ud Tekenaar Woldhek houdt meer van vogels dan van politici Viaardingen teg en puinstort in het Lickebaert-gebied Uit op komst Knotkampen In polder Geld voor de stadcomroep Aanrijding politieauto 'Clubs boos? Waarom?' TASJEROVERS j s 4 WS Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf, zater dag in het toneelstuk Candida in De Teer stoof. Fo to Archief HW) SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS Door NORBERT KLEINHERENBRINK SCHIEDAM Wet houder L. Hafkamp heeft nu ook z'n laatste restje krediet bij de Schiedamse voetbal clubs verspeeld. De WD-politicus had het dagelijks bestuur van de Sectie I van de Sportraad nog zo be loofd aanwezig te zullen zijn op de uiterst be langrijke vergadering in de SW-kantine over de ingrijpende her structurering van de sportvelden, maar de ruim honderd vertegen woordigers van alle plaatselijke voetbalver enigingen wachtten gis teren tevergeefs op de komst van Hafkamp. De kantine van SW was gisteren afgeladen met vertegenwoordigers van de Schiedamse voetbalverenigingen De woede was groot toen bleek dat wethouder Luub Hafkamp ondanks eerdere toezeggingen de vergadering links liet liggen. (Foto Arie Wapenaar) Snotjongens Vadertje Drees, één van de politieke tekeningen van Siegfried Woldhek. (Foto Arie Wapenaar) Realisme Lobby's HET VRIJE VOLK fl*, y<* scMedam DINSDAG 9 FEBRUARI 1988 C*' -T" m Sjoulcje Het in de succesrijke Vara-se- rie 'Zeg 'ns Aaa' als dokter- spaar samenwerkende duo Sjoukje Hooymaayer en Man fred de Graaf staat zaterdag In het Passagetheater op de planken In een toneelstuk van George Bernard Shaw. Sjoukje speelt de titelrol In de uit 1894 stammende comedie 'Candida'. Het is het verhaal van da lief devolle echtgenoot en de ver liefde dichter, die elkaar onop rechtheid verwijten in hun me ning, dat ze van Candida hou den. Het geeft te zien hoe ge makkelijk illusie en werkelijk heid verwisseld worden en zelf zucht meningen bepaalt Naast Hooymaayer en De 6-aaf staan Pleter Lutz, Teun- tje de Klerk, Ivo ten Hagen en Peter Smits in deze klassieke comedie met fraaie costume- ring. Good-old And ré van den Heuvel voert de regie. De voorstelling In het Passage theater begint zaterdag om 20,15 uur, toegangsprijzen van 16,- tot 22,-. Chicago-blue* Frank van den Bergh (26) doet aan de tijd van Al Capone den ken In zijn grof geruite kos tuum en voorzien van Stetson- hoed. Een sfeervdie. past,bij de (ook wel -City- of Electric Blues genoemde) Chicago-blues van de zanger, gitarist en mond- ha» tnonicaspeler uit Breda. Magie Frankie, zoals zijn ar tiestenhaam luidt, speelt met zijn band The Blues Disease* donderdagavond vanaf 21.00 uur .n Theatercafé De Tender (Passage). Toegang gratis. Johnny van Doorn 'Seifkicker* Johnny van Doom komt in het weekeinde naar theater De Teerstoof. De schrijver/dichter/entertainer maakt een 'Worsteling door oe weken heenMet zijn re- vueboek ais vertrekpunt ver haalt, dient en zingt hij een avond lang over de variété van het leven. Plaatselijke muzi kanten zuilen hem begeleiden. Vrijdag en zaterdag om 21.00 uur In De Teerstoof (Nieuw- straat 12). Toegangsprijs 12,50, Clowns Voor de kinderen wordt mor genmiddag in De Teerstoof de film 'Merlijn de tovenaar* van Walt Disney gedraaid. Het gaat over de troonopvolging van een Engelse koning door dege ne, die een zwaard uit een aambeeld kan trekken. Sterke, ►*oze mannen lukt het niet maar de kleine schildknaap Mug heeft er geen enkele moeite mee. Hij beschikt over geheimzinnige krachten. Aan vang film 14.00 uur, toegangs prijs 7,50. De twee clownsvriendjes Wou- tje en Gapi beleven zaterdag middag vanaf 14.00 uur in De Teerstoof in het stuk 'KoekSno- pf doldwaze avonturen. Een toverdrankje, waarvan je heel raar gaat doen, komt erin voor. Voor kinderen van vier tot twaalf jaar, toegangsprijs ƒ3.75 Touw en Metser* Pleuni Touw en Hugo Metsers spelen woensdag 10 februari in de Stadsgehoorzaal (Schie- damseweg 51, Vlaardlng^) het toneelstuk 'Open Huwelijk' (Coppla apert* anzf spatanca- fa) van Dario Fo. Regie.' Arturo Corso. Vertaling: Frans fioth. Meneer maakt af en toe een slippertje, mevrouw kijkt de andere kant op. Een open hu welijk lijkt in dit toneelstuk de sleutel voor het huwt 'iksgeluk. Aanvang 20.15 uur. Toegang 16,-; Pas 65 er» CJP/ 11,-. Ramses Shaffy 'Hendrik IV" van Luigi Pirandel lo wordt op vrijdag 12 februari gespeeld in de Stadsgehoor zaal. in de hoofdrol Ramses Shaffy. Waar ligt de grens tus sen waan en werkelijkheid, wie is echt krankzinnig? Daar gaat het In dit stuk om, waarin een man in de waan raakt dat hij Hendrik IV is. Zijn omgeving speelt het spel jarenlang mee. Aanvang 20.15 uur. Toegang ƒ12,50: pas 65 en CJP ƒ7,50. Zaterdag 13 februari de 31e editie van 'Fiesta Gitana'. De kunst van de flamenco, ge bracht door onder anderen Curro Velez. Met een Seviita- nas, waarbij fluit en trommel als begeleidingsinstrument worden gebruikt, en de Bulerl- as. Aanvang 20.15 uur. Toe gang 20,-; Pas 65 en CJP ƒ15,-. Filmhuis In Filmhuis Harmonie (Schie dam seweg 51, Viaardingen) draalt op woensdag 10 en don derdag 11 februari Prick up your ears van Stephen Frears. Naar de gelijknamige biografie van de Amerikaan John Lahr. Succesvolle toneelschrijver wordt vermoord door zijn ja loerse vriend. Aanvang 20.30 uur. Toegang 6,50; Pas 65 en CJP ƒ5,-. Vrijdag 12 en zaterdag 13 fe bruari draait That's life* van Blake Edwards! Tragi-komediéil van 102 minuten over een ar chitect aan de vooravond van zijn 60e verjaardag. Aanvang 20.30 uur. Toegang 6,50; Pas 65 en CJP 5,-, Joke Bruijs 'Joke Bruijs zingt d'r moers taal' op donderdag 11 februari in zaal Harmonie (Schisdamse- weg 51, Viaardingen). Een pro gramma van Nederlandstalige liedjes, aangevuld met nieuwe en bestaande teksten en afge wisseld met korte conferences. Begeleiding: Wouter de Koning (piano) en Hans Stoop (gitaar). Aanvang 14 uur. Toegang 10,-; Pas 65 en CJP 7,50. Vestdijk De Maassluise Vestdijk-bio- graaf Hans Visser houdt op donderdag 11 februari in de Harmonie een lezing over Si mon Vestdijk. De avond is ge organiseerd door he* literair café Viaardingen Anders en Boekhuis Den Draak. Aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang 5,-; Pas 65 en CJP ƒ3,-, Toegangsprijs Is inclusief het boekje 'Slmon Vestdijk Kinderjaren' en een gratis con sumptie. Performer, dichter, cabaretier, verhalenschrijver en Vlaming Tom Lanoye brengt op vrijdag 12 februari in de Harmonie h de piste. Een Vlaamse Deelder, maar anders. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-; Pas 65 en CJP 7,50. De Dijk Zaterdag 13 februari speelt De Dijk in de Harmonie. Sinds 1983 heeft de groep de volgen de bezetting: Huub van der Lub be (zang), Nico Arzbach (gitaar), Pim Kops (toetsen). Hans van der Lub be (bas) en Antonie Broek (drums). De Dijk heeft drie LP's gemaakt: De Dijk (met het bekende nummer Bloedend Hart), Nooit meer Tarzan en Eike dag een nieuwe hoed. Aanvang 22.30 uur. Toe gang/10,-. La Bamba Op donderdag 11 februari draait In het Schuurkerkje te Maassluis de film La Bamba. Aanvang 14 en 20.30 uur. Toe gang 5,-; Pas 65 2,50 (mid dag); 7,50; Pas 65 en CJP ƒ6,- (avond). Kaarten verkrijg baar bij de Verenfgde Spaar bank, VVV en vanaf een half uur voor aanvang aan de zaai. Theater De Schuurkerk, Schuurhof 142, Maassluis. ROTTERDAM De werkgroep Natuurbeschermingskampen heeft ook dit Jaar weer voor de voorjaarsvakantie knotkampen georganiseerd in de Alblasser- waard. Van 15 tot en met 18 februari kunnen deelnemers aan deze kampen onder leiding van vrijwilligers helpen bij het "kortwieken' van knotwilgen. Iedereen van zestien jaar en ouder en die zin heeft In wer ken In de buitenlucht is van harte welkom. Deelname aan de knotkampen kost 25 gul den. Deelnemers overnachten In een verbouwde schuur, 's Avonds Is er tijd voor ontspan ning. Voor meer informatie: Arnoud de Ridder (telefoonnummer: 030-883347, na 18.30 uur) of Gerda de Jong (01840-18973). Hafkamp verspeelt krediet bij Schiedamse voetbalclubs „Dit is stijlloos," verwoordde een woedende PPSC-voorzitter Eef Collé de gevoelens van alle aanwezige bestuursleden. „We hebben nota bene op zijn ver zoek deze vergadering twee keer uitgesteld. Ik snap niet waar hij nu het lef vandaan haalt om weg te blijven. Eer lijk gezegd had ik al een voor gevoel, dat hij niet zou komen. Het lijkt wel of de wethouder de problematiek en dus de clubs niet serieus neemt. Nee, dit is diep en diep treurig." Het voorstel van Collé om de hele vergadering maar te ver plaatsen naar het Stadskan toor waar Hafkamp een wei nig opwindende zitting van de gemeenteraad bijwoonde werd met luid applaus ontvan gen, maar die unieke demon stratie kon door sectie-voorzit ter Jo van de Touw temauwer- nood" vrordén vooïlitSmêSS? „Mensen," sprak 1 de 'schei dende praesea met stemver heffing, „dit lijkt me géén goe de oplossing." Van de Touw loste vervolgens twee keer een pauze in om Hafkamp, die had toegezegd uiterlijk 21.00 uur bij SVV te verschijnen, enig respijt te geven. Maar toen ook om 22.00 uur taal noch teken van de wethouder was verno men, besloot hij z'n laatste vergadering maar af te blazen.. „Jammer, heel erg jammer," stamelde een zichtbaar aange slagen Van de Touw, die zich ongetwijfeld een ander af scheid van de Sportraad had voorgesteld. ï^-Dsrvérgffiaerlng-had. terecht geen behoefte-om het deels achterhaalde rapport van de Dienst Sport en Recreatie zonder d© .verantwoordelijke wethouder te bespreken. Het eveneens vertrekkende sectie bestuurslid Henny van der Re- ijken stelde dat nog wel voor (.diet zou anders zonde van de ze avond zijn"), mam: verder dan enkele voorzichtige pogin gen kwam de vergadering niet „Logisch toch," riep de nieuwbakken voorzitter Cor van 't Zelfde van Excelsior'20 nijdig uit „We zitten hier als een stelletje snotjongens op die Hafkamp te wachten. Te gek om los te lopen, natuurlijk." „Het heeft geen zin om te proberen zonder Hafkamp toch nog iets van deze avond te ma ken," vulde" PPSC-secretaris Jos van Oers krachtig aan. „Hij is tenslotte verantwoorde lijk voor de inhoud van het rapport en hij neemt dadelijk de beslissingen. Hafkamp had het als een morele plicht moe ten zien om hier aanwezig te zijn." Hoe het nu verder met de be handeling van het hevig bekri- tiseerderapport moet, weet ei genlijk niemand. De clubs heb ben het vertrouwen in Haf kamp ('Lafkamp' aldus een der aanwezigen) en de hoop op een goede afloop allang verlo ren en zijn meer dan ooit op el kaar aangewezen, mede door dat het dagelijks bestuur van de Sectie bestaande uit Jo van der Touw. Prans Eijken- broek en Henny van der Reij- ken, inmiddels om uiteenlopen de redenen in z'n geheel is af getreden. Het gisteren nieuw gekozen .bestuur het enige wapenfeit van de vergadering zal in de veldenproblematiek nog he lemaal moeten worden inge werkt, hoewel met name 'oude rot' Eef Collé de materie (noodgedwongen door de be sognes van z'n eigen club) al redelijk onder de knie heeft. Naast Collé werden Bert Haan (Hermes-DVS) en de nu ook als stadsprins actieve Frans van Krugten (Groenoord) in het nieuwe bestuur gekozen. „Ik denk," putte SW-voorzit ter Martin de Jager op de val reep uit eigen ervaring, „dat we het rapport voortaan niet meer met zo'n grote groep moeten bespreken. Alleen de clubs die bij de herstructure ring betrokken zijn, moeten met elkaar en de gemeente om de tafel gaan zitten, anders ko men we er nooit uit. Een, in al le opzichten, kortere besluit vorming is in ieders belang." Door MARJO PEPPELAAR SCHIEDAM Vogels, politi ci en schrijvers; dat zijn de specialiteiten van tekenaar Siegfried Woldhek. In het Ste delijk Museum zijn deze maand de tekeningen te zien die hij als politiek tekenaar voor ender meer het NRC/Handelsblad, de Vpro en Vrij Nederland maakte. Al zijn specialiteiten zijn op de expo sitie vertegenwoordigd, soms zelfs in combinatie. Zo tekende Woldhek in 1985 voor de NRC de serie 'geschiedenis In Vogel vlucht'. Belangrijke histori sche gebeurtenissen werden hierin gekoppeld aan de ge schiedenis van vogels. Siegfried Woldhek studeerde biologie aan de Vrije Universi teit In Amsterdam. Na zijn stu die besloot hij zich, wegens de geringe mogelijkheden op de arbeidsmarkt, professioneel te wijden aan zijn jeugdliefde: het tekenen. Vanaf 1985 combi neert hij dit met een baan als directeur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels. Siegfried Woldhek houdt dui delijk meer van vogels dan van politici. Daarom was hij zelfs bereid de landsbestuur ders in 'Geschiedenis in Vogel vlucht' wat milder te portrette ren. Anders zou dat de vogels- bescherming misschien scha den, gaf hij toe. Enige spot kan hij, waar het een bedreiging van zijn geliefde vogels be treft toch niet Inhouden. Zo portretteert hij Nelie Smit- Kroes met in haar kapsel een broedende vogel. Door haar bouwwoede zal de Nederlandse vogelstand sterk achteruitlo pen, zo blijkt uit de begeleiden de tekst Ze kunnen immers geen broedplaatsen meer vin den. Siegfried Woldhek tekent vo gels naar de natuur, maar bij politici laat hij zich aanmerke lijk minder door dat realisme leiden. Wel zijn de politici al tijd duidelijk herkenbaar In zijn tekeningen. De politiek te keningen van Siegfried Wold hek zijn nogal tijdloos. De ge beurtenis die de aanleiding heeft gegeven tot een bepaalde tekening is vaak moeilijk te achterhalen. liet gaat bij hem meer om de manier waarop hij, door middel van houding en vooral blik in de ogen, een politicus karakteriseert Jan Terlouw, bijvoorbeeld, die te midden van zijn stoere regeer- broeders Wiegel, Van Agt en Den Uyl, als een zielige baby In het niet valt. Ook bij de schrijversportret ten is het realisme niet de eni ge leidraad van Siegfried Woldhek. Voor Vrij Nederland tekende hij onder meer por tretten In kleur voor het om slag van da boekenbijlage. Daarnaast portretteerde hij schrijvers voor de literaire bundels Het Nieuwe Proza en T ters, beide samengesteld d Johan Diepstraten en Sjo. 1 Kuyper. Siegfried Woldhek wt dat het werk van de schrijver zich als het ware uit zijn portret laat aflezen. Dat leidt bijvoor beeld tot de welbekende me lancholieke blik van Simon Carmlggelt, het verbeten ge zicht van Gerard Reve. De nietsontziende cynicus Gerrit Komrij wordt, als een soort Dracula, met een straaltje bloed dat uit zijn mond sijpelt afgebeeld. Heel mooi Is de tekening waarin Siegfried Woldhek de stand opmaakt wat betreft de presentatie van talkshows. Het achterwerk van Sonja Barend wordt gevormd door het hlote bi Hengezicht van Henk van der MêSjden. Er komt een grote 'drol ui{, waar Jan Lenferlnk met onverholen nieuwsgierig heid naar staat te kijken. Adrl- aan var. Dis staat er ook bij, met een vies gezicht houdt hij nuffig het puntige neusje in de lucht Siegfried Woldhek met teke ningen van vogels, politici en schrijvers, tot en met 6 maart In het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. VLAARDINGEN De ge meente Viaardingen zal zich krachtig verzetten tegen de aanleg van een grote stort plaats voor verontreinigd puin in het Lickebaert-ge bied. Als het de gemeente niet lukt om deze plannen van de provincie tegen te houden, zal men de uitvoe ring ervan in ieder geval vijf jaar weten te vertragen, ver wacht wethouder B. Goudri- aan. „De provincie heeft ons erin laten tuinen," stelde Goudriaan gisteravond tij dens een ledenvergadering van de PvdA. „Wij zijn er al tijd vanuit gegaan dat het ging om puin uit oude stads wijken. Nu blijkt dat er spra ke is van verontreinigd puin an onduidelijke herkomst. In een drassig gebied als Lickebaert kunnen" schadelij ke stoffen gemakkelijk op lossen en In de grond weg zakken, met alle onbereken bare gevolgen van dien. Dat moeten we niet toelaten, en dat staat ook in het College program. 21e moeten van goede huize komen om deze plannen door te zetten." PvdA-Kamerlid en voor malig Rijnmond-gecommit teerde mevrouw L. van Rijn-Vellekoop was het op dit punt roerend met de wet houder eens. De milieu-spe cialiste van de Tweede Ka merfractie was op uitnodi ging van de afdeling naar Viaardingen gekomen om met de leden te discussiëren over de milieuproblematiek In bet algemeen en bodem verontreiniging in het bij zonder. Het was een somber beeld dat zij de Vlaardingse socia listen schetste van het huidi ge milieubeleid: er zijn veel te weinig mensen om de hui dige milieuwetten in de praktijk te kunnen handha ven, de coördinatie van het beleid tussen en binnen mi nisteries is vaak allerbelab berdst, en de verantwoorde lijke minister moet het in het kabinet steeds opnemen tegen zijn veel machtiger collega's van Economische Zaken, Landbouw, Financiën en Verkeer en Waterstaat. Van Rijm „En in de Ka mer krijgt Nijpela vaak meer steun van ons dan van _de regeringsfracties. Daar botst hij met de sterke lob by's van boeren en Industrie. Er worden wel mooie plan nen gemaakt, maar zodra het aankomt op investerin gen door overheid en bedrij ven gaat het sein op rood. Daar wordt geen geld voor beschikbaar gesteld." De gemeenten moeten uit gaan van die realiteit en bij het formuleren van een ei gen milieubeleid niet te bang zijn voor wat koehandel en geschipper, was de strekking van haar verhaaL Zo vond zij dat de gemeente Viaar dingen zich veel meer als een 'koopman' had moeten opstellen toen de provincie erop aandrong dat de ernstig vervuilde grond uit de Maas sluise Steendijkpolder in de Broekpolder gestort zou moeten worden. Van Rijm „Laat erbij stor ten. maar eis tevens zoveel geld dat je je eigen milieu probleem oplost. Dat had op zijn minst bespreekbaar moeten zijn. Els goede af dekkingslagen, eis een goede regulering van de water stand. Met een botweg 'nee' tegen de provincie is niets opgelost: nu kun je nog niet veilig recreëren in de Broek polder." Dat was wethouder Gou driaan absoluut niet met haar eens. „Viaardingen moet geen verzamelpunt van rotzooi worden. We hebben als College gesteld: onder geen beding ooit nog bijstor ten in de Broekpolder. Eerst er nog van alles bijgooien en dan maatregelen nemen, dat is geen goede zaak." Ook bestreed hij dat het gevaarlijk zou zijn in de Broekpolder te recreerem „Je kunt er prima fietsen en wandelen. Er zijn nog wat gevaarlijke plekken, waar boer Van Woerden nu nog zit. Zodra die eraf is, dit ls zijn laatste jaar, moeten we kijken wat we daar aan kun nen doen." Door BEN VAN HAREN SCHIEDAM „Ik kan me niet voorstellen, dat' hierdoor "het vertrouwen van de voetbalclubs in mij is weggevallen. Dat zou me zeer verbazen en Ik ben te allen tijde bereid om over de herstructurering met de clubs te praten. Vanavond ls de gemeenteraadsverga dering echter veel langer uitgelopen dan Ik en ieder ander had verwacht." Zo reageerde gisteravond wethouder L. Hafkamp (Sport) op mededelingen over de boosheid van de voorzitters van de voetbal clubs. Het was kwart over elf en burgemeester dra R. Scheeres had net de hamer laten vallen in het Stads kantoor ten teken dat de raadsvergadering was be ëindigd. Kunt u zich de boosheid van de voetbalclubbestuur ders voorstellent Hafkamp: „Neen, eigen lijk niet Men heeft mij ge vraagd om aanwezig te zijn bij de vergadering, waarin Ik geen plan hoefde te ver dedigen, maar de sectie zelf over het rapport moest pra ten. Ik heb op dat verzoek gezegd dat mijn eerste be schikbare datum 8 februari was, maar dat Ik wel eerst naar de gemeenteraad moest en gelet op de agen dapunten zo rond half tien aanwezig zou kunnen zijn." Afgelopen week nog ver zekerde de waarnemend di recteur van de Dienst Sport en Recreatie iedereen, dat u er zou zijn. Was het uitlo pen van deze raadsvergade ring en de noodzaak van uw lange aanwezigheid niet te voorzien? Hafkamp: .Neen, echt niet Er waren geen signa len binnen het stadskantoor dat de raad zo lang zou du ren. Al» er wel aanwijzin gen in die richting geweest waren, had ik daar natuur lijk wel vooraf op gerea geerd. Nu was mijn aanwe zigheid tot het einde toe ook noodzakelijk." Komt u nu met nieuwe initiatieven voor een ont moeting met de voetbal clubs Hafkamp: „Als mij duide lijk wordt dat de clubs in derdaad boos zijn dan "ben ik zeker bereid om initiatie ven voor een ontmoeting te nemen. Ik moet me nu eerst op de hoogte stellen en roep eventueel daarna alle clubs bij elkaar om over het plan te praten." SCHIEDAM De plaatseUj-' ke radiouitzendingen via fiet( Schiedamse kabelnet, die vorig, jaar april zijn- gestart, zijn voorlopig veilig gesteld. De stichting Stadsomroep Schie dam krijgt van de gemeente1 voor 198» een subsidie van 30.000 gulden. „De Stadsom roep draagt bij aan het verbe teren van informatieverstrek king en communicatie binnen onze gemeente en ontbreekt de mogelijkheden om via rekla- me inkomsten te verwerven," luidt de motivering van het ge meentebestuur. De gemeenteraad stemde gisteren in met het subsidie- voorstel, waarin ook een toe zegging voor 20.000 gulden sub sidie in 1989 zit verwerkt Schiedam gaat er vanuit, dat de Stadsomroep op zoek gaat naar eigen inkomsten zoals sponsoring en bet drukken van de kosten door de samenwer king met de Ziekenomroep Schiedam te intensiveren. SCHIEDAM Een surveil lancewagen van de Schiedam se politie heeft op de Rotter- damsedijk een aanrijding ver oorzaakt zo meldt de polltie- voorlichtingsdienst De agen ten kwamen de oprit vanaf het Boerhaaveplein oprijden en staken onverhoeds de dijk over naar de Matiienesseratraat. Een Schiedammer reed op dat moment in zijn Volkswagen Golf vanaf de Koemarkt in de richting Rotterdam en kreeg dus geen voorrang. Beide wa gens knalden op elkaar en lie pen zware schade op. Alleen de twee inzittenden van de politie auto waren (licht) gewond en hebben zich in het ziekenhuis laten onderzoeken. De chauf feur van de aangereden wagen kwam met de schrik vrij. SCHIEDAM Twee in don kere kleding gestoken perso nen, waarvan een met witte helm, hebben in Schiedam een handtas geroofd van een 39-ja rige Rotterdamse. De vrouw liep samen met vriendinnen op de Broeravest.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1