Politie grijpt zestien vandalen Scholieren bekaken plannen voor face-lift duke is back and sells his polaroids 'Geen brallende actiegroep' lilt op komst StraiKtexplottanten weer optimistisch inbraak: Elementum zet, Rowic in de hoek Voordeel van 60 gulden op verontreinigings heffing Auto tegen boom SfÉKSi 1 S ilaj/e Solo: vrijdag 22 ja nuari in saai Harmonie^ te Vlaardingen. (Fqjgf, Max Koot) t VLAARDINGEN „Qua functionaliteit een ge slaagd ontwerp", vindt hoofdcommissaris A. Spel van het ontwerp jvamhet architectenbureau Snïe- der, Duyvendak en Bakker uit Amsterdam voor de nieuwbouw van Het Vlaardingse politiebureau. Gisteren presenteerde architect Ir.. Jan Willem Snieder b.i. het. definitief ontwerp tijdens een persconferentie in het oude politiebureau. Korp schef Spel noemdé het ontwerp 'gedurfd'. Hij was ook tevreden, dat de architect er veel nieuwe idee ën in heeft verwerkt. Voorlichting Stuffed Puppet Theatre speelt saterdag 23 ja-) nuari in het Passage theater te Schiedam 'Underdog'. SCHIEDAM Passagetheater Teers toot VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal Harmonie Filmhuis Harmonie MAASSLUIS Schuurkerk DINSDAG 19 JANUARI 1988 HET VRIJE VOLK 'Een gedurfd ontwerp nieuwe ideeeir *€S* De nieuwbouw (kosten 14,7 miljoen gulden) komt op de plaats van het huidige bureau aan de Delftseveerweg. In juni van: dit jaar verhulst de politie naar een tijdelijk onderkomen aan de Westlandseweg (het be kende paviljoen van Wind mill), voor de bouwvak wordt' Het oude gebouw gesloopt, in augustus gaat dè eerste paal de grond in en uiterlijk 1 okto- bter 1989 wordt het nieuwe bu- rfeau betrokken. Spel: „Wij moeten een kleine vijftien maanden bivakkeren in een 'tentenkamp'. Dat zal heel wat improviseren worden. Het wordt inschikken gebla zen. Hoe eerder'wij eruit zijn, hoe beter. Wij hopen; dat het ontwerp, niet, teveel bezwaren zal- oproepen. Maar dat ver wacht ik ook niet. In. ieder; ge val verloopt de planning tot nu toe prima op tijd." De nieuwbouw wordt in vier verdiepingen in gele baksteen evenwijdig aan en op enkele meters afstand van de Vlaar dingse Vaart ópgetrokken. Aan de voqrfomt komt een nogal in het oog" spfingende' glazen pui met een'lift, Aan deze; kant van het gebouw bevindenzich de afdelingen, die voor hetpu bliek toegankelijk, zijn. Of de enorme glaswand de energie rekening tot ongekende hoogte zal Opstuwen, is nog niet pre cies bekend. Snieder: „Wij be talen een''zekere prijs voor. de' openheid en aanspreekbaar heid van de politie. Maar Ik ben ervan overtuigd dat het niet leidt tot een uitglijder." De'nieuwe ideeën waar Spel tijdens depersconferentie f op doelde, betreffen onder meer de aanleg van een ringlei dingsysteem. „Wij kunnen hierdoor het hele complex aan sluiten op de mini-computer", zegt hij. „Er is ook heel bewust gekozen' voor een gautoriseerd (toegankelijk voor het publiek,1 red) en een niet-geautoriseerd gedeelte. Aan de kopvan het gebouw zitten de i afdelingen die veel burgers trekken. Op ■elke etage zijn wachtplekken. 'Je neemt .natuurlijk het risico, 'dat mensen gaan dwalen; dus dat stelt hoge eisen aan de be wegwijzering." Een andere idee Is het in richten van vertrekken voor de opvang van slachtoffersvan. bijvoorbeeld zedenmisdrijven. „Wij stellen ons yópr die, niet in te richten als' kantópr^'maar meereen huiskamérachtige sfeer te geven", zegt Spel. .Een VLAARDINGEN Met de aanhouding, van opnieuw acht Rotterdamse jongeren heeft de Vlaardingse politie het ónder- zoek afgerond naar de vernie lingen, die in het laatste kwar taal van vórig jaar in Vlaar dingen werden aangericht; In clusief deze: acht zijn zestien jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 19 jaar aangehou den. De drie hoofddaders zijn inmiddels aan dè officier van, Justitie voorgeleid. j 'Dè politie kwam op 29 de- cember.voor het eerst in actie. Een groep van 37 Rotterdamse jongeren, die op weg was naar een disco in jongerencentrum yOJ aan de Rotterdamseweg, werd aangehouden. Na ver hoor bleven acht jongens in ar rest. Acht anderen konden haar aanleiding van de vérho ren later worden aangehouden. Uit het onderzoek is geble ken, dat de jongeren niet al leen de'disco In jongerencen trum VOJ bezochten./Dat de den zij iedere 'dinsdagavond; Andere avonden kwamen zij in 't Pakhuys aan de KW-haven en sinds kort een disco in buurthuis De Pljpelaar. Na af loop trokkén zij óp wég "naar de trein een spoor., van vernie lingen door de stad. Ook in de trein werd het nodige vernield. Vaak ontstonden problemen met conducteurs, omdat zij meestal zonder geldig plaats bewijs reisden.- Eenmaal raakte een conduc teur slaags met een groep van acht jóngeren. De conducteur, moest aan de noodrem trek ken, nadat hij was geslagen en gestompt. De daders vluchtten de trein uit en gooiden met ste nen. De Nederlandse Spoorwe gen hebben de totale schade in de desbetreffende periode in en om .detreinen berekend,op 13.000 gulden. Op het contovan de groep staat verder de plundering van een kiosk aan de; Parallelweg (schade 1850 gulden), vernie ling van ruiten van een school aan; de Willem Pijperstraat (schade 1200 gulden) en de diefstal van etenswaren en tijdschriften uit de rijwielstal ling van Vlaardingén-Oost. Uit de verhoren is gebleken, dat de jongens uit de groep meisjes herhaaldelijk lastig vielen door hen onzedelijk te betasten.- Slechts eenmaal werd'; daarvan aangifte,, ge daan. Tegen alle verdachten is proces-verbaal opgemaakt. VLAARDINGEN Honderd leerlingen van de christelijke scholengemeenschap Beneden Maas te Vlaardingen verdie pen zich woensdag eri vrijdag in devernieuwingsplannen voor de binnenstad. Zij gaan dan naar de burgerzaal van het stadhuis, waar de vier plannen tot en met 25 januari worden gepresenteerd. De leer lingen, die behoren tot de exa menklassen van de afdeling Middelbare Handelsschool, krijgen een toelichting van burgemeester AA.J.M. van Lier en drs. S. van der Hoek, beleidsmedewerker van de af deling economische zaken van de gemeentesecretarie. De plannen voor de binnen stad'hebben betrekking op het Liesveld-, Liesveldviaduct en een deel van het Veerpleln. Zij zijn; gemaakt door vier archi tectenbureaus en twee projec tontwikkelingsmaatschappij en. De kosten variëren van 21 tot 27 miljoen gulden. Met de face-lift hoopt het college van burgemeester en wethouders het centrum nieuw leven in te j blazen. Gepland zijn over een periode van drie jaar onder meer het vervangen van de hellingbarien bij de HEMA en C&A, de bouw van een par keergarage aan de Joubert- straat, de, verbetering van het Liesveld en Liesveldviaduct en nieuwbouw op de" kruising van Liesveld en Veerplein. - Over de plannen wordt op dinsdag 26 januari een voor lichtingsavond 'gehouden in zaal Harmonie (Schiedamse- weg 51, Vlaardingen). Oor spronkelijk zou de avond in de burgerzaal van het stadhuis plaatsvinden, maar in verband met de te verwachten grote be langstelling wórdt uitgeweken naar de Harmonie. De bijeen komst begint om 19.30 uur, zaal open vanaf 18.45 uur. r De plannen - kunnen nogtot en met maandag 25 januari worden bekeken in de burger zaal van het stadhuis en op de 26e in de Harmonie. Sinds de opening hebben zo'n driehon derd mensen de tentoonstel ling in de burgerzaal bekeken. Impressie van het nieu we Vlaar dingse politie bureau, gete kend door de architect. (Reproductie Arie Wapen- aar) ander positievepunt vindt hij de concentratie .van de 24 uurs diensten in een uitbouw op de begane grond, zodat elders In het gebouw het licht uit kan en, de verwarming lager kan wor den gedraaid. Ook is de hoofd commissaris blij, dat er een eind komt aan het: nijpend ge brek aan vergaderruimte in het huidige bureau. Vergeleken met het huidige bureau krijgt het Vlaardingse korps er 1500 vierkante meters bij. De aanleg van een gemeen schappelijke schietbaan voor de korpsen van Schiedam en Vlaardingen is op last van het ministerie uit het plan ge schrapt. De toegang voor het VLAARDINGEN Auke is back is town. De Vlaar dingse .fotograaf, die zijn fo- to's soms Engelsetitels geeft, is na één jaar Amster- dam weer terug, in Vlaardin-; géni r ;,Hét' is; ecn. moeilijk jaar - geweest", vzégthij. „Duur ook, maar wél inspire rend." Dieinspiratie'-Is-dé aanlei ding; om in zijnwoning aan deZomerstraatgróte schoonmaak té hóuden: Tien- jaar werk biedt Aüke'te kóopr aan tijdens Photo-Saley. 88, een huiskamerverkoop die elk weekeinde tot eind vol gende maand wordt gehou den. /y y^y': yh'Vy,.; 'y/y „Voor het uitvoeren van nieuwe ideeën heb ik letter lijk eri figuurlijk ruimte no dig", legt Auke uit. „Daarom moet ik me los maken van het verleden en. het werk dat achter me ligt." Wie hém daarbij wil helpen, kan kie zen' uit honderden ansicht kaarten, posters, catalogi en polaroids, van klein tot 50 bij 60, in zwart/wit of kleur, in dien gewenst ingelijst. Er is een ruime keuze: de punkserie (1979—1981)de vijftiger-jarenserie in kleur op polaroid (1983), de serie Mleke van de Gigantjes in kleur en zwart/wit (1985— 1987) en de. collectie Muziek .uit Nederland, eveneens' in kleur en zwart/wit, met de Gigantjes, A Case of Toma toes, Bombitas, Jump en Dickie Jump. Als dat werk allemaal de deur uit is, kan Auke de in Amsterdam opgedane ideeën uitwerken. .Allerlei grapjes met polaroids", zegt hij van de grote polaroids, die hij wil maken met in het decor meegefotografeerde kleine polaroids. Verder staat dit jaar deel name aan de foto Biennale in Rotterdam op het program ma Daar zullen enkele Auke Bergsma, 1988: polaroids for sale. (Foto Arie Wapenaar) zwart/wit foto's te zien zijn, die hij maakte voor de vi deoproductie Door tranen uitgewist' van Albert Wulf- fers. Dé video wordt vermoe delijk in maart van dit jaar op de televisie vertoond. Au ke maakte voor de video en kele foto's naar het voor beeld van oude schilderijen, zoals het Turks bad van In gres. Een andere foto is op gebouwd uit scènes ontleend aan diverse schilderijen van Paul Delvaux. Wat de toekomst verder brengt, is nog onzeker. Le: ven van het verkopen van fo to's aan particulieren, is vol gens hem een ongewis be staan. Auke: „Dat is nog steeds hopeloos. Er is in Ne derland weinig belangstel ling voor het verzamelen van foto's." Ook fotograferen in opdracht trekt hem niet zo. „Ik doe het steeds min der", zegt hij. „Het is veel gezeik en je moet lang op je centen wachten. Ik heb laatst een platenhoesje voor de Gigantjes gemaakt, maar alleen omdat Mieke een goe de relatie van me is. De pla tenmaatschappij had er am per geld voor over." Photo-Sale 88, verkoopten toonstelling tien jaar werk van Auke Bergsma. Zomer straat 49b, 3131 EW Vlaar dingen. Vrijdag 20 tot 22 uur, zaterdag en zondag 13 tot 20 uur. En telefonisch op af spraak vla Margot (4345083). Tot eind februari. MAASSLUIS „Wat ik zo waardeer is dat deze mensen geen brallende actiegroep vor-, men. Ik ben zeer erkentelijk voor hun opstelling waardoor de gemeente samen met de Provinciale Revalidatie Stich ting (PRS) kan zoeken naar de prioriteiten en de leemten die er nog zijn voor mensen met een lichamelijke handicap in onze woon- en werkgemeen schap." Met deze woorden stak bur gemeester J. van Es gisteren een pluim op de hoed van de PRS Zuid-Holland vlak voor de officiële opening van de expo sitie van het werk van de PRS in de Maassluisse bibliotheek. Als voorzitter van het be stuur van de PRS en burge meester van de eerste stad aan de Waterweg startte de heer Van Es de dia-presentatie die deel uitmaakt van de tentoon stelling ten teken dat de expo sitie officiëel was geopend. De PRS is speciaal opgericht ten dienste van het beleid voor mensen met een lichamelijke handicap die zich zoveel moge lijk samen met hun nlet-ge- handicapte medeburgers wil len vereenzelvigen. Burgemeester Van Es (rechts): „Het is ook voor de Provinciale Revalidatie Stichting een onmogelijke taak alle tra nen te wis sen." (Foto Arie Wapen aar) In Maassluis werkt het Maassluis Overleg Revalidatie (MOR) samen met de PRS aan het verbetéren van de inte gratie van gehandicapten in de plaatselijke samenleving. Er worden adviezen gegeven op allerlei terreinen zoals de toe gankelijkheid, wonen, werk, onderwijs, gezondheidszorg, verkeer en sport. Burgemeester Van Es:„Het is ook voor de PRS een onmo gelijke taak alle tranen te wis sen, maar er kan wel veel wor den bereikt voor het werken. wonen en recreatie van de één miljoen lichamelijk gehandi capten in Nederland. De stich ting wil er voor zorgen dat ge handicapten zo lang mogelijk en zo zelfstandig mogelijk aan het normale maatschappelijk leven deelnemen. Het ls goed dat deze tentoonstelling hier in de bibliotheek is neergezet. Zo kunnen zeker 3000 mensen per week zien wat er allemaal voor rnensen met een handicap moet worden gedaan. Dat zal zeker leiden tot meer begrip voor de lichamelijk gehandi capten in de samenleving." publiek komt aan de voorzijde, het personeel gaat via een hek aan de Delftseveerweg de bin nenplaats op. Behalve het hoofdgebouw van 70 bij 13 me ter staat daar een bijgebouw met garage en fietsenberging. MAASSLUIS - Rowic heeft gisteravond de achterstallige wedstrijd tegen het Maassluise Elementum Green Eagles met 91—52 verloren. De Dordtse basketballers,die in de voor gaande vier wedstrijden onge slagen bleven, werden al in de eerste helft (rust 48—20) kans loos uit de wedstrijd géspeeld. t -'l'V .'.Het was een'droevige verto- nlng," vond Rowic-coach Wim Schot ha afloop.' Ik had de j ploeg nog zo gewaarschuwd voor dit soort wedstrijden. Geen'moment'heeft de ploeg zich vanavond waar kunnen maken." Schot doelde met na me op de bedroevende score- prestaties van zijn formatie; „Over de gehele wedstrijd haalden we 19 treffers uit 76 schotpogingen. Dat is maar 26%. Mag ik dat bedroevend noemen?" Voor Green Eagles beteken- de dezewedstrijd niet meer dan een oefenwedstrijd. De Maassluise ploeg kreeg vooral aanvallend alle ruimte en be nutte die vrijheid naar belie ven. De scherpte, die Rowic miste, kende de ploeg van coach Ed Zaal wel, waardoor al snel (na 5 iriinuten spelen bijvoorbeeld 225) duidelijk werd, dat de Dordtse basket ballers in de Wethouder Smit hal zeker niet voor een verras sing zouden gaan zorgen. HOEK VAN HOLLAND Misverstand en enig wantrou wen zijn ontstaan bij veel in woners van Hoek van Holland over een nota verontreini gingsheffing oppervlaktewa teren van het Hoogheemraad schap van Delfland. De nota bedraagt ruim 60 gulden lager dan voorheen. De reden daarvan is, dat na protesten van de deelgemeen- teraad met Ingang van dit jaar door de GEB Rotterdam, die de incasso voor Delfland doet, de werkelijke kosten worden berekend zoals die aan het Hoogheemraadschap worden afgedragen. Voorheen bereken de de gemeente Rotterdam voor Hoek van Holland hetzelf de tarief als ln de stad, het geen betekende dat Rotterdam per jaar, per Hoeks gezin, ruim 60 gulden 'incassokosten' in eigen zak kon steken. VLAARDINGEN Een 23- jarige, Vlaardlnger ls op de oostelijke oprit Hoflaan Schiedamsedijk met zijn auto tegen een boom gereden. De bestuurder en een van de drie passagiers zijn in het Holyzie- kenhuis opgenomen. De andere twee inzittenden mochten na behandeling naar huls. In de bocht verloor de bestuurder, vermoedelijk omdat hij te hard reed, de macht over het stuur. Omdat de man had ge dronken is bloed afgenomen om het alcohol-promillage vast te stellen. De auto werd zwaar beschadigd. Woensdag 20 januari speelt Theo Terra Zwanendons in het Passagetheater (Passage 9-13, Schiedam). Gespeeld door poppen en mensen gaat het In deze jeugdvoorstelling om een brugwachter en zijn zoontje. Ademloos kijken en een gaaf verhaaltje, aldus NRC Handels blad. Aanvang 14 uur. Toe- gang ƒ3,75. Donderdag 21 januari draait in de Röo Roosenzaat van. het Passagetheater de film Radio Days. Woody Allen blikt terug naar de jaren veertig en vijftig, toen de radio nog een belang rijke plaats in het gezin innam. Aanvang 21 uur. Toegang ƒ7,50. Poppentheater voor volwasse nen wordt op zaterdag 23 ja nuari, eveneens in de Roo Roosenzaal, gebracht door het Stuffed Puppet Theatre. Onder de titel Underdog voert poppen speler Neville Tranter vader Lazariilo ten tonele, die zijn zoon aan een ketting mee sleept. Aanvang 20 uur. Toe gang 12,50; Pas 65 en CJP 2,50 reductie. Bekijk het maar heet het pro gramma, dat de cabaretiers Herman en Bert Schuiling vrij dag 22 en zaterdag 23 januari in theater De Teerstoof (Nieuw st raat 12, Schiedam) brengen. Zij spelen een onbekend ar tiestenduo, dat 'getéisterd' wordt door gezelligheid, feest jes en toekomstperspectief. Boon en Schullng wonnen In 1986 het Camaretten festival In Delft. Aanvang 21 uur. Toe gang 9,-; Pas 65 en CJP 1,50 reductie. Zaterdag 23 januari speelt Lu cia Sies Iri de Teerstoof voor kinderen Hartedief. Over een kwijtgeraakt verhalendoosje,, Hartedief, Olnou en vergëet- al-land. Aanvang 14 uur. Toe gang ƒ3,75. Woensdag 27 januari draalt Asterix contra Caesar. Met Obe- lix. Walhalla, Tragikomix en Abraracourclx. Aanvang 14 uur. Toegang ƒ7,50. Veertien jonge dansers en zan gers brengen vrijdag 22 januari in de Stadsgehoorzaal (Schie- damseweg 51, Vlaardingen) Je ans, een show met muziek uit de jaren vijftig en zestig en In- .drukwekkende lichteffecten. Muzikaal leider Bert Stoots, choreografie John Kuipers, costuums René Verhagen. Aanvang 20.15 uur. Toegang ƒ12,50; Pas 65 en CJP 7,50. In het Jeugdtheater Harmonie (Schiedamseweg 51, Vlaardin gen) woensdag 20 januari een doe-mlddag met als thema Lef en blut, Voor kleuters en kinde ren. Aanvang 14 uur. Toegang 3.50. Haye van der Heyden gaat vrij- dag 22 januari solo in Haye so- to. Zang, dans en entertains- J ment door iemand die tien jaar; regisseerde, schreef en optrad onder andere in Purper. Aan-^? vang 20.30 uur. Toegang 10;-; Pas 65 en CJP 7,50." - S In theatercafé Harmonie treedt vrijdag 22 Januari om 22.30 uur Sint Juttemis op. Toegang gra- «S- Woensdag 20 januari draait Iri Filmhuis Harmonie (Schiedam- seweg 51, Vlaardingen) Cara- u vaggto (1986) van Derek Jar- -'-n man. Over het leven van dé zestiende eeuwse schilder Ca-' ravaggio. In 1986 bekroond y' met een Zilveren Beer op het Beriijnse Filmfestival. r; Donderdag 21 januari draait y overdag The gotden chSd van j Michael Ritchie. Met Eddie Murphy, Charles Dance en Charlotte Lewiss. 's Avonds Fri da van Paul Leduc. De larige worsteling van de zlekeiljke en invalide kunstenares Frlda; Kahio met de dood;-y; Tenslotte op vrijdag 22 eri za terdag 23 Januari Desert bloom-'-H van Eugene Corr.; Las Vegas, anno 1951. Spanriirigóri In één gezin bij dé nadering-varf 'de 1 eersie ondergrondse kern- proef. '.Ui- Aanvang 20.30 uur. Toegang ƒ6,50; Pas"65 en CJPy 5;-: De middagvoorstelling kost 5 gul den. - \'v v. V.y Swing '88 begint het nieuwe Jaar op woensdag 20 Januari 'f; 'met het trio Michelle van Vee-' nendaaf, trio Bob Franken en, het Schuurkerkcombo. Ex-stu- V; dente aan de Academie voor Beeldende Kunst Michelle Vee-'- nendaai put uit een uitgebreid en veelzijdig repertoire. Zij be- v haalde onlangs de tweede prijs" In een talentenjacht met vljf-VJ^ tienhonderd deelnemers. Aari-"\ vang 20.30 uur. Toegang r' 3,50,Theater De Schuurkerk, -; Schuurhof 142; Maassluis. Door LEEN VAN OOIJEN HOEK VAN HOLLAND De Hoekse strandexploitanten zijn weer optimistisch. „Wanneer het strand over drie of vier we ken wordt opgespoten, ga ik er eens serieus over denken om mijn zaak te renoveren. Een nieuwe vloer en een nieuwe bar zijn geen overbodige luxe, maar ja, wie gaat er investeren als het allemaal zo onzeker is," zegt exploitant Hoogendoorn. Zijn echtgenote, Fletje Hoog endoorn, voorzitter van de Ver eniging van Strandexploitan ten, heeft Inmiddels al laten weten dat ze bijzonder tevre den Is over de overeenkomst tussen Rijkswaterstaat en de gemeente Rotterdam. In de ko mende zeven tot tien jaar za! jaarlijks 100.000 kubieke meter zand op het strand worden ge spoten. De kosten, jaarlijks on geveer drie ton, zullen door de gemeente eri door waterstaat worden gedeeld. In de komen de weken zal de pijpleiding vanaf de Waterweg naar het Hoekse strand weer In ere wor den hersteld. Het is de bedoeling dat de sleephopperzuigers aan de noordelijke wal afmeren. Het zand, dat In de Maasgeul wordt gebaggerd, wordt dan t rechtstreeks naar de bedreig de plaatsen op het strand ge- perst. Bij het strand zal de pijpleiding enkele aftakkingen krijgen, zodat men verschillen de plaatsen kan bereiken. „Het zou natuurlijk het mooiste zijn wanneer er de eerste keer wat meer zand zou worden gespo ten, zodat althans de directe bedreiging van oen aantal ex ploitaties verdwenen ia," vindt Hoogendoorn. Maar nu eenmaal bekend Is dat er inderdaad een zandsup- pletie zal plaatsvinden,is de voornaamste zorg van de ex ploitanten dat men er zo snel mogelijk mee gaat beginnen. Want er moet natuurlijk niet midden In het seizoen gespo- ten worden, dat zou slecht zijn 5 voor de toeristen en dus ook voor de exploitanten. Voor het zomerseizoen zal de eerste Cyy zandsuppletle moeten zijn uit- gevoerd. Dat Is voor de exploi tanten dubbel voordelig. In de -i eerste plaats heeft men dan IriS de zomer weer een breder eri- y! aantrekkelijker strand; maar Z daarnaast heeft de praktijk ge--' leerd dat hét opspuitingswerk zelf ook veel belangstellenden trekt. .- Dat de opspuittng heel hard - :- nodig is, kan men op het -vv:: strand zelf zien. De zandrollen die een jaar of vier geleden als - noodvoorziening werden aan-"! gebracht om de afslag tegen'tê" gaan, zijn zo hier en daar nog zichtbaar. De zee heeft ze ach-v/ teloos opzij geschoven. Uit dè duinen zijn forse happen weg-!_j geslagen en de zee Is heel i. dicht bij hef radarstation geko-- men dat Rijkswaterstaat In de duinen, heeft gebouwd. De' ój'vï- strandexploitanten hebben 4^ weer nieuwe hoop'gekregen?-^' -Nog een paar weken, zeggen ze. Maar er blijft bij de mees ten nog wat twijfel doorklinken. Het ls al een paar keer eerder beloofd én ze zullen het pas echt geloven als de eerste ku bieke meters zand uit de pijp leiding spuiten. MAASSLUIS 'In drie wonin- gen In Maassluis is ingebroken. Uit een woning aan de Fenaco- lluslaan verdwenen koperwerk en een set minlatuurtrelntjes .Ook twee woningen aan de' Wllgendal kregen ongewenst bezoek. Hier bestond dë bult" uit een video.' personal compu ter, geld en sieraden. - -

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1