oorkom snel verpaupering in nieuwbouwwijken POLITIE ZOEKT MEISJE-MET-HOND Drie zaterdagen koorzang in het Passagetheater Wethouder Hafkamp wordt ongeduldig Uit op komst mmmSS^miiKr:^±k hssaaaa Inbrekers gèstoord ws w/ mém Muziek Studiedag Ook kinderen zijn welkom bij danspe- dagoge Em mij Krebs: „Kinderen wordt tegen woordig de rust en de tijd niet meer ge gund om hun fantasie en creativiteit te ontwikkelen. Die kans krij gen ze hier wel." (Foto Arie Wapen aar). I VLAARDINGEN Is therapeutisch dansen en bewegen het middel tegen elke kwaal? Men 'zou het haast gaan ge loven als men de fol- ders van de Stichting Therapeutisch Dans- en Bewegingscentrum (in oprichting) doorleest. Geen meditatie Body Awareness Vijand Henk van Ulsen en Wivineke van Groningen: zaterdag in het Passagetheater. (Foto: S. H. Valkcke). VLAARDINGEN Wolkers Meer film Theater Topsongs Macho MAASLUIS Cabaret Speelfilm SCHIEDAM Henk van Ulsen Repelsteeltje Poppentheater <5 Berini's HET VRIJE VOLK schiedam-vlaarclingen 10 DINSDAG 1 MAART 1988 VLAARDINGEN Het moet worden voorkomen, dat nieuwbouwwijken in VIaar dingen met problemen te kampen krijgen zoals in stad- vernieuwingsgebieden en na oorlogse wijken in grote ste den. Als er nti niet wordt inge grepen zullen de leegstand, vandalisme en vervuiling verder toenemen. De kans be staat dat de woonomgeving verpaupert en het leefklimaat dan zo verslechtert, dat er steeds meer bewoners uit de ze wijken vertrekken. Vandaar dat het Stedelijk Instituut voor Samenlevings opbouw (SISO) vorige week aandrong op maatregelen. „De situatie is nu nog te over zien," meent Peter van Os van de Planwinkel Delft, me de-opsteller van de SISO-nota, „maar wacht je een paar jaar, dan verkeer je voor je het weet in een negatieve spi raal. Die is moeilijk te keren, tenzij we nu ingrijpen." Hoe er iets aan komende problemen moet worden ge daan, is in de discussienota uit de doeken gedaan. Door beter overleg tussen bewo ners, verhuurders, bedrijven en gemeente, moet het leefkli maat kunnen worden verbe terd, menen de opstellers van de nota. Huurders moeten een betere relatie krijgen met verhuurder en gemeente moet eenvoudiger bereikbaar zijn. „Nu kost het een bewoner soms hoofdpijn om erachter te komen bij wie hij met een plan voor bijvoorbeeld de aanleg van een speeltulntje moet aankloppen," legt Peter van Os uit. „Weet hij dat een maal, dan is het soms lastig uit te zoeken van wie het stukje grond is, bij wie er sub sidie te halen Is. Wil je een wijk leefbaar maken, met meer zeggenschap voor de be woners, dan zal er zogeheten buurtbeheer moeten worden gestart. Onze nota is hopelijk de aanzet tot een experiment in Vlaardingen met een der gelijk buurtbeheer." Ook de samenwerking tussen diverse instanties die bij een woon wijk betrokken zijn, moet vol gens hem verbeteren. Hoë het één en ander in praktijk moet worden ge bracht, dus hoe de bewoners meer inbreng In hun eigen omgeving kunnen hebben, staat centraal tijdens een stu diedag, die op zaterdag 26 maart woidt gehouden. Vol gens het SISO is de nota een eerste aanzet, de kapstok waaraan de deelnemers aan de studiedag hun ideeën kun nen ophangen. Van Os: „In de nota doen we enkele aanbevelingen om ont sporing van nieuwbouwwij ken voor te zijn. Wie precies wat kan doen, dat wordt op die studiedag besproken. Er hebben zich inmiddels onge veer vijftig deelnemers ge meld, meer geïnteresseerden zijn nog altijd welkom." Na een inleidend praatje van twee opbouwwerkers uit Breda en Den Haag, waar er varing is opgedaan met buurtbeheer in 'moeilijke wij ken', en gesprekken tussen de deelnemers onderling over een eventueel Vlaardings ex periment, wordt de studiedag besloten met een forumdis cussie. In dat forum heeft ook de Vlaardingse wethouder B. Goudriaan zitting. De SISO-Ieden weten dat een experiment geld kost, iets waarmee in deze tijd niet be paald kwistig wordt ge strooid. Toch verwachten de initiatiefnemers niet dat een experiment op dit punt zal stranden. Volgens SlSO-mede- werker George Merders is er bij de gemeente de politieke Wil om binnen het budget zó met geld te schuiven, dat een buurtbeheer-experiment le venskansen heeft. "„Het is een kwestie van geldstromen verleggen," meent Merders. „De signalen uit de samenleving zijn er. Vandalisme is ook hier niet meer iets dat alleen in de krant is te legen. Door nu een positief buurtbeleid op gang te brengen stimuleer je een wijkontwikkeling in de goede richting. Je voorkomt dan er ger." Nieuw centrum voor bewegingstherapie MA# Verlegenheid, motorische problemen, labiliteit, proble men met het uiterlijk, stijfheid van het lichaam, stress, angst, aanpassingsmoeilijkheden op school, op het werk en in het gezin en noem verder maar op: voor vrijwel alles waardoor de moderne westerse mens wordt geteisterd kan het volgen van een cursus bij het centrum verlichting bieden. Met de nadruk op 'kan', want garanties zijn er natuurlijk niet, beklemtoont danspedag- oge Emmij Krebs, de drijven de kracht achter het centrum. „Ik wil de mensen leren zich weer thuis te voelen In hun el- gen lichaam, om te luisteren ook naar de signalen van dat lichaam," legt ze uit. „Pas als mensen zich bewuster worden van him eigen lijf kunnen al lerlei blokkades en verkram pingen worden weggewerkt, met als gevolg een groter li chamelijk en geestelijk welbe vinden." De resultaten tot nu toe zijn veelbelovend volgens Krebs. Zo wist ze onlangs nog een vrouw van haar migraine af te helpen. Ook in de toestand van een cursiste die een dubbele hernia-operatie achter de rug had, kwam verbetering. De danspedagoge beschouwt haar werk als een verlengstuk van de fysiotherapie en de manuele therapie. „Deze therapeuten, maar ook artsen, sturen vaak patiënten naar mij toe," vertelt Emmij Krebs. „Maar het om gekeerde gebeurt ook, want ik ben geen medicus en sommige gevallen moet ik echt doorver wijzen. Met het Eiagg wil ik eveneens een goede relatie op bouwen." Het nieuwe centrum beeft een tnwerkperiode van enkele maanden afgesloten en wil nu meer bekendheid -verwerven. Officieel is het doei .van het centrum omschreven met: het bieden van mogelijkheden tot menselijke groei en.ontwikke ling door middel van dans, be weging en allerlei andere vor men van lichaamsexpressie. - Emmij Krebs: .Mevrouw Kassels-Kroon, bij-wie ik vier jaar heb gewerkt, houdt zich hier in Vlaardingen vooral be zig met motoriek, terwijl ik me richt op de totale mens." Zij wil wel kwijt wat dat vooral niet betekent: „Het wordt geen yoga of meditatie- les. Niet dat ik daar iets tegen heb, maar wij werken met me thoden die voor de westerse mens geëigend zijn." Een therapeutisch praat clubje wordt het ook niet, en evenmin gaat Emmij Krebs fi losofische colleges geven. Zij: „Ik werk natuurlijk wel vanuit allerlei Ideeën, maar ik ga nie mand een levensvisie opdrin gen. Werken met en aan dat li chaam staat voorop. Dat is een heel algemeen doel. Niet van dat oppervlakkige werk, een buikschud-cursus of zoiets. Dan blijf je toch weer in die buik zitten. Dat is veel te primair, te oer, ik wil meer met hoofd en hart bezig zijn. Maar dan wel in harmonie. Dat is een sleutelbegrip voor mij. Evenwicht is heel belang rijk. Ik werk ook niet puur emotioneel, dat leidt tot gil- en huilpartijen, maar ook met dat hoofd erbij, bewustmakend." Wie zich aanmeldt bij het centrum kan in overleg met de docente kiezen uit vier ver schillende cursussen. Dat zijn klassiek ballet met creatieve dans, Body Awareness (over gewaaid uit Amerika, voor mensen die moeilijk bewegen), moderne dans (dynamischer en met meer rit me verschillen dan klassiek ballet), en dan- sexpressie, de meest vrije vorm. Ook kinderen vanaf twee jaar zijn van harte welkom. Emmij Krebs: „Die staan er nog zo heerlijk open voor en laten zich gemakkelijk aan spreken op hun creativiteit en fantasie. Daardoor worden het later completere mensen, die sterker in ,de maatschappij staan. Ik word er treurig van als ik zie hoe kinderen van drie jaar nu al hele dagen voor de televisie zitten. Dat slaat al les dood." Of de cursussen In Vlaardin gen zullen aanslaan is nog even afwachten, stelt Emmij Krebs. Terwijl in Amsterdam en andere grote steden soort gelijke centra als paddestoelen uit de grond schieten, zou het in Haringstad nog wel eens lastig kunnen worden. „Die calvinistische inslag speelt hier nog," weet Emmij Krebs. „Het lichaam is In die denktra ditie natuurlijk heel lang taboe geweest" Wie belangstelling heeft voor de cursussen «tan contact opnemen met Emmij Krebs, Dwarssteeg 13, 3134 ED Vlaar dingen, (010) 4347761. telefoonnummer: SCHIEDAM De politie zoekt een meisje dat ver moedelijk getuige is ge weest van de overval, afge lopen vrijdag op het filiaal van de Centrale Volksbank aan de Lange Haven in Schiedam. De beheerder van het bankfiliaal heeft verklaard een meisje gezien te hebben die haar hond uit liet. De overval vond plaats vrijdagmiddag tussen kwart over twaalf en kwart voor één. De overvaller dwong de bankemployé onder bedrei ging van een pistool het kantoor in te gaan. De veer tigjarige beheerder heeft een bedrag van enkele tien duizenden guldens in een witte plastic tas moeten af-' geven. De man is daarna aan de centrale verwarming vastgebonden. Het is de tweede keer in zeer korte tijd dat de Cen trale Volksbank in Schie dam is overvallen. Eind vo rig jaar werd het filiaal ook al beroofd. SCHIEDAM Het eerste koorfestival van Schiedam is een feit. Drie zaterdagen lang 12, 19 en 26 maart staat het Passagetheater in het te ken van de koorzang. Een Schiedams koorfestival is een oud idee van de voorzit ter J. van de Klink van het grootste plaatselijke koor, het Gemengd Koor Senectute. Het idee heeft eindelijk, in een har monieuze samenwerking tus sen alle georganiseerde zang lustige Schiedammers, gestal te gekregen. De opzet van dit eerste festi val vindt Van de Klink nog maar bescheiden met een deel name van 26 zangkoren uit de naaste omgeving. „We moeten toe naar een nationaal festival met zestig tot negentig koren, die gedurende vijf zaterdagen in Schiedam in touw zijn," schetst Van de Klink de toe komst. Ruim vijfhonderd vrouwen en mannen zullen tijdens het eerste Schiedamse Koorfesti val op het toneel van het Pas sagetheater hun zangkunst ten gehore brengen:'"Zij'Kmaken deel uit van dames-, mannen-, gemengde of bejaardenkoren, die in drie niveauklassen zijn onderverdeeld. Een jury, be staande uit de beroepsdirigen ten Ria Borgmeijer, Richard Ram en Meeuwis Rebel, beoor deelt de prestaties; op zuiver heid, ritmiek, uitspraak, klank gehalte, nuancering, samen zang en totale presentatie. De ze op conservatoria geschoolde deskundigen hebben ook de verplichte werken geselec teerd. Die werpliehte werken moeten alle deelnemende ko ren zingen naast hun eigen keuze. De voorbereiding voor het festival heeft een jaar in be slag genomen. Vorig jaar ja nuari benoemde het bestuur van het Algemeen Zang Over leg Schiedam (Azos) een festi valcommissie. De dames Cori- ne Sey, J. M. van Veen-Buiten- hek en F. van der Meer en de heer P. Smit konden dank zij het vele voorbereidende werk van initiatiefnemer Van de Klink alle zaken bijtijds rege len. De gemeente Schiedam toonde zich bereid een wissel trofee ter beschikking te stellen.Coca Cola en de Bonds spaarbank Schledam-Vlaar- dingen werden gestrikt als sponsor. In oktober hebben alle aan gemelde koren een lijst met verplichte werken toegestuurd gekregen. Volgens de organi-, satoren is dat ruimschoots op tijd. „Een zangkoor heeft aan een halfjaar ruim voldoende om een nieuw stuk te repete ren," legt Van de Klink uit. „Zeker stukken van een lengte als door onze juryleden is op gegeven." Het koninklijk mannenkoor Orpheus, het Schiedams Vrou wenkoor en het Christelijk Mannenkoor uit Schiedam zijn van deelname aan het festival uitgesloten. Dat Is een gevolg van het feit dat de juryleden de dirigenten zijn van deze drie koren. Ria Borgmeijer leidt het vrouwenkoor, Ri chard Ram staat voor Orpheus en Meeuwis Rebel is dirigent van het Christelijk Mannen koor. Objectiviteit voor alles. De opzet van het festival is ook niet om zoveel mogelijk Schiedammers op het toneel te krijgen. Van de Klink: „In 1985 heb ik het plan voorgesteld aan de toenmalige wethouder Posthoorn. Succesvolle festi vals in De Doelen in Rotter dam, in Gemert, Den Haag en Apeldoorn hadden me op die gedachte gebracht. „Het is een prima gelegen heid om onze stad onder de aandacht te brengen. Daarom gaat het er niet om de plaatse lijke koren te presenteren maar om het ontvangen van koren uit andere plaatsen. We beginnen bescheiden met een regionale 'opzet, maar" de hè-1 doeling is om het uiteindelijk tot een landelijk festival te maken. Deze eerste keer kun nen we ervaring op doen. Nu al houden we rekening met een volgend festival. De trofee die de gemeente beschikbaar>heeft j gesteld, is daarom ook'een wis- selprijs." Wethouder L. Hafkamp (Cul tuur) zal op zaterdag 12 maart de officiële opening van het festival verrichten, waarna het Gemengd Koor Senectute van de heer Van de Klink het ope ningconcert verzorgt. Op die eerste dag zal in het Passage theater niet uitsluitend zang klinken. Weliswaar zijn alle uitgevoerde werken a eapella, maar het Schiedamsch Man dolinegezelschap ONI vult het gat dat in het programma dreigde te vallen na het afzeg gen van twee door ziekte ge teisterde koren. VLAARDINGEN Inbre kers hebben maandagmorgen aan de Sperwerlaan in Hcly- Zuld wel vernielingen aange richt, maar niets weggenomen. De politie vermoedt, dat zij in hun werk zijn gestoord. Een videorecorder en een stereoln- stallatie stonden klaar om meegenomen te worden. De on verlaten waren de galerij woning binnengekomen door een ruit in te slaan. De bewo ner van de flat stelde bij terug keer vast, dat hij niets kwijt was getaakt. Door NORBERT KLEINHERENBRINK SCHIEDAM - De discussie over het rapport "Herstructu rering Schiedamse Sportvel den' begint stilaan een gebed zonder einde te worden. Pre cies drie weken na de mislukte vergadering van de' sectie voetbal van de plaatselijke Sportraad in de kantine van SVV, werden er gisteren in de grote vergaderzaal van het' Stadskantoor door de verte genwoordigers van alle plaat selijke clubs opnieuw geen spijkers met koppen geslagen. En waren de verenigingen destijds teleurgesteld over het wegblijven van wethouder L. Hafkamp, dit keer had de wet houder alle reden om ontevre den over de clubs te zijn. „Ik heb sterk de Indruk, dat we vanavond geen stap verder zijn gekomen," besloot gast heer Hafkamp gisteravond rond de klok van half elf de bijeenkomst, die op zijn ver zoek werd gehouden. „Ik proef bij de clubs, die om welke reden dan ook nauw bij de herstructurering betrokken zijn, onvoldoende bereidheid om met eikaar aan oplossin gen te werken. Dat valt mij ronduit tegen. Ik zal me nu in tern beraden over de te volgen procedure. Dat er op korte ter mijn knopen doorgehakt moe ten worden, staat in ieder ge val buiten kijf. Het moment dat de wal het schip gaat ke ren, komt steeds dichterbij." Dat er in Schiedam velden en clubs te veel zijn, is al ge ruime tijd bekend, maar tot dusver is er aan dat tweeledi ge surplus nog niets gedaan. Lang heeft Hafkamp de ver enigingen de kans gegeven om zélf tot actie over te gaan, maar aan het geduld van de wethouder begint langzamer hand een einde te komen. Alle beoogde fusies en samenwer kingsverbanden zijn tot dusver afgeketst, waardoor de situatie log éven problematisch is als pakweg drie jaar geleden, toen Hafkamp voor het eerst in het openbaar het overschot aan velden en clubs ter discussie stelde. „Ik zeg niet," stelde de WD- wethouder met nadruk, „dat ik de clubs dwingende maatrege len ga opleggen, zoals bijvoor beeld onlangs in Vlaardingen' is gebeurd. Ik probeer nog steeds de herstructurering van de velden en de gezondmaking van het Schiedamse voetbal in goed overleg met de betrokken verenigingen ten uitvoer te brengen, maar als het echt niet anders kan, zal ik me har der gaan opstellen. De tijd dringt immers. Vroeger of la ter en hoe je het ook wendt of keert, zullen er enkele clubs zijn die het financieel absoluut niet meer kunnen bolwerken en dit moeten we met z'n allen zien te voorkomen." DHS-voorzitter K. Kersse- meijer gaf de wethouder groot gelijk. ,JDe noodlijdende clubs, waaronder DHS, blijven al ja ren in gebreke en daarvoor krijgen we dadelijk van de ge meente de rekening gepresen teerd," stelde hij. ,JDHS heeft met wel vier clubs verregaan de besprekingen gevoerd, maar telkens kwam er op het laatste moment een kink in de kabel. Heel jammer, want op vrij willige basis samengaan is in (alle opzichten beter dan ver plicht, Maar dat zie ik er nu -toch van komen. De wethouder wijst straks gewoon de clubs aan, die bij elkaar moeten In trekken en dan heb je het ge donder in de glazen. Een voet balveld is tenslotte groot ge noeg om elkaar met een stuk hout achterna te zitten. Zonder gekheid, wij hebben er zelf om gevraagd. Hafkamp kunnen we de schuld niet geven, want er is tijd genoeg geweest om zaken te doen." PPSC-voorzitter E. Collé, als oud CPN-raadslid een 'natuur lijke' vijand van Hafkamp, deed de wethouder uit naam van .zestien van de twintig Schiedamse voetbalclubs een laatste voorstel. Collé: „Vorm een commissie van deskundi gen, haal de spaarzame goede dingen uit het rapport, ga met de betrokken clubs om de tafel zitten en stel op grond van de verkregen gegevens een nieuw plan samen. En dat alles op een zo'n kort mogelijke ter mijn uiteraard." Hafkamp zei in z'n slotwoord het voorstel van het merendeel van de elubs in zijn overwe ging mee te nemen, maar later Het hij al doorschemeren wei nig voor het plan-Collé te voe len. „Dat zou de boei alleen maar opnieuw vertragen." 'Terug naar Oegstgeest' is de bestseller van Jan Wolkers, die de Nederlandse cineast Theo van Gogft op film heeft gezet. Vrijdag en zaterdag draait de op de Jeugd van de schrijver gebaseerde film in De Harmo nie. De 29-jarlge Van Gogh scharrelde na nfet-toelating tot de Nederlandse Filrn en Televi sie Academie in 1979 met eveneens afgewezen filmvrien den 62.000 gulden bij elkaar en maakte de speelfilm 'Lu- ger'. Financieel was dat een fi asco. Gied Jaspers bewoog hem daarna 'Een dagje strand' van Heere Heeresma te verfil men, waarmee hij respect af dwong. Movies Film Produc tions stelde Van Gogh daarna In staat om Wolkers' roman op celluloid te zetten. Aanvang beide avonden 20.30 uur, toegangsprijs ƒ6,50. De Harmonie is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaar dingen. De jongens zijn boefjes: om aan geld te komen (voor de hoeren bijvoorbeeld) jatten ze bij het leven. 2e leven in een voorstad van Parijs. Hoe ze hun dagen doorbrengen is op woensdag 2 maart in De Har monie te zien In de Franse film met de aantrekkelijke titel 'Le thé au harem d'Archimède', of wel 'Op de thee in een harem'. De voorstelling begint om 20.30 uur en kost 6,50. Op donderdag 3 maart begint om 2 uur 's middags de come- die 'Welrd Science'. Twee computerfanaten slagen erin op hun gewone huiscomputer een prachtige vrouw te creë ren. Iets waar ze geen spijt van krijgen. Omdat de film overdag draait is de toegangsprijs vijf gulden. In De Harmonie geeft het pop pentheater Lucas Goudzwaard woensdagmiddag om 14.00 uur een kindervoorstelling, in dit marionettenspel voor kinde ren vanaf acht jaar raakt me neer Frederlk z'n fantasie kwijt. De gemene Amorphus pro beert die fantasie van Frederlk te pakken te krijgen. Of het hem lukt is voor ƒ3,50 op woensdag 2 maart te zien in 'Meneer Frederlk en de karren' Peter Prommel en het Trio Dante geven in De Harmonie voor een tientje een kamermu ziekconcert op donderdag 3 maart. Prommel is vooral be kend als Marimba-speler. Ze beginnen om 20.30 uur. De gebroeders Carlo en Alber to Colombaioni, twee Italiaanse clowns, vermaken op vrijdag 4 maart het publiek in de Stads gehoorzaal. De broers, die in middels de hele wereld met hun voorstelling zijn rondge reisd, hebben een jubileumpro gramma ingestudeerd. Ze be ginnen hun fratsen om 20.15 uur. Entree/15,00. Diezelfde avond begint in de Harmonie om 22.30 uur een voos -Jelling van Amerikaanse liedjes van kort na de Tweede Wereldoorlog. Topsongs van Bing Crosby, the Andrew Sis ters en Harry Belafonte zingt de groep Pasklaar. Toegang Is gratis. Volgende week dinsdag 8 maart, Internationale Vrouwen dag, speelt 's middags om twee uur het damesduo O'Ro meo het stuk 'Macho' In de Stadsgehoorzaal. Het stuk Ma cho is cabaret met een lichte feministische ondertoon. Tij dens de voorstelling worden de peuters en baby's opgevangen en beziggehouden met een speciale kindervoorstelling. De toegang bedraagt tien gulden. Vanavond begint in het theater De Schuurkerk om 20.15 uur de voorstelling 'Luchtig amuse ment' van Truus Kleijwegt. De ze cabaretière was al eerder in Maasluis te aanschouwen. Ze had het zó naar haar zin, dat ze er opnieuw met haar solo programma op de planken zal staan. Voor de kaarten moet vijf gulden worden neergeteld. Donderdag 3 maart draalt de film 'Een maand later' met Re- nee Soutendijk en Monique van de Ven in theater De Schuurkerk. Er staan voorstel lingen op het programma om 14.00 uur (toegang 5,—, ,v 65plus 2,50) en 20.30 uur (toegang 7,50, 65p!us en hou ders van een CJP-pas 6,-). In deze Nederlandse speelfilm, waarin de diverse verhoudln- gen en relaties danig uit de hand iopen, komen de hoofd rolspelers er achter, dat part? nerruil niet alleen bedpret, maar ook de nodige proble- men veroorzaakt. Op zaterdag 5 maart vindt in de Immanuelkerk een concert plaats van het plaatselijk man nenkoor. De mannen beginnen hun 20-jarig jubileumconcert' om 20.00 uur. in de Dug Out begint iets later, om 22.00 uur een optreden voor liefhebbers van heel an dere muziek: reggae. Deze "i1 meer swingende tonen worden •voortgebracht door Roots indi cate. Zondagochtend geeft de Am sterdamse pianist Ivo Janssen een lunchconcert dat om 12.30 begint. De pianist heeft een keuze gemaakt uit muziek van Bach, Beethoven Brahms en Strawinsky. Kinderen tot twaalf jaar die van deze muziek hou den hebben mazzei, ze hoeven slechts een gulden entree te betalen. Volwassen leggen iets meer neer, de kaarten kosten ƒ3,50. Het pianoconcert valt fe beluisteren in theater De Schuurkerk. f TtIj 3 i 1* n II9'V 'liVj» 'No Exit' is de titel van het 1 door Ton Vorstenbosch, in sa menwerking met Guus Vleugél, geschreven jubileumstuk van -, Henk van Ulsen. Veertig.Jaar geleden begonVan Uisen zijn professionetetoneelioopbaan. Hij viert dit jubileum met deze op zijn lijf geschreven 'zwarte', komedie', waarin de Jonge ac trice Wivineke van Groningen naast hem speelt. Zaterdag staan zij ermee In het Passage theater. Enerzijds is er het verhaal van een oudere homo-sexueel, die zich meidt bij een euthanasie- klinlek en daar een naar gla mour verlangende,, harde maar tevens sentimentele jonge be geleidster krijgt toegewezen. Dan is er ook de werkloze ster-acteur uit een voorbije pe riode van het Nederlands to-1 neel, die al zijn sociale contac ten heeft verloren. De enige, die hij nog regelmatig spreekt is zijn schoonheidsspecialiste- van in de twintig. Zijn IJdelheid voert hem tot een hartelijke maar oppervlakkige relatie met haar. Een toneelstuk waarin Henk van Ulsen weer eens schittert: Dolf de Vries voert de regie./. Passagetheater, zaterdag 20.15 uur, toegangsprijs 19?-. Katie woont met haar vader Victor in een klein huisje. Zijr kan, zo vertelt pa aan een boer, op het spinnewiel goud draad maken van stro. De heb zuchtige koning krijgt dit vet-] zonnen verhaal ook te horen en dan zijn de poppen aan het dansen. Katie wordt naar het palels gehaald en zij mag pas haar kamertje uit als ze met, gouddraad komt De kleine ;ir dwerg Repelsteeltje helpt.met zijn toverkunsten aan de els,- van de koning te voldoen, maar hij stelt daar wel hoge ei sen voor. Het oude sprookje js woensdagmiddag als film.te, zien in Theater De Teerstoof-, Aanvang 14.00 uur, toegangs prijs 3,75. J.J/ 'nuA' Jacobus Wieman speelt zater dag het poppenspel van Circus Pomplerke. Een klein jongetje verdwaalt In een bos en 00)71," .'dekt een circus. Daarin gebeu ren allerlei heel verrassende dingen. Steeds dreigen ze mis te gaan, maar ze komen ten-: slotte toch allemaal goed. Theater De Teerstoof, zaterdag 5 maart, aanvang 14.00 uur, - toegangsprijs/3,75. Opnieuw komen de Berini's in Schiedam. Zaterdag staan ze, met het 'Groot niet te vermij den dans/showorkest' op het podium van De Teerstoof. De muzikale show met bekend In het oor klinkende melodieën heeft de Berini's als speciale gasten. De stoelen gaan de zaal uit en er is ruimte om te dansen. Tijdig reserveren wordt aanbevolen. De Teer-, stoof, zaterdag, aanvang 21. uur, toegangsprijs 12,50.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1