Zu id voert aclre voor opgegeven Monique N N Het Vrije Volk SCHIEDAM Helft geld binnen voor restauratie Palmboom Onderzoek naar klachten in de Stationsstraat Avondbladen TV Krant in gebruik genomen Bibliotheek gaat meer videobanden uitlenen Botsing met gewonden '29-50 •:di6.50 m warmtebron vlaardingen pm2 27.50 Aanbieder-"" Bezoek onze unieke badkamer showroom met meer dan 20 opstellingen GRATIS SUSKE WiSKE ;K VOOR UW iGEi 'SCHANULLEKES: ftestofrint tegels/sanitair Wa' -q T,t>w^c,r'Z.O' AZURR° ""'"125.95 163.00 161.95 218.35 ws PAGINA 16 DONDERDAG 30 JUN11988 Buurt wil droomreis naar Disneyworld aanbieden. Maar het moet snel. „Hardstikke fijn wat deze mensen doen." Kabelkrant brengt dagelijks zes pagina's Schiedams nieuws op kanaal 7. Ook radiopakket uitgebreid met drie zenders. Goats Palace Optreden Kaz Lux Oranjegekte herleeft in Oude Hal stadhuis bij huwelijksvoltrek king van Wim Koe vermans en Margot Hoogeveen PASFOTO'S zwart-wit en kleur KLAAR TERWIJL U WACHT1 vloêhtegel i SCHIEDAM „We hebben ons niet vertild met dat streefbedrag van drie ton aan eigen bijdrage van de Schiedammers. Het werk moet nog be ginnen en meer dan de helft is binnen." Niet zonder trots stelde burge meester Reinier Scheeres gisteren vast, dat voor de restauratie van de molen De 'Palmboom aan de Noordvliet in Schie dam voldoende draagvlak gevonden is in de plaatselijke gemeenschap. Scheeres maakte, als voorzitter van de Stichting De Schiedamse Molens, be kend dat in het najaar begonnen wordt met het herstel van deze molen. Vol gend jaar september moet de overge bleven stomp hersteld zijn en begonnen worden met het aanbrengen van een nieuwe balie en de herbouw van de rest van de bij een brand aan het begin van deze eeuw verloren gegane top? In de loop van 1991 moet de volledige restau ratie zijn voltooid van De Palmboom, waarin een moienmuseum is gepland. De totale som aan restauratie kosten bedraagt 1,75 miljoen gulden. Het grootste deel hiervan komt uit over- heids- en andere bijzondere fondsen voor monumentenherstel. Scheeres: „Uit particuliere bron moet ook een flink bedrag komen, hebben wij als stichtingsbestuur gezegd. Dat is niet al leen onvermijdelijk, maar ook noodza kelijk om te weten of binnen de plaatse lijke gemeenschap voldoende draagvlak aanwezig is voor dergelijke projecten. Wij hebben ons streefbedrag op drie ton gezet. Zoiets is altijd een gok, maar "we halen het. Terwijl de werkzaamhe- den nog moeten beginnen, hebben we 'nu 157.950 gulden verzameld. Het grootste deel hiervan is tot •stand gekomen via het bekende uit- scheur-cadeaubiokje. De Bondsspaar bank neemt de te gieten ijzeren wieke- nas voor zijn rekening en Siavenburgs Bouwbedrijven drie baliedeuren met ko zijnen. De verkoop aan actie-artikelen zoals tinnen molentjes, bouwplaten, stropdassen en prenten neemt ook sterk toe en de zogenaamde steentjes actie is dankzij de inzit van de service club Rotaract goed begonnen. Er zijn nu 69 IJsselsteentjes verkocht waarin men zijn naam kan laten graveren en waarmee uiteindelijk de molen boven de balie opgemetseld wordt. Scheeres vroeg gisteren de 22 leden tellende serviceclub voor jonge ren van 18 tot 28 jaar de voortgang te garanderen van de steentjesactie, die op de volgende Molendag 20 mei 1989 eindigt. De aanwezige be stuursleden gaven de burgemeester nog geen antwoord maar wel reden voor goede hoop. Zij ontvingen op een bij eenkomst in De Noordmolen als dank voor hun tot nu toe getoonde inzet een stropdas of tinnen molentje. SCHIEDAM In Schiedam-Zuid is deze week de Actie Monique van start gegaan. De wijkbewoners spannen zich in om de hartewens van de 13-jari- ge Monique Leenderts, een reis naar Disneyworld, in vervulling te laten gaan. Het meisje lijdt al jaren aan jeugdkan- ker en de behandelende artsen van het Sofia Kinderziekenhuis hebben haar in middels opgegeven. Monique Leenderts en haar ou ders zijn dolgelukkig met de actie. „Ik vind het hardstikke fijn wat deze men sen voor mij doen," zegt een opvallend opgewekte Monique. „De zaak grijpt ons aan. Het is bijzonder fijn en vooral ook de manier, waarop de artsen van het Sofia Kinderziekenhuis onze dochter begeleiden." initiatiefnemer van de inzame lingsactie is Piet Valk, eigenaar van een videotheek. Hij kent het meisje en haar familie goed en wilde iets voor haar doen. Hij besloot de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid in te schakelen. De vereniging is bij Monique en haar ou ders op bezoek geweest om te vragen of het meisje echt zo graag naar Disney world wil. Toen dit het geval bleek te zijn zijn medewerkers van de bewoners vereniging meteen aan de slag gegaan om alles te regelen. De bewonersvereni ging heeft een bankrekening geopend waar men geld op kan storten. Er wordt op diverse manieren geld ingezameld. Er wordt gecollecteerd en op alle basischolen zijn enveloppen uitgedeeld aan de leerlingen om thuis door de ouders te laten vullen. Verder zijn er brieven geschreven naar bedrij ven in Schiedam met het verzoek geld te storten. Ook wijkontspanningsvereni- ging Het Zuiderkwartier gaat geld inza melen, waarschijnlijk door middel van een bingo-avond. Voor de reis zal minimaal tien duizend gulden nodig zijn, omdat Moni que moet worden begeleid door haar ouders. Daarnaast is ook medische be geleiding noodzakelijk. Het geld voor de reis moet zo snel mogelijk binnen zijn. „Het liefst binnen veertien dagen, want Monique is echt erg ziek en we zijn bang dat ze anders de reis met meer kan maken," zegt de bewonersvereni ging. Tot nu toe is nog niet te zeggen hoe de actie verloopt. Door «n van Haren SCHIEDAM Op korte termijn wordt de luchtverversmgsinstallatie van het nieuwbouwcomplex langs de Hor- vathweg verbeterd, in een gesprek tus sen klagende bewoners van de twee jaar geleden in gebruik genomen wonin gen aan de Stationsstraat en vertegen woordigers van het Gemeentelijk Wo- ningbeheer, de huisbaas, is dat gister avond overeengekomen. Binnen veer tien dagen zullen technici van de ge meente met maatregelen komen om het euvel te verhelpen van het naar binnen biazen van onzuivere lucht. Een onaf hankelijk deskundige wordt ingescha keld om naar de oorzaak van de ge zondheidsklachten van de bewoners te zoeken. De bewonersvertegenwoordigers en de bewonersvereniging Schiedam- Oost willen in afwachting hiervan hun klachtenlijst met vrijgeven. Sinds de op- leveiing van de eerste huizen zouden er echter al klachten zijn. Pas kortgeleden, toen verschillende bewoners met elkaar spraken, werd duidelijk dat velen in het complex last hebben van stank en dro ge kelen. Een baby heeft sinds haar ge boorte last van ontstoken ogen en ook oudere bewoners hebben last. De oorzaak wordt door Woning- beheer in eerste instantie gezocht in het naast elkaar staan van een schoorsteen van de verwarming en de aanzuigpijp van het verversingssysteem. De pijp van de rookafvoer zal aanzienlijk verhoogd worden. Waarnemend directeur Meij- boom van Woningbeheer zegt geen re latie te kunnen leggen tussen het ver versingssysteem en deze klachten. „We praten met over een specifiek voor de Stationsstraat in Schiedam ontworpen systeem, maar over een elders in het land al lang in gebruik zijnd verver singssysteem. Op die andere plaatsen zijn de hier gehoorde klachten met aan wezig. Dat maakt het juist zo moeilijk. We willen daarom zo snel mogelijk een onafhankelijk deskundige onderzoek la ten verrichten." Een eerste globaal onderzoek van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond geeft volgens de behandelend hinderwet-ambtenaar C.L. Lauffer aan, dat de oorzaak niet van buitenaf komt. „Bij, bij voorbeeld, westenwind hebben ook bewoners van huizen die verderop staan hinder. Ik zoek het knelpunt dus toch binnen." Monique Leenderts wacht met cowboyhoed in Amerikaanse stemming het resultaat af van de voor haar gehouden 'droomreis-actie'. Haar moeder is ook blij met de steun van de buurt. SCHIEDAM Televisiekijkers die gisteren hun toestel hadden afge stemd op kanaal 7 konden het allemaal live meemaken. Om exact 20 minuten over elf verdween het testbeeld en daar was 'ie dan: de eerste uitzending van de Schiedamse editie van de Avondbladen TV Krant. Verantwoordelijk voor die beel dwisseling waren wethouder A. Wieg man (Openbare Nutsbedrijven) en direc teur G. Verschoor van de Avondbladen Combinatie Rotterdam (ACR), die de kabelkrant met een druk op de knop in het gebouw van de ONS aan de Van Heekstraat officieel in gebruik stelden. Behalve in Schiedam en Rotterdam wordt het programma ook in Maassluis doorgegeven. Daar kunnen de kabel abonnees de TV-krant vanaf morgen in het pakket verwachten. De electromsche krant is 24 uur per etmaal te bekijken op kanaal 7 VHF van het Schiedamse net, waarop door gaans BRT 2 uitzendt. Op de uren dat het tweede Belgische net in de lucht is zal de TV-krant haar programma onder breken. Behalve binnenlands en buiten lands nieuws brengt de krant dagelijks SCHIEDAM De Openbare Bi bliotheek heefi in een voorste! aan de gemeenteraad gevraagd om een krediet van 75.000,- om de collectie videoban den uit te breiden. In februari van dit jaar stemde de raad in met het voorstel van de bibliotheek om videobanden uit te gaan lenen aan alle leden in plaats van alleen aan scholen voor educatieve SCHIEDAM De Schiedam se popgroep Goats Palace speelt vrijdagavond 1 juli in Café Podium. Het optreden begint om 22.30 uur. De toegang bedraagt ƒ2,50. SCHIEDAM Zanger en gi tarist Kaz Lux zal zaterdagavond 2 juli een solo-optreden geven in café Podium aan de Lange Haven. Kaz Lux was vroeger lid van de pop groep Brainbox. Aanvang 22.30 uur, toegang 4,-. doeleinden. Nu meer mensen de ban den zullen gaan lenen is een uitbreiding van de collectie noodzakelijk. Verder vraagt de bibliotheek om een bedrag van ƒ85.000,- voor de in stallatie van een beveiligingssysteem. De beveiliging is nodig vanwege de veelvuldige diefstal van boeken en tijd schriften. In de filialen Noord en Nieuw- land is men er zelfs toe overgegaan om tijdschriften die vaak worden gestolen, achter de balie te bewaren. De gemeente zegde eerder al een krediet toe voor de automatisering van de diverse filialen van de biblio theek. De bibliotheek pleit in het voor stel voor een gelijktijdige invoering van automatisering en beveiliging. Voor bei de zijn namelijk aanpassingen aan de balie nodig. Door invoering van een be veiligingssysteem kan volgens de biblio theek de diefstal flink worden beperkt en de dienstverlening aan het publiek worden verbeterd. De bibliotheek vraagt verder 10.000,- om de herkenbaarheid van de verschillende bibliotheekgebouwen te vergroten. Het is de bedoeling dit te doen door middel van lichtbakken, ope ningstijdenborden en gevelborden. (INGEZONDEN MEDEDELING) Prachtig Suske Wiske spellenboek kado' bij het ont wikkelen van uw kleurenfiimpjes Te vens de nieuwe te kenfilm Popeye Son.op video,speel- duurluurVHSvoor slechtst 9,90 zolang de voorraad strekt Ongelooflijk goed m kleur Door Ben van Haren VLAARDINGEN - „Aanvallen." Het kon niet missen. Oranje-reserve Wim Koevermans schreeuwde de kreet gistermorgen toch weer door de Oude Hal van het Vlaardmgse stadhuis nadat eindelijk zijn huwelijk met Margot Hoo geveen was gesloten en het paar zich opstelde voor een eerste staande re ceptie. De oranjegekte herleefde weer even en dat is met vreemd. De voetbal sport, waaraan de 28-jarige reserve-li bero van het succesvolle Nederlandse elftal sinds ruim zeven jaar zijn boter ham verdient, had immers al tweemaal uitstel van de huwelijksvoltrekking ver oorzaakt. Het eerste uitstel ontstond door de noodzaak van het spelen in de na- competitie met Fortuna-Sittard, waar heen de lange Koevermans in 1980 ge transfereerd werd door FC Vlaardingen. Vervolgens was er de onverwachte ver kiezing in de selectie van het Neder lands Elftal voor deelname aan het Eu ropese Kampioenschap. Zijn verblijf in West Duitsland maakte opnieuw uitstel van de trouwdatum noodzakelijk, maar leidde tevens tot het maken van een nieuwe trouwkaart door de hoftekenaar van Neerlands topsportwereldje, Dick Bruynestein Een oranje-gekleurd voet- baldoel omlijstte de gebruikelijke tekst. Op de trappen van het Vlaar dmgse stadhuis stonden gistermorgen om elf uur pupillen van de voetbalver eniging Fortuna met (uiteraard oranje) erebogen en de laatste tijd veel ge bruikte speciale supportersvlaggen Pupillen van da Vlaardingsa voetbalvereniging Fortuna maakten aan araboog voor bruid an bruidegom. klaar om het feestpaar toe te juichen Journalisten en fotografen waren zelfs uit Limburg gekomen om voor hun le zers de trouwerij van Wim en Margot te verslaan. De in Vlaardingen geboren en getogen nieuwe echtgenoten wonen al ongeveer acht jaar samen in Geleen, waar de verdedigend en koppend zeer sterke speler razend populair is Er wa ren geen spelers van het Nederlands Elftal aanwezig op het stadhuis in Vlaar dingen en later bij de receptie in De Ridderhof in Maassluis. „Die ziin alle maal met vakantie en dat gaan wij ook gauw nog even," zei het kersverse echt paar vol begrip Ook ontbrak Rmus Michels, die zondag al weer in Duitsland bij Bayer Leverkussen moet beginnen Wel was er de vaste begeleider van het Nederlands Elftal, Carel Akemann De man, die tij dens de EK als rechterhand van Michels fungeerde, voelde zich prima thuis in deze omgeving Hij is net als Wim Koe vermans afkomstig uit een rasechte Vlaardmgse Fortuna-familie. Hij maakte tot hij een knieblessure kreeg als ach- terspeier deel uit van de Fortunaselectie en was er jarenlang wedstrijdsecretaris tot hij bijna 25 jaar geleden in dienst trad van de KNVB. Ook ere-voorzitter Dick Haddeman van Fortuna behoorde gisteren tot de genodigden van het echtpaar Koevermans-Hoogeveen De ambtenaar van de burgerlijke stand had het al aan het begin van zijn toespraak gememoreerd „Voetbal speelt een belangrijke rol m uw leven Maar gelukkig heeft u eindelijk tijd ge vonden om te trouwen in Vlaardingen tussen zoveel vrienden en kennissen 6 pagina's met berichten uit Schiedam. Verder is er sportnieuws, het weerbe richt, de horoscoop, eike dag een re cept en een kijktip voor een televisie programma van die avond. Het actuele nieuws wordt uitge zonden tussen 12.30 en 18.00 uur. Voor en na die tijd zal het accent liggen up service-informatie op het gebied van ontspanning, recreatie, uitgaan, kunst en cultuur. Ook informatie over ge meentelijke aangelegen, leden zal via de nieuwe krant aan de 30.000 Schiedam se kabelabonnees worden doorgege ven. De uitzendingen worden tech nisch en Inhoudelijk verzorgd door de ACR, de uitgeefster van Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad. Van de m Rijswijk zetelende redactie, die ge bruik maakt van de data-systemen van Sijthoff-pers, worden de pagina's over geseind naar het World Trade Centre in Rotterdam. Vandaar gaat de informatie na bewerking per dataline naar het kop- station van het Schiedamse kabelnet op de Beethovenflat aan de laan van Bol' Es. De TV-krant zal ook advertenties bevatten. Sinds februari dit jaar werkt het Gemeentelijk Energiebedrijf Rotter dam met het Digitec-systeem, wat beel den oplevert die in kwaliteit de internati onaal gehanteerde CEPT-norm verre overtreffen. „Door de digitalisering knjg je een zeer fijnmazig, egaal beeld, waar bij de kleuren traploos verstelbaar zijn. Alle kleuren zitten er op die manier in," licht Frank van Riel toe, projectmanager bij de ACR. Met de kwaliteitsverbete ring verwacht het bedrijf vooral meer adverteerders te trekken. In de overeenkomst tussen de ACR en de gemeente Schiedam over de doorgifte van de krant wordt ook al na drukkelijk rekening gehouden met de komst van een lokale televisieomroep. Zodra die ontwikkeling actueel wordt zal de ACR in haar zendschema plaats in ruimen voor een Schiedams station. Behalve Avondbladen TV Krant krijgen de abonnees ook nog een uit breiding van het radio-pakket: Cable One en Radio 10 komen erbij. Ook het geluid van de televisiezender Nederland 3 zal binnenkort doorgegeven worden. SCHIEDAM Op de kruising van Stadshouderslaan en Willem de Zwijgerlaan zijn gisteravond de auto's van een Rotterdammer en een Frars- man tegen elkaar gebotst. De 21-jarige bestuurder van de Franse vrachtauto kwam met de schrik vrij, maar zijn bijrij der moest met verwondingen naar het Schielandziekenhuis worden vervoerd. Hetzelfde overkwam de 31-jarige be stuurder van de andere auto Beiden konden na behandeling het ziekenhuis verlaten. Minder gelukkig was een bejaar de fietser die op het Frans Rietveldpad ten val kwam Hij zat met een gebroken heup lange tijd in het ziekenhuis aan bed gekluisterd zijn (INQE20N0EN MEDEDELING) HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM TEL 4266720 Waathavankada 41 telefoon 010-434205* Vlaardingen O «^2 c0mpos4ie tettassen' vloeien marroe' ideaal voor' umrtuisjese" ^aaruetopeo' 25*25 cm nu 25 x 20 cm maimer- ingreep» «au

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1