Dé Snayer leidt stort-onderzoek weer terug in raad BINGO Het Vrije Volk SCHIEDAM Lakenvelder heeft een zoon Gerard Boender is Drukbezet Wijkcentrum Open huis bij brandweer d. VOOR KUNST TE KIJK 4 geldprijzen op 1 kaart B FABER Van der Linden (CDA): 'Erkennen dat 't stom was vóór de motie-Poppe te stemmen' mm mn Auto uitgebrand 'Big' in Filmhuis c*r\ PAGINA 4 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1989 lj!,\ tecv.-^ - Door Ben van Haren VLAARDINGEN Leo de Snayer, voorzitter van de gemeen- teraadsfractie van het CDA, leidt de commissie die namens de Vlaardingse gemeenteraad moet onderzoeken"' of wethouder Bas Goudriaan een scheve schaats heeft gereden bij de stort van ver ontreinigde grond uit de Boter- straat in de Broekpolder, Burge meester Van Lier heeft gisteren ge weigerd het voorzitterschap op zich te nemen van deze in een 'motie van wantrouwen' (van de SP) gevraagde onderzoekscommis sie. De motie leidde in juni tot de nog steeds bestaande bestuurscrisis in Vlaardingen. „Met dank voor het genoten vertrouwen heb ik gemeend niet te moeten voldoen aan het verzoek om die commissie voor te zitten. Om alle schijn van partijdigheid te vermijden," deelde Van Lier giste ren bij aanvang van de raadsver gadering mee. Geen van de leden van het col lege heeft de bewuste motie in juni gesteund en de PvdA-wethouders „Ary Maarleveld en Bas Goudriaan verbonden er zelfs hun ontslag aan. De Snayer is gisteren op voor stel van PvdA-fractievoorzitter John Ranshuijsen als voorzitter aangewezen. „Wij als PvdA vinden heel dat onderzoek overbodig, maar willen de uitvoering van een democra tisch genomen raadsbesluit niet dwarsbomen. Ik ben daarom zelf wel in die commissie gaan zitten, maar zal ergeen erg actief lid van zijn. De voorzitter van de grootste fractie, die de SP-motie heeft ge steund, leek mij de meest aange wezen persoon voor het voorzitter schap. De andere fractie-voorzit ters waren het daarmee eens," al dus Ranshuijsen. De onderzoekscommissie, die dinsdag zijn eerste openbare ver gadering houdt, bestaat verder uit Georges Neijssel(VVD), Wil van Rijn (D66), Remi Poppe (SP), Ar nold van Kalken (Groen Links) en' Van Veelen (SGP/GPV/RPF). De commissie oordeelt aan de hand van verslagen van onderzoe ken, die de burgemeester, het col lege en de DCMR hebben verricht direct nadat het PvdA-raadslid Bert Kandel de zaak aan de orde had gesteld nadat hij de ernstig verontreinigde grond in de Broek polder had aangetroffen. De vraag is vooral of het nu nog nodig is om ambtenaren of andere betrokke nen nader aan de tand te voelen. Insiders menen, dat de commis sie al heel snel zal concluderen dat er eigenlijk geen vragen meer te beantwoorden zijn en er van de door Poppe in zijn motie gesugge reerde 'voorkennis' van Goudriaan nooit geen sprake is geweest. Behalve de VVD, die zich be reid heeft verklaard het vertrou wen in de PvdA-wethouders Gou driaan en Maarleveld te benadruk ken door deze socialisten opnieuw voor te dragen, heeft nu ook CDA- wethouder Henk van der Linden gezegd een gebaar in de richting van de PvdA te willen maken om de coalitie in Vlaardingen te lij men. Van der Linden: „Laten VVD en CDA toch gewoon erkennen, dat ze stom gehandeld hebben door de motie van Poppe te steunen. De PvdA moet echter niet van ons ei sen, dat vij voor hen wethouders kandidaat stellen. Wij moeten ge woon met VVD en PvdA de rit met dit college uitzitten." De PvdA wil dat de gehele kwestie in de raadsvergadering van oktober wordt uitgesproken. Wethouder Ary Maarleveld: „Er moet duidelijkheid komen. Goudri aan en ik doen, volgens de wette lijke regels, nog steeds ons werk maar met het oog op de aanstaan de begrotingsbehandeling is het dringend gewenst, dat de gemeen teraad op onze ontslag-brief rea geert. De demissionaire positie be perkt onze handelwijze en dat is slecht voor de stad." De Lakenvelder koe Tini heeft gisteren op de kinderboerderij in het Schiedamse Prinses Beatrix- park het leven geschonken aan een zoon'. Het Lakenvelder stier kalfje is raszuiver en heeft dus de merkwaardige tekening van hét grote witte vlak, waaraan deze soort koeien hun naam te danken hebben. Tini is overigens de tweede Lakenvelder op de Schiedamse kinderboerderij. Ka- to ging baar voor, maar toen bleek dat deze niet voor nage slacht kon zorgen heeft men haar aan de leverancier terugge geven, in ruil voor Tini. Op de Schiedamse kinderboerderij wii men de bevolking van oud-Hol landse diersoorten uitbreiden. Met het oog op onderwijsdoelein den wil de gemeente eigenlijk af van de wildgroei, die ontstaat door bet niet willen weigeren van door particulieren afgedank te dieren. Het jonge stiertje, dat (zie foto) op de kinderboerderij in de watten wordt gelegd, is ge zond en dagelijks te bewonderen. SCHIEDAM-'— Wat te doen als de vlam in" de pan slaat? Hoe moet je handelen als èr binnenshuis een ongelukje gebeurt met gevaarlijke stoffen? Morgen zal de brandweer het niet alleen uitleggen, maar ook nog eens voordoen. Ter gelegenheid van de Natio nale Brandweerdag is het morgen van 13.00 tot 17.00 uur open huis in de kazerne van de Schiedamse brandweer aan de Breedstraat 1. Voor de kinderen is er een uitge breid spuitfestijn, waarbij ze zelf op een speciale constructie in actie mogen komen. De precisie-spuiters onder hen kunnen zelfs "aan een wedstrijd meedoen. Verder kan men enkele.'keren per'uur een rondritje met de brandweerwagen maken. Natuurlijk is er ook ruim gele genheid om al het materieel, de alarmcentrale enzovoort te bezich tigen. Verder zullen medewerkers van het korps aanwezig zijn bij wie men met alle vragen over brandpreventie terecht kan. Als spectaculaire afsluiting van de dag zal men het hele kazernetenein onder een dikke schuimlaag be- dekken. Door Ben van Haren VLAARDINGEN Gerard Boender (PvdA) is gisteravond na vijf maanden teruggekeerd in de gemeenteraad. Op 25 maart kwam het raadslid bij werkzaamheden thuis zo ongelukkig ten val, dat hij getroffen werd door een dwarsle- sie, met een verlamming van het onderlichaam als gevolg. In een rolstoel zat Boender gisteren weer in de raadszaal. Hij kreeg bloemen en andere cadeaus „Over belangstelling heb ik ze ker niet te klagen gehad," vertelde Boender. „Van alle kanten is be langstelling getoond en mijn frac tiegenoten hadden een schema uit gedokterd, waardoor ik in het re validatiecentrum Heliomare in Wijk aan Zee wekelijks geïnfor meerd werd. De eerste, die dwars door alle bezoekuren heen als eer ste met een bos bloemen bij me ,kwam was'Remi Poppe, met wie ik in de raad toch nog al eens bots. Ook van andere politieke zijden -"liet'men blijken me'niet vergeten te zijn:" - Gerard Boender heeft zich vast voor genomen om de lopende raad speriode zijn politieke werkzaam heden uit te voeren. Ook bij zijn werkgever, Sperry Marine, gaat hij binnenkort weer aan de slag. „Je kan het geloven of niet, maar ik ben niet arbeidsongeschikt. Mijn administratieve werk kan ik gewoon blijven voortzetten. Dat zal binnenkort ook gebeuren en vanaf oktober wil ik ook weer het raadswerk doen. Ik ben voor de verkiezingen van volgend jaar ook gewoon kandidaat, maar wil wel van mijn ervaringen in de komen de maanden laten afhangen of ik me ook op een verkiesbare plaats laat zetten. De combinatie van een normale baan en het raadswerk zou me in deze omstanoigheden misschien ook teveel kunnen wor den." Het eerste probleem van Gerard Boender is nu echter om een ge schikte woning te vinden. „Mijn huis in de Tulpstraat is niet ge schikt om aan te passen en in de nieuwbouw heeft Vlaardingen voor gehandicapten momenteel niks in de aanbieding. Ik hoop echter toch op redelijke- termijn iets te vinden. Voorlopig zit ik nog in Wijk aan Zee en kom ik alleen met de weekeinden naar huis." Bij zijn rentree speelde Gerard Boender direct al een rol. Hij advi seerde IJsbrand vhk'der Velden bij de" discussie over de afvalberg in Lickebaert en constateerde na afloop zelf, dat zijn'stem doorslag gevend was geweest bij de de af wijzing van het voorstel om nu al vast te leggen, dat de in Holy- Noord (door woningbouw bij de te lefooncentrale) opgeofferde hoe veelheid bedrijfsterrein op een an dere plek in Vlaardingen wordt ge compenseerd. Zeer tegen de zin van VVD en CDA werd dit voorschotje op de discussie over het structuurplan, dat de ontwikkeling van Vlaardin gen tot het jaar 2000 regelt, uit het collegevoorstel geschrapt. Bar Noyon: „We zullen hier niet zo snel een bridgetoer- nooi organi seren." Door Marcel de Klerk VLAARDINGEN De mensen van De Heipaal kijken met belang stelling uit naar de klappen op de nieuwe heipalen, die het wijkcen trum van geheel Holy zullen tor sen. Ze verlangen naar het lang verwachte nieuwe gebouw, dat in van het wijkcentrum. Recreatie, vorming, educatie en belangenbe hartiging gaat het om. Onder dat laatste vallen voornamelijk verga deringen. Het centrum in Holy1 Zuid valt op door het accent te leg gen op de educatiemogelijkheden. „Nieuw voor het komend sei- het verlengdevan 'De-Loper ..zaL,-dat^jye qen,cursus tekst- verrijzen. iOp' het houten ;.noodge-,; «^verwerkingaanbiedenwin samen- bouw aan de Meerkoetstraat is werking met het educatief infor- men eigenlijk allang uitgekeken, maticacentrum. Het gaat om het Toch''vindeii'"'daar voorlopig' nog'" Word 'Perfèci-systeèmen de belo- tot september 1990 alle activitei- ning er voor is, dat men een lande- ten plaats. Morgen is op een open"* lijk erkend'diploma/op zak heeft dag te zien wat dat allemaal is. en dat voor 285 gulden," zo vertelt Noyen. Bart Noyon, één van de stuwen de krachten in het wijkcentrum, vertelt: „Morgen kunnen de men sen kennismaken met alle activi teiten die in ons wijkcentrum te doen zijn. Om 10.00 uur begint de open dag, 's middags om 16.00 uur sluiten we." Bart Noyon maakt een vierde ling, ais hij spreekt over de ver schillende vormen van activiteiten Als de andere drie categorieën activiteiten ter sprake komen, is meteen de link gelegd naar het nieuwe gebouw, dat opgenomen zal worden bij de uitbreiding van De Loper. Noyon: „De plannen la gen er al half jaren '70. Maar op de een of andere manier is het toen afgeketst. Waarschijnlijk een geldkwestie. Daarom zitten we nu al zeven jaar in dit noodgebouw." m-M Wêmm Wij leveren alle bekende tapijtmerken zoals: Desso Parade Heuga inlertest Altijd wekelijkse aanbiedingen geprijsd! Silvester Bonaparte Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en ieggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. mmmmmmmn DONDERDAG KOOPAVOND F GROEPSTENTOONSTELLING Beeld- en pentekeningen, acrylschil- derijen, grafieken, collages en ruim telijke sculpturen vormen een kleine selectie van de nieuwe groepsten toonstelling in het cultureel centrum Hollandia in Vlaardingen waar van 8 tot en met 30 september 32 Vlaar dingse kunstenaars exposeren. Op deze jaarlijkse overzichtstentoonstel ling wordt recent werk getoond van Rinke Baaima, Thee van Baars, Nan- da van Beek, Auke Bergsma, Mary- oke, Annette Braad, Beaty Czetö', Jan van Dorp, Leen Droppert, Peter Du mas, Elly Dijkshoorn, Joop van Esch, Geralda de Graaf, Monique van der Have, Henk Horsten, Rob Janssens, Rob Kila, Liesbeth de Kruijf, Wilma Kuil, Marcel Kijne, Kees Lesuis, An neke van der Meer, Koos van Oud- heusden, Andre' Pelgrim, Jan van Reeven, Hans Rikken, Jack Schelle- kens, Aad Smit, Joop Stigter, Jaap Jan Verheij Pols, Kees Vollemans en Elly Zwaansdijk. De Galerie/Artho- theek is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot en met 17.00 uur en vrijdag tot en met 18.00 uur. Op vrij dagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. COLLAGES Kleur, beweging en ritme zijn de centrale elementen in het werk van Geertje van Schayk die van 9 sep tember tot en met 9 oktober werk exposeert in het Galerie/Theatercafé in Vlaardingen. Zij probeert'zo goed mogelijk sfeer, over te brengen en haar gevoelens op papier uit te beel den. Door haar impulsieve werkwij ze maakt zij hoofdzakelijk gebruik van 'snelle materialen' als gouache, potlood, krijt en inkt. De tenstoon- stelling kan op werkdagen bezocht worden van 9.00 tot 16.00 uur en vanaf één uur voor tot één uur na al le theatervoorstellingen. TEXTIELSCHILDERIN GEN Keramiek en textielschildermgen zijn van 5 september tot en met 22 september te zien in de foyer van \het Unilever research laboratorium 'in Vlaardingen. Kunstenaresse Ma-' rijke Kloosterman combineert in haar textielschilderingen van land schappen lapjes en draden met schil dertechnieken. Kunstenaresse Willie Boudewijn, die haar opleiding in En geland voltooide, toont gebruikskera- miek, gedraaide unica, sculpturen en tableaus. De tentoonstelling is te be zichtigen op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, Olivier van Noortlaan 120 in Vlaardingen. KUNSTENAARSECHTPAAR Pieter Willemse en Marie Willemse- Vervloet exposeren hun werk in het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk in Maassluis. Pieter Willemse maakt keramiek: hij werkt het liefst met rode en zwarte Chamotteklei, waar op hij meerdere lagen matglazuur aanbrengt. Zijn vrouw Marie maakt schilderijen en tekeningen in ver schillende technieken. Ze schildert met name veel kinderportretten. De expositie is tot en met 17 september te bezichtigen. Het Gemeentemuse um is dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur geopend, behalve op maandag. MUZIEK IN PASTEL Muziekinstrumenten kunnen ook boeien als zij geen geluid voortbren gen. Vanuit deze gedachte zijn de beeldende kunstenaars Yolanda de \Greef en Johan van der Helm te werk gegaan. De werken van De Greef in pastelkrijt en kleurpotlood zijn sterk realistisch, de gouaches en airbrush-schildereijen van Van der Helm spreekt zijn sterk suurealis- tisch. De twee exposeren vanaf 9 september op de expositie 'Kijk...muziek' in het Vlaardingse muziek- en informatiecentrum Ton Stolk. Het centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10 tot 12 uur en op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. AQUARELLEN ,Tot en met 18 september exposeren Lees van Prooyen en Henk de Deugd hun werk in Huize Frankenland aan de St. Liduinastraat 20. Zo zijn aqua rellen, pentekeningen en werken met olieverf of krijt te zien. De ten toonstelling is open dagelijks van 9 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 11 september ook op MAANDAGMIDDAG BINGO Aanvang: 13.30 uur Zaal open: 12.00 uur Tuinlaan 64, Schiedam tel.: 4260027 Carina H. v. Kooij Pyromaan gaat door VLAARDINGEN De py romaan die al enige tijd de om geving Rozenlaan/Kethelweg teistert, heeft weer toegeslagen. Voor de achtste keer in korte tijd werd er brand gesticht in dit deel van Vlaardingen Am bacht. Dit maal ging een tuin- schuurtje aan de Rozenlaan in vlammen op. De gehele inboe del ging verloren, totale schade ƒ3500. SCHIEDAM Bij een in braak in het pand van Beveka B.V. aan de Van Heekstraat verdwenen een beeldscherm, een toetsenbord en een reken machine. De buit is 5000 gril den waard. De daders kwamèn binnen door een raam te force ren. Uit een winkel in jachtbe- nodigdheden aan de Fokker straat werd een elektronische schrijfmachine gestolen, waar de 3000 gulden. Portemonnee geroofd SCHIEDAM Een 20-jarige Schiedamse is gisteren van haar portemonnee beroofd ter wijl zij op de Rotterdamsedijk op de tram stond te wachten. Op het moment dat zij de porte monnee tevoorschijn haalde, werd die door een onbekende jongen uit haar handen gegrist. SCHIEDAM Op een par keerterrein in Klaaswaal is vanmorgen vroeg het uitge brande wrak aangetroffen van een personenauto, die gister avond in Schiedam was gesto len. Rond middernacht meldde een bewoonster van het Arnol- dipad dat de geparkeerd staan de Renault van haar vriend was verdwenen. De auto was in Klaaswaal ontdaan van zijn wielen- en op blokken gezet, voordat de onbekenden er de brand in hadden gestoken. Vechtersbazen gepakt SCHIEDAM De politie heeft twee Vlaardingers van 18 en 19 jaar aangehouden na een vechtpartijtje op het plein voor de Heilig Hartkerk aan de Lek straat. Daarbij liep een 17-jari- ge Schiedammer enig, letsel op. De Y-fe dingen ia zich 'f, onderf,andereT.van_een) honkbal knuppel bediend. De oorzaak van de ruzie is niet,bekend. Stereogestolen" VLAARDINGEN T~' Inbre kers hebben hun slag geslagen in een woning aan de Van der Spiegelstraat. Door 'inklim ming' kwam men het pand bin nen. Weggenomen werd de ste reo-installatie en een geldbe drag van 400 gulden. Manifestatie Windas in teken Circus SCHIEDAM De Openbare Basisschool 'De Windas' houdt morgen haar traditionele schoolmanifestatie. Deze activi teitendag staat dit jaar in het teken van 'het Circus'. Alle scholieren van De Windas en hun ouders kunnen de manifes tatie tussen 11.00 en 14.00 uur bezoeken. f Swingende muziek VLAARDINGEN De Rot terdamse band De Kweekbak brengt morgen in zaal Harmo nie in Vlaardingen swingende muziek ten gehore. De band speelt onder leiding van Keim- pe de Jong een gevarieerd re pertoire: van Fellini tot Chica go, van ingehouden netjes tot .ongeremd uitbundig. De aan vang is om 22.30 uur en de toe gang is gratis. SCHIEDAM Het kersverse Filmhuis Schiedam opvolger van de Filmclub opent van avond het seizoen met de Ame rikaanse komedie Big van regis seur Penny Marshall. De hoofd rol wordt vertolkt door Tom Hanks. Aanvang 21.30 uur, het Filmhuis (Nieuwstraat 12) is open vanaf 20.30 uur. Toegang voor donateurs vier gulden; do nateur worden kost vijf gulden) inclusief de eerste film. Schiedam roeit SCHIEDAM Morgen houdt het zeekadetkorps Jacob van Heemskerek voor het ne gende jaar het sportevenement 'Schiedam Roeit'. Het evene ment vindt plaats in en rond de Voorhaven in Schiedam-Zuid, bij de buitensluizen. Het toer nooi begint om 13.00. Om 16.00 uur is er een vriendschappelij ke roeiwedstrijd tussen de win nende ploeg en een selectie van de zeekadetten. Wethouder Wiegman reikt om 16.15 uur de prijzen uit. i r A 1JJ?4 -iVt- „"?-V V t >v.i v v v rj 7*%ï - *6* ,A I {INGEZONDEN MEDEDELING) i- f t w- 4t (INGEZONDEN MEDEDELING) (INGEZONDEN MEDEDELING) showroom: JUL ERKEND GAS'ECMttSC" >wSUU*TfU« Vlaardingen 4343213 "V-i r*^vrr«At>i SÊ* i. s, j wlLh fa- Tk-, .v. v t.' - t-j T

Het Vrije volk | 1989 | | pagina 1