Koster Stadsradio terug in de luclit Lenteloop: gezelligén sportlef Serieus? Néé, wethouder pesten! Ballonnen en spandoeken als wapen tegen Heerma Het Vrije Volk SCHIEDAM Binnen afzienbare tijd brengt de Sehiedamse omroep via de kabel ook televisiebeelden PAGINA 8 Tasjessnijd8rs autief SCHIEDAM Vier oudere vrouwen zijn vorige week vrij dag en afgelopen zaterdag het slachtoffer geworden van tas jessnijders. Bij een bezoek aan de weekmarkt misten drie van hen hun portemonnee. Met waarschijnlijk het gebruik van een scheermes bleken hun tas sen te zijn opengeritst. In elk van de tassen zat ongeveer 150 gulden. Zaterdagmiddag werd in het centrum een vierde vrouw het slachtoffer. Uit haar tas verdween een portemonnee met driehonderd gulden. Bromfietsdief betrapt SCHIEDAM Tot zijn stomme verbazing zag een be woner van de Mozartlaan zater dagmiddag een man op zijn brommer aan komen rijden. Hij hield hem staande en wist de politie te waarschuwen. Het bleek dat de 26-jarige dief even tevoren de kelderdeur van de man had ingetrapt en zich de bromfiets had toegeëigend. Overval op kassa van zwembad Groenoord SCHIEDAM Twee man nen hebben gistermiddag een overval, gepleegd op de kassa van het zwembad Groenoord. In een onbewaakt ogenblik de den ze onder het oog van het pesoned een greep in de kassa en verdwenen met 230 gulden. Met een in Ridderkerk gestolen auto reden de daders naar de Zwaluwlaan, waar ze overstap ten in een tweede vluchtwagen en wegreden in de richting van de Scheepvaartlaan. Kinderen versieren flats in Nieuwiand SCHIEDAM Kinderen en medewerkers van het buurthuis Nieuwiand gaan woensdagmid dag 7 juni opnieuw met slingers en andere vrolijk ogende mate rialen aan de slag. Dit keer is hun doelwit de flats aan de Burgemeester Van Haarenlaan en in de Van1 Hogendorpsaraat. Aan de taluds onder het aan grenzende station Nieuwiand bevestigen de kinderen grote spandoeken, waarvan de tekst angstvallig geheim wordt ge houden. Verder krijgt het hek werk Van de fietspaden een versiering. De keuze om de 'versieractie' in dit gedeelte van de wijk te' houden komt voort uit de overlast die de be woners hebben ondervonden van het suppertersgeweld rond de voetbalwedstrijd SVVFC Den Haag. De 'versieractie' is onderdeel van de festiviteiten rond het 25-jarig bestaan van het buurthuis Nieuwiand. Grote marktdag in schooi De Klinker SCHIEDAM Een grootse marktdag wordt voorbereid voor woensdagmiddag 31 mei door de openbare basisschool De Klinker aan de Warmoeze- merstraat in Woudhoek-Noord. Van 16.00 tot 19.00 uur kan ie dereen die dag deelnemen aan leuke spelletjes, schminken, grabbbelen, halsbrekende toe ren op een springkussen en griezelen in een spookhuis. De leerlingen verzorgen tussendoor allerlei leuke optredens. De be kwaamheid van bekende kee pers kan worden getest tijdens het doelschieten van 18.00 tot 19.00 uur. In het doel staan on der anderen Bas van Noortwijk (ex-Sparta) en Ruud Spierings (Rijnsburgse Boys). Van de op brengst koopt de school nieuwe sportkleding voor de leerlingen. Oegradatie dreigt voor DWS-dames SCHIEDAM De handbal- sters van het Sehiedamse DWS waren niet opgewassen tegen het spel van Quintus (1117), dat zich al van de titel verze kerd had. DWS zal nu aan staande dinsdag de ontmoeting met Actief, die werd gestaakt wegens onweer, geheel moeten overspelen. Bij winst is het toch nog afhankelijk van de prestaties van ODIS om zich van degradatie te redden. Bij verlies gaat DWS terug naar de tweede klasse. alle merken meestal klaar terwijl u wacht da's pas service! Burg. H. Gretelaan 273 SCHIEDAM Tel. 010-473 82 22 Door Rein Wolters SCHIEDAM Na een afwezig heid van vijf maanden zendt de Stichting Stads Omroep Schiedam (SOMS) sinds zaterdag weer uit. Achter het conflict met de Zieken Omroep Schiedam (ZOS), dat voor de SOMS leidde tot zenderstilte, is een dikke punt gezet. Maar andere onvrede is nog lang niet opgelost. Zeker niet bij Rita Young, die zich anderhalf jaar belangeloos voor de omroep heeft ingezet. De Vlaar- dmgse zangeres en presentatrice is door de SOMS 'op een weinig nette wijze' aan de dijk gezet. Haar stoel achter de microfoon is ingenomen door Pim Flach, die enkele maan den eerder na een daverende ruzie de deur bij de Omroep Vlaardin- gen achter zich dichttrok. De Sehiedamse wethouder A. Wiegman had zaterdagmiddag hiervan allemaal geen weet toen hij de zender voor de tweede keer in twee jaar ingebruik stelde. Hij benadrukte zelfs nog eens dat de samenwerking tussen de SOMS en de ZOS vervelend genoeg niet zo positief was uitgepakt als het ge meentebestuur zich dat had voor gesteld. „De zaak klapte, maar niettemin moeten we toch komen tot een bundeling van krachten," sprak hij. Wiegman doelde in dit geval niet op een hernieuwd hu welijk met de ZOS, maar op een vorm van samenwerking met de Lokale Omroep Rotterdam (LOR). Onder de paraplu van deze stich ting werkt ook de Stads-TV Rotter dam, die bereid is om haar veelbe keken programma ook op de Sehiedamse kabel te zetten. Wet houder Wiegman is hiervan een groot voorstander. Daarvan maak te hij tijdens de openingshandeling geen geheim. Schiedam had al sinds 1 maart al stadstelevisie kunnen hebben als het bestuur van de SOMS aller- ter had gereageerd. Reeds lopende onderhandelingen met directeur H. Tiesma van Rotterdamse stads televisie werden als gevolg van de ruzie met de ziekenomroep door de SOMS afgekapt. „Eerst de9ra: dio-zender weer in de lucht en dan"~ De met eigen handen opge bouwde studio ruimte van de vrywilligers- omroep SOMS, waar zaterdag de lokale ra dio-uitzendin gen zijn hervat. Inzet: Wethou der Wiegman stelde voor de tweede keer in twee jaar de stadsomroep in gebruikt. mfc. pas verder onderhandelen," riep hoofdredacteur Wim Groeneweg in de afgelopen maanden bij her haling. Waarin hij natuurlijk ge lijk heeft als het ging om intensie ve en veel arbeid vergende onder handelingen. Maar het doorgeven van de beelden op de kabel omvat in feite niets anders dan het rege len van enkele papieren formali teiten. Directeur Tiesma beaamde dat zaterdag desgevraagd bij zijn be zoek aan het fraaie studiocomplex van de SOMS in de Passage. „Maar veel beter is het natuurlijk als de SOMS minimaal één keer per week een eigen item aan ons pro gramma toevoegt. Daarover volgen binnenkort gesprekken4," verklaar-4 de hij nadrukkelijk in aanwezig heid van wethouder Wiegman. Op zijn vroegst kunnen de ruim der tigduizend kabelontvangers in de stad aan het eind van dit jaar de eerste stadstelevisie-beelden ont vangen. Maar dat hangt in hoge mate af van de bereidwilligheid van de SOMS. Deze club is de zendgemachtigde in de stad en heeft daarmee alle macht in han den. Zelfs het stadsbestuur (die de SOMS van belastinggeld subsidi eert) kan op de plaatselijk uitzen dingen geen zeggenschap laten gel den. „Ik vertrouw erop dat de moge lijkheden van plaatselijk televisie op korte termijn ten volle worden benut," verzocht Wiegman "iio'g' eens nadrukkelijk in zijn toe spraakje over de radio. Hij compli menteerde met name SOMS-voor- zitter Will van Wijk, technicus Pim Scheenloop en hoofdredacteur Wim Groeneweg voor hun gewel dige inzet bij het verkrijgen en met eigen handen inrichten van het fraaie, vier etages tellende stu- diopand. De SOMS zendt uit op zaterdag en zondag via de kabel op de frequentie 94,1 MHz en op de FM op 106,7 MHz. De studio is bereikbaar via telefonnummer (010^263600. SCHIEDAM Alom waarde ring voor de 'terugkeer' van de Sehiedamse stadsomroep, maar volstrekt niet bij Jan en Ria de Jong. Ria geniet grote bekendheid onder haar artiestennaam Rita Young. Als onbetaald medewerk ster verzorgde ze vanaf augustus 1987 elke zondagmiddag een pro gramma van één uur voor de stadsomroep. Hierin draaide ze door Nederlanders gemaakte mu ziek en ze haalde ook steeds be kende artiesten voor de SOMS-mi- crofoon. Met haar man Jan ver zorgde ze ook de feestdag van de SOMS vanaf de Grote Markt op 21 oktober 1988 ter gelegenheid van de zenderuitbreiding naar de vrije ether. Vanaf dat moment was de SOMS ook op de walkman of de autoradio te beluisteren. Jan stelde die dag gratis een ge luidsinstallatie ter beschikking en wierp zijn kennis als geluidstech nicus in de strijd. Samen met Rita zorgde hij ook voor de gratis komst van 20'n twintig regionaal bekende artiesten (waaronder Wim Koopmans en Thijs van Leer). Het gehele omvangrijke pro gramma kostte de SOMS geen cent. „Toen kwam die ruzie met de ziekenomroep en stond de SOMS op straat. Van de ene op de andere dag was ik mijn programma kwijt," vertelt radiofreak Rita. „Omdat het een langdurige kwes tie leek te worden ging ik in op het verzoek, let wel: verzoek, van de Omroep Vlaardingen om voor hen een Rita Young Show te ver zorgen. Dus ongeveer eenzelfde programma als ik voor de SOMS verzorgde. Daar had ik geen be zwaar tegen. Radiomaken is leuk werk. Enige tijd later werd ik 's avond laat gebeld door program maleider Fred Wammes van de SOMS. Hij zei me dat zijn omroep er geen genoegen mee nam dat ik voor Vlaardingen werkte. Ik moest maar kiezen, waarop ik hem zei dat het eventueel gedwongen ma ken van een keuze voor mij niet moeilijk zou zijn. Ik zou er nog van horen. Maar niks: daarna heb ik nooit meer iets van de SOMS ge hoord. Ik heb geen enkele uitnodi- l;ging meer. ontvangen voor mede- '•wérkërs-'bijeenkomsten en zelfs geen uitnodiging gestuurd gekre gen voor de opening. Ik heb de SOMS altijd een warm hart toege dragen, maar nu heb ik toch een bittere nasmaak in mijn mond." Rita Young wil niet ingaan op de overname door haar program ma in Schiedam door Pim Flach. „Ik wens hem succes," zegt ze ge laten. In kringen van Omroep Vlaardingen is men opgelucht over het vertrek van Flach. „Sindsdien is het in onze gelederen een stuk rustiger geworden. Flach is een ei gengereide egotripper die niet pro fessioneel bezig is," vertelt een medewerker na lang aandringen. En: „Hij doet maar in Schiedam. Dan hebben wij tenminste van hem geen last meer. Binnenkort wordt hem ook daar de deur gewe zen. Let maar op!" Hoofdredacteur Wim Groene weg verwijst in de kwestie Rita Young naar zijn bestuur: „Daar vallen de besluiten. Ik weet er ver der niks van." Wel verklaarde hij aan het begin van de vorige week het vreemd te vinden dat Rita Young niet is uitgenodigd voor de" officiële opening. Voorzitter Will van Wijk desgevraagd: „Rita Young? Da's een zaak voor Groene^ weg. Ik weet er weinig van, maar natuurlijk zal ik het wel uitzoeken;" Mij is wel bekend dat Rita voor de keus is gesteld te werken voor Vlaardingen óf Schiedam, maar niet voor beide, Hoe die kwestie verder is afgewikkeld weet ik vol strekt niet." Zijn antwoord is weer volledig in tegenspraak met de uitgangs punten van de Vereniging Lokale Omroepen Zuidhollandzuid. Bin nen de 22 in deze regio opererende plaatselijke omroepen zijn onder leiding van Henk Tiesma juist ge sprekken op gang gekomen om op programmatische onderdelen sa men te werken, programma's uit te wisselen (zoals bijvoorbeeld de Rita Young Show) en ook om zelf mensen op te leiden. SOMS-voor- zitter Wül van Wijk wenst tussen beide zaken geen verband te leg gen. Het enige dat hij zegt is: „Ik zal het uitzoeken." Rita Young tot slot: „Wat de SOMS mij heeft aangedaan, is een typisch voorbeeld van dankbaar heid.... Maar niet heus!" Door Rein Wolters SCHIEDAM Fer Schroeders, Ton Groeneveld en hun Lente- loop-organisatie verdienen een ko ninklijke onderscheiding eneen stoel in de hemel. Zo ongeveer ligt4 het gehalte van de complimenten die het omvangrijke publiek hen zaterdagmiddag toedacht. En te recht: opnieuw heeft het duo de traditionele Lenteloop als een spor tief en tegelijk gezellig gezinseve nement laten verlopen. Natuurlijk niet alleen door hun inzet, maar ook door de belangeloze inzet van de vele vrijwilligers/- parkoersbeveiligers, fïnish-contro- leurs en niet in de laatste plaats Jan Rietman himself en voetballer Bennie Wijnstekers. De Lenteloop is niet meer weg te denken. Zaterdag kwamen voor het afleggen van de diverse afstan den niet minder dan 1554 atleten aan de start. Dat waren er minder dan de ingeschatte tweeduizend deelnemers, maar toch weer 62 meer dan bij de veertiende editie. Rond de Woudhoekschool aan het Faassenplein was de stemming op timaal. Om één uur werden de lopers op de één kilometer weggeschoten. Deze strijd werd een overwinning voor Erwin Boerman in een tijd van 3.24 minuten. Patrick Meier zette de afstand van drie kilometer op zijn naam in een tijd van 8.44 minuten. De eerst finishende vrouw op deze afstand was Irma van der Wiel in een tijd van 11.41 Ex-Feyenoorder Bennie Wijnste kers schoot de deelnemers aan de vijfdo-Lente- loop weg. ROTTERDAM Tientallen ajs 'Kabi- «3^ minuten. Evenals de twee voor gaande jaren ging de nu I5-jarige Ricardo Stigter als eerste over de meet na het afleggen van 5 kilo meter. Hij deed dat in precies de zelfde tijd als vorig jaar: 16.28 mi nuten. De 28-jarige Corrie Hoog- eweg deed over deze afstand 21.50 minuten en was daarmee de snel ste vrouw. Evenals alle andere winnaars kreeg ze als beloning een bosje bloemen en een herinne ringstegeltje. Jan van de Ven, die voor de derde keer de afstand over tien ki lometer (34.12 minuten) als eerste beéndigde, liet tegen alleen maar bloemen-voor-de-winnaar een licht protest horen. Graag had hij dit keer een wat zwaardere blijk van waardering mee naar huis geno men. Mede-organisator Fer Schroe ders: „Wij verstrekken geen prij zen. Dat is tegen ons principe. Bij het Lenteloop gaat het uitsluitend om de prestatie en daar behoort het geven van prijzen niet bij." De Engelse Heather Forman was op deze afstand de eerste vrouw. Ze legde het parkoers door de polders af in 46.01 minuten, Wim de Koning uit Vlaardingen won tenslotte de halve marathon. Hij deed er vier minuten langer over dan de winnaar van vorig jaar: 1.17.10 uur. Dini van de Pas liep op deze afstand een opmerke lijke prestatie. Ze deed er 1.03 mi nuut méér over dan Wim de Ko ning. Bij de wheelers tenslotte, won Peter Bernhard. Hij had 14honderste van een seconde méér nodig dan De Koning. Radio Rijnmond's Jan Rietman, die zijn platenprogramma vanuit Schiedam presenteerde, over het Lentefeest: „Dit is een geweldig evenement. We moeten van mijn komst maar een jaarlijkse traditie maken." Tussen de duizenden toe schouwers en deelnemers waren ook ex-Sparta keeper Bas van Noortwijk en Jolanda Paardekam. Zij werd bij de Olympische spelen voor gehandicapten in Seoul derde op het onderdeel tafeltennissen. Ton Groeneveld (in het dage lijks leven verzorgt hij de PR voor Opel en General Motors): „Voor ons als inwoners van Schiedam- Woudhoek geeft het succes van on ze derde lustrumloop nieuwe kracht om door te gaan." Samen met onderwijzer Ger Schroeders van de Woudhoekschool zette hij vijftien jaar terug de Lenteloop op. In deze tijd is het loopfestijn uitge groeid tot een nationaal evene ment. net weg, nu de plannen van Heer- ma nog' en 'Heerma krottenk- oning', vrolijk gekleurde 'Heerma, zo niet' paraplu's en ongeveer zes duizend mensen zorgden zaterdag in Rotterdam voor een bont ge- -kleurd Schouwburgplein tijdens de landliijke 'manifestatie tegen de volkshuisvestingsplannen van staatssecretaris E. Heerma. Het viertal uitgenodigde Tweede-Kamer-leden zorgde er voor dat de manifestatie een mi ni-verkiezingsbijeenkomst werd. „Met deze nota kunnen we de ja ren negentig niet in," riep P. Lankhorst (PPR) het publiek toe. „De PvdA voor een eerlijke en goe de volkshuisvesting," sprak socia list J. Schaefer en D. Tommei (D66) beloofde met zijn partij te zorgen voor goede volkshuisves ting. Alleen CDA'er F. Wolters haalde zich net als de opgetrom melde nep-staatssecretaris Heerma luidkeels boe-geroep op zijn hals met: „In ons verkiezingsprogram zullen heel veel zaken uit de nota zitten." De manifestatie op het Rotter damse Schouwburgplein vormde de afsluiting van een landelijke ac tieweek tegen de nota 'Volkshuis vesting in de jaren negentig', waarin staatssecretaris Heerma zijn plannen ontvouwt voor onder andere beperking van de huursub sidie, huurverhogingen en door stroming naar een duurdere wo ning van mensen die in verhou ding met hun salaris te goedkoop wonen. De afgelopen week zijn in ongeveer zestig plaatsen in Neder land acties gevoerd tegen de nota. „Dit "is4"hóg-maar Tiet begin," hield J. Schot van het actie-comité - 'Heerma, zo niet' de uit alle hoe ken van het land gekomen demon stranten voor. Zaterdag werden al ongeveer honderdvijftigduizend petities ver zameld- en gingen honderden bal lonnen''de lucht' in gericht'aan 'de geachte formateur' met het ver zoek of hij wil zorgen dat in het regeerakkooord garanties komen staan voor goede en betaalbare wo ningen. J. Pleeging van de Rotterdamse, bewonersorgansiaties heeft goede i hoop dat de manifestatie en .de handtekeningen meer effect zullen hebben dan wanneer het kabinet niet was gevallen en er geen ver kiezingen voor de deur stonden. ,;Ik geloof er wel in," zei hij na af loop van de manifestatie. Volgens hem moet er de komende maan den het idee uit de wereld wordt geholpen dat er zonder pijn op volkshuisvesting kan worden be zuinigd. De komende maanden zal daarom het actiecomité ook bij de financiële specialisten van de Tweede Kamer regelmatig aan de, bel trekken. Veel deelnemers aan de mani festatie op het Schouwburgplein geloofden er echter niet in dat de, acties invloed zullen hebben op het toekomstige volkshuisvestings-1 beleid. „Ik denk dat er vandaag veel mensen zijn thuis gebleven,; omdat ze denken dat het toch wei-' nig uithaalt," aldus mevrouw C. Snikkers uit Hoogvliet. Door Rein Wolters Waar is Klein Links in de ge meenteraad van Schiedam nu mee bezig? Lijden Bart de Leede (PPR/PSP), Ulfert Bruseker (CPN) en Adri Reijnhout en Coby de la Rie SD66) aan een zonnesteek, of zijn ze nou werkelijk zo gefrus treerd? In het eerste geval is de di agnose simpel: kruip in de alkoof en het komt weer goed. Maar de symtonen wijzen toch in een ande re richting. Willens en wetens blijft het 'rebelse klavertje vier zich in de kwestie bodemveront reiniging Spaland ja /nee verzetten tegen de zwaar bevochten demo cratie. Wethouder Chris Zijdeveld (Stadsontwikkeling en Milieu! is opnieuw hun doelwit. Bij beliegt en bedriegt de boel en houdt rap porten achter, zeggen ze. Ook houdt hij, volgens de oppositie, be wust een nader grondonderzoek te gen. De vier hebben htm buik vol van de milieu- en energie-bewuste PvdA-bestuurder. In het Rotterdams Nieuwsblad van vrijdag 26 mei kraakt Klein Links Zijdeveld volledig af. Adri Reijnhout noemt de wethouder een 'leugenaar' en verwijt hem het milieu-imago van de stad grondig af te breken. Bruseker karakteri seert Zijdeveld als een ramp voor de stad en ook De Leede en De la Rie spuien hun kritiek. Zijdeveld is een wethouder die zelf zijn heleid zowel verbaal en schriftelijk uitstekend kan verde digen. Daar heeft hij de kolommen van een dagblad niet voor nodig. Zelfs niet om valse aantijgingen van raadsleden 'die-het-ook-niet- meer-weten' te weerleggen. Maar democratie is democratie. Daar is door alle politieke partijen destijds hard voor geknokt. Democratie be tekent het nemen van een beslis sing op basis van meningsuiting en vervolgens het tellen van de stem men. De minderheid legt zich, en dat is democratie, bij de meerder heid neer. In december van het vorig jaar besloot de meerderheid van de gemeenteraad (29 tegen 4 stemmen) dat er veilig in de wijk Spaland kon worden gebouwd. Dit werd geconcludeerd op grond van bodemonderzoeken en ook op basis van opgedane ervaringen elders in het land. Zijdeveld bleek zelfs méér maatregelen te hebben ge troffen dan de wet voorschrijft. Het besluit om te gaan bouwen was de afronding van een gerucht makende affaire (ook alweer op gang gebracht door Klein Links) als zou met rapporten over de ver ontreiniging zijn gesjoemeld en zou er ook sprake zijn van gevaar voor de volksgezondheid. Ook toen was Zijdeveld het mikpunt van kritiek. Om zich te verdedigen kwam hij zelfs eerder terug van vakantie. Vorige week maandag deed Bart de Leede, gesouffleerd door zijn drie politieke vrienden, op nieuw een grove aanval op Zijde veld. Klein Links wilde alsnog een nieuw grondonderzoek, met name naar de diepste grondlagen. Op heldere en niet mis te verstane wijze kaatste Zijdeveld de bal kei hard terug. Hij zaagde (figuurlijk dan) de poten weg onder de stoe len van de Leede en consorten. Als gevolg van deze nederlaag is bij Bart de Leede kennelijk een stop doorgeslagen. Op grove wijze gaf hij opnieuw af op Zijdeveld. Van uit zijn politieke hoek komt een rapportage, die zou moeten dienen als basis voor een motie van wan trouwen. Over dat laatste bleef De Leede overigens vaag. Hij stuurt gewoon aan op het opstappen van de wethouder. Gisteren verklaarde hij dat desgevraagd in de uitzen ding van de Stadsomroep. En wat schets dan vervolgens de verba zing. De Leede geeft in een onbe waakt ogenblik toe dat de grond in Spaland geen gevaar oplevert voor de volksgezondheid. Hij herhaalt hiermee wat hij op de eerste pers conferentie over de vervuiling in Spaland vorig jaar al moest toege ven. „Althans, niet direct," vulde hij haastig aan. De Leede wijst in het telefonische interview voor de radio opnieuw op de vervuiling van de twee diepste (van de vier) opgespoten lagen havenslib in Spa land. Verder zei hij te vrezen dat als gevolg van grondvermengïng de door hem zo genoemde gifgrond in de loop van jaren naar boven komt. Ook hier bewijst De Leede feiten te verdraaien. Op de bouw grond is een schone grondlaag van anderhalve meter uitgereden. Deze grond verzakt in de komende tien jaar veertig tot honderd eentimer. Ook de onderliggende lagen ver zakken. Omdat de grond verzakt, wordt er later met nog meer scho ne grond opgehoogd. Binnen enke le decennia zijn de grondlagen, die Klem Links aanduidt als vervuild, nauwelijks meer aan te boren zo diep zakken deze. Bovendien is de logica in deze van Klein Links ver te zoeken. Zouden de milieu-diensten van de provincie en het rijk nu werkelijk zo dom zijn om goedkeuring te hechten aan woningbouw op ver ontreinigde grond? Ook in die ge ledingen is geleerd van Lekker-, kerk, Gouderak en de Steendijkpol- der. Zulke blunders wil men niet meer maken. En zou een man als Zijdeveld, die nota bene bekend staat als de meest milieu- en ener- giebewuste wethouder van Neder land, de boel bewust belazeren zo als Klein Links beschuldigt? En zou het bestuur van Schiedam, de gemeente die in hetzelfde Neder land het voortouw heeft op milieu- en energiebeleid, zichzelf belache lijk maken door de bodemkluit te blazeren? Kom nou! Dat kan toch zelfs Klein Links niet als reëel er varen! Daarom past er op Klein Ln ks ten aanzien van Zijdeveld ma \r één conclusie: het gaat niet om het milieu, maar om de persoon: dus wethoudertje-pesten. Tel uit je winst! Straks zijn er verkiezingen! i *2 (INGEZONDEN MEOEDEUNG) APK J- I

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1