Bijna 1,5 miljoen schade na brand in kinderdagverblijf Pannekoek, wat is dat in het Pools? 'Ik vind de speurtochten wel leuk' Avondbladen TV Krant vanaf 29 juni op kabel Koster Het Vrije Volk SCHIEDAM Kuvoon-map voor leerlingen Zeilrace-vloot te bezichtigen Uitleningen bieb: .««M 350.000 Ook op zaterdag Caféhouder beroofd door gewapende man Zendtijduitbreiding voor 'Wat heet oud?' John kroes Sportdag voor de leerlingen PAGINA 6 MAANDAG 20 JUN11988 Poolse kinderen week te gast bij Ouvertureschool ':-v De brandweer sprak van een normaal midden-alarm. De schade was er niet minder groot om Scouting Vlaardingen viert 75-jarig bestaan in Het Hof met tal van activiteiten 74 47 •-# Een van de vele kraampjes achter het GEWB-kantoor. waar Scouting Vlaardingen zijn 75ste verjaardag vierde. tiülsta studio 50 jaar Uw bedden-specialist Hoofd-sponser Excelsior'20 SINGEL 51 SCHIEDAM (achterzijde Broersvest) Politie betrapt paraplu-dief Inbrekers actief bij Radio-Modern Witte Porsche gestolen v SCHIEDAM Alle scholen voor basis— en speciaal onderwijs in Schiedam ontvangen ook dit jaar weer Kuvoorr. een map waarin het aanbod van activiteiten op het ge bied van kunstzinnige vorming en milieu-educatie is verzameld. Het is de bedoeling leerlingen voor dit soort activiteiten te interesseren. Dat lijkt te lukken. Vorig jaar is de deelname aan de Kuvoon-acti- viteiten sterk gestegen. Volgens de makers van Kuvoon, medewerkers van het bureau gemeentelijk onder wijs consulent, is het aanbod dit jaar zelfs nog gevarieerder. De Kuvoon-map bestaat uit drie delen. Deel A bevat de kunst zinnige vorming. Schooltheatervoor- stellingen zullen een thema behan delen wat terugkomt tijdens de voorstelling in het theater. In deel B komen natuur- en milieu-educatie aan de orde. Daarin aandacht voor de landbouw, waarover dit najaar ook een tentoonstelling zal gaan plaatsvinden. In deel C worden ex cursies en museumbezoeken aange boden. Zo speelt Kuvoon in op een trend. Want tegenwoordig krijgen schoolreisjes steeds meer een edu catief karakter. ROTTERDAM De 18 schepen, die in juli meedoen aan de Mid Atlantic '88 zeilrace en -cruise, kunnen in de Rotterdamse Veerhaven worden bezich tigd. De boten liggen vanaf zondag 26 juni tot en met donderdag 30 juni afge meerd langs een ponton. Dit drijvende vlot ligt naast het gebouw van de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas. Op het permanente ponton is een kantoor ingericht van de Stichting Spe cerijen Race, die de zeilrace van Rotter dam naar de Azoren organiseert. Op vrijdag 1 juli om 13.00 uur vertrekt de vloot van zeezeilers vanuit de Veerhaven naar de Berghaven in Hoek van Holland. De volgende dag zul len de zeiljachten om 12.30 uur naar de startlijn varen, vanwaar ze om 14.30 uur worden weggeschoten. Op 1 en 2 juli vinden eveneens de Hoekse havenda gen plaats. cy (TlL/O fLJ Ou.o'jv-vj i SCHIEDAM De Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek zal woensdagmiddag-22. juni vanaf 15.00 uur feestelijk aandacht besteden aan de 350.000ste uitlening van dit jaar. In het filiaal Nieuwland aan het Dr Wibautplein 163 zal een gelukkige bibliotheekbezoe ker dan een attentie in ontvangst ne men. Volgens de medewerkers wijst het aantal van 350.000 uitleningen op een totaal van een miljoen uitleningen aan het eind van 1988. Dat zou dan ruim 30 percent meer zijn dan vorig jaar, toen zo'n 700.000 boeken, gram mofoonplaten, compact-discs en video banden werden uitgeleend. In het Vlaardingse stadhuis is af gelopen weekeinde het eerste huwelijk op zaterdag voltrokken. Dat gebeurde door het oud-raadslid mevrouw P. van der Linden- Van Dorp. Ze verbond de heer J.M. den Draak in de echt met me vrouw T.C. Pols. Tijdens de raadsverga dering van 1 maart heeft de gemeente raad besloten, dat het ook mogelijk werd op zaterdag te trouwen. Op dezelf de dag voltrok mevrouw J.C. de Veer- Bijnagte het huwelijk tussen Th. E. Schipper en E.M van der Waal. Beide dames werden speciaal voor het trou wen op zaterdag benoemd tot ambte naar van de burgerlijke stand. VLAARDINGEN - De Vlaar dingse eigenaar van een café-restaurant in de sporthallen Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan is in de nacht van donder dag op vrijdag beroofd. Een met een vuurwapen bewapende man dwong de horeca-exploitant zijn koffer af te staan. In de koffer zat zo'n zesduizend gulden, wat persoonlijke bezittingen, en vijf vliegtickets naar Spanje. Van de da der heeft de politie slechts een opper vlakkig signalement. Het was een ge maskerde man, twintig a dertig jaar oud, en ongeveer 1.70 lang. VLAARDINGEN - Het program ma 'Wat heet oud?' van de omroep Vlaardingen zal vanaf vandaag een half uur langer duren. Het zal voortaan te beluisteren zijn van 10.00 tot 12.00 uur. 'Wat heet oud?' geeft informatie speciaal bestemd voor 55-plussers. Naast nieuws en ontwikkelingen in de stad en regio, wordt er ook in elke afle vering een duik genomen in het verle den van de stad en haar inwoners. De omroep Vlaardingen is te be luisteren op 94.1 Mhz op de kabel. Door Wessei Penning VLAARDINGEN Een enorme brand heeft gistermorgen in het Vlaar dingse kinderdagverblijf Zonnehof aan de Marnixlaan een schade van bijna an derhalf miljoen gulden aangericht. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Over de oorzaak tasten politie en brandweer nog in het duister. Maar volgens een politieagent hebben getui gen even nadat de brand uitbrak 'weg lopende jongens' gezien. Toch gaan politie en brandweer nog niet uit van brandstichting. In eer ste instantie leek namelijk dat de brand was ontstaan in de zogenaamde 'techni sche ruimten', waar zich elektronische apparaten als wasmachines en koelkas ten bevonden. Bovendien had de brandweer bij aankomst in het dit weekend onbewoonde gebouw geen open ramen of deuren aangetroffen. In de loop van gistermiddag wees onder zoek echter uit, dat de brand in een hal was begonnen. Een ruimte waar slechts wat klimrekken en rolstoelen stonden. Het recherche-onderzoeksteam wordt tijdens haar werkzaamheden ge hinderd door de enorme ravage. „De brand was zo intensief dat het nu heel moeilijk is uit te vinden waar hij ont staan is," laat een woordvoerder weten. Vandaag wordt het onderzoek voortge zet. De brandweer werd gistermor gen rond de klok van vijven gealar meerd door omwonenden. Pas rond acht uur kon het sein 'brand meester' worden gegeven. Het nablussen duurde nog tot vroeg in de middag. Op dat mo ment was nog maar weinig over van het interieur van het dagverblijf voor gees telijk gehandicapte kinderen, dat verder te maken kreeg met een veel rook- en waterschade. Volgens de brandweer was de brand door de dubbele plafonds en het zeer brandbare dakbedekkingsmateri aal moeilijk te blussen. Steeds sloeg de brand op verschillende plaatsen op nieuw uit. Om het vuur in de loze ruim ten tussen het dak en het plafond toch te kunnen blussen, sloegen brandweer mannen gaten in het dak. Ook dat ver oorzaakte een een enorme schade. Even werd nog gevreesd voor ontplof fingsgevaar door de aanwezigheid van chloor in het zwembad van het dagver blijf. De brandweer kon het vuur echter uit die buurt houden. Geen moment is de brandweer bang geweest voor een eventueel over slaan,van dé braad, naar andere gebou wen jn de omgeving., peJi4arnixflat,.die slechts op een tieritarmeters van de brandhaard stond, werd niet door-hef* vuur aangestast, hoewel de wind wel'ln die richting stond. Brandweercomman dant Van Es: „Voor overslaan was deze •brand te klein: Het was maar. een mid- SssSS&É delgrote binnenbrand." Toch moesten gistermorgen wei veertig brandweerlie den, en acht politieagenten worden in gezet. Het dagverblijf Zonnehof behoort tot de Stichting Dagverblijven West- Zuid-Holland. Doordeweeks verblijven er iedere dag zo'n vijftig geestelijk ge handicapte kinderen in de leeftijd,van 'drie tot zeventien jaar. Voor "hen. ,en"d$ zesentwintig medewerkers moet nog een opvang gevonden worden.--» "Volgens K. Timmer, hoofd van de Zonnehof, zullen de kinderen „in ieder geval maandag" nog thuis moeten blij ven. Gisteravond waren onder meer de ouders daarover al ingelicht. Verwacht wordt dat de kinderen vanaf woensdag terecht kunnen in een ander gebouw. Vanmorgen vroeg is daarover al contact opgenomen met de gemeente Vlaardingen. Men denkt bij voorbeeld aan een leegstaand school gebouw. „Of een school die tijdens de komende zomervakantie toch niet wordt gebruikt," hoopt Timmer^ Jyëntüëèl 'kunnen ook andere dagverbïjvén van de -stiehting er zijn onder meervestigin- 'gert'ln Schiedam en Spijkenissè'"— ge- bruikt worden als tijdelijke opvang. Ex tra geld zal het niet kosten. „Voor dit soort gevallen is er een afdoende verze kering afgesloten. We kunnen een jaar lang in een vervangende ruimte te recht," meldt een directielid. Dat weegt echter nog niet op te gen de vervelende gevolgen van deze brand. Zo zullen de kinderen mogelijk terecht komen in gebouwen die voor hen ongeschikt zijn. Timmer: „Ongetwij feld ontbreken daar bepaalde voorzie- nipgen voor geestelijk gehandicapten,, zoals speciale stoeien en ander materi- -aalrEn-je-moet-maarafwacfrten-tioe-de^ kinderen emotioneel op al die heisa rea geren." Door Lucienne Wiskerke SCHIEDAM Poffertjes lustte hij niet. Hij keek er naar alsof ze ieder moment van zijn bord konden lopen. Het boekje, Hoe en wat in het Pools, wordt te voorschijn gehaald. Panne- koek, pannekoek, wat is dat in het Pools? Darrek is een van de 31 Poolse kinderen die deze week te gast waren bij de Ouvertureschool in Schiedam. Hij logeerde bij een Nederlands gezin; An ton, Ineke en Vincent Blommesteyn. De afgelopen week waren de ge zinnen die een Pools kind in huis had den te herkennen aan het blauw-witte gidsje Hoe en wat in het Pools. De plaatselijke boekhandel moest twee keer een lading bijbestellen. „Als we op het strand liepen," vertelt Ineke Blom mesteyn, „dan herkende je elkaar van verre door het blauw-witte boekje. Nóg een familie die aan haar Poolse gast- kind de Nederlandse duinen laat zien. Een middag besloten we naar de poffertjekraam aan de Maasboulevard te gaan. Toen we er binnenkwamen za gen we in een oogopslag dat er nog vijf gezinnen op hetzelfde idee waren geko men." De communicatie met hun jonge gast was voor veel gezinnen een pro bleem. Niet onoverkomelijk, maar wel vervelend. Anton en Ineke vonden het jammer dat Darrek zich niet kon uiten. Ineke: „Hij heeft deze week zoveel din gen gezien en nieuwe indrukken gekre gen waarover hij ons niets kon vertellen. Terwijl mijn zoon, Vincent, wanneer ze bij voorbeeld terug kwamen van een dagje Duinrell, uitgebreid verslag deed van die dag. Dat lijkt me moeilijk voor zo'n kind." Anton vult aan: „Maandag gaat hij weer terug naar Polen. Dan" is hij ruim een week bij ons geweest. Maar ei genlijk weten we niets van hem. Ik heb geprobeerd met gebaren uit te leggen wat mijn beroep is. Maar wat zijn ou ders doen weet ik niet, ook niet wat zijn hobby's zijn, wat hij leuk vindt." Om dit probleem een beetje op te vangen, maakten de meeste ouders onderling afspraken. Zo aten Darrek en Vincent de ene dag bij de ouders van Sylvi waar een Pools meisje, Z'aneta, logeerde en de andere dag aten ze met zijn vieren bij de familie Blommesteyn. Een leuke bijkomstigheid van het verblijf van de Polen was volgens Ineke dat de ouders van leerlingen op de Ouvertureschool vee! meer met elkaar in contact zijn ge komen. Een soort verbroedering, noemt zij het. Afgelopen zaterdag bra--'leer kracht,. Martin Daalmeyer sl an met - collega Litadiede Poolse taal goed be heerst en de hele week als tolk heeft "gëfünciïoneera, eerT&ëzöek aan de fa milie Blommesteyn. Anton en Ineke maakten van deze gelegenheid gebruik om wat meer te weten te komen over hun Poolse gast. De twaalfjarige Darrek liet weten dat hij wel moeite had met de communi catie, want gebaren maakten toch niet alles duidelijk. Maar, voegde hij er aan toe, het was niet erg dat hij niet alies begreep. Wat hem nu niet duidelijk was, zou hij later wel begrijpen. Hij vond Ne derland nog mooier dan hij venvacht had. En alles was hier beter georgani seerd dan in Polen. Wat hem verbaasde was dat de mensen zo warm waren. Hij had gedacht dat dat niet mogelijk was in een kapitalistisch land. De Poolse Z'aneta, die een paar huizen verderop logeerde, kwam zater dag ook even langs. Ook zij voelde zich thuis in haar gastgezin. Volgens Z'aneta vielen de ouders van Sylvi in voor haar vader en moeder. De Poolse meisjes waren volgens haar bang dat de Neder landse kinderen uitsloverig zouden doen, in de trant van: wij zijn de rijke Nederlanders, jullie de arme Polen. Maar dat, vertelde zij, gebeurde hele maal niet. Het leukste dat zij deze week hebben meegemaakt, vonden ze het be zoek aan sprookjespark De Efteling. Na een hele week vol uitstapjes, georganiseerd door de Ouverture school, waren de Poolse kinderen afge lopen zaterdag een dagje vrij om samen met hun gastgezin erop uit te trekken. Veel gezinnen besloten te gaan winke len in Rotterdam, zo ook'de familie Blommesteyn. Voor de Polen zijn onze overvolle winkels waar je van alles kunt krijgen en niet in de rij hoeft te staan, een onbekend verschijnsel. Dit bleek maandag ook al, toen tijdens een historische wandeling door Schiedam ook de Hoogstraat niet werd overgeslagen. De Pools sprekende Lita die de groep begeleidde, vertelde hoe zij een soort schaamtegevoel kreeg toen de kinderen zich vergaapten aan de eta lage van een groentewinkel. Een Poolse onderwijsinspecteur die met de kinde ren was meegekomen en de betere tij den in Polen nog had gekend, vertelde hen hoe een meloen smaakt. Zuidvruch ten zijn niet of nauwelijks verkrijgbaar in Polen. Met dit probleem kampte de fa milie Blommesteyn ook. Zij wilden Dar rek niet de indruk geven dat zij de rijke westerlingen zijn die het nergens aan ontbreekt, en hij het arme Poolse jonge tje. Ineke: „We hebben hem niet vol wil len proppen met allerlei luxe artikelen en lekkere dingen. Die jongen heeft ook zijn trots. Maar het is zo moeilijk, je weet niet waar je goed aan doet. Als ik Dar rek bij.voorbeeld vraag of hij een ban aan wilt,*zegt hij nee. Ik weet dan niet of hij erecfifgeemrekin1 heeft,'"öfdat hij niet onbescheiden wil zijn door ja te zeggen, üan gëeTIR'Vmcënt maar een banaan, en leg er voor Darrek een naast. Na een tijdje eet hij hem dan wel op. En dan hoop ik maar dat hij hem op heeft gegeten omdat hij er trek in had." Door Perry Menexis VLAARDINGEN De leger groen getinte tenten die vlak achter het GEWB-kantoor in Vlaardingen staan op gesteld, zullen menigeen aan zijn diensttijd doen herinneren. De achteloze voorbijganger kan mogelijk aan een mi litaristisch getinte jeugdkamp denken. Als hij zich voor een kijkje verder waagt, zal hij echter tot andere gedachten wor den gebracht. Scouting Vlaardingen, herdacht zaterdag in het Oranjepark het feit dat 75 jaar geleden de eerste padvinders- groep in Vlaardingen is opgericht. En dat is gevierd met een openlucht tentoonstelling, waar iedereen heeft kunnen zien wat de padvinders nu zoal kunnen. Het publiek mengde overal zich tussen de ongeveer twaalfhonderd pad vinders die hun beste beentje voorzet ten. Er is onder meer een scheve toren van Pisa te zien, die slechts uit wat pa len en touw is samengesteld. Twee jon gens die deze stevige toren beklimmen, bewijzen evenwel dat de makers heb ben geweten waar zij mee bezig zijn ge weest. Op amper tien meter van de in derdaad scheefstaande toren kunnen hamburgers worden gekocht. Het op trekje waar dat gebeurt bestaat even eens uit palen en touw. Achter deze geïmproviseerde snackbar en de bosjes is een brug ge maakt. Het oogt op het eerste gezicht wat wankel, maar blijkt wel degelijk ste vig te zijn. Niemand zakt er doorheen. Over de brug wacht de voorbijganger W'/s. - WY'Ï (INGEZONDEN MECS3EUNQ) een nieuwe verrassing: een skilift die met een touwtje kan worden terugge haald. Ondertussen huppelt een 'aantal jongetjes, die knalrode overhemden (staat voor Bevers wat betekent dat ze tussen de vijf en zeven jaar oud zijn, red.) dragen, in 'polonaise' achter Hip pie Springveer aan. Die speelt op zijn- mondharmonica wat vrolijke deuntjes en de Bevers zijn duidelijk in hun ele ment. De vijfjarige Simon, die eventjes een verlegen indruk maakt, heeft het bij de Scouting erg naar zijn zin. „Ik vind de speurtochten wel leuk," zegt de klei ne een tikje bedeesd. Zijn maatjes, die daar precies zo over denken, delen die mening met een luid geschreeuw. Ach ter Hippie Springveer aan, om vooral de picknick niet te missen. Een aantal me de-Bevers zit al vol ongeduld in een kring te wachten. Op de achtergrond galmen kinderliedjes die uiterst vreed zaam klinken. Sjaak Boerdam (58), die voorlich ter van het district Rijnmond is, kan een beetje de tegenhanger van Simon zijn. Hij zit sinds 1945 bij de Scouting, dat toen nog gewoon de padvinderij heette en heeft daar het nieuwe begin meege maakt. „In de oorlog ging a! het materi aal dat de padvinders hadden naar Jeugdstorm, een organisatie van de NSB. Toen de oorlog voorbij was, moesten wij weer helemaal opnieuw be ginnen." De mooiste herinneringen be waart Sjaak Boerdam aan de jamborees waar hij is geweest. „Ik ben in 1947 met nog een Vlaardinger naar Moisson ge weest. Dat ligt precies tussen Parijs en Le Havre. Er waren toen zo'n kleine 25.000 jongens uit meer dan tachtig landen. Vooral de Amerikanen maakten indruk. Die deden alles groots. Zij droe gen allemaal dezelfde jacks en bij het eten draaiden ze hele varkens aan het spit. Dat was toen ongewoon. Ook de Japanners vergeet je niet gauw. Die jon gens wisten echt wel hoe je moet bou wen. Zij gebruikten altijd bamboe." De districtsvoorlichter kan zich van zijn verblijf in Moisson nog goed herinneren dat het daar prachtig weer was. „Wij hebben veertien dagen lang bloedheet weer gehad. Dat veranderde op de laatste avond, want toen stortre gende het. Hebben we snel de boel af gebroken en zijn we de trein in gerend." Vlak bij de Schiedamsedijk is de enige meisjesgroep bezig. Als embleem hebben zij een viool, de bloem die staat voor de naam van hun brigade (Vrede Is Onze Oprechte Leus). Enkele meisjes van een jaar of elf zijn met het hakken van hout bezig voor een vuurtje. Die heeft 'chef de cuisine', Rosalinda (18) wel nodig om haar warme chocomel te bereiden die bij iedereen gretig aftrek vindt. Een meter of vijftig verderop is een self-service restaurant, waar ieder een zijn eigen eten moet klaarmaken. De smulpapen kunnen genieten van een muzikale play back-show. De zevenjari ge Jiske, die 'True Blue' van Madonna imiteert, steelt daar de show. Zij krijgt na afloop een applaus en een bos bloe men. Op de achtergrond roept een groepje jongens 'we want more'. (INGEZONDEN MEDEDELING) APK alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 SCHIEDAM Televisiekijkers die zijn aangesloten op het Schiedamse kabelnet staat op woensdag 29 juni een uitbreiding te wachten. Op die dag zul len de Openbare Nutsbedrijven Schie dam (ONS) starten met de doorgifte van een televisiekrant, die wordt verzorgd door de Avondbladencombinatie Rot terdam (ACR). De ACR is de uitgeefster van het Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk. De Avondbladen TV krant zal te zien zijn op het BRT2-kanaal. De ingebruikstelling van de Avondbladen TV Krant vindt plaats om 11.00 uur 's ochtends en zal worden verricht door de Schiedamse wethouder A.G. Wiegman (Financiën en Nutsbedrij ven) en ACR-directeur G. Verschoor. De plaats van handeling is het gebouw van de ONS aan de Van Heekstraat 15. De uitzendingen van de Avond bladen TV Krant worden verzorgd door een redactie die zetelt op de vierde eta ge van het World Tradecenter in Rotter dam, waar ook de redactie van het RN is gehuisvest. De uitzendingen van 'de kabelkrant', zoals de meeste kijkers de uitzendingen gemakshalve aanduiden, zijn al sindsaugustus 1984 te zien op de Rotterdamse kabel. Onlangs nam het Gemeente Energiebedrijf (GEB) in Rotterdam nieu we apparatuur in gebruik (Digitec), SCHIEDAM - Op donderdag 23 juni wordt voor de hoogste groepen van het openbaar-, basis- en speciaal on derwijs voor de vijfde keer een sportdag gehouden. Deze gezamenijke sportdag vindt plaats naast de 'eigen' sportdag die de scholen zelf, veelai op dezelfde dag, organiseren voor de groepen 1 tot en met 7. De sportdag duurt van 09.00 tot 15.30 uur, en vindt plaats in sporthal Margriet en in het sportfondsenbad. Daar zijn circuits van 12 spelen uitgezet. In het zwembad zijn dat onder andere een glijbaan-estafette en een vlottenra- ce. In de sporthal doen de kinderen on der andere mee aan een touwtrek-esta fette, en aan badminton. De gezamenlijke sportdag wordt georganiseerd door het bureau ge meentelijk onderwijsconsulent, de gym leraren voor het openbaar onderwijs, en de gemeentelijke dienst Sport en Re creatie. waarmee de kabelkrant zichtbaar aan kwaliteit heeft gewonnen. De uitzendin gen bestaan onder meer uit nieuwsbe richten, advertenties, uitgaansinformatie en een vacaturebank van het arbeids bureau. ..normatie over de Avondbladen TV Krant is verkrijgbaar bij de heer C. van der Velden, tel. 400.42.96. Het re dactieadres luidt: World Tradecenter (WTC-gebouw), Postbus 30196, 3001 DD Rotterdam. SCHIEDAM Vrijdagnacht heeft de politie in de Boomgaard straat een 17-jarige Schiedammer aangehouden, omdat hij had inge broken in een parapluwinkel in de Hoogstraat. Voorbijgangers hadden de politie geaiarmeerd. Toen agen ten bij de parapluwinkel kwamen, probeerde de jongen te vluchten. Met een sprong door de etalageruit, waarmee hij verwondingen aan zijn rechterarm en lip opliep, trachtte hij te ontkomen. Later kon de politie hem toch aanhouden. De Schiedam mer is voor behandeling in het Schieiand-ziekenhuis geweest.- SCHIEDAM Oplettende beambten van de spoorwegpolitie hebben ervoor gezorgd dat de poli tie vanmorgen een 20-jarige en een 21-jarige man, beiden uit Schiedam, konden aanhouden. Zij worden er van verdacht bij Radio Modern op de Nieuwpoortweg een vrachtauto van dit bedrijf te hebben openge broken. Ook zouden zij hebben ge probeerd de toegangsdeuren te for ceren. Een aantal spoorbeambten zag dat. Zij alarmeerde de politie, die te laat kwam, maar een signale ment van de auto kreeg. Na een achtervolging werden de daders op de Nieuw Mathenesserlaan aange houden. VLAARDINGEN - Aan de Luxemburgseweg is vrijdagavond een witte Porsche gestolen. De auto heeft een waarde van 42.000 gulden. Het kenteken is: PY-93-TN.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1