Het Vrije Volk SmiE&m paniek geschopt en schade veroorzaakt' Hilversum ontdekt Strëëkrnusëum^ KBÖ strijdvaardig bij zevende lustrum Giftig brandmerk Licht op groen voor nieuwbouw BillS m fes f§§P|Pl Renovatie Landenbuurt goedgekeurd 'Natascha On Holiday' 'Ouderen zijn niet uitgerangeerd. Met ons moet je wel degelijk rekening houden' Meidenproject ws WOENSDAG SOKTOBER 1988 Wethouder Chris Zijdeveld komt terug van vakantie om het Verkeerde verhaal' van kleine linkse partijen snel uit de wereld te helpen <m- Zwartrijders bekeurd Koffieteut betrapt Brand in brievenbussen Vrachtwagen met staal gestolen Slopen soms li bteoateofri'. voordeliger* wibnevoó-t. Bakcursus Faye Dunaway Keramiek Gym voor 55+ •mtv- Nr.vV r> «r Door Ben van Haren r SCHIEDAM „Boos en vooral teleurgesteld omdat ze volstrekt onver antwoord zijn opgetreden. Ik had zoiets van raadsleden nooit verwacht. Voordat ze op zoek gingen naar publiciteit had den ze op z'n minst moeten controleren >of ze er niet naast zaten met hun veron derstellingen. Nu hebben ze onnodig »een hoop paniek geschopt en ongetwij feld schade veroorzaakt." Zo reageert wethouder Chris Zij- ►develd op de met vee! publiciteit naar „buiten gebrachte vraagstelling van de «raadsleden Ulferd Bruseker (CPN), Bart Jle Leede (PSP-PPR), Adrie Reijnhout sen Cobie de la Rie (D66) over woning bouw op havenslib in Woudhoek en „Spaland. Zijdeveld ontkent in zijn hart *[e zijn geraakt door de suggestie van de «vier raadsleden van de kleine linkse ^fracties, dat hij in de afgelopen veertien ïjaar onvolledig en sussend de gemeen teraad en bevolking heeft ingelicht over de bodemverontreiniging in de Schie- damse nieuwbouwwijken. Toch is hij er speciaal voor teruggekeerd van vakan tie bij vrienden in Zwitserland en hij rea geert ook fel. „Zij hebben gekozen voor een politieke score. Dat straalt er van alle Kanten vanaf. Ze hebben de zaak zorg vuldig publicitair begeleid en daarmee veel schade berokkend. Geschrokken kandidaat-kopers van woningen in Spa- land hebben ai aan de bel gehangen." eivw Zijdeveld, die een naam te ver dedigen heeft als mifieuridder, vindt dat is i- Kja, SCHIEDAM Natascha Emanuels brengt In haar nieuwe programma 'Natascha On Holiday' een gespeeld en gezongen doku- rneht over de Amerikaanse zange res Billie Holiday. De try-outs vin den plaats op .vrijdag 7 en zater dag 8 oktober in Theater de Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12. De toegangsprijs bedraagt negen gul den (CJP en Pas-65.1,50 reductie).. Aanvang half negen. vooral D66'er Adrie Reijnhout deskundi gen van de organisaties Natuur en Mi lieu, Nederland Gifvrij, Milieudefensie en de Wetenschapswinkel Delft op het ver keerde been heeft gezet. „Hij heeft ze op grond van zogenaamde verficatie- rapporten laten oordelen. Er zijn allerlei andere rapporten en gegevens, die aan tonen hoe zorgvuldig Schiedam al jaren met deze materie omgaat. Reijnhout heeft echter uit de grote stapel slechts de twee rapportjes gepakt, die de pro vincie heeft laten maken om zekerheid te hebben over onze aannames." Het maken van deze rapportjes houdt volgens Zijdeveld verband met de rol van de provincie, die voor het eerst te maken krijgt met woningbouw op ha venslib. „Voorheen was het natuurlijk Rijnmond, dat zich met de woningbouw in deze omgeving bezighield. Daar was men op de hoogte van de verschillende kwaliteiten havenslib en het gebruik er van op bouwlokaties. Natuurlijk hoort de verontreiniging eigenlijk niet In de bodem thuis, maar dat is een ander hoofdstuk. Ons kan beslist niet verwe ten worden dat we onverantwoord bezig zijn. We hebben al veertien jaar lang zeer voorzichtig gehandeld. Wij hebben in Woudhoek nota bene voorop gelopen met aparte maatregelen toen elders In de omgeving nog zonder bijzondere voorzieningen op havenslib werd ge bouwd. We hebben er destijds niet veel ophef van gemaakt öm geen kracht weg te nemen van de druk op de vervuilers van rivierbodems om schoner te gaan produceren. Wij wilden in die fase niet van de daken schreeuwen, dat je zon der gevaar op havenslib kan bouwen. Nog deze week, zegt Zijdeveld, komen van burgemeester en wethou ders de antwoorden op de veertien vra gen van de linkse oppositie. „Ik ben al leen daarvoor van vakantie teruggeko men. Er is al genoeg schade aangericht. Het verkeerde verhaal moet zo snel mo gelijk de wereld uit zijn." Door Ben van Haren Bewoners van eigen woningen in Woudhoek, die plannen hadden om te verhuizen, kunnen die voorlopig vergeten. Zij zuilen hun huis de eerste tijd niet kwijt raken. Immers met een goed voorbereide actie hebben D66, CPN en PPR/PSP vorige week Schiedam-Noord gebrandmerkt als gifwijk. Wat dat betekent, hebben we sinds 1980 ondermeer in Lekkerkerk-West, in de Zellingwijk in Gouderak, de Neptu- nushof in Krimpen aan de Lek en de Merwepolder in Dor drecht aangehoord. Geëmotioneerd spraken de over het al gemeen jonge mensen daar over het in duigen vallen van hun dromen, het verlies aan aantrekkelijkheid en waarde van hun zorgvuldig uitgekozen huis of de angst voor de ge zondheid van hun kinderen. Recenter klonken zulke gelui den ook in de Steendijkpolder in Maassluis. Met die wetenschap hebben wij de gangmaker van de actie van de kleine linkse oppositiepartijen, D66-er Adrie Reijn hout, gevraagd of hij zorgvuldig had overwogen wat zijn campagne teweeg zou brengen. „Ja, dat hebben we'steeds voor ogen gehouden," verzekerde hij ons. Heeft hij alvorens de publiciteit te zoeken ook bij deskundi gen van overheidszijde de juistheid van zijn veronderstellin gen getoetst? „Neen, want dan hadden we het verzoek ge kregen de zaak stil te houden," antwoordde Reijnhout. Hij reageerde niet meer op onze veronderstelling, dat je 'neen' kan zeggen op zo'n verzoek. Na enig doorvragen koos zijn collega Bart de Leede wel voor relativering van het geheel door op te merken, dat er geen gevaar voor de volksge zondheid is en evenmin reden voor paniek. Het kwaad was echter ai geschied. De publiciteitstrein was niet meer tegen te houden. De voorpagina's van de plaat selijke huis-aan-huisbladen waren al gereserveerd door hen eerder in de week de rond veertien vragen geschreven sug gestieve tekst te verstrekken; Tegenover de redacties van dagbladen en omroepen werd uit tactische overweging op het laatste moment een spoéd-persconferentie aan gekondigd over de onthulling van een gifschandaal. En is het dat nou ook? Neen, is onze conclusie. Een deel van Woudhoek en een deel van Spaland Is-zoals iedereen al jaren weet en ook kan lezen in de toelichting bij de be stemmingsplannen- opgespoten met havenblubber. Net als bijvoorbeeld Meeuwenplaat en Zalmplaat. Het is geen schone grond, maar ook niet altijd giftig. Blubber uit Schie- haven, Merwehaven of Eemshaven is van geheel andere kwaliteit dan wat in de Eerste Petroleumhaven is opgebag gerd. -V Het gemak waarmee de vragenstellers de specie uit de drie Petroleumhavens op een hoop gooien getuigt van een ge brek aan inzicht. De stichting Reinwater heeft bij ultgebrei- de monstemames ten behoeve van.het Internationaal Wa- ter Tribunaal in 1982 het vuilste havenslib gevonden in de Eerste Petroleumhaven, de Chemiehaven, de Geulhaven en Schiedams eigen Wilhelminahaven. De vergelijkingen, die Reijnhout c.s; trekt met de veel eerder opgespoten terrei nen in de Steendijkpolder in Maassluis en de Broekpolder in Vlaardingen verraadt op z'n minst oppervlakkigheid. De constatering dat 'tot 1973' aan de Eerste Petroleumhaven een bestrijdingsmiddelenfabriek stond bewijst, dat kennis van zaken zelfs ontbreekt. Waar dachten Reijnhout, De Leede, Bruseker en De la Rie, dat de voor de bestrijding van de sprinkhanenplagen ge bruikte drins vandaan kwamen? Ja, Shell in Pernis is de. enige producent op de hele wereld. En die fabriek staat nog steeds langs de Eerste Petroleumhaven. Ze Is ge lukkig nu wel gemoderniseerd. -|r ROTTERDAM - Het Rotterdam- |se college van burgemeester en wet- houders is gisteren akkooord gegaan smet het voorstel de wijk 'Hart van de te Landenbuurt' in Oud-Mathenesse te J renoveren. De 450 huizen in.de buurt £za! de gemeente aankopen en daarna grondig laten renoveren; Vorige week g stemden de raadsleden van de raads- ';#cdmmissie Stadsvernieuwing al met de plannen in. De bewoners van deze buurt riepen onlangs het Schiedamse ge- S njpentebestuur te hulp en meldden zich '8ineen lüdiékê"actie'aarfals nieuwe toe-'" i k'ómstige burgers van Schiedam. De gemeente Rotterdam had de wijk aanvankelijk niet aangewezen als IS stadsvernieuwingsgebied. Het grootste deel van de huizen zou moeten worden fi opgeknapt middels particuliere woning- te verbetering. Een onderzoek wees echter '2 uit dat renovatie via particuliere woning verbetering dè gemeente niet minder geld zou kosten. Bovendien zou het zeer moeilijk zijn om met de zestig verschil lende eigenaren van de huizen tot een gezamelijk plan te komen. V',.. SCHIEDAM Aan de Van der Eiststraat mag worden begonnen met ide nieuwbouw van 36 woningen, waar- „yan na de oplevering de huur per A maand 512 gulden zal bedragen. De ^raadscommissie voor Stadsvernieuwing €en Volkshuisvesting nam hiertoe gister avond het besluit. m De nieuwbouw omvat een twee- :j kamerwoning, 21 driekamerwoningen „én 14 huizen met vier kamers. Voor het ^bouwrijp maken van de grond werd bo vendien een bedrag van honderddui zend gulden in het voortuitzicht gesteld. 2|Het bouwplan is niet dekkend. Daarom zal 52.230 gulden móeten komen uit het „Stadsvernieuwingsfonds van de ge- - meente. Ook gaf de raadscommissie, on- „der voorzittersschap van wethouder J.G. van Kleef, haar fiat aan de nieuw bouw van 86 woningwetwoningen aan het Boerhaaveplein en omgeving. Na Jiet gereedkomen worden de huizen be- heerd door het gemeentelijke woning bedrijf. Om deze nieuwbouw mogelijk te maken heeft Schiedam ruim anderhalf ^miljoen guldén uitgetrokken. In het plan zijn 21 woningen voor „bejaarden ondergebracht. Voorts ko mmen er 17 woningen met twee kamers, 41 met drié, 25 met vier en 3 woningen 'met vijf kamers. De gemiddelde maand- .huur zal 480 gulden bedragen. Door Ad Hoogerwerf VLAARDINGEN Alsof ze nooit iets anders doet dan spelen in tv-series, zo rustig bleef Anouk van Geffen uit Hil versum onder de lampen en camera in het Streekmuseum Jan Anderson. Gis-' teren was ze met een televisieploeg een dagje te gast in het museum, dat als de cor werd gebruikt voor een aflevering in de nieuwe Veronica-kinderserie 'Mijn eerste keer'. De opnamen, die gisteren werden gemaakt, zijn op woensdag avond 2 november te zien van 18.30 tot 19.00 uur. De 12-jarige Anouk vond het al lemaal best. Gestoken in een jurkje uit oma's tijd moest ze ettelijke malen een liedje play-backen, dat ze twee weken geleden al in de studio heeft ingezon gen. De beelden zijn bestemd voor de aflevering die over de eerste schooldag gaat. Het kost haar wel een schooldag, maar echt spijbelen kan Anouk het niet noemen. „Ik zit nu toch ook in de schoolbanken," vertelt zé nuchter. Wel schoolbanken uit vervlogen tijden, merkt ze op. HèCmé^é^atéiiaa] In het lokaaltje, Óe Itasté^é'bóeken, de wandplaten, datwH'ïïiti^b^W'an deze eeuw. Jan Anderson van hét Streekmuseum herinnert zich nog leven dig welke moeite hij zich heeft moeten getroosten om het klasje in elkaar te zetten. Andersom „Jarenlang heb ik stad en platteland afgereisd, op zoek naar die bankjes. Ik heb beurzen afge lopen, aangeklopt bij schoolbesturen, gemeentebesturen, je kunt het zo gek niet bedenken of ik had ze aangeschre ven. Geen bankjes, nergens meer te verkrijgen. Uiteindelijk heb ik zelfs een oproep geplaatst in een radioprogram ma. Zonder resultaat. Tot er iemand in Vlaardingen mij vertelde, dat de West- nieuwlandschool tientallen van die bankjes op zolder had staan." „Tijdens een schoonmaakactie had men zich geen raad geweten met al die oude troep. Hebben ze alles naar zolder gesleept en er vervolgens dood leuk een muur voor gemetseld. Geen wonder dat niemand de schoolspullen ra Anouk van Geffen in de schoolbanken. .had opgemerkt. Van de ruim vijftig bankjes die Ik met m'n hoogtevrees naar beneden heb gesjouwd, heb ik er zeven kunnen redden. De rest was in een oogwenk verdwenen." Het is niet de eerste keer dat het Streekmuseum als filmlocatie wordt ge bruikt. „Hilversum is jaloers op deze de cors van winkeltjes, klaslokaaltjes en steegjes," zegt Anderson. „Ze weten me inmiddels goed te vinden." Regel matig. laten modefotografen manne quins voor de historische voorwerpen lopen. Ook programmamaker Jan van Hillo heeft enkele jaren geleden zijn oog laten vallen op de nostalgische omge ving in het schuurtje aan de Kethelweg. „En vrijwel dagelijks worden er bruids foto's gemaakt," aldus Anderson. Het Veronicaprogramma wordt gemaakt door Peekel/Stips produkties, een particulier tv-maatschappijtje dat kant en klare series verzint en maakt voor vrijwel alle omroepen. Volgens re gisseur Siebe de Steenwinkel is 'Mijn eerste keer' bedoeld voor de jeugd. In het programma worden liedjes gezon gen, en vertellen kinderen over hun er varing met de eerste keer. ;,Dan weer staat de kermis centraal, een andere keer de schooldag, zoals nu. Leuk on derdeel is de Tip van Flip, waarin Peter Faber kinderen advies geeft over allerlei onderwerpen," zegt De Steenwinkel. De lampen gaan aan, de regis seur geeft zijn laatste aanwijzingen en kamt Anouks haar,- de muziekband wordt gestart. De journalist van de loka le omroep moet zijn band uitzetten. Meer als tien seconden van deze we reldhit 'jatten' mag nu eenmaal niet. De Hilversumse regels zijn streng. Ook trekt de productieleidster wit weg als ze hoort dat we even met Anouk hebben gepraat. Haar ouders hebben per con tract bedongen, dat Anouk alleen voor deze opnamen 'gebruikt' mag worden. En daarmee uit. Anouk vertelt toch dat ze al eer der in de Bennie Bang Show van de Avro heeft gezongen. Ze zingt in het Avro-kinderkoor, waar ze is opgevallen. Via haar dirigent is Anouk aan dit rolle tje gekomen. In het begin vindt ze alles leuk. We hebben maar niet meer ge vraagd of ze het na de zoveelste opna me nog naar haar zin heeft. Door Rein Wolters SCHIEDAM „Ouderen van nu zijn geen uitgetelde doetjes. Het zijn mensen met behoefte aan een goeie woning, een fijne leefomgeving en be hoorlijke welzijnsvoorzieningen in de buurt. Met hun wensen heeft iedereen terdege rekening te houden. Als afde ling Schiedam van de Katholieke Bond van Ouderen staan we met onze neus op de plekken waar beslissingen over ouderen worden genomen. En als ze niet stroken met onze visie dan zeggen we dat, ongezouten zelfs." Mevrouw Th.L. van Velzen-Biel- ders (60) laat zich het woord niet ge makkelijk ontnemen als ze eenmaal haar stokpaardje berijdt dat 'Ouderen zorg' heet. Zeven jaar geleden trad ze toe tot de gelederen van de afdeling Schiedam van de Katholieke Bond van Ouderen, kortweg KBO genaamd. Haar in onschuld gedane aanbod om de no tulen van vergaderingen bij te houden was de eerste stap tot haar huidige (on betaalde) functie van secretaris. „Vier jaar beheer ik nu het secretariaat," ver telt ze bescheiden. Om er gehaast aan toe te voegen; „Het verhaal moet niet gaan over; mij. maar over het 35-jarig bestaan van de KBO. Ik ben niet be langrijk, ónze organisatie wel. Die zet- zich in voor de belangen van ouderen. Daar gaat het omen niks anders." De.KBO komt voort uit de Katho lieke Bond van Gepensioneerden, die in 1953 werd opgericht voor ex-arbeiders die geen beroep meer konden doen op een vakbond. „Schiedam heeft altijd veel arbeiders gehad. Denk maar aan de banden met de scheepsbouw en de Secretaris me vrouw Th.L. van Veizen- Blefders van de afdeling Schie dam van de KBO bij een beeldje van de 'Branders- knecht' in haar tuin: „Wij ou deren laten niet over ons heen lopen," jeneverindustrie. Het zijn juist de oude ren die met hand- en denkkracht Schie dam hebben grootgemaakt. Die catago- rie is nu op leeftijd, maar heus niet uit gerangeerd. In onze stad hebben wij best wat te eisen en net zoals jongere stadgenoten rechten op goede voorzieningen."Ze verdedigt: „Wij oude ren hangen méér aan Schiedam dan jongeren, zijn er. ook afhankelijk van. Hollen naar de Bijenkorf in Rotterdam doen wij niet meer zo snel. Ons geld be steden wij hoofdzakelijk bij de midden stand in onze stad. Dat kunnen veei jon geren niet zeggen." En verder: „Vroeger waren oude ren uitsluitend dankbaar voor de uitke ring van Drees en eventueel een klein pensioentje. Over de woori- en leefom geving klaagden ze niet. Ze durfden hun mond niet te roeren. De goeie huidige sociale- en welzijnsvoorzieningen zijn mede aan de werkkracht van de oude ren te danken. Daar mogen ze nu ook best profijt van hebben. De KBO, zorgt dat aan ouderen niet klakkeloos wordt voorbijgelopen, dat met ouderen reke ning wordt gehouden."Mevrouw Van Velzen beaamt dat het werk van de KBO vaak gebeurt in onzichtbare sfe ren.„Als je praat over klaverjassen of biljarten dan levert dat ook visueel een compleet plaatje. Maar als je een verga dering bezoekt, daarmee kennis opdoet of praat over de wensen en behoeften van ouderen, dan is dat niet zichtbaar." In samenwerking met Schiedam se afdelingen van de ANBO (Algemene Nederlandse Bond van Ouderen) en de snelgroeiende PCOB (Protestants Chris telijke Ouderen Bond) werkt de KBO aan het welzijn van de ongeveer 17.000 Schiedammers die ouder zijn dan 55 jaar. „Van onderlinge concurrentie is volstrekt geen sprake. De samenwer king is prima. Het enige verschil tussen onze organisaties is de gezindheid." De afdeling Schiedam van de KBO telt ruim achthonderd leden, terwijl dat er landelijk driéhonderdduizend zijn. Secretaris Van Velzen somt deze getal len uit het blote hoofd op. Maandelijks ontvangen de Schiedamse leden een keurig verzorgd maandblad met daarin mededeling en aankondigingen van ac tiviteiten. Echtparen betalen per jaar 22 gulden contributie eh alleenstaanden 19 gulden Zaterdag 8 oktober begint de viering van het 7de lustrum om 10.00 uur met een Heilige Mis;in de aula van de scholengemeenschap Spieringshoek aan de Van de Brugghenlaan 2. Aanslui tend volgt van 11.30 tot 12.30 voor ge nodigden en leden een receptie. Om 14.00 uur, na een gezamenlijke lunch, wordt het feest voortgezet met de op voering van een blijspel door het toneel gezelschap Alberdinck Thym. „We verwachten ongeveer twee honderd ménsen. Het zal een fijne feest worden. Dat kan bijna niet anders, want er is zes maanden voorbereiding aan voorafgegaan," besluit mevrouw Van Velzen. SCHIEDAM De spoorweg politie en de gemeentepolitie van Schiedam hebben gisteravond een gerichte kaartcontrole gehouden in de trein tussen Schiedam en Vlaar dingen. in anderhalf uur tijd werd te gen 22 treinpassagiers proces-ver- baaL opgemaakt. Ze bleken niet in het bézit van een plaatsbewijs. Twee reizigers werden meegenomen naar het bureau. Ze werden verdacht van het opgeven van valse namen. SCHIEDAM - Een 18-jarige man uit Rotterdam is vanmorgen door de politie op heterdaad betrapt bij een inbraak bij Cartouche-Mode aan het Broersvest. Hij werd aange troffen met volgestouwde tassen met kleding en stond op het punt de kassa open te breken. SCHIEDAM Zonder beta len probeerde een 26-jarige Rotter dammer gisteren voor honderd gul den aan pakken koffie mee te ne men uit de supermarkt van Bas van der Heijden. Verder dan de buiten deur kwam hij niet. De bedrijfsre cherche droeg de man over aan de politie, die hem na het opmaken van een proces-verbaal heenzond. SCHIEDAM Verbrande brievenbussen en rook en roetscha- de was gisteren het: resultaat van brandstichting in een portiek aan de .Storkstraat. In de hal stond een ge vulde kledingzak van het Leger des Heils, die vermoedelijk door kinde ren in de brand is gestoken. SCHIEDAM Uit een loods van Apparatenbouw Gebr. H.J.; Schetter aan de Jan van Riebeeck- weg is opnieuw een partij aan roest-' vrijstaal gestolen. Deze keer ging het om een waarde van 40.000 gulden.; ^Veertien dagen geleden werd ook al een ton aan roestvrijstaal bij Schef- fer weggehaaaid en vorige week kreeg een bedrijf in de Calandstraat bezoek. Deze keer kwamen de staal- dleven bij Scheffer binnen door over" een. hek van een aangrenzend pand te klimmen en daarna het slot van een deur te verbereken. ^iiillstzcnclad Srmone eb neisen vervolgens, Jiieuwec-huizen «bouwen kan voor de gemeente Schiedam fi- nancieersoms^aariirekkëlijker,|zijn dan renoveren. Dit bleek gister avond uit een discussie in de ge meenteraadscommissie voor Stads vernieuwing en Volkshuisvesting over het woningsverbeteringsplan voor de Willem Brouwerstraat en de Hoofdstraat. Het renovatieplan omvat een opknapbeurt van 28 voormalige par ticuliere woningen voor een bedrag van drie miljoen gulden. Per woning kost dat ruim honderdduizend gul den, waarvan het Rijk ongeveer de helft betaalt. De gemiddelde maand- huur bedraagt na de opknapbeurt 350 gulden. SCHIEDAM Ook dit jair geeft chef-kok Jan Le Grand welr een bakcursus in Wijkcentrum Erker. De kosten bedragen twee gil den per keer en de cursus begint op 7 oktober. Meer informatie en in schrijvingen bij Wijkcentrum de Er ker, Jan van Avennesstraat 32, tele foon 4267767 of 4263161. i SCHIEDAM - De Ameri kaanse speelfilm 'Barfly' draait vrij dag bij de Stichting Filmciub Schie dam aan de Nieuwstraat 12. De bé kende filmdiva Fay Dunaway speelt de hoofdrol. Aanvang 21.30 uur. - SCHIEDAM - Meisjes van 12 tot 15 jaar die worstelen met pro blemen over hun uiterlijk, kunnen hierop een antwoord vinden in het project 'Good Looking' van wijkcen- Irum de Erker, iedere zondagmiddag wordt ingegaan op mode-ontwikke- lingén, uiterlijk, make-up enz. De eerstevijf middagen han delen over kleding en mode, waarna met behulp van een schoonheidspe cialiste wordt ingegaan op huidver zorging en het gebruik van make-up. Voor inlichtingen tel. 4267767. SCHIEDAM - Catherina Geilings Vreezen, Marten Molema en Jack de Deugd exposeren tot 14 no vember respéctievelijk keramiek, gouaches en foto's in het Schieland- ziekenhuis. De Galerie in de polikli niek aan de Burg. Knappertlaan is op werkdagen toegankelijk van 09.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Gymnastie klessen voor ouderen staan in het wijkcentrum de Erker in een groei ende belangstelling. Op gezellige wijze wordt onder deskundige lei- dinggéwerkt aan de conditie van 55-plussers. De kosten bedragen 5,75 per maand. Inlichtingen wor den verstrekt via tel. 426.77 67

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1