Officier boos op dronken beheerder jongerencentrum Jan Blaazer (64) verlaat na 18 jaar kantine van de Wielerbaan letsnat op schoot bij Sint STUNT! 800 o.5500 „8000 Ellen A/letaal in aula museum 'Ik wil weten waarom ik zoveel drink' Regio Videotheek 20- 25.- 30.- 50.- Ib^ m 'U moet ophouden met zuipen en eens volwassen worden' Louwrens Prins onderscheiden CDA-jongeren corder? Tarieven bibliotheek gaan niet omhoog Dronken in vijver Stereotoren weg Hulp gezocht Fatal Attraction Wij hebben een APARTE afdeling met zo'n 80OO seksfilms w. o. 3ÖOO spéciale (bel v. info) Nu zoTT"" kinderfilms speelilms seksfilms 5 films voor. 7 films voor. NU OOK MOVIE-BOXEN JUBttEUMAANBOD 5 films plus M-Box v. 3 dgn. of 10 films plu» Ni-Box |r. 7 dagen Wet/100,- of hefeefkrf. AIS BORG lfit§#br Legtt. Dam 9-t/m 11 Schiedam Tel. 010-4267126 Reeds 20 jaar verhuur, inkoop/verkoop (Bel voor INFO) SCHIEDAM Een 49-jarige inwoner besloot vanmorgen om half vier een langdurige kroegentocht in een vijver aan de Fazantlaan. Agen ten visten hem op en zetten de zwaar benevelde man in het politie bureau onder de douche. Om half zes haalde zijn vrouw hem daar af voor verdere ontnuchtering thuis. SCHIEDAM Uit een wo ning aan de Burg. Stulemeijerlaan is bij een inbraak een stereotoren ge stolen. Men verkreeg toegang door het inslaan van een ruit aan de ach terzijde van de woning. Een tv, ste reo, video en een geldkist worden vermist uit een woning aan de Julia- nalaan. Hier werd een deurslot weg gedraaid. SCHIEDAM De wereldwin kel kan nog hulp gebruiken voor on der andere de verkoop van produk- ten uit de Derde Wereld. Dat ge beurt vanuit een winkel aan de Hoogstraat 48c. Inlichtingen bij An- nelies Poolman, Westvest 48c, tel. 4263487. SCHIEDAM De Ameri kaanse thriller Fatal Attraction draait vrijdagavond in de zaal van de Stichting Filmclub aan de Niéuw- straat 12. Advocaat Dan Gallangher is in New York voor de presentatie van een boek en ontmoet daar de fascinerende Alex Forrest. Als zijn vrouw en kinderen een weekeinde weg zijn, heeft hij een affaire met haar. Het is een zeer moralistische film die in Amerika opschudding heeft gebracht. Aanvang 21.30 uur. Toegang voor donateurs vier gulden. Donateur worden kost vijf gulden per seizoen inclusief het bezoek aan de eerste film. Door Rein Wolter» SCHIEDAM „Dit zijn mannen van wie je hoopt dat je ze 's avonds in het donker nooit tegenkomt. Ze slaan er gelijk op los. Nu zijn ze niet eens in staat om duidelijk na te vertellen wat er toen is gebeurd. Daar is maar één re medie tegen: niet meer zuipen, dan loopt het ook met meer uit de klauwen." Officier van Justitie mevrouw mr. H.W. Samson-Geerlings gaf gisteren onomwonden blijk van haar afkeuring voor het agressieve en door drank over goten gedrag van twee mannen van 24 en 32 jaar oud. De minst hoge pet had ze op van het gedrag van de jongste van het duo, die op vrijwillige basis be heerder is van een bekend jongeren centrum. Hij stond ook terecht voor het mishandelen van een agent en het on der invloed, zonder rijbewijs en onver zekerd rijden in een auto. Samen moesten ze zich verant woorden voor het mishandelen van een Turkse man en zijn Nederlandse vrien din. Het paar wandelde 's nacht over de Hoogstraat toen een groep van zestien, behoorlijk beschonken jongeren hen beledigende opmerkingen toeschreeuw de. Een van de verdachten heeft voi- gens het proces-verbaal fascistische taal uitgeroepen. De man en de vrouw moesten rake klappen incasseren, stel de politierechter mr. S. J. van Klaveren vast uit de rapporten. „Dat zal best. Ik kan me niks meer herinneren," gaf de oudste ver dachte, een vader van twee kinderen, volmondig toe. De rechter: „Is slaan bij u zo gebruikelijk dat u het niet meer weet? ik noem dit regelrechte mishan deling van twee mensen die u niet eens kent." Hij had die avond 12 flessen en 5 glazen bier gedronken. Zijn jongere drinkebroer turfde 25 glazen bier en twee glazen jenever. Hij verklaarde dat de politie het proces-verbaal onder dwang heeft opgesteld. Zowel de rech ter als de officier hechtte aan zijn mede deling niet veel waarde. De oudste ver dachte verklaarde nadrukkelijk dat de mishandeling van de Turk niet het ge volg was van rassenhaat. „Ik werk al 17 jaar met buitenlanders en dat verloopt prima." De politierechter typeerde de be- SCHIEDAM De heer Lou- wrens Adolf Prins is vanmiddag onder scheiden met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Wethouder A. G. Wiegman reikte hem de versierselen uit tijdens het afscheid van de heer Prins van de gemeente. Hij treedt vervroegd uit na 31 jaar voor de gemeente te hebben ge werkt. Prins was chef van de technische dienst voor het voormalige gemeentelij ke slachthuis en de laatste drie jaar chef van de werkplaats bij deOpenbare Nutsbedrijven. Jan Blaazer leest Het Vrijs Volk: „ik voelde me thuis bij elke club." Sommige verenigingen was niets te dol om hun waardering voor de on vermoeibare kantinekracht te laten blij ken. Blaazer moet er weer om lachen terwijl hij vertelt: „De dag voor m'n ver jaardag heb ik een bruiloft, die enorm uitloopt: vier uur lag ik op bed. Gelukkig had ik al mijn koffie-afspraken voor za terdagmorgen afgezegd, 's Ochtends om acht uur word ik wakker: op straat staat iemand me te roepen met een me gafoon. Ik in pyama naar beneden met een slaperige kop, staan er 45 renners van de Toerclub Rijnmond voor de deur, die me uit voile borst toezingen. Ze moesten die dag nog 200 kilometer en dachten: kom, we gaan even langs! Heel de straat ook meteen wakker na tuurlijk. Maar ik vond dat toch wel een komische noot." SCHIEDAM Zijn methode: ge woon altijd gezellig blijven tegen dc mensen. Ook als ze domme vragen stel len. „Als ze vroegen: Is die koffie vers? dan zei ik: 'Nee, van gisteren, maar die moet ik toch ook kwijt? Zonde om weg te gooien!' Kijk, dan houd je het leuk! krijg je geen kwaaie koppen." Nog zo'n stelregel: nooit op de klok kijken, ook niet als het behoorlijk uitloopt. Behalve wanneer het echt te gek dreigt te worden. „Als ik zelf de vol gende ochtend om kwart voor zes op moest zei ik wel tegen de mannen dal de boei om twaalf uur dichtging. En dan gingen ze ook, hoor, dan bleven ze niel hangen." Bijna 18 jaar, vanaf de opening, heeft Jan Blaazer (64) In de kantine van de Wielerbaan gestaan. Vanaf het aller eerste begin was hij erbij. Begonnen als hulp voor allerlei karweitjes groeide hij al snel uit tot de onmisbare rechterhand van de beheerder. Zeer tot zijn spijt neemt hij aanstaande zaterdag afscheid van 'zijn' kantine. Noodgedwongen, want het zijn gezondheidsredenen die hem nopen zijn werk achter de bar te beëindigen. Zodra het weer wat beter met 'm gaat hoopt hij echter zijn rentree weer te maken op het complex in Sportpark Harga. „Voor de wat lichtere klussies, dan. Ik ben met nog wat andere oudge dienden al ingedeeld in een corvee- ploeg. Zo blijf je er een beetje bijhoren, al zeg ik het zelf." Als jochie al was Jan helemaal- gek van de wielersport. Rond zijn twaalfde jaar, we schrijven eind jaren dertig, was hij wekeiijks te vinden op het Mathenesserwielerbaantje achter het station, dat later in de oorlog zou worden afgebroken. „Maar het was cri sistijd, mijn ouders waren werkloos, dus een fiets behoorde financieel tot de on mogelijkheden," haait Blaazer op. Aan het eind van de jaren vijftig werd hij lid van de Rennersclub Schiedam. „Om er toch bij betrokken te zijn, al zat ik niet op de fiets." Leijn Loevesijn, Van Duivenbode, Van Tilburg: talloos zijn de namen van de baangrootheden die Blaazer in de loop der jaren aan zich voorbij zag trek ken. Met name rond 1980 kende de baansport een opleving. Het stemt Blaazer treurig vast te moeten stellen dat het sindsdien behoorlijk bergaf waarts is gegaan. „Sinds die tijd is de belangstelling gaan tanen. De baan is toen nog een tijd dicht geweest voor re novatie, en daarna is het nooit meer ge worden wat het was. Anderhalve man en een paardekop zaten er op zo'n dinsdagavond, ronduit een triest ge zicht." Toch had de voormalige baak werker het ai die jaren bijzonder naar zijn zin. Sinds hij in 1982 werkloos werd, was hij zelfs dagelijks in de kantine te vinden. „Ikke wel, als ik dat niet leuk vond was ik er natuurlijk aliang mee op gehouden. Ach joh, je bent de hele tijd onder de mensen, onder wie veel jeugd. Zo blijf je een beetje in contact met wat er bij hen leeft," Hoewel Blaazer zijn werk eigen lijk verrichtte voor de stichting die de baan exploiteert en dus officieel niets met de clubs te maken had, werd hij door de verenigingen die van het com plex gebruik maakten zonder uitzonde ring-als lid behandeld. „Ik voelde me bij elke club ook thuis. Je hoorde er toch bij, je kreeg de clubbladen thuis, uitno digingen enzovoort." heerder als een nogal bemoeizuchtig mens. Hij baseerde zich op de gegevens van een tweede delict, waarvoor de jeugdwerker zich moest verantwoorden, verzet tegen een poltieagent. Zijn uitleg: „Een vriend van mij gooide op de Vlaar- dingsedijk een steen door een ruit. Door de politie werd hij onmiddellijk opge pakt. Ik bemoeide me ermee, bood ver zet en werd ook ingerekend." De rechter: „Dat die vriend werd opgepakt was terecht. U belemmerde de politie in haar werk." Bovendien zet te de verdachte zijn hond aan tot het bijten van een agent. Een van hen liep een blauwe plek op in de buikstreek. „Ik heb spijt van mijn gedrag en zal bij de politie mijn excuses aanbieden." De rechter: „U bent steeds de gene die de klappen en de schoppen uitdeelt. Ik kan dat niet rijmen met uw functie ais beheerder van een jongeren centrum." Tot slot stond hij ook nog terecht voor het rijden onder invloed in een on verzekerde auto zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Op de Burg. van Haarenlaan reed de verdachte een ver- keerszui! omver en trok daar de aan dacht van de politie mee. Uit een bloed monster werd een promillage van 2.12 vastgesteld, omgerekend tussen de der tig en veertig glazen bier. „Er zal best nog wel alcohol van de vorige dag in mijn bloed hebben gezeten," probeerde de beheerder de enorme promillage'te verklaren. De rechter: „Dat zal me een worst zijn. Met drank in het lijf mag u niet rijden." Het autowrak is door de politie in beslag genomen en de schade van 137 gulden aan de verkeerszuil zegt de verdachte intussen te hebben ver goed. Sinds 1981 is hij bij herhaling in aanraking gekomen met de rechter, tel kens voor openlijke geweldpleging, dief stal of mishandeling. De reclassering omschrijft hem in een rapport als een stevige bierdrinker die problemen weg drukt door nog eens extra veel bier te drinken. Officier Samson zei in haar re- quisitor aan een eis van vier of vijf maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf te denken. Niettemin zei ze de beheerder een kans te willen gunnen door het opleggen van dienstverlenende arbeid. „Natuurlijk niet in het eigen jon gerencentrum, maar ergens anders. En dan moet het afgelopen zijn met het ge welddadige gedrag. De verdachte moet ook ophouden met tomeloos drinken en enige volwassenheid gaan ontwikke len," waarschuwde ze met opgeheven vinger. Ze eiste tweehonderd uren dienstverlening. Voor de oudste ver dachte (hij had een blanco strafblad) eiste ze twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 750 gulden. De raadsvrouwe van de jongste verdachte, mr. Ch. L. van den Puttelaar bepleitte een lagere straf. „Mijn cliënt is een zachtaardige en gevoelige jongen die gefrustreerd door het leven gaat en zich laat vollopen om zijn zorgen te ver geten. Door zijn minder goede jeugd behoorde hij tot de zogenaamde rand groepjongeren van de stad. Bovendien is zijn vriendin weggelopen en en ziet hij zijn kind ook niet meer." Politierechter Van Klaveren von niste 150 uur dienstverlening en ver laagde voor de oudste verdachte de boete naar 500 gulden. Regen en storm is Sinterklaas ge wend, maar zwemwater niet. Dat bleek gis termiddag in Zwembad Zuid. Een tikje on- wennnig wandelde de Goedheiligman tus sen de 150 peuter- en kleuterzwemmers en hun tweehonderd opa's en oma's. Die wa ren allemaal voor Hem en zijn drie Zwarte Pieten naar het zwemcentrum gekomen, Het was een bijzonder gezellige be doening, waar Sinterklaas niet helemaal droog vanaf kwam. De kinderen spetterden zijn mantel nat, maar dat vond hij niet erg. „ik heb er nog genoeg in de kast." Zwembad-directrice Frida Keijzer toonde zich bijzonder verheugd, niet alleen over de komst van de Spaanse bezoekers maar zeker ook over de enorme opkomst van kinderen en hun grootouders. „Volgend jaar organiseren we weer zo'n feest," bena drukte ze. En Sinterklaas, uitbundig lachend: „Dan ben ik ook weer van de partij. Zeker weten!" SCHIEDAM - De fluitiste Ellen Metaal geeft op woensdag 7 december een lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum. Zij zal daarbij op de piano worden begeleid door haar vader, Arie Metaal. De 17-jarige Ellen begon haar fiuitstudie aan de Streekmusiekschoo! Nieuwe Waterweg Noord bij Donna Metz. Thans geniet zij ies van Raymond Delnoye, solofluitist en hoofdvakdocent aan het Brabants Conservatorium. De fiuitstudie combineert zij met haar school, het Stedelijk Gymnasium. Met haar fluitspel behaalde de Schiedamse reeds verschillende prijzen. Het lunch concert begint om 12.30 uur en duurt ongeveer een half uur. De toegang is gratis. Iedere concertbezoeker krijgt een gratis kopje koffie geserveerd. SCHIEDAM Drankmisbruik heeft een oorzaak. Voor een 31-jarige Schiedammer staat dat in ieder geval vast. Hij onderwerpt zich daarom vrijwil lig aan een onderzoek door het Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD), in afwachting van het resultaat stelde gisteren de Rotterdamse politie rechter mr. S.J. van Klaveren de be handeling van de zaak tegen de 31-jari- ge man uit tot 27 februari. Op het Broersveid haalde de po litie hem aan hei begin van dit jaar dronken achter het stuur vandaan, in zijn bloed werd een alcohol-promillage van 1.89 vastgesteld, goed voor zo'n twintig glazen bier. In juli stapte hij op nieuw onder invloed achter het stuur. „Ik kan makkelijk stoppen met drinken als ik 'nee' zeg tegen mezelf. Maar toch wil ik weten waarom ik zoveel drink," hield hij de rechter voor. Problemen liggen in ieder geval ten grondslag aan zijn drankprobleem. Eerst was er een echtscheiding en ver volgens ook nog een ongeval met zwaar letsel op zijn werk. SCHIEDAM De gemeentelijke financiën zijn op dinsdagavond 6 de cember onderwerp van gesprek bij het CDJA. Spreker is Daan Baart, raadslid voor het CDA. De bijeenkomst vindt plaats in de fractiekamer in het stadhuis aan de Grote Markt (INGEZONDEN WEOEOEUNG) Zolang de voorraad strekt ontv. elke nieuwe klant bij huurbesteding van ƒ25,- een super high grade VHS cas sette 180 min. (3 uur) v/h bekende W-Duitse merk ,,UHER" geheel gratis (1 p. kl.*) en da's met de a.s. feestdagen toch mooi meegeno men. Bovendien kochten wij voor de winter nog vele honderden nieuwe films in alle genres voor u in. Dus keus genoeg. js* Allemaal tegen vriendelijke herfst.-huurprijzen namelijk 1 film voor...... 5.- mi per week per klant Bovendien geen toeslagea v.oor.tQp- of stertitels Geopend ma. t/mvrij. 10.00-21.00 u zat. 10.00-18.00 u. zond.midd. 14.00-17.00 u: Geen inschrijfgeldwel uitgebreide legitimatie. of fin. leg. wrde. SCHIEDAM De leen- en abonnementstarieven voor de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek gaan vol gend jaar niet omhoog. Nieuw zijn alleen de tarieven voor de huur van videobanden en videorecorders. Een besluit hiertoe moet de gemeenteraad nog nemen. De aanvankelijk voorgestelde verhoging van gemiddeld twee gulden per abonnement is hiermee van de baan. De contributie blijft voor volwassenen per jaar 21 gul den, voor CJP-pashouders 15 gulden en voor houders van de pas 65-plus tien gulden. Diverse raadsleden hadden zich al uitgesproken tegen verhoging van de ta rieven. Verhogen is niet nodig omdat het ministerie van WVC een aangekondigde verhoging van de ieenvergoe- ding ook niet in rekening brengt. De gegevens van abonnementhouders worden tegenwoordig geautomatiseerd verwerkt. Het gemeen teraadslid A. F. de Leede van de PPR/PSP-fractie wil dat deze worden beschermd om de privacy van de ge bruikers te waarborgen. De directie van de bibliotheek heeft toegezegd erop toe te zien dat de geregistreerde gegevens niet in handen komen van onbevoegden. Het leengeld voor een videorecorder kost vijf gulden en voor een videoband eenzelfde bedrag. Het is mogelijk maximaal vier weken een videorecorder te le nen tegen een oplopend tarief. Twee weken kost tien gulden, drie weken twintig gulden en vier weken veertig gulden. De fonotheek blijft gehandhaafd via een aparte contributie. Aanvankelijk zou deze vorm van servicever lening uit het bibliotheekpakket verdwijnen. Voor de aankoop van printers, kopieerappara- tuur, kasregisters en transportboxen voor het vervoer van schoolprojectcollecties, heeft de bibliotheek een bedrag nodig van 39.188 gulden. De raadscommissie voor Welzijn en Cultuur buigt zich op dinsdag 6 decem ber over deze zaak. In dezelfde vergadering wordt be sloten of het kinderdagverblijf Honki Ponk 16.000 gul den krijgt voor de vernieuwing van enige raamkozijnen in het pand aan de Schiedamseweg. Er wordt ook ge sproken over een verhuurcontract aan het tamboer- en trompetterkorps Gusto voor lege schoolgebouw aan de Warande 150. In april kraakten de muzikanten het pand. Als de raadscommissie ermee instemt, krijgt Gus^ to ook 15.000 gulden om het gebouw op te knappen.

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 1