Maassluis vreest armlastig te worden van gifkostëh Maassluis verhoogt weinig lasten Kunstgras 'must' in het hockey wtei Het Vrije Volk SCHIEDAM/VLAARDINGEN Meer"woningbouw prioriteit Veer Pvd A B®K©ster Chiem van Houweninge opent tentoonstelling van senior Duitsland 2 blijft weg Koe^ tuin om ISSI m lif® «SB«eiN»8° Apparatuur in beslag genomen Dieven gepakt wv/ws MAANDAG 29^AÜGUSTÜSll988l vW%f& m Verplichte bijdrage in sanering Vertowijk valt tegen. Géien geld meer voor schoonmaak Steendijkpolder Kampbrandweer is iets bijzonders Wethouder onderzoekt verdelen van sportkösten Houweninge sr en Houweninge jr, de laatste met zijn partner. Wethouder J. Madera 'opende' zaterdag het kunstgrasveld van Pollux. Hij moest er een enorme stick voor hanteren. Manstalmeer dan 75 Kletsen Honden mishandeld bij inbraak Jubileum BGS Zwamleraren gezocht/ Stormschade aan Lisztplein Met 112 km J op Holysingel r~ Vrouw (41) van flats geslagen Overvaller dreigt met granaat :V4v- >-.*■• .y n ftTÖ •♦--vjj V-'-v .'.-.■■ -. MAASSLUIS De gemeente Maassluis heeft bij de'rijksoverheid aan- 'gekiopt voor financiële steun orri de ei gen bijdrage in bodemsaneringsprojec ten te compenseren. Maassluis moet 2,6 miljoen gulden betalen voor de'sa nering.van-de Vertowijk: Naar verwach ting zal het schoonmaken van de met vervuild havenslib opgehoogde Steen dijkpolder een veelvoud van dat bedrag vergen. „Tot dusverre zijn we geen arm- r lastige.gemeente geweest, maar het zou triest zijn, ais we de milieulasten moeten doorschuiven naar de burger," zegt wethouder 1. van der Knaap (Milieu). V. Iedere ft gemeente betaalt op grond van de Interimwet Bodemsane ring een eigen bijdrage in de schoon maakkosten van tien percent. In het ge val van de Vertowijk, een gebied waar in het verleden de touwfabriek Verto ja renlang het bedrijfsafval in het riviertje de Geer heeft geloosd, had Maassluis op een eigen bijdrage van achthonderd duizend gulden gerekend. „Het valt dan tegen," zegt Van der Knaap, „als er 2,6 miljoen op de eindafrekening prijkt." De gemeente zal daarom nu het spaarpotje moeten leegmaken. Dat pot je was net redelijk gevuld voor de schoonmaak van de Steendijkpolder. Voor de eigen bijdrage van die sanering is er dus geen geld meer. „Onze ge meente is jarenlang een binnenvettertjé geweest," iicht Van der Knaap toe. „We hebben altijd goed gespaard. Het zou bijzonder sneu zijn, als een hele ge meente nu de dupe wordt van de aan koop van bouwzand in de jaren zestig." Van der Knaap doelt hiermee op de aankoop van Rotterdams havenslib in 1962, waarop later woningen zijn ge bouwd. - Volgens de Maassluise wethou der is zijn gemeente 'ernstig onrecht' aangedaan. Van der Knaap zal opnieuw de vraag ter discussie stellen, of Maas luis wel als enige aansprakelijk kan wor den gesteld voor het opruimen van de vervuilde grond. Van der Knaap: „Moet je zo zwaar worden gestraft, dat je tot de bedelstaf wordt veroordeeld?" Maassluis wordt als gemeente aan de monding van de Rijn naar de mening van wethouder Van der Knaap wel erg hard getroffen door de vervui- lingspraktijkén van bedrijven stroomop waarts. Om de paar jaar moet de Maas sluise Buitenhaven worden leeggebag- gerd. De gemeente heeft echter de be nodigde drie miljoen gulden voor die schoonmaakbeurt in haar begroting van 1989 niet kunnen vrijmaken. Van der Knaap: „behalve het feit dat we dat be drag over enkele jaren weer moeten op brengen, weten we niet eens waar we met die bagger naartoe moeten." De Binnenhaven is sterk vervuild; ook deze verontreiniging is waarschijnlijk afkom stig van touwfabriek Verto. VLAARDINGEN De gemeente Vlaardingen zou zich veel meer moeten inspannen om geld van de Europese Gemeenschap te krijgen voor werkgele genheidsprojecten. „Als je goed met het bedrijfsleven samenwerkt en goede plannen op tafel legt, zijn er in Brussel miljoenen te halen.". Dat zei wethouder B. Goudriaan bij de presentatie van het jaarverslag van de PvdA. Hij blikte daarbij niet al leen terug op het afgelopen jaar, maar keek vooruit door te stellen dat het ver schaffen van werk en het bouwen van woningen de komenden tijd opde meeste aandacht kan rekenen. „Als eerste staat de Babberspol- der op. de: lijst. Er moet nu maar eens op korte termijn duidelijkheid- komen over de toekomst van die wijk: Wat ons betreft Vwordtftdef wijk- gefaseerd ge sloopt om plaats te maken voor vervan gende nieuwbouw," aldus", Goudriaan. Hij verliest daarbij niet de moeilijke so ciale structuur van de wijk uit het oog. Veel ouderen uit de Babbërspolder wo nen er al sinds de Tweede Wereldoorlog en betalen een zeenlage huur. „Die mensen willen niet meteen in een wo ning-van enkele honderden guldens te rechtkomeh; Die wens kunnen we lege- moet komen door mensen in de' wijk zelf te laten verhuizen. Eer de hele wijk aan de beurt is. geweest zijn we een jaar of zes verder." Vervangende nieuwbouw alleen is volgens Goudriaan niet voldoende om het niveau van de voorzieningen op peil te - houden. Om te voorkomen dat er leegloop zal plaatsvinden, en daarmee minder, geld beschikbaar, komt voor an dere zaken, staat nieuwbouw hoog in het socialistische vaandel.Goudriaan: „Zaak is het inwonertal stabiel te hou den. We hebben .daarvoor meer wonin gen nodig.: Een belangrijke discussie, die de komende tijd zal plaatsvinden, is de vraag waar er gebouwd kan worden. r Alle mogelijke iokaties. zullen daartoe onder de loep worden genomen." - Slechts een ding staat volgens de wet houder vast: de Broekpolder valt afals bouwlocatie. .7 ,-v-j7 Het jaarverslag, ter gelegenheid "HOEK VAN HOLLAND— „De kampbrandweer is een bijzon dere organisatie die een belangrij ke taak vervult, zonder dat de re creanten daar. eigenlijk regelmatig iets van merken. Het lijkt een nor- malé zaak dat zo'n kampbrand weer er is, maar het is moeilijk er voldoende - mensen voor .te vin den." Deelraadsvoorzitter dr ir P.J.A.L. de Lint huldigde zaterdag morgen in de kantine van het brandweergebouw op het huisjes kamp zes vrijwilligers die al 25 jaar lang paraat zijn voor de veiligheid van de duizend huisjes.. De Lint maakte er geen geheim van dat het gehele terrein eigenlijk heel erg r brandgevaarlijk fs: De huisjes staan vaak gevaarlijk kort op el kaar, omdat het kostenbeparend werkte in het verleden. Maar als er eens een ech te brand ontstaat, dan moet het ei genlijk wel mis lopen," zo consta teerde De Lint.'„Dan slaat het vuur i binnen .enkele seconden over naar andere huisjes. Het is daarom zo goed, dat de kampbrandweer ook vee! aandacht besteed, aan de brandpreventie." 'ft -V:' De deelraadsvoorzitter reik te medailles uit aan de heren J.W. Hóppenbróuwers, J.F. Heli, J.G, Bouman. P; Dubbeld, J. Zorg en J.T, Markus, omdat ze al 25 jaar vee! yah hun vrije tijd aan de brandweer hebben gegeven. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het mooie weer heeft in het afgelopen weekend geleid tot veel klachten bij de politie over geluidsoverlast. In Vlaardin gen kon met een praatje de zaak tussen buurtbewoners sussen. In Schiedam ge lukte dat in een geval niet. De politie is daarom vrijdagavond een woning aan de Burgemeester van Haarenlaan bin nen gedrongen en heeft apparatuur in beslag genomen van een 21-jarige man, die niet wilde ingaan op verzoeken om de geluidsknoppen wat terug te draaien. (lMO£ZO«D€N MEDÉOeUNG) alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010 - 473 82 22 MAASSLUIS Het tarief van het rioolrecht in Maassluis zal volgend jaar met vijf gulden stijgen tot zeventig gulden. Met het extra geld: dat hierdoor in de gemeentekas terechtkomt, zal het rioolstelsel worden verbeterd. Ook de bouwleges zullen de ko mende jaren geleidelijk worden ver hoogd, omdat Maassluis met deze be lasting achter blijft bij andere gemeen ten. De opbrengst zou verder te laag zijn vergeleken bij de kosten van de ge meente. Dat zijn vrijwel de enige tariefs verhogingen: die de bewoners van Maassluis het komend jaar te wachten staat. Overigens worden de verhogingen gecompenseerd doordat de watertarie ven omlaag gaan. Dat blijkt uit de be groting van 1989. Afgewacht moet worden, of de tarieven voor de sport- en recreatie voorzieningengelijk blijven. Volgens wethouder L.A. Snoeck zal het tarieven- beleid namelijk op de helling kómen te" staan door een op stapel staand onder zoek. Bekekenzal worden wat een sporter kwijt is om zijn sport te beoefe- nen'- „Een basketbaivereniging be-' taalt per jaar 30.000 gulden voor de huur van een hal, terwijl een voetbalver eniging bij voorbeeld met 16.000klaar is. Die discrepantie willen we opheffen," aldus Snoeck. Ze wilde niet zeggen of nu.de kans bestaat; dat het voetballen in Maassluis onbetaalbaar wordt. Een eventuele verschuiving in de tarieven moet voor de gemeente budgettair neu traal verlopen. Het. mag, kortom, de wethouder van Sportzaken geen geld ..kosten. De wijze waarop de begroting dit jaar door de gemeenteraad zal worden behandeld, wijkt af van die van vorig jaar. Na de ingrijpende veranderingen in de begrotingsbehandeling die in 1987 hebben plaatsgevonden, is rekening gé- houden met de kritiek. Belangrijkste verandering is het térugbrerigen van drie vergaderdagen naar een. De begro- ting zaliri de verschillende commissies worden'besproken, waarna een slotver-: gadering op 1 november staat gepland. Nieuw dit jaar is ook de manier waarop de vragen aan het college van burgemeester en wethouders worden behandeld/Gebeurde dat vorig jaar nog mondeling, deze keer moeten de vragen schriftelijk worden ingediend, met het oog op tijdwinst. Ook de Algeméne Be schouwingen, meestal een op schrift ge steld verhaaltje dat voorgelezen ;wordt, zijn uit dé avond-vergadering geschrapt en naar de middagsessie verschoven. .ft.ftft Wat betreft het college zou dé hele behandeling ovér de begroting nog sneller afgehandeld kunnen worden. Volgens wethouder j. van der; Knaap komt het zelden voor dat er wezenlijke punten' in de begroting worden gewij zigd. Slechts onbelangrijke zaken wor den hier en daar bijgeschaafd, „maar het hoort nu eenmaal bij het democrati sche spel," meent Van der Knaap. Hij wil hiermee niet zéggen dat er niet over de inhoud is nagedacht: „De discussie heeft natuurlijk plaatsgehad tijdens het opstellen van de bëgroting."ft waarvan Goudriaan sprak, ging verge zeld van een briefje van de partijvoorzit ter, G. Wicart, waarin de nodige kritiek werd geuit óp het politieke reilen en zei len van de partij in het afgelopen jaar. De fractievoorzitter van de PvdA, J. Ranshuysen, zegt niet geschrokken te zijn van die het schrijven. „We zijn een kritische partij, die over veel dingen in de openbaarheid praat." Volgens frac tiegenoot G. Boender is de brief, die Wicart op persoonlijke titel schreef, be doeld om de ledenvergadering tot een discussie te prikkelen. Beide raadsleden zijri van me- riirigftdatfteen dergelijkbegeleidend schrijven mèer nut heeft dan 'een ikorteft; tekst, met daarin een dankwoord vóór ft het verzette werk. De gedachte om 'de vuile was', die ook vaak tijdens openba-ft re vergaderingen op straat komt. té lig---, gen, vaker achter gesloten deuren, te besprekéh' slaat bij de PvdA-fractiè niet aan. „We zijn na eenmaal geen mooi-: weer-partij," '^verduidelijkt Ranshuysen de opstelling van zijn partij, SCHIEDAM Het, met name door zijn; films, populaire televisiepro gramma'van Duitsland 2 zal voorlopig niet terugkeren op het Schiedamse ka belnet. Dat gaat teveel kosten, vindt de gemeente. De invoering van eén derde Ne derlands televisienet heeft begin dit jaar geleid tot het verdwijnen van de ZDF. Het via de zender Goes uitgezonden signaal van Nederland 3 drukt het zwak kere Duitse signaal weg. Een eerste on derzoek van de Openbare Nutsbedrij ven heeft tot de conclusie geleid, dat slechts door extra kosten'te maken de Duitse zender weer op de Schiedamse kabel gezet kan worden. De PTT wil een vergoeding voor aanvoer en ook gaat het aanbrengen van speciale voorzienin gen aan de straalzender in Rotterdam geld kosten. Zodra Duitsland 2 via een satel liet beschikbaar komt, zullen de ONS hem uit de lucht pikken en op de kabel zetten. Ter compensatie is het eveneens Duitstalige satellietprogramma van RTL-pius op kanaal 46 gezet. Door Perry Menexis MAASSLUIS „Mijn hele fami lie hangt er,- behalve ik." Met deze woorden opende Chiem van Houwenin ge Jr de tentoonstelling ter gelegenheid van de negentigste verjaardag van zijn vader. De werken zijn tot 2 oktober te zien in het gemeentelijk museum aan de Zuiddijk. Van Houweninge Jr, die samen met Alexander Pola auteur is van de succesvolle tv-serie 'Zeg 'ns Aaa', legde de aanwezige toehoorders uit hoe dat zo is gekomen. „Met alle onderbrekin gen meegerekend, had ik in totaal een half jaar lang diverse uren voor mijn va der geposeerd. En toen het schilderij bijna klaar was, had de kat 's nachts op het nog natte doek geslapen, terwijl hij wist dat dat niet mocht. En wij maar af vragen waarom het dier onder de verf zat." ft De .middelste Chiem van Howe- ninge (zijn zoon heet ook Chiem) vertel de verder voor een overvolle zaal, dat het portretteren van Chiem ill, de klein zoon van de op 17 september jarige kunstenaar, ook de nodige probleem pjes: opleverde.De jongste Chiem kon - nooit langer dan een half,uur zitten. Danl móest hij weer naar zijn tennlstraining. Later vond hij een betere uitweg. Hij moest zijn repetitie Frans, voor de vol- gende dag leren "en daar had mijn vader geen. antwoord op. U begrijpt natuurlijk wel dat mijn zoon in die tijd heel vaak een repetitie Frans had. Toch kwam het portret na veel vijven en zessen af." Op de tentoonstelling van Chiem van Houweninge Sr worden niet alleen portretten tentoongesteld. Ook land schappen, stillevens van vooral bloe men, karikaturen van goede bekenden en enkele beeldhouwwerken van kop stukken die deze veelzijdige, kunstenaar heeft vervaardigd, zijn te bewonderen. Bijzonder opvallend zijn een por tret van zijn moeder (1935) en 'een zelf portret (1943) in zwart-wit, waar de de- Éi-y tails zo goed in beeld zijn gebracht dat het net lijkt dat men naar een foto kijkt. •'.-'■ Ook.een bronzen beeld; met het portret van zijn" vader brengt iéder dé tail in beeld. .Ook: een dit jaar nóg ver-" vaardigde houtskooltekening met een portret van zijn tikje mysterieus blikken de kleindochter Hendriekje, oogste bij het aanwezige publiek veel bewonde ring. Van Houweninge Sr hield zich overigens maar kort met het beeldhou wen bezig. „Ik vind het beeldhouwen best wei leuk. Het is namelijk een vak apart,' maar het kost vee! nieer. tijd dan schilderen. Het beeld moet bovendien door het licht worden gevormd, waar-, door jé daar niet zomaar'aan kan wer ken wanneer het je uitkomt.",. Het oudste werk dat de bewon deren valt is een uit 1929 daterende zelfportret, wat overigens niet zijn eer ste werk is. „Bij een brand, vier jaar ge leden, 2ijn veel werken verlóren ge gaan,". verzucht Van Houweninge Sr, die dat verlies nog altijd betreurt. „Daarnaast zijn er veel werken waarvan ik niet eens meer weet waar ze zijn." Ondanks de zeer hoge leeftijd, is de vitale kunstenaar nog steeds dage lijks in de weer. Van recente datum is bij voorbéeld een -serie Franse land schappen die hij in 1983 in beeld heeft gebracht. Verder heeft hij dit jaar een aantal stillevens en portretten vervaar digd.' yft -ft.' 7* - De oude kunstenaar zegt dat zijn manier van tekenen door de jaren heeri nauwelijks veranderd is. „Het is al zo moeilijk om iets te tekenen, dus waarom zal ik het anders doen. Dan wordt het alleen maar moeilijker." VLAARDINGEN Het bestuur van de Vlaardingse hockeyvereniging Pollux is erg in haar nopjes met het za terdag door wethouder Jan Madérn geopende kunstgrasveld. Het veld heeft in totaal een kleine zeshonderdduizend gulden gekost, waarvan Pollux ruim veertig percent zelf heeft betaald. Met de ingebruikname van het veld is de dreigende leegloop naar het Maassluise Evergreen en het Schiedamse Spirit,-die al langer over een kunstgrasveld be schikken, geweken. Bij Pollux rekent men nu zelfs op een aanwas van leden, zeker als de nationale heren- en dames- hockeyploegen tijdens de Olympische Spelen van volgende maand in Seoel eén medaille in de wacht slepen. Die kans is groot, omdat beide ploegen tot de wereldtop behoren. In de hockeywereld is het tegen woordig een must om een kunstgrasveld te hebben om het spei vooral in tech nisch opzicht op een hoger peil te krij- gen. „Het begon allemaal op de Olympi sche Spelen van 1976 in Montreal, toen het hockeytoernooi voor het eerst op kunstgras werd afgewerkt," zegt Pol- lux-voorzitter Rick Smid. „Toen had nie mand nog het idee dat dit novum zo po pulair zou worden. Wij kregen in 1980 zelfs een schitterende grasmat tot onze beschikking en konden ook toen nog de explosieve ontwikkeling van het kunst gras nog niet voorzien." Hij vervolgt: „Kunstgras is in het moderne hockey een bittere noodzaak. In 1984 waren er nog vijftig kunstgras velden, nu al 200 op een totaal van 350 clubs. Dat betekent dat je als club je toppers verliest als je alleen maar 'ech te' grasmatten hebt. De leegloop bij Pollux is nog meegevallen. Wij waren vier jaar geleden al bezig om een kunst- grasveld te krijgen, waardoor eigenlijk ■bijna iedereen bij Pollux is gebleven. Hockey wordt op kunstgras veel sneller en technischer gespeeld. Vooral omdat er meer snelheid in het spel komt, vergt dat extra uithoudingsver mogen van de spelers. Daardoor moet er nu meer op snelheid, techniek en conditie worden getraind. Zo moet het onze heren- en damesploeg lukken naar de tweede klasse te promoveren." Pollux-voorzitter Rick Smid vindt dat het kunstgrasveld eigenlijk op geen beter moment in gebruik had kunnen xV ""5 worden genomen. „Het is altijd gunstig als dat vlak voor een groot internatio naal toernooi gebeurt," vertelt hij. „Nu hebben wij'Seoel, waar onze nationale hockeyploegen hoge ogen gooien, vlak voor de deur. Bij goede prestaties en een redelijke aandacht van de media geeft dat ongetwijfeld een extra effect en dat brengt altijd extra leden met zich mee." Nog voor de officiële opening heeft de jeugd van Pollux een toernooi op het kunstgras afgewerkt. De tienjari ge Sander, die met zijn team 'Kunste naars' alle vier de groepswedstrijden won, zei het verschii tussen gewoon gras en kunstgras duidelijk te merken. „De ballen gaan veel sneller, waardoor ik nu nog harder kan slaan. Zo scoor ik gemakkelijker. Maar kunstgras heeft ook nadelen. Als je bijvoorbeeld valt, verbrand je je behoorlijk." VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De politie heeft elke avond in het Week einde zijn gezicht moeten laten zien op de busbaan tussen Vlaardingen en Schiedam om grote ongeregeldheden te voorkomen. Tientallen jongelui aan bei-, de zijden van de gemeentegrens ge droegen zich uitdagend tegenóver el kaar en er werd straatmeubilair ver nield. ft.;.:;- Omwonenden van Europaboule- vard en.Brederoweg; hebben geen di recte hinder van de. baldadige jongelui ondervonden, maar indirect kregen be woners van huizen aan het Frenkelpad en de Voórberghlaan in Schiedam er wel mee te maken. Waarschijnlijk heb ben de elkaar bestokende jongelui de afrastering van het dijklichaam van Rijksweg 19 zodanig beschadigd, dat een daarop lopend rund is losgebroken en een aantal tuintjes bij die woningen heeft omgewoeld. De schade is volgens een politiewoordvoerder groot. SCHIEDAM In het afgelopen weekeinde heeft de Schiedamse politie negen dieven in de kraag gegrepen. De grootste vangst, in aantal, werd gedaan zaterdagavond in de Van Duyn van Maasdamlaan. Vijf jongens van veertien tot en met zeventien jaar bleken in het bezit van een grote hoeveelheid splin ternieuwe geluidscassettes. Bij aanhou ding bekenden zij deze gestolen fe heb ben in de Bijenkorf in Rotterdam. Ze zijn aan de Rotterdamse politie overge dragen. Zondagmorgen vroeg, om kwart over zes, trokken twee mannen aan de West Frankelandsedijk de aandacht van surveillerende agenten. Het tweetal liep daar met goed gevulde vuilniszakken op zijn rug. Zij hadden tuinhuisjes op een nabijgelegen volkstulnencomplex ieeg- Gisteren liepen ook twee jonge jongens door het sjouwen van drie grote plastic zakken in de gaten. Ze hadden, zo bleek bij aanhouding, de kantine van de voetbalvereniging PPSC leegge haald. VLAARDINGEN - De Vlaar- dinger J.M. W,: is vrijdagavond op heterdaad betrapt bij het stélen van een fiets. Hij heeft bekend meer dan 4 78 fietsen te hebben gestolen. HOEK VAN HOLLAND!,—^Biji; eén inbraak in een dierenpension in Hoek van Holland zijn twee waak honden behoorlijk mishandeld. Het betrof dieren van de beheerders .van, het pension en geen 'gasten' dié in" de kennels verbleven. De honden' zijn kennelijk door de inbrekers zo danig geschopt en geslagen dat zër zich; bij de inbraak verder afzijdig hielden: SCHIEDAM De betèr als Bedrijfsgemeenschap Schiedam (BGS) bekend staande Dienst Ge^ meentelijke Sociale Werkvoorziening^ bestaat zestig jaar. Deze gehele' week staat in het teken van dit ju bi-, leum, dat officieel op 3 september gevierd wordt. Op het feestprogram ma staat een aantal activiteiten voor het personeel, donderdag een ont vangst van genodigden met het WD-kamerlid mr G.B. Nijhuis als gastspreker en zaterdag voor de ge hele Schiedamse bevolking een, open huis. In het moderne bedrijfs pand aan: de Van Berckenrode- straat, nabij het voormalige.Gusto- terrein, kan men van 10.00 tot 14.00 uur zien waarmee het personeel van de BGS zich bezighoudt."•L- SCHIEDAMDe Schiedam se zwemvereniging De Watervrien den zoekt nieuwe instructeurs, die kinderen kunnen leren zwemmen. De cursus Assistent Zwemleider wordt gegeven op de woensdag avond. De praktijklessen vallen_op_ de dinsdagavond. De lessen zijn ook toegankelijk voor moeders, die niet van plan zijn voor de vereniging te werken, maar slechts hun kinderen 'willen begeleiden. Tijdens de cursus i wordt geleerd hoe kinderen vrij van watervrees gemaakt kunnen wor- den, tot en met dé eisen die nodig zijn voor het behalen van diploma B. De cursus is een goede aanloop l voor mensen die zwemleider A en B of zwemonderwijzer willen -worden. Dit zijn door het rijk erkende diplo ma's die vereist zijnvoor het werken in zwembaden; Vereniging 'DeWa tervrienden zóekt" niéuwe instruc teurs om het aantal instructeurs op peil te houden.' F. van Oostende geeft informatie over de cursus. Hij is te.bereiken, op telefoonnummer 4707270 SCHIEDAM De plotseling opkomende hevige storm, met zware j regen en hagelstenen van abnorma le grootte, heeft zondagmiddag om streeks kwart voor vier aan het Lisztplein in de Schiedamse wijk Groenoord voor grote schade ge- j zorgd. Isolatiemateriaal en dakbe dekking raakte los van gemeentelij- ke flatwoningen en kwam terecht op geparkeerde auto's. Zes personen wagens werden in meer of mindere .mate beschadigd. De schade wordt bij elkaar geschat op 25.000 gulden. VLAARDINGEN - Op de Ho lysingel is zaterdagnacht een snel heidsmaniak aangehouden. De 33- jarige A.A.R. de B. werd tot stoppen gemaand, nadat hij met een snel heid van 112 kilometer per uur door Vlaardingen scheurde. De ademtest wees uit dat hij teveel alcohol had gedronken. VLAARDINGEN Tweéjon- gens van ongeveer 18 en 20 jaar hebben zaterdagavond een 41-jarigé vrouw op de Maassluisedijk,ter hoogte van de parkeerplaats vooi' het stadhuis, met geweld van haar fiets' getrokken. De Vlaardingse werd zonder aanleiding aggressief van haar fiets gehaald. Ze werd door een van de twee enkele keren tegen de grond geslagen. De ander werd het te gortig en wist zijn vriend in bedwang te hóuden, waarna' de vrouw kon wegvluchten. Ze hield er een gekneusd been aan over. VLAARDINGEN - Een onge veer 50-jarige man heeft afgelopen- vrijdag een filiaal van de ABN-aan 7 de Dirk de Derdelaan overvallen.;De' man bedreigde het personeelmet een voorwerp, dat op een handgra naat leek. In zijn andere hand Weid de man een aktentas, die gevuld werd met een onbekend bedrag aan papiergeld. Na de brutale overval, de man was niet. gemaskerd, rende hij weg naar een klaarstaande auto. In deze witte personenauto, is hij weg gevlucht. Volgens omstanders was het een Japanse wagen. De grijzende vijftiger droeg een bril en mogelijk een baardje of sik. Hij was ongeveer 1.70 meter lang en was gestoken in een bruin/beige jack. De politie verzoekt getuigen van de overval zich te mel den. '-V ft -■ n>LVv-

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1