Joop Goudswaard is wanhopig 'Apegod Huneman heel belangrijk' Int. Meubettwsport Het Virije Volk SCHIEDAM Scharende tractor geeft veel oponthoud Dronken chauffeur Wegwijzer Vrijwilligers gevraagd: Sportwagen gestolen Rugletsel PRESTATIELOPEN IN BROEKPOLDER Gratis vooralle blauwkijkers, bruinkijkers, grijskijkers, groenkijkers en zwartkijkers. Hij heeft spijt als haren op z'n hoofd, dat hij ooit z'n oog heeft laten vallen op een pand in IJsselmondestraat. Onbekende onverlaten hebben hét tijdens zijn ziekte grondig gesloopt. PAGINA 16 DONDERDAG 31 MAART 1988 IfX 3 bi; Jr J i&f |rJt LU.. h t t Boeddhabeeldjes, wajangpoppen en Suske Wiske: leerlingen van openbare basisschool Groenoord presenteerden gisteren hun tentoonstelling 'De Wereldgodsdiensten'. Mazzel D. VAN GEYL ZN B.V. VERHUIZINGEN EXPEDITIE OPSLAG VAN GOEDEREN Groenelaan 7-9 Schiedam Nationale Oogmeetweek van 23 maart t/m 2 april. Een groot succes! i\V JL< fc*4? 1*7 A WfP *-.1 j- ifci- i,s, i 1 j SCHIEDAM Met het tekenen" van het huurcontract voor het pand in de IJsselmondestraat 31-b dacht Joop Goudswaard begin februari een goede zet te hebben gedaan. Al een tijdje was de 34-jarige Rotterdammer op zoek naar geschikte woonruimte in Scjiie- dam-Zuid. Z'n huis in Zevenkamp werd na een scheiding te duur en te groot en hij wilde graag wat dichter in de buurt wonen van zijn werk ais brood- en ban ketbakker in de winket van Kees Hollan der op de hoek van de Nieuwe Maas straat en Numansdorpsestraat. Nu, nauwelijks zeven weken la ter, heeft Goudswaard spijt als haren op z'n hoofd dat hij ooit met de firma Steens Beheer uit Schiebroek, optre dend namens de eigenaar van het pand, in de slag is gegaan om de sleutel van de bovenwoning te verkrijgen. De aan getekende brief, waarin hij de huur op zegt zonder één dag in zijn nieuwe huis gewoond of gewerkt te hebben, heeft hij de deur van z'n woning in Zevenkamp al uitgedaan en ook heeft hij een Bureau voor Rechtshulp in de arm genomen om de vooruitbetaalde 760 gulden (300 ad ministratiekosten, 230 huur, 230 borg- kosten) van Steens Beheer terug te vor deren. „Nadat ik de sleutel had gekre gen, ben ik meteen naar de IJsselmon destraat gereden om het huis nog eens grondig te inspecteren," legt Gouds waard kalm z'n lijdensweg uit. „Ik wilde bekijken wat er allemaal gedaan moest worden. Ik zag meteen dat er mensen binnen waren geweest. Het slot was ge forceerd en er lagen peuken op de grond, ik heb bij de politie aangifte ge daan, maar omdat er niets was gestolen of vernield, lieten ze de zaak snel weer rusten." Goudswaard tilde (nog), niet zo zwaar aan die inbraak en wilde vol goe de moed beginnen aan het opknappen en inrichten van z'n nieuwe woning, die vanaf december vorig jaar had leeg ge staan. Hij werd echter ziek en bleef twee weken in bed in Zevenkamp. Een- maai terug in Schiedam kwam hij tot de ontdekking, dat er van z'n huis niet veel meer over was. „Alles van waarde was eruit ge sloopt. Tot aan de betimmeringen en stopcontacten toe. Het leek wel een krot. Er stonden alleen wat verrotte meubels in de woonkamer en er lagen wat vieze, oude kleren in de slaapka mer. Alles was regelrecht afkomstig van de vuilnisbelt. Uiteraard heb ik meteen opnieuw de politie ingeschakeld, maar die kwam tot de constatering dat het een civiele zaak betrof, omdat m'n huis bewoond en dus gekraakt zou zijn!" Cynisch: „Je reinste kolder na tuurlijk. Er zijn gewoon inbrekers, slo pers, plunderaars, of hoe je dergelijke gasten ook noemen wil, bij mij aan het werk geweest en die hebben de politie slim de indruk gegeven dat ze het huis gekraakt zouden hebben. De buren hadden niets in de gaten, omdat ze dachten dat het huis in opdracht van mij werd opgeknapt. De Nederlandse wetgeving geeft 'krakers' totdat de rechter uitspraak heeft gedaan de nodi ge bescherming. Je kunt ze bijvoor beeld niet zomaar op straat gooien, of laten arresteren. Nou, klaar was ik." Vorige week vrijdag kreeg Steens Beheer (en dus Joop Gouds waard) van de rechter formeel weer zeggenschap over het ontmantelde pand, zonder dat de 'krakers' (uiter aard) ter zitting verschenen. Tot ontrui ming hoeft dan ook niet worden overge gaan, omdat de brutale inbrekers al lang gevlogen r!'n. Joop Goudswaard heeft z'n buik meer dan vol van de hele affaire en wil niets meer met de woning te maken hebben. „Ik wil alleen m'n geld terug. Het is toch te gek, dat ik 760 gulden kwijt ben zonder dat ik daadwerkelijk 'iets' met het huis heb gedaan? De mensen van Steens Beheer geven mij echter doodleuk de schuld van alles. Had je maar gordiinties voor de ramen moeten hangen in de periode dat je ziek was, zei den ze. Pech gehad. Ze begrijpen niet, dat ik nou niet meer in dat krot wil wo nen." Zuchtend: „Nu ik de huur heb opgezegd, willen ze zelfs alle schade op mij verhalen, omdat ik als huurder aan sprakelijk zou zijn. Ik moet het huis zo genaamd in de oude staat terugbren gen. Nou, mooi niet. Volgens de advo caten van het Bureau voor Rechtshulp sta ik sterk, maar het blijft natuurlijk een uiterst vervelende kwestie. Door m'n scheiding heb ik ook wel andere dingen aan mijn hoofd. Achteraf denk ik wel eens, had ik maar nooit een woon vergunning voor dat huis gekregen..." f f- SCHIEDAM De westbuis van de Benelux-tunnel is gistermiddag rond het spitsuur even geblokkeerd geweest. Een 25-jarige Rotterdammer was t met z'n trekker plus aanhanger door nog on bekende oorzaak in de tunnef'gaan scharen, waarna'er allerlei materialen van z'n aanhanger vielen. Het kostte ruim tien minuten om het wegdek weer schoon te krijgen. In die tijd had' zich voor de Benelux-tunnel al een file verza meld van enkele kilometers. Ut- SCHIEDAM Een 51-jarige in woner uit Brielle ramde gistermiddag op de Vlaardingerdijk met z'n auto een vluchtheuvel. Omdat de politie ver moedde dat er alcohol in het spel was, werd de man meegenomen naar het bu reau waar hij in het nieuwe ademanaly se-apparaat moest blazen. Daar werd een promilage van ruim twee geconsta teerd. De dronken^ automobilist kreeg een rijverbod van twaalf uur en een pro ces verbaal. qrrt Brood- en banketbakker Joop Goudswaard: „Volgens de advocaten van het Bureau voor Rechtshulp sta ik stark.' 3* r fu r> ■f "K Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Postbus 375, 3100 AJ Schiedam, tel. 4266846. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdagochtend voorafgaand aan publikatie op donderdag in ons bezit te zijn. TOERCLUB De Toerclub Rijnmond houdt op Eerste Paasdag een zogenaamde zon- dagrit. Het is een vrije fietstocht, die om negen uur begint bij de kantine van de Wielerbaan aan-de Oiympiaweg. Dins dag is er de.Rijnmondsterrit en volgen de week donderdag opnieuw een vrije fietstocht. Deze twee laatste ritten be ginnen om half zeven. DC DE VIER MOLENS Superprijzen zijn er te winnen op de voorjaarsbingo, die dinsdag 5 april in de Grote Zaal van het dienstencentrum De Vier Molens (Nieuwe Damlaan 766) wordt gehouden. Extra hoofdprijs is een gratis dagtocht voor twee personen. Aanvang 14 uur. Kaarten f 1,- per ron de. Met de Paasdagen is het diensten centrum gesloten. KLUPHU1S OOST Voor de beurs, die zaterdag 16 april in Kluphuls Oost (Galileïstraat 86) wordt georganiseerd, kan in het Paas weekeinde geen kleding of speelgoed ingeleverd wordt. Pas weer op 8 april kan men van 13.00,tot 15.00 uur te recht. Een kwart van de opbrengst van de verkochte spullen komt ten goede - aan het clubhuis. DARTEN Bij de watersportvereniging De Schie is volop activiteit aanstaand weekeinde. Vanavond wordt het Paas- toernooi darten gehouden en morgen (op 1 april, maar het is geen grapis er klaverjassen met natuurlijk eieren in het prijzenpakket. KERKDIENSTEN Met de Paasdagen spreken voor de Nederlands Hervormde Gemeente van Schiedam de volgende predikanten. Ds. J. D. Wuijster (Goede Vrijdag 19.00 uur en Eerste Paasdag 10.00 uur in de Grote Kerk), ds. P. H. Quartel uit Gouda (Goede VRijdag 19.00 uur in de Opstan- dingskerk), ds. C.A. Evelijn uit Rozen burg (Goede Vrijdag om 19.00 uur in de Bethelkapel), ds. A. Telleman uit Rotter dam (Goede Vrijdag om 19.00 uur in Huize Thomas), ds. A. Muilwijk uit Mon ster (Goede Vrijdag om 19.30 uur in de Aula van Schieland), ds. D.A. Snijder uit Abbenbroek (Eerste Paasdag om 17.00 uur in de Grote Kerk), ds. W. H. den Ouden uit Rotterdam (Eerste Paas dag om 10.00 uur in de Opstandigs- kerk), ds. mevr. K. P. Klos uit Den Hei der (Eerste Paasdag om 9.15 uur in de Bethelkapel) en de kandidate mevr. C. K.J. Rog-Pronk uit Scheveningen (Eerste Paasdag om 10.30 uur in Huize Thomas). EXPOSITIES in het Stedeliik Museum en in Ga lerie 't Koetshuys (Lange Haven 78) zijn nog tot 24 april tentoonstellingen van keramische boekensteunen, In het mu seum hangen voorts in die periode schilderijen van Nico Gillesse op de ex positie 'AH Blues' en zijn van Oxydiaan schilderijen en tekeningen te zien. Het Stedelijk Museum (Hoogstraat 112) is tijdens de Paasdagen van 12,30 tot 17.00 uur geopend en van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Toegang gratis. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan de Stadsbouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dienst, tel. 4733733. Ambulance tel.' 4333300.Huisarts:bellen met de boodschappendienst, "tel. 4201100. Spoedrecepten, tel. "4261480. Tandarts J.H. Dalstra, Unge/Nieuwstraat 137, tel. 4268303 SCHIEDAM - „Dit is Ape- god Hunuman. Hij is een hele be langrijke God. Want de aap is een heilig dier voor de Hindoeisten," staat er in keurig schoolhandschrift op het begeleidend briefje bij een kleurig beschilderd exotisch masker. Op de tafel ernaast, met de Islam ais onderwerp, een wandbord met een -afbeelding van een moskee.- „Dit is een moskee, een kerk voor de mos- iims waar ze bidden," luidt de toe lichting. Uiteraard ontbreekt ook de waterpijp niet: „Het water koelt de rook. Dat vinden de moslims lek ker." w Anderhalve maand_hebben de leerlingen van groep 8 van open bare basisschool gewerkt aan hun tentoonstelling. 'De Wereldgods diensten' is het thema, naar aanlei ding van een lessenserie over dit on derwerp. „Maar de actualiteit speelt ook een rol," licht meester G. Brink man toe. „Want aan de hand van al lerlei kwesties werden er de laatste -tijd veel vragen'gesteld.Neem'alleen -maar-de toestand in Israël."-— Uit alle hoeken en gaten, bij ene, vee! te korte uurtje dat hun werkstukken te zien waren kwamen er maar liefst honderd-belangstel lenden een kijkje nemen. Edwin heeft vooral uitleg gegeven bij de dia's. „Daar moest je -wel bijzitten om wat te vertellen, want de mensen lezen die boekies/die'erbij liggen toc'n 'niet','."is>zijh';érvaring." „Het is hardstikke mazzel dat de meester in Leerlingen van groep 8 van openbare basisschool Groenoord geven uitleg bij de door hen zelf gemaakte tentoonstelling 'Be Wereldgodsdiensten': „Je moet wel wat vertellen, want de mensen lezen die boekles die erbij liggen toch niet." die landen is geweest van al die ge- familie, vrienden en:bekenden-'heb--""'ioveh'"en;,dia's"heèft gemaakt, zodat iJg ben de scholieren hun; materiaal bij ie 't goeö>on uIt!êggen Mka^gespjokMdiZelfs,,dej.eisbu-^^^A..WahLdaarIis de klas het over reaus werden afgestrpopt om uit de eens: het was nieUalleen leuk, ze /^oie^f9to's3vsn^oost«r®e M'hebbenook nog wat varropgesto- ^tempels'te-kunnen knippen'.'/Het re- ken.-Sommigèn' wisteri allèen maar wat over het christendom. „En dat nog niet eens," zégt Richard. „Het enige wat ik wist was dat als je christen was, dat je dan met dat kruis en zo." Ook Grace wist eerst bijna niks, maar nu best we! veel, vertelt ze. Vreemde rituelen waren ze af en toe i tegengekomen. „Dat ze el kaar en zichzelf gaan slaan en zo," weet Mark. „Maar ais je er niet in gelooft, dan begrijp je sommige din gen gewoon niet." Susanne had zich verbaasd over het geloof in reïncar natie, dat inhoudt dat mensen na hun dood in een andere gedaante terugkeren op aarde. „Als je dat wil geloven moet je het doen, en als je er niet in gelooft, nou dan niet," zegt ze. Susanne vindt ook dat het nie mand verboden mag worden om te geloven wat hij wit. René is dat roerend met haar eens. „Respect hebben voor andere geloven," antwoordt hij op de vraag wat hij nu echt geleerd heeft. En Edwin zegt: „Als je ergens een isla miet z'n kleedje uit ziet rollen zullen anderen misschien lachen, zo van: wat doet ie nou? Maar nu wij erover gepraat hebben weten we: dat is normaal." suitaat is een bonte verzameling reli gieuze boeken," dia's, plaatjes, mu ziek en voorwerpen. Boeddhabeeld jes zijn er, gebedskleedjes, matses, Wajangpoppen, een Tibetaanse ge bedsmolen en uiteraard ook een kettinkje uit Lourdes. Zelfs het Sus ke en Wiske stripboek 'De parel in de Lotusbloem' is op de tentoonstel ling te zien. Geen wonder, want „dit boek gaat over het boeddhisme in Nepal." Sommige leerlingen hoefden niet ver te zoeken om interessante spullen voor de expositie te vinden. Newiel, van hindoestaanse afkomst, kon een hoop materiaal over het hin doeïsme zo van huis meenemen. Over broertjes- en zusjesdag bij voorbeeld. „Je krijgt dan een arm bandje om van je zus, en dan kan je haar weer een cadeautje geven," legt hij zijn klasgenoot Eric uit. Die vindt het wel een aardig idee. „Het lijkt me we! leuk, zo'n broertjes- en zusjesdag. Het is weer eens wat an ders." Loeidruk hadden de leerlin gen het gisteren met het toelichten van hun tentoonstelling, want in het SCHIEDAM In het kadeFvan de Europese Noord-Zuid Campagne ge beuren er van 18 tot en met 23 april,tal van activiteiten in Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis. Voor deze manifesta tie worden vrijwilligers gezocht. Het gaat om mensen die bereid zijn diverse hand- en spandiensten te verrichten. Te denken valt aan het inrichten van zalen, het bemannen van kramen, het verzor gen van consumpties-en de verspreiding van informatiemateriaal, zoals brochu res en affiches. Vooral op de slotmani festatie op zaterdag 23 april in Vlaar- dingen zijn er noga! wat werkzaam heden te verzetten. De Noord-Zuid Campagne wil duidelijk maken, dat de betrekkingen tussen de industrielanden.— en dan in het bijzonder Europa (Noord) en de Derde Wereld (Zuid) óp"allerlei manieren van het grootste belang zijn. Vrijwilligers kunnen zich aanmel den bij de Stichting VLOS (Vlaardingen voor Ontwikkelingssamenwerking), Cor nells Houtmanstraat 2a, 3134 LB Vlaar dingen, telefoon 010—4601877. SCHIEDAM Een 26-jarige Schiedammer heeft gisteren bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van z'n sportwagen. Hij had z'n zes jaar oude Triumph (waarde: 17.500 gulden) gepar keerd vlak bij z'n woning op het Sibeli- usplein, waar de auto 's nachts werd ontvreemd. i SCHIEDAM Tijdens het hoog springen in een gymnastiekzaal van -de Schiedamse technische schooi aan fde Nolenslaan kwam scholier Ed Zandstra gisteren ongelukkig naast de valmat te recht. De 15-jarige Rotterdammer moest met onbekend rugletsel in het Schieiand-ziekenhuis worden opgeno men. (UtóEZWDEN MEDEDELING) SCHIEDAM De Viaardingse atletiekvereniging Fortuna houdt op za terdag 2 april weer prestatielopen in de Broekpolder over vijf, tien en vijftien ki lometer. Deze Broekpolderlopen worden gehouden op een geheel geasfalteerd en autovrij parcours. De start zal 's middags om twee uur plaatsvinden aan de Watersportweg bij de fietsbrug over de Viaardingse Vaart. De deelnemers kunnen vanaf één uur inschrijven bij het startpunt. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ3,50. Iedere deel nemer ontvangt aan de finish een origi nele herinnering. Als de weersomstandigheden en vooral de sterkte van de wind dat toela ten za! een grote tent worden opgezet, waarin beperkte kleedgelegenheid is. Opkomst in trainingspak wordt echter aangeraden, daar de accommodatie in de Broekpolder ontoereikend is. Voor inlichtingen: J. van Walsum (4744969) of A.Davidse (4348581). (INGEZONDEN MEDEDELING) Telefoon 010-4268071 010-4263045 010-4265816 NATIONALE 005MEETWEEK. Wat voor kleur uw ogen ook hebben, u hebt er maar één paar van gekregen Om mee te sporten, auto te rijden, t v. te kijken en nog veel meer. Een leven lang. Daarom kunt u er eigenlijk geen risico mee nemen, en zou u uw ogen regelmatig moeten laten controleren door een vakkundige opticien U gaat immers ook twee keer per jaar naar de tandarts. U krijgt een uitstekende gelegenheid om de daad bij het woord te voegen Want de Oogmerk Opticiens hebben de week van 23 maart t/m 2 april uitgeroepen tot de Nationale Oogmeetweek oogmeting computer-oogtesten low-vision apparatuur contactlenzen ruim 1500 brilmonturen adviezen boortoestellen gratis informatieboekjes In die periode kunt u bij elke Oogmerk Opticien terecht voor een gratis oogmeting Zónder afspraak vooraf' Uw ogen wordenldan met zorg nagekeken en u kunt rekenen op een deskundig advies Vele tienduizenden maakten in voorgaande jaren gebruik varrde Nationale Oogmeetweek Zij twijfel den aan hun gezichtsvermogen of brilsterkte en lieten hun ogen gratis door ons controleren Een verstandig besluit, dat u nu óók kunt nemen Kom tussen 23 maart t/m 2 april naar uw Oogmerk Opticien en laat hem uw ogen gratis controleren' Hij is te herkennen aan de raam- sticker en zit ook bij u m de buurt OOGMERK XTX/~~y Vlaardingen (OPTIEK DE BRUIN): Jv f Korte Hoogstraat 23 tel (010)43484 Schiedam: Oranjestraat 19-tel (010)4738700 Maassluis:' Koningshoek- tel (01899) 19039 OPTICIEN _T f- rt-ttóf-.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1