y Het Vrije Volk 1988 IN BEELD m IPf -X:". vs ZATERDAG 31 DECEMBER 1988 PAGINA 29 Mm Voldaan, maar keer vermoeid keerde Monique Leenderts op 16 juli terug van een droomreis naar Disney- world in de VS. Buurtbewoners stonden met een draaiorgel en een welkomslieo klaar in De Gor zen om haar feestelijk te ver welkomen. De hartewens van het leukemie lij dende dertienja rige meisje was in vervulling ge gaan. Op voor stel van de aler te videotheek houder Piet Valk ontketen den buurtbewo ners eind juni een inzamelings actie om de door doktoren opge geven tiener haar droomreis te geven. Bin nen de kortste keren was er ruim voldoende geld bij elkaar om het gehele gezin naar Flori da te laten gaan. Op 28 juli over leed Monique. De gemeente kreeg in april met de Gusto- mensen te ma ken toen zij een leegstaande school in De Gorzen toewees aan kunste naars. Gusto bleef daardoor aangewezen op de krakkemikki ge huisvesting aan de dijk. Dat nam zij niet en de muzikanten gingen over tot een kraakactie. Zij kozen hun ei gen accommoda tie in de buurt van hun wijk. De actie had succes. Inmid dels woont Gus to legaal in het schoolpand aan de Warande. Sen prachtige glimmende rode MGB trok op zondag 14 augustus de mees te aandacht van alle dertig exemplaren van het fameuze Britse automerk. Een ruime schare Schie dammers was die dag naar de Noord- vest getogen om de gerestaureerde 'be auty's' te bewonde ren. Zij hadden dit te danken aan MG-gek Tom Leusen van ba byspeciaalzaak De Ooievaar, die al 25 jaar bezeten is van alles wat met de in een achtkant ge schreven twee letters MG heeft te maken. Hij heeft een ruime verzamelingen van modelautootjes in ij zer, steen of plastic, limonadeglazen, ring, dienblad, strop dassen en andere materialen, waarop dat merk staat. Hij rijdt uiteraard ook al die jaren in een auto van dat merk en er kent: „Sinds mijn ze ventiende heb ik niet zonder zo'n auto gekund." Hij reed er mee in de Tulpenral- iy en is nu actief in de MG-carclub Ne derland. Op zijn uit nodiging kwam een flink aantal naar zijn geboortestad. IPs»; 'Wïï «p 'i De straks uit te breiden ruïne vormde het de cor van 'Het Spul van Jonc- ker Franssen Oorloch'. De voorstellingen van het Histo risch Openlucht Theater op 5,6,7 en 8 mei gaven een eerste beeld van de mogelijk heden op een ge meentelijk 'speelplein' zoals Scheeres c.s. vodr ogen staat. De gemoderni seerde versie van het taaie middeleeuwse stuk, door regis seur Bernard Brederovlot en humorvol ge maakt, trok veel belangstelling. De zeventig deelnemende amateurs brach ten vol verve het spektakel stuk, dat vijf kwartier amuse ment van de bo- 5 venste plank in- hield. Voorzitter Paul Kramer van de Werk groep Riolerin gen las op 3 fe bruari een ver klaring voor in het oude stad huis. Hij sprak namens de 400 boze bewoners uit de laaggele gen gebieden. Zij eisten over leg over en tem po bij het oplos sen van de wa teroverlast en de schaderege ling. Nog dezelf de maand was het overleg gere geld. Aan het oplossen van de waterproblemen wordt nog ge werkt. Hoefgekletter beheerste op zaterdag 12 maart het centrum van de stad. Lang niet al le kleine kinderen voelden zich zo aange trokken tot de pony's als het meisje op deze foto. Er waren er, die met een angstig ge zicht een ritje op de rug van de kleine edele viervoeter maakte. Schiedam kreeg er ech ter een nieuwe happening bij na Molenda gen en Brandersfeesten. De door de Hoog straatwinkeliers onder leiding van Chris Coppens in ere herstelde paardenmarkt was zonder meer een schot in de roos. Het was veertig jaar na de 461ste aflevering van de eens zo geroemde markt van Schiedam. De nieuwe versie was gezegend met mooi weer. Het publiek en de centrumwinkeliers geno ten, maar ook de honderd aanwezige hande laren waren tevreden. Zij deden zelfs goede zaken. Lopen kun nen ze in Schie dam goed. Het wemelde van de prestatielopen en er was zelfs een echte mara thon, die organi satorisch niet helemaal vlek keloos verliep. Uit de kinder ziektes is inmid dels de presta tieloop van de openbare scho lengemeenschap Buiten de Veste gegroeid. Deze derde World Runnersloop trok in het eer ste weekeinde van oktober vele duizenden toe schouwers en zevenhonderd deelnemers. Het schoolplein van de scholenge meenschap stond geheel in het teken van Kenya omdat de opbrengst (f 12.500) ging naar een project van de Undugu Society in Nai robi. Het gebruik van de grachten door boten krijgt meer aan dacht, De hore ca-ondernemers kondigden op De Blauwe Kiel van de Rode Valken hun Eer ste Molennacht vol muziek in mei aan. En ver der voeren door de Lange Haven meer grote plat bodems en tij dens de Bran dersfeesten tien tallen plezierbo ten in een gon delvaart. Mu ziekcafé Podium had afgelopen zomer zelfs een drijvend terras voor de deur. Schiedam in 1988

Het Vrije volk | 1988 | | pagina 3