Stadsomroep later in de ether Vier meiden nemen moderne ongemakken op de hak Goede opkomst voor notarieel praatje Kantoorflats Europoint worden veiliger Opnieuw pech voor enthousiaste vrijwilligers: aflevering apparatuur vertraagd CHEQUE VOOR RESTAURATIE MOLEN BIJ OPENING INSTRUMENTENWINKEL Geuzen bevrijden Brielle 'volwoede' Jongeren gaan videoclip maken Cabaretgroep Kamizool zorgt voor onbekommerd avondje uit. 'Er moet gelachen worden, liefst vee!' SCHIEDAM Dertig 55- plussers, onder wie slechts vier mannen, hebben een voorlich tingsbijeenkomst bezocht in het Trefpunt-Oost over erfenis en nalatenschap. Een medewerker van notariskantoor Van der Valk hield voor zijn gehoor een praatje waarin hij ingewikkel de notariële zaken zo simpel mogelijk probeerde over te brengen. En volgens Joop van Swie ten van Trefpunt-Oost slaagde hij daar uitstekend in. Een week voor de bijeenkomst had .de heer;B. van der Meide van. het notariskantoor al een twin- tigtal vragen ontvangen van de 5 5-plussers. Gistermorgen ver werkte hij de antwoorden in zijn verhaal. Hij behandelde verschillen de aspecten zoals heit erfrecht, hét maken van een testament of codicil, een samenleving scontract en de kosten van een notaris. Uiteindelijk resulteerde dat volgens Van Swieten in een goede bijeenkomst, waarbij door de bezoekers goed werd geluisterd. „Het was een afge rond geheel." Na de pauze van de bijeenkomst konden geïnte resseerden met persoonlijke vragen terecht bij Van der Mei- de. Die kon daar in veel geval- len heel concreet antwoord op geven. De bijeenkomst was een ini tiatief van een groep 55-plus- sërs, die regelmatig Trefpunt- Oost bezoeken. Eén keer per maand houden zij een thema morgen en nu was de keuze op een voorlichtingsbijeenkomst over erfenis en nalatenschap gevallen. Dit thema kan nog eens aan de orde komen. Van Swieten van Trefpunt-Oost: „Als er nog meer vragen hoven komen, die eèn volgende bij eenkomst nodig maken; organi seren we er weer één." ROTTERDAM De Rotter damse brandweer heeft een aantal aanbevelingen gedaan aan de eige- jjnaar van het Europoint-complex l fdë gemeente Rotterdam) om de twee kantoorflats aan het Marco- l niplein brandveiliger te maken. 9 De aanbevelingen zijn gedaan tij- dens overleg tussen de brandweer en de gemeente over de brand in het Europoint-complex begin dit jaar. Toen moest toren A worden ontruimd, omdat er brand was ontstaan in de transformator ruimte in de kelder van het ge bouw. Volgens de brandweer moet het aantal rookmelders in het gebouw worden uitgebreid en moet het evacuatieplan herzien worden. Ook moeten de 'bewoners' van het gebouw er beter op worden gewe zen wat zij moeten doen bij brand Bij de brand in toren A van het Europoint-gebouw verspreidde zich veel rook door het gebouw, omdat rook- en brandwerende deuren door de haastig vertrek kende ambtenaren werden openge laten. De brand in de zogenoemde - traforuimte wérd veroorzaakt door een oververhitte hoofdschakelaar. Naeen explosie ontstond er een elektriciteitsbrand met een enor me rookontwikkeling. De rook trok omhoog in het trappenhuis. Daar bevindt zich een overdrukin- stallatie, die er voor moet waken dat het trappenhuis juist niet met rook wordt gevuld.' De overdrukin- stallatie werkt echter alleen goed als niet meer dan drie deuren van het trappenhuis openstaan. Door de optrekkende rook was- het tevens mogelijk dat op de ze vende verdieping van toren A brandalarm werd geslagen, terwijl het vuur in de kelder was. De brandweer is aanvankelijk ook op zoek geweest naar een vuurhaard op de zevende etage. De brandweer is overigens te vreden over de snelle evacuatie van de ongeveer duizend aanwezi gen in toren A. Binnen zeventien minuten stónd iedereen buiten. Volgens een woordvoerder van de brandweer moet het ontruiming- plan echter herzien worden. Juist omdat iedereen op weg ging naar buiten, kon het gehele gebouw zich vullen met rook. „Als de ontruiming in fases ver loopt, voorkóm je bij voorbeeld dat het trappenhuis - door rook wórdt gevuld. Er gaan dan immers maar drie deuren tegelijk open," aldus de zegsman van de Rotterdamse brandweer. „De ontruiming duurt dan wel iets langer, maar die' to rens zijn er op gebouwd idat men zelfs na een half uur zónder pro blemen de verdiepingen kan verla ten." Door Rein Wolters SCHIEDAM Eén april als eerste uitzenddag is onhaalbaar, hoewel er keihard is gewerkt om die streefdatum te halen. Hoofdre dacteur Wim Groeneweg van de Stichting Stadsomroep Schiedam (SOMS) betreurt het uitstel. Veel luisteraars hielden rekening met de terugkeer van de Stadsomroep morgen. Het ontbreekt aan onmis bare apparatuur. De aflevering van dit geavanceerde materiaal is vertraagd. In de tweede week van maart zou deze al zijn bezorgd, maar dat bleek een voorbarige be lofte. Morgen dus (nog) geen uitzen ding. „Maar," zo benadrukt Groe neweg, „onze nieuwe streefdatum is nu zaterdag 29 april." Hij voegt er haastig aan toe: „Die datum is niet definitief. Er zijn nog erg'veel onzekere factoren, die opnieuw vertragend kunnen werken." De verbouwing en inrichting van de studio van de SOMS in de Passage is nagenoeg voltooid. Al leen de afwerking van het inwen dige en de installatie van de appa ratuur wachten nog. Vrijwilligers werken hieraan hard onder de nimmer aflatende leiding van technicus Pirn Scheenloop. Aan hém ligt het uitstel met één maand in ieder geval niet. In januari staakte de SOMS noodgedwongen de uitzendingen na een niet meer op te lossen ruzie met de Zieken Omroep Schiedam (ZOS). De SOMS, die gebruik maak te van de studio en de apparatuur van de ZOS, kwam hierdoor op straat te staan en zonder uitzend mogelijkheden, Met hulp van voor al mediawethouder Aad Wiegman kreeg de Stadsomroep de beschik king over een vervallen, vier eta ges tellend pand aan in de Passage. Geld stelde de gemeente echter niet beschikbaar. De omroep moest zelf maar zien op welke wij ze men de beschikking kreeg over geld voor de aanschaf van appara tuur en de verbouwing. De Bondsspaarbank sprong fi nancieel bij. Groeneweg houdt angstvallig geheim welké bijdrage zijn station ontvangt. Hij spreekt wel tegen dat de bank meer dan 25.000 gulden bijdraagt. „Dat is enorm, overtrokken. De directie van de bank wil niet dat we het bedrag bekend maken. Ik noem het dan ook niet. De hank stelt ons in staat in de ether terug te keren en dat is het belangrijkste. Laten we het daarop voorlopig maar houden. Bovendien onderhandelen we ook nog met andere sponsors. Misschien dat we bij de officiële opening het hoe en het hoeveel be kendmaken. Nü in ieder geval niet," aldus Groeneweg. Aanvankelijk zou de omroep ook moeten opdraaien voor de af keurde elektrische installatie in het pand. Groeneweg: „Van die kostenpost zijn we, ontheven. Het Gemeentelijk Woningbeheer heeft een nieuwe standaardinstallatie ingebouwd. Wij hebben echter erg veel extra elektrapunten nodig. Deze zijn ook aangebracht, maar op onze kosten. Wij zijn blij met deze fijne hulp van de gemeente." De vertraging van de eerste ra dio-uitzending heeft hoe vreemd het ook klinkt ook in vloed op de uitbreiding van het aantal televisieprogramma's in de stad. De Stadsomroep is voor Schiedam de officiële zendgemach tigde. Van de toestemming van de SOMS hangt het doorgeven af van het programma van de stadstelevi- sie Rotterdam. Op 1 maart ging de ze zender op de kabel. Aanvanke lijk was het de bedoeling om op dezelfde dag het actualiteitenpro gramma ook op de Schiedamse ka bel te zetten. De onderhandelingen met Omroep Rotterdam-directeur Henk Tiesma zijn afgebroken en opgeschort na het uitbreken van de ruzie tussen de- SOMS en de ZOS. Hoofdredacteur Wim Groene weg: „Vervelend, ja. Maar als we weer uitzenden op de radio, her vatten we de gesprekken. Néé, ik waag me niet aan een datum waarop de Stads-TV ook in onze stad te zien zal zijn." Pim Scheen loop liet in een eerder interview doorschemeren dat toch wel ge dacht wérd aan de maand juni. Wel is vrijwel zeker dat de po pulaire Vlaardingse zangeres/- presentatrice Rita Young geen pro gramma, meer krijgt. Bij de officië le ingebruikname van de SOMS verzorgde Rita Young en haar man Jan op de Grote Markt een grote show, waarbij ze ook zorgden voor de (gratis) komst van vele arties ten. Rita verzorgde elke zaterdag een programma van één uur over Nederlandse artiesten. Omdat de SOMS niet meer uitzond, bood Ri ta haar diensten aan bij de Om roep Vlaardingen. Ze is door het bestuur van de SOMS nu voor de keuze gesteld: Schiedam of Vlaardingen. Rita Young: „Ik wil graag mijn pro gramma brengen op beide zenders. Dat bijt elkaar niet. Maar als ze me in Schiedam niet meer willen, dan blijf ik Vlaardingen trouw. Jammer voor dé luisteraars in Schiedam. Maar mijn keuze was het niet." Overigens: Rita Young werkt net zoals alle andere medewerken den volledig belangeloos voor de omroep. Hoofdredacteur/Wim Groeneweg over de affaire: „Daar weet ik niet alles vanaf. Ik weet dat er een gesprek is geweest. Mor genochtend hebben; wij een verga dering met het gehele team. De kwestie Rita Young zal zeker wor den opgevoerd." Door Karlijn Kunst SCHIEDAM „Vroeger schaamde men zich voor een han dicap, nu heeft er een soort eman cipatie plaatsgevonden en hoeft niemand zich meer te schamen om een zaak als deze binnen te gaan. Ik loop zelf ook op steunzolen, dus wat dat betreft..." De aanwezigen lachtten smakelijk om de grap van burgemeester drs. R. Scheeres, die gisteren de officiële opening van Van Bekkums nieuwe orthopedi sche instrumentenwinkel verricht te. Met de openstelling van een gang die naar de verschillende vertrekken in het pand leidt; was de nieuwe winkel aan dé "Broers- vest1 72c een feit. In het filiaal rijn onder andere prothesen,'orthesen en korsetten te koop. Het pand biedt verschillende faciliteiten. Zo rijn éf twee gipskamers/ een inva- lidéhtóïlet én' een orthopedische service-afdeling, möy «j ómms-yd Het in 1909 in Rotterdam opge zette bedrijf is de enige in de re gio. Behalve het moederbedrijf aan de Motorstraat in de Maasstad telt Burgemeester Scheeres ontvangt een cheque vóór het restauratie- ■>?i fonds voor molen De PalmboomsaDusjiiaos 'het- vier filialen. Sinds de uitbrei- -ding naar Schiedam vijftien jaar geleden zijn de medische behandelingsméthoden snel ge groeid .-Chef van.dé nieuwe winkel ^HfJ^Van Ewijck: „Er zijn de laat ste jaren veel nieuwe instrumen ten bijgekomen, Vroeger werd er vooral gewerkt aan genezing van breuken eh dergelijke. Tegenwoor dig richt men zich mëer op voor- rköming*^anó'hiBukëh/ó'DÓaï,TOör rijn -bijvó'orbéeld'hülpstukkën "als knie-en elleboógbraces ontwik keld." 302Om' die- ontwikkelingen sbij te benen; moést de zaak aan de/St., Eidüiriastraat':;"wördenr! tingeruild voor het pand aan de Broersvest. De grootte vande verkoopruimte is één van de vier redenen voor verhuizing. Er was ook behoefte aan een goede ingang voor invali den. Die;er nu is in de vorm van een elektrische deur. Daarnaast moest de- winkel zowel voor auto rijders als voor openbaar vervoer- reirigers gemakkelijk bereikbaar zijn. Daar is ook voor gezorgd. Vlak naast de ingang van de win kel is parkeerruimte en tram en bus stoppen nagenoeg voor de deur. Burgemeester Scheeres kreeg, als dank voor rijn openingshande ling en degoede samenwerking mét de gemeente, van Van Bek- kum een cheque uitgereikt voor de renovatie van devijfde molen, De Palmboom^.Scheeres had op zijn beurt-een cadeautje vbor'Van Bek- kum: „Hét is helaas niet zo'n origi neel geschenk, als ik zo eens om mé. heen kijk. Het is namelijk ook een foto van oud-Schiedam in de tijd van" dé stichting van jullie be drijf begin deze eeuw." De burge meester doelde op de twee uitver grote- historische beeltenissen aan de muur, -die Van Bekkum even daarvoor van een bouwbedrijf had gekregen. BRIELLE Ook dit jaar zal 1 april een dag vol feestelijkheden zijn in Den Briel. Dit stadje viert dan dat het ruim vierhonderd jaar geleden door de Geuzen van de Spaanse onderdrukkers werd be- vrijd. Deze gebeurtenis was de (•start van de bevrijding van het he- fle Deltagebied van Rijn en Maas/ j waardoor een eind kwam aan de i Tachtigjarige Oorlog. Traditiegetrouw zal de inname -op 1 april nagespeeld worden in »een spel dat geschreven is door ras-Briellenaar Leen Nobel. De Geuzen zullen weer 'vol woede en wilde lusten de stadspoort ram meien'. Maar op de feestelijke za terdag valt er nog meer te beleven in Den Briel. Ambachtslieden, bar biers, visverkopers en kwakzalvers zullen het zestiende eeuwse straat beeld doen herleven. Nieuw is een vijftal korte con certen en voorstellingen in de Cat- harijne kerk, elk heel uur, vanaf 11.00 uur. Verder is er voor de liefhebbers nog de gelegenheid een dang'e te maken op het Geu2enbal in 'De Goote', gepaste kleding (in zestiende eeuwse stijl) is wel ge wenst. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker stelt de komende weken een team van maximaal acht Schie damse jongeren in de gelegenheid om een eigen videoclip te maken. Woensdag 5 april is er een kenms- makingsavond, waarop men een nummer (of misschien wel eigen zang en muziek) kiest en een eer ste opzet maakt. Een week later wordt het definitieve draaiboek in elkaar gezet en wordt er met de camera gewerkt. Zondag 23 april moet het jeug dige video-team dan zover zijn dat ze op een locatie ergens in Schie dam zelfstandig de opnames kun nen maken. De kosten voor deze workshop bedragen 20 gulden per persoon, de minimum-leeftijd is veertien jaar. *Wie belangstèlling heeft om mee te doen kan voor in formatie en inschrijving terecht bij-hét Wijkcentrum, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767 of 4263161. Door Rob van Stek SCHIEDAM Waarschuwing vooraf: op de eerste rij gaan ritten is niet helemaal veilig, vooral voor 'mannen niet. Voor je het weet zit Geile Greetje bij je op schoot, en daar ga je dan. De keurige heer van middelbare leeftijd schuifelt nog even onrustig heen en weer terwijl ze sensueel bewegend op hem afkomt, maar het is al te laat. De uiterst verleidelijk uitgedoste Greetje heeft al plaatsgenomen, en terwijl ze hem behendig van zijn stropdas ontdoet zingt ze haar slachtoffer met een zwoel stemge luid toe: „Want geen man is echt een man die nooit bij Greetje is ge weest." Leer haar de mannen kennen. Een heel vliegdekschip heeft ze laatst afgewerkt, drie tegelijk. Twaalf uur is ze bezig geweest. Maar de echtgenotes hoeven niet bang te zijn. Zij leert de heren der schepping juist de fijne kneepjes. Haar slachtoffer krijgt het nu echt benauwd en begint rood aan te lo pen. „Ga je met me mee, schatje?" vraagt de lichtekooi als het liedje is afgelopen. De man werpt even een gekwelde blik op rijn vrouw en als een schooljongen schudt hij van nee. Tikkeltje te wild, amigo. Toch maar niet. En Greetje is bepaald niet de enige zinnelijke dame die Kami zool ten tonele voert. Wat te den ken van de nonnetjes uit het eerste gemengde klooster van ons land? Iedere ochtend wordt er uitge breid gebiecht. Ongebruikelijk? „Zeg dat wel. Maar er wordt 's nachts zovéél gezondigd in iedere cel." Cabaretgroep Kamizool: vier Schiedamse meiden die moderne ongemakken als relaties, groeps therapie, joggen, party's, mannen en tampons zonder scrupules door de wringer halen en vrolijk op de hak nemen. 'Subtiele verlangens naar uitvoeriger contact' is de titel van bet eerste avondvullend pro gramma, waarmee Willy van Dig- gele (30), Cora van Dorp (25), In grid van Soest (25) en Maijon Schaeffer (23) moeiteloos de aan dacht een paar uur vast weten te houden. Ze reizen er alweer zo'n driekwart jaar wijkcentra en vrou wenhuizen mee af. fr^yrrrnT BSB8SSS „Ga een half uurtje in de tram staan en je hebt voldoende stof voor twee programma's." De cabaretières in hun buitenmodel kamizool, van links naar rechts Ingrid van Soest, Marjon Schaeffer, Willy van Digge- le en Cora van Dorp. Vier vrouwen, maar daarom nog geen vrouwencabaret, bena drukt oprichtster en drijvende kracht Willy van Diggele. „Ons programma heeft wel een feminis tische inslag, maar ik zou het toch niet feministisch willen noemen." Ook maatschappijkritiek ontbreekt grotendeels. Slechts een enkele keer wordt er uitgehaald naar de grote bezuinigers in het kabinet. Van Diggele: „Beschouw mij maar rustig als politiek bewuste loos. Wij willen ook geen voorstel ling maken die alleen te begrijpen is als je de krant een week lang nauwgezet gespeld hebt. Het moet niet te moeilijk zijn. Op de eerste plaats gaat het erom dat het pu bliek een avondje plezier heeft. Er moet gelachen worden, liefst veel, en er moeten wat onderwerpen rijn om verder over na te den ken." De dames streven ernaar de he le voorstelling van A tot Z zelf in elkaar te zetten. Teksten, muziek, decor en kleding rijn allemaal ei gen werk. Aan ideeën nooit ge-* brek. Willy: „Ik ben een nogal maf persoon, laat ik het zelf maar zeggen. Ik ben met Kamizool be gonnen omdat ik zoveel ideetjes had waar ik wel eens iets mee wil de doen. Deels autobiografisch. Maar ach, ga ook eens een half uurtje in de tram staan en je hebt voldoende stof voor twee program ma's." Kamizool de naam slaat op een bepaald type dameshemd maakt in de eerste plaats cabaret vanuit de eigen belevingswereld, die van jonge vrouwen anno 1989, en gelukkig niet van het soort dat zich al te veel van de Viva aan trekt.-Alledaagse beslommeringen, dagdromen, mijmeringen en fru straties worden vaardig in sket ches en vooral liédjes gevat, waar bij volgens de klassieke cabare- twetten serieuze zaken én pure flauwekul elkaar afwisselen. Het vrouwelijk schoonheidsideaal, de behandeling van ouderen, seksueel geweld, eenzaamheid en het ge brek aan communicatie in relaties: de dames slagen erin bij al deze onderwerpen de juiste toon te tref fen. Luchtig Luchtig relativerend en nooit te zwaar, en dat terwijl de oplossing voor alle aangesneden problemen vaak ver te zoeken is. Neem nou het mannenvraagstuk. Een crime is het om de ware te vinden, er mankeert altijd wel wat aan. Zijn ze niet te scheel of te oud, dan rijn ze wel weer getrouwd. Telkens" liep het mis. Henk was altijd op sjouw met rijn tent, Piet had een gestoorde poedel, Kees hield bak ken vol met enge reptielen en Ron hleek ,bij nader inzien toch niet in het interieur te passen/De enige conclusie die het viertal rest: de Ware Jacob wacht in het Hemels Paradijs. Al te lang kunnen de vier caba retières echter niet bij deze consta tering stilstaan, ze hebben wel wat anders aan hun hoofd. Ook in het dagelijks leven. Cora en Maijon rijn groepsleidster in een gezins vervangend tehuis, Ingrid is do cente Muziek Beweging en Willy wil binnenkorten dat is geen grap in Schiedam een winkel openen in vliegers en aanverwante artikelen. Tot nu toe kunnen de humoris- tes met zo'n twee optredens in de maand hun werk nog wel combi neren met de status van amateur- artiest. Hoe dat verder moet als het succes toe mocht slaan is nog niet duidelijk. Cora, de ukelele-vir- tuoos van de groep: „We staan daar zelf een beetje halfslachtig te genover. Aan de ene kant doen we wel mee aan het Cameretten-festi- val en het Kleinkunstfestival, aan de andere kant denken we: als het maar niet te gek wordt. Je moet ook blijven bedenken datje er met z'n vijven toch nooit een boterham mee kunt verdienen." Met rijn vijven? Cora: „Ja, we werken aan groepsuitbreiding, we zoeken nog iemand voor de tech niek. Het blijkt jammergenoeg erg moeilijk om vrouwen daarvoor te interesseren. We ritten nog te dub ben, maar het zou best eens een man kunnen worden." Als hij maar niet te scheel is, of te oud... Kamizool treedt woensdag 12 april op bij de opening van het vrouwentrefcentrum in Het Ruimteschip, Saturnusstraat 52 in Spijkenisse. De voorstelling, deze keer alleen voor vrouwen toegan- kelijk, begint om 20.00 uur. Vrij dag 14 april staat het viertal op het podium in' wijkgebouw De Kolk, Courzandseweg 51 in Rotter- dam-Heyplaat, aanvang 21.00 uur. Cavalli in Podium SCHIEDAM De Freddy Cavalli Band verzorgt vanavond een concert in het muziekcafé Podium aan de Lange Haven 28. Morgenavond treedt de Om- uzo-band op. Deze groep is sa mengesteld uit vijf docenten van de Stichting Onafhankelijk MUZiek Onderwijs. Beide con certen beginnen om 22.30 uur. De entree kost vijf gulden per persoon. Cursus poppen maken SCHIEDAM In het wijk centrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32 gaat don derdagmorgen 6 april van 9.00 tot 11.00 uur een cursus poppen maken van start. De cursus duurt zeven weken en deelna me kost 35 gulden, exclusief materiaal. De materiaalkosten bedragen ongeveer zestig gul den. Bij voldoende aanmeldin gen komt er op de dinsdagmor gen op dezelfde tijd een tweede cursus. Inlichtingen: telefoon 4267767. Bioemenseance SCHIEDAM De Spirituele Vereniging 'Harmonia' in Schiedam heeft donderdag 6 april het medium Marchien Bakker uit Sint Maarten te gast met een bioemenseance. Ieder-, een is welkom en wordt ver zocht énige bloemen mee te brengen. De avond vindt plaats in het wijkcentrum Nieuwland aan hét dr. Wibautplein 163 in Schiedam. Het begint om acht uur, de zaal is vanaf half acht open. Niet-leden betalen 7,50 entree. Open-zondag in De Woudhoek SCHIEDAM Dienstencen trum De Woudhoek heeft voor zondag 9 april een open-2ondag -georganiseerd. De harmonie van St. Radboud verzorgt een optreden. Verder wordt een ge varieerd repertoire ten gehore gebracht. Iedereen die van mu ziek houdt of gewoon gezellig een middag onder de mensen wil zijn, is van harte welkom. Het begint om twee uur 's mid dags en de toegang;is gratis. Patiënten praten-.r over hun belangen SCHIEDAM De/Patiënten Belangen Vereniging Schiedam houdt op maandag'3 april'eén voorlichtingsavond 'in het clién- stencentnbn'jjpe-^Vief Molens aan de Niéuwe Damlaan 766. Aanvang 20.00 uur. Er komen kwesties aan de orde zoals: mag je van huisarts veranderen en hoe pak je dat aan, onnodig lang wachten bij de specialist en andere rechten, maar ook plichten van een patiënt. De to neelgroep 'Het kan beter' uit Gouda licht door middel van sketches een aantal situaties toe. Leden hebben gratis toe gang. Voor niet-leden geldt een toegangsprijs van 2,50 gulden. Inlichtingen rijn verkrijgbaar via tel. 4731517. Haarverzorging in De Erker SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker, Jan van Aven nesstraat 32, start binnenkort een cursus haarverzorging. De bedoeling van de cursus is het leren omgaan met allerlei arti kelen op het gebied van haar verzorging zoals die in de win kels verkrijgbaar zijn. Men leert onder leiding van een vak kracht permanenten, verven en modelleren. De cursus vindt plaats op woensdagavond van 19.00 tot 21.30 uur, omvat tien lessen en kost vijftig gulden. Voor inlichtingen tel. 4267767. Geen braderie Groenelaan SCHIEDAM In de Groe nelaan wordt op Koninginne dag dit keer niet de jaarlijkse braderie gehouden. De midden- standsbedrijven Schiedam-Zuid hebben hiervan afgezien. De re den is dat de gemeente in april start met herbestratings- en herprofileringswerkzaamheden. „Wij durven het risico van een gedeeltelijk opengebroken Groe nelaan niet aan," aldus het winkelbestuur. Finale bandstoten SCHIEDAMDe finale 3de klas bandstoten van de Konink lijke Nederlandse Biljart Bond wordt vanavond, morgenmid dag en zondagmiddag gespeeld in het biljartcafé De Kleine Confiance aan de Rotterdamse- dijk 56. Uit Vlaardingen doen zeven deelnemers mee, onder wie de kampioen van vorig jaar, M. van Kempen van de biljartvereniging Start '75. H. de Harte van biljartvereniging De Haven is de enige deelne mende Schiedammer. De wed strijden beginnen vanavond om 19.30 uur en zaterdag en zon dag om 12.30 uur. Publiek is welkom. - ■vj.' fSm

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1