Renovatie 416 na-oorlogse woningen Nieuwland begint ZJ. Het Vrije Volk SCHIED ms. Plaatselijke Consumentenbond boekt resultaat PvdA bezoekt het centrum en voert gesprekken KUNST TE KIJK m Stedelïjk Gymnasium Schiedam uitgeschakeld, maar: 4-e prijs Cursus Uitgerust op Vakantie Dansworkshop Cubaanse folklore Wie wordt er Miss Pingel 1989? Demonstratie CD verboden PAGINA 14 DINSDAG 30 ME11989 Bromfietser jewond na aanrijding SCHIEDAM Een 26-jarige Schiedammer is gisteren met een gapende hoofdwond in het Schielandziekenhuis terecht ge komen na een ongelukkige aan rijding op het Broersveld. De man reed op een bromfiets en gaf op de kruising met het He renpad geen voorrang aan een auto, die bestuurd werd door een Rotterdamse. Filmclub vertoont SCHIEDAM In de maan delijks terugkerende cyclus vrouwenfilms vertoont de Film club zaterdag 3 juni Bagdag Ca fé van regisseur Percy Adlon. Jasmin, een oer-Duitse vrouw uit Beieren, komt door omstan digheden terecht in de Ameri kaanse woestijn, ergens tussen Disneyland en las Vegas. De film doet verslag van de cultu rele schok die daarop volgt. Strompelend door het snikhete zand komt de traditioneel ge klede Beierse terecht in de een zame pleisterplaats Bagdad Ca lifornia. Daar sluit zij vriend schap met Brenda, de uitbaat ster van het tankstation, annex sjofel motel en rommelige snackbar. Jasmin wijdt Brenda in in de geheimen van de goo chelkunst en samen zetten ze en show op met zang, dans en 'toverij'. De snackbar wordt hoe langer hoe populairder bij de vrachtwagenchauffeurs.. Aanvang 21.00 uur, zaal open vanaf 20.30 uur. Toegang voor vrouwen en mannen 4 gulden. Lid worden van de Filmclub kost vijf gulden per seizoen, in clusief de eerste film. Toonkunst Kinderkoor brengt musical SCHIEDAM Het Toon kunst Kinderkoor, dat dit jaar 20 jaar bestaat, verzorgt ko mend weekeinde in de grote zaal van het Passagetheater twee voorstellingen van de mu sical Viva Mexico. Er doen zo'n 35 kinderen mee aan het stuk. Het is een vrolijke en kleurrij ke show die speelt in de tijd van het Wilde Westen, maar ui teraard wel aan, de Mexicaanse kant van de grens. En natuur lijk wordt ook daar de post koets overvallenl Hoofdperso nen zijn een Amerikaanse sena tor en een verre neef van Zor- ro. In de voorstelling is een ballet opgenomen dat verzorgd wordt door danseressen van ballet school Miranda, yan Oorschot. De regie van het stuk is in han den van Leriie Ketting. Het or kest, bestaande uit leerlingen van de Muziekschool Gouda en de Muziekschool Nieuwe Wa terweg Noord, staat onder lei ding van Edwin Wolf. Zaterdagavond 3 juni om 20.00 uur en zondagmiddag 4 juni om 14.30 uur. De toegang bedraagt in beide gevallen 7,50 gulden. Feest bij ruiters SCHIEDAM Een omvang rijk jubileumfeest wordt op za terdag 3 juni afgewerkt op het terrein van de Spaland Ruiters in Kethel. Die dag viert de ver eniging haar twintigjarig be staan. Vanaf tien uur kan ieder een deelnemen aan allerlei spelletjes zoals de stoelendans, estafette, ring/aardappelrace en het op- en afzadelspel. Ook niet-leden van de Spaland Rui ters zijn met hun paarden of pony's welkom. Om twee uur neemt burgemeester drs. R. Scheeres een parade af. De pa rade bestaat uit dressuur- en springdemonstraties. Hoogte punt wordt een dressuurdemon- stratie op Grand Prix niveau. De gehele dag zijn er in een strodorp hapjes en drankjes verkrijgbaar en kan er ook worden deelgenomen aan ker misachtige activiteiten. De boerderij van de Spaland Rui ters is gevestigd aan de Kerk- weg 105, ruim driehonderd me ter voorbij de kerk in Kethel. De festiviteiten worden om 17.00 uur besloten met een re ceptie voor genodigden. investering van ruim 28 miljoen; huur bijna 80 gulden per maand omhoog SCHIEDAM Als vervolg op de succesvolle renovatie van 32 woningen aan de Dr. de Visserl aan, wordt volgende week dinsdag begonnen met het opknappen van nogeens 416 woningen in deze straat. De ingrijpende en veelom vattende opknapbeurt kost 28,5 miljoen gulden. Bij de verbetering is een aantal bijzondere voorzie ningen ingecalculeerd voor verbe teren van het woongerief en om de energiekosten laag te houden. De woningen dateren uit 1956, dus uit een periode van grote wo ningnood. In de woningbouw werd destijds meer rekening ge houden met kwantiteit dan met kwaliteit en dat is met name in Nieuwland goed zichtbaar. Na meer dan dertig jaar intensieve be woning is een grote opknapbeurt meer dan noodzakelijk geworden. Om een zo laag mogelijke huur verhoging (die niettemin toch bij na tachtig gulden per maand gaat kosten) te bewerkstelligen, is door het Gemeentelijke Woningbedrijf gezocht naar extra subsidies. Dit leidde onder meer tot het indienen van een aanvraag bij de Europese Gemeenschap in Brussel en wel in het kader van energiebesparende maatregelen. Intussen is deze in spanning beloond met het toeken nen van één miljoen gulden. Voor Schiedam is dit een unieke zaak. „Nooit eerder is een dergelijke subsidie in deze sector terechtge komen," meldt voorlichter Bas van Bochhove trots. Samen met de mensen die erva ring hebben opgedaan met het al eerder renoveren van de 32 wo ningen in de Dr. de Visserlaan is een bouwteam gevormd. Van de 'foutjes' in het proefblok is lering getrokken. Bestek en tekeningen voor de 416 woningen zijn intus sen gereed en met een aannemer is overeenstemming bereikt. Per woning kost de opknapbeurt onge veer 68.000 gulden, maar daarin is de vernieuwing van de warmwa tervoorziening niet inbegrepen. Hiervoor moet nogeens per wo ning 595 gulden worden geïnves teerd. /oor de huurders betekent dat een extra verhoging van 7,35 gulden per maand. Aan subsidies en bijdragen van het ministerie van VROM en de gemeente is een dekking beschik baar van ruim twaalf miljoen gul den. Voor de ontbrekende zestien miljoen sluit het Gemeentelijk Wo ningbedrijf een lening af. Aan de bewoners van het proef blok is een verhuis- en herinrich tingspremie betaald van 2500 gul den per maand. Volgens de huidi ge gemeentelijke verordening ko men de 416 gezinnen hiervoor in aanmerking. Zodra de definitieve plannen zijn afgerond, zal de bij drage per woning worden vastge steld. II Een uitslaande brand heeft vannacht zeven gezinnen uit hun portiekwoningen aan de Rotterdamsedijk gejaagd. De brand ontstond buiten in een container, die tegen de wonin gen aan stond. Een voorbijgan ger zag omstreeks half een vlam men en rook uit het pand ko- Brand jaagt zeven gezinnen uithuis men. Hij waarschuwde alle be woners en vervolgens brand weer en politie. Om kwart over eén had de brandweer het vuur in bedwang, maar pas om drie uur was alle rook verdwenen. Twee gezinnen konden niet in htm woning terugkeren. Zij moesten elders worden onderge bracht. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. SCHIEDAM De 2600 Schie- damse leden van de Consumenten bond weten het al langer. Maar verder zullen niet veel mensen op de hoogte zijn van het bestaan van de werkgroep Consumentenbond Schiedam. Toch zet deze instantie zich al zestien jaar lang in voor ontevreden consumenten in de je- neverstad. „En dan niet als het gaat om ie mand met een kapotte lantaarn paal voor de deur. Nee, dan kan men net zo goed zelf even naar de ONS bellen," zegt voorzitter Josien Steens van de werkgroep. „Wij richten ons meer op serieuze klachten van mensen die zich con sument-onvriendelijk behandeld voelen. Dan onderzoeken we dat en nemen maatregelen als dat no dig is, of gaan praten met bijvoor beeld de producent." Die handelswijze leverde de werkgroep al menig resultaat op. Zo beweert Josien Steens dat te genwoordig in Schiedam nog maar weinig honden niet aangelijnd rondlopen. „Dat heeft zeker te ma ken met een actie van ons, een paar jaar geleden, waarbij we ons uitspraken tegen het al te vaak los lopen van honden. Dat heeft nu, weliswaar een paar jaar later, toch effect," zegt ze trots. En om nog een 'succesje' van de werkgroep consumentenbond te noemen, haalt ze graag het 'voet gangerslicht op de burgemeester van Haarenlaan' aan. Steens: „Het verkeerslicht voor automobilisten stond altijd op rood. Ook als er geen voetgangers te bekennen wa ren. Dat is natuurlijk vreselijk on handig voor automobilisten. Naar aanleiding van een klacht van één van hen hebben we daar wat aan gedaan. Het voetgangerslicht geeft nu knipperend oranje. Alleen als iemand over wil steken wordt het rood." Het is maar een kleine greep uit het werk dat de werkgroep ten be- SCHIEDAM Het Stedelijk^ Gymnasium Schiedam is uitge schakeld voor eeninternationale competitie over de Franse Revolu tie. Met een werkstuk onder de ti tel 'Maar waar zijn de principes van weleer gebleven7 won de groep Frans van de vijfde klas van het Stedelijk Gymnasium Schie dam een gedeelde vierde prijs in de nationale voorverkiezing. Uit elk land gaan de drie beste inzen dingen naar Parijs waar na een se lectie de uiteindelijke winnende werkstukken in het Centre Pompi dou ten toon zullen worden ge steld. Vertegenwoordigers van de klassen die in de laatste ronde overblijven, mogen in juli in Parijs de feestelijkheden rond de viering van 200 jaar Franse Revolutie bij-* wonen. j Het onderwerp van de competi tie luidde '1789 Vandaag; de visiéj van jongeren van tegenwoordig op- de Franse Revolutie.' De vorm van* het werkstuk was geheel vrij. De' groep Frans van de vijfde klas van de Schiedamse school besloot een poster te maken met daarop een boom die wortelt in 1789. Met be hulp van een aantal kaartjes in de boom illustreerde de makers wat er terecht is gekomen van enkele ideeën uit het revolutiejaar. Op 16 juni zal het Stedelijk Gymnasium de prijs ontvangen uit handen van de Franse ambassadeur. Enkele leden van de werkgroep Consumentenbond. Scheidend voorzitter Josien Steens (tweede van links): „Acties hebben effect." hoeve van de consument doet. Meestal komen de tien leden van de werkgroep .:zelf< in laanraking met kleine problemen. Dat zou vol gens Steens ook het bestaansrecht aangeven. „Als je hier woont, val len dat soort dingen je op. Of wij zen kennissen je ergens op." Zo constateerde de werkgroep ooit een onredelijk hoge toegangsprijs bij het inmiddels niet meer be staande Zwembad-West. „Het bleek dat de prijs daar in vier jaar tijd twee keer zo duur was gewor den. Andere zwembaden waren veel goedkoper. Op die manier hebben de twin tig plaatselijke werkgroepen van de landelijke Consumentenbond organisatie in Den Haag dus eigen lijk een regionale of lokale functie. Steens: „Ja, Den Haag hecht veel waarde aan de werkgroepen. Zij verwachten dat wij plaatselijke^ problemen signaleren, zodat we hen eventueel kunnen waarschu wen. Verder is het natuurlijk een voordeel dat we er plaatselijk zo dicht op zitten." Onderzoeken van de 'grote broer' in Den Haag brengen de werkgroep niet zelden op een idee. Recent nog onderzocht Steens hoe het gesteld is met de bereikbaar heid van nooduitgangen in de gro tere winkels in Schiedam. „We hadden heel toevallig van een lid ook een tip gehad. Bij een super markt zou de hele broodafdeling voor de nooduitgang staan. Ik ben zelf zo hier en daar een kijkje gaan nemen. Na onderzoek bleek dat de getipte winkel slechts een negatieve uitzondering }vas,"w „pm!,meer)1-.van dit',soort rqndejs zoekjes te doen heeft de werkgroep dringend behoefte aan nieuw bloed. Josien Steens zelf krijgt het door een cursus vanaf september te druk en laat het voorzitterschap na negen jaar graag aan een ander over. De werkgroep verwacht bij uitbreiding grootschaliger onder zoeksprojecten te kunnen aanpak ken. Leden van de Consumenten bond, die actiever willen wor den, kunnen contact opnemen met R. Vermaat van de werk groep Schiedam. Telefoon: 4708611. SCHIEDAM Buiten adem de laatster was doen, koffers pakken. kis een torr rdo door het huis: al les moet nog even goed schoonge maakt worden. Gas afgesloten, alle lichten uit? Happend naar adem is de sleutel al bij de buren? in de auto ploffen. Achterin brul len de kinderen al vol energie, ze zullen,, hgt nog. uren volhouden. Het vakantie-feest gaat beginnen! Een'andere'start kan natuurlijk ook. In een viertal ontspannings- lessen onder de titel 'Uitgerust de vacantie in' zal bewegings- en mu- ziektherapeute Marie Mien laten zien hoe ook de stress thuis gelaten kan worden. Haar filosofie:» tussea het inpakken Jen organiseren door, af en toe een uurtje voor jezelf ne men, om te bewegen, te ontspan nen en even naar jezelf te kijken: hoe ben ik eigenlijk bezig? De lessen worden gegeven in Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, op vrijdag 2 juni en maandag 5 juni van 13.30-14.30 uur, woensdag 7juni1 van :'19;20' uur. De icosten bedragen 3 gulden' per les. Voor meer informatie en inschrijving kan men bellen met De Erker, telefoon 4267767 of 4263161. SCHIEDAM Het Cubaanse Godenrijk, dat zijn oorsprong heeft in Zuidelijk Afrika, staat centraal tijdens de dansworkshop Cubaanse Folklore in wijkcentrum De Erker op zondag 18 juni. De dansen van het Caraïbische eiland zijn nu eens woest als de strijd, dan weer zacht en golvend als de zee of vol grap pen en grollen. Het programma duurt van 10.30 tot 15.30 uur. De workshop wordt afgesloten met een Cubaans hapje, rijst met bo nen. Inclusief het eten kost deelna me 17,50 gulden. SCHIEDAM Wie wordt er Miss Pingel 1989? Dat is de grote vraag waar het vanavond allemaal om draait op de velden van voet balvereniging PPSC in sportpark Thurlede. Vanaf 19.00 uur wordt daar het jaarlijkse kampioenschap penalty-schieten voor dames afge werkt. Het puikje van het dames voetbal in de regio zal vanaf de 11-meterstip een keiharde strijd leveren. Het zal erom gaan de ge routineerde keepster met verwoes tende schoten en lepe boogballetjes zo vaak mogelijk te verschalken. De dame die haar zenuwen uitein delijk het best in bedwang weet te houden mag aan het eind van de avond gaan strijken met de felbe geerde titel Miss Pingel. De wedstrijd wordt gespeeld in diverse leeftijdscategorieën. Vanaf zes jaar al kan men meedoen. De winnaars van de verschillende groepen kunnen fraaie prijzen te gemoet zien. De organiserende club verwacht een groot aantal deelneemsters van de Schiedamse verenigingen HBSS, Hermes DVS, en Excelsior '20 en uit Vlaardin- gen DVO "32, VFC en Zwaluwen. Maar ook vrouwen en meisjes die nog niet bij een club spelen zijn van harte welkom. De zo belangrijke plaats onder de lat wordt ingenomen door Sja- nie Verveer. Deze 22-jarige admi nistratief medewerkster van een transportbedrijf in Ridderkerk is betrouwbare doelvrouwe van Rijs- oord, de kampioen van de Dordtse regio en evenals KFC '71 deelnemer aan de eindronde om het landskampioenschap. Voor meer informatie en in schrijving kan men terecht bij PPSC, telefoon 4707224. ROTTERDAM De Centrum Democraten mogen de drie vrou wen, in maart in het Rotterdamse metrostation Zuidplein doodgesto ken, zaterdag niet openbaar 'her denken'. Burgemeester Peper vreest een verstoring van de open bare orde. De CD, geleid door Jan maat, wilde de steekpartij aangrij pen om ideeën over migranten te uiten. De dader was volgens de CD een migrant. De politie heeft ge waarschuwd voor emotionele te genreacties van het publiek. Peper schrijft de CD dat hij de veiligheid niet kan garanderen en rept over „weinig gevoel voor piëteit" door de nagedachtenis aan te grjjpen voor politieke doeleinden. SCHIEDAM De PvdA wil meer inzicht hebben in de pro blemen in het centrum van de stad. De socialisten willen ook de contacten met de diverse or ganisaties versterken. Daarom brengen leden van de gemeen teraadsfractie en het afdelings bestuur op donderdag 1 juni een werkbezoek aan het Idop- pende hart van de gemeente. Voor het bezoek zijn vijf groe pen samengesteld (waaronder ook de wethouders) met elk een deeltaak. Er worden gesprek ken gevoerd met de winkeliers verenigingen, horeca, stadsom- roep, bewonersverenigingen en ouderen organisaties. Het werkbezoek aan het cen trum is de vierde van een reeks wijkgerichte activiteiten sinds oktober 1987. Toen bracht de PvdA-delegatie een uitgebreid bezoek gebracht aan de wijk Nieuwland, vervolgens aan het oosten van de stad en aan Groe- noord. GRAFIEK SERRA Zwart, en nog eens zwart. Zwar te vlakken die de grote vellen pa pier bijna geheel bedekken. Wei nig wit dus. Grafisch werk van Ri chard Serra in het Stedelijk Muse um Schiedam. Richard Serra bijna 50 jaar geleden in San Fran cisco geboren, woont en werkt af wisselend in New York en Inver ness in Canada heeft naam ge maakt met zijn monumentale me talen sculpturen, waaronder een speciaal voor het Rotterdamse Mu seum Boymans-van Beuningen ont worpen kunstwerk: twee enorme, gebogen, parallel en volledig in ba lans geplaatste wanden van gewal ste stalen platen. Zijn grafisch werk ontstaat wanneer hij naar zijn sculpturen kijkt. Daarna gaat hij er nog eens met een stift overheen.En dan geeft hij de zwarte resultaten uitvergrote, steeds terugkerende vormen die ook in zijn sculpturen zitten ti tels mee als Out the Window at the Square Diner en Malcolm X en The Moral Majority Sucks en Muddy Waters en My Curves are not Mad. De expositie 'Richard Serra, grafiek 1972-1978' is door een wij ziging van de internationale toer- nee verlengd en nog tot en met 11 juni te zien in het Stedelijk Muse um, Hoogstraat 112, Schiedam. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur en op zondag van 12.30 tot 17 uur. SPOOR Natuur in beeld is de titel waar onder de fotograaf Gerard Spoor in de foyer van Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12 in Schiedam zijn werk tentoonstelt. In bijzondere kleurenfoto's toont deze fotograaf ons de schoonheid van de natuur. Te bekijken vanaf een uur voor aanvang van iedere voorstelling in het theater tot sluitingstijd. TABIT In de Schielandgalerie in de ge lijknamige polikliniek aan de Bur- gemeester Knappertlaan in Schie dam is tot en met 30 juni een ex positie van vrije grafiek van de Rotterdamse kunstenaar Ismaïl Tabit te zien. In zijn grafiek geeft Tabit het algemeen menselijk ge drag weer in gevarieerde structu ren en vlakken waardoor de figu ren goed tot hun recht komen. De Galerie is geopend van 9 tot 17 uur op werkdagen. NANDA VAN BEEK Van de Vlaardingse kunstena- resse Nanda van Beek hangen sinds vorige week olieverfschilde rijen in de expositieruimte van het districtskantoor van de Bonds spaarbank Schiedam-Vlaardingen. Van Beek, werkzaam bij de Stich ting Kunstzinnige Vorming te Rot terdam en als zodanig begeleidster van kinderen en buurtbewoners bij muursehiloeringen, exposeert sinds 1976 regelmatig. De exposi tie in het kantoor van de spaar bank aan de Schiedamseweg 12 te Vlaardingen duurt tot 22 juli. VORMGEVERS Zeven jonge vormgevers uit Zuid-Holland is de niets aan de verbeelding overlatende titel van een tentoonstelling die tot en met 16 juni in de hal van de Vrije Aca demie aan de Oosthavenkade 42, Vlaardingen te zien is. In een huis- kamer-opstelling die de functie heeft van een soort kijkdoos wor den de ontwerpen voor meubels, gebruiksvoorwerpen, kleding, sie raden en dessins tentoongesteld. Deze expositie is georganiseerd door de tentoonstellingsdienst van de Culturele Raad Zuid-Holland en heeft tot doel de bewoners van de ze provincie dicht bij huis te laten kennis maken met jonge kunste naars en vormgevers. Het Hol- landia-gebouw (Vrije Academie) is dagelijks geopend van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur en op vrijdag ook van 19 tot 21 uur. Op zaterdag is het gebouw open van 12 tot 217 uur. HADELER Litho's, schilderijen en tekenin gen van Georg Hadeier zijn tot en met 10 juni te zien op een -exposi tie in de Galerie/Artotheek, Oost havenkade 42, Vlaardingen. Geo pend: dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur (vrijdag tot 18 uur) vrijdag avond van 19 tot 21 uur en zater dag van 12 tot 17 uur. 10 JAAR Met een groepsexpositie van Vlaardingse kunstenaars viert het Zonnehuis het feit dat nu al tien jaar lang in het Ontmoetingspunt van het Zonnehuis, Dillenburgsin gel 5, Vlaardingen exposities geor ganiseerd worden. Op deze gevari eerde jubileumtentoonstelling is werk te zien van onder meer Hans Rikken, Peter Dumas, Wilma Kuil, Dik Kats en Aad Hofman.De expo sitie is te zien tot 3 juni, op dins dag tot en met vrijdag van 10 tot 20 uur en op zaterdag tot en met maandag van 14 tot 20 uur. VISSERIJMUSEUM Niet alleen als expositieruimte maar ook als inspiratiebron dient het Visserijmuseum voor een ten toonstelling van cursisten van de tekenlessen van Galerie de Duig. De werken zijn door deze leerlin gen van de kunstenaars Aad Hof man en Dik Kats gemaakt tijdens een aantal lessen in het museum met als thema 'een gedeelte van het museum in aquarel'. Vanwege het beperkte licht is veel met sepia gewerkt. Zeer toepasselijk in dit nostalgische museum, want sepia geeft een effect dat aaii antieke prenten doet denken. Tot 1 juli in het Visserijmuseum, Westhavenka- de 53, Vlaardingen. Geopend: maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur een zondag van 14 tot 17 uur. HANS WAP De Rotterdamse kunstenaar Hans Wap exposeert tot en met 26 mei in het Delta hotel aan de Maasboulevard in Vlaardingen. In zijn linoleumsnedes is het vliegtuig een belangrijk element. Het vlieg tuig symboliseert de reizigers. Het geeft beweging en vooruitgang aan, maar ook het onverwachtte. Deze tentoonstelling is dan ook ge organiseerd in samenwerking met Fokker en de F27 Friendship Asso ciation. GESCHEURD De Maasluise fotografe Ada Hol leman exposeert gedurende de maand mei in het sieraden atelier, van Eric Hulsman, Rijkestraat 2 in Vlaardingen. Onder de titel 'Gescheurd/Gekleurd' toont zij ge fotografeerde stillevens die zijn sa mengesteld uit stoffen en stukken papier die op een bepaalde manier gescheurd, geknipt of geplooid zijn. Kleurencombinaties en vorm geving spelen op deze foto's een belangrijke rol. Het atelier van Eric Hulsman is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.30 to 17.30 uur. DOEST Koppen en andere menselijke vormen, waarin houdingen, ge laatsuitdrukkingen en gevangen bewegingen worden weergegeven, dat is waar de Vlaardingse klei- kunstenaar Paul Doest zich in ge specialiseerd heeft. Zyn beelden worden van 24 mei tot en met 17 juni geëxposeerd bij Ton Steenber gen bloemsierkunst, Wiardi Beck- mansingel 7 in Vlaardingen. Daar zijn vooral beelden te zien ver vaardigd van Raku-klei waarvan enekele volgens de Raku-techniek gestookt zijn. W8 j

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1