Muziekcafé Podium geeft ouderwets verjaardagsfeest in Passagétheater Nieuwkomer Karlo is al aan het trainen m 'Waar moet je als oudere alleenstaande naar toe': Tip on In uit elkaar Uit op komst THE HAPPY CLUB PAKT FEESTELIJK UIT Jubileumretinie en dansavond ws Nieuw onderzoek naar kwaliteit van huizen Kas snackkeet 'opgehaald' i SCHIEDAM Peter Pijpers, de 'grote man' achter de optredens en festiviteiten in het Schie damse muziekcafé Podium, heeft de stoute schoe nen aangetrokken. Hij is binnengestapt bij de di rectie van het Schiedamse Passagetheater in de overdekte 'Passage. Een groot Podiumgala in het Passagetheater, op ouderwetse manier samenge steld met beatmuziek van beroemde groepen als Tip on In van Rini van Willigen (uit Schiedam) Funky Stuff van Candy Duif er en de oeroude be- [faamde groep The Outsiders van Wally Tax is het f gevólg van de unieke samenwerking. Toppers j Cafésfeer Cultuurtempels Omzwervingen Schiedam Tekenfilm Poppentheater Teerstoof Theater van de Lach Roo Roosenzaal Margreet Dolman Deep River Quartet Theaterdiner Vlaardingen Filmzaal Harmonie Deep River Quartet Jeugdtheater Stadsgehoorzaal Harmonie Theatercafé HET VRIJE VOLK Schiedam 10 DINSDAG 16 FEBRUARI 1988 t Het grote feest wordt op zon- '.dag 28 februari gehouden. De 'befaamde Schiedamse disjo- ckey Martin 'Green' groen- horst heeft zijn medewerking [toegezegd. De Schiedamse kunstenaars Martin Moesman, jjos Hachmang -eii Michiel ISnoep hebben hun medewer-' jking ook reeds toegezegd. Zij gaan de zaal aankleden of het decor opvrolijken met hun schilderwerken. „Een unieke i samenwerking tussen officiële j en officieuze culturele instel- jlingen," juicht Peter Pijpers enthousiast. Het feest wordt aan alle Schiedammers aangeboden en j aan Hilly de Jonge, eigenares- j se van het jarige café. De toe- schouwers moeten wel vijftien i gulden entree betalen. „Maar jdat valt toch best mee. Op de gewone zondag-avond voor- stellingen in Podium betaalt iedereen altijd grif vier gulden f voor een vrij onbekende groep, j Nu krijgen ze drie toppers Ivoor vijftien piek," denkt me- i de-organisator Carel van der i Velden. Hij voegt eraan toe dat ide komst van The Outsiders nog niet helemaal voor hon- derd procent vast staat, j Het accent van het feest [moet volgens Carel van der [Velden komen te liggen op de 'nostalgie. „Die oude beat- avonden zoals ze vroeger in de [jaren zestig werden gehouden jin Arcade. Zo'n. sfeertje, daar willen we een beetje aan reve- jrèren. Dat was toch te 'gek ei- I genlijk. Martin Green draaide jde plaatjes en. alle beroemde I Nederlahdsè"groëpèn speelden er. -.;i^5ri flil—- i 'Waar is waar. Iedere Schie- damse jongere, nog te jong om naar Arcade te gaan, want er werd kwistig bier geschonken en zo, sloop er 's avonds stie- i kum naar toe. Tegen ouders j zei je dan dat je naar de bios- coop was. Als je geen geld had j probeerde je nog net de laatste nummers mee te pikken van j een optreden. Want dan zag en i hoorde je groepen als The Gol- iden Earrings, Q65, Cuby and 'the Blizzards en The Outsi- j de-1 .De wat oudere jongeren, .j beattljd hebben meege maakt, spreken er nog over," i weet Carel. „We hopen quite te draaien, i Met de opbrengst van de bar in de foyer en theatercafé De I Tender verwachten we geld te j verdienen. De bars blijven tij- dens de optredens open om een l beetje de sfeer van een café op I te roepen," legt Marq Oudslioff van het Passagetheater uit. De organisatie van het Podiumga- la is in handen van Carel van der Velden, de maker van het cafékrantje Podium Post Mo dern en de Schiedamse Kunst stichting, ook Peter Pijpers. Het Podiumgala is eigenlijke het verjaardagsfeestje van Po dium, dat op' 28 februari 1986 ontstond uit het eerder ter zie le gegane café Quibus aan de Lange Haven. „Of-we het Pas sagetheater vol krijgen met muziekliefhebbers? Daar twij fel ik niet aan én anders ga ik emigreren naar. Egmond aan zee," lachte Peter Pijpers. In de grote zaal van het theater kunnen 500 personen terecht. Peter Pijpers: „Het Passage theater heeft een nieuwe direc tie. Ik dacht: er waait een fris- De organisatoren van het Podiumgala Carel van der Velden (links) en Peter Pijpers met rechts de directie assistent van het Passagetheater, waar het feest wordt gehouden. (Foto Arie Wapenaar) se wind, dus daar mag van mij nog wel een windje bij. Tijdens mijn eerste gesprek met Carel Beke, de waarnemend direc teur, klikte het ai onmiddellijk. Deze samenwerking had veel eerder tot stand moeten ko men." De onlangs aangestelde directie assistent van de Stich ting Schiedamse Theaters Marq Oudshoff vult hem posi tief aan: „Wij zijn niet te bere- oerd om van alles aan te pak ken.".- De programmering van het Passagetheater was tot nu niet op popmuziek gericht. Marq Oudshoff: „Dit gala is een goe de gelegenheid om die ver schillende 'cultuurtempels" kennis met elkaar te laten ma ken. En wij krijgen ook eens andere publiek binnen. Wordt het een succes dan zijn popop tredens zeker voor herhaling vatbaar. Even afwachten maar. Wij zien het helemaal zitten tenminste. Wij behoren niet tegen elkaar maar mét el kaar te werken." Kaartjes .voor hét Podium- gala op zondag 28 februari zijn vanaf vrijdag 18 februari om 12.00 uur te koop aan de kassa van het Passagetheater, Passage 9-13, bij muziekcafé Podium, Lange Haven 28 of in het bibliotheekfiliaal in de Blauwe Brug, Bachplein. Prijs vijftien gulden. Aanvang van het gala is 20.00 uur. Einde 01.00 uur. SCHIEDAM De Schie damse politie heeft de nieuwe politiehond Karlo met gejuich ingehaald. Vorig jaar kwam de toestemming om naast de hon den Oscar (5 jaar) en Tarzan (5 jaar) een derde speurneus aan te, schaffen. Herder Berry stond op de nominatie om met pensioen te gaan. Maar de spoeling was vorig jaar erg dun, er was mbeilijk aan goede politiehonden te komen. De Schiedamse politie zocht naarstig en vond bij een parti culier In het Brabantse Lede- acker de Mechelse herder Kar lo. Hondenbegeleider Rob van Slobbe traint Karlo nu in alle voorkomende klusjes die hij in de toekomst moet gaan uitvoe ren. Karlo, geboren, op 1 juni 1984, haalde eerder in Hees- wijkdinther zijn papieren van de Koninklijke Nederlandse Politiebonden Vereniging. Hij kwam door zijn examens voor het certifcifc&at van politie hond I met lof. Hondenbegeleider Rob van Slobbe oefent nu dagelijks met zijn nieuwe ondergeschikte, 's Avonds volgt het duo de poli- tie-opleiding op het Rotter damse Eiland van Briene-, noord. Daar worden de speci aal op de politie gerichte foef jes geleerd, zoals traplopen, over gladde vloeren rennen en zovoorts. De hond is verplicht elk jaar zijn kunnen te bewij zen..' Chef hondenbegeleiding van de Schiedamse politie Jan van Dalen is blij met de nieuwe aanwinst. Jan van Dalen: „We hadden ook het geluk dat Ber ry, de hond die vervangen moet worden, nog in zo'n goede conditie is. Dat beest, op 3 fe bruari werd hij tien jaar en dat bracht hem aan de pensi oengerechtigde leeftijd, doet zijn werk nog steeds erg goed." Het zal nog ongeveer een maand duren voordat Rob van Slobbe met 'zijn' Karlo de col lega's kan bijstaan in het Schiedamse. Een politiehond blijft, als hij goed voldoet, vier jaar in func tie. Hij woont en werkt samen met één baas. Voorheen werd Politiebegelei- der Bob van Slobbe met 'zijn' nieuwe politiehond Karlo. (Foto Arie Wapen aar) eerst geprobeerd oni de hon den in hokken achter het hoofdbureau te laten overnach ten. Dat bleek niet te wérken, voor baas en hond niet. De honden waren vaak onrustig en blaften te veel volgens buurtbewoners. Drie jaar gele den werd besloten dat de bege leiders 'hun' honden gewoon mee naar huis zouden nemen. Dat komt de samenwerking tussen dier cn politieman ten goede. De gepensioneerde Berry gaat terug naar zijn oude baas in Veldhoven. De meeste poli tiehonden zijn eigendom ge weest van particulieren, die met hun beesten naar speciale polltiekeurlngen in Heeswijk- dinther komen. Rob van Slob be, die voormalige baas van Berry, gaat hem zelf brengen. Berry gaat genieten van een welverdiende rust. SCHIEDAM De rythm and bluesgroep Tip on In, geformeerd rond de Schie damse zanger Rini van Willigen, houdt na volgen de week zondag op te be staan. Tip on In, dat vele hoogtepunten kende met optredens tijdens het North Sea Jazz Festival, het be geleiden van buesgigant Eddie C. Campbell op de plaat en in binnen- en bui tenland, neemt zondag 28 februari afscheid tijdens het Podiumgala in het Schiedamse Passagethea ter. Vanaf 1983 speelden de Gorzenezen, allen afkom stig uit de Schiedamse zuid wijk de Gorzen, samen. Vaak met veel succes. Er verscheen een elpee van het viertal. De langspeler stond in 1986 op de nomina tie voor de W.C. Handy Award voor de beste bui tenlandse blues band in de Verenigde Staten. Tip on In verzorgde het voorprogramma van bands als John Mayall, The Mighty Flyers en The Fa bulous Thunderburds. Op namen voor een nieuwe zwarte schijf waren reeds gemaakt, maar of die plaat ooit nog uitkomt is de vraag nu de Schiedammers er de brui aan geven. SCHIEDAM De gister avond geformeerde Werkgroep voor het Behoud van de Rid- derkerksestraat wil uitstel van de beslissing over de plannen voor stadsvernieuwing. De be woners vinden dat er eerst een nieuw, onafhankelijk onder zoek moet komen naar de kwa liteit van hun huizen. Met een dergelijk verzoek zullen zij zich binnenkort tot het college van B. en W. wenden. De kwes tie wordt 8 maart in de ge meenteraad behandeld. Dit is het resultaat van een spoedvergadering gisteren van de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid BVSZ. De organisa tie kwam daarmee te elfder ure tegemoet aan de bezwaren die in de Ridderkerksestraat leven tegen het stadsvernieu wingsplan, dat voorziet in de sloop van in totaal 150 panden. Een nieuwe werkgroep, met de steun van een opbouwwerker van de BVSZ, zal ook op zo kort mogelijke termijn mid dels een enquête de wensen van de bewoners van de straat inventariseren. SCHIEDAM Een man die met de woorden „Ik kom de kas ophalen" de snackkeet Ketelbinkie aan de Eduard van Beinumlaan in Groenoord binnenstapte kon er met een bedrag van 600 gulden vandoor gaan. De 59-jarige Schiedamse vrouw, die in de snackbar werkt, zette even wat bui ten. De man glipte naar bin nen, deed alsof ie de baas was, greep in de kassa en verdween vriendelijk groe tend. De politie heeft een vermoeden wie de dader is. SCHIEDAM/VLAARDING- ENA er een club haar naam eer aandoet is het wel The Happy Club, is de vaste overtuiging van Hans Peter broers en Ans de Wilde. „Een heleboel mensen zijn happy geworden via onze club, reken njaar," zeggen 'Ans en Hans', zoals ze in de wandeling heten, en ze wijzen op het dozijn hu welijken en de talloze andere verbintenissen die in de loop der jaren zijn ontstaan. Toch is de club geen verkapt huwelijksbureau. „Oh nee, laat ik dat misverstand gauw uit de weg ruimen,reageert voorzitter Hans. „Iedereen is geheel vrij om te gaan en te staan, om te praten en te dan sen met wie men wil. Gewoon leuk en gezellig. En als je als alleenstaande zo wekelijks een plezierig avondje zonder ver plichtingen hebt, dan kun je je daar prima 'happy' bij voelen." Bijna tien jaar bestaat The Happy Club nu. Dat de vereni ging voor alleenstaanden het al.Zo lang uithoudt, verbaast penningmeesteres Ans een beetje. „Je begint 't als een aardigheidje, maar ik had nooit gedacht dat het zulke vormen aan zou nemen. We hebben inmiddels 120 leden uit Schiedam en Vlaardingen en The Happy Club viert het 10- i jarig bestaan de komende we- ken met twee evenementen. Zondagmiddag 21 februari in zaal Mlddelhuyse (Koningin- neiaan 403 in Yiaardlngen-ïïo- i ly). waar het tien jaar geleden rallemaa! begon, een uitge- breid tea-dansant met orkest, I tevens reünie. Toegang 5 gul- 1 den. De opbrengst van de mid- dag komt ten goede aan het Colombiaanse meisje Maria, dat de club drie Jaar geleden adopteerde via het Foster Pa rents Plan. Ook de wekelijkse dans/contactavond van vrij dag 26 februari in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 231 in Schie dam, krijgt een feestelijk tin tje. Het dansorkest The Mixers zorgt die avond voor muziek. Inlichtingen over de activitei ten van The Happy Club bij Hans Peterbroers of Ans de Wilde, telefoon 4351985. onze dans/contact-avondjes draaien prima. Ik kijk maar niet te ver vooruit ook, dat heb ik nooit gedaan. Het draait lek ker zo en we gaan gewoon door," zegt ze optimistisch. Tien jaar geleden begon een groepje alleenstaanden met gezellige vrijdagavondjes in zaal Mlddelhuyse In Holy, om dat er voo" alleenstaanden niets te doen was in Vlaardin gen of Schiedam. Hans, die sa men met Ans aan de wieg stond van de club: „Er waren wel allerlei groepjes die elkaar in diverse openbare gelegenhe den troffen, maar dat was toch niet bevredigend. Je wordt vaak raar aangekeken door de jeugd en op onze leeftijd "hou den de meesten ook niet van de discotheek-sfeer. Vandaar dat ons initiatief goed aansloeg." De club begon met zo'n dertig leden, maar dat aantal liep snel op. Al gauw begon het be stuur uit te kijken naar een vaste, eigen ruimte en na wat omzwervingen kwam men uit eindelijk terecht bij zaal Tivoli in Schiedam. Het bestaansrecht is voor Ans een uitgemaakte zaak. „Natuurlijk, dit soort avondjes zijn heel hard nodig, dat bewij- Bestuursleden Ans en Hans van de jubilerende Happy Club: „We draaien net zo goed tango als disco en je hoeft bij ons niet op de tast naar binnen." (Foto Arie Wapenaar) thuis in de sfeer van onze club." Ook op de 'moeilijke* dagen kunnen de leden bij de club te recht, zoals met oudjaar en op andere feestdagen. „Belang rijk," benadrukt het bestuurs- düo, „want vaak kan men ver der nergens anders heen." Ook verjaardagen worden niet. ver geten. Wie jarig is krijgt een boeket met twintig rode rozen en leden die in het ziekenhuis zen de bezoekersaantallen ook," zegt zij beslist. „Waar moet je naar toe als je over de dertig bent als alleenstaande? Dat geldt zeker voor vrouwen, want als man kim je nog in de kroeg gaan zitten. Er wordt te genwoordig veel gescheiden, er komen erg veel mensen al leen te staan. Zij hoeven daar om toch niet thuis te blijven zitten? Deze groep voelt zich belanden kunnen rekenen op een fruitmand van de club. „Het is in feite sociaal werk," zegt Ans. „Maar het is een be langrijke functie, net zoals het feit dat veel mensen via de club aan een kennissenkring opbouwen." Dansen en praten, dat zijn de voornaamste bezigheden op de wekelijkse avondjes. „Maar dan op onze manier," verdui delijkt Hans, „Niet zoals ln de disco, waar het zo donker Is dat je op de tast naar binnen moet. Wat niet wegneemt dat er hij ons ook wel eens een dis co-nummertje gedraald wordt, hoor. Maar ook een tango." Spelletjes doen ze niet. „Zeker speertjes gooien en sjoelen," schampert Ans, „Dat deden we ln de oorlog toen er geen licht was, schei es uit, zeg. Blijf toch zolang mogelijk jong mensen, alsjeblieft. Onze bezoekers wil len graag dansen." Verontwaardigd zijn voorzit ter en penningmeester over vreemde vooroordelen die over clubs voor alleenstaanden. Ans:,De gekste dingen hoor je af en toe. Er zouden alleen maar kneusjes komen, het zou een jachtterrein zijn voor ver sierders. Allemaal onzin. En zielig zijn we al helemaal niet, want anders konden we deze club natuurlijk niet draaien." Een tekenfilm met in de hoofd rol Fred Flintstone ais geheim agent draait woensdag vanaf 14.00 uur in theater De Teer st oof. De filmvertoning is voor kinderen vanaf vijf jaar. Fred Flintstone komt door zijn dom me, eigenwijze optreden in al- lehande doldwaze en gevaarlij ke situaties terecht. Gelukkig komt het allemaal met huip van zijn vrienden weer goed. Toe gang 7,50. Theater De Teerstoof, Nieuw- straat 12, Schiedam. Roessi, het vliegende ruimtep- aard, beleeft zaterdag 20 fe bruari avonturen in theater De Teerstoof. Poppentheater John de Winter treedt vanaf 14.00 uur op met het spel Roessi en Manon. Roessi vliegt op een dag stiekum naar de aarde. Manon, het sterrekind, zit op zijn rug. Roessi's vleugels wor den gestolen, maar hij krijgt ze na een heleboel omzwervingen en vreemde avonturen toch te rug. Geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. Toegang 3,75. Theater De Teerstoof, Nieuw- straat 12, Schiedam. Het duo Cabaret Zak en As staat vrijdag 19 en zaterdag 20 februari op het toneel van theater De Teerstoof met de show Het nut van de neus hoorn. Het is het tweede avondvullende programma van de cabaretgroep, die vorig jaar heel succesvol startte met Hij Is Justus, wij zijn Eric. Vooraf gaand aan de show kunnen de gasten aanzitten aan het thea terdiner (f 45,-) in de Roo Roosenzaal van het Passage theater. Toegang 12,50, CJP/Pas65+ 2,50. Theater De Teerstoof, Nleuw- straat 12, Schiedam. Het Theater van de Lach van John Lanting komt donderdag naar het Schiedamse Passage theater met het blijspel Den Haag Vandaag. Het Tweede kamerlid Victor Weusink lo geert met zijn echtgenote Em ma in een Haags hotel. Secre taris Bram moet voor zijn baas de gelegenheid scheppen voor een avontuurtje met de secre taresse van de minister-presi dent. Alle afspraken lopen na tuurlijk in de war, zodat er dol dwaze toestanden ontstaan. Toegangsprijzen ƒ22,-, 19,-, ƒ16,-, CJP/Pas65+ ƒ3,- reduc tie. Passagetheater, Passage 9-13, Schiedam. In de Roo Roosenzaal van het Passagetheater wordt donder dag 18 februari de film An offi cer and a gentleman gedraald, in de film speelt Richard Gere een marinier Zack Mayo In op leiding. Zijn Ideaal Is toegela ten te worden tot de opleiding voor straaljagerpiloot bij de marineluchtvaartdienst. Op de basiscursus krijgt Zack te ma ken met een luitenant, ge speeld door Louis Cossett jr, die de kadetten zowel geeste lijk als lichamelijk flink 'af knijpt*. Hij raakt er bevriend met Sid, gespeeld door David Keith. Aanvang 21.00 uur. Toe gang 7,50. Roo Roosenzaal, Passagethea ter, Passage 9-13. De acteur Paul Haenen speelt vrijdag 19 februari In de Roo Roosenzaal van het Passage- theater zijn beroemde creatie Margreet Ooiman. In een bru taal en son is aangrijpend ver haal, er wordt meegewerkt door Damm.e van Geest, iaten ze de personages zien, wie dat werkelijk zijn en waar ze tot in staat zijn. De show heet Mens en gevoelens. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10,-, CJP/Pas65+ 2,50 reductie. Roo Roosenzaai, Passagethea ter, Passage 9-13, Schiedam. Vier swingende heren laten za terdag 20 februari op het podi um van het Passagetheater het vooroorlogse quartetzang her leven. De heren zingen negro spirituals uit Amerika uit de ja- 'ren veertig, zoals die vroeger gezongen werden door bijvoor beeld beroemde kwartetten als The Ink Spots en The Golden Gate Quartet. Aanvang 20.15 uur. Toegang 17,50, CJP/Pas65+ 2,50 reductie. Passagetheater, Passage 9-13, Schiedam. Voorafgaand aan het optreden van het Deep River Quartet en/of het optreden van het Ca baret Zak en As kunnen de gasten aanzitten aan het thea terdiner in de Roo Roosenzaal van het Passagetheater. Op het menu staat: zeevis-cock tail, tomatensoep met een scheutje room, varkensvlees gevuld met ham en kaas met een béarnaisesaus, verse fruit salade met likeur, koffie. Prijs 45,-. Aanvang 18.00 uur. De film Die dritte Generation van Rainer Werner Fassblnder wordt woensdag 17 februari In de Filmzaal Harmonie ver toond. De vertoning begint om 20.30 uur. Toegang 6,50, CJP/Pas65+ ƒ5,-. Donderdag 18 februari is even eens een film van R.W. Fass binder te zien ln de Filmzaal Harmonie. Om 14.00 uur gaan de spoelen met daarop Lili Marleen draaien, 's Avonds is dezelfde draaiprent te bewon deren vanaf 20.30 uur. 's Mid- dags toegangsprijs 5,-, 's avonds 6,50, CJP/Pas65+ ƒ5,-. Vrijdag 19 en zondag 20 fe bruari is de rolprent Despair van Fassbinder te zien. Met de vertoning van de film Despair eindigt de Fassbinder cyclus. Aanvang om 20.30 uur. Toe gangsprijs 6,50, CJP/Pas65+ ƒ5,-. Filmzaal Harmonie, Stadsge hoorzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Het befaamde kwartet Deep River Quartet staat op vrijdag 19 en zaterdag 20 februari op het podium van zaal De Har monie in het Stadsgehoorzaalcomplex.Het viertal wordt gevormd door: Slebe Vink, bas, contrabas; Wout Bijker, bariton, gitaar; Dick Rietveld, 1e tenor; Ke#« Hendrii s, 2e tenor, trompe;. Zie aankondiging Schiedam. Aanvang 20.30 uur. Toegangs prijs 12,50, CJP/Pas65+ ƒ10,-. Harmonie, Stadsgehoorzaal, Schiedamsweg 51, Vlaardin gen. Schilderes Marieen de Wit gaat uit logeren. Ze slaapt in een enge kamer. Er liggen allemaal lakens over de meubels heen. ln het kindertoneelstuk Witland gaat het over Marleen, die sa men met Karei de grijze mui zen op de vlucht jaagt terwijl zij voor het eerst uit logeren gaat. Het jeugdtheater Is woensdag 17 februari te zien in Jeugdtheater Harmonie. Ook kleuters zijn welkom. Toegang 3,50. Jeugdtheater Harmonie, Stadsgehoorzaal, Schiedamse weg 51, Vlaardingen. Loes Luca en Olga Zuiderhoek spelen in een Orkater produc tie genaamd Parking de ster ren van de hemel. De dames staan donderdag 18 februari op de planken van de Stadsge hoorzaal. Het is de eerste sa- menwerking van de twee vak vrouwen. De toneelspeelsters treden aan in een stuk dat be stempeld kan worden als cir cus, mime, een klucht of zelfs een revuesketch. De regie is van Jurriën Rood. De muziek werd geschreven door Gerard Atema. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijzen 12,50, CJP/Pas65+ 10,-. The Magnificent 7, een bijzon der gezelschap van zeven Ne derlands toonaangevende mu zikanten, treedt vrijdag 19 fe bruari op in dé Stadsgehoor zaal. De groep brengt 'niks- aan-de-hand'-, film- en dans muziek ten gehore. Bezetting: Jakob Klaasse, synthesizers; Jan Pijnenburg, slagwerk; Jan de Hont, gitaar; Fay Lovsky, zang en toetsen; Joost Belin- fante, trombone, viool, toeters en bellen; Jan Kooper, saxo foon en Henny Vrienten, bas. Aanvang 20.15 uur. Toegangs prijzen 12,50, CJP/Pas65+ ƒ10,-. Het familiestuk De Tovenaar sleerling wordt zaterdag 20 fe bruari opgevoerd in de Stads gehoorzaal. Het Zwarte Thea ter uit Praag maakt momenteel een toernee door Nederland. Het'zwarte theater'is een vorm van toneel die uit de 19e eeuw stamt. Het gaat om een vernuftige mengeling van 'ge woon' spe! en poppenspel. De mensen, die de poppen bewe gen staann wel op het podium maar zijn niet te zien, omdat ze volledig in zwart fluweel gehuld zijn. Tegen een zwarte achter grond wordt in een lichtgordijn kunstig gemanipuleerd met at tributen die door dat licht een leven gaan leiden. Het is een famiileprogramma geschikt voor mensen vanaf 10 Jaar. Be dacht en gespeeld door Be- drich Hènys en Dana Bufkovó. Aanvang 20.15 uur. Toe- gangsrpijzen 12,50, CJP/Pas85+ en jeugd tot 15 jaar/5,-. Stadsgehoorzaal, Schiedamse weg 51, Vlaardingen. De nieuwe groep De Meisjes vertoont zaterdag 20 februari In de Harmonie haar kunnen met het programma Stuck with a fantasy. Vier meisjes, rivalen maar ook vriendinnen, zingen over spanning, sex, vriend schap, verlangen, behagen en erkenning. Willem Ennes maakte de muziekbanden. Rob van Woerkom staat garant voor de regie. De Meisjes be staat uit: Carolina Mout, Su zanne Venneker, Paulette Wil- lemse en Saskia van Zutphen. Aanvang 22.30 uur. Toeganga- prljzen/10,-. CJP/Pas65+ 7,50. Harmonie, Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, Viaardin- gen. ~-y( Het Dick de Graaf Quartet treedt vrijdag februari gratis op In het Ths: café Harmo nie. Het Jazz Kwartet bestaat uit: Dick de Graaf, saxofoons: Willem Vühne, piano; Arnold Doogeweerd, bas en Pieter Bast, slagwerk. Aanvang 22 30 uur.-. Theatercafé Harmonie, Stads- fshoorzaal, Schiedamseweg 1, Vlaardingen.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1