immmW Stadsomroep krijgt steun uit bedrijfsleven DeduÊbelrol van Jan Rotgers: trainer voorzitter Het Vrije Volk Presentatie nieuwe single Martin Eden zondag in herfstshow van Rita Young Bus van Vlaardingse delegatie bekogeld in Hebron ëphié^amse volkstuinders: 'Provihcië zaaitonrüst' Lezing over békende historische plekken Poppentheater in Teerstoof VRIJDAG 21 OKTOBER 1988 Morgen feestelijke start étherüitzendingen met happening op Grote Markt m m Door Ruin Woliers ;<"~s SCHIEDAM - .De' Stadsomroep Schiedam (SOMS) gaat ook in zee met het bedrijfsleven. Eerder meldden Radio Rijnmond en de Rotterdamse lokale omroep samenwerking met bedrijven. „Maar," 'zo benadrukt hoofdredacteur Wim Groeneweg van de SOMS, „onze samenwerking wordt niet gekoppeld met sluikreclame. Naar minister Brink man toe willen wij beslist niet provoce rend werken en zeker geen risico's lo pen die de zendmachtiging in gevaar brengen." Zaterdag viert de SOMS de start van etheruitzendingen, waardoor ook op portables en autoradio's de uitzendin gen te beluisteren zijn. Op en rond de Grote Markt vindt een grote happening plaats. De Lange Kerkstraat zal voor al le verkeer zijn afgesloten. Bij die gele genheid beschikt de SOMS kosteloos over een podiumwagen van transport bedrijf Kleinekoöil,.Poot en Baade en over een feesttent van Sauna Groe- noord. Van de gemeente kreeg 'de SOMS al eerder een startsubsidie van 30.000 gulden. Wethouder Aad Wiegman (Finan-r cien en Nutsbedrijven) laat morgen om precies twaalf uur op de Grote Markt bonderden luchtballonnen los. Hij geeft hiermee het startsein voor de etheruit zendingen. Behalve op de 94.1 kabelfre- quentieds de SOMS vanaf dat moment ook te ontvangen op de frequentie 1 106.7 op de FM-band. Kinderen kunnen morgenoch tend vanaf 11.00 uur op de Grote Markt bij een wagen van de Bondsspaarbank een gratis ballon afhalen. Op een kaar tje kunnen ze hun naam en adres invul len. Voor de drie ballonnen die het verst komen, zijn prijzen beschikbaar. De eer ste etheruitzending bestaat uit een live muziekprogramma vanaf een podium- wagen voor het Stadhuis, gepresen teerd door de Vlaardingse zangeres Ri ta Young. In Het Vrije Volk van maandag is dat al uitvoerig beschreven. Hoofdredacteur Wim Groeneweg (een zestigjarige oud-persvoorlichter van het voormalige RSV-concern) ver wacht dat zijn omroep in korte tijd op enige tienduizenden luisteraars mag re kenen. „Via de kabel luisteren nu al elk weekeinde ongeveer tienduizend men sen." Anderhalf jaar geleden begon de SOMS met uitzenden op de kabel. „Een leerzame oefenperiode," relativeert pro grammaleider Fred van Aken. Hij be seft: „Zaterdaig begint het eigenlijke ra diowerk en dat pakken we professioneel aan." Van Aken (46 jaar) is in het dage lijks leven jn Den Haag bij Vroom en Dreesmann werkzaam als chef van de interne dienst. Net zoals twintig andere enthousiaste 'mensen zet hij zich belan geloos voor de SOMS in. „Leuk werk," zegt hij. „En ook spannend." Ook buiten de stad is de omroep binnen een straal van dertig kilometer te beluisteren. „Ons zendvermogen is dertig watt en binnen de straal liggen ook Vlaardingen, Maassluis, Rotterdam,' Hoogvliet, Spijkenisse en Albrands- waard," grijnst SOMS-technicus Leo van der Zee (27) tevreden. Positief in het bereik werkt ook de plaats van de zendmast. Deze is maandag gemon teerd bovenop het woonflat naast, het station Nieuwland. Onder de paraplu van de SOMS zendt ook de ziekenomroep uit. Binnen kort krijgen, zo is dé verwachting, de Raad van Kerken en een migrantenor ganisatie eveneens zendtijd v toegewe zen. De programma's komen uit de stu dio van de ziekenomroep aan de Korte Haven. De SOMS zelf zendt uit op zater dag van 13.00 tot 18.00 uur en op zon dag van 12.00 tot 19.00 uur. De pro grammering bestaat uit muziek, nieuws flitsen, interviews en sportreportages. De hoofdredacteur tot slot: „Ons team bestaat uit fantastische mensen, maar in totaal is de mankracht te wei nig. Nieuwe medewerkers zijn welkom. Hun opleiding verzorgen wij zelf en dat gebeurt grondig." Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met tel. 4260000. SCHIEDAM 'Belachelijke onzin'. Dat is de reactie van secre taris J. Zevenbergen van volkstuin- dérsvereniging Thuriede op de be-' richten dat de grond van de tuin tjes op Thuriede waarschijnlijk ver ontreinigd is. „Ik steek m'n hand ervoor in het vuur dat de bodem hier schoon is. Ik heb'al onze leden dan ook geadviseerd om gewoon hun groenten van de eigen grond teblijven eteri. Zelf doé ik dat al 26 jaar en ik leef nog steeds." In een inventarisérend on derzoek van.de Provincie. Zuid-Hol land wordt het volkstuinencömplex ten noorden van het Beatrixpark aangemerkt "als eénlocatie die waarschijnlijk verontreinigd is. Grond- en watermonsters hebben de onderzoekers van de provincie nog niet genomen. De vermoedens zijn uitsluitend gebaseerd op de geschiedenis van het terrein. Bij de aanleg is een aantal sloten ge dempt met grond uit de vijvers op het complex en met grond die af komstig was van de uitgraving van een dok bij Wilton Fijenoord. Zevenbergen begrijpt niet hoe de onderzoekers tot hun con clusies zijn gekomen. „Wat er uit de vijvers kwam was oergrond, dat kan onmogelijk vervuild zijn ge weest. En dai dok is gegraven op een plaats waar vroeger voetbalvel den waren, dus ik zie heel het pro bleem niet. Spaland en Woudhoek zijn opgespoten, maar wij zijn hier begonnen op weiland, dus zo'n vaart kan dat niet lopen." De secretaris verwijt de pro vincie dat ze onnodig onrust te weeg heeft gebracht door de publi catie van het onderzoeksrapport. „Ik vind het regelrecht onverant woord om zoiets naar buiten te brengen zonder dat er monsters zijn genomen. Uit wat historische gegevens heeft men zeer aanvecht bare conclusies getrokken. Maar de mensen worden er toch door in verwarring gebracht." In totaal werden er in de re gio Rijnmond 59 complexen onder- zocht, waarvan er uiteindelijk 6 als waarschijnlijk en 14 als mogelijk vervuild aangemerkt werden. De zes verdachte locaties, waaronder dus Thuriede, zullen voor het einde van dit jaar nog aan een nader on derzoek onderworpen worden. r Bij de gemeente, eigenaar van Thuriede, waren de resultaten van het onderzoek gisteren nog niet bekend, „ik ben een beetje verbaasd om dit te horen," rea geert J. Meesters, stafmedewerker bodemsanering van de dienst ge meentewerken. „We zullen de pre ciess gegevens even afwachten. Mocht er sprake zijn van een risico voor de volksgezondheid dan zullen we uiteraard samen met de provin cie maatregelen nemen." Bij de provincie Zuid-Hol land heeft men tot nu toe geen aanleiding gezien om de volkstuin ders te adviseren geen zelfgeteelde gewassen meer te eten. Voorlicht ster Evelien Gunsing: „Die beslis sing willen we nadrukkelijk aan de mensen zelf overlaten, omdat we alleen nog maar vermoedens heb ben. We hebben de zaak naar bui ten gebracht omdat we vonden dat we deze informatie niet achter kon den houden." VLAARDINGEN - Bekende his torische plekken in Schiedam, Over- schie, Delfshaven en Rotterdam staan dinsdag centraal in een lezing van F. W. van Ooststroom voor de Historische Vereniging Vlaardingen. Met behulp van oude kaarten en dia's probeert hij een beeld te geven van hoe vroeger het lan delijk gebied rondom Rotterdam eruit zag.:- Dat gebied wordt getoond op een oude zestiende eeuwse kaart van de schilder Jan de Pape, 'De kaart van de drie Schieën'. Daarop worden dijken, wegen, boerderijen, molens en andere bebouwingen uit die tijd getoond. Aan de hand van actuele dia's zal dan wor den bekeken wat nog terug te vinden is in het tegenwoordige gebied. De lezing vindt dinsdagavond plaats in Drieënhuijsen aan de Willem de Zwijgerlaan 470, Vlaardingen. Van Ooststroom begint die avond om 2G.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM Het poppenthea ter van Mayke Heessels speelt zater dagmiddag vanaf 14.00 uur in theater de Teerstoof 'Froe Froe en de Toverap- pel'. Het clowntje Froe Froe gaat in de ze voorstelling op zoek naar de door een gifgroene heks gestolen toverap- pel van een prinses. Met de hulp van het publiek komt alles uiteindelijk nog goéd. Een kaartje voor dit poppenspel kost/3,75. Door Rein Wolters (V VLAARDINGEN - Zanger Mar tin Eden uit Vlaardingen blijft aan de weg timmeren. Na zijn succesvolle sin gle 'Donder, donder nu maar op' komt opnieuw een plaatje van hem uit. De presentatie vindt zondagmiddag plaats in de herfstshow van de zangeres Rita Young in zaal Middelhuyse aan de Ko- ninginneiaan in Vlaardingen. Deze nieuwste produktie van Martin Eden en zijn platenbaas Pierre Kartner (Vader Abraham) is getiteld 'M'n vader'. Het is een uiterst gevoelig, op waarheid geschreven Nederlandsta lig levenslied. g Martin, de In het dagelijks leven g als verkoper bij Avondbladen Combina- z tie Rotterdam werkzame Ad van IJpe- o ren, hoopt met zijn nieuwe zangprodukt g opnieuw hoge ogen te gooien. Zijn drie <r maanden geleden gelanceerde plaat 2 'Donder, donder nu maar op' scoort nog steeds prima. Behalve dat hij er de^r eerste plaats mee bereikte in de Neder-, landstalige top 10, is de schijf nog re gelmatig te beluisteren. Vader Abraham heeft toegezegd, als werkzaamheden hem elders dat-niet beletten, om het eerste exemplaar zondag persoonlijk te komen, overhandigen. Wanneer Pierre Kartner verhinderdblijkt, neem Rita Young de honeurs waar. Haar show begint om 13.30 uur. Behalve Rrta en Martin verlenen mede werking Hans van Katwijk, imitators van Leé Towers en André van Duin, zange res; Josta uit Hoogvliet en het orkest Display. Hoogtepunt en sluitstuk van de show is de Rotterdamse zanger Frankie Dublin. Hij won twee jaar terug bet Eer ste Rotterdamse Songfestival van Het Vrije Volk en maakte onlangs met het singletje'! Wonder' zijn debuut op de Martin Eden en Rita Young, enkele maanden geleden. Zondag treedt hij weer op in de show van Rita. Dit keer wordt zijn single mogelijk gepresenteerd door Pierre Kartner. zwarte, schijf, in de top 30 van Radio Rijnmorid kwam Dublin, een matroos/stuurman bij de Nieuwe Rot terdamse Sleepdienst, afgelopen zater dag binnen op de 26ste plaats. De pre sentatie van de Rita Youngshow is in handen van Danny Kandouw. Twee ontdekkingen van de Vlaardingse showvrouw hebben de laat ste weken in het front van het vader landse voetlicht gestaan. De 14-jarige Monique de Bruin kwam als derde uit de bus bij het Unicef tv-Gala in Maas tricht (zij won de Rita Young-talentcom- petitie 1987). Vorige week won de 10-ja- rige Brenda Folkers met een creatie van Cindy Lauper op tv de eerste plaats in de mini-playbackshow van Henny Huis man. „Het geeft mij een trots gevoel dat ze zover zijn gekomen," vertolkt Rita. ;,Het is allemaal in mijn shows en talen tenjachten begonnen." Zé benadrukt dat ook de bekende muziekkenner Wal- lie Slot aan het succes van de twee meisjes heeft bijgedragen. De Rita Youngshow duurt tot 17.00 uur. Toegangskaarten kosten per stuk vijf gulden. Inlichtingen en toe gangsbewijzen zijn verkrijgbaar aan de zaal of via tel. 4747400. 7V^':V Van Jan Rogters zal bij SVDPW in de toekomst veei wijsheid worden verwacht. Met bal en hamer kan de stevige Schie dammer in ieder geval ai redelijk overweg. Door Richard Dubbeld SCHIEDAM Na lang beraad en een hoop tumult is bij de voetbal club SVDPW de nieuwe voorzitter be kend geworden. De opvolger van Jan Mulder, die vanwege te drukke werk zaamheden en een mogelijk vertrek naar Amerika zijn voorzittershamer overdoet, is ook een Jan. Jan Rotgers om precies te zijn, trainer van zowel de zaterdag- als de zondagafdeling. Het kiezen van Rotgers ging niet zonder slag of stoof. Op de laat ste ledenvergadering, waarin dé voor malige oefenrheëster van ondermeer SW 2 en SFC werd gekozen, "ging het er vrij emotioneel aan toe. Het bestuur trad, na de. vrij ruime overwinning van Rotgers op zijn concurrent Jan Huis in 't Veld, In zijn geheel af. „Maar," verzekert de oefen- meester, „niemand hoeft bang te zijn dat ik alleen de belangen van de eer- ste "elftalspelers behartig. Tk wil me met heel de club bemoeien. Van de F-pupillen tot aan de selectie." De stevig gebouwde trainer/voorzitter ziet zijn nieuwe func tie dan ook met optimisme tegemoet. Hij hoopt de talloze ideeën die ai jaren bij de ambitieuze amateurclub leven, nu eens daadwerkelijk tot uitvoering te brengen. „De accommodatie moet ver beterd worden, dat is deze zomer al gedeeltelijk gebeurd. Als het even kan, wil ik dat de hoogste prioriteit ge ven, maar dat alles kan pas in werking gaan zodra we horen dat we hier kun nen blijven," doelt hij op het getreuzel van wethouder Hafkamp. „De mogelijkheden om verder te groeien zijn hier aanwezig. Ook als we uit willen breiden hebben we in Van de Marei en Knoops twee uitste kende ""sponsors," is "Rotgers* zeer goed op de hoogte van de situatie van de Schiedammers. „Ik heb met één van de geld schieters al een praatje gehouden. Die is bereid om e6n renteloze lening van 100.000 gulden te verschaffen. De motivatie is in ieder geval aanwezig." Hoewel het veld van SVDPW a| aardig met'reclameborderi Is omringd,, ziet de nieuwe praeses daar nog mo gelijkheden. „Ik zou graag een tweede rij borden willen hebben. Dat is leuk voor de ambiance. Je moet dan voor de geldschieters wel wat extra's doen. Sponsoravonden of iets, dergelijks." Duidelijk is dat Rotgers streeft naar een professionelere aanpak. Hij wil van de SVDPW meer maken dan slechts een afdelingsclubje, leder be stuurslid moet weten wat hij wel en wat hij niet kan doen. „De organisatie moet vanaf nu een versnelling hoger gaan werken. Er moet een duidelijke omschrijving van het takenpakket ko men. Neem bijvoorbeeld de penning meester. Die moet zich alleen met geldzaken bezighouden." Toch zal niet'alles rczegeur en maneschijn zijn in de:nieuwe positie van de trainer, want hoe zal het gaan als Rotgers'over een tijdje, over con tractverlenging moet gaan praten? Ste! dat hij niet rond komt met z'n ei gen bestuur en de selecties de rug toekeert. „Daar ga'ik niet van uit, maar als wij het niet eens kunnen wor den over een nieuw contract wil dat niet zeggen dat ik,ook als voorzitter het bijltje er. bij neergooi. Ik ben aan dé klus begonnen, omdat 'dé club en de mensen me liggen. In een termijn van vier jaar is hier wat leuks van te maken. Dan moet de vereniging op", een bepaald niveau aangekomen zijn.". „ik zal in ieder geval proberen de zaken gescheiden te houden. Dat is het beste," zegt de man met groot se plannen, i,Problemen zijn er om opgelost te worden. En dat is een gro te uitdaging voor mij. Ik zal mijn werk zo doen dat alleen mijn vrouw straks eventueel kan zeggen, dat ik haar ver waarloos." Het is voor de oëfenmeester te hopen dat zijn start als praeses net zo voortvarend is als met de beide elftal len die hij onder zijn hoede hééft. Want het zondagelftal draait bovenin mee. En de zaterdagploeg doet een gooi naar de eerste periodetiteL „Dat hebjk échter, allanguit mijn hoofd gezet,; want'wij moéten naar Botlek terwijl onze concurrent Heinenoord thuis tegen Goudswaard- se Boys (de zwakste ploeg van de af deling, red.) speelt. Onze hoge klasse ring is geen verrassing voor mij. Voor af wist ik wat de mogelijkheden wa ren. Bovendien met dit materiaal moet je bovenin mee kunnen draaien." [i% Een delegatie van Vlaardingers bezoekt op uitnodiging van de Neder lands-Palestijnse Kring thans Israël. De Kring hoopt zo meer begrip te krijgen voor de situatie yan Palestijnen onder Israëlische bezetting. Onder de Vlaar dingers bevinden zich enkele raadsle den die op persoonlijke titel de reis ma ken. Het zijn J. Ranahuijaen van de PvdA, R. Poppe van de SP, J. Bulva van de WD, A. Ranshuijsen-Hoogenboom van onafhankelijk D66 en J. Vons van de PSP/CPN/PPR. Verder maakt opbouw werker G. Herders deel uit van de groep namens de SISO, T. Jansen als arts en J. van Hooijdonck namens het organise rend comité. Van de Palestijnse Arbei dersvereniging zijn J. Abu Hunein en A. Ghazal meè. Fotograaf E. Eggermont en P. Braat maken de reis mee om materi aal te verzamelen voor een tentoonstel ling, die de Kring later in het j'8ar in de Grote Kerk organi- seert. Ad Hoogerwerf reist voor Het Vrije Volk mee en doet dagelijks verslag van de belevenissen van het gezelschapi. Door Ad Hoogerwerf JERUZALEM „Vóór ons zijn we ingesloten door het Israëlische leger, en achter ons door de Intifadah (Pales tijnse opstand, red.)." Terwijl de inzittenden van onze bus angstig dekking zoeken, spreekt het raadslid Remi Poppe doodkalm zijn cassettebandje in. Een steen zeilt op dat moment met een verschrikkelijke klap door de achterruit van de bus; Ge orge Herders duikt hevig geschrokken diep gebukt naar voren. Hij voelt aan zijn hoofd of hl) gewónd Is geraakt, wat niet geval is. De ruit ligt inmiddels aan barrels. Enkele Israëlische militairen bij een legerjeep manen de chauffeur te keren. Het wapen met op de loop een traangasgranaat houdt hij stevig vast. Salimi, de Arabische gids, wringt zich half uit het raam naar buiten, wanneer we rechtsomkeert maken, in zijn hand wappert hij met een Palestijnse sjaal, óm aan te geven dat we goed volk zijn. Dé stenengooiers zijn'namelijk op het gele nummerbord afgegaan. Geèl staat voor Jerusalem, zowel joods als Ara bisch.:- - Het incident vond gisteren in He- bron plaats, waar de Vlaardingse dele gatie een moskee en een nederzetting van kolonisten wilden bekijken. In de moskee was op dat moment echter een rouwdienst aan de gang. Een dag eer der waren drie Palestijnen bij een ver keersongeluk omgekomen. De vierde zou er ernstig aan toe zijn. Volgens de Arabische versie werd het ongeluk be wust veroorzaakt door Israëliërs. Die menen echter dat er olie op de weg lag, waardoor het Israëlische voertuig tegen de auto van de slachtoffers aan botste. Hoe het ook zij, de Palestijnen hielden gisteren een demonstratieve rouw dienst, tevens bedoeld voor eerder ge vallen 'martelaren'. Het leger verwacht te moeilijkheden. De spanning in de stad was om te snijden. Bij de aankomst van de delega tiebus in Hebron, een grote stad onder Jerusalem in Judea, raden verschillende groepjes militairen groepsleider Rans- huysen aan te maken dat hij weg komt met zijn gezelschap toeristen. De woordvoerder is soms even de kluts en zeker de greep op het gebeuren kwijt. Verbaasd moet hij constateren hoé chaotisch het volgende uur verloopt. In ieder geval niet geheel volgens het pro gramma. Wat gebeurt er nu weer," zegt hij bij de zoveelste verrassing als de reisorganisatie in het geheim een le raar in de bus loodst. - Hij blijft anoniem en verdwijnt als er militairen aankomen. Vervólgens blijkt een kijkje bij Kirijat Arpa op het programma te staan, een nederzetting van de orthodox-religi euze beweging Gusheroniem, waar en kele duizenden joden bijna op Hebron neerkijken. De omheinde plaats op voormalige Arabische grond is een doorn in het oog van de Palestijnen. Vergeefs hebben dié met de bouw van een moskee aan de rand van de neder zetting geprobeerd de Uitbouw van Kirij at Arpa te voorkomen. Ook in het centrum van Hebron wonen joodse families, op dezelfde plaats waar lang geleden zeventig Joden tijdens de eerste rellen tussen de belde volken, wérden afgeslacht. Even later rijden we langs de huidige joodse bewo ners. De huizen met hun inwoners wor den als een fort bewaakt. De dreiging in de smalle, drukke straten is voelbaar. Overal staan groe pen Palestijnen, velen met de traditio nele geblokte sjaals over het hoofd. Nie mand van de delegatie wil echt weg, maar om in de demonstratie mee te lo pen; nee dat gaat te ver. „We zijn toch niet helemaal achterlijk," zegt Jan Tons. De bus wordt op een parkeerplaats ge-' zet, vlak bij de moskee. Prompt par keert een joep naast ons. Gelieve in de bus te blijven, is het advies waar niet aan getornd mag worden. Volgens Moshe uit Einkered, een van de militairen uit de jeep, is het geen fijne baan hard te moeten optreden ais bezettende mogendheid. „Maar waar om zouden joden hier niet mogen wo nen," zegt hij. „We hebben in deze stad tweeduizend jaar gewoond." Hoewel hij er zichtbaar moeite mee heeft de vele persoonlijke vragen te beantwoorden, is zijn opstelling duidelijk. De Arabieren zijn de oorlog begonnen en hebben die verloren. Daarmee uit. En over de Palestijnse Bevrij dingsbeweging zegt hij: „De PLO veran dert slim van tactiek. Ze zeggen wei dat ze tevreden zijn met een bestaan op de bezette gebieden, een deel zegt wel ge weld te hebben afgezworen, maar ik ge loof dat niet. Zodra de militante secties hier terugkeren in de staat, in het hart van Israël, zullen de aanslagen weer be ginnen. Teruggeven van de gebieden is een te grote gok. Officieel willen ze ons nog altijd in zee drijven. En ik hou niet zo van ver zwemmen. Ik haai de over kant nooit." Dat er kinderen worden doodge schoten ligt volgens hem aan de fout van ouders om die kinderen de straat op te sturen als er rellen zijn. Het komt niet bij hem op, dat het juist de jeugd zelf is die in opstand komt. Zijn maat heeft er meer moeite mee. Die kan het moreel slecht verkroppen, dat hij op be zet gebied een volksopstand de kop moet indrukken. Hij is voor terugtrek king van het leger. De arrestaties, de vernederingen, de huiszoekingen, de vernielingen van huizen als collectieve straf hij is het zat. Twee soldaten, twee tegenovergestelde meningen. De zelfde verdeling als binnen de Israëli sche bevolking. De ene helft wil conces sies doen, de andere helft niet. Voorzichtig rijden we richting be graafplaats. De raadsleden zien hoe honderden mensen de verongelukte broeders ter aarde bestellen. Als de vlam nu in de pan zou slaan, zitten we er midden in. Militairen houden vanaf daken en torens de boel van achter prikkeldraad in de gaten. De buschauf feur slaat een zijweg in om een hogere uitkijkpost op te zoeken. Opeens pa niek. Voor ons in de smalle straat scheurt een vrachtwagen met daarop joelende demonstranten recht op ons af. Terug kan niet, de straat staat vol met auto's. Nog net lukt het ons om af t© slaan Jan Bulva even later: „Ik was niet bang. We deden precies hetzelfde in 1968, toen de Russen kwamen. (Bul va is als dissident uit Tsjechoslowakije gevlucht.) Je rijdt luid toeterend door de stad. Je moet wel blijven bewegen, an ders pakken de soldaten je." Even later volgt het incident met de steen. Kijkend door een gesplinterde achteruit verlaten we heelhuids Hebron. Het bezichtigen van de moskee is er bij ingeschoten. „Maar goed ook," grapt Herders, „Want traangas is erg. Maar als we onze schoenen uittrekken, ko men die mensen helemaal niet meer bij." Bij een tussenstop in Bethlehem lijkt Hebron al weer ver weg. Een nuch tere Atie Ranshuijsen vat de rit laconiek op: „Ja, het was wel een enerverend dagje hè."

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1