is tëst-case voor gemeente Driemaashave ontvangt eerste patiënt 'Ikhebnooii de intentiegehad van De Spil een Hilton te maken' Deelraad wil greep op winkelbestand Het Vrije Volk SCHIEDAM Wollig welzijnswereldje wil duidelijker produkt léveren PAGINA 12 DtNSOAÖ 9 AUGUSTUS 1988 Het aankopen, verbeteren en weer verkopen van zes woningen moet verdere verpaupering in wijk tegengaan. In heel Schiedam komen 100 panden in aanmerking Pietermannen plagen baders Vrachtwagen betrokken bij twee botsingen Zomerbridge intrek 'Rolschaatsers' aangehouden Messentrekker aangehouden ws Café-Restaurant-Hotel De Spil, waar iedereen zichzelf kon zijn, gaat na 6$ jaar dicht, v maar de laatste eigenaar wii nog zilveren jubileum vieren *7 47 »- SCHIEDAM De gemeente Schiedam gaat zes woningen aan de Rotterdamsedijk aankopen om ze na een grondige opknapbeurt tegen kost prijs weer te verkopen. Het pian voor de verbetering van de panden zal worden opgesteld in overleg met de toekomsti ge eigenaar-bewoners. Potentiële ko pers kunnen zich bij de gemeente aan melden. Volgens wethouder Hans van Kleef is de aankoopactie van de ge meente een 'volstrekt experiment'. Ais de proef slaagt Is het denkbaar dat men in de toekomst vaker gebruik zal maken van deze nieuwe wijze van woningver betering. Zeker 100 woningen in de drie oude wijken van de stad Oost, West en Zuid lenen zich hiervoor, schat de wethouder. „Als in al die gevallen bin nen een paar jaar niets gebeurt trekken zulke woningen hele blokken omlaag." Aan de Rotterdamsedijk gaat het om de panden 26 abc en 28 abc, die al le in particulier eigendom waren. Voor alle zes de woningen zijn al voorlopige koopcontracten getekend. Het zijn drie kamer portiek-appartementen: twee be nedenwoningen met tuin en vier etage woningen. Een bouwkundig onderzoek le verde op dat de kwaliteit van het blokje goed was. Door achterstallig onderhoud en leegstand dreigden de woningen echter te verpauperen. Begin dit jaar deponeerden buurtbewoners een stapel handtekeningen op het bureau van de wethouder. De omwonenden waren bang voor brand, vandalisme en een negatieve uitstraling naar de rest van de wijk. Van Kleef: „ledereen weet dat het er daar afgrijselijk uitziet, hoewel die woningen absoluut geen krotten zijn. Ze verkeren in prima staat. Je moet alleen niet langer wachten. Omdat de eige naars er geen geld voor hadden of niet wilden, hebben we zelf het initiatief maar genomen. Met een goede opknap beurt moeten ze weer dertig tot veertig jaar meekunnen." Zodra de woningen definitief zijn aangekocht zal een architect een verbe terplan opstellen, dat zoveel mogelijk tegemoetkomt aan de individuele ver langens van de kopers. De gemeente wil dit najaar al starten met de verbeter werkzaamheden. Volgend voorjaar zou den de panden dan al klaar kunnen zijn. De verkoopprijs is op dit moment nog niet bekend, maar zal uiteraard ook sterk afhankelijk zijn van de aard en de omvang van het verbeterpakket waar voor men kiest. Van Kleef: „Heel ruw geschat denk ik dat het uiteindelijk tussen de 40.000 gulden en de 100.000 gulden uit zal komen. Geen gloeiend dure huizen dus, maar dat moet ook niet, want we willen dat ze voor iedereen bereikbaar zijn." De wethouder verwacht dat er wel de nodige belangstelling zal bestaan voor de verbeterde woningen. „Er zullen na de renovatie toch interessante prij zen uitrollen, omdat alles tegen kost prijs gaat. Dus in ieder geval goedkoper dan 't vergelijkbare aanbod op de markt."Belangstellenden voor het pro ject aan de Rotterdamsedijk kunnen zich aanmelden bij H. van Sasse van IJsselt, afdeling Openbare Werken van de gemeentesecretarie, telefoon 4260500, toestel 278. w&y, -J; De eerste bezoekster van Driemaashave, mevrouw Van der Ster-Kramers, is ontvangen. Er is koffie met gebak voor haar. MAASSLUIS Langzaam schuifelde ze naar binnen en keek heel nieuwsgierig om zich heen. Mevrouw S.M. van der Ster-Kramers was gisteren de eerste patiënt, die het nieuwe ver pleeg- en reactiveringscentrum Drie maashave in Maassluis binnentrad, De heer A.Bakker, directeur behandel- en zorgverlening, stond klaar om haar vriendelijk te begroeten. Driemaashave is, zoals de naam al enigszins aangeeft, een zusje van Driemassstede, het verpleeghuis in Schiedam. De tweede vestiging van de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Water weg-Noord heeft ruimte voor 120 bed den. Negentig psycho-geriatrische (de mente) patiënten en dertig somatische (lichamelijke) zieken kunnen er terecht. „Wij gebruiken de moeilijke woorden omdat vooral 'dement' zo'n nare bijklank heeft." verklaart de direc teur beheerszaken van de stichting, de heer J.P. Hagenaars. Ook het woord re activeringscentrum doet een beetje vreemd aan. „Dit woord gebruiken we omdat we hiermee aan willen geven dat het er voor ons om gaat om de mensen weer actief te krijgen. Het gaat hier vooral om demente mensen. Wij willen kijken hoe je de mensen weer zo aktief mogelijk krijgt, hoe ze dus nog het meest zelf kunnen doen. We doen dit via allerlei simpele spelletjes." Het 'nieuwe gebouw aan de Stadsmolen in de Steendijkpolder ziet er aan de buitenkant heel strak en mo dern uit. Van binnen heeft het onderste gedeelte vier afdelingen van 30 bedden. Drie afdelingen voor mensen die de ment zijn en een afdeling voor mensen die langdurig ziek zijn. Het nieuwe centrum was volgens de heer Bakker echt nodig. „We hopen dan ook dat we niet alleen binnen onze muren hulp zullen verlenen maar ook zeker daarbuiten. Ik denk hierbij aan bejaarden die bijvoorbeeld hard thuis hulp nodig hebben. Driemaashave is dan ook zeker niet alleen bedoeld voor Maassluis, het heeft ook een regio-func tie. Het is daarom dan ook de bedoeling dat wij nauw samen zullen werken met verzorgingstehuizen in Vlaardmgen en met andere organisaties die hulp verle nen aan huis." In oktober zullen alle afdelingen van het nieuwe centrum ongeveer ge vuld zijn. Ongetwijfeld zal het voor een hoop bejaarden een opluchting zijn. Met het oog op de aankomende vergrijzing kan het centrum in de jaren negentig ook nog verder uitgebreid worden tot 180 bedden. De investeringskosten die tot nu toe gemaakt zijn bedragen 25 miljoen. Van dit alies heeft mevrouw van der Ster geen weet. Zij loopt gearmd met een verpleger naar 'de huiskamer', waar ze ter verwelkoming een kopje koffie met gebak aangeboden krijgt. „Ik kan nog heel goed zelf lopen hoor," zegt ze. „Maar een arm van een jonge man is toch ook wel eens leuk," grapt de verpleger. Zo te zien krijgt mevrouw van der Ster het wel naar haar zin. ROTTERDAM - Het wel zijnswerk in Nederland, dat vooral in de jaren tachtig over het voetlicht is gekomen als een wollig wereldje vol sponzige begrippen en roomsoezerf- ge praatjes, is hard toe aan een face-iiii. Dit is de strekking van een onderzoek van welzijnswerker Jaap Dekker van het Nederlands Centrum voor Volksontwikkeling (NCVO) in Amersfoort, die in het deze week verschenen boekje 'Welzijn onder de pers' uit de doeken doet hoe het huidige imago van het welzijnswerk is ontstaan en kan verbeteren. De oorzaken van het ver geleken met de jaren zeventig veranderde beeld zijn volgens Dek ker de relaties van het welzijnwerk in al zijn varianten met de pers, de po litiek en de overheid. De schuldigen van de verslechterde verhoudingen zoekt hij echter in het wereldje zelf. Het produkt welzijn is er steeds on duidelijker op geworden en dat komt naar zijn mening in de laatste plaats door de manier waarop werkers zichzelf en hun produktie presente ren. Dekker zegt er niet op uit te zijn het imago van de welzijnswerker als onderwerp uit het repertoire van cabaratiers te schrappen, maar pleit voor meer duidelijkheid. „Cliënten moeten tevoren weten waar ze hun tijd en geld in steken en wat ze kun nen verwachten en niet," beveelt hij aan. De welzijnswerker heeft naar de mening van de schrijver de afge lopen jaren vaak de kranten ge haald, naar aanleiding van onderling gekissebis. De eigen positie is zo veel vaker oogmerk van publicitieit geweest dan het welzijn van andere mensen, zodat het deksel wel hard op de neus moest vallen. „Het is 'een klassieke waarheid dat de bood schapper niet verweten mag worden dat de boodschap slecht is. De hand dient dus in eigen boezem te worden gestoken," concludeert Dekker. Hij suggereert dat het begrip 'beroeps ethiek' wellicht te zwaar is opgevat en dat werkers de schijn op zich hebben geladen een soort vrijgestel den te zijn. Over de welzijnstaal: „Wollige vaagheid werkt op volwas senen als kleurige zeepbellen op kinderen: de vreugde is kort en slaat om in teleurstelling." Dekker pleit 'de politiek' en de overheid niet helemaal vrij, waar het gaat om het gedurende de afge lopen jaren ontstane beeld van het welzijnswerk. Het nu al jarenlange proces van herstructureren (al dan niet ais gevolg van bezuinigingen) zou volgens hem voor elke bedrijfs tak fataal zijn, „Geen enkel bedrijf houdt dat vol. Op een zeker moment moeten structuren waarborgen dat er kan worden gewerkt. Strikt geno men kan beleid worden gevoerd, zelfs door middel van bezuinigingen. Maar als beleid slechts bestaat uit bezuinigingen, met alle organisatori sche consequenties vandien, dan gaat het ernstig verkeerd." 1 HOEK VAN HOLLAND Het dagelijks bestuur van de Hoekse deel- gemeenteraad wil zo spoedig mogelijk door burgemeester en wethouders van Rotterdam een voorbereidingsbesiuit la ten nemen voor het winkelgebied in het centrum. Het deelraadsbestuur vraagt ook de commissie Ruimtelijke Ordening om in die zin te adviseren. Gevreesd wordt dat zonder zo'n voorbereidings besiuit ongewenste ontwikkelingen zul len ontstaan ten aanzien van de bouw en exploitatie van winkels in het cen trum. Directe aanleiding voor de maat regel is het feit dat het architectenbu reau J. Boode uit Wassenaar twee win kelpanden in de Prins Hendrikstraat beeft aangekocht met een oppervlakte van ongeveer 700 vierkante meter. De zelfde projectontwikkelaar zou ook nog pogingen ondernemen om naastgelegen panden aan te kopen. Het deelraadsbestuur is nu bang dat daar in de nabije toekomst winkels gebouwd gaan worden zonder dat men behoorlijk invloed zai kunnen uitoefe nen. De aankoop van de panden heeft volgens beleidsmedewerker Rob Rij laarsdam alles te maken met de voorge nomen bouw in het Brinkplan. Project bureau Groen en Bregman gaat daar nog deze maand beginnen met de bouw van 2000 vierkante meter winkelopper vlakte en daarboven 58 woningen. Aan vankelijk zouden dat 72 woningen wor den, maar door allerlei eisen op het ge bied van brandpreventfe, viuchtplannen, trappen en liften is dat aantal terugge bracht tot 58. Behalve de winkels en de woon huizen zal er op de Brink waarschijnlijk ook nog een zogenoemd Bastionhote! worden gebouwd. Bastion bouwt stan daardhotels met 40 kamers en een res taurant voor ontbijt, en dinerbuffet. Daarnaast biedt het hotel vergaderruim te voor ten hoogste 25 personen en mo gelijkheid voor recepties voor ongeveer 60 personen. SCHIEDAM Ome Jan maakt zich boos. „Schandalig is het," vaart hij uit. „Dit is toch een symbool van de Vlaardingerdijk, een object dat behou den zou moeten blijven." Hij neemt nog een teug van zijn borrel. De Globetrot ter noemt de tachtigjarige zichzelf. Al 25 jaar is hij stamgast. „Ik kom helemaal nergens meer, enkelt hier. Overal smij ten ze geld aan weg, maar dit laten ze verloren gaan. Ja jongen, ik zeg altijd de waarheid, of-ie 'm nou mooi vindt of niet." Hans, eveneens vaste klant, ziet de toekomst ook wat sombertjes in. „Je kent hier iedereen, het ligt vast in je loop. ik hoop maar dat er een café voor terugkomt, want waar moeten we an ders heen? Ik zou het echt niet weten." Eigenaar-uitbater John Litzau reageert zelf nog het meest laconiek. „Die stadsvernieuwing houd je toch niet tegen. Ik vind het eigenlijk ook een goe de zaak. Het is hier bouwkundig niet veel meer waard, dat is uitgebreid on derzocht. Maar natuurlijk vind ik het jammer dat het afgelopen is. Op 1 fe bruari volgend jaar zou ik hier 25 jaar zitten. Da's wel een stukkie van je leven, hè." Het is gebeurd met hotel-café- restaurant De Spil op de hoek Vlaardingerdijk/Fabristraat. Het beken de horecabedrijf zal moeten wijken voor de stadsvernieuwing in Schiedam-West. Litzau is nog in onderhandeling over de verkoop van het pand, maar zodra de zaak rond is zal het kort daarop tegen de vlakte gaan. „Ze willen me er al per november uit hebben, maar ik hoop het uit te zingen tot februari. Voor de de cembermaand natuurlijk, maar ook om m'n jubileum te halen." In de wat stillere uurtjes speelt Litzau graag een potje biljart met de 'vaste Jongens' uit de buurt. Zo af en toe druppelt er eens iemand binnen. De muziek is op achtergrondsterkte. Het In terieur ademt een ouderwetse degelijk heid, met stevige houten stoelen en imi tatieperzenop de ronde tafeltjes. De wanden heeft ex-varensgezel Litzau be hangen met foto's, tekeningen en schil derijen van schepen en andere maritie me zaken. Op elk tafeltje staat een vaasje met bloemen.. f De geschiedenis van het café gaaf terug tot 1924. Toen was De Spil nog het clubhuls van voetbalvereniging SFCwaaraan het zijn naam nog dankt. Het was destijds geen gek idee om er een hotel van te maken. De Vlaardinger dijk vormde toen de rand van de stad en vanuit het pand had men een fraai uitzicht op het groen, de huidige wijk Nieuwland. Bovendien kwamen er veel reizigers langs, het was de doorgaande route naar Vlaardingen. Toen Litzau het bedrijf in 1964 overnam trof hij een verlopen zaak aan. Samen met zijn vrouw An bouwde hij door keihard werken weer een klantenk ring op. In de gloriedagen waren de der tien kamers van het hotel goed bezet en HOEK VAN HOLLAND - De strandwacht van Hoek van Holland heeft in de afgelopen da gen veel slachtoffers moeten be handelen nadat ze op een pfeter-* man hadden getrapt. Een pieter man is het best te vergelijken met een stekelbaars, dj het dat volwassen vissen een lengte van meer dan 40 centimeter kunnen bereiken. Kort onder de kust gaat het echter hoofdzakelijk om kleine pietermannen van enkele centimeters groot, die in de zwinnen, de diepere stukken langs de kust, op garnalen jagen. Wanneer men op de visjes trapt blijft de toch wat giftige stekel in de voet achter en die moet dan worden verwijderd. De wond wordt behandeld met caladryl, een ontsmettingsmiddel. Alleen in ernstige gevallen Is dokters hulp en eventueel zelfs zieken huisopname vereist. De stran dwacht heeft zich trouwens maandag opnieuw ontfermt over een aantal zoekgeraakte kinde ren. Bij een bezoekersaantal van ongeveer 70.000 raakten 45 kin deren hun ouders kwijt De meesten werden snel weer afge haald maar in enkele gevallen zaten kinderen drie tot vier uur op de post van de strandwacht te wachten. Eigenaar John Litzau van De Spil ontvini ontsnapte messatrekkers. „Ik ga er een sjofele reders op sandalen, voortvluchtigs Dultsa 'oorlogsmisdadigers* en beek over schrijven, acht. Man. wat oen types Ik niet binnen heb gehad." had Litzau twee vaste kelners in dienst. „Ik ben altijd gericht geweest op de werkman. Kijk, ik heb nooit de intentie gehad om een grote jongen te worden als Hilton. Voor mijn gevoel hadden wij ook een sociale functie: goedkoop on derdak voor gewone jongens." Talrijk waren de gasten van bui ten die tijdelijk in Schiedam te werk wa ven gesteld. Bij Wilton, de RDM, HCG, de glasfabriek of de kartonnagefabriek. En een tijdje terug nog marinemensen uit Den Heider, die voor de bouw van de onderzeeërs naar de jeneverstad geko men waren. Veel buitenlanders ook, vooral Engelsen en Duitsers. Litzau, die vanuit zijn zeemanstijd vijf talen spreekt, hield van die internationale sfeer en mocht zich altijd graag met de vreemdelingen onderhouden. „Ze kwamen vaak terug omdat ze het hier zo gezellig vonden. Kijk, als Franpois Duchateau hier komt is het meteen: 'hé, Francois, hallo!' Begrijp je wei? De Duitser is hier gewoon Günther en de Engelsman Brian of Danny. Dat maken ze In het Novotel niet mee hè, daar ben je een nummer." Want ook mensen die best het Atlanta of Hilton konden betalen kwamen op de speciale sfeer van De Spil af, weet de hotelier. „Hier konden ze zichzelf zijn, hoefden ze niet met zo'n strikkie om aan het ont bijt te verschijnen." Vogels van zeer uiteenlopende piuimage zag Litzau in ai die jaren de revue passeren, „ik ga er nog een keer een boek over schrijven, geen pro bleem. En ais ik dat niet blijk te kunnen dan neem ik er iemand voor in dienst. Man, wat een types ik hier niet binnen heb gehad." Zo was er die sjofele vijftiger op geiteharen sokken en sandalen, die zon der bagage binnen kwam wandelen en de duurste kamer nam. Hij biljartte een potje mee en verteerde stevig, maar toch vertrouwde Litzau het voor geen cent. „De volgende ochtend zei-ie dat hij op een of andere werf moest zijn. Ik had nog steeds niet gevangen, dus Ik dacht: ik blijf bij jou vader, dadelijk ben je gevlogen. Ik bood aan om 'm even te brengen. Komen we daar, word ik bij zonder vriendelijk door de portier ge- groef, door de scheepsofficieren en door de kapiteins. Ik vond het al zo vreemd, maar het bleek natuurlijk om hem te gaan. Meneer was reder/eigenaar van twee zeekastelen die daar lagen. Multimiljonair. Maar hij vond het zo leuk bij ons dat hij nog drie dagen is gebleven." Een niets vermoedende Duitse vrachtwagenchauffeur heeft eens een bijzonder onrustig nachtje doorgebracht in De Spil. Toen Litzau zich zoals ge bruikelijk met 's mans papieren bij de vreemdelingendienst meldde bleek het te gaan om een gezochte oorlogsmisda diger. Besloten werd tot onmiddellijke arrestatie over te gaan. Omdat de man ais vuurgevaarlljk te boek stond moest de hotellier net als in de film de deur muisstil openen met de passleutei en dan wegduiken, waarna de politie bin nenstormde. Pas op het bureau bleek dat de argeloze chauffeur de zelfde naam had als de gevluchte nazi en om die reden al meerdere malen in diverse landen was opgepakt. „Een andere keer komt er een jongen binnen, gloednieuwe koffer, gloednieuw pak, forse verteerder. De rekening loopt zo hoog op dat ik om een tussenafrekening vraag. Betaalt-ie prompt, met gloednieuwe biljetten. Naarmate de avond vorderde begon hij steeds onwaarschijnlijker, vreemde ver halen te verteiien. Enfin, hij wil blijven slapen. Ik vraag 'm z'n naam voor 't re gister. WH hij eerst niet geven, maar ik zeg dat 't nodig is voor 't serveren van 't ontbijt en ik krijg na wat touwtrekken toch een naam los. 's Avonds bij de po litie blijkt dat 't een veroordeelde mes setrekker is, ontsnapt uit een TBR-kli- niek. Meteen aangehouden. Geen leuk verhaal, hè? Nee, eigenlijk niet. Maar je maakt het ook mee." Sinds een paar jaar is het hotel gedeelte praktisch gesloten. Nog een paar kamers houdt Litzau open voor wat vaste klanten. Kort nadat in '83 de sloop was aangezegd werden de aan grenzende panden dichtgemetseld en -gespijkerd. Het blokje verpauperde en de gasten bleven weg. Sindsdien is De Spil vooral een buurtcafé. „Stadvemieuwlng is prachtig, maar klanten krijg je er niet van. Hoge huren, veel gezinnen met jonge kinde ren. Geen oude stamgasten." Maar, vindt de immer relativerende waard, „Het is natuurlijk ook een goede zaak dat pa niet meer zaterdagavond met z'n loonzakje de kroeg Induikt." Litzau hoopt op korte termijn el ders in Schiedam een geschikt pand te vinden waar hij zijn bedrijf kan voortzet ten, maar optimistisch is hij niet. Het vinden van een naam zal hem in ieder geval geen hoofdbrekens opleveren, „De Spil, wat dacht je anders. Dat blijft voor altijd met ons verbonden." SCHIEDAM Een 25-jarige Schiedammer is gisteravond gewond geraakt toen hij de macht over het stuur van zijn vrachtwagen met oplegger ver loor bij NS-station Nieuwland. De com binatie kwam terecht op de tramrails van de uitsluitend voor openbaar ver voer bestemde rijbaan. De man was kort daarvoor betrokken bij een aanrij ding op de afslag Schledam-Noord van de rijksweg en raakte daarbij slaags met een 29-jarige Hagenaar. Omstreeks kwart voor zeven gis- teravond vond een kop-staartbotsing plaats tussen de vrachtwagencombina tie en de personenauto van de Hage naar. De twee bestuurders raakten In discussie, die zo hoog opliep dat er zeer rake klappen vielen. De politie kwam er bij en slaagde erin de gemoederen te sussen en beide" mannentë bewegen gegevens uit te wisselen ten behoeve van de afhandeling van de schade door de verzekeringsmaatschappijen. Kort hierna verloor, een paar, honderd meter verder, de vrachtwagen-* chauffeur de macht over het stuur van zijn combinatie. Met verwondingen aan het hoofd en in zijn gezicht is hij opge nomen in het Schielandziekenhuls. SCHIEDAM De zomerinstuif voor bridgers georganiseerd door de dienst Sport en Recreatie van de ge meente heeft dit jaar een record aantal deelnemers getrokken. Gemiddeld 56 paren wisten tien weken lang de weg te vinden naar de kantine van Excelsior '20. De beide bridgeverenlgingen Schie dam West en Schiedam '59 stonden ga rant voor de opzet en uitvoering van de competitie, die dit jaar z'n 21ste editie beleefde. Volgens de organisatoren was het opvallend dat niet alleen routiniers op de wedstrijden afkwamen, maar ook veel 'beginnelingen' en 'thuisbridgers' zich In de strijd wierpen. Winnaar van de zomerinstuif werd H. van Velzen met een gemiddelde score van 62,1 percent, gevolgd door M. Kooyman en P. Fokkel- man met 61,4 percent. Als derde eindig de A. Smit (60,4 percent). VLAARDINGEN - De politie heeft gisteren In alle vroegte drie Schle- dammers in de leeftijd van 16 tot en met 19 jaar aangehouden wegens au to-inbraak. Het drietal, op de terugweg van een weekendje Hoek van Holland, was om 5 uur 's ochtends luidruchtig' aan het rolschaatsen op een parkeer plaats aan de Lepeiaarsingel. Toen de politie het trio aansprak bleek het om 'oude bekenden' te gaan. Uit een rug zak van een de jongens kwam een auto radio en een herenjas tevoorschijn, to tale waarde 1750 gulden. De spullen waren eerder die nacht gestolen uit een geparkeerd staande auto aan de Kwar tellaan. SCHIEDAM De politie heeft gistermiddag een 25-jarlge Rotterdam mer aangehouden, die eerder in de su permarkt op het Geuzenpleln met een mes had gedreigd. De man had een aantal pakjes sigaretten weggenomen in de winkel en bedreigde toen het winkel personeel, dat hem hierop aansprak," met een mes. in een surveillance-auto passerende agenten, die waren gewaar schuwd, hielden de Rotterdammer aan. Hij is Ingesloten op het bureau aan de Lange Nieuwstraat.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1