Uitgaan 3n Schiedam wordt steeds leuker 1 ^4* mmimmmi fSiM~- Hellevoetsluis beproeft brand-computersysteem Toch renovatie voor huizen Landenbuurf Plas wordt uitgebaggerd voor surfers Struisvogel dood na klopjacht 8 Mï/ Overstappen in Maassluis Bende snelkrakers opgerold Kunstbeen gevonden ^ërmyê"%okwmmêP- 'mm Greep in kassa Cursussen Afrikaanse ritmes en wentelen ;1 Muziekcaféhouder 1 Peter Pijpers is biij niet explosieve groei van concurrentie in jazznight. 'Hoe meer muziek, hoe mooier'. Door Ben van Haren mrmm u seitemblb ms mvsb how-®™ 'êSl-A Zang8r Lobo bij Singelkwartier Lentefeest start winterseizoen Remco Groen naar Radio Rijnmond Monique (13) zingt op Unicef Gaia SCHIEDAM „Er zit duidelijk beweging in. Het uitgaanskllmaat van Schiedam gaat vooruit. Deze keer heb ben we zelfs in dertig gelegenheden le vende muziek tijdens de Jazznight en ook nog eens die waanzinnig mooie feesttent." iPeter Pijpers van het enige echte Schiedamse muziekcafé, Podium aan de Lange Haven, heeft geen enkele moeite met de explosieve groei van de concurrentie voor zijn zaak. „Hoe meer muziek, hoe mooier, man. Van mij mo gen het allemaal muziekcafés worden in Schiedam, 52 weken per jaar. Toch keek hij gisteren niet hele maal vrolijk toen we hem spraken over de grote muziekhappening in de bin nenstad. „Dat heeft niets te maken met die jazznight, waarvoor Leo van de Valk en Rob van Vliet van De Pacha zoveel hebben gedaan. Neen, mijn zorg van dit moment is meer de geringe voorver koop voor het Tweede Podium Gala (vanavond van 20.15 uur tot 23.00 uur in het Passage Theater), ledereen zal wel weer op het laatste moment ko men." Voor dat gala regelde Peter Pij pers de muziek. De weer opgestane Gruppo Sportivo, Jamrax en Anton Geesink Big Band treden op. „Als er weinig mensen komen, is dat slecht ypor mij. Slecht voor mijn ego." Met de organisatie van de Schie damse Amsteljazznight van zaterdag op 'zondag heeft kenner Pijpers geen direc te bemoeienis gehad. „Ik heb alleen wat namen genoemd en adressen gege ven," zegt hij. Toch is hij volledig op de Hoogte. En dat is niet zo vreemd, want hij kent beide betrokken partijen (hore ca en muziek) door en door. w- In Rotterdam werd Pijpers 42 jaar geleden geboren uit een accordeo- ■'«„Ja A v,//, «wt aoBSU op de aanplakbiljetten, waarmee de muziekhappenings van dit weekend worden kondigd. Peter Pijpers wijst op zijn nieuwe drijvende terras in de Lange Haven op de kc nist en een leerling-serveerster. De combinatie van café en muziek zit hem dus in het bloed. Zijn vader verdiende zijn brood vooral door in horecagele genheden op te treden. „En, je zal het niet geloven. Maar echt. Mijn ouders hebben elkaar hier in Schiedam, in een zaak op de Koemarkt leren kennen. Niet dat ik daarom deze kant op ben geko men. Ik heb altijd in Rotterdam ge woond, maar ben op zeker moment hier verzeild geraakt en ben nu zo'n veertien jaar bezig met een muziekcafé." Zijn zaak, op de hoek van de Watersteeg, is een deel van de oude di stilleerderij De Grauwe Hengst van Da niël Visser Zoonen. Het vele bij de in richting gebruikte koper is het enige, dat aan die oude periode doet terug denken. in een van de hoeken is een klein podium, waar elk weekend een band op staat. Over het programma van de Schiedamse jazznight is Peter Pijpers zeer tevreden. „Het ziet er allemaal goed uit," constateert hij met het pro gramma in de hand. „Jaren vijftigmu- ziek, beebop, dixieland, Zuid-Ameri kaans, alle vormen swinging muziek kom ik tegen. Het zijn stuk vobr stuk muzikanten van formaat, die in de ver schillende zaken komen. Wij zelf heb ben Maxim Joy, een beetje Billy Holli- day-achtig." Uitgesproken voorkeuren heeft Pijpers zelf niet. „Er komt zoveel op me af, want ik vind muziek op zich mooi. Ik kijk wat, ik beleef 't wel. De klanken, zang en sfeer, alles bij elkaar, dat zal het ook zaterdag voor mij bepalen. In zo'n jazznight, waarvan we er nu dus al drie per jaar in Schiedam hebben (Bran dersfeesten, Molennacht en Kerstjazznightjis het bindmiddel de huls aan huis livemuziek in het centrum. Daarmee moeten we toch zeker al die zeventigduizend mensen uit hun huizen in Groenoord, Woudhoek of wat dan ook krijgen. We kunnen ze hier best op vangen. Niet allemaal tegelijk natuurlijk. De groei van de deelname aan de jazz- nights geeft wel aan, dat er liefhebberij voor is." Het gaat Pijpers niet alleen om muziek, zo blijkt. „Ik vind van belang dat mensen elkaar ontmoeten, met el kaar communiceren. Dat kan gebeuren in cafés met muziek, maar ook met kla verjassen of darts gooien kan het ont staan. Het uitgaansklimaat in Schiedam is in beweging. Het centrum gaat weer leven, het klimaat verbetert. Caféhou ders gaan hun zaken moderniseren en de Schiedammers kunnen ontdekken, dat ze voor een avondje uit in eigen stad terecht kunnen." „Waar ik zaterdagnacht zelf ze ker heen ga? Nou ja, ik moet natuurlijk hier in Podium en op ons drijvend terras ook zijn. Toch zal ik wel eens gaan rond kijken. Comotion, het Amsterdamse trio dat in De Kuil speelt, vind ik goed. Ba rend Petersen komt met zijn beebop in Het Sterretje, ook leuk. Alles is eigenlijk goed, bijvoorbeeld Wim Koopmans met zijn big band in die tent van de Redder van Schiedam Van Dijk wil ik ook we! ?ien maar het zal kiezen worden. In ie der geval ga ik naar Daisy Bell (meI haar Sticks and Stripes in De Unie) naar de prachtige zangeres Delicadc (Juan les Pins) en ook naar Down and Out (Het Proosje). Die vijfpersoons jazz formatie heeft twee mooie zangeressen en ik heb nu eenmaal een zwak vooi vrouwen." HELLEVOETSLUIS - De brand weer van Hellevoetsluis beproeft het ko mend half jaar een computerprogram ma, waarmee een beter inzicht kan wor den verkregen over de gevolgen van een (chemische) brand. Hellevoetsluis is een van de geselecteerde gemeenten die moeten bekijken of met dit systeem ook de uitvoering van de gemeentelijke brandbeveiligingsverordening sneller kan gebeuren. In geval van een brand bepaalt de computer aan de hand van, vooraf aL ingevoerde bedrijfs-risico-gegevens, kengetallen en een vragenlijstje een overzichtje met prioriteiten. Deze gege vens worden gekoppeld aan de hoeveel heid beschikbaar personeel en de heer sende weersomstandigheden. Als het 'systeem na een half jaar bevalt, gaat de Computer maand-, kwartaal- en jaar overzichten produceren die de inzet bij de uitvoering van de verordening sneller doen verlopen. f 1 Het computerprogramma maakt ileel uit van een preventie-pakket dat door het ministerie van Binnenlandse Zaken samen met een aantal gemeente lijke brandweerkorpsen is ontwikkeld. Het plan kwam tot stand in samenwer king met,,het ^adviesbureau,.Save .en draagt de naam Preventie Activiteiten PlanDoor het uitbreiden van het aan tal taken van de brandweer (rampenbe strijding en behandelen van gevaarlijke stoffen) is vooral vee! kennis nodig die actueel moet zijn. Daarnaast moet ook de brandweer bezuinigen, zodat het ef ficiënt werken met personeel noodzake lijk is. Het systeem maakt het mogeiijk dat de aanvragen voor vergunning, waarbij het oordeel van de brandweer noodzakelijk is, sneller en doelmatiger kunnen worden behandeld. Hellevoetsluis behoort tot een van de gemeenten omdat zij voldeed aan de voorwaarden die Binnenlandse Zaken voor een representatieve ge meente had opgesteld. G.J. Averesch van de afdeling Preventie bij de brand weer in Hellevoetsluis: „Wij hebben een gemeente tussen de 25 en 50.000 inwo ners met een heel eigen methode van werken. Dat gaf de doorslag." MAASSLUIS Tijdens werk zaamheden aan de bovenleiding van het spoorbaanvak Maassluis-Hoek van Holland geldt er een aangepaste dienst regeling „voor de, treinen op, dit traject. Treinreizigers uit de richting Rotterdam met bestemming Maassluis-West en Hoek van Holland moeten vanaf volgen de week in Maassluis overstappen. Dit zal tot een vertraging van enkele minu ten leiden. De werkzaamheden, die du ren tot 15 april volgend jaar, worden op werkdagen tussen elf uur 's morgens en drie uur 's middags uitgevoerd. In de periode 10 oktober-26 de cember wordt er ook 's nachts aan de bovenleiding in het baanvak Maas sluis - Hoek van Holland gewerkt, behal ve in de vrijdag- en zaterdagnachten. Daarom moeten 's avonds vanaf elf uur de reizigers in Maassluis overstappen. De treinen uit Maassluis-West naar Hoek van Holland om 23.33 en 0.33 uur vervallen gedurende deze periode. Voor de trempassagiers rijdt dan een taxi busje. De treinen van 23.46 en 0.54 uur uit Hoek van Holland vervallen tot aan Maassluis-West. SCHIEDAM De bewoners van de Landenbuurt in het Rotterdamse Oud-Mathenesse lijken succes te hebben gehad met hun ludieke ac tie zich massaal aan te melden als inwoner van Schiedam. Hun wonin gen worden waarschijnlijk toch ge renoveerd. De raadscommissie Stadsvernieuwing van de Maasstad ging gisteren unaniem akkoord met het voorstel de 450 woningen in het centrum van de buurt te ren overen. Burgemeester en wethou ders van Rotterdam moeten 4 ok tober besluiten of ze het eens zijn met de opknapbeurt. De raadscommissie kwam tot deze beslissing na een vergelijking tus sen de kosten van aankoop van de huizen door de gemeente en ver volgens renovatie en de kosten van een opknapbeurt per woning via particuliere woningverbetering. Na berekening bleek dat opknappen via particuliere woningverbetering de gemeente waarschijnlijk meer geld kost dan het aankopen van de - huizen en renovatie. - - De bewoners van de 450 woningen ir de Landenbuurt hopen al maan denlang dat het college groen licht geeft voor de renovatie. Omdat die beslissing volgens hen te lang op zich laat wachten 'dreigden' ze eerder deze week zich in te laten schrijven als inwoner van Schie dam. De Landenbuurt behoorde namelijk vroeger tot deze gemeen te. De Schiedamse burgemeester Scheeres had de bewoners vorig jaar verzekerd dat ze bij proble men met Rotterdam altijd weer konden terugkeren naar Schiedam. De Rotterdamse wethouder Pim Vermeulen (Stadsvernieuwing) zei daarom gisteren na de voor de be woners positieve beslissing: „Wij willen jullie niet kwijt." BERKEL Met de aanhouding van tien Rotterdammers heeft de politie .46 inbrakenopgelost,,waarbij.jroor in 'totaal -74&.000i-.gulden >werd„jDUitge- maakt. De "tien.warden ervan, verdacht zestien auto's "te hébben' gestolen, waarmee dertig snelkraken werden ge pleegd. Het merendeel van de gestolen auto's, met een waarde van 250.000 gulden, is teruggevonden. De snelkraken werden gepleegd in kledingwinkels en rtv-zaken in o.a. Bleiswijk, Spijkenisse, Bodegraven, Waddinxveen, Sassenheim, Briele, Oud Beijerland, Ouddorp, Hellevoetsluis en Gouda. De daders gingen volgens de po litie grof te werk. Met een gestolen auto reden ze midden in de nacht naar een winkel, gooiden enkele stenen door de ruit en haalden vliegensvlug rekken met artikelen leeg. Zij stoorden zich niet aan het luid alarm dat bij de meeste winkels afging. SCHIEDAM Bij de politie is de vondst gemeld van een kunst onderbeen. Een jongetje was opge schrikt toen hij in een schuurtje, achterin een tuin aan de Ouddorpse- straat het kunstbeen aantrof. Zijn ouders hebben de politie ingescha keld, die geen aanwijzingen had om er meer mee te doen dan het in te schrijven als een gevonden voor werp. SCHIEDAM De wijkvereni- ging Het Stngelkwartier gaat op 8 oktober in Sporthal Margriet de bloemetjes buiten zetten. Het houdt dan voor de 57-ste maal een grote jaarlijkse feestavond met deze keer een exotische show van Escola de Samba en een optreden van de uit Vlaardingen afkomstige zanger Lobo en zijn 3 Pearls. Verder treden het uit zes man bestaande orkest Exca- liber, het duo Frontalinys en Arie Ribbens op. Traditioneel besluit de trekking van een tombola de avond. SCHIEDAM De Stichting Lentefeest is in zijn geheel voor rol stoelrijders aangepaste pand aan de Tuinlaan begonnen met het nieuwe winterseizoen. Elke donderdag kun nen mensen daar van 's ochtends tien tot 's avonds half zeven terecht. Er wordt begonnen met een bloem schikcursus. Tussen de middag be staat de mogelijkheid om een broodmaaltijd te gebruiken en op donderdagavond bestaat tevens de kans om bij de stichting warm te eten. Met wensen van diëetpatiénten wordt rekening gehouden, 's Mid dags wordt de tijd doorgebracht met een spelletje bingo. In het pand mag niet gerookt worden. SCHIEDAM De Ziekenom roep Schiedam is een goede kweek plaats voor toekomstige radio- en televisiemedewerkers. Tot die con clusie komt de redactie van het clubbed ZOS Zus Zo. Op 1 sep tember heeft Remco Groen de plaatselijke ziekenomroep verlaten en van zijn hobby zijn beroep ge maakt. Hij trad in dienst van de re gionale omroep'Radïo Rijnmond. "jlJ kers gingen hem ai voor: Joop Daal- meijer (eerst VARA, nu Veronica), Ton Herlaar (EO), Jeannet Rensema (VARA en Feduco) en Cees van de Wel (eerst NCRV, nu AVRO). ROTTERDAM Monique de Bruin (13) uit Rotterdam zingt van avond tijdens het Unicef Gala in het Maastrichts Expositie Congres Centrum (MECC) het duet 'A place in your heart' met zanger/caberatier Paul van Vliet. Monique doet na mens Nederland mee aan een Euro pese competitie van acht jonge ta lenten (tot vijftien jaar) om de Danny Kaye Award. V//4yfytsvs SCHIEDAM - 'it de kassa van de supermarkt van de Edah op het Nieuwiandplein is gisteren elf honderd gulden gestolen. De poli tie verdenkt twee mannen, die kort voordat het geld werd gemist aan de kassa stonden. Waarschijnlijk hebben zij een greep in de kassa gedaan toen de cassière zich heeft omgedraaid om een vraag van een andere klant te beantwoorden. Bij Dullaard's sigarenhandel aan de Rotterdamsedijk is gisteren tussen de middag een hoeveelheid openbaar vervoerkaarten wegge haald. Maand-, week- en strippen kaarten ter waarde van duizend gulden worden vermist. i Eén dezer dagen zal de eerste ibagger uit de toekomstige surfvijver slangs de A20 tussen Vlaardingen en 'Maassluis naar de opslagdepots worden «gepompt. Op deze luchtfoto Is al te zien jhoe de plas er in 1991 ongeveer bij zal «liggen. De zuiger die in de eerste fase Ivan het karwei tot 1 april volgend jaar fruim 280.000 kubieke meter grond weg ijzal halen, ligt ai klaar. Werkvoorberei- f der I. van den Berg van aannemer Ver- Üboon uit Maasland, verwacht begin vol- ïgende week te kunnen starten. De iaat- |ste hand wordt, gelegd aan de leiding I waardoor de baggerspecie naar de ze- •|ven depots moet worden afgevoerd. Die opslag vindt plaats tussen de spoorlijn en de Maassluisedijk. Op die plekken zal later puin worden gestort, waardoor het in het ter rein niveauverschillen ontstaan. De bag ger uit de surfplas dient volgens Van den Berg als deklaag voor de puinstort- depots. Overigens is de vergunning voor de puinstort nog niet verleend. Eerst kunnen belanghebbenden nog bezwa ren tegen de stort indienen zodra het recreatieschap Midden-Delfland verslag heeft gedaan over de mogelijke gevol gen van deze opslag voor het milieu. Het baggerwerk zal in drie fasen worden uitgevoerd. Na de stort van de eerste 280.000 kubieke meter krijgt het blubber gelegenheid om te drogen en in te klinken. „Ais we dat niet doen, kun je het later nooit voor die puinstort gebrui ken," vertelt Van den Berg. „Die onder grond moet hard zijn." in de eerste drie maanden van 1990 wordt de tweede fase gestart, waarna in 1991 de derde en laatste fase wordt afgerond. In totaal zal dan ruim 660.000 kubieke meter grond zijn weg- gebaggerd. De surfplas van dertig hec tare ligt dan naast de opstapplaats voor zeilplankers die op de luchtfoto goed zichtbaar is langs de rijksweg. VLAARDINGEN Dansen op Afrikaanse ritmes en Wentelen zijn twee danscursussen, die vanaf oktober in het danscentrum OM van Betty Linders in Vlaardingen gevolgd kunnen worden. Volgende week donderdag geeft Lin ders een kennismakingsles, waaraan voor tien gulden kan worden meege daan. De overige lessen, vanaf 6 okto ber, kosten 125,- per tien lessen. In Dansen op Afrikaanse ritmes zijn de bewegingen ritmisch en eenvou dig. Ze vormen steeds hetzelfde pa troon. Het Wenteien vindt haar oor sprong in de muziek van de Turkse Der wisjen. Het betekent draaien, keren en omkeren in cirkelvormige bewegingen. De wentellessen worden op don derdagavond gegeven van 17.30 tot 19.00 uur, het Afrikaanse dansen begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur in de Vossenstraat 20 te Vlaardingen. In sen doelnet van ds voetbalvereniging DRZ werd de opgejaagde struisvogel gevangen. SCHIEDAM Een van de twee struisvogels van het particuliere kinder boerderijtje van Jan Bakker is gisteren gesneuveld. Het dier was volgens oog getuigen door schoolkinderen opge jaagd, van het weilandje langs de Pol dervaart geraakt en via Nieuwe Dam- iaan en Churchiliweg terecht gekomen in het Prinses Beatrixpark. Een klopjacht van politieagenten en particulieren, waarbij de struisvogel uiteindelijk in een doelnet op het voet balveld van DRZ werd gevangen, heeft het beest niet overleefd. Met de dieren ambulance is het dier nog naar het boerderijtje van Bakker gebracht, maar daar is hij later toch overleden. Jan Bakker,hoopt spoedig een nieuwe partner voor de achterblijvende struisvogel te vinden. Hij beklaagt zich erover, dat leerlingen van de scholenge meenschap Spieringshoek tussen de middag zijn struisvogels en lama's opja gen. UT" -

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1