12 Int. Meubeltransport I 1 Jodenhaat of het alledaags racisme van de vorige eeuw? ■4 I 40%KORTING 20 tot 3 3 3 i- f 0 C L C t T IS t 't Op de Betere Wintermode Van Internationale Merken - I ws Snelle aanhouding^ van containerdié&i Attente buurman verslaat inbreker het vrije volk SCHIEDAM VLAARDINGEN Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Tele foon 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan de plaatsing op donderdag in ons bezit te zijn. mm D. VAN GEYL ZN B. V. VERHUIZINGEN EXPEDITIE OPSLAG VAN GOEDEREN Groenelaan 7-9 Schiedam 1 SCHIEDAM Het hoofdgebouw van het nieu we bureau van de gemeentepolitie van Schiedam zal aan de Nieuwe Damlaan verrijzen. Dat is ze ker. Een flink aantal parkeerplaatsen bij NS-sta- tion Nieuwland zal aan de rest van het complex worden opgeofferd. Langs de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland kan een parkeers- trook behouden blijven. Wachtlijst Eigen gezicht Tien miljoen - SCHIEDAM De gemeeMte0 politie van Utrecht heeft woensdagavond een 47-jarige inwoner uit die stad aangehou den op verdenking van diefstal] in Schiedam van een pïüfïij s kleding ter waarde van-jeenl half miljoen gulden. Het gaat om een partij van 700 dozen T- f shirts en pyama's uit een con- s tainer, die begin deze week] Van de Abel Tasmanweg in: Kethei i3 verdwenen. j I Koning Joden Auschwitz Reve (Uitgezoudi'rd de nieuwe voorjaarskollektie) Modehuis i gj Hroersvest 109 113 Schiedam Tel. 010-4267416 Ruime parkeergelegenheid. schiedam DONDERDAG 7 JANUARI 1988 wegwijzer PODIUM Drank en vrouwen zijn de on derwerpen van de teksten die zangeres Ziggy van de Boom Boom Blues Band zaterdag avond 9 januari vanaf 22.30 uur ten gehore zal brengen in Podium (Lange Haven). De band put haar materiaal voornamelijk uit de Chicago- blues. Toegang 4 gulden. Zondag om 22.00 uur een optreden van The Magnifi cent Opalino's, vier neo-ro- mantici die uit ongenoegen met de harde rea'lteit van nu teruggrijpen naar de muziek uit zachter dagen. Entree 2;50 gulden. KLAVERJASSEN Klaverjasvereniging Het Sin gelkwartier organiseert cp dinsdag 12 januari een con tactavond voor leden, dona teurs en genodigden in zaal Marijke aan het Broersveld, aanvang 20.00 uur. Er wor den drie partijen van 1500 punten gespeeld. Het in schrijfgeld bedraagt voor le den en donateurs 3 gulden en voor niet-leden 3,50 gul den. Er zijn diverse huishou delijke artikelen te winnen. TOERCLUB Zondag 10 januari staat er weer winterfietsen op het programma bij fietstoerclub Rijnmond, aanvang 10.00 uur. Dinsdag 12 januari is er om 19.30 uur conditietrai ning. Starten bij de cantine Wielerbaan Schiedam, Olym- piaweg In het sportpark Har- ;ga. ALADDIN Jongerencentrum Aladdin (De Meesterstraat 10) opent het nieuwe podiumjaar zater dagavond 9 januari met een optreden van Tip On In. De band speelt muziek in de Texas-stijl: een mix van rock, blues, cajun, cajunto en soul. Aanvang 22.30 uur, toegang 3 gulden. FILMCLUB Vrijdag 8 januari draait de filmclub Schiedam de komi sche Amerikaanse film Ferris Bueller's Day Off van regis seur John Hughes, met in de hoofdrol Matthew Broderick als het briljante high-schoof- kid dat een dagje spijbelt en daar een compleet evene ment van maakt. Aanvang 21.30 uur, toegang voor le den: 4 gulden:' Lid wórden kost 5 gulden, inclusief de eerste film. De club is te. vin- dep Jr» $e,,NieuwstraaJ ,op nummerT2v. ..f,">V;öa LEZING'jmr Saskia Gras geeft op woens dag 13 januari in het Stede lijk Museum aan de Hoog- straat om 20.00 uur een le zing met dia's over 17e eeuwse genre schilderkunst. Toegang vrij. NATUURGENOT De Schiedamse Aquarium- en terrariumvereniging Na tuurgenot in Huis houdt maandag 11 januari een con- ,tactavond in het verenigings gebouw aan de W.H. Vllegen- straat 70, aanvang 20.00 uur. L. van der Klugt zal een dia lezing geven over zijn erva ringen als aquariumkeur meester. VAN GOGH Vincent door Vincent Is de ti tel van het diaprogramma dat K. Faber verzorgt voor de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Het program ma is donderdag 14 januari om 14.00 uur te zien in zaal C.S.B. (Lange Haven 73). LEERHUIS Het programma van de nieuwjaarsbijeenkomst van het Leerhuis Vlaardingen wordt in zijn geheel gevuld met een optreden van de Joodse woordkunstenaar Pe ter van de Linden, die In zijn woonplaats Den Haag in een eigen theatertje acteert voor kleine groepen toehoorders. Datum: dinsdag 12 januari om 20.00 uur in de grote zaal van de Emmauskerk, hoek Kethelweg. In verband met de beschikbare ruimte wordt belangstellenden aangeraden zich vooraf even aan té mel den op telefoon 4705080, 43<2919 of 4357211. DE HARMONIE Pianist Martijn van den Hoek verzorgt vrijdagavond 8 ja nuari om 20.30 uur het nieuwjaarsconcert van zaal De Harmonie aan de Schia- damseweg. Van den Hoek, die momenteel in Wenen woont, kreeg zijn\opleiding aan het Rotterdams conser vatorium en studeërde daar na nog in Moskou, Budapest, Weimar en New York. Op het programma staan sonates van Scarlatti en Van Beetho ven; na de pauze de Schilde rijententoonstelling van Mus sorgsky. Woensdag 13 en donderdag 14 januari wordt in filmzaal Harmonie de film Eleni van regisseur Peter Yates ver toond, toegang 6,50 gulden, CJP/Pas 65 5 gulden. Don derdag overdag ook nog de film The Fly van David Cro- nenberg, aanvang 14.00 uur, toegang 5 gulden. STADSGEHOORZAAL 'Aan ons die kroon' heet de eerste voorstelling in het nieuwe jaar van de Stadsge hoorzaal, zaterdagavond 9 januari om 20.15 uur. Het is een multimediaalkoningsdra- ma, gemaakt, bedacht en ge speeld door amateurs met orkest. Regie: Rob de Vries Sandor Góra. Na afloop bal met medewerking van The Bell Boys in de Harmonie en The Tracks in de wandelgan gen. Toegang 12,50 gulden, CJP/Pas.65 10 gulden. Woensdag 13 januari treedt het Hongaars Staatscircus twee keer op in de Stadsge hoorzaal, om 14.00 uur (12,50 gulden, CJP/Pas 65 en jeugd tot en met 16 jaar 7,50 gulden) en 's avonds om 19.30 uur, prijzen dan res pectievelijk 15 en 12,50 gul den. Donderdag 14 januari brengt de noodlijdende Toneelgroep Theater het stuk Les Liaisons Dangereuses op de planken, handelend over de perverse decadentie en het sexuele cynisme van de Franse aris tocratie in de laatste dagen van het Ancien Régime. Mee spelen Diane Lensink, Cees Linnebank, Do van Stek en anderen. Aanvang 20.15 uur, 10 gulden, CJP/Pas 65 7,50 gulden. PERU-LEZING Vlaardinger Peter Moree zal woensdagavond 13 januari voor de stichting Vlaardingen- Anders een lezing geven over de zevendaagse trektocht die'' hij door Peru heeft gemaakt: Onder ieiding van een India- anse gids liep hij de Sal Can- tay trail, die pas na 1940 is ontdekt. Aan de hand van dia's zal Moree vertellen over zijn belevenissen en de leef wijze van de Indiase bevol king. Ook zal hij meege brachte muziekinstrumenten en kleding laten zien. Aan vang 20.00 uur in het Wees huis, ingang Weeshuisplein midden. Toegang gratis. WEEKENDDIENSTEN Schiedam. Het Schielandzie- kenhuis aan de Stadhouder slaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, telefoon 4733733. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4201100. Spoedrecepten: tel. 4261480. Tandarts: zater dag 9 en zondag 10 januari P.J. van den Burg, Julianal- aan 40, tel. 4265996. Spreek uur van 17.00 tot 18.00 uur. Vlaardingen. Huisarts: tele- foon 4340403. 'C Tandarts: bel len met de boodschappen dienst, telefoon 4206611. Spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 17.30 uur. Weekend- en nacht dienst apotheek: van vrijdag 8 tot en met donderdag 14 januari de Wester Apotheek, Voorstraat 53, tel. 4342683. Maasluis. Huisarts: Vrijdag 8 januari 8.00 uur tot zaterdag ochtend 8.00 uur M.J. van Dijk, Dr. Jan Schoutenlaan 22, tel. 20954, zaterdag U.B. Schaart, Zuiddijk 88, tel. 12002 en zondag E.J. Sonne- veld, Wilgendal 3, tel. 19171. Weekeind-en nachtdienst apotheek: van vrijdag 8 ja nuari 17.30 uur tot maandag 11 januari 8.00 uur de Rijn mond Apotheek, Uiverlaan 2, tel. 12209. Eersle hulp (alleen als de huisarts onbereikbaar S), tel. 4742222. Ambulance: 4333300. Tdeloon 010-4268071 0104263045 010-4265816 Nieuw politiebureau op parkeerplaats bij station Nieuwland „Er is nog een aantal proce dures 'af te handelen, maar de finitief is de keuze gevallen op het parkeerterrein bij NS-sta- tion Nieuwland. Deze plek heeft steeds onze voorkeur ge had," zegt "bouwcommissaris* P.J. van de Hengel. „Het is een centrale plek tussen belde stadshelften met goede aan sluitingen op de hoofdwegen." De commissaris van politie is korpschef, maar wordt op dit moment vrijwel geheel in beslag genomen door de bouw plannen.„Ach, bouwcommissa- ris zou ik niet willen zeggen, maar het is waar dat die nieuwbouwpiannen veel van mijn tijd opslokken. Al meer dan een jaar ben ik met het ministerie van Binnenlandse Zaken in touw. Pas in juni ech ter trokken we daar goed aan dacht. Toen kwam de zaak in een stroomversnelling en eind vorig jaar kregen we definitief de toestemming om een nieuw politiebureau te bouwen. Nu zit ik in alle commissies, die zich met die nieuwbouw .be zighouden. Dat zijn een ge meentelijke stuurgroep, een gemeentelijke bouwcommissie, internebouwcommissies van ons korps en bovendien in de begeleidingscommissie en an dere, groepen, die door het mi nisterie.zijn. ingesteld. Tot eind 1992.bén.ikin.touwom. ..vijf nieuwe bureaus.op verschillen-, de .plaatsen in ons. land te rea liseren-,-in één grote,; bouw- stroom. Schiedam zal de eer ste gemeente zijn, die daarin zijn rJeuwbouw krijgt." Aan die speciale aanpak van het ministerie heeft Schiedam trouwens te danken, dat het onverwacht snel nieuwe huis vesting voor zijn politiekorps tot. stand kan brengen. Al vele jaren jammeren politle-autori- teiten in veel plaatsen van ons land over him behuizing. Het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat voor bijna alle kos ten van de politie en dus ook voor die van huisvesting op draait, hanteert daarom van ouds wachtlijsten voor de bouw van nieuwe politiebu reaus. Schiedam heeft welis waar nu aan de Lange Nieuw- straat een oud bureau, waar aan hij voortduring vertim merd moet worden, maar stond" toch lager op die lijst dan bijvoorbeeld Vlaardingen en Rotterdam, waar zelfs een serie nieuwe politiebureaus wordt gebouwd. Half vorig jaar kreeg Schie dam echter van minister C. van Dijk het bericht, dat zij bij deelname aan een zogenaamd combiprojekt een snellere bouwkans had. Dat was niet te gen dovemansoren gezegd. Binnen enkele maanden wer den met vertegenwoordigers van het ministerie en de ge meenten Naarden; Haarlem mermeer, Noordwijk en Laren NH de mogelijkheden afgetast van een besparingen opleve rende namenwerking. In drie jaar tijd;kunnen in een grote bouwstroom vijf op. plaatselij ke eisen afgestemde nieuwe- bureaus verrijzen. In alle ge vallen zal architect A.F. Lees berg uit Helmond het ontwerp leveren en de bouw begeleiden. Schiedam leidt de groep, die in de voorbereidingstijd en bij de bouw de belangen van de op drachtgevers behartigt. Commissaris van de Hengel ontkent, dat het combiprojekt leidt tot de bouw van vijf de zelfde bureaus op verschillen de plaatsen in ons land. „Het wordt beslist geen eenheids worst. Elke gemeente heeft voldoende ruimte om zijn bu reau een eigen gezicht te ge ven en naar eigen maatstaven te laten ontwikkelen. De geza menlijkheid, die tot kostenbe sparingen moeten leiden, heeft betrekking op dingen zoals in ventaris, de constructie van het cellencomplex, de inrich ting van de meldkamer, tele fooncentrale en dergelijke. Keuzes op dat gebied hebben wij nog niet gemaakt. De bouwvoorbereiding is net ge start. De formulering van het programma van eisen is zelfs nog niet afgerond." Het nieuwe Schiedamse bu reau zal tien miljoen .gulden Commissaris van politie P.J. van de Hengel: „Op dezè plek slaan wij volgend jaar de eerste paal voor 017$ nieuwe bureau." (Foto Arie Wapenaar). 'h mogen kosten. „Deskundigen hebben mij verzekerd, dat we voor dat bedrag voor onze 150 mensen voldoende ruimte kun nen bewerkstelligen. We gaan uit van 3100 m bruto kantoor oppervlak, in twee of drie la gen te bouwen. Het is ander half maal wat we nu hebben." Een voordeel van de nieuw bouw is dat ook op het gebied van politie-apparatuur ver nieuwing zal plaatsvinden. Dus krijgt het Schiedamse korps de modernste snufjes op het ge bied van communicatie? „Op Hoewel de gemeentelijke kerstboomverbfanding;fnet-ingangvan dit jaar in Maas sluis is geschrapt, liepen toch veel kinderen 'gisicxën]met.dé laatste kerstbomen te slepen. Op vier plaatsen konden ze de bomen kwijt; dié vervolgens werden afge voerd naar de NV afvalverwerking'Rijnmorid te Rozenburg of versnipperd, zoals in de Van Lennepstrhat gebeurde. Evenals voorgaande jaren betaalde de Plantsoe nendienst per ingeleverde boom een kwartje. Hoeveel 'bomen er werden aange sleept, was vanochtend nog niet bekend. De kerstboomverbranding wordt niet meer gehouden, omdat er geen geschikte plaats meer voorhanden is. (foto Arie Wapen aar). dat gebied is een enorme onty wikkeling aan de gang en we, oriënteren ons goed op dit,teij, rein. Ik weet niet of we wel voor het allernieuwste zullen., kiezen. In die branche moet je, zeker ook oppassen om niét ge-: plaagd te worden door kinde^j» ziektes. We zullen geen mate-.- rialen aanschaffen, die hurt deugdelijkheid nog niet in de. praktijk hebben bewezen," zegt; Van de Hengel, die benadrukt dat binnen het Schiedamse po-, litiekorps verschillende spècia-.. listen zich met de nieuwbouw, bezighouden. 5 .4. SCHIEDAM Een bewoner! van een pand aan de Christi-j aan Huijgensstraat heeft gis-) terayönd een inbreker ultgele-i verd „aan de ^politie.' - Rond! kwart over''zéven hóórde? de) mari'gëstommel'ih'dë'wohing;! van:,;:zijni5fcbenedenburen.i-iHlj1 ging oponderzoek uit én -ont-J dekte, dat er. sprakewas" van j inbraak. Hij 'probéerd® 'de on-l bevoegd naar falnnén gekomen] man aan te houden. Dat ont-f aardde In een knokpartij,) waarbij over en weer;, rakel klappen vielen. .Uiteindelijk! overwon de attente buurman.» i Door HAN VAN DER HORST SCHIEDAM Sinds giste ren heeft Schiedam weer een museumrel. De raadsleden Ton de Vos (PvdA) en Bart de Leede (PSP-PPR) zijn woe dend over de expositie die het Stedelijk Museum wijdt aan de levensbeschrijver van stads- heilige St. Lidwina, J.-K. Huy- smans. De tentoonstelling moet zo snel mogelijk worden afgebroken, zo menen zij, want die Huysmans was een antise miet. Op de tentoonstelling komen Huysmans' opvattingen over joden niet aan de orde. Ze blijft beperkt tot het verblijf van de schrijver in Schiedam en zijn opvattingen over Lidwina. De Vos en De Leede menen ech ter, dat Huysmans tijdens zijn leven zó ver over de schreef is gegaan, dat een fatsoenlijk museum geen aandacht meer aan hem mag schenken. Zowel het museum als de verantwoordelijke wethouder Luul*. Hafkamp (WD) houden zich op de vlakte. Wel leeft het besef, dat er wellicht een moei zame affaire aan zit te komen. Wie was die Huysmans, dat hij tachtig jaar na zijn dood in een Hollandse provinciestad nog zoveel stof doet opwaaien? En wat belangrijker is: hebben de beide raadsleden gelijk met hun protest tegen de tentoon stelling? J.-K. Huysmans was in de tweede helft van de negentien-- de eeuw een van de bekendere Franse schrijvers. Hij begon net als zijn collega Emile Zola als een genadeloze ontleder van de Franse samenleving, maar op den duur ging hij over tot het katholicisme. Dat betekende in die dagen een to tale ommekeer. Men omhelsde niet alleen een geloof, maar ook een totaal aan opvattingen over alle aspecten van de maatschappij. Een echte Franse katholiek was in het laatste kwart van de negentiende eeuw een te genstander van.de democratie en de republiek. Hij wilde dat het land geregeerd zou worden door een almachtige koning die zich door de priesters liet influisteren, wat hij moest doen. Die koning diende al het nieuwe en al het vreemde ste vig in toom te houden. Daar hoorden in katholieke ogen niet alleen duivelse leren bij als socialisme en liberalisme, maar ook onbegrijpelijke orga nisaties, zoals de vrijmetsela rij. Eigenlijk wilden de katho lieken terug naar de toestand in de middeleeuwen, toen de kerk bepaalde wat de mensen mochten denken en het gezag optrad tegen iedereen die er al te eigenzinnige ideeën op na hield. Want het onbekende was gevaarlijk. Dat gold ook voor mensen. Franse katholieken duidden zichzelf graag aan als 'le pays reél', het échte land en wie het niet met hen eens was, hoorde er eigenlijk niet bij. Die was besmet door het vreemde, door het buitenlandse. De Joden hoorden bij dat vreemde, dat buitenlandse. Katholieke opi nieleiders waren dan ook niet vies van een antisemitisch ter zijde nu en dan. Tot dót katholicisme bekeer de J.-K. Huysmans zich met volle overtuiging en met huid en haw. En als schrijver dien de hij in de volle openbaarheid van zijn nieuwe opvattingen te getuigen, want in het Frank rijk van die dagen kon een au teur zich nauwelijks aan de po litiek onttrekken. Er woedde in kranten tijdschriften en boe ken een heftige pennestrijd tussen de katholieken en de on godsdienstige democraten. Huysmans' bekering vond plaats tijdens de beruchtste politieke affaire uit de Franse geschiedenis, de zaak Dreyfus. Dreyfus was een Joods offi cier die ten onrechte wegens spionnage voor de Duitsers was veroordeeld. Dat was uit- tentreure bewezen en zeer dui delijk onder de aandacht ge bracht door de democratische schrijver Emile Zola. Toch wisten de katholieken en hun medestanders eerherstel nog jaren lang tegen te houden met het argument, dat de eer des vaderlands dan in het geding zou komen. Die eer stond niet toe, dat een Jood, een buiten staander, opnieuw een rang in het Franse leger zou kunnen krijgen. Voor ons. voor de generatics na Auschwitz, is dit alles bui tengewoon duidelijk: hier zijn «Ar» soort vroege Hitiers aan het werk en als zo'n J.-K. Huy smans zijn pen er toe leent om dit soort denkbeelden te ver breiden, dan moet je hem ver gelijken met Joseph Goebbels en daar dient een museum óók geen vergoeilijkende tentoon stelling aan te wijden. De actie van de Schiedamse raadsleden De Vos en De Leede is een ty pische uiting van zulk een den ken. Maar zó eenduidig ligt de zaak niet. Voor Hitier en de Nazis stond het antisemitisme centraal in hun denken. Zij wilden de joden uitroeien en dat ene beschouwden zij als him voornaamste rol in de ge schiedenis. En zij deden alles wat zij konden om dit pro gramma waar te maken. Voor J.-K. Huysmans stond dit antisemitisme niet cen traal. Het hoorde vagelijk bij zijn roomse en rechtse opvat tingen om zich nu en dan op giftige wijze tegen Vreemde en onbegrijpelijke mensen te ui ten. Het is allemaal een beetje vergelijkbaar met de denkbeel den van die Nederlandse be keerling tot het katholicisme, Gerard Reve, overigens al eni ge jaren een gewaardeerd bur ger van Schiedam. Reve heeft zo zijn smerige terzijdes aan het adres van gastarbeiders en Surinamers. De antisemitische uitlatingen van J.-K. Huysmans spelen on geveer de rol van de zinnetjes in Reves werk over de Surina mers die met het tsjoekie- tsjoekie bootje naar het tak- kie-takkieoerwoud terug moeten worden gebracht. Toch is het onwaarschijnlijk, dat De Vos en De Leede ooit zouden voorstellen Gerard Reve over de gemeentegrenzen te drij ven. Zijn de opvattingen van Huysmans over joden, over vrijmetselaars en protestanten trouwens ook, want die stelde hij met hen op één lijn - dan vergeeflijk? Natuurlijk niet. Evenmin als de meningen van Reve over anders dan de volksschrijver gekleurde Ne derlanders. Het gaat er maar om, welke consequenties je uit die constatering moet trekken. Zo iemand schrappen uit de geschiedenis want dat doe je als je een tentoonstelling laat afbreken gaat te ver. Kor Kegel van het Rotter- damsch Nieuwsblad valt In zijn nummer van afgelopen woensdag Het Vrije Volk nogal aan, omdat ik in onze krant het- leven van J.-K. Huysmans te vergoeiiijkend heb beschreven. Kegel meent zelfs te lezen, dat ik Huysmans en zijn democra tische tegenstrever Emile Zo la, de grote democratische schrijver van de negentiende eeuw, op een lijn stel, terwijl juist de principiële verschillen tussen beiden werden bena drukt Tussen de regels door laat hij bovendien het verwijt horen, dat Huysmans antise mitisme niet nadrukkelijk naar voren kwam. Dat is opzettelijk niet ge beurd. Huysmans* opvattingen waren behoorlijk morsig, maar hij was géén nazi. Er is iets, wat de hedendaagse gene raties graag vergeten. Name lijk, dat het voor de tweede we reldoorlog in zeer brede kring - in heel Europa en ook in Ne derland - heel normaal was 'over Joodse medeburgers te denken en te spreken, zoals dat tegenwoordig aan de gemid delde borreltafel gebeurd over Turkse, Marokkaanse en Suri naamse stadgenoten. Ook daar hoor je in het algemeen lafhar tige en gemene opinies maar het gaat te ver zo'n gezelschap daarop en daarop alléén te be oordelen. De Vos en De Leede zijn te recht heel waakzaam, als het gaat om het signaleren van ra cistische vooroordelen. Zij ken-: nen de geschiedenis van de tweede wereldoorlog veel te goed om ze zonder tegenkantig te laten passeren. Maar op de een of andere manier gaat het sluiten van zo'n tentoonstelling in dit geval te ver. Toch heeft hun krachtige ac tie een positief effect. Het drukt ons, de geestelijke naza-ij ten niet van Huysmans,-maar, wel van Zola met de néus/jpp een vraag, waarop nog^nje] mand een bevredlgen<Ja»4ht-i woord heeft gegeven. Hoegp&k; je alledaags racisme aaéo9NSif hoe reageer je op grote SC1ÏÖ1-! vers als Huysmans en zij dendaagse geestverwant-- rard Reve, die zich nu en., tot tolk maken van zulk een ra-j cisme? Als het ingrijpen Vans de beide raadsleden aanleiding] geeft tot nuchtere en zakelijke! discussies daarover in Schiep dam, dan is er reden genoeg zei daarvoor, maar uitsluitend? daarvoor, dankbaar te zijn. 3 Want dat de hele affaire fat-i! soenlljke mensen niet lekker) dient te zitten, dat staat alai een paal boven water. We heb-« ben geen aangepast antwoord.) Dat is het probleem. 1 ARA. RASEER KINK. IISI'A. ilVTZ. INA. •IKAN ('LA1II LUCIA, MARIANNE PARIS Mc (iREOOIl ENZ. ENZ. Ook op maandagmiddag on donderdagavond geopend. - t.o. ons modehuis. I 1 .1 'rJ 4 t i f

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1