- plaatsen zal men eerder min der dan meer afgraven dan In onze wijk. Ik houd er rekening" mee dat men ernaar toe wérkt om ons met een meter schone grond in de tuinen genoegen te laten nemen. Maar dan blijf Je van eeuwigheid tot amen In de ellende zitten. Elk karwei aan bijvoorbeeld riolering brengt dan een mini-sanering teweeg. Dat Is voor ons onaanvaard baar." De brief waarin de ruim twee duizend wijkbewoners wordt gevraagd zich tot de minister te wenden is nu In de maak. Voor het eind van het Jaar ver wacht de CBS dat de brieven bus van het ministerie van VROM uitpuilt mét verzoeken om'garantieverklaringen'voor de gesaneerde grond In de Steendijkpolder.

Het Vrije volk | 1987 | | pagina 1