Zaak moest binnenskamers blijven Stichting Metha sponsort arts in Sri Lanka Waterweg-socialisten 'murw gebeukt' door Jan Pronk Vocht onder atletiekbaan Fortuna *H m 2. v vufekoertib jam Emm ik reparatie ek verkoop vak aue kerker autos Ouderen en medicijnen i;i Meer werklozen GAB informeert over regels loonsubsidie ï&ml £^fes| het vrije volk WS SCHIEDAM De Werkgroep Ridderkerkse- straat is van begin af aan een wassen neus ge weest.'Punten die de bewoners naar voren brach ten werden stelselmatig van tafel geveegd, ten gunste van de gemeenteplannen. Ook waar het gaat om de informatievoorziening naar de overi ge bewoners toe verdient de Werkgroep een dikke onvoldoende. Onderzoek Tentoonstelling Centraal punt Derde Wereld Marx Grote keus eerste klas occasion auto's met drie zekerheden: 1 BOVAG- Garantiebewijs St VVN-gekeurd 3 Grote onderhoudsbeurt -31 'KI MOOTEBOOIVI schiedam 12 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 ■^ZiivfrM-kVA Dat is de mening van R. van der Graaf uit de Ridderkerkse straat, die namens de bewo ners deel uitmaakte van de Werkgroep, waarin bewoners, bewonersvereniging en ambte- naren zouden overleggen over de stadsvernieuwingsplannen voor de Ridderkerksestraat en omgeving. Die plannen voor- - zién in de sloop van 150 wonin gen, waarvan verreweg de meeste in de Ridderkerkse straat en de Lekstraat De voorstellen worden binnenkort in de gemeenteraad behandeld. Een deel van de eigenaar/bewoners in de Rid derkerksestraat verzet zich fel tegen de voorgenomen sloop van hun panden. De huiseigen aren verwijten de gemeente bovendien dat men niet in ken nis gesteld is van de voorstel len en derhalve ook geen in spraakmogelijkheid heeft ge- had. Volgens bewoonster C. Pil heeft de Werkgroep nooit con tact opgenomen met de men sen in de Ridderkerksestraat: „Men heeft ons nooit om onze mening gevraagd, we hebben geen vragenlijst of circulaire ontvangen." I De Graai bevestigt die gang van zaken en zegt zich bedro gen te voelen door gemeente en bewonersvereniging: „Wij als bewoners in de Werkgroep hebben er op aan gedrongen om de rest van de wijk ook te informeren, maar ons werd door projectleider Jan Goed verzocht de boel binnenska mers te houden: De plannen waren immers nog maar half 'af, dat zou alleen maar paniek zaaien. De laatste vergadering diet we gehad hebben was in maart vorig jaar. In de opzet die er toen lag, zouden in de Ridder kerksestraat de panden 6-16, 5-19 en 23-31 behouden kunnen blijven. Sindsdien heb ik niets meer van de Werkgroep ge hoord. Ik was dan ook net zo verbaasd als de rest van de mensen toen ik in juni hoorde van plannen waarin mogelijk alleen de nummers 6-16 kun nen blijven staan." Uit onvrede over de gevolgde procedure heeft Van der Graaf de Werk groep inmiddels verlaten. Bewonersdeskundige H. van der Zant, eveneens werkgroe plid, geeft de bewoners gedeel telijk gelijk. „In Den Haag laat men bij elk stadsvernieu wingsproject voor er een. sloopbeslult valt door een aan tal sociaal-geografen onder zoek doen naar de wensen van de bewoners. Dat ontbreekt hier volledig. Hier organiseert men een informatieavond en zet men een werkgroep op." De rol van de Bewonersver eniging Schiedam-Zuid in het geheel noemt Van der Zant enigszins dubieus. „Ze hadden bijvoorbeeld aan kunnen drin gen op zo'n sociaal onderzoek. Maar de BVSZ heeft in deze met een aantal zeer tegenstrij dige belangen te maken. De be woners van de Den Bommelse- straat hebben bijvoorbeeld weer heel andere belangen dam de mensen uit de Ridderkerk sestraat. De woningen in die eerste straat worden nu met heel hoge' subsidies verbeterd, dat Is een soort paradepaardje" van de BVSZ. Ze hebben niet echt pairtij gekozen, maar Ik denk dat er nooit veel animo bij de bewonersvereniging ge weest is om het verzet vanuit de Ridderkerksestraat op te pikken." De bewonersdeskundige be strijdt overigens de lezing van Van der Graaf dat er ooit spra ke van was dat meer woningen behouden zouden blijven „Vol gens het bouwkundig onder zoek zouden behalve 6-16 nog enkele verspreide huizen uit de Door MARJAN MEIJER SCHIEDAM De Schie damse stichting Metha pro- beert wanhopig het hoofd bo- iven water te houden. De stich ting, waarbinnen vele particu- jlieren zich spontaan inzetten 'voor allerlei kleine projecten 'in Derde Wereldlanden, leed in Il986 voor het eerst verlies. Het 'toekomstbeeld van de club 'Schiedammers ziet er niet rooskleurig uit. En toch heb ben de steunleden van het Schiedamse noodlijdende Met ha het voor elkaar gekregen om een Srilankaanse arts In Kogaile te subsidiëren. Elke maand stuurt Metha zeventig gulden naar de dokter in Kogalla. Met dit bedrag kan de dokter in het Srilankaanse dorp voorlichting geven, pre ventieve maatregelen nemen, zieken en gewonden bijstaan en zonodig van medicijnen voorzien. De dokter ontving onlangs een fototoestel. Hij stuurt nu regelmatig foto's van het medisch centrum, de pati ënten en de verplegers in Ko- 'galia naar Schiedam. Voorgaande 'twee' jaar was het wat de financiënen betreft ''huilen met de'"pet" óp* voor Metha. Een uitgebreide en goed georgansieerde Open Dag In De Korenbeurs, waar geld had moeten worden verdiend met de verkoop van allerhande Derde Wereldartikelen, werd een enorme flop. Diezelfde dag vonden nogal wat andere acti viteiten plaats in Schiedam. Een negatief saldo was het eni ge resultaat. Onlangs werd door de Stich ting Metha toch nog een koe gekocht voor een ander dorp en kon er met de bijdrage van slechts vijfhonderd gulden in hetzelfde dorp een echte solide SCHIEDAM Het aantal werklozen in het district van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord is vo rig jaar met ruim zeshonderd toegenomen. Het officiële werkloosheidscijfer bedroeg aan het begin van dit jaar 9078. Het betekent, dat van de man nelijke beroepsbevolking in Schiedam, VIaardingen, Maas sluis, Maasland, Hoek van Hol land en Rozenburg 10,8 percent zonder werk zit. Van de voor een baan geregistreerde vrou wen is 15,4 percent nu werk loos. In december is het aantal mensen zonder werk met 123 toegenomen ondanks een te rugloop van het aantal vrou wen zonder baan met 24. Schie dam telt met 3724 het grootste aantal geregistreerde werklo zen. In Vlaardingen ls dat aan tal 3268 en in Maassluis 1171. Voorzitter Hans van den Broek (links) en secretaris Hans Krei- scher van de stichting Met ha: „Centraal punt vooor al le Derde We reld-activitei ten is nodig in Schiedam." (Foto Arie Wapenaar) waterput worden geslagen. Voorheen moesten .'die "ménsen in het dorpje het zonder, stro mend water doen. De. Schie damse Non Nijhof vroeg de hulp en kreeg het van Metha. „Dat is zo ongeveer de wijze waarop wij werken," leggen secretaris Hans Kreischer en voorzitter Hans van den Broek van Metha uit „Gewone Schie dammers, die bijvoorbeeld op vakantie zijn of met een stu diebezoek op Sri Lanka, kun nen bij ons komen met tips en dergelijke hele kleine project- jes. Daar springen we, als we geld in kas hebben, .meteen op in." Hans van den Broek over het favoriete land als het op hel pen aankomt Sri Lanka: „De meeste Nederlanders lezen in de kranten en zien op televisie vooral narigheid uit dat land. Bomaanslagen van Tamils, queriila-acties en ga maar door, zijn aan de orde van de dag. 'Wij proberen steeds de constructieve acties In het oog te houden. Die zijn er wel de gelijk, al zijn het maar kleine dingen zoals die koe, de water put en de dokter in Kogaile. Met een bescheiden bedrag kunnen we de dokter én een he leboel mensen in Sri Lanka helpen." De Stichting Metha heeft on getwijfeld meer donateurs no dig om van tijd tot tijd die kleine projecten te bekostigen. De donateurs (steunleden ge noemd) op hun beurt krijgen uitnodigingen voor dia- of filmavonden en voor avonden met sprekers. Ze ontvangen het Methanieuws. Deze hele jDA&ai^*is*iëigyan''h'^,^rk|dM de 'Stichting 'Metha 'ver van ons bed' doet, té zien in de hoofdbibliotheek aan de. Lange Haven 131 of in de bibiliotbeek- filialen elders in de stad. Foto's van projecten, brieven en kaarten worden tentoonge steld. Evenals de foto's van de gesubsidieerde dokter in Ko galla. „Hij houdt ons met brie ven en nu ook met beeld op de hoogte," verklaren Hans Krei scher en Hans van dén Broek in de benedenzaal van de Ko renbeurs aan de Lange Haven. „Uit gebrek aan een centraal punt voor de Schiedamse be trekkingen met Derde Wereld landen en -zaken zitten we bier en eigenlijk overal en nergens. Hans Kreischer is secretaris van de Tafeltennisvereniging Korenbeurs, het gebouw is elke dag geopend, dus we kunnen hier zo af en toe terecht Maar overal staan onze spullen op geslagen. Het is een wanhoop. Hier staan wat boekjes, daar liggen weer folders en weer op andere plaatsten staan de Der de Wereld artikelen die we verkopen. Met de opbrengst daarvan zouden we ook weer projecten kunnen betalen," vertelt Hans van den Broek. Hans van den Broek is overi gens van mening dat het hoog tijd is dat er in Schiedam of regionaal een samenwerkings verband komt of een centraal punt voor alle organisaties, in stellingen, stichtingen of ver enigingen die iets voor Derde Wereldlanden doen. Hans: „Nu getal er vreselijk veel tijd zit ten in organiseren, administre ren, informatie''inwinnen, be waren en opslaan. Dat moeten wii gezamenlijk doen. Beter nog regionaal met Vlaardin gen en Maassluis samen." Metha, wat betekent: 'Geven, zonder de ander je wil op te leggen', werd in 1978 onder de naam Werkgroep Sippimadu- wa opgericht door een aantal Schiedammers na een studie bezoek aan Sri Lanka. De werkgroep steunde in samen werking met de Sarvodaya-be- weging het dorp Sippimaduwa in het oosten van Sri Lanka. Sippimaduwa was gekozen omdat er over het dorp een cy cloon had gewoed met ver woestende gevolgen voor be woners en bebouwing. De Schiedamse werkgroep werd gedoopt tot de Werkgroep Sip pimaduwa. In 1979 werd de link met de Sarvodaya-beweging afgebro ken omdat de projecten van de organsiatie te groot en te on overzichtelijk bleken voor. de Schiedamse particulieren. In 1980 ontstond de samenwer king met de Swarna Hansa Foundation. Deze organisatie heeft in samenwerking met de bewoners van Sippimaduwa een vijfjaren plan ontworpen. Hieruit koos de Werkgroep Sippimaduwa projecten om te ondersteunen. In 1984 veranderde de Werk groep Sippimaduwa de naam in Stichting Metha. De naam Sippimaduwa moest verdwij nen, omdat de stichting ook in andere plaatsen of Derde We reldlanden actief wil zijn. De Schiedamse Metha sponsorde de afgelopen jaren vele kleine projectjes, zoals de start van een timmerwerkplaats,, de bouw van een EHBO-post en het vruchtbaar maken van 20 are rijstveld: de houw gemeen schappelijke boerderij: opzet ten van een kippenfarm in Ha- baraduwa; het schenken van een cassette recorder aan de Swarna Hansa Foundation en ais laatste de salariëring van een arts in het medisch cen trum Kogalla in Habaraduwa. De stichting Metha heeft verder tot doel de persoonlijke contacten met de bewoners van Derde Wereldlanden te be vorderen: De werkwijze in Schiedam omvat de volgende punten: het organiseren van voorlichtingsavonden met Schiedammers die in Sri Lan ka geweest zijn en er kleine projecten ontdekten; de bege leiding van scholings- en vor mingsactiviteiten en het jaar lijks een bepaald project steu nen. Het bestuur van de stichting Metha bestaat naast Hans van den Broek en Hans Kreischer uit Sharida Mohammedjoe- soef, Edwin Oostrum en Guy Noordink. Sharida gaat zich bezig houden met de vertaling van de correspondentie. Edwin Oo3trum gaat in de toekomst het Methanieuws maken. De penningen worden zoals voor heen door Guy Noordink be heerd. Giften kunnen gestort worden op gironummer 56502X8 ten name van de stich ting voor ontwikkelingssamen werking Metha te Schiedam. SCHIEDAM „Dit is een door en door links verhaal, waarin we vanuit onze eigen, oude beginselen een antwoord trachten te formuleren op de ongekende ontwikkelingen die onstuitbaar op ons afkomen. Anders dan wat u wel eens In de pers leest is elke pagina van dit boek van socialistische ideeën doortrokken." De Partij van de Arbeid heeft binnen haar gelederen waarschijnlijk geen vuriger pleitbezorger van het vernieu wingsrapport Schuivende Pa nelen dan Tweede Kamerlid Jan Pronk, voorzitter van de commissie die veranwoorde- lijk was voor het geruchtma kende discussiestuk. De oud- minister stelde gisteren alles In het werk om de verzamelde PvdA-leden uit Schiedam, vlaardingen en Maassluis ge rust te stellen. Er ls geen spra ke van dat het socialistisch erfgoed in Schuivende Panelen verkwanseld zou worden aan de tijdgeest, zeg maar de waan van de dag, betoogde hij ge dreven in een anderhalf uur, durende monoloog. „Zo'n heroriëntering is niets bijzonders," stelde Pronk. .Dat gebeurt'in elke partij, ook in onze zusterpartijen over de landsgrenzen ls dat proces be zig. Het is een reactie op de hijzonder snelle maatschappe lijke ontwikkelingen die we nu meemaken, noodzakelijk om als partij te blijven meetellen." In een razend tempo presen teerde Pronk gisteravond een viertal samenhangende en el kaar versterkende tendensen die onze samenleving de ko mende decennia zullen beheer sen: Internationale schaalver groting (wereldwijde mark ten), technologische vernieu wingen, de verstoring van het ecologisch evenwicht en een steeds verdergaande indivi dualisering. Als gevolg hier van wordt de productiefactor kapitaal steeds belangrijker, ten koste van arbeid en natuur. „Investeringen zijn nu een belangrijker factor dan ten tij de van de industriële revolutie, toen Marx zijn theorieën for muleerde. Dat moet socialisten wat zeggen," waarschuwde Pronk. Toch bieden de ontwik kelingen ook kansen, maar de risico's zijn groter dan ooit, hield hij zijn gehoor voor. De tweedeling in de samen leving dreigt overal door te zetten, ook in de Derde Wereld. Pronk: „Het is onze taak die kloof te dichten, door de kan sen aan iedereen te bieden en de risico's niet eenzijdig af te wentelen op groepen als oude ren, vrouwen, jongeren, zwar ten, werklozen en de groep van arme landen." Het rapport zoekt de oplos sing vooral in selectieve, 'groe ne' economische groei. Die mi lieuvriendelijke, arbeidsinten sieve groei moet ervoor zorgen dat zoveel mogelijk mensen deelnemen aan het productie proces, waarvan de vruchten iedereen ten goede moeten ko men. Diverse vormen van ar beidsduurverkorting zijn daar voor noodzakelijk, evenals een geheel nieuwe economische or de, waarin de overheid weer sterkere rol dan nu hét geval is voor zich op zal eisen. Aan de vijf traditionele so cialistische oplossingen (natio nalisatie, planning, ordening, collectivisering en herverde ling) moeten er volgens het rapport nu anders worden toe gepast. Pronk: „Deze maatre gelen moeten op een bovenna tionaal niveau worden getrof fen. Daarvoor moeten be voegdheden worden overge dragen. Daarnaast moet het efficiënter: waar mogelijk ge decentraliseerd en In ieder ge val gedemocratiseerd." Pronk bepleitte de verplaat sing van de sociale strijd naar het Europese niveau. „Er moet een Europese socialistische partij komen," stelde het Ka merlid. .Anders kunnen we op politiek niveau absoluut geen tegenwicht bieden aan de mul tinationals, de banken enzo voort, die wel Internationaal georganiseerd zijn." Het 'voetvolk' van de partij moest na de complexe verhan deling van hun voorman dui delijk even op adem komen en had, wellicht enigszins murw gebeukt, nauwelijks vragen. Pronk zelf toonde zich nog de felste discussiant, toen hein werd gevraagd concreet te worden over de rol van de overheid. ,De PvdA heeft voor gesteld: laat Wilton en de RDM een economisch samenwer kingsverband aangaan." gaf Pronk aan. „Dan zegt de rege ring: dat moet uit de markt zelf komen. Naar onze mening moet de overheid zoiets stimu leren en een makelaarsfunctie vervullen." Niets nieuws, meende de vragensteller. Pronk, fel: „Ja, maar het ge beurt nu niet." Eén van de oudere partijle den, het gouden speldje van de Industriebond FNV op de re vers, maakte zich zorgen over de individualisering: „Wie zorgt er straks voor Jantje Pronk als hij oud en ziek is? De buurvrouw soms? Of de prachtige voorzieningen die we met zijn allen hebben opge bouwd? Laten we die verwor venheden alsjeblieft behou den!" De inleider kon hem snel ge ruststellen: .Individualisering ls geen doel op zich. Zorg blijft altijd de verantwoordelijkheid van de samenleving als ge heel." Tenslotte hamerde Pronk nog eens op de status van het stuk: het is geen nieuw verkie zingsprogramma, de commis sie heeft slechts een aantal op ties aangegeven waar de partij uit kan kiezen. andere genoemde rijtjes van acceptabele kwaliteit zijn. Maar op basis daarvan kun je geen goed, plan maken, die moeten dan toch ook tegen de vlakte, hoe sneu dat ook is. Die conclusie van het Projectteam onderschrijf Ik," aldus Van der Zant. SCHIEDAM Het Geweste lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord brengt bij be drijven in haar werkgebied de loonsubsidieregeling onder de aandacht, die uit het initiatief wetsvoorstel vein de PvdA-Ka- merleden Vermeend en Moor is voortgekomen. Sinds 1 okto ber 1986 bestaat de regeling ai, die de naam Maatregel Lang durig Werklozen (MLW) heeft gekregen. De positieve resulta ten in het afgelopen jaar zijn aanleiding voor GAB-directeur J. A. van Lent om op het voort bestaan van de regeling te wij zen. Volgens de MLW krijgt een bedrijf, dat een onder die maatregel vallende werkzoe kende voor minimaal een half jaar in dienst neemt, een ge deeltelijke vrijstelling tot het betalen van de werkgeverspre mie. Bij verlenging van de ar beidsovereenkomst tot mini maal twee jaar klan het be drijf bovendien vierduizend gulden subsidie krijgen als te gemoetkoming in kosten van begeleiding en training. Be drijven, die meer willen weten over deze regeling of in het al gemeen vakatures hebben, krijgen van Van Lent het ver zoek met het arbeidsbureau in Schiedam contact op te nemen. SCHIEDAM De wijkpost Oost van de stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk geeft woensdag 17 februari informa-, tie over ouderen en medicijn gebruik in Trefpunt Oost (Cel-' ciuastraat 2) in Schiedam. Apotheker H. Wiegman vertelt één en ander over medicijnge bruik door oudere mensen. Aan de orde komen komen vragen ais: Is de werking van medicij nen bij ouderen anders dan bij jongeren? Wat is een medicij nenpaspoort? Hoe lang en op welke manier kim je medicij nen het beste bewaren? Na de inleiding van H. Wieg man is er gelegenheid om vra gen te stellen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. De toe gang is gratis. Belangstellen den die problemen hebben met vervoer kunnen bellen naar Trefpunt Oost, telefoonnum mer: (010) 4821089. VERGADERING VARA [Je afdeling Waterweggebied van de Vara komt maandag 15 februari in jaarvergadering bij een in FNV-gebouw De Kern, P.C. Hooftlaan 12, Maassluis. Naast praten over de huishou delijke zaken mogen de leden zich bemoeien met de gang van zaken bij de Vara in orga nisatorisch en programmatisch opzicht. Er wordt gediscussi eerd over een en ander naar aanleiding van het landelijk jaarverslag van de Vara. FILMCLUB De laatste Bondfilm 'The Living Daylights' met Timothy Dalton In de hoofdrol is vrijdag 12 fe bruari te zien bij de Filmclub Schiedam (Nieuwstraat 12). In deze lllm speelt Jeroen Krabbé een traditionele schurk. Aan vang 21.30 uur. Toegangsprijs: 5,-. Donateurs betalen 4,-. PODIUM Het duo 'Op 't randje' treedt zaterdag 13 februari op in mu ziekcafé Podium (Lange Ha ven). Het duo bestaat uit Jos Fatster (saxofoon) en Koen Aaiberts (drums). Gastspeler Is die avond Pierre van Zuijl (Cor Witjes). Aanvang 22.30 uur. Toegangsprijs: 4,-. DEWOUDHOEK In het dienstencentrum de Woudhoek (Heljermansplein 35) is vrijdag 12 februari een carnavalsavond. De carnavals vereniging De Rietzeilers met boerenkapel De Pullekes zorgt voor de juiste stemming die avond. Aanvang 20.00 uur. En tree: 1,50. CDA-SCHIEDAM De CDA-afdeling Schiedam heeft maandag 15 februari een ledenvergadering in zaal Irene (Nieuwe Haven 155). Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer het bespreken van de nota 'De verantwoordelijke samenleving'. GROENOORD In het kader van haar twintigja rig bestaan viert de wijkvereni- ging Groenoord volgende week feest. Het programma ziet er ais voigt uit: Zaterdag 13 fe bruari bejaardenmiddag aan vang 13.30 uur in boerderij Landvreugd (Sweelincksingel 7). Zaterdagavond Is er een feestavond in gebouw De Rank (Schiedamseweg 122), aan vang 20.00 uur. Toegangsprijs 5,- voor teden en 7,50 voor niet-leden. Voor maandag 15 februari slaat er een klaverjas- loernooi op het programma in Landvreugd, aanvang 20.00 uur. Kosten voor deelname: ƒ5,-. Woensdag 17 februari aanvang 20.00 uur bingo In Landvreugd. Zaterdag 20 fe bruari van 10.00 tot 16.00 uur in boerderij Landvreugd rom melmarkt- ZWEMBAD ZUID Tijdens de voorjaarsvakantie heeft Zwembad Zuid (West- frankelandsedijk 3) een speci aal zwemprogramma voor de jeugd. Woensdag 17 februari Is er een disco zwemfestljn met drive-in discotheek Martin Green. Aanvang 13.00 uur. De jongere zwemmers kunnen zich maandag 15 en vrijdag 19 fe bruari van 9.00 tot 11.45 uur vermaken in een waterspeel tuin. Dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 16 februari wordt er in het zwembad een spectaculair opblaasbaar speelbeest losgelaten van 9.C0 tot 11.45 uur. Verder is er vrij Twemmen op maandag 15 en Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, Schiedam, Telefoon: 4266646 of 4736061. Postadres: Postbus 467,3130 AL Vlaardingen. Kopij voor deze rubriek dient ui-: terlijk de woensdag- ochtend voorafgaand - aan de plaatsing op donderdag in ons bézit te zijn. 1 dinsdag 16 februari van 13.00 tot 15.30 uur. STEDELIJK MUSEUM Het zondagmiddagconcert in de aula van het Stedelijk' Mu seum Schiedam (Hoogstraat) j zondag 14 februari wordt ver-s zorgd door Laetitia Schouten (fluit, piccolo, alt- en blokfluit) en Marian Bolt (piano). Op het concertprogramma staan on der meer werken van G. Enes- co, C. Relnecke en Th. Verhey. Aanvang 14.30 uur. Toegangs prijs: 3,- voor leden en hou ders van een CJP, niet-leden betalen 5,-. De maandelijkse kunstuurtjes van het Stedelijk Museum zijn dinsdag 16 en donderdag 18 februari van 10.00 tot 11.00 uur. Besproken worden dan de schilderijen van Toon Teken. - DE ERKER in het wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32} be gint binnenkort een cursus El- gen kleding maken. De cursus sen zijn gepland op dinsdag en donderdagmorgen en'- woensdagavond. Kost em voor- deelname bedragen 72,50*a De cursus bestaat uit zestien" iessen. tedere woensdagavond is er in het wijkcentrum gym— nastiek voor dames, van 19.30 tot 20.30 uur. Contributie:'' 10,- per maand, inlichtingen: telefoonnummer 4267767. SINGELKWARTIER De wljkvereniging het Singel kwartier heeft voor de jeugd een carnavalsmlddag in petto, zondag 14 februari in zaal Ma rijke (Broersveld 121). Aanvang 13.30 uur. Toegangsprijs: ƒ2,50. TAFELTENNIS De tafeltennisvereniging de Re ling organiseert in de week van maandag 15 tot en met vrijdag 19 februari een tafeitennistoer- nooi. Het kampioenschap van Schiedam staat op het spel. De speelruimte is aan Singel 8. \RRIKA Ir. ..at vrouwenontmoeting scentrum Barrika (Lange Kerk straat 62) begint woensdag 17 februari een zogenaamde Fort-cursus. Deze cursus leert vrouwen meer weerbaar te worden en om „te gaan met. sterke en zwakké kanten. De cursus duurt 12 weken. Iedere woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten voor deelname be dragen 35,-, Maximaal aantal deelneemsters: twaalf. Inlich tingen: telefoonnummer 4705651. WEEKEINDIENSTEN Het Schielandziekenhuls aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300. Huisarts: bellen met de boodschappendienst, tel. 4201100. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: R.J. Gra ven, Faassenpleln 60, tel. 4714275. Spreekuur van 17.00 tot 17.30 uur op zaterdag en zondag. VLAARDINGEN Op de eind vorig Jaar geopende nieuwe kunststofbaan van atletiekvereniging Fortuna worden voorlopig geen offi ciële wedstrijden gehouden. De rode toplaag van de baan is aangetast door vocht. Van de baan is een oppervlakte van driehonderd vierkante meter beschadigd. Naar de oorzaak wordt een onderzoek in gesteld. De kunststofbaan van For tuna ls vorig jaar voor 1,2 miljoen gulden aangelegd, door het bedrijf Bolldt uit Al-' blasserdam. Volgens direc teur P. Playaier van dit in kunststoffen gespecialiseer de bedrijf zijn de problemen op de Vlaardingse atletiek baan geconcentreerd op een plek, waar tijdens de inbouw van de toplaag ook proble men waren. „Het ia het stuk langs de Marathonweg, waar wij bij de inbouw lang moes ten wachten na een natte pe riode met het hechten van de top," zegt hij. De schade werd deze week In een vergadering van de raadscommissie voor sport en recreatiezaken geschat op tweehonderdduizend gulden. „Ik snap niet waar ze dat be drag vandaan halen," rea geert de heer K. Kalfsbeek van de dienst Gemeentewer ken, die aanleg en onderhoud van de gemeentelijke sport- accomodaties onder zijn be heer heeft. „Het is zó het zich nu laat aanzien geen vochtprobleem, dat van on deren komt. De zwarte rub berlaag, die op het schulm- beton ligt, heeft In ieder ge val niet losgelaten. Wel zijn er blaasjes ontstaan ln de polythureaan toplaag, maar dat gebeurt wel meer. Zo erg is het volgens mij allemaal niet." Playsier van Bolldt erkent, dat na aanleg van kunststof- banen wel vaker blaasjes ontstaan. „Dat la een gevolg van Invloeden van buitenaf bij de aanleg. Zweetdruppels van mensen, poep van vo gels, regen en dergelijke kunnen dan het chemische proces beïnvloeden. Meestal la dat snel opgelost." Achter iedere BOVAG-vakman staat een grote organisatie. Daar zit u goed mee, dat geeft zekerheid. Uw BOVAG-autobedrljf kent bijvoorbeeld uitstekende regelingen voor financiering, leasing en verzekering. 't <3 Winkelcentrum SPALAND. Zwaluwiaan 84, Schiedam, 010-4708122 Oondardaaaavooda koopavond voor de showroom

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1