Carnaval wordt |n Schiedam nóg groter d(rirïkéÉiiÜ?i|i Blubbëri veroorzaaktchaosop rijksweg Het Vrije Volk SCHIEDAM Dweilen met de tap open u Werklozen beginnen kringloopcentrum Borreimannekes en schepenen uit Hasselt stappen met Rietzeilers mee in stoet van twee km Keukenbrand jaagt gezin uit huis Dansgroep leert kleuters dansen Ghanese band in muziekcafé PAGINA 20 DONDERDAG 19 JANUAR11980 Door Ben van Haren Conflicten in de Schiedamse -horeca-wereld? Wie dat beweert, zoekt spijkers op laag water. Grij ze eminentie Frans Rijsbergen zei 't onlangs al: Er is gelukkig geen sprake van eenheidsworst, elke eigenaar heeft zijn eigen manier van werken. Wat ook het specifieke karakter aan zijn ei gen zaak geeft. Het zijn concurrenten van el kaar, maar even goed collega's die in groot verband werken aan verbetering van de gezamenlijke belangenbehartiging via de HOS (horeca-ondememers Schiedam). In kleinere kring halen caféhou ders de onderlinge band nu ook wat strakker aan door een oude traditie te herstellen. Op de koopavond, vooraf gaand aan het carnavalsweekend in Brandersgat, zullen cafébezoe kers De Kasteleiners feestvierend tegenkomen in de verschillende zaken door heel de stad. Onder leiding van een andere eminen tie, good-old Rinus van de Most houdt volgende week donderdag de exclusieve carnavalsvereni ging van Schiedamse caféhou ders na twee jaar weer een ou derwetse 'dweilavond'. Dit is begonnen met het idee voor een reünie van oud-gedien- den. Kasteleiners van bekende oude zaken zoals Joop De Kuil, Joop Cartouche, Theo Koetsier tje, Henk Lion d'Or, Henk Klein Thalia, Chris van 't Paadje, Her man Nieuwe Maas en Jan Mar- tien wilden met de ere-heer kas telein Rinus van de Most nog een keer 'dweilen'. Net als in het be gin van de jaren tachtig. Het wordt trouwens een jubi leum, de vijfde keer. En het lijkt erop, dat het ook niet de laatste keer zal zijn. De ervaren rotten in het kasteleinsvak hebben na melijk hun club uitgebreid met nieuwelingen als Ger en Dik Nieuwe Brug; Dirty Henri, Lotha Buitensluis en muziekkenner Pe ter Podium. De zaak wordt heel serieus aangepakt. De dweilavond is zorgvuldig voorbereid in een se rie uitputtende vergaderingen. Tenue, programma, route, kle ding, vervoer, financiële afwik keling en alle andere bijbeho rend randgebeuren is tot in de puntjes geregeld. De Kasteleiners verzamelen zich donderdagmiddag bij Dirty Henri, dat voor deze gelegenheid tot speciale residentie is uitgeroe pen omdat de stadsprins van de Rietzeilers zijn verblijf niet in een horecagelegenheid heeft. Bij het stadhuis vindt een fotosessie plaats. Ten behoeve van de in ei gen zaak op te hangen vereeuwi ging laten ere-Kasteleiner Rinus, zijn nar en de overige in zwart costuum, met strik en witte sjaal gestoken en van steek voorziene caféhouders zich op de gevoelige plaat vastleggen. Een gezamenlij ke maaltijd bij St. Jan legt de bo dem voor de dweiltocht, die in het centrum begint. Cafébezoekers zullen op die tocht mee profiteren van de bel- rondjes in de verschillende gele genheden. Het wordt echt dwei len met de tap open. Niet alleen in het centrum overigens. Ook De Gorzen, West en Oost krijgen bezoek. De Schiedamse kasteleins heb ben het overigens razend druk de laatste tijd. Behalve met vergade-; ren zijn ze ook zwaar belast met andere officiële zaken. Deze week was er het tienjarig jubile um van Klein Thalia van Henk de Bruin (HOS-bestuurslid en Kasteleiner) en volgende week heropent, vlak voor de dweil avond, Henk Brugman zijn ge heel verbouwde Lion d'Or. Wie zei dat er niets beleven valt in Schiedam? Door Rein Woltèrs SCHIEDAM Bij carnaval is alles mogelijk, dus houdt Schie dam bijna twee weken op met bé- staan. Vanaf 27 januari tot en met 7 februari heet de stad dan ook Brandersgat. Binnen dit tijdsbe-' stek laat 'de carnavalsvereniging de Rietzeilers de stad met een op tocht en verschillende feesten schudden op zijn historische grondvesten. Het actieve bestuur van de Rietzeilers heeft niets nage laten om het carnaval naar grote hoogte te stoten. Voor het vijftiende jaar houdt 'de vereniging, in nauwe organisa torische samenwerking met de po litie, op zaterdag 28 januari weer feen optocht door de stad. Naar Verwachting doen hier 65 praal wagens en tal van verenigingen en groepen aan mee. „De optocht is groter en langer dan ooit," aldus Jan van Haren van de Rietzeilers. Bijzonder is de deelname van de carnavalsgroep de Borreiman nekes uit Hasselt. Ook deze stad kent een bloeiende jeneverindu- strie. Juist dit verwantschap heeft geleid tot vriendschapsbanden. Be halve de Borreimannekes komen ook drie schepenen (wethouders) en mogelijk ook de schout (burge meester) naar Brandersgat. Zij krijgen een officiële ontvangst in de raadzaial van het stadhuis aan de Grote Markt. Prins Frans de Tweede maakt, hierbij omstreeks .13.00 uur zyn carnavalleske op wachting. Muzikaal wordt hij bij gestaan door de honderd mensen omvattende muziek- en showgroep Saint Marie uit Kerkradë.y Ih de optocht, die om 13.00 uur (als Prins Frans intussen op het Stadhuis de stadssleutel krijgt over handigd) start bij dienstencentrum de Vier Molens aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan, loopt ook de schutterij Sint Sebastiaan uit het Brabantse Hogerheide mee. Voorts hébben zich als deelnemers aange meld de jeugdraad van de, Naald narren uit Naaldwijk, de Vestzak- kloppers uit Dordrecht, de show en fanfareband De Glazen Stad uit het- Westland, fanfare Sint Rad boud, De Prutsers uit Poeldijk, zes oldtimers vande Mercedesclub Nederland en tal van stedelijke or ganisaties. De drie stedelijke sport verenigingen, die zich het best en dus koddigst presenteren maken een kans op een geldprijs van ten hoogste 250 gulden. Het geld is door het bedrijf van Prins Frans de Tweede beschikbaarvoor de clubkas van de zich het bést mani festerende vereniging. De Prins en zijn raad van elf werken vanaf 27 januari een bij zonder druk programma af. Ze starten, het carnavalsseizoen met HaïweteBS Overal in de stad hangen thans de spandoeken, waarop de verande ring van Schiedam in Brandersgat staat vermeld. een optreden bij gehandicapte kin deren van de G.J.V.W. in de W. H. Vliegenstraat. Vervolgens wordt op zaterdag 28 januari eerst de op tocht en aansluitend in het wijk centrum de Blauwe Brug vanaf 20.00 uur een Brandersbal gehou den. In de loop van de avond wordt bijvoorbeeld het 'Zwarte schaap van het jaar' bekend ge maakt. Medewerking verlenen Martin Green en blaaskapel De Pullekes. Tevens wordt de wissel beker uitgereikt aan de best ver klede carnavalsganger. Kinderen kunnen zich 's 'morgens vanaf 11.30 uur tot de start van de op tocht gratis laten schminken in De Vier Molens, Clown Rickey bege leidt de kinderen. Tijdens de carnavalskriebels ook een serieuze activiteit; name lijk een bridge-drive op zondag 29 januari in de Blauwe Brug, aan vang 13.00 uur. De opbrengst wordt aangewend voor het sociale doel dat dé Rietzeilers altijd na streven. Geld dat de vereniging overhoudt wordt weer weggegeven aan organisaties voor jongeren of ouderen die geen subsidie ontvan gen. Op dinsdag 31 januari en don derdag en vrijdag 2 en 3 februari verzorgen de Rietzeilers carnavals feesten in de verpleeghuizen Drie- maashave (Maassluis) en de Drie- maasstede (Schiedam), huize Fran- keland en daarna een optreden in het wijkcentrum De Erker aan de Jan vanAvennesstraat. Op zater dag 4 februari dweilt de vereni ging van twaalf tot een over het Hof van Spaland. Dezelfde middag vindt vanaf 14.00 uur een carna valsfeest voor bejaarden plaats in de Blauwe Brug en 's avonds wordt er het echte carnavalsfeest gevierd. Tevens wordt bekend ge maakt wie is uitgeroepen tot het Witte Schaap van de gemeente. Wie zich het leukst verkleed kan bovendien een prijs in de wacht slepen. -> - De jeugd komt op zondagmid dag 5 februari aan bod. Voor hen is er vanaf 14.00 uur een speciaal feest met ook nu weer prijzen voor de leukst verklede kinderen. Vanaf 20.00 uur 'savonds in de Blauwe Brug (Bachplein) Carnaval Tropi cal met medewerking van het Bra ziliaanse orkest Sonora. Tot slot vindt op dinsdag 7 februari om 20.00 uur het finalebal plaats en hiervoor moet men opnieuw naar de Blauwe Brug. Toegangskaarten kosten op de dagen van de evenementen aan de zaal elf gulden. In de voorverkoop zijn ze drie gulden goedkoper. Toe gangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij het VVV, feestwinkel het Mas ker aan het Broersveld, sigarenma gazijn Hor aan de Groenelaan en in het wijkcentrum de Blauwe Brug. Wie nadere inlichtingen wenst kan contact opnemen met de pr-commissie van de Rietzeilers via tel. 4739388. De route van de optocht is als volgt: Burg. Honnerlage Gretelaan, Troelstralaan, Burg. Honnerlage Gretelaan, Parkweg, Spinhuispad, Vijgensteeg, Ooievaarsteeg, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Broers veld, Herenpad, Broersvest, Koe markt, Rotterdamsedijk, keerpunt Nieuwe Mathenèsserstraat, Rotter damsedijk, Koemarkt, Hoogstraat, Korte Dam, Dam, Graaf Floris- straat, Vondellaan, West Franke- landsestraat, Rembrandtlaan, Troelstralaan en opnieuw de Burg. Honnerlage Gretelaan (eindpunt). SCHIEDAM Enkele dui zenden Schiedammers hebben sinds gisteren te kampen met bruin, vies uitziend drinkwa ter. Bij de Openbare Nutsbedrij ven zijn verschillende klachten binnengekomen over roest in het drinkwater. Het verschijn sel deed zich alleen voor in Woudhoek en Groenoord. De roestdeeltjes zijn vrijgekomen toen een andere hoofdbuis in gebruik moest worden genomen wegens werkzaamheden aan het leidingnet. Het troebele wa ter is niet schadelijk voor de volksgezondheid. De ONS hoopt het probleem Lntv atoorwohfr ob nl - vandaag op te lossen. De werk zaamheden aan het leidingnet zijn bijna afgerond. Nutsbedrij ven adviseert de mensen om het water voorlopig goed te controleren. Indien het water troebel is, moet het voor con sumptie even worden gefilterd via een koffiefilter. Als waswa ter is het leidingwater nu niet geschikt. De ONS denkt dat door het tot rust komen van het water, de roestdeelljes wel bezinken. In ieder geval worden vandaag de leidingen in Noord doorge spoeld, nadat de herstelde hoofdleiding weer in gebruik is genomen. SCHIEDAM. De bewoners van een portiekwoning aan de Ho- gebanweg konden gisteren niet te rugkeren in hun woning nadat daar een brandje in de keuken had gewoed. De familie is tijdelijk on dergebracht bij familie, elders in Schiedam. De brand brak gisteren uit op een moment, dat de bewoners niet thuis waren. Waarschijnlijk door oververhitting van iets, dat te lang op een brandende gaspit is blijven staan, sloeg omstreeks elf uur gis termorgen de vlammen liit de keu ken. De gehele inventaris, hiervan ging in het vuur verloren.,'; .-. Verder werd brandschade aan gericht in aangrenzende kamers en liepen de buren ook rook en waterschade op. SCHIEDAM „Goedemorgen, we zijn speciaal gekomen om voor jullie een voorstelling te geven," zo vertelde Liesbeth van Horen-Wild schut gisteren aan een grote groep kinderen uit de tweede klas van verschillende basisscholen. Zij danste met de twee andere leden van de dansgroep D3 het progam ma 'Voetje van de vloer' in het Passage Theater. Na de. voorstel ling mochten de kinderen onder leiding van de danseressen hun ei gen kunsten laten zien. Liesbeth, Yvonne en Marie Louise hebben zich gespecialiseerd in het werken met jonge kinderen. Hun voorstel ling is een aanzet voor kinderen om zelf te bewegen, te dansen. Ka rin Heuvelman, medewerkster kunstzinnige vorming van het stadskantoor die D3 naar Schie dam haalde: „Creatieve ontwikke ling is enorm belangrijk voor kin deren. Je moet je lekker voelen in je eigen vel. Voor de leerkrachten is D3 een soort voorbeeld. De dansgroep laat zien dat met simpe le gegevens heel leuke dansen ge daan kunnen worden." In Voetje van de vloer komen verschillende elementen naar vo ren: onthullen, vliegen, vallen, glijden, kruipen en weer opstaan. Tijdens de voorstelling spelen de danseressen bijvoorbeeld een bal lon die leeg loopt en weer wordt opgepompt. Of ze doen alsof ze aan het fietsen zijn. Voor de kinderen zijn dat herkenbare uitbeeldingen. Ze reageren zeer enthousiast als ze zelf aan de slag mogen. „Dan ga ik lekker door rood, kan me niets schelen," roept een meisje, dat in de foyer een fietser uitbeeldt. Een wirwar van kleuters is het zelfde van plan. Toch ont aardt de dansles niet in een onge organiseerde vertoning.- Danseres Yvonne vraagt de kinderen om de beurt wat zij het leukste aan de voorstelling hebben gevonden. Vervolgens doet ze het nog een keer voor, waarna de kinderen het zelf mogen proberen. Opvallend was gisteren, dat zelfs de jongens geen gêne kenden. Karin Heuvelman: „Daar zijn ze nu eigenlyk nog te jong voor. Pas op ongeveer negenjarige leeftijd gaan ze het gek vinden, behalve als je ze leert dat het helemaal niet zo vreemd is om je te uiten." Rem- co (5): „Het leukste vond ik dat die mevrouw deed alsof zè in het ver band zat. Zelf doen vond ik ook leuk." .urmfori «fópforov ÈaüSCHSEDAM duiiHëtJ4verkêèf o; -aeiziadèlijkéirijbaöh^an^lüjékwe, 2ÖriS'-fgistèfen urenlang- gestremd' geweest. Oorzaak was het verlies van een lading zand en modder door een vrachtwagen die vanaf; Vlaardingen richting Schiedam reed. De blubbertroep, die hierna de rijbaan bedekte, belemmerde het verkeer tussen Vlaardingen West en Schiedam Centrum van 14.30 tot 19.30 uur. Snel handelen van politie en ge meentelijke diensten zorgde er voor, dat binnen een uur het ver keer mondjesmaat verder kon rij den, maar tijdens de spits stond er toch een file vanaf de afslag rich ting Beneluxtunnel tot Naaldwijk. De politiekorpsen van Vlaardin gen en Schiedam zijn heel de mid dag en avond in de weer geweest de chaos te verhelpen. Ook de sa menwerkende brandweerkorpsen van Vlaardingen en Schiedam kwamen er in de hulpverlening aan te pas. Met behulp van een sneeuwschuiver van de reinigings dienst werd de verloren lading weggeschoven. Om ongeveer 14.30 uur verloor een vrachtwagen een hoeveelheid zand en modder over een lengte van een kilometer. Twee rijbanen werden door de in blubber veran derende smurrie onberijdbaar. De bestuurder had niet in de gaten dat de laadklep was losgeslagen. De laadklep schoot los wegens slij tage aan de scharnieren. Oneffen heden in dé weg deden de rest. Een personenauto met aanhan ger die achter de vrachtwagen reed, raakte door het vallende zand in de slip. De aanhangwagen kantelde. Er deden zich geen per- 'Jtssriiöv rtertnyi 'iommis nt<v -mnc?ins£ cb Ji'J .ni-iy •wqfA ab üt Ais'nü oj£N «jubV n t bb»ag nserifl ;>b nsbiV - Een aanhanger van een personenwagen raakte op Rijksweg 20 in de slip, nadat een vrachtwagen zijn la ding blubber had verloren. Door de stremming die de smurrie veroorzaakte, ontstond een file van Vlaar dingen tot aan Naaldwijk. soonlijke ongevallen voor. Tijdens het oponthoud probeer den veel automobilisten de chaos te ontwijken door over de vlucht strook langs de stilstaande rij weg gebruikers. te glippen. Tweeën twintig automobilisten werden hiervoor tijdens de verkeersover last bekeurd. Onlangs heeft de po litie tegen deze wijze van rechts inhalen gewaarschuwd. Er zou harder tegen inhalen over de vluchtstrook worden opgetreden omdat hulpverleners, ambulances, SCHIEDAM De toekomst droom van de heren C. Stout, A. C. van der Stek en M. Stout is uitge komen. Half februari gaat er een kringloopcentrum aan het Dr. Wi- bautplein in Nieuwland open. De drie werkloze heren hebben ruim een jaar geleden het plan gelan ceerd voor een handel in afge dankte spullen. Zij meldden zich toen met hun plannen bij het bu reau voor vervangend werk van de Sociale Dienst. „We zijn in Vlissingen op het idee van een kringloopwinkel ge komen," vertelt C. Stout. „Daar is er één, die heel 'goed draait. We waren al een tijdje werkloos toen we hoorden over het succes van de jongens daar en dachten: dat zou ook wel iets voor ons kunnen zijn. We denken trouwens dat het krin gloopcentrum voor een heleboel mensen wel aantrekkelijk zal zijn. Er komen op deze manier ook goe de spullen tegen een lage prijs be schikbaar." Op verschillende plaatsen in ons land zijn kringloopcentra ont staan uit protest tegen de voortdu rende groei van de zogenaamde weggooimaatschappij Het Kringloopcentrum Schie dam aan het Dr. Wibautplein gaat tweedehands huisraad verkopen. Een essentiële doelstelling is daar bij het bevorderen van het herge bruik van waardevol afval en mi lieubewustzijn. De eerste tijd gaat het bedrijf zich vooral bezighouden met het verzamelen van meubilair, ijskas ten, televisies en ander huisraad. Daarvoor hebben de bedenkers van het centrum een afspraak ge maakt met de Openbare Nutsbe drijven. De ONS zal letten op grof huishoudelijk afval, dat nog bruik baar is. Van der Stek: „De dingen waar iets aan mankeert, gaan we opknappen in onze werkplaats." De Gemeentelijke Sociale Dienst steunt het nieuwe werkgelegen heidsproject zowel financiëel als organisatorisch. Er zijn een aantal begeleiders aangesteld en boven dien komt er een budget van 10.000 gulden op tafel. De initia tiefhouders behouden voorlopig hun uitkering maar verwachten binnen twee en een half jaar in hun eigen onderhoud te kunnen voorzien, bij het centrum of ergens anders. J.Mulder, begeleider van de GSD: „Werkervaring opgedaan in een kringloopcentrum is vaak nut tig als opstapje naar een andere baan. Er is best kans dat over een paar jaar andere mensen in het centrum werken." In dat geval is het een goed project voor langdu rig werklozen, wat de bedoeling is van de bedenkers. Wie thuis afgedankte meubel tjes of andere huisraad heeft staan, ,kan dit vanaf heden melden bij het kringloopcentrum. Tel: 4712717. brandweer en politie er anders niet langs kunnen. SCHIEDAM In de aanloop tot het Antilliaans Wintercarnaval komen Castilian Drum en een Gha nese band naar muziekcafé Podi um. De Rotterdamse formatie Cas tilian Drum speelt zaterdag al in de gelegenheid aan de Lange Ha ven. Onlangs traden zij op in NCRV's Paperclip en binnenkort komen ze met hun eerste maxi-sin- gle Dreamland op de markt. Gita rist Peter Wijnans, basgitarist Hans Wijnands, drummer Hans van Dijk en zangeres Bianca Pitlo laten zich inpireren door The Cult, Spear of Destiny en de Doors. Toe gangsprijs 3,50. Vrijdag 28 januari staat de Afri kaanse band Kumbi Sateh op het hoekpodium van het muziekcafé. Zij spelen Ghanese muziek, die beïnvloed is door muziekstromen uit Europa en Amerika. In 1987 stond de achtmansformatie, die in 1984 door Charles Tetkla werd op gericht, op het ANC-festival van African Radio Freedom. Een zan geres maakt deel uit van de band. Toegangsprijs 5,-. Beide muziekavonden beginnen om 22.30 uur. Speelautomaten leeg gehaald SCHIEDAM Een geldbe drag van zeshonderd gulden is de eigenaar van Snackbar 850 aan de Mgr.' Nolenslaan in Nieuwland kwijtgeraakt bij een inbraak. De inbrekers zijn pand binnengedrongen door een steen door de ruit te gooien. Uit de twee aanwezige speelauto maten haalden ze het geld. 1 Geen voorrang - verleend SCHIEDAM Een 25-jarige motorrijder is gisteren met een gebroken enkel vrij gekomen na een botsing op de kruising van de Boerhaavelaan en Van Lorentzlaan in Oost. De jonge Schiedammer kreeg volgens de poltie niet de voorrang waarop hij recht had van een 37-jarige automobiliste, die vanuit de Van Swindenstraat de Lo rentzlaan opreed. Er was aan zienlijke materiaalschade. CDA spreekt over het milieu SCHIEDAM De heer P. Hörchner houdt op 25 januari tijdens een bijeenkomst van de CDA-afdeling een inleiding over het milieu. Tevens zullen leden van de partij en belangstellen den worden geïnformeerd over; de activiteiten binnen het CDA. De bijeenkomst vindt plaats in het hervormd wijkcentrum De Rank aan de Schiedamseweg 122. Aanvang 20.00 uur. Kookcursus voor oudere mannen SCHIEDAM Op 17 februa ri start er een nieuwe kookcur sus voor mannen (55-plus) dip zelf de pollepel wel eens ter hand willen nemen. Deze les sen worden georganiseerd door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting in samenwerking met het Gecoördineerd Oude renwerk Schiedam. De cursus gaat door als zich minimaal 12 aspirant-koks hebben aange meld. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij .het .Gecoördi neerd Ouderenwerk,, telefoon 4731976,-^^ .J./ Oud-Italiaans op antiek orgel SCHIEDAM De concertse-' rie in de aula van het Stedelijk Museum wordt in 1989 geo pend met een orgelbespeling door drie jonge musici. Bas van Houte, Paul Rotscheid en Jaap de Wit, alledrie opgeleiddoor David Collyer aan het Rotter dams Conservatorium, verzor gen zaterdag een programma van oud-Italiaanse orgelmuziek. Dit genre leent zich bijzonder goed voor uitvoering op het an tieke instrument van het muse um. Het concert begintom 15.00 uur, de toegang is vrij. Gratis voorstelling in Passagetheater SCHIEDAM Restless Skies II is de titel van het nieu we programma van de Haagse muziek- en danstheatergroep Pandora. Maandag 23 januari wordt het stuk in de grote zaal van het Passagetheater gepre senteerd tijdens een gratis try- out voorstelling gegeven, aan vang 20.15 uur. Pandora werd opgericht in 1984 met als doel muziek en dans als gelijkwaar dige disciplines op de planken te brengen. Levende muziek be geleidt alle dansvoorstellingen van de groep, die bestaat uit 7 dansers en 5 musici. De compo sities zijn door de musici zelf geschreven voor een synthese van akoestische, elektrische, diJ gitale instrumenten en compu ters. Huischoreografe van de groep is Lidy Mouw, die eerder actief was bij het Werkcentrum Dans, Introdans en Ensemble Ensemble. Nederlandse film bij Filmclub SCHIEDAM De korte Ne derlandse speelfilm 'Ei' draait morgenavond bij de Stichting Filmclub aan de Nieuwstraat 12. In het voorprogramma wordt de klassieke Laurel S- Hardy-film de 'Pianoverhui zers' vertoond. Aanvang 21.30 uur. Toegangsprijs voor dona teurs viet gulden. 'Ei' vertelt in een typische humoristische stijl het verhaal van Johan de Bak ker, een eenvoudige broodbak ker die op aandrang van zijn vriendin een briefwisseling be gint met Eva. Op een dag komt zij naar het dorp waar Johan zijn bakkerij heeft om met hem te trouwenl Dan ontdekt zij echter dat Johan analfabeet is. ~QC?0: iifl. iJ vjlifte ot> <10 '!QOV

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1