Dierentehuis Hargahoeve zit bomvol Plannen Bad Groenoord Siem W. wil 3-jaar-ondergedoken blijven Een vreemde vogel, maar wel een aardige ■1 Acht ploegen in Toer -van Drie Podium-organisator Peter Pijpers doet stapje terug na interne strubbelingen HetVrijeVoIk SCHIEDAM Oorzaak is niet zozeer dat mensen hun huisdier weg doen, maar in zomer niet een in huis willen nemen WOJf Steeds Onxeket Redelijke belangstelling voor bedrijfspanden op Gustoterrein DRIEMAAL 'DE KUIP' VOL HOUT. PAGINA 14 VRIJDAG? JUL11989 Door Peter de Wit SCHIEDAM „Het is hier mo menteel erg druk. Maar dat is niet, omdat iedereen zijn hond of kat weg doet. Het is meer vanwege het feit dat de meeste mensen pas na de zomervakantie weer bereid zijn een huisdier bij ons te komen ha len," zegt Clementine Biekmann. Waarmee de beheerster van het dierentehuis Hargahoeve het hoge aantal dieren verklaart dat nood gedwongen de zomermaanden in het dierenasiel aan de Sportlaan moet doorbrengen. „Na de vakan tie kunnen we weer een aantal dieren pieatsen," voegt ze er aan toe. De medewerkers van het die renverblijf aan de Sportlaan zijn inmiddels niet alleen aan de zo- mervakantiedrukte gewend, maar ook aan de zonder afzender bij de Hargahoeve gedumpte huisdieren. Margreet Witte, de plaatsvervan gende beheerster, kan zich hier be hoorlijk kwaad om maken. „Vorig jaar hebben we regelmatig honden op of voor ons terrein gevonden, die aan een boom, paal of gepar keerde auto waren vastgebonden. Het is zelfs voorgekomen dat ik op een man stond te wachten, die een stel ionge katjes kwam brengen. Plots ling kwamen er acht puppy's uit de bosjes te voorschijn. Die wa ren daar ook achtergelaten. Zo maar langs de weg. Levensgevaar lijk. Dit jaar is het gelukkig nog niet voorgekomen," verzucht Ma- greet Witte. Het is al vrij druk in het die rentehuis, maar er is nog wel wat plaats. „Vanaf vrijdag zitten we echter hardstikke vol, want dan begint de grote drukte," zegt Biek mann resoluut. De huisdieren die in de Hargahoeve terecht komen, ontbreekt het aan niets. Ze mogen twee keer per dag met elkaar op de speelplaats rollebollen, worden geregeld gewassen en geborsteld en krijgen, voor zover dat nodig is, medicijnen toegediend. De Hargahoeve beschikt over een pension- en een asielgedeelte. In het asielgedeelte komen de zwerf- en afetandsdieren terecht. De afstandsdieren zijn daar door hun baas gebracht, omdat ze thuis niet meer wenselijk zijn. De men sen moeten wel altijd de reden op geven waarom ze het dier niet meer willen verzorgen. En die re denen variëren nogal. Biekmann geeft even een korte samenvatting: „Bovenaan de lijst staat allergie. Dat kan best heel vervelend zijn, want dan is het moeilik afstand doen van het huisdier. Op de tweede plaats staan excuses dat er een baby op komst is, gevolgd door: de hond kan niet alleen zijn, de hand bijt de kinderen, de hond kan niet bij de katten en de hond is niet zinde lijk." De meest opvallende smoes die ze noemt kwam van een man die zei dat het beestje niet paste bij de kleur van zijn nieuwe bank stel. Volgens Margreet Witte, die sa men met Clementine vier honden, Margreet Witte en haar mede werksters Yvonne, Petra en Brigitte zijn op de afgesloten speelplaats met de honden aan het dollen. katten en geiten, een schaap, een Fries paard, een kakketoe en twee langoorkonijnen als huisdieren heeft, is het vaak onkunde van de mensen, die problemen oplevert. „Veel mensen zien alleen de leuke kant van het hebben van een huis dier. Ze vergeten dat er nog een heleboel bij komt kijken en dat het beest een heel eigen karakter heeft. De meesten begrijpen niets van het gedrag van hun huisdier." Daarom startte zij drie jaar ge leden de cursus 'Goed opvoeden van pups... een pure noodzaak'. Witte: „Een pup opvoeden is nog moeilijker dan het opvoeden van een kind. Ik legde uit waarom een hond bijt. Vertelde de mensen dat 2e hun hond vooral mee moesten nemen naar drukke straten. Zo leert de hond omgaan met soortge noten en mensen. De mensen den ken ook vaak dat ze pas na één jaar met het opvoeden van het beest moeten beginnen. Maar dat kan al als de pup drie maanden oud is." Binnen niet al te lange tijd gaat er een lang verwachte wens van Margreet en Clementine in vervul ling. Er wordt dan een splinter nieuw buitenverblijf voor de kat ten in gebruik genomen. „Dan kunnen ook de katten de hele dag buiten zitten," aldus Biekmann. Haar collega wijst erop dat het asiel overvol zit en dat ze graag enkele beesten zouden willen plaatsen. Geïnteresseerden kunnen van dinsdag tot en met vrijdag tus sen 10-22 en 13-16 uur contact op nemen met het dierentehuis De Hargahoeve, tel: 4714151. SCHIEDAM „Ik wil nu wel eens weten wat er met Bad Groe noord gaat gebeuren," zegt de Schiedammer Paul Pinto. Daarom heeft hij iedereen die regelmatig van het openlucht-zwembad ge bruik maakt gistermorgen via Ea- dio Rijnmond opgeroepen om de gemeente te dwingen meer infor matie te verschaffen over de plan nen met Bad Groenoord. „Hoe kan Bad Groenoord nou verlies lijden?" vraagt de 69-jarige Pinto, die vroeger als kelner in het restaurantje van het zwembad werkte, zich verbaasd af. „De laat ste paar jaren zijn er geen onder houdswerkzaamheden meer aan verricht. Dus er moet wel geld zijn," is zijn mening. Ambtenaar Jan Tj assens van de secretarie-afdeling Sport en Re creatie, is het hier slechts gedeelte lijk mee eens: „Alleen het laatste jaar zijn er onderhoudswerkzaam heden die vrij veel geld zouden kosten tegengehouden. Dit met het oog de de plannen die momenteel nog in ontwikkeling zijn. Maar de hoognodige zaken zijn wel ge daan." Jan Tjassens kan nog niet veel zeggen over wat er met het zwem bad gaat gebeuren. „Het zijn alle maal nog plannen," zegt hij, „Het moet een overdekt zwembad wor den met behalve een wedstrijdbad ook een recreatiewater met een glijbaantje. Het is ook de bedoeling om buiten een een klein bad en ligweide aan te leggen. Dat buiten bad wordt dus kleiner dan het hui dige. Naast het zwembad willen we er ook een aantal andere voor zieningen als een hotel en congres centrum aan te brengen." Pinto is bang dat een kaartje voor het toekomstige zwembad on betaalbaar zal worden voor men sen met een uitkering. Tjassens stelt hem gerust: „De prijzen zul len wel iets omhoog gaan, maar we streven naar sociaal aanvaard bare tarieven. Er zijn heel wat ge ruchten ontstaan. Sommige men sen denken dat ze alleen in het zwembad mogen als ze een kamer in het hotel hebben geboekt. Dat is absoluut niet waar. Het nieuwe DORDRECHT Minstens drie jaar lang wil de ex-'Sterkste Man van Nederland', Simon W„ ondergedokenblijven. ;De ,37-ja- rige Dordtenaarwas, a gisteren voor de vierde keer binnen een paar maanden wegens heroïne smokkel voor de rechtbank ge daagd. Maar Siem kwam weer niet opdagen, omdat hij nog steeds vindt dat de Dordtse rech ters bevooroordeeld zijn. Hij denkt dat hij zo rond 1992 via de Hoge Raad en het gerechtshof in Amsterdam zal worden vrij gesproken. Dan komt hij wel weer boven water, zo liet een kennis weten. Maar eerst moet zijn zaak nog ;.i'op'28 september definitief door de'rechtbank in' Dordrecht wor den behandeld, desnoods by ver stek. Tegen W. loopt nog steeds een bevel tot gevangenneming, dat de rechtbank op 25 mei af gaf. De politie is echter nog steeds niet in staat geweest W. opnieuw te arresteren of te laten uitleveren (de ex-Sterkste Man schijnt aan het strand van het Spaanse Marbella te liggen). Of ficier van Justitie mr. F. Berse- rik hoopt W. op 28 september overigens wél te pakken te heb- hen. sb Siem W. was begin dit jaar gearresteerd omdat hij met een drietal anderen (van wie er al twee tot negen jaar gevangenis straf zijn veroordeeld) 22 kilo gram heroïne naar Spanje zou hebben gesmokkeld. De ex- Sterkste Man wordt bovendien van steunfraude beschuldigd. KRUININ GERGORS AchL ploegen van jongens en meisjes in% de leeftijd van 10 tot 15 jaar, van/ het recreatiecentrum Kruiningér: gors in Oostvoome doen voor het 3,"33stë"ïjaarniheérlaa3' de'Tótir'van Drie, die overigens vier dagen duurt. De start is op zaterdag 29 juli. Behalve dat die dag de fietsen worden gekeurd, wordt een pro loog rond het recreatiecentrum verreden. De zondag geldt als rustdag, waarna de karavaan met zijn ruim honderd kinderen, leiders en volg auto's koers zet naar het sportpark van Shell in Vlaardingen, waar sportwedstrijden worden afge- werk^De*. volgende* dag fietst de karavaan naar" Spijkenisse, waar op"de" wielerbaah diverse wedstrij den worden verreden. De vierde en laatste.èïa^pê&g^oert de ploe gen "naar' de" Slufterdam op de Maasvlakte. Daar worden veldrat ten gehouden. Op dezelfde dag wordt 's middag als slot van het vakantie-evenement een triathlon afgewerkt. 1 Aan de wedstrijden doen kinde ren mee uit Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen. Hun wieier- en sportevenement wordt dagelijks verslagen in Het Vrije Volk. zwembad zal gewoon voor ieder een toegankelyk zyn." Er heerst niet alleen onduide lijkheid over het nieuwe gezicht van het zwembad, maar ook over de nieuwe eigenaar. „Momenteel onderzoeken we wat het voorde ligst is; zelf houden of privatise ren. Er zijn een paar hotelcon- cems die interesse hebben' ge toond. Namen noem ik niet, want we zijn nog met het onderzoek" be zig," zegt Tjassens, „Pas als,'.de plannen duidelijk zijn zullen we ermee naar buiten treden." Paul Pinto, die inmiddels acht reacties heeft gehad en de straat op gaat om handtekeningen te ver zamelen, moet dus nog even wach ten op de uitslag van het onder zoek. Hij toont zich echter ver heugd over de plannen, die overi gens nog onzeker zijn. „Zolang er voor de Schiedammers maar ruim te blijft om te zwemmen," besluit hij. bij oversteken SCHIEDAM Licht gewond is gisteravond een kind van twee jaar opgenomen in het Schieland-Ziekenhuis. De peu ter stak onverhoeds tussen 'en kele auto's door de rijbaan over en werd aangereden door de auto van een 34-jarige man uit Vlaardingen. Pecker-Dunn in Pacha SCHIEDAM Als duo tre den John Pecker en Keith Dun vanavond op in het café Pacha aan de Hoogstraat. Ditmaal dus zonder orkest. Als groep geniet het muziekgezelschap grote be kendheid, onder andere door enkele optredens bij Radio Rijnmond. Contactdagen bedrijven in Sporhal Margriet SCHIEDAM De Sporthal Margriet is op 6 en 7 september het middelpunt voor de Bedrij ven Contactdagen voor bedrij ven uit de regio Rotterdam. De ze tweedaagse beurs beoogt de mogelijkheden van het bedrijfs leven in en rond steden als Schiedam, i Rotterdam, Vlaar dingen,Maassluis en Delft on der de aandacht te brengen. Doel is te komen tot een inzicht in de afzetgebieden. Soms wor den produkten of diensten van ver.géhaald,'of gebracht, terwijl die'ook,'dichthij te verkrijgen of af te zetten zijn. Dit kan be- drijfs-economisch gunstig wer ken. Vreemd genoeg blijkt na melijk dat bedrijven vaak niet weten wat collega-bedrijven in de eigen regio te koop hebben. De organisatie van de Bedrij ven Contactdagen is in handen van de Prisma Organisatie in Zutphen. Door Rein Wolten SCHIEDAM Peter Pijpers maakt van zijn hart nooit een moordkuil. Verdoezelen doet hij niks. Afgaande op zijn intuïtie weet hij of iemand te vertrouwen is. Dan praat hij en legt zonder voorbehoud zijn ziel bloot. Hij schroomt zelfs niet problemen uit eigen kring aan te roeren. Zaken die buitenstaanders in feite geen fluit aangaan. Maar zo is de 42-ja- rige Schiedammer nu eenmaal. Sommigen beschouwen hem als een vreemde vogel. Hij gedraagt zich in hun ogen als een vreemde eend in de bijt, maar tegelijkertijd doet hij daarmee nooit iemand kwaad. Integendeel zelfs: zijn im pulsieve en door zijn intuïtie opge drongen ideeën pakken vrijwel al tijd positief uit. „Inderdaad, men vindt mij een vreemde, maar wel degelijk geac cepteerde aardige vogeL Ik hen geen specht die je de ogen uitpikt. Wat ik intuïtief doe, werkt vaak wel. Daardoor ervaar ik soms hij de mensen een lichte verwarring. Vrijwel alle dingen beslis ik op in tuïtie en het liefst zonder het doen van compromissen." Peter Pypers is mede-eigenaar van het bekende muziekcafé Podi um aan de Lange Haven. Vijftien jaar geleden stak hij er met drie compagnons spaargeld in en dat resulteerde in het café Kwibus. Twee van de vier haakten af. Hilly de Jonge en Peter Pypers bleven over. Vier jaar terug veranderden ze als gevolg van incidenten het karakter van hun zaak tot een mu ziekcafé. Hetgeen best een succes formule bleek. Peter Pijpers out- popte zich in de loop van jaren als een muziekkenner bij uitstek. Hy «haalde tal van bekende muziek groepen naar de jeneverstad, in ca- su het Podium. Maar achter dit stukje van zijn leven heeft Peter Pijpers gisteren een dikke punt ge zet. Wel een punt waar verdriet aan kleeft. Maar dat heeft weer te maken met de strubbelingen die hij intern doormaakt. Positieve draai „De Stichting Musical Ivens Foundation van mijn vriend Ron Jaspers verzorgt vanaf deze week de programmering in Podium," vertelt Peter Pijpers. „Hij is een man die het allemaal nog beter weet dan ik. Niemand zal iets mer ken van het wisselen van de wacht." Dat Peter Pypers zich niet meer bemoeit met de programme ring (minstens twee live-optredens van orkesten in het weekeinde, muziekfilms en jamsessies) komt omdat hij nu binnen Podium een andere functie heeft. Vanaf 's mid dags vier uur staat hij weer achter de tap. „In feite heb ik het kastelein zijn altijd afschuwelijk gevonden. Maar goed: door de problemen in tern probeer ik er een positieve draai aan te geven. Misschien ben ik achter de bar een attractie? Je weet maar nooit hoe het uitpakt!" Peter Pijpers is vrijgezel en 'va der' van een poezenechtpaar. Zoals hij het zelf omschrijft komt hij voort uit een Rotterdamse vader en moeder. „Pa speelde destijds in Schiedam op de accordeon. Ma was leerling-serveerster en pa pro beerde haar de kunst van het ac- cordeonspelen machtig te maken. Maar dat lukte niet en toen heb ben ze mij maar gemaakt. Ik heb xnijn jeugd doorgebracht in de Diergaardesingel in Rotterdam. Best een goeie jeugd met heel veel kansen gehad," lacht hij. Hoewei Peter Pijpers in het in terview zyn hart op de tong legt, blijft hy toch een mysterieus man. Aan zijn uiterlyk is beslist niet af Peter Papers voor de Korenbeurs. te zien dat hij bijvoorbeeld een in tellectueel man is. Hij behaalde onder meer cum laude het Mulo A-diploma, stak op latere leeftijd het HBS-staatsdiploma in zyn zak en studeerde ook nog twee jaar met succes Sociologie aan de Eras mus Universiteit. Voorts leest hij zes kranten per dag, waarvan Het Vrije Volk een van zijn favoriete bezorgers van leesvoer is. Dat Peter Pijpers voor het café leven heeft gekozen komt door zyn drang naar vryheid, naar het zelf standig willen zyn. Hy werkte bij voorbeeld op kantoren en laborato ria bij Müller-Intematio en ICI. „Maar ik kreeg daar buikpijn van. Dus ben ik ermee gestopt. Dat is natuurlijk al ruim vijftien jaar ge leden," blikt Pijpers terug. Hij is een diruk bezet man. Be halve zijn eigen zaak roert hij zich ook binnen de organisatie van de vereniging Horeca Ondernemers Schiedam (HOS) en houdt zich ook bezig met de Brandersfeesten. Rust vindt Peter Pijpers in het geloof van de Bhagwan. Hy is er een trouw volgeling van. „Maar beslist niet van de persoon Bhagwan zelf," benadrukt hij met klem. „Hij mag by mij in de zaak en pilsje komen drinken. Dan gaat er weliswaar een hartewens van mij in vervulling, maar daar is het te vens mee gezegd." Regelmatig reist Peter Pijpers naar het Osho R^jneesh Centre in Egmond aan Zee. „Door mediteren kom ik weer tot rust. Ik heb daar werkelijk baat bij, wat anderen er ook van zeggen of vinden." Hoewel Peter Pijpers een gebo ren en getogen Maasstedeling is, en ook geruime tijd heeft doorge bracht in de Bhagwanstad Poona in India, zegt hy: „Schiedam is myn stad. Daar hoef ik niet over na te denken. Ik kies voor mini maal honderd percent voor de Brandersstad. Het is de enige stad waar ik wil wonen; prachtig het geen er allemaal in onze stad mo gelijk is. Bovendien kan ik het al lemaal begrijpen; het goed over zien. Ach, natuurlijk zijn er ook strijdpunten, mals over het milieu en het hebben van een goed inko men. Van beide ben ik een voor stander, maar heus niet krampach tig." Omloop Er gaat geen dag voorbij of Pe ter Pijpers wandelt de 'omloop van Zijdeveld'. „Die term is door de wethouder bedacht. Best een leu ke. Iedere dag wandel ik dat stuk. Effe mensen kijken, effe zien of er nog verandering op til zijn. Ook ef fe met deze en gene praten. Zo blijf je op de hoogte met de ont wikkelingen in je stad." Over het uitgaansleven in de stad zegt hij: „Dat wordt steeds be ter, mede door de impulsen van de HOS. Persoonlijk vind ik raken als 't Proosje, Weeshuis, 't Paard en de Pacha prima voorbeelden van goed kunnen uitgaan. Maar in fei te is het leuk in elke horeca-raak in het centrum. Ieder probeert op zyn of haar eigen manier de klan ten te vermaken. Dat is een goede zaak. Maar aan de andere kant ben ik jaloers op een evenement als Fantastico in Rotterdam. Zoiets zouden we in Schiedam 365 dagen per jaar moeten hebben." Hij besluit met een hartewens: „Misschien klinkt het gek, maar ik hoop dat koningin Beatrix vol gend jaar de Brandersfeesten komt opluisteren. Ik zou het heerlijk vinden als zij en burgemeester Scheeres elkaar op het bordes van de Korenbeurs de hand schudden. Dan kunnen jullie als krant ook een leuk plaatje schieten." Door Rein Wolters SCHIEDAM Het bouwen van bedrijfspanden op het terrein van de voormalige scheepswerf Gusto verloopt voorspoedig. De twee gig antische opslagloodsen (samen twintigduizend vierkante meter vloeroppervlakte! voor de Vereni- gingde Glasfabriek zijn op het be drijventerrein langs de Nieuwe Maas al ver gevorderd. De grootste (12.500 vierkante) wordt in sep tember opgeleverd en de andere een maand later. Volgens ir. J. M. de Vries van het architectenbureau Nefkens in Rotterdam bestaat er bij nog een aantal bedrijven belangstelling voor het Gustoterrein. Bureau Nef kens werkt in opdracht van de project-ontwikkelaarssgroep Hali- co, waarvan het Gustoterrein ei gendom is. „Er zijn voor verschei dene bedrijven bouwplannen, maar die zyn nog niet in het stadi um van het aanvragen van een bouwvergunning. Wel is er bij het gemeentebestuur een bespreekplan ingediend voor de bouw van tien units van elk ruim vierhonderd vierkante meter," vertelt De Vries. „Uit een door ons gehouden on derzoek bleek voor dit soort ruim ten interesse bij Schiedamse be- dryven te bestaan. In de komende weken wordt er nog enig overleg gevoerd en zullen de plannen hier en daar nog worden aangepast." De units zijn vooral bestemd voor bedrijven die door de aard van hun werkzaamheden in de binnenstad overlast veroorzaken. De units kunnen worden gebruikt als kantoor, showroom, werkplaats of in een gecombineerde vorm. Ze worden in opdracht van Halico ge bouwd en daarna aan de liefheb bers verhuurd. Naar verwachting begint de bouw aan het eind van dit jaar. Ir. De Vries zegt tevreden te zijn over de belangstelling. „We hoeven niet eens te adverteren. Dat zegt op zichzelf al voldoende." Intussen zijn op het bedrijventer rein alle kabels gelegd en zyn er ook (nood)wegen aangelegd. Met een oppervlakte van meer dan driemaal "de Kuip" mag Houtcentrum v.d. Wetering met recht groot genoemd worden. 8 loodsen vol hout, doe-het-zelfartikelen, keukens, parket, schroten, plaatmateriaal, tuinhout enz. vormen een waar paradijs voor de echte doe-het-zelver. Gemakkelijk te bereiken, ruim gesorteerd en laag in prijs. Kortom, een bezoekje waard. Kom eens langs en verbaas u over Houtcentrum v.d. Wetering! OOK TIJDENS DE VAKANTIEPERIODE GEOPEND mmmjm U Nw». Maasstraat 2, Schiedam, 010-4269150.'42«4180 A A" "t f f y x fj> i (INGEZONDEN MEDEDELING) -sV*<v f\v 03 31 Jj* t - *1 4 jV* M i i< i V* s. i i- i f v. A 'lil' v ,S> f

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1