Kadasterkaart onthult drie nle -ontplofte bommen op terrein Wilton-Fijenoord let trouwfoto n de prijzen WAAKZAAMHEID TEGEN FASCISME EN RACISME BLUFT GEBODEN' Snformatiewïnkel stadsvernieuwing opnieuw geopend Plotseling in de rol van zwartrijder Hulp tijdens feestdagen Hermans honderd 'verse broodjes' Het Vrije Volk SCHIEDAM PAGINA 12 DONDERDAG 5 MEI 1988 Leon Luysferburg verlengt zijn contract bij UVG FNV Schiedam zet zich in voor werkloze vrouwen Urbanusfilm Info-winkel Leo van Gelder (rechts) toont'saman met hst fotogenieks echtpaar Van Dongen en de man van Kodak de winnende plaat. Zelfportret van da rock-and-roll- zanger-schilder-kunstenaar. 56. Door Ad Hoogerwerf SCHIEDAM Bij het kadaster in Rotterdam is een kaart van het Wil- ton-Fijenoordterrein boven water geko men, waarop drie niet-ontplofte bom men staan ingetekend. De kaart dateert uit 1968 en is de recentste van het ge bied. De gegevens en coördinaten zijn overgenomen van in de Tweede Wereld oorlog genoteerde opmetingen. De di rectie van Wilton was niet op de hoogte van de mogelijke aanwezigheid van scherpe projectielen. „Ik moet er niet aan denken dat het inderdaad zo is," reageert een geschrokken directielid Jonker. De bommen zouden liggen op het open terrein tussen de Vijfsluizerha- ven en de Wiltonhaven. Het is niet be kend of de blindgangers door de Duit sers zelf zijn gedetoneerd. Volgens A. de Voogd van het gemeentearchief ken de de bezetter in de oorlogsjaren zelf een opruimingsdienst. Die moet op het Wilton-terrein de handen vol hebben gehad, want de Schiedamse haven werd SCHIEDAM In z'n dertig jaar lange carrière als fotograaf heeft Leo van Gelder (46) ruim tweeduizend (I) hu welijken op de gevoelige plaat mogen vastleggen. Van die eindeloze serie fo to's van gelukkige koppels, waarvan er ongetwijfeld alweer honderden geschei den zullen zijn, is er één in de prijzen gevallen. Begin deze week kreeg de immer opgewekte Schiedammer in zijn studio aan de Parkweg uit handen van een vertegenwoordiger van Kodak, het be drijf dat samen met het tijdschrift 'Bruid tijdens de oorlogsjaren regelmatig met vliegtuigbommen bestookt. De Voogd: „Wilton-Feyenoord was als marineha ven in gebruik. De werf was een bouw plaats voor kruisers. Ook waren er flin ke onderzeeboot-activiteiten. Wanneer een Engelse piloot in de gelegenheid was boven de haven een bom kwijt te raken, dan zal hij dat niet hebben nage laten." Het archief van de Luchtbescher mingsdienst, waarin gestaan heeft wat er met de drie niet-geëxplodeerde bom men is gebeurd, werd jaren geleden vernietigd. In de politie-dagrapporten is nooit iets over de bewuste bommen aangetroffen. „En in de kranten las je zelden meer dan drie regeltjes over een bombardement," vertelt De Voogd. „Als je de Duitsers mocht geloven, dan vie len alle bommen in weilanden naast de steden. Ook al waren halve wijken van de aardbodem verdwenen." De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) in Culemborg heeft nooit een melding ontvangen dat er op het en Bruidegom' vier keer per jaar de leukste en origineelste trouwfoto's be kroont, de tweede prijs (een oorkonde en een cadeau onder couvert) uitge reikt. De uitverkoren foto, gekozen uit ruim vijfhonderd inzendingen uit het he le land, toont het Rotterdamse echtpaar Yvonne en John van Dongen, op de in tieme receptie eveneens bij Van Gelder aanwezig, in vol ornaat en in volle vaart op een indrukwekkende motorfiets. „De tijd dat je bruidsparen ai- leen in en/of in de buurt van de trouw zaal fotografeerde is al lang voorbij," haventerrein nog projectielen opge ruimd moeten worden. De EOD komt pas in actie, zodra de burgemeester van een bepaalde gemeente daartoe een verzoek indient. „Uit Schiedam heeft nog niemand bij ons aangeklopt," aldus majoor Kuiper. Bij Wiiton-Feyenoord is tijdens de wekelijkse veiligheidsbesprekingen evenmin ooit iets over de bommen bo ven tafel gekomen. „Mocht het zo zijn, dan is dat uiterst vervelend," meent Jonker. „We hebben hier nogal met zware transporten te maken." Het is mogelijk dat de Duitsers de bommen hebben weggehaald, zon der dit te melden aan het kadaster. „Tenzij de bommen diep zijn ingesla gen," oppert De Voogd van het ge meentearchief. Volgens een medewer ker van het kadaster is op de oude, tij dens de oorlog ingetekende kaart, te le zen dat er op de plaats van een inslag een herkenningspaaltje heeft gestaan. „Hij was op dat moment dus onder zand bedolven," aldus de medewerker. 2 m glimlacht Van Gelder. „Vroeger was mooi en netjes het belangrijkste, maar nu komen er allerlei toestanden bij kij ken. Je kunt het zo gek niet opnoemen of ik heb er wel trouwfoto's bijgemaakt. Op een varken, in knotsgekke auto's en 'op de meest vreemde locaties. Op die manier houd je wel lol in je werk, hoewel- het steeds moeilijker wordt om iets nieuws te verzinnen. Daarom ben ik blij, dat ik door mond-op-mond-reclame ook vaak 'in den lande' word gevraagd. Op die manier kom je nog eens ergens an ders dan uitsluitend in het Beatrixpark." Door Rob van Stek SCHIEDAM Helden willen ze geen van beiden genoemd worden. „Zo voelen we ons ook niet. We heb ben simpelweg in de gegeven omstan digheden gedaan wat we dachten dat we moesten doen," zegt de Schie damse oud-verzetsman Luc Buist (68jeenvoudig. Buist, secretaris van de Schie damse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke gevange nen en Voormalig Verzet Nederland, voelde zich in de eerste plaats enorm vernederd door de Duitse inval. „De brute wijze waarop ons land overwel digd werd, ik ervoer dat als een ver krachting. Ik lag in dienst toen de oor log uitbrak, maar wilde geen genoe gen nemen met de snelle nederlaag. Ik wilde wat doen. Daarnaast kom ik uit een rood nest, en had mijn vader me gewaarschuwd voor het fascisme." Ook voor zijn compaan Piet Drenth, voorzitter van de Schiedamse afdeling en voormalig kabinetchef van de burgemeester van Schiedam, speelde de afkomst een belangrijke rol. Opgegroeid in een gereformeerd gezin keerde hij zich uit overtuiging te gen het natlonaal-socialisme. Door het werk wat hij deed bood de mogelijk heid tot het bieden van verzet zich als het ware vanzelf aan, vertelt hij. Drenth (jaargang 1921) "werkte in de oorlog op het stadhuis, tot '42 in Zwijndrecht, daarna in Schiedam, waar hij al vanaf 1939 woonde. „Je moet het zo zien, dat ik heel dicht bij het vuur zat en daardoor goed in staat was de opsporingen van de nazi's door administratieve mani pulaties te dwarsbomen," aldus Drenth. Hij bracht veranderingen aan op kaarten uit het bevolkingsregister, liet kaarten helemaal verdwijnen en kon voor de nodige vervalste vergun ningen en beschikkingen zorgen: „We hadden in Schiedam toen een burge meester genaamd Draayer, die hand tekening maak ik nu nog vlekkeloos na." Later raakte hij betrokken bij de distributie van gestolen bonkaarten voor onderduikers. Tegen het eind van de oorlog ging de Landelijke Knok ploeg (LKP), de organisatie waar Drenth deel van uitmaakte, op in de Binnenlandse Strijdkrachten (BS). Als lid van die organisatie maakte hij in mei '45 de bevrijding mee in Schie dam. Geweld heeft hij nooit gebruikt in de oorlogsjaren, we! wapens ge poetst en gesjouwd. Drenth: „Waar ze vandaan kwamen wist je niet, ze wa ren er opeens. Je wist sowieso haast niks. Behalve de LKP waren in Schie dam ook de Neutrale Organisatie (NO) en de communistisch georiënteerde Raad van Verzet actief, maar dat werkte allemaal langs elkaar heen, het was een heel schimmige wereld. Je kende elkaar alleen bij de voornaam. Da oud-verzetsstrijders Piet Drenth an Luc Buist Ik heb samengewerkt met iemand die in werkelijkheid ook Piet heette, maar daar kwam ik pas na de oorlog achter. Niet dat het wat veranderde, want ik bleef hem Theo noemen, en hij mij John." Luc Buist vond na de demobili satie werk bij Wilton, waar zijn vader klinker was. Daar kwam hij voor 't eerst in contact met het georgani seerd verzet in de persoon van de be kende Schiedammer Aart Aardoom, die deel uitmaakte van de Geuzen- groep die erg actief was op de werf. Buist begon zijn verzetswerk toen hij colporteur werd bij een stoomververij en met een carrier vol kleding door de stad fietste. Onder de textiel vervoer de hij munitie, springstoffen en later ook wapens. „Je deed het zonder de risico's te beseffen. Je was jong, je had nog geen gezin," zegt Buist 48 jaar na dato. Als geus wil hij nadruk kelijk niet bestempeld worden. „Daar voor is mijn bijdrage te gering ge weest." In ieder g»»*! werd de Schie dammer wel door de Duitsers met de Geuzen vereenzelvigd. Toen deze groep in november '40 werd opgerold stond ook Buist op de lijst met ge zochte personen. „Ik kreeg een tip van hoofdagent van politie Theo Ver linde dat mijn arrestatie ophanden was en hij adviseerde me onder te duiken." Buist begreep al snel dat hij niet in Schiedam kon blijven en wilde naar Engeland. Hij bleef echter steken in Frankrijk, waar hij zich In Parijs bij het verzet aansloot en illegaal druk werk bezorgde. Toen de grond hem ook daar te heet onder de voeten werd week hij uit naar Bordeaux, waar hij mensen de grens over hielp, de niet-joden naar het niet bezette Vi- chy-Frankrijk, de joden naar Spanje. „Als ik mensen wegbracht en we kwa men langs de moffen dan schreeuwde ik flink en ik sloeg en schopte ze. Dan dachten die moffen: dat is een goeie," verklaart hij zijn cynische taktiek. Uiteindelijk liep hij in 1942 door verraad tegen de lamp en via de ge vangenissen van Bordeaux en Brussel belandde hij in het concentratiekamp Dachau, waar hij de bevrijding door het Amerikaanse leger meemaakte. „29 april 1945 om twee minuten voor half zes kwamen ze binnen, ik zal het nooit vergeten. De dag erna stapte Ik met nog vier Hollandse jongens op de Amerikaanse commandant af en vroeg of we dienst konden nemen in het Amerikaanse leger. Hij keek ons eens aar: vier geraamten, ik woog 38 kilo. Hij moest lachen, maar toch deed hij het. Nadat we een tijdje aange sterkt waren kregen we uniformen en mochten we zelf bepalen hoeveel pis tolen we wilden hebben." Buist diende ruim drie maan den bij de Amerikanen en hield zich in die tijd voornamelijk bezig met het op sporen en arresteren van SS-ers en Gouwleiders. In augustus '45 keerde hij naar Schiedam terug. De beide verzetsmensen zeg gen veel geleerd te hebben in de oor log. Eén ding steekt daarbij echter bo ven alles uit: nooit meer fascisme, nooit meer racisme. Het is een histori sche les die nog niets aan actualiteit ingeboet heeft, benadrukken Buist en Drenth. „Waakzaamheid tegen fascis me blijft geboden, want waar de aan dacht verslapt steekt 't ras de kop weer op," waarschuwt Drenth. „Partij en als de Centrumpartij en de Volks unie, de opkomst van Le Pen in Frankrijk: het zijn allemaal tekenen aan de wand, die aangeven dat het gevaar niet geweken is." Buist: „Het is zo simpel: de zwakkere groepen in de samenleving krijgen de schuld en worden als zon debok aangewezen. In Nederland heb ben nu de buitenlanders en de vluch telingen het te verduren. Zet eens een andere bril op, kijk naar jezelf." De dodenherdenking (gisteren) en de viering van de bevrijding (van daag) beleven de beide Schiedam mers jaarlijks nog bijzonder intensief. Drenth: „Deze dagen horen bij elkaar en dat moet tot in lengte van dagen zo blijven. Om diegenen die gevallen zijn te herdenken en om waakzaam te blij ven tegen het neo-fascisme in al zijn vormen." Het tweetal vindt het een ver heugende ontwikkeling dat er de laat ste jaren weer een stijgende belang stelling voor de herdenkingen is, voor al van de kant van de jeugd. „Het is zo belangrijk om onze ervaringen door te geven aan de jongere generatie. Net als in veel andere plaatsen zal het verzetsmonument aan de Plantage binnenkort door een school geadop teerd worden. Daar zijn we heel blij mee," besluit de voorzitter. SCHIEDAM Na een korte pe riode van verbouwen en inrichten is aan de Westfrankelandsestraat 44 een nieu we informatiewinke! stadsvernieuwing geopend. Een aantal jaren geleden be stond er al een dergelijke winkel in Schiedam-West. Deze bevond zich in de Mariastraat. Omdat deze straat werd ge sloopt, meest de winkel alweer snel worden gesloten. De behoefte aan een informatiewinkel bleef echter bestaan, maar lange tijd kon er geen geschikte ruimte worden gevonden. Met het pand aan de Westfrankelandsestraat denkt het Projectteam West een prima locatie voor de informatiewinkel gevonden. In de informatiewinkel stadsver nieuwing kan men terecht voor alles wat met particuliere woningverbetering te maken heeft. De verbouwingsadviseur van de dienst gemeentewerken Hans van Vilsteren houdt iedere donderdag middag tussen 13.30 en 16.00 uur spreekuur. Hij geeft adviezen over tech nische aspecten van woningverbetering en verstrekt informatie over subsidiere gelingen, financieringsmogelijkheden enz. Behalve in de informatiewinkel (telefonisch bereikbaar onder nummer 4738060) kan men zonodig terecht bij de dienst gemeentewerken (bouw- en woningtoezicht) in het Stadskantoor, Emmastraat 1, achtste etage, dagelijks tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon: 4260500, toestel 299 en 391. SCHIEDAM In verband met de komende feestdagen heeft het Buro voor Rechtshulp aan de Hoogstraat 198 in Schiedam vanavond geen spreekuur en evenmin op 12 mei. Op vrijdag is het Buro altijd gesloten. Buiten deze dagen is het Buro op werkdagen telefonisch bereikbaar onder nummer 4737433. Het Instituut Sociaal Raadslieden is vandaag en morgen gesloten en op 12 en 13 mei. Daarna zijn de spreek uren weer als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 17.00 tot 19.00 uur. Het onlangs opgerichte Meldpunt Rassendiscriminatie zal op 5, 6, 12 en 13 mei eveneens gesloten zijn. In de we ken daarna is het Meldpunt telefonisch te bereiken op dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur op nummer 4738080. De wijkpost van de Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk is van 9 tot en met 13 mei wegens vakantie geslo ten. Het spreekuur op maandagmiddag en dinsdagmorgen komt dan ook te ver vallen. In dringende gevallen kan er contact worden opgenomen met het Stedelijk Bureau van de Stichting Geco ördineerd Ouderenwerk, telefoon: 4731976. De wijkpost-functionaris is maandagmiddag 16 mei weer van 14.00 tot 15.00 uur op het spreekuur van de wijkpost te bereiken. sprak één van hen verklarend, doch ernstig: „Lijn 8 bestaat al lang niet meer. Lijn 4 gaat over de Nieuwe Binnenweg, dus...21" Hierop stamel de ik een paar vertwijfelende woor den, greep vervolgens naar m'n ver frommelde reeds gebruikte strippen kaart en sprak daarop niettemin met de stelligste overtuiging: „En toch weet ik zeker dat ik 'n geldige strip penkaart heb. Maar door a! dit ge doe kan ik 'm niet zo snel vinden." Wantrouwend, ongelovig, ke ken ze me met z'n allen aan. Daarop hakte de oudste kordaat de knoop door met: „Niets mee te maken, me neer. U krijgt een boete wegens zwart rijden!" Daarop werd een bon- nenboek tevoorschijn getoverd en prompt kreeg ik de rekening gepre senteerd: 27,50. En wel onmiddellijk te voldoen. Voor me, aan het begin van de West-Kruiskadezijde, zag ik 'n lege taxi passeren. Ik vloekte in mezelf maar betaalde. Ik kon het eenvoudig niet uit staan. En wederom greep ik met 'n vertwijfeld gebaar naar een van m'n binnenzakken waaruit ik nu voor de tweede, of was het ai de derde keer, m'n portefeuille tevoorschijn haalde. En tussen m'n paperassen, gestoken tussen 'n briefje, dook daar plotse ling m'n geldige strippenkaart op, nog maagdelijk schoon. „Ziet u wel," sprak ik nu verbeten tot de controleurs, „ziet u, nu dat ik de waarheid spreek!" De RET-controleurs haalden haast emotieloos hun schouders op, waarna de struise controleur nuchter antwoordde: „Ach meneer, ze ver tellen ons zoveel. En misschien bent u toevallig wel te goeder trouw. Maar ja, de goeden moeten nu een maal onder de kwaden lijden...". Op de terugweg heb ik uit pure ellende én voor de zekerheid toch maar een taxi genomen. SCHIEDAM Leon Luysterburg heeft na lang wikken en wegen z'n con tract met handbalvereniging UVG voor een jaar verlengd. De succesvolle trainer/coach, die het damesteam van de Schiedamse club dit seizoen naar de hoogste divisie van Nederland loodste, maakte dat gisteravond na afloop van de tweede ronde van het Rijnmondtoer- nooi in de Sporthal Margriet bekend. De uitslagen: Actief—DWS 4— 10, UVG—Saturnus 13—6, Actief—Hol- iandiaan 14—4, Quintus—UVG 13—9, Hoilandiaan—Snelwiek 4—9, Quin tus—Rotterdamse Selectie 18—4, Snel wiek—DWS 10—14, Rotterdamse Se lectie—Saturnus 15—18. De goeden moeten onder de kwaden lijden. En zo hoort het na tuurlijk in onze samenleving, al doet het voor de meesten van ons nog zo'n pijn. Maar 'eigen schuld, dikke bult.' En m'n grootmoeder zei het al, dus ik had het kunnen weten: „Haastige spoed is zelden goed." En juist door die haast kan het heel raar lopen... Gisteren een afspraak om 15.30 uur met Jan Vleghaar, eige naar van het dit jaar tienjarig be staande 'liteaar-cafè' De Overheid aan de Rotterdamse Nieuwe Binnen weg. Omstreeks 15.25 uur loop ik in zeer haastige tred door het Rotter damse Centraal Station met het doel aldaar aan de voorkant in 'n 'snelle' taxi te springen. Voordat ik de duik kan ne men zie ik op een afstand, zonder bril, de mij van vroeger nog ver trouwde tramlijn 8 aan komen rijden. 'Da's mazzel,' denk Ik nog want die rijdt langs de Nieuwe Binnenweg en in mijn haast trek ik een sprint. En nog net voordat de tramdeuren ach ter me dicht klappen waan ik me veilig In mijn openbaar vervoer. Nog 'n beetje nahijgend ga ik op zoek naar mijn strippenkaart en ontdek tegelijkertijd tot mijn verbijstering dat ik niet in lijn 8 zit, maar in lijn 5! En aangezien lijn 5 een hele andere kant opgaat, richting Westplein aan de Maas, besef-ik meteen verplicht te moeten overstappen bij de voigen- de halte op het Kruisplein. In de tussentijd ga ik nog driftiger op zoek naar die vervloekte strippenkaart. En jawel hoor, die kon ik door al dat gejacht niet zo snel vinden. En natuurlijk, of de duvel er mee speelt, tegelijkertijd bekroop mij het onbehaaglijk gevoel dat er bij de volgende halte RET-contro- leurs zouden staan. En aangezien zo'n voorgevoel mij zelden of nooit bedriegt, zag ik ze op een afstand al staan. Vijf in getall Het 'angstzweet', of was het 'haastzweet', liep al aardig langs m'n voorhoofd toen ik uiteindelijk in een haast nooit gebruikte binnenzak m'n strippenkaart vond. Tram 5 was nu nog slechts een dertigtal meters ver wijderd van de als roofvogels wach tende RET-controleurs bij halte Kruisplein. Zo snel als 'n cowboy in nood zijn schietijzer uit z'n holster trekt probeerde ik met 'n flitsend gebaar de strippenkaart in de stem pelautomaat stoppen. Maar nee hoor, ik kwam tot de tweede verbij sterende ontdekking. M'n strippen kaart was vol, tot aan het laatste stripje afgestempeld... Wat er in die laatste paar se conden door je hoofd gaat wil ik u besparen. Feit is dat ik van lijn 5 wil de overstappen op lijn 8. Althans dat dacht ik. Maar toen lijn 5 eenmaal met knarsende remmen was gestopt en de tramdeuren opengingen was er voor mij geen doorkomen meer aan. Via alle deuropeningen stroomden de RET-controleurs naar binnen. En omdat ik op dat moment toevallig al op de treeplank stond bij de middendeur werd ik geconfron teerd met een struise RET-dame die mij halverwege de treeplank staande hield met: „Uw plaatsbewijs?!" En toen ik in wanhoop zei, „ja, maar laat u mij eerst even uitstappen, dan zal ik het u uitleggen," pakte ze met een verbeten gezicht de beide tra pleuningen vast. En alzo half-buiten- boord hangend, mij de uitweg ver sperrend, beet ze me nu nog feller toe: „Eerst uw plaatsbewijs!" Ik voelde me als een dief gevangen en uit haar blikken was maar één boze gedachte af te lezen: „Aha, 'n zwar trijder gesnapt die er met 'n smoes probeert vandoor te gaan." Inmiddels was de assistentie van de collega's gearriveerd. Aldus met door RET-'leger' omringd mocht ik uitstappen. Ze verloren me nu geen seconde uit het oog. En al had ik het gewild, 'vluchten kon niet meer'. „Ziet u," zo stak ik van wal met een vertrokken gezicht als 'n boer met kiespijn, „ik ben bij het Centraal Station in de haast op de verkeerde tram gestapt. Ik moet naar de Nieuwe Binnenweg, dus moest ik lijn 8 hebben en per onge luk belandde ik in lijn 5." Onder de RET-controleurs ging nu een homerisch gelach op. En toen ik de grap niet begreep, Morgen om 16.00 uur zal in Radio Café Rijnmond aan de Delft- sestraat in Rotterdam een expositie met '100 nieuwe werken' van rock zanger en thans ook kunstschilder Herman Brood worden geopend door dichter-schrijver Cor Vaandra ger. Brood zelf zal omstreeks die tijd voor de regionale radio in het café het woord voeren, maar net Iets eer der doet hij dit reeds voor '2 x bel len'. Herman Brood in z'n eigen 'rocktaal': „Kunstenaars? Zwakke plek. nie wakker te brande, in slaap gesubsidieerd (kunstig gedaan maar wat moet dit voorsteilen?). Oor spronkelijk beeldschone lege ruim tes worden volgepropt met tierelan tijntjes en gesigneerde zeeflitoos (oplage flexibel). De klant? Ook nie wakker te brande. By the way, wilt u nog 'n leuk schilderijtje kope? 'k Schudt ze uit me mouw! We lagen dubbel „'Schilderijtjes' is niet ut eni ge dat uit m'n mouw rolt," roept de kunstenaar met gepaste trots terwijl hij reeds z'n nieuwe dichtbundel doorbladert (stille wenk?). „Dit alles ondersteund door m'n nieuwste CD 'Yade Yade.'" SCHIEDAM - Het FNV Informa tie-centrum roept vrouwen op, die vóór december 1984 werkloos zijn geworden en wier echtgenoot kostwinner was, zich aan te melden voor een WWV-uitkering. Burgemeester en Wethouders hebben zich onlangs bij de beantwoording van schriftelijke vragen (gesteld door de ge meenteraadsleden Wiersma, Boonstra en Siljee) laten leiden door het stand punt van de FNV, dat deze vrouwen (mits zij aan de wettelijke verplichtingen voldoen aangaande de toenmalige WWV) recht hebben op een uitkering. De ingang van de betaling heeft het col lege afhankelijk gesteld van het fiat van de staatssecretaris de heer De Graaf. Hoewei er dus nog geen echte zekerheid is over daadwerkelijke beta ling adviseert de Werkgroep Uitkerings gerechtigden van het FNV deze vrou wen toch zich te laten inschrijven bij de Gemeentelijke Sociale Dienst. Mocht het tot een afwijzende beschikking ko men dan zijn er aitijd nog mogelijkhe den om tegen die beslissing in beroep te gaan. Voor meer informatie: iedere dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur in de Blauwe Brug en elke vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur aan de Lange Kerkstraat SCHIEDAM - De film Hector met in de hoofdrol de populaire Belgi sche komiek Urbanus draait morgen in het Filmhuis aan de Nleuwstraat 12. Ur banus speeit in de film een 35-jarige man die niet erg serieus wordt genomen door z'n omgeving. Hij komt in allerlei slapstickachtige situaties terecht. De film begint te draaien om half tien, de zaai is dan ai een uur geopend. De toegangsprijs voor Hector bedraagt vier gulden voor donateurs, donateur worden kost vijf gulden (inclusief eerste fiim). SCHIEDAM In tegenstelling tot eerdere berichten is de infowinkel van wijkcentrum De Erker 's avonds uit-, sluitend op woensdag open (van 19.00 tot 20.00 uur). Van maandag- tot en met vrijdagochtend kan men tussen 10.00 en 12,00 uur terecht in de info-winkel.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1